تأثیر ماهواره بر فرد، خانواده، جامعه و اجتماع

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تأثیر ماهواره بر فرد، خانواده، جامعه و اجتماع

تاثیر ماهواره بر خانواده جامعه???

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

[="Black"]با سلام.
ممنون از جناب آقای arahbar6718 از ایجاد این تاپیک.

نماينده ولي فقيه در سپاه مريوان با اشاره به تاثيرات مخرب استفاده ناصحيح از شبكه‌هاي ماهواره‌اي‌ گفت: ترويج بدحجابي و كمرنگ شدن عفاف در جوامع اسلامي بدترين پيامد و تاثير استفاده از ماهواره است.

یکی از بزرگترین معظلات ماهواره تاثیر منفی آن بر پوشش است.
زمانی که پوشش یک جامعه خراب شود و از بین برود راه برای باقی معظلات بصورت اتوماتیک وار باز میشود.
زمانی پوشش درست از بین برود سپس برخوردهای حرام عادی میشود و قبح گناه از بین میرود.

یکی از پدیده های اخیر ماهواره ها این است که خیانت زن به شوهر و شوهر به زن را عادی جلوه میدهد.
و اخیرا در کشور عزیز ما در مواردی وجود دارد که زنی که شوهر دارد برای اینکه با تمدن پیش برود به دنبال یک رفیق هم میگردد.
یعنی بافت سنتی خانواده ها در حال از بین رفتن است.

بی احترامی به والدین *****عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران قبل از ازدواج به عنوان راه حلی طبیعی برای رفع دلهره های احتمالی در روابط جنسی دختر و پسر ***** ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده ***** از بین بردن هویت ساختاری یک فرد در جامعه ***** عادی شدن روابط بین پسر و دختر تا حد باردار شدن دختر ***** افزایش آهنگهای مخرب و خشن ***** ترویج دین یهود و تضعیف اسلام.

زمانی که اهداف فوق حاصل شد. نمادها را عرضه میکنند. نمادهای صلیب شکسته ، صلیب وارونه ، نماد هرج و مرج ، نماد پنتاگرام ، هگزاگرام و ...............!

که تمام اتفاقات در فیلمهای هالیود هم به عینه به چشم میخورد که متاسفانه از آنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم پخش میشود.

در نهایت و در مجموع آماده کردن فرد و یا افراد برای ورود و عضویت در گروهای شیطان پرستی.
سپس ترویج فومنیسم ، ترویج صهیونیزم (صهیونیست)

و اما صدا و سیما و تهیه کنندگان محترم فیلم و سریال و انیمیشن میتوانند بر این جنگ نرم غلبه کنند و آنها را شکست دهند.

ساخت سریالهای امام علی (ع) - مختار نامه - حضرت یوسف(ع) - انیمیشن های پیامبران اللهی و ....
این روند باید سرعت بگیرد تا فرهنگ ناب و زیبای اسلام عرضه شود به تمام جهانیان.

استاد دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه سریال‌های مختلف مانند حضرت یوسف (ع) و مختار‌نامه که برگرفته از مباحث دینی بوده مورد استقبال زیاد مردم قرار گرفتند، افزود: استقبال مردم از این فیلم‌ها حاکی از تشنگی آنها نسبت به آموزه‌های دینی است.

[=Times New Roman]سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیز..:Gol::Gol:
الان دیگه هرکی از ماهواره استفاده کنه عقب مونده هست..
یه مشت منگل دور هم جمع میشن هه هه هه هه می خندن . یه طفل پنج ساله هم متوجه خنده های مصنوعیشون میشه . میخوان بگن ما شادیم ما با نشاطیم ما آخرشیم . آخه میمون تو که قیافت شش ماه حبس داره با چه امیدی میای توی ماهواره به عنوان مجری اراجیف تحویل مردم میدی . ماهواره همه اش وقت تلف کردنه ولی حیف که مردم ما به اسم مدرن بودن و امروزی بودن و قرن 21 بودن وقت خودشونو پای اراجیف یه عده منگل عقب افتاده تلف میکنند...حیف...

arahbar6718;447371 نوشت:
تاثیر ماهواره بر خانواده جامعه???

:pir:چیزی که عیان است .... چه حاجت به بیان است؟

البته ما هم خیلی کمکاری کردیم اگه گیرنده های دیجیتالی رو همون موقع که مردم روی پشت بوم اتاقک میساختن تا دیش ماهواره معلوم نباشه جا مینداختیم کارمون به جایی نمیرسید که کارگر ساختمانی کنار اتاقک نگهبانی پرچم اسراییل(دیش ماهواره) رو نصب کنه و کسی کاری به کارش نداشته باشه

صد در صد تاثیر منفی داره !!!!
به نظرم کلا تلویزیون شبکه های ایرانی چه خارجی (ماهواره )وقت تلف کردن هست بهتر بریم به سمت ورزش و فعالیت های دیگه !!

مطلب اول :
در قرآن داریم
از آنها كساني هستند كه پيامبر را آزار مي‏دهند، و مي‏گويند او خوشباور و گوشي است!، بگو خوشباور بودن او به نفع شماست (ولي بدانيد) او ايمان به خدا دارد و (تنها) تصديق مؤ منان مي‏كند، و رحمت است براي كساني از شما كه ايمان آورده‏ اند، و آنها كه فرستاده خدا را آزار مي‏دهند عذاب دردناكي دارند. (سوره توبه آیه 61)
توضیح اینکه این آیه و آیات قبلش مربوط به منافقینه . و این منافقین برا پیغمبر خالی میبستن پیغمبر هم در ظاهر قبول میکردند . بعد منافقین کیف میکردن که خالی بستیم پیغمبر قبول کرد .
اما نکته
تصدیق مومنین بود که آنها نمیفهمیدند و این آیه بالا به آن اشاره دارد.
از طرفی در قرآن داریم :
اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد اگر شخص فاسقي خبري براي شما بياورد درباره آن تحقيق كنيد، مبادا به گروهي از روي ناداني آسيب برسانيد، و از كرده خود پشيمان شويد. ( سوره احقاف آیه 6)

مطلب دوم :
بنده ترمهای آخر دانشگاه یک ازمایشگاه داشتم دو کلاس بود که استاد یکیش مسلمان نبود (شاید ارمنی بود ) موقع انتخاب واحد گفتم من با دینش کاری ندارم برای کلاس میرم و اونو انتخاب کردم . بنظرم سه آزمایش اول رو در سه جلسه انجام دادم هیچکدام جواب نداد . ناراحت بودم که در تمام این سالهای هنرستان و دانشگاه در آزمایشگاههای الکترونیک و کارگاههای برق چنین چیزی اتفاق نیفتاده بود . حتی کمتر پیش آمده بود یک مدار جواب ندهد یا اصلا اتفاق نیفتاده بود .
توخودم بودم . رفتم نماز خانه . قرآن برداشتم . برای چی یادم نیست شاید برای خواندن .
باز کردم این آیه رو دیدم .
و با كسانى كه پروردگارشان را صبح و شام مى‏خوانند [و] خشنودى او را مى‏خواهند شكيبايى پيشه كن و دو ديده‏ات را از آنان برمگير كه زيور زندگى دنيا را بخواهى و از آن كس كه قلبش را از ياد خود غافل ساخته‏ايم و از هوس خود پيروى كرده و [اساس] كارش بر زياده‏روى است اطاعت مكن (سوره کهف آیه 28 )
درخواست تغییر کلاس دادم . هر چند فکر نمیکردم بشود ( فکر کنم حذفو اضافه گذشته بود ) انجام شد .
اولین آزمایش را بستم جواب داد .
البته در دین ما هست که علمو حتی در چین بیاموزید و پیغمبر اسیرهایی رو که سواد یاد مسلمونا میدادن آزاد میکردن اما مساله من این بود که استاد مسلمان هم بود و من نامسلمان را انتخاب کردم .

ماهواره هم مانند دیگر وسایل هم می تواند تاثیر منفی داشته باشد هم تاثیر مثبت و این به خود فردی که از ماهواره استفاده می کند بستگی دارد.هم برنامه های مذهبی دارد هم غیر اخلاقی و این دلیل نمی شود که ما به خاطر برنامه های غیر اخلاقی کل این تکنولوژی را ممنوع کنیم بلکه باید فرهنگ صحیح استفاده از ماهواره را به مردم آموزش دهیم.اوایل انقلاب همین بحث هایی که درباره ماهواره مطرح بود در مورد ویدیو مطرح می شد و آخر سر ماهواره هم به سرنوشت ویدیو دچار خواهد شد.

من جزاولين كساني بودم كه توي موضوع اين سمينار گفتم ماهواره ازاد باشه آموزشش روياد مردم بديم!

حالا كه ازاون موضوع خيلي وقته ميگذره هر بدبختي پاش پيش من وامثال مابازميشه ريشه يابيش كه ميكني ياازچت شروع شده ياماهواره(دنياي مجازي)

واي واي واي اعتيادبه سريالهاي ماهواره اي!واقعا چرا؟اينقدراثرات منفيش بيشتروبيشترشده كه درصداثارمثبتش اصلا ديده نميشه كه اگردست من بود خيلي محترمانه يابراي ايران شبكه ماهواره اي جداميذاشتم يااگر بدبخت بودم ونميتونستم باشبكه هاي خارجي وتنوعات اون رقابت كنم وجايگزيني نداشتم مردم رو تشويق ميكردم ازماهواره وشبكه هاي خارجي استفاده نكنن واگربه هيچ صراتي مستقيم نشدن حداقل برشون ميداشتم.

چون ديگه به آخرخط رسيديم.اگرتاچندسال آينده فكري به حالش نكنيم به معناي واقعي فرهنگمون بدبخت وبيچاره ميشه.

نقل قول:
هم برنامه های مذهبی دارد هم غیر اخلاقی و این دلیل نمی شود که ما به خاطر برنامه های غیر اخلاقی کل این تکنولوژی را ممنوع کنیم بلکه باید فرهنگ صحیح استفاده از ماهواره را به مردم آموزش دهیم

خب كي؟تاكي بگيم اموزش!الان چندساله همين رو ميگيم وهيچ كس هيچي يادمردم نميده.تنها اموزششون اينه كه هردانش اموزي اسم ماهواره بياره چپ چپ نگاش ميكنند...موبايل وامثال اون(كه توي طيف دنياي مجازي جاي داره)ممنوعيت داره چرا؟چون دستوره!!(اين چيزيه كه يادميدن:دستور)

فرهنگ ماداره خالي ميشه ازاصالت.جوانانمون دارن بدبخت ميشن.

تاچندسال پيش وقتي ميفهميدن يه دختر،دوست پسرداره به شدت باهاش برخورد ميكردن ويه عامل ننگ بوداگرهمه ميفهميدن(تفريط شديد)
اما حالا دختره جلوي چشماي خودمون درحالي كه خنده روي لباشه ميره سوارماشين ميشه (افراط)برادرش هم خبرداره جالب اينكه به داداشش ميگم كاري به كارش نداري ميگه نه طرف دوست خودمه مورداعتماده ميخادش براازدواج!!!!كه ازدواجي هم دركارنبود.

حالا خود داداشه هم دوست داره.وقتي ازشون درمورد كارشون ميپرسيم ميگن:فيلماي خارجي نگاه كن برو فرهنگ غرب رونگاه كن دوستي خيلي چيزمعمولي هست.اتفاقا دليل اينكه ماتوي دوستيامون دچارشكست ميشيم چون فرهنگ دوستي رونداريم!!!(تازه ميخوان فرهنگ دوست بودن باجنس مخالف رو يادبدن به هميديگه!!كه مثلا ضربه نخورن!)

من تنهاچيزي كه ميدونم اينه كه باروش صحيح هرچه جلوترجلوي اين آموزه هاي غلطرسانه ايي گرفته بشه.

اي كاش حداقل مثل غربي هازندگي كنيم نه اينكه غربي زده بشيم!!(غربزدگي خودش يه بدبختي ديگس كه بدون شناخت ازفرهنگ غرب وتحت اثرفيلمهاي ساخته ذهن نويسنده فرهنگ سازي ميكنيم وقرباني تعاريف غلط نويسنده هاوكارگردانان ناباب!ميشيم)

سبزينه ظهور;465016 نوشت:
خب كي؟تاكي بگيم اموزش!الان چندساله همين رو ميگيم وهيچ كس هيچي يادمردم نميده.تنها اموزششون اينه كه هردانش اموزي اسم ماهواره بياره چپ چپ نگاش ميكنند...موبايل وامثال اون(كه توي طيف دنياي مجازي جاي داره)ممنوعيت داره چرا؟چون دستوره!!(اين چيزيه كه يادميدن:دستور)

فرهنگ ماداره خالي ميشه ازاصالت.جوانانمون دارن بدبخت ميشن.

تاچندسال پيش وقتي ميفهميدن يه دختر،دوست پسرداره به شدت باهاش برخورد ميكردن ويه عامل ننگ بوداگرهمه ميفهميدن(تفريط شديد)
اما حالا دختره جلوي چشماي خودمون درحالي كه خنده روي لباشه ميره سوارماشين ميشه (افراط)برادرش هم خبرداره جالب اينكه به داداشش ميگم كاري به كارش نداري ميگه نه طرف دوست خودمه مورداعتماده ميخادش براازدواج!!!!كه ازدواجي هم دركارنبود.

حالا خود داداشه هم دوست داره.وقتي ازشون درمورد كارشون ميپرسيم ميگن:فيلماي خارجي نگاه كن برو فرهنگ غرب رونگاه كن دوستي خيلي چيزمعمولي هست.اتفاقا دليل اينكه ماتوي دوستيامون دچارشكست ميشيم چون فرهنگ دوستي رونداريم!!!(تازه ميخوان فرهنگ دوست بودن باجنس مخالف رو يادبدن به هميديگه!!كه مثلا ضربه نخورن!)

من تنهاچيزي كه ميدونم اينه كه باروش صحيح هرچه جلوترجلوي اين آموزه هاي غلطرسانه ايي گرفته بشه.

اي كاش حداقل مثل غربي هازندگي كنيم نه اينكه غربي زده بشيم!!(غربزدگي خودش يه بدبختي ديگس كه بدون شناخت ازفرهنگ غرب وتحت اثرفيلمهاي ساخته ذهن نويسنده فرهنگ سازي ميكنيم وقرباني تعاريف غلط نويسنده هاوكارگردانان ناباب!ميشيم)

با عرض سلام در مورد ماهواره من فکر می کنم مقصر اصلی صداوسیما و برنامه های بی محتوای رسانه ملی می باشد که منجر به گرایش مردم به ماهواره شده است.من خودم هروقت دارم به اخبار صداوسیما نگاه می کنم گویا دارد به شعورم توهین می شود. خب ناچارم از رسانه های ماهواره ای اخبار را گوش کنم . در مورد برنامه های سرگرم کننده دیگر هم موقعی که محدودیت های شدیدی بر آنها اعمال می شود که حتی سریالی مانند قهوه تلخ را که می تواند میلیونها بیننده را به خود جلب کند پخش نمی کند این خودش یکی از دلایل اصلی گرایش مردم به ماهواره است.یعنی مقصر اصلی را من سیاستهای غلط داخلی میدانم که این وضع را به وجود آورده است.

[="SlateGray"]موضوع بحث برانگیز ه و البته تکراری شده!!! بیا داد بزن کی به کیه!!

هنوز یک ماه نمیشه که مادر یکی از شاگردام رو خاستم و بهش تذکر دادم...تذکر که نه دعوا کردم ...

فکرش رو بکنید یه پسر شش ساله از هر فرصتی استفاده میکنه تا تصاویری که دیده رو تجربه کنه !!! موضوعاتی که حداقل باید ده سال دیگه باهاش مواجه بشه(در حقیقت آموزشی که از طریق ماهواره یاد گرفته...)

حالا اینم در نظر بگیرید که تمام چیزهایی که یاد گرفته به همکلاسیهاشم القا کنه..!!

[/]

تاثیرش اینه که گناه رو عادی نشون میده....
سریالهایی که نه محتوا دارن نه حتی یه موضوع درست حسابی.... فقط اسم شخصیت ها نوشته میشه و به هم وصل میشن ...
زن این از اون حامله میشه و شوهر این با اون جور میشه....
سریالهایی که ماشالله خانومای ایرانی جونشونم براش میدن...
خصوصا سریالهای ترکی که با خیانت و برهنگی میخوان بگن : بله ما هم اروپایی تشریف داریم...
از مستنداتش که دیگه نگو...!!!
چهارتا احمق دور هم جمع میشن و خودشون اراجیف خودشون و تایید میکنن....
واقعا از ماهواره و برنامه ها ی مزخرفش متنفر شدم جدیدا.... حال بهم زنه

:Gol:سلام....:Gol::Gol::Gol:
تاثیر منفی داره خیلی خیلی بد خیلی مخصوصا الانا که این سریال نمی دونم حریم سلطان و عمرگل لاله و...ولی کاراشون رو با ظرافت تمام انجام می دن که منم خدا بخشه یه لحظه بدجور مهوش شدم سرمایه گذاری می کنن وقت می ذارن از همه مهم تر و پول می ذارن اشتیاق و حسد دارن . برای نابودی ایران تلاش می کنن تا ایران از هم بپاشه و مردمو جذب کنن و بدبختانه هم کم وبیش تونستن یه جا شنیدم که می گفتن پلیسه رفته بود بالا پشت بوم تا دیشا رو جمع کنه همه می ریزن بالا پلیس رو از ده دوازده طبقه می ندازن پایین و بعد هم که بهشون می گن چرا این کارو کردین با افتخار می گن حقش بود بعدم خیلی راحت دیه شو می دنو تموم یعنی من اون موقع:moteajeb::Motehayer::grye::geristan::ajab!:شده بودم اینطوری ...... واقعا نگا کنن چی کار کردن مارو هم به جون هم انداختن....خدا بگم چی کارشون کنه:hey:

خب تاثیرش معلومه دیگه

فرد، خانواده، جامعه و اجتماع

از هر لحاظ
از هم می پاشونه همشونو

:Ghamgin: :khandeh!::ok:

موضوع قفل شده است