صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خسته شدن از ديندار بودن

نوشته
    99
    حضور
    7 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    414

خسته شدن از ديندار بودن

با سلام
    خسته ام،خسته از خودم خسته از دنیا و همه
    حوصله قشنگ نوشتن و منظور رو خوب رسوندن ندارم.سوالم اینه:چرا باید در اکثریت مواقع،مکانها،بین ادمها،ادمای مذهبی باید بد جلوه کنن؟چرا مذهبیون باید یا خیلی متعصب جلوه میدن یا خیلی خشک یا خیلی خجالتی یا غمگین و افسرده؟(شاید الان کارشناسان بگن نه اصلا اینطوری نیس اما اگه بین ادمای عامه ببینن همینطوره)همیشه تو ذهنم سوال بوده اگر اسلام خوب است(که خوب هم هست)اگر اسلام دین کامل و جامعی است پس چرا ...پس چرا انقد بد!چرا در کشور...در جامعه ای که شیعه هست و همه مسلمان.وقتی کسی مذهبی هست به یه نوعی بهش نگاه میشه؟چرا مذهبی الان سبب خوش گمانی دیگران به دین نمیشن؟؟؟بلکه برعکس!
    چرا توی جامعه،فیلم ها،اصلا بین خودمون یه ادم مذهبی یه ادم خجالتی،ادمی که اعتماد به نفس برخی کارا رو نداره،بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن.
    ایا اسلام اینه؟اسلامی که توی جامعه شیعه هست...!؟(دارم از مذهب زده میشم!)
    خواهش میکنم موقع جواب دادن،فقط نخواید یه جوابی بدید...کمی فکر...تامل در سینما،مردم و ....
    سپاس

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

خسته شدن از ديندار بودن

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

سلام بر شما پرسشگر محترم
    مديريت چشم
    نزد استاد عرفانش رفت طلبه بود و با هزار اميد وارد حوزه شده بود تا از مي ناب عرفان اسلامي بنوشد. با گله گفت: استاد با اين جلوه نمايي و تبرج زنان چگونه مي شود ايمان را حفظ كرد؟!
    استاد با مهرباني نگاهي به او كرد و گفت: يعني زنان از زمان طاغوت هم بدتر در خيابان ها ظاهر مي شوند؟ ما آن موقع هم مديريت چشم و فكرمان را داشتيم؟
    ................................
    اجاز مي خوام پاسخم را با يك پرسش شروع كنم.
    چرا هميشه ما جواب دهيم يك بار هم كه شده شما به پرسش ما پاسخ بدهيد

بزرگوار بفرماييد: اگر بسياري از رستوران هايي كه در شهرها و بين شهرها هستند غذا بهداشتي و يا حلال عرض نكنند
    ما بايد از كدام موارد زير ناراحت شويم؟
    از مكان رستوران ها؟
    از غذا يا غذا خوردن؟
    بايد غذا خوردن را تعطيل كنيم؟
    از متصديان امر بهداشت جسم؟
    از متصديان امر بهداشت معنوي (مبلغان و دينداران)؟
    بايد به رستوران هاي خوب هم بگوييم شما ديگر درب مغازه را ببنديد؟
    خودمان برويم رستوران بزنيم و غذاهاي حلال و بهداشتي به مردم به خصوص نزديكان ارائه دهيم؟
    بايد رستوران ها و آشپزهاي خوب را شناسايي كنيم و به مردم به خصوص خانواده و اقوام نزديك معرفي كنيم؟
    بايد رستوران ها و آشپزهاي بد را شناسايي كنيم و به مردم به خصوص خانواده و اقوام نزديك معرفي كنيم؟
    اگر مسؤولان در كارشان اهمال كردن ما هم در برابر از غذا خوردن دست برداريم يا لجبازي كنيم و برويم غذاي بد و غيرحلال بخوريم؟

....
    راهنمايي
    1-
    وَيَقُولُ لَقَدْ خُولِطُوا وَ لَقَدْ خالَطَهُمْ أمْرٌ عَظِيمٌ
    2- لاتستوحشوا
    3- سريال كيميا

سؤال بعدي
    چند كتاب درباره شوخي و لطيفه و كشكول مطالعه كرده ايد؟ چند نرم افزار درباره شادي و شادكامي ديده ايد؟ به نظرتان چندتا از اين ها را روحانيون كه نمادهاي ديني اند نوشته اند؟
    كتاب شوخ طبعي هاي جبهه را خوانده ايد؟ طنز در اسارات را چه طور؟ شر و شور بسيجيان حتي در وصيت نامه ها و پيام هاي آخرشان شنيده ايد
    تركش به سرش خورده بود از او فيلم برداري مي كردند گفت شما براي مردم پيامي داري؟ گفت: تو را خدا براي ما كمپوت مي فرستيد كاغذ روي آن را نكنيد چندين بار به من رب گوجه رسيده؟

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ در ساعت ۲۳:۴۵
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 16

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima20 نمایش پست ها
    بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن.

