دقت كنيد....بازهم دقت كنيد.......اولين مهمون

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دقت كنيد....بازهم دقت كنيد.......اولين مهمون

ببخشيد با اين سوالم اوقاتتون رو تلخ ميكنم اما تا حالا به اين دقت كرديد كه بالاخره من هم يه روزي از اين دنيا ميرم و دستم از همه چيز كوتاه ميشه؟به تنهايي شب اول قبر فكر كردين؟
واقعا من هم يه روز ميميرم...

محمد;13278 نوشت:
ببخشيد با اين سوالم اوقاتتون رو تلخ ميكنم اما تا حالا به اين دقت كرديد كه بالاخره من هم يه روزي از اين دنيا ميرم و دستم از همه چيز كوتاه ميشه؟به تنهايي شب اول قبر فكر كردين؟ واقعا من هم يه روز ميميرم...

سلام

عزيز دل
چرا ناراحت بشيم و اوقات تلخي

هممون مي ميريم

ناراحت نباش شما هم انشاءالله پس از صد سال يا بيشتر و يا..... فوت مي فرماييد

با سلام

برادر محمد مثل اين كه اينجا كسي از مرگ هراسي نداره

و همه فكري به اون شب كردن

در ضمن ديدي كه اوقات كسي هم تلخ نشد....

طاها;13410 نوشت:
برادر محمد مثل اين كه اينجا كسي از مرگ هراسي نداره و همه فكري به اون شب كردن در ضمن ديدي كه اوقات كسي هم تلخ نشد....

خدا رو شكر

باز سلام

محمد;13411 نوشت:
خدا رو شكر

الحمدلله

پس دست به كار شو بپرس از اونايي كه از شب اول قبر نمي ترسن برا ما هم بگو.

چي كار مي كنن كه نمي ترسن؟؟؟

راستي مگه شب اول قبر ترس هم داره؟؟؟؟

اگه داره چرا؟؟؟

اصلا شما چرا از شب اول قبر مي ترسين؟؟؟ يا نمي ترسين؟؟

دیشب از شدت سرفه خوابم نمیبرد.مجبور شدم بشینم.اتاق تاریک بود.یاد قبر وتاریکی اون افتادم.با خودم گفتم من با این اعمال تک وتنها اونجا چیکار کنم؟تنها کاری که تونستم بکنم گریه بود،از خدا خواستم منو ببخشه.ولی جالب اینجاس که این افکار مثل جرقه اس،تو ذهنم زده میشه 2 دقیقه بعد همه چی یادم میره.یه راهکار بدین که یاد مرگ ،تنهایی قبر،قیامت برام دائمی بشه...

الهی شب اول قبر تنها نباشین وبا خوبا همنشین باشین.

محمد;13278 نوشت:
ببخشيد با اين سوالم اوقاتتون رو تلخ ميكنم اما تا حالا به اين دقت كرديد كه بالاخره من هم يه روزي از اين دنيا ميرم و دستم از همه چيز كوتاه ميشه؟به تنهايي شب اول قبر فكر كردين؟ واقعا من هم يه روز ميميرم...

سلام

دوستان همه يه روزي بخوايم نخوايم يه اونجا سر مي زنيم و تو قبر مي خوابيم بي برو برگرد.....دير و زود داره ولي.....

حالا يه سوال ؟؟؟؟

تا حالا تصوري از قبر داشتين؟؟؟؟ وقتي سخن از قبر ميشه چه جور جايي را تصور مي كنيد؟؟؟

تاريك....... روشن......... بزرگ ...........كوچك ............؟؟؟

يا دوست دارين اولين مهمون كه سراغتون مي ياد چه كسي باشه؟؟؟؟؟

امام ....پيامبر ....ملائكه عذاب.....فرشته رحمت......؟؟؟؟

يا اصلا براتون مهم نيست........؟؟؟

نظر دوستان...........

سلام

منم خیلی به منزل ابدیم فکر می کنم

من فکر می کنم بزرگی و کوچیگی قبر به اعمال ما بستگی داره واگه اعمالم خوب باشه قبرم بزرگ ونورانی اگه گناهام زیاد باشه تاریک و تنگ و وحشتناکه خیلی

دوست دارم اولین مهمونم مادرم حضرت فاطمه (ص) باشه نه همه باشن همه ی معصومین به خصوص امام زمان

سلام علیکم...اینو گوش کنید.....http://www.askdin.com/showthread.php?t=6717یا علی..

سلام:Gol:

طاها;13640 نوشت:
تا حالا تصوري از قبر داشتين؟؟؟؟ وقتي سخن از قبر ميشه چه جور جايي را تصور مي كنيد؟؟؟تاريك....... روشن......... بزرگ ...........كوچك ............؟؟؟

والله من هر چی از شب اول قبر شنیدم ، فقط باعث ترسم شده! اینکه میگن فشار قبر برای همه هست درسته؟ که انقدر فشار قبر زیاده که شیر آغوز هم بیرون میاد! البته من اینا رو شنیدم ، زیاد دنبالش نرفتم!
وقتی سخن از قبر میشه اول یه جای تنگ و تاریک و عذاب رو تجسم میکنم :Ghamgin: ، اما بعد این عذابا یه فرشته مهربون:Mohabbat: که منو میبره یه جای قشنگ و رؤیایییییی!!!!!!!!:Labkhand:
طاها;13640 نوشت:

خب ملائکه عذاب که اصلا دوست ندارم بیان!:Ghamgin:
نمیشه معصومین (علیهم السلام) و فرشته رحمت همه با هم بیان؟ آخه سخته که انتخاب کنم!
اما اگه نمیشه دوست دارم حضرت زهرا (سلام الله علیها) بیان:hamdel:انشالله:Sham:

طاها;13640 نوشت:
تا حالا تصوري از قبر داشتين؟؟؟؟ وقتي سخن از قبر ميشه چه جور جايي را تصور مي كنيد؟؟؟

خیلی زیاد فکر قبرو میکنم خیلی خیلی زیاد :Ghamgin:واقعا فکر بهش تن آدمو میلرزونه اشک آدمو در میاره :Ghamgin:
یه جای تنگ و تاریک وسرد :Ghamgin:

بدتر از همه اینکه ببینی هر کی بالای قبرته داره میره تنهای تنها میمونی واقعا وحشتناکه البته من چون بنده خوبی برای خدا نبودم انقدر میترسم .

طاها;13640 نوشت:

آرزو بر جوانان عیب نیست ولی من همین که ملائکه عذاب نیان سراغم و البته جونورا !! برام بسه زیاد توقعمو نمیبرم بالا :Ghamgin:

من عادت دارم وقتی احساس میکنم از خدا دور شدم برم قبرستون تا خوب چشمام باز بشه یه بار تو قبرستون چیزی دیدم همش میاد تو فکرم انقدر ترسیدم هیچوقت یادم نمیره .

رفتم به یکی از قطعه های قدیمی بهشت زهرا فکر کنم قطعه 10 بود سراغ یه قبری که معلوم بود خیلی وقته کسی بهش سر نزده تاریخ فوت اون بنده خدا حدود 40 سال پیش بود یه مقدار آب آوردم ریختم رو قبر نشستم کنارش ولی چیزی دیدم که وحشت همه وجودمو در بر گرفت :geryeh:

یه عالمه جونور از سوراخای کنار قبر اومدن بیرون واقعا وحشتناک بود واقعا وحشتناک :geryeh:

خدایا عاقبت همه مارو ختم بخیر کن و شب اول قبر و برای ما شب سختی قرار نده :Ghamgin:

حتما این فایل صوتی فوق العاده را دانلود کنید.

سلام

راستش من از مار و عقرب خیلی میترسم :Ghamgin:
ملایک عذاب شاید بشه باهاشون منطقی حرف زد!!!!
اما این جونورا .... :geryeh:
تا حالا قبر های خالی را دیدید؟؟:grye:
دیدیدحتی اگر توش خاک نریزن ادم احساس خفگی میکنه
تا حالا تابستان دست روی قبر گذاشتید؟؟
خیلی داغه
تو زمستان
هم خیلی سرد....
سرد...گرم ... تنها...:grye:
خدا آخر و عاقبت همه ی ما رو بخیر کنه
اگر قرار بشه آرزو کنم دلم میخواد 14 معصوم بیان
آرزو دیگه!!!
یکیشونم یک گوشه چشم نگاهم کنن راضی ام :grye:

po0neh;73022 نوشت:
سلام راستش من از مار و عقرب خیلی میترسم ملایک عذاب شاید بشه باهاشون منطقی حرف زد!!!! اما این جونورا .... تا حالا قبر های خالی را دیدید؟؟ دیدیدحتی اگر توش خاک نریزن ادم احساس خفگی میکنه تا حالا تابستان دست روی قبر گذاشتید؟؟ خیلی داغه تو زمستان هم خیلی سرد..

سلام علیکم جمیعا

پونه گرامی اگر مقدر شد شما زودتر فوت کنی با این اوضاع که شما تشریح کردید بنده خودم شخصا میام یک انسان را از شر اینهمه جانور نجات میدهم که ثواب هم داره

شما مثل اینکه قوه حواس 5 گانه اتان پس از مرگ نه تنها از بین نمیرود بلکه بواسطه رویت ملایک 6 گانه هم میشود.
خب آدم زنده با 6 حس رو که زنده بگور نمیکنن.

اگر مقدر شد من زودتر بمیرم لطفا فکر نکنید توی اون قبر زنده بگور شده ام چون اون دنیا خندیدن ممنوعه نمیذارن بخندم.

فشار قبر و ... همه تمثیلیه که برای درک عوام از عقوبت کارهایشان برایشان گفته شده.

والا توی قبر خبری نیست برای جسد هم هر اتفاقی افتاد به ما آسیبی نمیرسه

ولی

روح آدمیزاد که مستقل از جسم بشه بمراتب بدتر از زنده بگور شدن عذاب گناهان رو پس میده.

یاحق

رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
إذا ماتَ أحَدُكُم فَقد قامَت قِيامَتُهُ ، يَرى ما لَهُ مِن خَيرٍ و شَرٍّ .

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
هرگاه يكى از شما بميرد ، قيامتش بر پا شود . پس خدا را چنان بپرستيد كه گويى او را مى‏بينيد و هر لحظه از او آمرزش بخواهيد .

كنزالعمّال : 42123 منتخب ميزان الحكمه : 516

رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
المَوتُ رَيحانَةُ المؤمنِ .

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
مرگ دسته گل خوشبوى مؤمن است .

كنزالعمّال : 42136 منتخب ميزان الحكمه : 518

الإمامُ الصّادقُ عليه‏السلام
في قولهِ تعالى : «لَهُمُ البُشْرى فـي الحَياةِ الدُّنيا » : هُو أن يُبَشِّراهُ بالجَنّةِ عِند المَوتِ ، يَعني محمّدا و عليّا عليهماالسلام .

امام صادق عليه‏السلام :
*درباره آيه «بر ايشان بشارت‏است در زندگى دنيا» سوره يونس / 64 در هنگام مردن ، محمّد و على (علیهم السلام) او را به بهشت بشارت مى‏دهند .

بحار الأنوار : 6 / 191 / 36 منتخب ميزان الحكمه : 518

امير المؤمنين عليٌّ عليه‏السلام :
من أحَبَّني وجَدَني عندَ مَماتِهِ بحَيثُ يُحِبُّ، ومَن أبغَضَني وجَدَني عندَ مَماتِهِ بحَيثُ يَكرَهُ .

امام على عليه‏السلام :
هر كه مرا دوست داشته باشد ، در هنگام‏مرگش مرا آن گونه كه خوشايند اوست بيابد و هركه مرا دشمن داشته باشد ، به هنگام مرگش مرا بدان گونه كه ناراحت شود بيابد .

صحيفه الإمام الرِّضا عليه‏السلام : 86 / 203 منتخب ميزان الحكمه : 520

الإمامُ الصّادقُ عليه‏السلام :
أوّلُ ما يُتحَفُ بهِ‏المؤمنُ يُغفَرُ لِمَن تَبِعَ جَنازتَهُ .

امام صادق عليه‏السلام :
نخستين ارمغانى كه به مؤمن (متوفّى) داده مى‏شود ، آمرزش تشييع كنندگان جنازه اوست .

الكافي : 3 / 173 / 3 منتخب ميزان الحكمه : 522

الإمامُ الصّادقُ عليه‏السلام :
سِـتّـةٌ يَلحَقنَ المؤمنَ‏بعدَ وَفاتِهِ : ولدٌ يَستَغفِرُ لَهُ ، ومصحَفٌ يُخَلِّفُهُ ، وغَرسٌ يَغرِسُهُ ، وصَدَقَةُ ماءٍ يُجريهِ ، وقَليبٌ يَحفِرُهُ ، وسُنّةٌ يُؤخَذُ بها مِن بَعدِهِ .
امام صادق عليه‏السلام :
شش چيز است كه (ثواب‏آنها) بعد از وفات مؤمن به او مى‏رسد : فرزندى كه برايش آمرزش طلبد ، مصحفى كه از خود بر جاى گذارد ، نهالى كه بكارد ، صدقه آبى (مانند نهر و قنات) كه جارى سازد ، چاهى كه حفر كند و سنّتى (و كردار نيكى) كه بعد از او به كار بسته شود .

الفقيه : 1 / 185 / 555 منتخب ميزان الحكمه : 522

سلام :Gol:
من که واقعا از شب اول قبر میترسم خدا رحم کنه بهمون
آخه میگن اینقدر از ریز ریز اعمال می پرسن که خدا خودش میدونه و خودش که با مای کنهکارا چه کنه :Doaa:

سلام:Gol:
در مورد قبر؛
حالا که فرصتش پیش اومده دوست دارم در مورد چگونگی اتفاقات شب اول قبر و ترس عموم مردم از قبر اطلاعات به دست بیارم!

صدیق;40145 نوشت:
مطابق روایات اسلامی، هنگامی که مرده را در قبر می گذراند، نخستین کسانی که برای حسابرسی او حاضر می شوند، نکیر و منکر هستند. این دو فرشته چهره هایی هول انگیز دارند و حضورشان باعث احساس غربت و وحشت مرده می شود، صدایشان چون رعد و برق و نگاه شان همچون تندر آسمان است. نخستین سئوالی که از مرده می پرسند این است که «خدای تو کیست؟» و سپس درباره دیگر مسائل اعتقادی از او می پرسند: پیامبرت کیست؟ دینت چیست؟ امامت کیست؟ اگر شخص مرده، انسانی مؤمن باشد و عقایدی صحیح داشته باشد، نکیر و منکر قبر او را گسترده می کنند و روزنه ای در قبرش می گشایند که بتواند جای خود را در بهشت ببیند، ولی اگر مؤمن نباشد، بر او سخت خواهند گرفت و عذاب او را آغاز خواهند کرد.

*یعنی در هر صورت (مؤمن و غیر مؤمن) نکیر و منکر را در شکل وحشتناک خواهیم دید؟ و پاسخ سؤالاتشون رو در این شرایط باید بدهیم؟
*اصلا تعریف مؤمن در این روایات چیست؟ آیا کسی مثل من که میگم مؤمن به خدا هستم ، اما بازم گناهکارم در این تعریف می گنجم؟
*نقش کارهای شایسته و اعتقاد به ولایت خاندان پیامبر در سعادت و آسایش انسان در قبر و حیات برزخی، چگونه است؟

bina88;73075 نوشت:
اون دنیا خندیدن ممنوعه نمیذارن بخندم.

جداً ؟ نمی دونستم!

من که در حد آیات قرآن و مثالایی که آورده و احادیثی که شنیدم از آخرت میدونم.
اما جایی شنیدم که بهشت و جهنم به این شکل وجود نداره و اینها تنها مثالایی هست که خداوند برای درک بهتر و تشویق ما آورده!مثل اینکه به بچه مون برای اینکه درسشو بهتر بخونه و موفق بشه ، بهش وعده جایزه میدیم! (درسته؟!)
تو برنامه این شبها هم یه جواریی به این موضوع اشاره شد که بهشت و جهنم در درون ماست!یعنی با توجه به اعمالمون!
*حکمت آیات تمثیلی بهشت و جهنم چیست؟

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

یکی از نقاط ضعف انسان در دوران زندگی این است که معمولا" قادرنیست بیش از دو یا سه روز متوالی بیدار بماند !

واین نشان از آن دارد که انسان برای زندگی این دنیا آفریده نشده !

و زندگی در این دنیا گرچه میل ظاهری اوست اما در واقع میل فطری ونیاز روحی وجسمی او نشان از این دارد که کالبد جسم برای انسان
چیزی جز خستگی روحی ندارد .

وشاید بتوان گفت که خواب نوعی تمنای فطری انسان برای رسیدن به عالم ماوراءطبیعی و جایگاه اصلی اش میباشد . در واقع به نوعی تمرین اضطراری برای جدایی و خلاصی روح وجسم از دست همدیگر است که در مراحلی ابتدایی واقع میشود ودر اندازه یوسیع تر و دایمی آن که ما معمولا" این
جدا شدن روح از بدن را به مرگ تعبیر میکنیم . مراحلی مثل خواب دیدن نیز تمرین وتجربه ی این جدایی روح وجسم است .

.................................................................................. حق یارتان :roz:..........................................................................................

سلامی دوباره:Gol:
یه خورده بیشتر تو سایت گشتم متوجه شدم جواب این سؤالات قبلا داده شده!:Labkhand:
برای دوستانی که میخوان جوابشو بدونن لینکشو میزارم.

زینب سادات;73158 نوشت:
*یعنی در هر صورت (مؤمن و غیر مؤمن) نکیر و منکر را در شکل وحشتناک خواهیم دید؟ و پاسخ سؤالاتشون رو در این شرایط باید بدهیم؟
*اصلا تعریف مؤمن در این روایات چیست؟ آیا کسی مثل من که میگم مؤمن به خدا هستم ، اما بازم گناهکارم در این تعریف می گنجم؟
*نقش کارهای شایسته و اعتقاد به ولایت خاندان پیامبر در سعادت و آسایش انسان در قبر و حیات برزخی، چگونه است؟

اینجا توضیحاتی داده شده:
آيا عذاب و فشار قبر همگانى است؟
http://ww.askdin.com/showthread.php?t=2379

زینب سادات;73158 نوشت:
اما جایی شنیدم که بهشت و جهنم به این شکل وجود نداره و اینها تنها مثالایی هست که خداوند برای درک بهتر و تشویق ما آورده!مثل اینکه به بچه مون برای اینکه درسشو بهتر بخونه و موفق بشه ، بهش وعده جایزه میدیم! (درسته؟!)
تو برنامه این شبها هم یه جواریی به این موضوع اشاره شد که بهشت و جهنم در درون ماست!یعنی با توجه به اعمالمون!

در این مورد هم ؛
حقيقت بهشت و جهنم چيست؟
http://ww.askdin.com/showthread.php?t=499

اما در مورد
زینب سادات;73158 نوشت:
*حکمت آیات تمثیلی بهشت و جهنم چیست؟
جوابی پیدا نکردم!

فشار قبر

آيا فشار قبر همگاني است ؟؟

از روايات يك نوع عذاب جداگانه‌اى به دست مى آيد كه همان فشار قبر است و برخى روايات اين عذاب را عام مى دانند، شامل حال مؤمنان.
رسول خدا(ص) پس از خاكسپارى جنازه ى سعد بن معاذ صحابى فرمود: هيچ مؤمنى نيست كه فشار قبر نداشته باشد.(1) اگر كسى از فشار قبر رهايى مى يافت سعد بن معاذ از آن جمله مى بود.(2)

از امام صادق(ع) سوال شد: آيا كسى از فشار قبر رهايى مى يابد؟ فرمود: از آن به خدا پناه مى برم! چه بسيار اندك اند كسانى كه از عذاب قبر نجات يابند. (3)

در برخى از روايات اهل سنت نيز عذاب قبر متوجه همه معرفى شده است: مردگان در قبرشان عذاب مى شوند تا آنجا كه حيوانات صداى عذاب آنها را مى شنوند.(4)

از اين دست روايات بر مى آيد كه كافر، مؤمن و مستضعف همه فشار و عذاب قبر دارند.

برخى منابع عذاب و فشار قبر را تنها مربوط كسانى مى دانند كه در قبر مورد سوال قرار مى گيرند يعنى گروه سوم كه مورد مواخذه سوال قرار نگرفته اند (ديوانگان و بچه ها و مستضعفين) عذاب قبر ندارند.(5)

پي نوشت:

1- بحار الانوار، 6 / 221، حديث 19 و ص 221، حديث 16.
2- الفروع من الكافى، 3 / 236،حديث 6; بحار الانوار، 6 / 261، حديث 102; علم اليقين، فيض كاشاني، 2 / 1068.
3- الفروع من الكافى، 3 / 236،حديث 6; بحار الانوار، 6 / 261، حديث 102; علم اليقين، 2 / 1068.
4- شرح الصدور، سيوطى، دار ابن كثير، ص 225.
5- حق اليقين، مجلسى، ص 488.

روايات ديگر عذاب و فشار قبر را از مؤمن به دور مى دانند. حضرت صادق(ع) در پاسخ ابوبصير فرمودند: هيهات ما على المؤمنين فيها شىء;(1) دور باد هرگز چيزى از فشار قبر بر مؤمنين نيست.

مرحوم مجلسى مى فرمايند: اگر مراد از عذاب نديدن مؤمنان، مومن كامل و واقعى باشد، پس رواياتى كه عذاب قبر را متوجه سعد بن معاذ و رقيّه دختر پيامبر اكرم(ص) و فاطمه مادر حضرت على(ع) مى دانستند چه مى شود؟

ممكن است گفته شود اين كه مؤمنان عذاب و فشار قبر ندارند مراد عذاب و فشار شديد باشد، يا اين كه گفته شود، مؤمن عذاب و فشار قبر تنبيهى و از باب غضب الهى ندارند بلكه اگر فشارى دارد به خاطر لطف و كفاره ى گناهان او مى باشد.(2)

چنان كه حديث مى فرمايد: فشار و عذاب قبر براى مؤمن كفاره ى (تاوان) كارهاى است كه انجام داده است مانند ضايع كردن نعمت هاى الهى.(3)

و نيز در حديث ديگر ضمن تفسير آيه ى قرآن آمده است: (فيومئذ لا يسال عن ذنبه)(4). فرمودند: اينها كه روز قيامت از گناهانشان سوال نمى شود، كسانى اند كه از امير المؤمنان پيروى كرده اند و از دشمنانش بيزارى جسته اند، حلالش را حلال، حرامش را حرام داشته اند منتهى گناهانى داشته اند كه موفق به توبه نشده اند، خداوند آنها را برزخ عذاب مى كند تا در قيامت پاك شوند.(5)

قانون كلى عذاب و فشار قبر بيان شد، اما بايد دانست كه برخى از افراد به تصريح برخى از روايات از عذاب قبر معاف شده اند و نيز برخى از كارهاى خوب و مرگ در برخى از ساعات موجب كاهش و يا آمرزش فشار قبر مى شود.

رقيّه دختر گرامى پيامبر اكرم(ص) از كسانى است كه خود رسول خدا(ص) برايش طلب بخشش از عذاب قبر فرمود و خداوند هم او را رهايى بخشيد.(6)

فاطمه بنت اسد مادر امام على(ع) با دعاى پيامبر(ص) و تدفين در پيراهن مبارك او شامل آمرزش عذاب قبر شد.(7)

پي نوشت:
1- الفروع من الكافى، 3 / 130.
2- حق اليقين، علامه مجلسى، ص 492
3- بحار الانوار، 6 / 221.
4- الرحمن / 39.
5- بحار الانوار، 6 / 246، حديث 77.
6- الفروع من الكافى، 3 / 241، حديث 18.
7- گفتار صدوق، ترجمه اعتقادات ابن بابويه ص 48; حق اليقين، مجلسى، ص 482.

زینب سادات;73158 نوشت:
اون دنیا خندیدن ممنوعه نمیذارن بخندم.

زینب سادات;73158 نوشت:
جداً ؟ نمی دونستم!

زینب سادات گرامی خدا دوست نداره به بنده اش بخندی برای همین این نوع خنده اون دنیا ممنوعه :Gol:

محمد حسام شجاع;73385 نوشت:
فکر کنم کسایی که خودکشی هم میکنن عذاب قبر نداشته باشن و یه راست برن جهنم این موضوع را از کسی شنیدم صحتش را اطمینان ندارم

حسام گرامی اکثر خود کشیها یا شاید تقریبا تمام خودکشیها از نداشتن باور و یقین به وجود خداوند - آشنائی نداشتن با مفاهیمی که نیاز است که همه بدانند تا با حکمتهای الهی آشناتر شوند و نهایتا احساس پوچی و ... است.
سفارش ائمه رو در باب تربیت فرزندان اگر بلد بودیم و همانطور عمل میکردیم تعداد خودکشیها به حداقل ممکنه میرسید.
ولی صادقانه بخوام بگیم این کار را نمیکنیم
ترجیح میدیم بریم زیارت قبورشان ولی حرفشان را گوش نکنیم و یا اگر روایتی از آنها نقل میکنند مانند داستان و افسانه گوش کنیم و آخرش بگیم اینا کار ائمه است از ما بر نمیاد که کارهائی نیکی همچون اونها انجام بدیم و یا اینکه سفارش آنها را انجام بدیم.
نمیدونم اون دنیا چند نفر جرات میکنند که مثلا به امام رضا علیه السلام بگن
آقا ما آمدیم زیارت شما زیارتنامه هم خوندیم و نماز بیعت هم بجا آوردیم و همانند شما که ضامن دیگران میشدید ما هم ضامن ضعیفان شدیم.
یا به امام حسین علیه السلام بگن ما هم مانند شما از دین نبوی تا پای جان حمایت کردیم و مظلومان را حمایت و
یا اینکه بگییم حداقل خودمان به کسی ظلم نکردیم و از رحمت خدا نا امیدش نکردیم و در عوض نعمتهای خدا را بر او یادآور شدیم.
خدا از سر تقصیراتمان بگذیرد
یاحق

شب اول قبر !!!!!!!!
خیلی وحشتناکه
همه دردا اونموقع میاد سراغ ادم .....اینکه تنهات میزارن ....اینکه اونایی که دوسشون داری رو دیگه نمیبینی....حالا تو این بحبوهه ملکه عذاب هم بیاد و نکیر و منکرم باشن و تو تک و تنها ؛فک کن چه وضعیتی میشه .واقعا وحشتناکه:geryeh:
میگن اگه همراه مرده تربت سید الشهدا باشه عذاب قبر کمتر میشه ،یا اینکه اطرافیان 40 بار سوره تبارک (ملک) رو بخون و به یه نخ ابریشمی (هر بار رو )گره بزنن و با مرده دفن کنن به مرده کمک میکنه ....
من تصمیم دارم خودم برا خودم بخونم و وصیت کنم همراهم دفن کنن
البته نماز وحشتم کمک بزرگی به مرده میکنه ؛پس برای بقیه بخونیم تا برامون بخونن
ولی با همه این اوصاف اینقد گناهای ریز و درشت داریم که اگه با انصاف باشیم و قرار باشه براشون مجازات بشیم هیچ کدوم از اینها نمیتونه از بینشون ببره
اما اولین کسی که دوست دارم بیاد تو قبر ملاقاتم حضرت فاطمه اند هرچند که شرم دارم ازشون:grye:

موضوع قفل شده است