خسته شدن از ديندار بودن

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خسته شدن از ديندار بودن

با سلام
خسته ام،خسته از خودم خسته از دنیا و همه
حوصله قشنگ نوشتن و منظور رو خوب رسوندن ندارم.سوالم اینه:چرا باید در اکثریت مواقع،مکانها،بین ادمها،ادمای مذهبی باید بد جلوه کنن؟چرا مذهبیون باید یا خیلی متعصب جلوه میدن یا خیلی خشک یا خیلی خجالتی یا غمگین و افسرده؟(شاید الان کارشناسان بگن نه اصلا اینطوری نیس اما اگه بین ادمای عامه ببینن همینطوره)همیشه تو ذهنم سوال بوده اگر اسلام خوب است(که خوب هم هست)اگر اسلام دین کامل و جامعی است پس چرا ...پس چرا انقد بد!چرا در کشور...در جامعه ای که شیعه هست و همه مسلمان.وقتی کسی مذهبی هست به یه نوعی بهش نگاه میشه؟چرا مذهبی الان سبب خوش گمانی دیگران به دین نمیشن؟؟؟بلکه برعکس!
چرا توی جامعه،فیلم ها،اصلا بین خودمون یه ادم مذهبی یه ادم خجالتی،ادمی که اعتماد به نفس برخی کارا رو نداره،بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن.
ایا اسلام اینه؟اسلامی که توی جامعه شیعه هست...!؟(دارم از مذهب زده میشم!)
خواهش میکنم موقع جواب دادن،فقط نخواید یه جوابی بدید...کمی فکر...تامل در سینما،مردم و ....
سپاس

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما پرسشگر محترم

مديريت چشم

نزد استاد عرفانش رفت طلبه بود و با هزار اميد وارد حوزه شده بود تا از مي ناب عرفان اسلامي بنوشد. با گله گفت: استاد با اين جلوه نمايي و تبرج زنان چگونه مي شود ايمان را حفظ كرد؟!
استاد با مهرباني نگاهي به او كرد و گفت: يعني زنان از زمان طاغوت هم بدتر در خيابان ها ظاهر مي شوند؟ ما آن موقع هم مديريت چشم و فكرمان را داشتيم؟
................................
اجاز مي خوام پاسخم را با يك پرسش شروع كنم.
چرا هميشه ما جواب دهيم يك بار هم كه شده شما به پرسش ما پاسخ بدهيد:ok:

بزرگوار بفرماييد: اگر بسياري از رستوران هايي كه در شهرها و بين شهرها هستند غذا بهداشتي و يا حلال عرض نكنند
ما بايد از كدام موارد زير ناراحت شويم؟
از مكان رستوران ها؟
از غذا يا غذا خوردن؟
بايد غذا خوردن را تعطيل كنيم؟
از متصديان امر بهداشت جسم؟
از متصديان امر بهداشت معنوي (مبلغان و دينداران)؟
بايد به رستوران هاي خوب هم بگوييم شما ديگر درب مغازه را ببنديد؟
خودمان برويم رستوران بزنيم و غذاهاي حلال و بهداشتي به مردم به خصوص نزديكان ارائه دهيم؟
بايد رستوران ها و آشپزهاي خوب را شناسايي كنيم و به مردم به خصوص خانواده و اقوام نزديك معرفي كنيم؟
بايد رستوران ها و آشپزهاي بد را شناسايي كنيم و به مردم به خصوص خانواده و اقوام نزديك معرفي كنيم؟
اگر مسؤولان در كارشان اهمال كردن ما هم در برابر از غذا خوردن دست برداريم يا لجبازي كنيم و برويم غذاي بد و غيرحلال بخوريم؟

....
راهنمايي
1- وَيَقُولُ لَقَدْ خُولِطُوا وَ لَقَدْ خالَطَهُمْ أمْرٌ عَظِيمٌ
2- لاتستوحشوا
3- سريال كيميا

سؤال بعدي
چند كتاب درباره شوخي و لطيفه و كشكول مطالعه كرده ايد؟ چند نرم افزار درباره شادي و شادكامي ديده ايد؟ به نظرتان چندتا از اين ها را روحانيون كه نمادهاي ديني اند نوشته اند؟
كتاب شوخ طبعي هاي جبهه را خوانده ايد؟ طنز در اسارات را چه طور؟ شر و شور بسيجيان حتي در وصيت نامه ها و پيام هاي آخرشان شنيده ايد
تركش به سرش خورده بود از او فيلم برداري مي كردند گفت شما براي مردم پيامي داري؟ گفت: تو را خدا براي ما كمپوت مي فرستيد كاغذ روي آن را نكنيد چندين بار به من رب گوجه رسيده؟:Nishkhand:

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

fatima20;773922 نوشت:
بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن.

دين عامل شاديه يا غم؟
طلاب كه الگوهاي ديني‌اند،
اهل شوخي موخي ‌ام هستند
يا نافشون رو با تيغ تيز غم و غصه بريدند؟
تصور عموم

تصوری که عموم مردم از طلبه ها دارند، تصویر کسانی است که بیش تر اهل دقت و فکر هستند تا خنده و شوخی.
شاید برخی تصویرهای تلویزیونی و یا منبر و خطابه رسمی و حتی برخورد مستقیم نداشتن با زندگی طلبگی باعث این برداشت شده باشد، اما اصولاً برای قشری که کاملاً به بدنه اجتماعی جامعه متصل است نمی توان انتظار داشت که خشک و رسمی باشد.
کسانی که با روحانیون معاشرت دارند، می دانند که طلبه ها و روحانیون هم برای خودشان شوخی های ناب و نکته سنجی های ذوقی بسیار دارند که به دور از لهو و تمسخر، هم تبسم می آورد و هم کدورت می زداید.
فرقی هم نمی کند یک طلبه سال اولی باشد و یا یک مرجع سال خورده. کسانی هم که تابه حال لطف شوخ طبعی های طلبگی شامل حالشان نشده، غیر از رجوع به یک طلبه واجد شرایط می توانند بروند سراغ کتابی که به همین منظور نوشته شده است:

[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]
سؤال بعدي:

افرادي كه به ظاهر شنگول هستند و آب شنگولي سر مي كشند بيشتر گرفتار بيماري هاي اضطراب و افسردگي و خودكشي، اعتياد و... مي شوند يا افراد ديندار؟!
(البته اين به معناي اين نيست كه هركس اختلال دارد بي دين است بسياري از اختلالات زمينه ژنتيكي و ارثي دارد)

راهنمايي:‌يونگ روان شناس پرآوازه ميگه اختلالات رواني بين گروه اول كولاك مي كند ( هر چند بگويند يك شب هزار شب نميشه شبي خوش باشند به ظاهر، عياشي و اعتياد يكي از راههاي مخرب اين افراد براي مقابله با اضطراب وجودي و خلا وجودي و بي معنايي در زندگي انها است)[/]

[="Purple"]تمام این مشکلات به خاطر اینه که یه عده ی کم از روی اشتباه میشن الگو
در صورتی که تعداد خیلی زیادی از آدمای مذهبی به خاطر وجود اینجور آدما فقط قضاوت میشن ...
نباید تر و خشک به پای هم بسوزن !
خدا نگذره از اونایی که الگوی بد برا دین شدن و باعث زده شدن خیلی از جوان های ما از دین میشن ...
من که خودم خیلیییییی میرنجم از این قضاوت هایی که راجع به دین اسلام و بنده های خوب خدا میشه ...
هر چه قدرم تلاش کنیم فایده نداره
[/]

fatima20;773922 نوشت:
با سلام
حوصله قشنگ نوشتن و منظور رو خوب رسوندن ندارم.سوالم اینه:چرا باید در اکثریت مواقع،مکانها،بین ادمها،ادمای مذهبی باید بد جلوه کنن؟چرا مذهبیون باید یا خیلی متعصب جلوه میدن یا خیلی خشک یا خیلی خجالتی یا غمگین و افسرده؟(شاید الان کارشناسان بگن نه اصلا اینطوری نیس اما اگه بین ادمای عامه ببینن همینطوره)همیشه تو ذهنم سوال بوده اگر اسلام خوب است(که خوب هم هست)اگر اسلام دین کامل و جامعی است پس چرا ...پس چرا انقد بد!چرا در کشور...در جامعه ای که شیعه هست و همه مسلمان.وقتی کسی مذهبی هست به یه نوعی بهش نگاه میشه؟چرا مذهبی الان سبب خوش گمانی دیگران به دین نمیشن؟؟؟بلکه برعکس!
چرا توی جامعه،فیلم ها،اصلا بین خودمون یه ادم مذهبی یه ادم خجالتی،ادمی که اعتماد به نفس برخی کارا رو نداره،بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن.
خواهش میکنم موقع جواب دادن،فقط نخواید یه جوابی بدید...کمی فکر...تامل در سینما،مردم و ....
سپاس

سلام عزیزم

دقیقا همینطوره که میگی ... یعنی دینداران ما تمایل به گوشه نشینی و سکوت و پنهان کردن خود و در خفا زندگی کردن دارن !!

چندین بار سر کلاسهای دانشگاه مباحث اعتقادی پیش اومده که خانمها و آقایون مذهبی سکوت کردن !! بعد کلاس جمعشون کردم یه چیزایی گفتم! ولی فایده ای نداره من نمیدونم چرا افراد بی دین و ایمون بسیار راحت حرفشونو میزن و دفاع میکنن از چیزی که ندارن!! اما ما بلد نیستیم دفاع کنیم از چیزهایی که داریم!!!!

بنده به شخصه که اصلا ترسی ندارم ، به حمدلله یه تنه خیلیارو حریفم ، اعتماد به نفسشم دارم .. و دلیلی نمیبینم برای اینکه خودمو پایین فرض کنم یا کم ببینم !!

تو همین سایت یک بار خانمی مطرح کرده بودن که زن مسلمان باید پرده نشین باشه و تا میتونه در جامعه حضور نداشته باشه !!! پس بگید لطفا اگر حضرت زینب (س) در پرده مینشست ، ماجرای کربلا چی میشد ؟ ما با رفتنمون در اجتماع هم باید مبلغ دینمون باشیم و هم کارای روزانه مون رو انجام بدیم ...

زن و مرد شیعه باید دارای سعه صدر و کلام برنده و افکار والا باشه ... تا ببینم کی میتونه دست درازی کنه به حریم امن شیعیان و اعتقادات پاکمون...

کسانیکه افکار بسته و محدود دارن ، معنی واقعی شیعه بودن رو نفهمیدن و فقط ادعا دارن ... شیعه بودن به انسان قوت و قدرت روحی میده ، انسان با لذت و آرامش تمام راه میره صحبت میکنه و دفاع میکنه و زندگی میکنه ...البته کم نیستن آدمهای این چنینی .. از حق نگذریم !

اما انقدر پایبند بودن به اصول اخلاقی و اعتقاد به خدا رو کردن پتک و کوبیدن تو سر ملت که مردم واقعا باورشون شده که حقیر میشن با این اعتقادات و این میشه که اعتماد به نفس ها پایین میاد ..

اون از وضعیت فرهنگیمون .. اینم از نفوذ دشمن .. خب چی میمونه ؟ القاست دیگه ، القای اینکه بی بندوباری و مخالفت با ادیان کلاس داره !!

fatima20;773922 نوشت:
چرا توی جامعه،فیلم ها،اصلا بین خودمون یه ادم مذهبی یه ادم خجالتی،ادمی که اعتماد به نفس برخی کارا رو نداره،بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن

شاید شما تو خوابگاه دخترونه زندگی می کنید؟؟؟ واقعا بدترین محیط دنیا برای دختر سالم خوابگاست؟

شایدم با آدم هایی میگردید که خیلی شل و ول هستند.

تو جمه بچه ها از یه نفر به اسم الکسیز خیلی صحبت میکردن و من فکر میکردم اون بازیکن شیلی رو میگن. همینکه فهمیدن من نمیشناسمش مثل اینکه زلزله اومده باشه اتاق رفت رو هوا. " چیییییییی بانو رو نمیشناسی و کلی از این حرفا و تعریف پیشینه و از اینا".

اما
اما من سر حرفم واستادم و از اینکه ستاره های پورن رو نمیشناسم ابراز خوشحالی کردم. همشون به این پی برده بودن که من یه ادم مذهبی و خشک هستم. یعنی قد یه ارزن برام مهم نبود.

حالا اونور ماجرا
همشون بهم اعتماد دارن. مشکلاتشون رو باهام در میون میزارن، سوالهاشون رو میپرسن و کلا انگار با این آذم خشک مذهب دوستی بیشتری دارن
ملت تشنن. تشنه ی برخورد خوب. تشنه ی آدمی که محکم سر حرفش واستاده.
شما ادامه بده و مطمئن باش که اگر ریا نکنی خدام کمکت میکنه.

سلام عليكم

خب من الان قصد اطاله كلام دارم اونم عمدا :Narahat az:

اول اينكه سركار fatima20 گرامي اگر همنشينت خوب نيست , حتما عوضش كن.

اما بعد

وقتي خنده كسي خنده خوبي نيست اصلا مجبور نيستيد مثل اون بخنديد و بخندونيد , چون واقعا خنديدن به بعضي حرفها و تائيد بعضي كارها اصلا كار صحيحي نيست

طرف مياد يه جوك ميگه اول تا آخرش فحشه ( +120 ). خب به چيش بايد خنديد آخه ؟ حالا اگر كسي با اين مزخرفات نتونست بخنده كه مشكل از اون نيست . معيار شاد بودن هم خنديدن به اين حرفها يا تكرارش براي بقيه نيست .

هر چند كه هستن يه تعداد كمي مذهبي كه اصلا خنديدن رو گناه و جرم ميدونن .. بالاخره توي هم جمعي بد و خوب هست :khaneh: بقيشو خدا عالمه ؛ خارج از اين دسته , به اذعان اثر عالمان خداباور و خدا ناباور , اميد و شادي محصول غير قابل انكار باورمندي به خداو ايمان هست .

ضمنا كتاب ( شوخ طبعي هاي حامي و دوستان ) رو هم حتما بخون و هديه بده چون اونا بلدن چطور درست از ته دل بخندن و بخندونن .

سلام.
یعنی انقدر بدم میاد از این ادمای مذهبی که یک جانب کار رو گرفتن و بقیه جوانب رو ول کردن.به عنوان مثال مثلا یه نفر شبا نماز شب میخونه و به خودش مغرور میشه و وقتی میاد تو جامعه به جای اینکه با صورتی خندان و زیبا وارد جامعه بشه همچی با صورتی عبوس میاد که ادم اعصابش داغون میشه.و این قضیه زمانی دردناک تر میشه که مردم فک میکنن کل ادمای مذهبی این جورین.و نقطه جالب این جای که اگر مثلا تو قشر پزشک یه نفر کار اشتباهی کنه مردم همچین با یک تز روشنفکری و منورفکرانه برخورد میکنن که بیای و ببین ولی خدا نکنه تو قشر ادمای مذهبی یک نفر یه کار اشتباهی بکنه مردم کل ادمای مذهبی با خاک یکسان میکنن.
متاسفانه بعضی از ما ها(ادمای مذهبی)به یک حداقل هایی راضی شدیم.همین که یه نمازی بخونیم و روزه ای بگیریم و...(اینا واقعا خوبه و مهم و ضروریات است)ولی مثلا زمانی که دارن اعتقادشو به چالش میکشن عین مجسمه سکوت میکنه.و بقیه فک میکنن حق با طرف مقابله(تجربه ای که من بدست اوردم اینکه اگه جواب محکم نداره ادم بده باید در این مواقع مغلطه کنه یعنی یه جوابی بدی که یارو بیشتر بر ضدت صحبت نکنه(منظور من هم از مغلطه دعوا و... نیست))

به نام خدا.باعرض سلام.حق با شماست ولی در مواردی افرادی هستند که گوش شنوا ندارند.یکیش تو فامیل خودمون.یعنی ما که یه دلیل قانع کننده میریم شروع میکنه خندیدن و سرتکون دادن یعنی که گیر چه کسانی افتادیم.و رفتار ایشان باعث شده که هر وقت بحث اعتقادی میکنه ما یه لبخند مسخره آمیز بهش میزنیم و خودش میفهمه قضیه چیه و ادامه نمیده. البته ایشون مشکلش با امامت و شیعه هست.ببخشید از بحث خارج شدم.همه ی ما به عنوان مسلمان وظیفه داریم تبلیغ کنیم دینمان رو با رفتارمان. کسی که چادر سر میکنه باید بیشتر از بقیه مراقب رفتارش باشه.چون شاید یه دختر کوچولو با دیدن اون به چادری شدن علاقه پیدا میکنه.

fatima20;773922 نوشت:
مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن.

بهترین مثال واسه رد صحبتهای شما اقای حجت الاسلام قرائتي
هستن هم استانی عزیر ودوست داشتنی من
انشاالله همیشه سالم باشند

fatima20;773922 نوشت:
با سلام
سپاس

آدم دیندار باید باحال باشه یعنی بشه باهاش 4 کلمه صحبت کرد حتی اگر مخالفت هم باشه. وقتی کسی خیلی تو حرفاش اسم پیغمبر و خدا و ائمه رو میاره و دقیقا برعکسش عمل میکنه ناخودآگاه از این تیپ حرفا زده میشی.
به قول یه بنده خدایی وقتی خیلی درباره ی یک هنجار مثل بد بودن دولت آمریکا صحبت میکنی، ناخودآگاه باعث میشی که ذهن به سمت خلافش میل پیدا کنه.
هیچ کس نمیگه روحانیت بده، در همه جای تاریخ روحانیون به داد مردم رسیدن. هیچ کس نمیگه سپاه و بسیج بد هستن چرا که اگر نباشن این وهابی ها حال و روز ما رو از عراق و سوریه بدتر می کردن.
اما شما یه سر به شبکه های استانی صدا و سیما بزن. شبکه ی استانی ما که اتفاقا بهترین شبکه هم شده بدترین عملکرد رو نسبت به حفظ ارزش ها داره.
روزی چند بار اخبار میگن و در تمام این مدت یا از سپاهی ها یا از بسیجی ها ا از آخوندها و یا از مسئولین تقدیر و تشکر میکنن.
در هر گزارشی که پخش می کنن بلاشک یکی از این سه تا حضور دارن انگار شبکه مال اونهاست
اینجور کارها ملت رو از دین و انقلاب و ... فراری میده.

مشک;775534 نوشت:
چرا افراد بی دین و ایمون بسیار راحت حرفشونو میزن و دفاع میکنن از چیزی که ندارن!! اما ما بلد نیستیم دفاع کنیم از چیزهایی که داریم!!!!

حق با شماست ولی می دونید مشکل کجاست؟

مشکل اینجاست که دفاع از چیزایی که وجود نداره خیلی راحت تر هست مخصوصا وقتی ببینی اطرافت هم فکر و هم عقیده تو زیادن
ولی دفاع از چیزایی که ریشه های عمیق دارن اگه در موردشون مطالعه درست نداشته باشی خیلی سخت میشه

ماها ( اول از همه خودمو می گم) ادعای مسلمونیم زیاده ادعای اینکه بر حقیم رو زیاد داریم ولی وقتی پای یه بحث بیفته یه کلمه هم نمی تونیم از عقایدمون دفاع کنیم چون هیچ اطلاعاتی نداریم که بتونیم جواب درخور و شایسته ای به اون افکار منحرف بدیم

دشمنای ما سال ها نشستن برای منحرف کردن ما نقشه کشیدن و ذره ذره به عمق خونه های ما و حتی فکر افراد مذهبی نفوذ کردن ولی ما همچنان در خواب غفلت به سر می بریم و میگیم خدا بزرگه، ان شا الله درست میشه، غافل از اینکه خدا سرنوشت هیچ قومی رو تا خودشون نخوان و تلاش نکنن تغییر نخواهد داد

مسئولیتمون خیلی سنگینه

fatima20;773922 نوشت:
بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن.

سلام دوست خوبم

استاد حامی پاسخ خیلی خوبی دادن خیلی روش فک کنید

در مورد بگو و بخند نمی دونم منظورتون در چه موقعیتی و کجاست. منظورتون جنس مونث هست یا مذکر

اگه منظورتون جنس مونث تو محیطای بیرون از خونه و کلا محل هایی که نامحرم در اونجا حضور داره که اتفاقا خیلی کار خوبی می کنن که بگو و بخند نمی کنن و حتی یکم خودشون رو خشک نشون می دن ( البته منظور در برخورد با نامحرم هست یا جایی که یه نامحرم آدم رو ممکنه زیر نظر داشته باشه) ولی نباید بین روابط دوستانه یا برخورد با محارم اینجوری باشن و اتفاقا باید خیلیم جذاب باشن

در مورد کم آوردنم تو پست قبلی گفتم متاسفانه خیلی از جوونای مذهبی اطلاعات مذهبی کافی برای دفاع از خودشون ندارن، ولی اینطوریم نیست که همه اینجوری باشن. خیلیاشون هستن واقعا آدم کیف می کنه باهاشون معاشرت می کنه واقعا عقل و هوش و ذکاوتشون از بسیاری از آدمای تحصیلکرده پرمدعا بیشتره

اتفاقا آدمایی که خیلی ادعای روشنفکریشون می شه طرف اینجور افراد نمی رن چون می دونن خیلی راحت شکست می خورن، بر عکس می رن تو محیطای دانشجویی سر کلاسا که مطمئنا آدمای مذهبی قوی اولا زیاد نیستن دوما اگه باشن با وجود این همه مجسمه اون یه نفر کاری نمی تونه بکنه، یا اگه چیزی بگه با روشای خودشون که همون تمسخر و ... هست سعی می کنه حرفش رو خنثی کنه

خلاصه اینکه اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست

حرف آخرم اینکه اول از همه آدم باید انقدر اعتماد به نفس داشته باشه که چه در ظاهر چه در باطن حتی زیر شدیدترین تمسخرها خودش رو مذهبی واقعی نشون بده، چون مذهبی نصفه نیمه رو هیچ کس روش حسابی باز نمی کنه

بعدم اینکه به راهی که دارید می رید مطمئن باشید، واقعا مذهبی بودن رو انتخاب کرده باشید، با تحقیق با مطالعه با مشورت. جایی وا ندید

مذهبی بودن فقط به این نیست که یه چادر بندازیم سرمون بریم بیرون، یا ریش بزاریم و تسبیح بگیریم دستمون. مذهبی یعنی به موقع جذاب و منعطف باشی به موقع هم محکم و غیر قابل نفوذ

راهشم فقط و فقط مطالعه و تحقیق و توکل هست

( ببخشید طولانی شد برام دعا کنید اول از همه خودم بتونم به حرفایی که زدم عمل کنم)

مشک;775534 نوشت:
تو همین سایت یک بار خانمی مطرح کرده بودن که زن مسلمان باید پرده نشین باشه و تا میتونه در جامعه حضور نداشته باشه !!! پس بگید لطفا اگر حضرت زینب (س) در پرده مینشست ، ماجرای کربلا چی میشد ؟ ما با رفتنمون در اجتماع هم باید مبلغ دینمون باشیم و هم کارای روزانه مون رو انجام بدیم ...

زن و مرد شیعه باید دارای سعه صدر و کلام برنده و افکار والا باشه ... تا ببینم کی میتونه دست درازی کنه به حریم امن شیعیان و اعتقادات پاکمون...

بسم الله الرحمن الرحیم..
شما دارید نص کلام حضرت صدیقه ی طاهره سلام الله علیها را زیر سوال میبرید..
اون خانم حرف درستی زده و اگر معرفت و فهم کسی نمیتونه این معرفت عمیق را درک کند مشکل از خود اوست و باید نظری در لقمه و یا افکارو عقایدش بیندازد..
اونچه دست درازی کرده به عقاید شیعه میدونید چیه؟بذارید تا عرض کنم...
یک زمانی شهر یزد افتخار ایران بود،آمار طلاق در شهر یزد حدود 15 سال قبل تک رقمی بود....
با استعدادترین فرزندان زا مادران یزدی تربیت میکردند ...بیشترین اختراعات و نخبه مربوط به شهر یزد بود...
بنده نه تا به امروز یزد رفتم و نه یزدی هستم...نکاتی که عرض میکنم با کمی تحقیق و بدون جبهه گیری قابل بررسی اماری هستند..
امار طلاق یزد تک رقمی بود،تا زمانی که در یزد مردان یزدی به دلیل غیرت بالا اجازه شاغل بودن و حضور در دانشگاه مختلط را به نوامیسشان نمیدادند...
اما یکباره با هجمه های زیادی که به غیرت مرد شد و تعریف غیرت بد دلی شد،یزد نیز در مقابل این هجمه ها زانو زد و یکباره و به صورت گسترده زنان یزدی وارد دانشگاه های مختلط شدند و امار زنان شاغل یزد یکباره افزایش یافت...
دقیقا همزمان با افزایش تعداد زنان دانشجو و شاغل یزدی ،آمار طلاق این شهر یکباره بالا رفت،به طوری که یزدی که امار طلاقش تک رقمی بود،بیشترین رشد امار طلاق را پیدا کرد...
از این چه میفهمید؟نسبت مستقیم افزایش رشد زنان دانشجو و شاغل یزد با رشد آمار طلاق!!!
بدون جبهه گیری و حرف های احساسی و منطقی فکر کنید به حرفم،اول برید امار رو چک کنید ،تحقیق کنید و بعد بیاید محکوم کنید...
خطاب به اونهایی که در منزل نشستن را منزوی شدن زن میدانند عرض میکنم
شما که پز روشنفکری میدهید،غرب امروز به این نتیجه رسیده،زنان شاغل و همین زنانی که از منزل بیشتر خارج میشوند بیشتر در معرض بیماری های روحی و افسردگی هستند...
این دست درازی به حریم شیعه است..
شما کافیه یک سفر به بصره بروید،در شهر بصره تفکری از جنس حرفهای من حاکم است ...فسادش را ببینید،صمیمیتش را ببینید...آمار طلاقش را ببینید....خانواده را ببینید..
و یک سفر با تهران بروید...امار طلاقش...فسادش...
هر یک ساعت در این کشور 19 طلاق ثبت میشود،طبق آمار رسمی....برید بررسی کنید ،چند درصد طلاق ها دلیلش اختلاط است(مستقیم و غیر مستقیم)
مجددا عرش میکنم،میخواهید جواب بدید فقط از روی امار و محکم جواب بدید ،نه احساسات..

مشک;775534 نوشت:

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم..
حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها:
زن وقتی در خانه است به خدا نزدیک تر است..
حضرت صدیقه ی طاهره علیها السلام:
بهترین حالت زنان وقتی است که نه مردی او را ببینید و نه او مردی را ببیند..
حضرت صدیقه ی طاهره ،وقتی رسول اکرم فرمودند،یا زهرا کار داخل منزل برای شما،پاسخشان این بود:
پدر جان از اینکه مرا از بیرون خانه معاف کردی،آنچنان سروری به من دست داد که جز خدا نمیداند...
----------------------------------------------------
شما اگر یک مورد!!!!فقط و فقط یک مورد برای حقیر از منابع دینی مطلب بیاورید که حضرت زهرا سلام الله علیها ،تنها و بدون محارم از منزل خارج شدند بنده از تمام حرف هایم کوتاه می ایم...فقط یک مورد بفرمایید!!
فعالیت اجتماعی حضرت زهرا سلام الله علیها در مدتی بسیار محدود بود،اون هم تکلیفی داشتند که مجبور بودند خارج شوند از منزل و شما برید نگاه کنید نحوه خروج ایشان از منزل چگونه بود..
شمایی که دختران دانشگاه را دور خودتون جمع کردید و توقع داشتید جلوی مردها حرف بزنند و از عقایدشون دفاع کنند،باید بدونید حضرت زهرا سلام الله علیها بین خودشون و نامحرم پرده کشیدند و بعد از عقاید دفاع کردند...
در مورد حضرت زینب سلام الله علیها ،ایشان طبق روایات ایشان وقتی ازدواج کردند،همسایه ها تعجب کردند،چون نمیدانستند در این خانه دختری دم بخت وجود دارد....
اگر شام و دفاع حضرت زینب را میگویید و به ان افتخار میکنید ،باید عرض کنم کمتر خون به دل امام زمان علیه السلام کنید،این انتخاب حضرت زینب نبود که در شام میان نامحرم ها از عقایدش دفاع کند...خودشان وارد ان مجلس نشدند...
بزرگترین مصیبت امام زمان علیه السلام به فرموده خود امام زمان علیه السلام:الشام الشام الشام...ناموس ما را میان نامحرم ها بردند...
پس برای توجیه خودتان کمتر چیزهایی را دست اویز کنید که کاملا متفاوت است با سیره ان ها...

بنده تا چند روز هم که بحث بفرمایید آمادگی دارم تا ده ها استدلال محکم و منطقی ارایه بدهم...

fatima20;773922 نوشت:
با سلام
سپاس

[=arial]
بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگوار بنده چیزی که شما میفرمایید رو کمتر..
خود من که بین هر دو قشر مذهبی و غیر مذهبی بودم..باور بفرمایید شادی و نشاطی که قشر مذهبی دارند ،غیر مذهبی ها خوابش را هم نمیبیندد..
غیر مذهبی ها چند میلیون هزینه میکنند برای یک پارتی شبانه تا کمی شاد شوند،و مذهبی ها با یک پتو از شب تا صبح میخندند(جشن پتو)
شما نشاطی که در حوزه های علمیه هست رو اگر ببینید(سری به شوخ طبعی های طلبگی استاد حامی بزنید)نظرتون خیلی عوض میشه...
من این حرف رو همیشه گفتم،اینجا هم میگم،شما اگر یک بچه هیاتی (به معنای واقعی)به بنده معرفی کنید که دچار افسرده گی شده جایزه خواهید داشت...(گشتم نبود،نگرد نیست)
در عوض همین هایی که به ظاهر اهل رقص و شادی و خوش گذرانی هستندغالبا قرص های اعصاب و ضد افسردگی میخورند....
اون عده ای که شما میفرمایید،قبول دارم،هستند..اما اون ها غالبا کسانی هستند که فهم درستی از دین ندارند...یا از دینداری خسته شده اند از بس که به خودشان فشار اورده اند و یا ژست دینداری گرفتند ..ادا در میارن توی دینداری....اونا حقیقتا دین رو نفهمیدن..
ملاک دینداری از نظر حقیر بچه هیاتی بودن و امام حسینی بودن هست(نه فقط این ها،اما این قطعا باید باشه)حالا با این ملاک بنده اگر سراغ داشتید بفرمایید...
موضوع قفل شده است