دين عامل شاديه يا غم؟
    طلاب كه الگوهاي ديني‌اند،
    اهل شوخي موخي ‌ام هستند
    يا نافشون رو با تيغ تيز غم و غصه بريدند؟
    تصور عموم

تصوری که عموم مردم از طلبه ها دارند، تصویر کسانی است که بیش تر اهل دقت و فکر هستند تا خنده و شوخی.
    شاید برخی تصویرهای تلویزیونی و یا منبر و خطابه رسمی و حتی برخورد مستقیم نداشتن با زندگی طلبگی باعث این برداشت شده باشد، اما اصولاً برای قشری که کاملاً به بدنه اجتماعی جامعه متصل است نمی توان انتظار داشت که خشک و رسمی باشد.
    کسانی که با روحانیون معاشرت دارند، می دانند که طلبه ها و روحانیون هم برای خودشان شوخی های ناب و نکته سنجی های ذوقی بسیار دارند که به دور از لهو و تمسخر، هم تبسم می آورد و هم کدورت می زداید.
    فرقی هم نمی کند یک طلبه سال اولی باشد و یا یک مرجع سال خورده. کسانی هم که تابه حال لطف شوخ طبعی های طلبگی شامل حالشان نشده، غیر از رجوع به یک طلبه واجد شرایط می توانند بروند سراغ کتابی که به همین منظور نوشته شده است:

9. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

سؤال بعدي:

افرادي كه به ظاهر شنگول هستند و آب شنگولي سر مي كشند بيشتر گرفتار بيماري هاي اضطراب و افسردگي و خودكشي، اعتياد و... مي شوند يا افراد ديندار؟!
    (البته اين به معناي اين نيست كه هركس اختلال دارد بي دين است بسياري از اختلالات زمينه ژنتيكي و ارثي دارد)

راهنمايي:‌يونگ روان شناس پرآوازه ميگه اختلالات رواني بين گروه اول كولاك مي كند ( هر چند بگويند يك شب هزار شب نميشه شبي خوش باشند به ظاهر، عياشي و اعتياد يكي از راههاي مخرب اين افراد براي مقابله با اضطراب وجودي و خلا وجودي و بي معنايي در زندگي انها است)

11. صلوات ها 15

علاقه
    اول خدا دوم هم نفس زندگیم . کتاب مخصوصا قرآن, تحصیل علم ,نقاشی , والیبال , نوشتن و خون
    نوشته
    222
    حضور
    17 روز 22 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1517

تمام این مشکلات به خاطر اینه که یه عده ی کم از روی اشتباه میشن الگو
    در صورتی که تعداد خیلی زیادی از آدمای مذهبی به خاطر وجود اینجور آدما فقط قضاوت میشن ...
    نباید تر و خشک به پای هم بسوزن !
    خدا نگذره از اونایی که الگوی بد برا دین شدن و باعث زده شدن خیلی از جوان های ما از دین میشن ...
    من که خودم خیلیییییی میرنجم از این قضاوت هایی که راجع به دین اسلام و بنده های خوب خدا میشه ...
    هر چه قدرم تلاش کنیم فایده نداره

خستگی را تو به خاطر مسپار که افق نزدیک است...

و خدایی بیدار که تو را می بیند...

و به عشق تو، همه حادثه ها می چیند...

که تو یادش افتی...

13. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

با سلام
    خسته ام،خسته از خودم خسته از دنیا و همه
    حوصله قشنگ نوشتن و منظور رو خوب رسوندن ندارم.سوالم اینه:چرا باید در اکثریت مواقع،مکانها،بین ادمها،ادمای مذهبی باید بد جلوه کنن؟چرا مذهبیون باید یا خیلی متعصب جلوه میدن یا خیلی خشک یا خیلی خجالتی یا غمگین و افسرده؟(شاید الان کارشناسان بگن نه اصلا اینطوری نیس اما اگه بین ادمای عامه ببینن همینطوره)همیشه تو ذهنم سوال بوده اگر اسلام خوب است(که خوب هم هست)اگر اسلام دین کامل و جامعی است پس چرا ...پس چرا انقد بد!چرا در کشور...در جامعه ای که شیعه هست و همه مسلمان.وقتی کسی مذهبی هست به یه نوعی بهش نگاه میشه؟چرا مذهبی الان سبب خوش گمانی دیگران به دین نمیشن؟؟؟بلکه برعکس!
    چرا توی جامعه،فیلم ها،اصلا بین خودمون یه ادم مذهبی یه ادم خجالتی،ادمی که اعتماد به نفس برخی کارا رو نداره،بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن.
    ایا اسلام اینه؟اسلامی که توی جامعه شیعه هست...!؟(دارم از مذهب زده میشم!)
    خواهش میکنم موقع جواب دادن،فقط نخواید یه جوابی بدید...کمی فکر...تامل در سینما،مردم و ....
    سپاس

سلام عزیزم

دقیقا همینطوره که میگی ... یعنی دینداران ما تمایل به گوشه نشینی و سکوت و پنهان کردن خود و در خفا زندگی کردن دارن !!

چندین بار سر کلاسهای دانشگاه مباحث اعتقادی پیش اومده که خانمها و آقایون مذهبی سکوت کردن !! بعد کلاس جمعشون کردم یه چیزایی گفتم! ولی فایده ای نداره من نمیدونم چرا افراد بی دین و ایمون بسیار راحت حرفشونو میزن و دفاع میکنن از چیزی که ندارن!! اما ما بلد نیستیم دفاع کنیم از چیزهایی که داریم!!!!

بنده به شخصه که اصلا ترسی ندارم ، به حمدلله یه تنه خیلیارو حریفم ، اعتماد به نفسشم دارم .. و دلیلی نمیبینم برای اینکه خودمو پایین فرض کنم یا کم ببینم !!

تو همین سایت یک بار خانمی مطرح کرده بودن که زن مسلمان باید پرده نشین باشه و تا میتونه در جامعه حضور نداشته باشه !!! پس بگید لطفا اگر حضرت زینب (س) در پرده مینشست ، ماجرای کربلا چی میشد ؟ ما با رفتنمون در اجتماع هم باید مبلغ دینمون باشیم و هم کارای روزانه مون رو انجام بدیم ...

زن و مرد شیعه باید دارای سعه صدر و کلام برنده و افکار والا باشه ... تا ببینم کی میتونه دست درازی کنه به حریم امن شیعیان و اعتقادات پاکمون...

کسانیکه افکار بسته و محدود دارن ، معنی واقعی شیعه بودن رو نفهمیدن و فقط ادعا دارن ... شیعه بودن به انسان قوت و قدرت روحی میده ، انسان با لذت و آرامش تمام راه میره صحبت میکنه و دفاع میکنه و زندگی میکنه ...البته کم نیستن آدمهای این چنینی .. از حق نگذریم !

اما انقدر پایبند بودن به اصول اخلاقی و اعتقاد به خدا رو کردن پتک و کوبیدن تو سر ملت که مردم واقعا باورشون شده که حقیر میشن با این اعتقادات و این میشه که اعتماد به نفس ها پایین میاد ..

اون از وضعیت فرهنگیمون .. اینم از نفوذ دشمن .. خب چی میمونه ؟ القاست دیگه ، القای اینکه بی بندوباری و مخالفت با ادیان کلاس داره !!
    خدانگهدار اسکدین

15. صلوات ها 10

نوشته
    19
    حضور
    9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    85

چرا توی جامعه،فیلم ها،اصلا بین خودمون یه ادم مذهبی یه ادم خجالتی،ادمی که اعتماد به نفس برخی کارا رو نداره،بیشتر مذهبیون اهل بگو بخند نیستن،یه خورده خشکن،زرنگ و زبل نیستن(مگه مومن زیرک نیست؟) و در خیلی جاها در مقابل تیپ ادمایی بر خلاف شخصیتشون کم میارن؟یه آدمای...جلوه میکنن
    شاید شما تو خوابگاه دخترونه زندگی می کنید؟؟؟ واقعا بدترین محیط دنیا برای دختر سالم خوابگاست؟

شایدم با آدم هایی میگردید که خیلی شل و ول هستند.

تو جمه بچه ها از یه نفر به اسم الکسیز خیلی صحبت میکردن و من فکر میکردم اون بازیکن شیلی رو میگن. همینکه فهمیدن من نمیشناسمش مثل اینکه زلزله اومده باشه اتاق رفت رو هوا. " چیییییییی بانو رو نمیشناسی و کلی از این حرفا و تعریف پیشینه و از اینا".

اما
    اما من سر حرفم واستادم و از اینکه ستاره های پورن رو نمیشناسم ابراز خوشحالی کردم. همشون به این پی برده بودن که من یه ادم مذهبی و خشک هستم. یعنی قد یه ارزن برام مهم نبود.

حالا اونور ماجرا
    همشون بهم اعتماد دارن. مشکلاتشون رو باهام در میون میزارن، سوالهاشون رو میپرسن و کلا انگار با این آذم خشک مذهب دوستی بیشتری دارن
    ملت تشنن. تشنه ی برخورد خوب. تشنه ی آدمی که محکم سر حرفش واستاده.
    شما ادامه بده و مطمئن باش که اگر ریا نکنی خدام کمکت میکنه.

17. صلوات ها 11

نوشته
    1,956
    حضور
    95 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5456

سلام عليكم

خب من الان قصد اطاله كلام دارم اونم عمدا

اول اينكه سركار fatima20 گرامي اگر همنشينت خوب نيست , حتما عوضش كن.

اما بعد

وقتي خنده كسي خنده خوبي نيست اصلا مجبور نيستيد مثل اون بخنديد و بخندونيد , چون واقعا خنديدن به بعضي حرفها و تائيد بعضي كارها اصلا كار صحيحي نيست

طرف مياد يه جوك ميگه اول تا آخرش فحشه ( +120 ). خب به چيش بايد خنديد آخه ؟ حالا اگر كسي با اين مزخرفات نتونست بخنده كه مشكل از اون نيست . معيار شاد بودن هم خنديدن به اين حرفها يا تكرارش براي بقيه نيست .

هر چند كه هستن يه تعداد كمي مذهبي كه اصلا خنديدن رو گناه و جرم ميدونن .. بالاخره توي هم جمعي بد و خوب هست بقيشو خدا عالمه ؛ خارج از اين دسته , به اذعان اثر عالمان خداباور و خدا ناباور , اميد و شادي محصول غير قابل انكار باورمندي به خداو ايمان هست .

ضمنا كتاب ( شوخ طبعي هاي حامي و دوستان ) رو هم حتما بخون و هديه بده چون اونا بلدن چطور درست از ته دل بخندن و بخندونن .
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

19. صلوات ها 6

نوشته
    61
    حضور
    6 روز 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    293

سلام.
    یعنی انقدر بدم میاد از این ادمای مذهبی که یک جانب کار رو گرفتن و بقیه جوانب رو ول کردن.به عنوان مثال مثلا یه نفر شبا نماز شب میخونه و به خودش مغرور میشه و وقتی میاد تو جامعه به جای اینکه با صورتی خندان و زیبا وارد جامعه بشه همچی با صورتی عبوس میاد که ادم اعصابش داغون میشه.و این قضیه زمانی دردناک تر میشه که مردم فک میکنن کل ادمای مذهبی این جورین.و نقطه جالب این جای که اگر مثلا تو قشر پزشک یه نفر کار اشتباهی کنه مردم همچین با یک تز روشنفکری و منورفکرانه برخورد میکنن که بیای و ببین ولی خدا نکنه تو قشر ادمای مذهبی یک نفر یه کار اشتباهی بکنه مردم کل ادمای مذهبی با خاک یکسان میکنن.
    متاسفانه بعضی از ما ها(ادمای مذهبی)به یک حداقل هایی راضی شدیم.همین که یه نمازی بخونیم و روزه ای بگیریم و...(اینا واقعا خوبه و مهم و ضروریات است)ولی مثلا زمانی که دارن اعتقادشو به چالش میکشن عین مجسمه سکوت میکنه.و بقیه فک میکنن حق با طرف مقابله(تجربه ای که من بدست اوردم اینکه اگه جواب محکم نداره ادم بده باید در این مواقع مغلطه کنه یعنی یه جوابی بدی که یارو بیشتر بر ضدت صحبت نکنه(منظور من هم از مغلطه دعوا و... نیست))

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری