صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قرآن و پيغمبر مكتب سقيفه چيست و كيست؟

شروع کننده موضوع

علاقه
    عاشق اباالفضل ع (مريدشم، ديوونشم)
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

اشاره قرآن و پيغمبر مكتب سقيفه چيست و كيست؟

سوال از پيروان مكتب سقيفه:

ايا شما پيرو رسول خدا ص هستيد و يا پيرو ابوبكر ؟

اگر پيرو پيغمبر هستيد، ايشان بعد از خود جانشين انتخاب نكردند اما ابوبكر خودش را بودن اجازه رسول الله ص جانشين ايشان كرد

قال ابوبكر لما توفي رسول الله ان ولي رسول الله (صحيح مسلم)

كه بصلافاصله مولا علي ع به او مي فرمايد فرايتماني كاذبا اثما خائنا و غادرا(صحيح مسلم)

سوال ما از وهابيت اين است اگر شما پيرو ابوبكر هستيد چرا مي گويد سنت و دينتان را از رسول الله گرفته ايد؟

حالا مشخص است شما دينتان را از ابوبكر مي گيريد لطفا به ما قران ابوبكر را نشان دهيد تا ما به اين پيغمبر هم ايمان بياوريم

قراني كه به ما دستور دهد يا ايها الذين امنوا اطيعوا الله و اطيعوا ابوبكر

منبع::::::::::
    خيمه گاه اباالفضل(ع)

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ در ساعت ۱۶:۲۱

2. صلوات ها 3

3.  

شروع کننده موضوع

علاقه
    عاشق اباالفضل ع (مريدشم، ديوونشم)
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

پيروان سقيفه پاسخ گو باشند

5. صلوات ها 2

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8432

با سلام

27447- عن أسلم : أن عمر بن الخطاب اطلع على أبى بكر وهو يمد لسانه فقال ما تصنع يا خليفة رسول الله قال إن هذا الذى أوردنى الموارد إن رسول الله - صلى الله عليه وسلم - قال ليس شىء من الجسد إلا يشكو ذرب اللسان على حدته (أبو يعلى ، والييهقى فى شعب الإيمان . قال ابن كثير : إسناده جيد) [كنز العمال 8890]صححه الالبانی .

همانطور که میدانیم خلیفه دوم بالاترین نقش را در جریانات و سیاست های راهبردی در حیات وبعد از ممات رسول الله و تغییر مسیر اسلام از جاده اصلی بازی کرده است وابوبکر هم یار وی شد چه قبل از اسلامش که قصد کشتن رسول الله را داشت وچه در طول حیات پیامبر در شرایطی خطیر بکمک حزب ودوستانش با حضرتش مخالفت ورزید مثل روز احد ؛ صلح حدیبیه و تخلف از جیش اسامه و تندروی های بیهوده و در آخر هم توهین و تهمت هذیان وتحقیر وتمسخر خاتم النبیین بکمک دخترش وىختر ابوبكر در 5 شنبه شوم و .....چون فکر میکردند که پیامبر پادشاهی است مانند سایر ملوک و قرآن ونبوت و... سیاستی است برای متحد کردن قبائل متفرق عرب و برتری جویی خود ... !!!

در هر صورت جناب ابوبکر از این زبانش (یا عمر) شکایت دارد که چنین آنرا می گزد چرا ؟ چون فحاشی کرد به امام علی (ع) وتشبیه به روباه و... با زبانش فرمان حمله به خانه فاطمه را صادر کرد .....حتی بعائشه دخترش را هم گفت : ابنته فلانه : و شهادت به نفع امام علی (ع) نداد و.... آخرش هم اظهار ندامت از کشف بیت فاطمه وواگذار نکردن مهار خلافت به عمر یا ابوعبیده !

پس بجاست که پیامبرشان را عمر بدانند چون از رسول الله (ص) بهتر بوده ودانای به مصالح مسلمین و موافقاتی با الله تعالی داشته که پیامبر خدا هم تعجب کرده !!!!!!

ویرایش توسط خیر البریه : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۹:۲۰

7. صلوات

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8432

با سلام

ویک مورد دیگر که نقش اول جناب عمر را در برنامه ریزی واجرای اهداف حزب سقیفه نشان میدهد ماجرای زیر است :

خشونت عمر با ابوبكر:

ابن حجر عسقلانى در الإصابة در ترجمه عيينة بن حصن ماجراى جالبى را نقل مى‌كند كه نشان مى‌دهد عمر بن خطاب حتى با دوست قديم و وفادار خود نيز رفتار خوشايندى نداشته و با خشونت رفتار مى‌كرده است.
    جاء عيينة بن حصن والأقرع بن حابس إلى أبي بكر فقالا يا خليفة رسول اللّه إن عندنا أرضا سبخة ليس فيها نخلا ولا منفعة فإن رأيت أن تقطعناها لعلنا نحرثها ونزرعها فلعل اللّه ينفع بها بعد اليوم. فأقطعهم إيّاها وكتب لهما كتاباً وأشهد وعمر ليس في القوم، فانطلقا إلى عمر ليشهداه فوجداه يصلح بعيراً له... فلما سمع ما في الكتاب تناوله من أيديهما ثمّ تفل فيه فمحاه فتذمّراه وقالا مقالة شتم... فاقبلا إلى أبي بكر وهما يتذمران فقالا: واللّه ما ندري أنت الخليفة أم عمر؟ فقال: بل هو لو كان شيئا.
    فجاء عمر مغضباً حتى وقف على أبي بكر فقال: أخبرني عن هذه الأرض التي أقطعتها هذين الرجلين أرض لك خاصة أم هي بين المسلمين عامّة، قال: فما حملك على أن تخصّ هذين بها دون جماعة المسلمين. قال: استشرت هؤلاء الذين حولي فأشاروا عليّ بذلك.
    قال: فإذا استشرت هؤلاء الذين حولك أكل المسلمين أوسعت مشورة ورضى؟ فقال أبو بكر: قد كنت قلت لك إنّك أقوى على هذا الأمر منّي ولكنّك غلبتني.
    عيينه بن حصن و اقرع بن حابس نزد ابوبكر آمدند و گفتند: اى جانشين رسول خدا (ص) زمينى شوره زار كه در آن هيچ كشت و زرعى نشده است نزد ما وجود دارد، اگر آن را به ما واگذار نمايي، شايد آن را آباد كنيم تا به زمينى قابل استفاده تبديل شود.
    ابوبكر آن زمين را واگذار كرد و نوشته‌اى نيز كه شاهدان امضاء كرده بودند به آنان تحويل داد، آن دو نفر نوشته ابوبكر را نزد عمر آوردند. او كه مشغول رسيدگى به شترش بود، نوشته را خواند و آب دهانش را بر آن افكند و آن را از بين برد. آن دو نفر ناراحت شدند و به عمر بد گفتند... سپس با ناراحتى نزد ابوبكر آمده و گفتند: ما نفهميديم كه تو خليفه هستى يا عمر؟
    ابوبكر گفت: او خليفه است، مگر چه اتفاقى افتاده است؟ عمر خشمگين نزد ابوبكر آمد و گفت: بگو ببينم چرا اين قطعه زمين را به اين دو نفر داده‌اى؟ آيا اين زمين مال تو بود يا همه مسلمانان؟ ابوبكر گفت: با گروهى كه اين جا مى‌بينى مشورت كردم. عمر گفت: آيا مشورت با اين افراد با رضايت همه مسلمانان است؟ ابوبكر گفت: من به تو گفتم كه تو از من براى خلافت شايسته‌تري؛ ولى تو آن را بر من تحميل كردي.

العسقلاني الشافعي، أحمد بن علي بن حجر أبو الفضل

.......حملك أن تخص هذين بها دون جماعة المسلمين قال : استشرت هؤلاء الذين حولى ، فأشاروا على بذلك ، قال : فإذا استشرت هؤلاء الذين حولك أو كل المسلمين أوسعت مشورة ورضا فقال أبو بكر : قد كنت قلت لك إنك أقوى على هذا منى ، ولكنك غلبتنى (ابن أبى شيبة ، والبخارى فى تاريخه ، ويعقوب بن سفيان ، والبيهقى ، وابن عساكر)[كنز العمال 9151]

ابوبکر گفت که من گفتم که :فقال أبو بكر : قد كنت قلت لك إنك أقوى على هذا منى ، ولكنك غلبتنى !!!!!!!!!

وبسند صحیح هم گفته بود : اقیلونی و لست بخیرکم !!!!!

أما بعد أيها الناس، فإني قد وليت عليكم ولست بخيركم وقد كانت بيعتي فلتة، وذلك أني خشيت الفتنة، وأيم الله ما حرصت عليها يوما قط، ولا طلبتها ولا سألت الله تعالى إياها سرا ولا وعلانية وما لي فيها من راحة، ولقد قلدت أمرا عظيما ما لي به طاقة ولا يدان ولوددت أن أقوى الناس عليها مكاني، فعليكم بتقوى الله، فإن أكيس الكيس التقى وإن أحمق الحمق الفجور، وإني متبع ولست بمبتدع) زاد عاصم بن عدي كما رواه ابن جرير (إنما أنا مثلكم وإني لا أدري لعلكم ستكلفونني ما كان رسول الله - صلى الله عليه وسلم - يطيق، إن الله اصطفى محمدا على العالمين، وعصمه من الآفات، فإن رسول الله - صلى الله عليه وسلم - قبض وليس أحد من هذه الأمة يطلبه بمظلمة، ضربة سوط فما دونها، ألا وإن شيطانا يعتريني فإذا أتاني فاجتنبوني،.... رواية البلاذري عن الزهري

علاقه
    علم
    نوشته
    639
    حضور
    1 روز 6 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

نقل قول نوشته اصلی توسط kheymegahabalfazl نمایش پست ها
    اگر پيرو پيغمبر هستيد، ايشان بعد از خود جانشين انتخاب نكردند اما ابوبكر خودش را بودن اجازه رسول الله ص جانشين ايشان كرد

قال ابوبكر لما توفي رسول الله ان ولي رسول الله (صحيح مسلم)
    با عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز.
    شاید ساده ترین سوال و با بهتر بگویم شبهه شیعه به اهل سنت همین سوال باشد.

دوستان توجه داشته باشند اگر پیامبر کسی را جانشین بعد از وفات خود اعلام می کرد، حرف آن شخص حرف شخص حرف پیامبر بود، و از آنجا که پیامبر امور دین را جز به امر خدا نمی گوید نتیجه می گیریم که هر کاری که آن جانشین در امور دین انجام می داد مستقیم یا غیر مستقیم دستور و امر خدا بوده است!
    این در حالی است که نبی مکرم اسلام در این امر مهم سکوت اختیار نمودند، درست است که کسی را انتخاب نکردند، اما در هیچ سندی هم ما را از انتخاب منع نکرده اند!
    اگر پیامبر حدیثی داشتند که فرموده باشند بعد از من نباید مردم کسی را به رای خود انتخاب کنند حرف شما آن وقت درست بود، حال که چنین حدیثی نیست، پس چگونه می توانیم به شورا ایراد بگیریم؟

جال آنکه وقتی شخصی بدون انتخاب مستقیم پیامبر، بعد از وفات ایشان به خلافت می رسد، اگر خطائی هم کند خطایش به نام دین نیست بلکه به نام شخص اوست.
    این درست همان هدفی بود که رسول الله دنبال می کردند.

و من در عجب هستم که شیعه چرا در حالی به اهل سنت ایراد می گیرد که خود هزار و دویست سال است پیرو اهل سنت است!!!
    شیعه از اهل سنت ایراد می گیرد با قبول اولی الامری خیر الهی به گمراهی رفته است!!! این در حالی است که خود شیعه الان حدود 1200 سال است بعد از امام دوازدهم خود اولی الامرهائی غیر الهی و غیر معصوم دارند!!!

واقعا نمی دونم واسه خودتون مال هست و واسه مردم بیت المال!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط kheymegahabalfazl نمایش پست ها
    كه بصلافاصله مولا علي ع به او مي فرمايد فرايتماني كاذبا اثما خائنا و غادرا(صحيح مسلم)
    جالب اینجاست که در همین حدیث نیز حضرت علی پس از مشاهده حقانیت حضرت عمر قبول کرده و سخن حضرت عمر را تصدیق می کند!
    البته ما اول حدیث رو هم خوب به یاد داریما!!!
    ویرایش توسط ohfreedom : ۱۳۹۲/۱۰/۰۳ در ساعت ۱۲:۱۰

علاقه
    علم
    نوشته
    639
    حضور
    1 روز 6 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

نقل قول نوشته اصلی توسط خیر البریه نمایش پست ها
    ابن حجر عسقلانى در الإصابة در ترجمه عيينة بن حصن ماجراى جالبى را نقل مى‌كند كه نشان مى‌دهد عمر بن خطاب حتى با دوست قديم و وفادار خود نيز رفتار خوشايندى نداشته و با خشونت رفتار مى‌كرده است.
    جاء عيينة بن حصن والأقرع بن حابس إلى أبي بكر فقالا يا خليفة رسول اللّه إن عندنا أرضا سبخة ليس فيها نخلا ولا منفعة فإن رأيت أن تقطعناها لعلنا نحرثها ونزرعها فلعل اللّه ينفع بها بعد اليوم. فأقطعهم إيّاها وكتب لهما كتاباً وأشهد وعمر ليس في القوم، فانطلقا إلى عمر ليشهداه فوجداه يصلح بعيراً له... فلما سمع ما في الكتاب تناوله من أيديهما ثمّ تفل فيه فمحاه فتذمّراه وقالا مقالة شتم... فاقبلا إلى أبي بكر وهما يتذمران فقالا: واللّه ما ندري أنت الخليفة أم عمر؟ فقال: بل هو لو كان شيئا.
    فجاء عمر مغضباً حتى وقف على أبي بكر فقال: أخبرني عن هذه الأرض التي أقطعتها هذين الرجلين أرض لك خاصة أم هي بين المسلمين عامّة، قال: فما حملك على أن تخصّ هذين بها دون جماعة المسلمين. قال: استشرت هؤلاء الذين حولي فأشاروا عليّ بذلك.
    قال: فإذا استشرت هؤلاء الذين حولك أكل المسلمين أوسعت مشورة ورضى؟ فقال أبو بكر: قد كنت قلت لك إنّك أقوى على هذا الأمر منّي ولكنّك غلبتني.
    عيينه بن حصن و اقرع بن حابس نزد ابوبكر آمدند و گفتند: اى جانشين رسول خدا (ص) زمينى شوره زار كه در آن هيچ كشت و زرعى نشده است نزد ما وجود دارد، اگر آن را به ما واگذار نمايي، شايد آن را آباد كنيم تا به زمينى قابل استفاده تبديل شود.
    ابوبكر آن زمين را واگذار كرد و نوشته‌اى نيز كه شاهدان امضاء كرده بودند به آنان تحويل داد، آن دو نفر نوشته ابوبكر را نزد عمر آوردند. او كه مشغول رسيدگى به شترش بود، نوشته را خواند و آب دهانش را بر آن افكند و آن را از بين برد. آن دو نفر ناراحت شدند و به عمر بد گفتند... سپس با ناراحتى نزد ابوبكر آمده و گفتند: ما نفهميديم كه تو خليفه هستى يا عمر؟
    ابوبكر گفت: او خليفه است، مگر چه اتفاقى افتاده است؟ عمر خشمگين نزد ابوبكر آمد و گفت: بگو ببينم چرا اين قطعه زمين را به اين دو نفر داده‌اى؟ آيا اين زمين مال تو بود يا همه مسلمانان؟ ابوبكر گفت: با گروهى كه اين جا مى‌بينى مشورت كردم. عمر گفت: آيا مشورت با اين افراد با رضايت همه مسلمانان است؟ ابوبكر گفت: من به تو گفتم كه تو از من براى خلافت شايسته‌تري؛ ولى تو آن را بر من تحميل كردي.
    بنده وقتی این روایات را می بینم خدا را شکر می کنم که اسلام را بعد از حضرت محمد ص به دست چنین مردان بزرگواری مانند حضرت عمر و حضرت ابوبکر عزت داد.
    در این روایت به زیبائی می بینیم که حضرت عمر خود را با اینکه خلیفه نیست امین بیت المال می داند و اجازه نمی دهد حضرت ابوبکر با آن بخشش نابجا اندکی از بیت المال را هدر دهد، و عجب انکه در این روایت چیزی را میبینیم که شیعه خود در مورد حضرت علی می گوید!!!
    آنجه که حضرت علی در حال وصله لنگه کفشی کهنه است و می گوید ارزش این لنگ کفش برایم بیشتر از حکومت است!!!
    آنجا که می گوید من حکومت را نمی خواستم شما من را حاکم کردید، بروید که اگر وزیرتان باشم بهتر از آن است که امیرتان باشم!!!

درست عین کلام حضرت ابوبکر صدیق که فرمود من میلی به حکومت نداشتم، شما اصرار داشتید!!!

سحان الله از این همه نزدیکی صحابه به هم

پرچم اهل سنت بالا!!!!!
    دوستان بگیرید پرجم رو الان بعضی ها شروع می کنند فحاشی هههههه

نوشته
    377
    حضور
    3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    515

الرد علی بکریه

نقل قول نوشته اصلی توسط ohfreedom نمایش پست ها
    درست عین کلام حضرت ابوبکر صدیق که فرمود من میلی به حکومت نداشتم، شما اصرار داشتید!!!
    1. چرا اینو نمیگی که در همان حدیث ابوبکر داد میزند که من بهترین شما نبودم... اما امام علی هرگز چنین نگفته. چرا تحریف میکنید؟ بنی اسرائیل؟
    2. راستی اون حدیث شکست نفسی عمر رو هم خوندی حتما که میگه کاش گوسفندی...

ای کاش گوسفندی در خانواده ام بودم که هرگاه بخواهند مرا فربه کنند تا پس از فربه شدن و زیارت دوستانشان مرا می کشتند و قسمتی از گوشتم را کباب کرده و قسمتی را خشک می کردند و سپس مرا می خوردند و چون مدفوع خارج می شدم و بشر نبودم .

جامع الاحادیث ، سیوطی ، ج۱۳ ، ص۳۱۲

منهاج السنه ، ابن تیمیه ، ج3 ، ص131

حلیةالاولیاء ، ابونعیم ، ج1 ، ص52
    کنزالعمال ، ج۱۲ ، ص۲۷۷

پرچم اهل سنت بالا!!!!!
    الان بعضی ها شروع می کنند فحاشی
    سستی دین شما اقتضا میکند و عادت دارید که فحاشی کنید.

همانطور که عایشه به یهود فحاشی کرد و نبی بهش فرمود لا تکونی فاحشه...

سیده راضیه آنلاین نیست. همکارتدوین(کلام،تاریخ،ولایت وفرهنگی)

علاقه
    نعمتهای خدا
    نوشته
    5,411
    حضور
    205 روز 11 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    2
    گالری
    709
    صلوات
    11622

پرچم اهل سنت بالا!!!!!
    دوستان بگیرید پرجم رو الان بعضی ها شروع می کنند فحاشی هههههه
    ما پرچممون رو از حضرت ابوالفضل العباس در کربلا گرفتیم و مثل وهابی های عربستان زیر هیچ پرچمی من جمله
    پرچم اسرائیل نمیریم.

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ در ساعت ۱۶:۱۹

امام صادق(ع) :
    شیعه ما، کسی است که اگر از گرسنگی هم بمیرد، از مخالفان ما، چیزی نخواهد خواست.
    پسر کوچولوی بابا، علیرضا احمدی روشن

با تیر، نشد تیغ، نشد چوب، نشد سنگ
    با هرچه به دستم برسد آمده ام جنگ
    من زاده ی ایرانم، آزاده و آزاد
    بیگانه پرستیدن ننگ است مرا ننگ
    گر دشمن این خاک شود گرگ، شود شیر
    دندان بکند تیز، نشانم بدهد چنگ
    گر یک وجب از خاک مرا چشم بدوزد
    تاوان بدهد خاکش فرسنگ به فرسنگ
    گیریم صبوری بکنم چند صباحی
    غیرت شمشیری است که حاشا بزند زنگ

13. صلوات ها 2

نوشته
    377
    حضور
    3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    515

بنده وقتی این روایات را می بینم خدا را شکر می کنم
    باور کن من با کتابای ضاله ی دیگر شما کاری ندارم و فقط صحیحین رو دارم و بس و با همین هر وخ بخوای احتجاج میکنم و والله مباهله ام باهات میکنم اگر نمیترسی.

روزای اولی که شروع به خواندن بخاری کرده بودم باور کن شک میکردم که نکند بعضا برخی مطالب این این کتاب توسط بخاری نوشته نشده باشد که از بس طعن و لعن صحابه درآن موجود بود باورکن مکررا منبع دانلود رو نظاره میکردم تا مطمئن بشم! از بس که آیه بر علیه شیخین شما(برای مثال آیه عدم بلند کردن صدای در پیشگاه رسول الله بر علیه ابوبکر و عمر و...)، مطاعن عایشه(مثل نصیحیت عمر به حفصه برای دوری کردن از عایشه و دیدن رقاصه ها و...) یا ازون طرف اسرائیلیات شرم آور که شده دستاویز کفار بر علیه پیامبر(که در آن کتاب پیامبر میخواهد خودکشی کند، عمر پیامبر را نصیحت میکند، پیامبر و احادیث انصاری-طرافدار!!! انس کذاب، پیامبر و فراموش کردن قرآن، پیامبر و دیدن رقاصه ها و...)

شرم کنید ازین که نام این کتاب را صحیح گذاشته اید و عوض خواندن دسته جمعی قرآن هرساله ختم بخاری!!! میگیرید.

مهدی می آید و لو کره الکافرون

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم و رحمه الله

دوستان گرامی ,
    رعایت کنید لطفا
    اگر بخواهد این بحث هم به مشاجره بیانجامد همینجا عطایش را به لقایش ببخشید بهتر است.

یاحق

علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

16. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)