جمع بندی ازدواج موقت به قصد ازدواج دائم

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج موقت به قصد ازدواج دائم

سلام خسته نباشیددختری 29 ساله و مقلد رهبرم مدتی است با یک پسر از طریق چت آشنا شدم البته به قصدازدواج . در این ضمن آشنایی ما مادر پسر فوت کردوحالا پدر ش معتقداست باید تا سال مادر صبر کنن و بعد به خواستگاری بیایند . ازطرف دیگر این پسر که ساکن شهرما هم نیست اصر ار دارد که برای آشنایی بیشتر تا سال مادرش عقد موقت کنیم . ضمنا من پدر وپدر بزرگم فوت کردند حال شرایط عقد موقت چیست آیامیشود تلفنی صیغه را خودمان بخوانیم و اجازه مادر م لازمه ؟با توجه به اینکه ما احتمالا تا قبل عقددایم همدیگرو حضوری نمیبینیم ، فقط این پسر میگه که میخوادمنو باچت بی حجاب ببینه و گاهی در موردمسایل جنسی با من حرف بزنه و چون من قبول نمکیردم گفت عقد موقت کنیم تا زمانی که سال مادرش بشه آیا اینکاار درسته وشرایطش چیه؟ واگر عقد موقت کردیم ضمن چت تصویری میشه بدون حجاب با هاش حرف بزنم ؟ممنون از شما

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

المیرا92;445848 نوشت:
سلام خسته نباشیددختری 29 ساله و مقلد رهبرم مدتی است با یک پسر از طریق چت آشنا شدم البته به قصدازدواج . در این ضمن آشنایی ما مادر پسر فوت کردوحالا پدر ش معتقداست باید تا سال مادر صبر کنن و بعد به خواستگاری بیایند . ازطرف دیگر این پسر که ساکن شهرما هم نیست اصر ار دارد که برای آشنایی بیشتر تا سال مادرش عقد موقت کنیم . ضمنا من پدر وپدر بزرگم فوت کردند حال شرایط عقد موقت چیست آیامیشود تلفنی صیغه را خودمان بخوانیم و اجازه مادر م لازمه ؟با توجه به اینکه ما احتمالا تا قبل عقددایم همدیگرو حضوری نمیبینیم ، فقط این پسر میگه که میخوادمنو باچت بی حجاب ببینه و گاهی در موردمسایل جنسی با من حرف بزنه و چون من قبول نمکیردم گفت عقد موقت کنیم تا زمانی که سال مادرش بشه آیا اینکاار درسته وشرایطش چیه؟ واگر عقد موقت کردیم ضمن چت تصویری میشه بدون حجاب با هاش حرف بزنم ؟ممنون از شما

با سلام و عرض ادب

درصورتی که پدر و پدربزرگ ندارید اذن ساقط است و اذن مادر هم شرط نیست و اگر عقد بارعایت شرایطش محقق شود عقد صحیح است یعنی در عقد موقت مهریه معین باشد و مدت هم معین شود و صیغه عقد به درستی خوانده شود حتی به صورت تلفنی هم اشکال ندارد و درصورت صحت عقد،می تواند عکس بدون حجاب شما را ببیند یا صحبتهای محرک داشته باشید اما اکیدا توصیه می شود که در این گونه ازدواج ها مصالح به درستی بررسی شود و خوب است با مشاورین سایت هم در این زمینه مشورتی داشته باشید.

موفق و موید باشید

سلام و عرض ادب

بنده هم به این دوست عزیز توصیه میکنم که بیشتر مراقب ارتباطات اینترنتی باشند.

تصویر بدون حجاب شما از طریق اینترنت ممکنه مورد سوء استفاده قرار بگیره.توسط همین آقا یا حتی افراد دیگر.

پیشنهاد میکنم این موضوع رو مطالعه فرمایید.

http://www.askdin.com/thread3523.html

نور;445990 نوشت:
اما اکیدا توصیه می شود که در این گونه ازدواج ها مصالح به درستی بررسی شود و خوب است با مشاورین سایت هم در این زمینه مشورتی داشته باشید.

سلام
من هم نظرم اینه که کمی در مورد ارتباط گیری از طریق چت و تصمیم به ازدواج از همین روزنه، تجدید نظر بفرمایید.

باسمه تعالی
خواهر گرامی حتما مسیر خواستگاری را طی نمایید
در مجلس خواستگاری مدارک شناسایی بخواهید که همراهان کلاهبردار نباشند
این چه فرهنگی است در آن شهرستان، که نتیجه‌ی فوت بستگان به نفع پسر باشد (ازدواج موقت!!)
ضمناً تفاوت فرهنگی را علاوه بر عقیدتی، اقتصادی، و سیاسی بیشتر بررسی نمایید!!

موفق باشید

سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما بانوی عزیز
دوست عزیز بنده طبق تجاربی که از زندگی خودم و دوستانم کسب کردم و مطالعاتی که داشتم؛ اندکی لب به سخن میگشایم...چرا که اصلا مشاور نیستم..

من کاملا مخالف هستم.بدترین آشنایی، آشنایی از طریق نت هست.(اینو به عینه از زندگی دو تا از دوستان نزدیکم میگم که اینجور آشنا شدند و ازدواج کردن الان چندین سال میگذره و کاملا از زندگیشون ناراضی اند)
دلیل1:
چرا خوب نیس؟چون کش پیدا میکنه...زوج یه شهر دیگه و زوجه در شهر دیگه
شاید بعد 6 ماه هر دو به توافق برسند که با یکدیگر از نزدیک ملاقات کنن
در این بین چت های مکرر...باعث ایجاد احساسات کاذب بین دو طرف میشه...دلبستگی نابجا و زود هنگام به وجود میاد
در مورد طرف مقابل بیشتر خیال پردازی میکنه تا واقع بینی...بعد هم که عقل میره و میگیم عاشق شدم.در صورتیکه تاحالا از نزدیک همو ملاقاتم نکردیم...از ظاهر هم از رفتار از طریقه صحبت کردن از طریقه غذا خوردن و... همدیگه خوشمون میاد یا نه؟!!!!!!!!
دلیل2:
سال گذشته در یکی از سایت ها مثل همین اسک دین...خانمی تقاضا مشورت کرده بود
ایشون به مانند شما پدر و جد پدری ش مرحوم شده بود...که به تازگی پدرش رو از دست داده بود که با آقایی از طریق اینترنت آشنا شد که هردو از دو شهر مجزا بودند..بعد چندین ماه به قصد ازدواج دائم،آقا پسر گفت که چون تو هنوز سیاه پوشی فعلا ازد موقت کنیم.خلاصه ازد موقت انجام گرفت اما پنهانی(محضری نبود)
بعد مدتها خبری از پسر نبود که خانم متوجه شد باردار است...هرچه پیگیر شوهر میشد و برایش پیغام میفرستاد او گفت من دیگه نمیام!(و انگار اون پسر متاهل بوده!!!!!!!)
و این خانم موند با یه بچه!که نه عقدنامه داشت و نه کسی در جریان بود...فقط براش بی ابرویی شد در برابر عرف!

متاسفانه از این شیادان زیاد هست
شما دختری...باید غرور داشته باشی...یعنی نمیتونه به خاطر شما یک بار هم بیاد همدیگر رو ببینید؟به دور از احساسات...ببینید اصلا فرهنگتون به هم میخوره؟!!!شغلش؟اهدافش؟ظاهرش؟اخلاقش؟حرف زدنش؟از تفکرش؟خانواده ش؟...
بنظرم اینا رو نمیشه با چت و ارتباط تلفنی تشخیص داد

بنظرم در درجه اول خانواده تون رو در جریان بذارید.اگه برادر یا دایی عمو دارید از اونا کمک بگیرید...مرد ها بهتر مرد جماعت رو میفهمن
بعدشم این پسر فک نکنه شما بی صاحبی!اصلا!!!!!شما برای خودت جایگاه داری.شما توی ایران زندگی میکنی.پس خانواده شما و خانواده پسر نقش زیادی در زندگی شما دارند
در درجه دوم به مشاور ازدواج و خانواده مراجعه کنین...هزینه اش هرچقدرم شه بنظرم واسه یه عمر زندگی زناشویی اشکالی نداره...یه مشاور مطمئن...نه مشاوره از طریق چت و...

فی امان الله

موضوع قفل شده است