صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مردی سی ساله با هـشـت فرزند

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

مردی سی ساله با هـشـت فرزند

پرجمعیت ترین و جوانترین خانواده کشور:

فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

2. صلوات ها 17

3.  

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

مستندی کوتاه از زندگی این حاج آقا:

http://www.sorayatv.ir/content/tv/57...%20zendegi.flv

5. صلوات ها 10

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

به نام خدا.

واقعا فیلم و مستند ( اگر بشه گفت مستند! چون بیشتر شبیه فیلم بازی کردن بود ، مخصوصا صحنه ی رب گوجه فرنگی ) تاثیر گذار و به فکر فرو برنده ای هستند.

یک چیز ، مشخص و مورد قبول همه هست. که انسان ، بدون استفاده از تکنولوژی و بدون داشتن هیچ سطحی از رفاه ، میتونه بره در یک غار زندگی کنه ، از گیاهان خود رو تغذیه داشته باشه ، نه برق بشناسه و نه تلفن بخواد ، و همچنان زنده بمونه و عمری به سر بکنه و سرانجام سر بر زمین بذاره. هیچ اتفاق خاصی هم براش نمیوفته و از نبود رفاه و تکنولوژی ، نمیمیره.

اما آیا چنین زندگی ، برای انسان امروز "قابل تصور" هست؟ زندگی در نبود امکانات گرچه ممکن ، اما قابل تصور نیست. اینکه بگیم در قدیم چطور زندگی میکردن ، ما هم همینطور زندگی کنیم و ... حرف درستی نیست. در قدیم به دلیل مشکلات بهداشتی ، و بالا بودن مرگ و میر ، لازمه ی بقای نسل ، بالا بردن تولید مثل بوده. امروزه با پایین اومدن آمار مرگ و میر و پیشرفت پزشکی ، لازمه ی بقای نسل ، تولید مثل 8 و 12 فرزنده نیست. باید یه حد تعادلی رو نسبت به تحقق پذیر بودن امکانات نگه داشت. اگر این حد رو نگه نداریم ، مجبور میشیم به بچه ی بزرگترمون بگیم " حوصله ات سر رفته مامان؟ برو با برادر کوچکترت بازی ( کتک کاری ) کن! " ( خیلی صحنه ی جالبی بود! مادر پای لپ تاپ ، پسر بزرگتر داشت بچه کوچیکه رو برای ثبت گزارش زیر مشت و لگد و سیلی میگرفت ، صحنه هایی که فقط در کشتی کج دیده میشن! مادر هم آروم و راحت! بعد که حسابی کوچیکه رو زد و سرش نزدیک بود بشکنه هم هیچ عکس العملی نداشت مادرشون! خیلی جالب بود! )

حالا یه خانواده ی 8 نفره ، به جایی نه ضربه میزنه و نه ضرر. زیاد بار این زیادی جمعیت ، بر دوش کشور سنگینی نمیکنه ( 8 نفر تو اینهمه میلیون نفر چیزی نیست ) و دولت در تامین نیاز های این افراد ( مدرسه ، خدمات درمانی ، خدمات حمل و نقل ، مسکن و ... ) نسبت به بقیه به مشکل خاصی نمیخوره و فشار زیادی بهش نمیاد ( توجه داشته باشید که دولت از خودش چیزی نداره و هر چه داره ، مال مردم هست ) اما فرض کنید همه ی خانواده ها بشن 8 فرزنده! این فرزندان به صورت پیوسته در تمام عمرشون به یکسری امکانات رفاهی احتیاج دارن که باید تامین بشن ( وگرنه برمیگردیم به همون تو چادر و به صورت قبیله ای زندگی کردن که گرچه ممکن ، اما قابل تصور نیست ) مثلا در هنگام زایمان ، مادر این بچه ها به مراقبت های پزشکی نیاز داره ( بحث پزشک یک طرف هست و بحث تامین مالی این نیاز پزشکی یک طرف دیگه ) در طول دوران کودکی قطره ها و واکسن های مختلفی که باید تزریق و مصرف بشن ( مواد اولیه محدود هست و تامین مالی این مواد اولیه و دیگر موارد ) به سن 6 سالگی که رسیدن ، مدرسه میخوان ( کلاس 40 نفره که تا اوایل دهه 70 بچه ها تجربه اش رو دارن میدونن چه وضعی میشه و چه ضرری برای آموزش داره ، تامین مالی اون مدرسه و موارد دیگر ) تا 18 سالگی درد مدرسه رو باید تحمل کنن ، تازه 18 ساله که شدن ، مشکل دانشگاه و شغل و سربازی ( پسر ها ) و ...

ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

7. صلوات ها 10

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    واقعا فیلم و مستند ( اگر بشه گفت مستند! چون بیشتر شبیه فیلم بازی کردن بود ، مخصوصا صحنه ی رب گوجه فرنگی ) تاثیر گذار و به فکر فرو برنده ای هستند.
    حتی اگر هم اون صحنه ها عامدانه طراحی شده باشند، منافاتی نداره که در واقعیت امکان رخ دادن نداشته باشند. در ضمن هدف اصلی این بوده که نشون بدن حل مشکلات خانوادگی در چنین خانواده هایی چقدر راحت تر و با صمیمیت تر صورت میگیره.
    یک چیز ، مشخص و مورد قبول همه هست. که انسان ، بدون استفاده از تکنولوژی و بدون داشتن هیچ سطحی از رفاه ، میتونه بره در یک غار زندگی کنه ، از گیاهان خود رو تغذیه داشته باشه ، نه برق بشناسه و نه تلفن بخواد ، و همچنان زنده بمونه و عمری به سر بکنه و سرانجام سر بر زمین بذاره. هیچ اتفاق خاصی هم براش نمیوفته و از نبود رفاه و تکنولوژی ، نمیمیره.
    اگر از نبود رفاه و تکنولوژی نمیره، صد در صد از نداشتن رابطه با اجتماع یه بلایی سرش خواهد اومد.
    اما آیا چنین زندگی ، برای انسان امروز "قابل تصور" هست؟
    اگر تصوری نباشه متأسفانه در آینده باید شاهد کتک کاری پیرزنان و پیرمردان مون باشیم. تازه دعواها هم شوخی و به قصد بازی کردن نیست. بعدش هم معلوم نیست کدورت ها به کجا بکشه...

قبلاً هم توی اون تاپیک بحث کردیم دوست عزیز. شما اصرار دارید بر اینکه همه چیز رو با حساب دو دو تا چهارتای خودمون بسنجید و خوب و بد بودنش رو تعیین کنید. بدون اینکه اثری از غیرمادیات رو توش دخالت بدید.
    اما اینجا بحث در مورد کمک و نصرتی فرا مادی هست و "یرزقه من حیث لا یحتسب" که فکر میکنم شما هیچ کجا در حساب کتاب هاتون اونو دخیل ندونستید و بنابراین نتیجه ای از بحث با شما نمیشه گرفت.

با تمام این وجود، اگه همه خانواده ها مثلاً 6 فرزندی باشند دولت بعد از چند سال هزینه، 6 نفر به ازای هر خانواده نیروی آماده به کار و جوان خواهد داشت که میتونن در عرصه های مختلفی مشغول شده و باری از روی دوشش بردارند. انتخاب راحته، میتونیم هزینه نکنیم و در آینده نیروی کار درست و درمونی هم نداشته باشیم. که نتیجه ش هم چندان خوشایند نخواهد بود.

9. صلوات ها 7

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

به نام خدا.

نقل قول نوشته اصلی توسط علی نمایش پست ها
    سلام
    علیک السلام

حتی اگر هم اون صحنه ها عامدانه طراحی شده باشند، منافاتی نداره که در واقعیت امکان رخ دادن نداشته باشند. در ضمن هدف اصلی این بوده که نشون بدن حل مشکلات خانوادگی در چنین خانواده هایی چقدر راحت تر و با صمیمیت تر صورت میگیره.
    خوب وقتی دارن فیلم بازی میکنن ، میتونن این رو نشون بدن؟ اسمش روش هست دیگه! فیلم بازی کردن! حرف های از پیش تعیین شده و حرکات از پیش تعیین شده. دیگه چیزی نشون داده نمیشه!

اگر از نبود رفاه و تکنولوژی نمیره، صد در صد از نداشتن رابطه با اجتماع یه بلایی سرش خواهد اومد.
    قطعا. مثال بود برای اینکه بگم از لحاظ تئوری ، بدون رفاه و تکنولوژی هم میشه زندگی کرد ( کما اینکه خیلی سال قبل این کار رو میکردند )

با تمام این وجود، اگه همه خانواده ها مثلاً 6 فرزندی باشند دولت بعد از چند سال هزینه، 6 نفر به ازای هر خانواده نیروی آماده به کار و جوان خواهد داشت که میتونن در عرصه های مختلفی مشغول شده و باری از روی دوشش بردارند. انتخاب راحته، میتونیم هزینه نکنیم و در آینده نیروی کار درست و درمونی هم نداشته باشیم. که نتیجه ش هم چندان خوشایند نخواهد بود.
    همین الان که نیروی آماده به کار و جوان داریم ، باری از روی دوش دولت برداشتن یا بر عکس باری شدن بر روی دوش دولت؟

شما میگید که : ببینید ، طرف طلبه هست ، 8 تا بچه هم آورده ، داره زندگی میکنه ، مشکلی هم نداره؟ چون خدا از اسمون براش میرسونه و "یرزقه من حیث لا یحتسب"؟ من میگم داره! مشکل داره ، حتی اگر از زبونش بیرون نیاد. چه مشکلی؟ مشکل اینکه مجبورن تو یه خونه ی سه اتاقه ، 8 نفره زندگی کنن! مشکل اینکه اسباب بازی برای بچه هاش نمیتونه بگیره ، مجبوره بندازه شون تو جون هم که دعوا و کتک کاری بکنن حوصله شون سر نره! و اگر این تعداد فرزند به تک تک خونه های ایران سرایت کنه ، مشکلات اجتماعی هم ، کم کم نمود پیدا میکنن.

اگر این مسئله ای بود ، مثل زیاد نماز خوندنی که از کار آدم رو بندازه ، که ضررش فقط متوجه شخص بود ، من هر بار که صحبتش میشد نمیومدم بگم نکنید. اما این مسئله ، اگر سرایت پیدا کنه و همه گیر بشه ، به کل جامعه ضرر میزنه. من نه میگم 1 بچه خوبه ، نه میگم 100 تا بچه خوبه. به تناسب. یه جوری که نه کمر دولت ( مردم ) بشکنه نه پس فردا منقرض بشیم. اینکه رهبری در دو سال گذشته به این اشاره میکنن که ایران گنجایش 150 میلیون نفر رو داره ، همه خطاب به دولت هست که زمینه و زیرساخت فراهم کنه تا در مردم میل به تعدد فرزند ایجاد بشه نه اینکه خطاب به ملت باشه که از فردا نفری n+1 بچه بیارید ، خدا میرسونه!

ستایشگر
    ویرایش توسط ستايشگر : ۱۳۹۲/۱۰/۰۹ در ساعت ۱۵:۵۶
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

11. صلوات ها 9

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

خوب وقتی دارن فیلم بازی میکنن ، میتونن این رو نشون بدن؟ اسمش روش هست دیگه! فیلم بازی کردن! حرف های از پیش تعیین شده و حرکات از پیش تعیین شده. دیگه چیزی نشون داده نمیشه!
    پس اصلاً واسه چی فیلم ساخته میشه؟ اگه قرار باشه هر چیز ساختگی در مقابل دوربین چیزی نشون نده پس همه این آثار سینمایی و تلویزیونی آب در هاون هست. نکنه عقده فیلمبرداری دارن که فیلم میسازن؟ یا میخوان یا این تصاویر پیامی به مردم برسونن؟
    مثال بود برای اینکه بگم از لحاظ تئوری ، بدون رفاه و تکنولوژی هم میشه زندگی کرد ( کما اینکه خیلی سال قبل این کار رو میکردند )
    بستگی داره که منشأ به وجود اومدن این رفاه چه چیزی باشه.
    رفاهی که با مبناهای غیر دینی و بدون وجود دیدگاه توحیدی بخواد به وجود بیاد، مخرب فطرت انسانی هست و در هر زمانی این اثرش رو خواهد داشت. اما رفاه و آسایش حلال و مطابق با فطرت انسانی رو میشه از اسلام استخراج و در زندگی پیاده کرد. چیزی که در ظاهر زندگی جناب آقای وافی نمایان هست.
    همین الان که نیروی آماده به کار و جوان داریم ، باری از روی دوش دولت برداشتن یا بر عکس باری شدن بر روی دوش دولت؟
    در این مسئله هیچ مناقشه ای نیست. کاملاً واضحه که علاوه بر وظایفی که در مورد افزایش نسل بر عهده خانواده ها هست دولت هم وظایفی بر عهده داره و باید عهده دار انجام اونها بشه.
    مشکل اینکه مجبورن تو یه خونه ی سه اتاقه ، 8 نفره زندگی کنن! مشکل اینکه اسباب بازی برای بچه هاش نمیتونه بگیره ، مجبوره بندازه شون تو جون هم که دعوا و کتک کاری بکنن حوصله شون سر نره! و اگر این تعداد فرزند به تک تک خونه های ایران سرایت کنه ، مشکلات اجتماعی هم ، کم کم نمود پیدا میکنن.
    خدا رو شکر که زنده بودم و دیدم که مردم برای هم کشف مشکل میکنند!
    همه خطاب به دولت هست که زمینه و زیرساخت فراهم کنه تا در مردم میل به تعدد فرزند ایجاد بشه نه اینکه خطاب به ملت باشه که از فردا نفری n+1 بچه بیارید ، خدا میرسونه!
    احسنت! جواب اینجاست:
    یه جوری که نه کمر دولت ( مردم )بشکنه

13. صلوات ها 5

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

به نام خدا.

پس اصلاً واسه چی فیلم ساخته میشه؟ اگه قرار باشه هر چیز ساختگی در مقابل دوربین چیزی نشون نده پس همه این آثار سینمایی و تلویزیونی آب در هاون هست. نکنه عقده فیلمبرداری دارن که فیلم میسازن؟ یا میخوان یا این تصاویر پیامی به مردم برسونن؟
    اما فیلم نمیسازن که چیزی رو ثابت بکنن ( نشون بدن ). مثلا شما فرض کن ، من میخوام بگم آدم صبوری هستم. بعد میام به شما میگم بیا به من سه تا فحش بده ، من چیزی نمیگم و از این حرکت فیلم بگیرم. آیا ثابت شده که من صبور هستم؟ مسلما نه!

بستگی داره که منشأ به وجود اومدن این رفاه چه چیزی باشه.
    رفاهی که با مبناهای غیر دینی و بدون وجود دیدگاه توحیدی بخواد به وجود بیاد، مخرب فطرت انسانی هست و در هر زمانی این اثرش رو خواهد داشت. اما رفاه و آسایش حلال و مطابق با فطرت انسانی رو میشه از اسلام استخراج و در زندگی پیاده کرد. چیزی که در ظاهر زندگی جناب آقای وافی نمایان هست.
    شما داری با کلمات بازی میکنی و بهشون معنای جدید میدی با چسبوندنشون به "اسلامی"! رفاه ، معنای مشخصی داره! رفاه غربی و شرقی و اسلامی و غیر اسلامی نداریم! رفاه به معنای بهره مندی مناسب از امکانات مادی ( مثلا مسکن خوب ، تلفن و تلویزیون و ... ) هست. و اینها در زندگی آقای وافی نمایان نبود.

در این مسئله هیچ مناقشه ای نیست. کاملاً واضحه که علاوه بر وظایفی که در مورد افزایش نسل بر عهده خانواده ها هست دولت هم وظایفی بر عهده داره و باید عهده دار انجام اونها بشه.
    خوب وقتی دولت امروز نمیتونه 75 میلیون نفر رو بچرخونه ( به دلیل فساد وحشتناکی که در لایه لایه ی حکومت لانه کرده ) ما باید به فکر نیروی کار اینده باشیم؟ خوب این دولت توانایی چرخوندن 50 میلیون رو داره!

خدا رو شکر که زنده بودم و دیدم که مردم برای هم کشف مشکل میکنند!
    بله. اینها مشکل هست ، گرچه موقع صحبت کردن میگه "نه! کدوم مشکل؟ ما مشکلی نداریم! " ولی توی زندگیشون مشکلاتی که هست رو نمیشه انکار کرد و گفت نیست! خود خانم این آقا ( مادر بچه ها ) تو ویدیوی اخبار میگه " به هر حال آدم هدف رو که مشخص کرده باشه سختی هاش رو هم میکشه " یعنی سختی و مشکل هست! ( در جواب سوال اینکه اطرافیان چی میگن؟ )

احسنت! جواب اینجاست:
    اونجایی که من گفتم "دولت (مردم)" منظورم این بود که هزینه ای که دولت میکنه ، در واقع غیر مستقیم از جیب مردم میره! نه اینکه وقتی رهبری به دولت چیزی میگه ، منظورش اینه که مردم کار کنن!

ستایشگر

15. صلوات ها 5

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

اما فیلم نمیسازن که چیزی رو ثابت بکنن ( نشون بدن ). مثلا شما فرض کن ، من میخوام بگم آدم صبوری هستم. بعد میام به شما میگم بیا به من سه تا فحش بده ، من چیزی نمیگم و از این حرکت فیلم بگیرم. آیا ثابت شده که من صبور هستم؟ مسلما نه!
    تعاون و همکاری در حل مشکلات منزل، هیچ تشابهی با صبور بودن نداره. این یکی مشخصه ذاتی زیاد بودن تعداد هست و اون یکی صفت اخلاقی، که تابعی از روحیات و خلقیات شخص بوده و بسته به اون بروز میکنه.
    شما داری با کلمات بازی میکنی و بهشون معنای جدید میدی با چسبوندنشون به "اسلامی"! رفاه ، معنای مشخصی داره! رفاه غربی و شرقی و اسلامی و غیر اسلامی نداریم! رفاه به معنای بهره مندی مناسب از امکانات مادی ( مثلا مسکن خوب ، تلفن و تلویزیون و ... ) هست. و اینها در زندگی آقای وافی نمایان نبود.
    متأسفانه باید بگم بین رفاه اسلامی و غیراسلامی از زمین تا آسمان فاصله هست. حداقل تفاوت هم در بودن یا نبودن عنصری به نام "خدا" در فلسفه اون هست. یکی بهره مندی از امکانات مادی در جهت اهداف مادی و دنیوی صرف و دیگری در جهتی که اهداف معنوی رو هم مد نظر داره.
    خوب وقتی دولت امروز نمیتونه 75 میلیون نفر رو بچرخونه ( به دلیل فساد وحشتناکی که در لایه لایه ی حکومت لانه کرده ) ما باید به فکر نیروی کار اینده باشیم؟ خوب این دولت توانایی چرخوندن 50 میلیون رو داره!
    در اینجا شما سه ادعا مطرح کردید که هر کدومشون برای ثابت شدن نیاز به اطلاعات وسیع و متقنی دارن و فکر میکنم به غیر از مسئولین مربوط به اون بخش کس دیگه ای قادر نباشه اینقدر قرص و محکم چنین گزاره هایی رو ارائه بده (که تا حالا چنین جمله هایی از خودشون هم نشنیدیم). حالا اینکه شما چطوری تونستین اونا رو مطرح کنید برای من جای سؤاله. امیدوارم اطمینان کافی داشته باشید. چون مسئولیت شرعی این نظرات کمی سنگینه.
    بله. اینها مشکل هست ، گرچه موقع صحبت کردن میگه "نه! کدوم مشکل؟ ما مشکلی نداریم! " ولی توی زندگیشون مشکلاتی که هست رو نمیشه انکار کرد و گفت نیست! خود خانم این آقا ( مادر بچه ها ) تو ویدیوی اخبار میگه " به هر حال آدم هدف رو که مشخص کرده باشه سختی هاش رو هم میکشه " یعنی سختی و مشکل هست! ( در جواب سوال اینکه اطرافیان چی میگن؟ )
    بنده هم نمیگم که همه چیز گل و بلبله و هیچ مشکلی در زندگی اینها وجود نداره. اما به اون صورتی که شما فرمودید کمی غیرعقلانی هست. فکر کنم اصولاً نشه با دیدن نیم ساعت از یک زندگی اینطور کشف مشکل کرد.
    اونجایی که من گفتم "دولت (مردم)" منظورم این بود که هزینه ای که دولت میکنه ، در واقع غیر مستقیم از جیب مردم میره! نه اینکه وقتی رهبری به دولت چیزی میگه ، منظورش اینه که مردم کار کنن!
    اگه جمله های رهبری خطاب به دولت بود برای اولین بار این صحبت ها رو در جمع مردم عامه مطرح نمی کردند.

17. صلوات ها 5

علاقه
    گل ، صدای رود خونه ، آبی فیروزه ای، صدای اذان مرحوم مؤذن زاده اردبیلی
    نوشته
    754
    حضور
    31 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    53
    گالری
    116
    صلوات
    5874

با سلام و عرض ادب

در زمینه تعداد فرزند تاپیک های دیگری هم جهت مطالعه وجود دارد.

http://www.askdin.com/thread4469.html

http://www.askdin.com/thread32734.html

http://www.askdin.com/thread26878.html

سربلند و پیروز باشید

19. صلوات ها 3

نوشته
    35
    حضور
    1 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    129

علی رغم همه حرف و حدیثهایی که در خصوص فراهم بودن و نبودن زمینه ها برای جمعیت بیشتر هست و البته غالبا این حرف و حدیثها از سوی علماء و بزرگان پاسخ داده شده اند به جاست دوستان تاملی هم بر میزان رشد جمعیتی اهل سنت و شیعه در ایران داشته باشند و مطالعه ای در این خصوص انجام دهند و با تفکر در فرجام نه چندان دلچسب و البته نه چندان دور این روند نتیجه گیری نهایی را انجام دهند.
    سیدنا و قائدنا سیدعلی الحسینی الخامنه ای:

بعضی‌ها در فضای فتنه، اين جمله‌ی «كن فی الفتنه كابن اللبون لا ظهر فیركب و لا ضرع فیحلب» را بد ميفهمند و خيال ميكنند معنايش اين است كه وقتی فتنه شد و اوضاع مشتبه شد، بكش كنار!

اين معنايش اين است كه به هيچوجه فتنه‌گر نتواند از تو استفاده كند.
    اين كنار كشيدن ، خودش همان ضرعی است كه یُحلب؛ همان ظهری است كه يُركب! گاهی سكوت كردن، كنار كشيدن، حرف نزدن، خودش كمك به فتنه است.

.:تسنیم:.

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری