احترام گذاشتن و تبعات احتمالی بعد از آن

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احترام گذاشتن و تبعات احتمالی بعد از آن

سلام

من برام یه مشکلی پیش اومده. خیلی وقته که احساس میکنم به خاطر اینکه سعی میکنم با افراد محترم صحبت بکنم و بهشون احترام بذارم اون جایگاهی که باید داشته باشم ندارم. گاهی اوقات به افرادی که احترام میذارم یه جوری رفتار میکنن که خیلی خیلی خیلی ناراحت میشم.
من فکر میکنم شاید به خاطر اخلاق نسبتا خوبی که دارم این طوریه. خیلی خیلی پیش اومده که احترامم رو نگه نداشتن!
من شدیدا" به احترام متقابل اعتقاد دارم. اگه کسی احترامم رو نگه نداره منم سعی میکنم هیچ ارتباطی باهاش نداشته باشم. البته گاهی نمیشه و مجبورم به هر دلیلی رابطه م رو قطع نکنم و از طرفی به هیچ وجه نمی تونم بی احترامی رو رعایت کنم.
نمیدونم احترام گذاشتن و اخلاق من باعث شده این مشکلات پیش بیاد یا اینکه نحوه ی صحیح احترام گذاشتن به دیگارن رو بلد نیستم؟
چطوری میتونم به دیگران رو مجبور کنم که احترام منو نگه دارن؟

لطفا" کمکمک کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد
امیدوار

felfely;444827 نوشت:
سلام

من برام یه مشکلی پیش اومده. خیلی وقته که احساس میکنم به خاطر اینکه سعی میکنم با افراد محترم صحبت بکنم و بهشون احترام بذارم اون جایگاهی که باید داشته باشم ندارم. گاهی اوقات به افرادی که احترام میذارم یه جوری رفتار میکنن که خیلی خیلی خیلی ناراحت میشم.
من فکر میکنم شاید به خاطر اخلاق نسبتا خوبی که دارم این طوریه. خیلی خیلی پیش اومده که احترامم رو نگه نداشتن!
من شدیدا" به احترام متقابل اعتقاد دارم. اگه کسی احترامم رو نگه نداره منم سعی میکنم هیچ ارتباطی باهاش نداشته باشم. البته گاهی نمیشه و مجبورم به هر دلیلی رابطه م رو قطع نکنم و از طرفی به هیچ وجه نمی تونم بی احترامی رو رعایت کنم.
نمیدونم احترام گذاشتن و اخلاق من باعث شده این مشکلات پیش بیاد یا اینکه نحوه ی صحیح احترام گذاشتن به دیگارن رو بلد نیستم؟
چطوری میتونم به دیگران رو مجبور کنم که احترام منو نگه دارن؟

لطفا" کمکمک کنید.

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
نوع برخورد و گفتار هر فردی میتواند قرینه ای بر شخصیت و میزان رشدیافتگی وی باشد. و اینکه حضرتعالی در مواجهه با دیگران سعی در رعایت حریم و احترام دیگران دارید از صفان حمیده ای است که لازم است تقویت شود و به بهانه قدرناشناسی دیگران کنار گذاشته نشود. و در مواردی که دیگران رعایت ادب متقابل را ندارند، لازم است با خونسردی و اعتماد به نفس، به ایشان تذکر لازم داده شود.
به هر نحو برخورد نیک با دیگران، نقطه قوتی برای شماست و تنها در صورتی که موجب سوء استفاده دیگران قرار بگیرد لازم است تعدیل شود.

در پناه خدای متعال موفق باشید

موضوع قفل شده است