تنها هدفم از ازدواج رفع نیاز جنسی است! چه کنم ؟

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تنها هدفم از ازدواج رفع نیاز جنسی است! چه کنم ؟

با سلام خدمت همه ی اساتید بزرگوار
چند وقتی هست که بعد از مدت ها شرایط ازدواج برام فراهم شده و می خوام اقداماتی انجام بدم:Mohabbat::Nishkhand::Nishkhand:
ولی
علیرغم این که فلسفه و اهداف ازدواج رو میدونم (به صورت تئوری) و می تونم یه سمینار با موضوع اهداف ازدواج برگزار کنم:Sokhan:
وقتی به دلم رجوع می کنم تنها هدفم رو از ازدواج رفع نیاز جنسی می بینم:Gig:
منظورم اینه که
مثلا یکی از اهداف ازدواج نزدیک تر شدن به خدا هست در راستای این هدف باید زن آدم یه انسان متدین باشه . من این رو به صورت تئوری قبول دارم و حتما در انتخاب همسر هم دنبال همچین آدمی میرم اما واقعا هدفم از ازدواج این نیست که به خدا نزدیک تر بشم بلکه هدفم این هست که نیاز جنسی ام رفع بشه و اگر به جای یه زن متدین با یه زن فاحشه هم ازدواج کنم برام فرقی نمی کنه
مطمئن ام که نتونستم منظورم رو تفهیم کنم:ghati:
به طور مختصر و مفید:pir:
من می خوام ازدواج کنم که نیاز جنسی ام رفع بشه حالا چه همسرم مسلمون باشه چه غیر مسلمون . چه مذهبی باشه چه بی دین . چه عاقل باشه چه دیوانه . اصلا چه آدم باشه چه چیز دیگه....:loool:
و این یعنی چی
یعنی من یک دیدگاه کاملا غربی(بخونید حیوانی:khoshgel:) نسبت به ازدواج دارم و خیلی ناراحت ام:Black (7)::Black (7)::Ghamgin:

کمکم کنید

:please:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
خيلي خوب كه به صورت علمي با معيارها و اهداف و انگيزه هاي عالي ازدواج آشنايي داريد و تلاش مي كنيد ازدواج تان به درد انگيزه هاي غلط ازدواج مبتلا نشود.

ما انگيزه ها و گرايش هاي روحاني(فطري) و حيواني(غرائز) داريم. اين انگيزه ها گاهي با هم در تضاد و تزاحم اند و زماني با هم قابل تركيب هستند.

[HL]تعارض اميال[/HL]
مثل وقتي ما «انگيزه جنسي» داريم و «انگيزه پرستش» داريم نمي توانيم براي رفع نياز جنسي خود از راه هاي نامشروع( خوش و بش با نامحرم، لمس، چشم چراني، زنا، همجنس گرايي، استمنا) استفاده كنيم.

[HL]تركيب اميال[/HL]
ولي مي توان انگيزه جنسي را با انگيزه هاي عالي فطري تركيب كنيم مثلا يعني فردي را انتخاب كنيم كه مورد رضاي خداوند است، با ما همسنخ و همكيش است. و ازدواج را نيز هم زمان با نيت خدايي و تقرب به خدا انجام مي دهيم.

مثال ديگر
شما خدا قسمت كند عازم مكه هستيد دست مي كنيد در جيب مباركتان و براي سلامتي تان صدقه مي دهيد كه از بلا خودتان و خانواده تان در امان باشيد. در اين كار هم نيت خدايي مي كنيد يعني دو انگيزه ( حفظ جان و تقرب به خدا)‌را با هم تركيب مي كنيد يعني مي گويد خدايا چون فرموديد كه با صدقه، صداقت و درستي ايمان به من را ثابت كنيد من صدقه مي دهم چون شما فرموديد اين كار بلا را از شما دور مي كند اين كار را مي كنم.
نكته پاياني
وقتي فردي نگرش، باورها و ارزش هايي در زندگي دارد، كل زندگي و شؤونات مختلف آن از آنها رنگ و بو مي گيرد.
يعني اگر ما مثلا باور ديني داشته باشيم و صبح نياز به لوازم صبحانه داشته باشيم بر اساس باورهاي ديني خودمان از كاسبي كه درآمدش از حرام است و يا مالش شبهه ناك است، لوازم صبحانه را تهيه نمي كنيم. فردي هم كه مثلا به دليل فشار جنسي مجبور شود ازدواج مدت دار با مسلمان يا غير مسلمان كند، تا حد زيادي سراغ كسي مي رود كه سنخيت با او داشته باشد، مگر اين كه به آن فرد برايش در دسترس نباشد.

براي مطالعه بيشتر

سلام خدمت استارتر محترم تاپیک. سوال شما برام خیلی جالب و عجیب بود چون اکثر افراد اگر در باطن هم چنین عقیده ای دارن در ظاهر جوری نشون میدن که اهداف خیلی بزرگتری از ازدواج دارن و این مسئله خیلی مطرح نمی کنند. البته نمی خوام بگم نیاز جنسی خیلی مهم نیست یا بد و نامطلوبه و نباید در نظر گرفته بشه ولی اینکه تنها هدف این باشه برام عجیبه. حال یه سوال از شما دارم: شما که همجنساتونو بهتر میشناسید و از احساس درونیشون بیشتر با خبرید لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟ ببخشید اگه موضوع بحثتون منحرف شد ولی اگه پاسخ بفرمایید ممنون میشم (برای یه تصمیم گیری شخصی) با تشکر

* elnaz *;487051 نوشت:
سلام خدمت استارتر محترم تاپیک. سوال شما برام خیلی جالب و عجیب بود چون اکثر افراد اگر در باطن هم چنین عقیده ای دارن در ظاهر جوری نشون میدن که اهداف خیلی بزرگتری از ازدواج دارن و این مسئله خیلی مطرح نمی کنند. البته نمی خوام بگم نیاز جنسی خیلی مهم نیست یا بد و نامطلوبه و نباید در نظر گرفته بشه ولی اینکه تنها هدف این باشه برام عجیبه. حال یه سوال از شما دارم: شما که همجنساتونو بهتر میشناسید و از احساس درونیشون بیشتر با خبرید لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟ ببخشید اگه موضوع بحثتون منحرف شد ولی اگه پاسخ بفرمایید ممنون میشم (برای یه تصمیم گیری شخصی) با تشکر

هرکس با کس دیگه ای فرق میکنه:ok:
هرکس هدفی داره:_loool:
اما فک کنم کمتر کسی فقط با این هدف ازدواج کنه:hamdel:
چون اگه واقعا فقط هدفش همین باشه بعد از رفعش چی؟:Narahat az:
زندگی تموم؟:Kaf:
نمیشه که:khaneh:
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم:khandeh!:

بنظرم وقتی اینطور وجدانتون درگیره دیدگاهتون غربی نیست فقط شیطون داره ازموقعیت شما برای ایجاد این افکار سوءاستفاده میکنه.سعی کنید یکم خودتون رو بخدا نزدیکتر کنیدتا با آرامش معیاراتون رو مشخص کنید ویک ازدواج موفق داشته باشید.قطعا شما اهداف بلندتری دارید ازصحبتاتون مشخصه این فکر هم فقط بخاطر شرایط حاضر هست.

* elnaz *;487051 نوشت:
شما که همجنساتونو بهتر میشناسید و از احساس درونیشون بیشتر با خبرید لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟
سلام... من ایشان نیستم... ولی از همجنسان ایشان که هستم....بنابر این لازم دونستم در مورد این قسمت از صحبتهای شما نظر خودم رو بگم.... نخیر اصلا هم اینجوری نیست... انگیزه و هدف هر کس از ازدواج و کلا تو هر انتخابی که داره به خود شخص بستگی داره.

* elnaz *;487051 نوشت:
لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟ ببخشید اگه موضوع بحثتون منحرف شد ولی اگه پاسخ بفرمایید ممنون میشم (برای یه تصمیم گیری شخصی) با تشکر

هستند کسانی هم که هدفشان فقط رفع نیاز جنسی نباشد دیدم یکی به خاطر رسیدن به دختری که دوست داره خیلی وقته منتظر مانده خوب اگر هدف فقط اون بود این همه سال انتظار نمیکشید در حالی که گزینه های دیگه ای هم برای ازدواج داشت همه که شبیه هم نیستند

با سلام
به نظر من بیش از نود درصد مردها عشق ورزیدنشون همراه با نگاه جنسی در مورد جنس مخالف هست و این تو ذاتشونه! یعنی ممکنه یه دختر رو که می بینن و عاشقش می شن!! به نظر من حتما جنبه جنسی هم تو کار هست و از این دیدگاه هم طرف مقابل رو ارزیابی می کنن، و این نگاه جنسی ریشه در گذشته دور داره، چون از زمان های بسیار دور مردها فهمیدن که زن ها بطور مثال با چه ترکیب بدنی می توانن بچه سالم به دنیا بیارن و این در ذهنشان حک شده!! برای همین دختر چاق کمتر مورد پسند مرد ها هست و اینکه دیده می شه دخترها بعضا بیشتر از اندازه به اندامشون اهمیت می دن شاید در پاسخ به همین نیاز مردها است.
خلاصه کلام اینکه وقتی یک مرد (اکثرا) یک دختر رو برای ازدواج می پسنده همه چیو با هم می سنجه و اونوقت عشق می ورزه و حرف عاشقانه می زنه چون فهمیده اینجور حرف ها باعث جلب رضایت دختر برای ازدواج می شه!! بخاطر همین هم هست که بعدا ممکنه عاشق دختر دیگه ای بشه (چون توی اون هم همین صفات مورد نظرشو ناخوادگاه پیدا می کنه) مخصوصا اگر صفات اولیه همسرش که در زمان دختر بودن داشت الان کمرنگ شده باشه مثل رضایت جنسی و یا حس آرامش در کنار همسر بودن.

البته برای حالت های با هدف های غیر ازدواج مثلا رسیدن به پول طرف ممکن این طور نباشه

شما همیشه (مسقلا)به ازدواج فکر کردین نه به شراکت در زندگی منظورم این هست که به جای فکر کردن راجع به یک انسان به یک عمل انسانی! فکر کردین ... مثل اینکه بگی میدونم کنکور قبول بشم درس بخونم مدرک میگیرم ولی من برای وقت گذرانی و اینکه بهم بگن مهندس! میخوام برم دانشگاه میدونم دانشگاه خیلی خوبه هااااا ولی....
علی ایهالن شما همیشه به عمل ازدواج(در یک مدت کوتاه از خواستگاری تا شب عروسی!) فکر کردی نه به ادامه
نه به ورود یک شخص جدید به زندگی و الزام ادامه این زندگی ....
نه به مسئولیت داشتن در قبال زندگی

نگاه شما نگاه خوبی بوده (تئوریش)به قول خودتون همه چیز رو میدونین و میتونین یک سمینار.... ولی این دانسته ها نقص داشته(داره)! پس به دنبال تکمیل دانسته ها باش ...

یاعلی

با سلام خدمت کارشناس محترم و کاربران عزیز
از این که من رو برای حل مشکلم راهنمایی می کنید خیلی ممنونم

اما در پاسخ به پاسخ استاد حامی
من برداشتم از پاسخ شما این بود که درسته که من هدفم از ازدواج رفع نیاز جنسی هست اما برای رفع نیاز جنسی راه های ساده تری هم هست
و این که من می خوام از طریق ازدواج نیازم رفع بشه نشون دهنده ی این هست که قصدم گوش دادن به حرف خدا و تقرب به خدا هست و به عبارتی این انگیزه جنسی من در تعارض با انگیزه ی پرستش و تقرب به خداوند نیست
به نکته ی ظریفی اشاره کردید که من بهش دقت نکرده بودم اما ...
اما به نظر شما این عیب نیست که یک نفر نه از روی عشق و عاشقی و نه از روی احساس نیاز به یک یار همراه یا نیاز به بقای نسل و فرزند و یا نیاز به مسئولیت پذیری و ...... و یا باقی اهداف ازدواج وفقط به خاطر این که نیاز جنسی اش رفع بشه ازدواج کنه
من گاهی اوقات می ترسم و از خودم می پرسم واقعا می تونم از پس مسئولیت سنگین ازدواج بر بیام در حالی که از پس مسئولیت های الان ام هم به خوبی بر نمیام؟؟؟؟
آیا من که اگر پدرم شکمم رو سیر نکنه گرسنه می مونم می تونم شکم چند تا آدم دیگه رو هم سیر کنم؟؟؟؟
آیا من که خودم خیلی اوقات با اطرافیان ام دچار اختلاف و درگیری می شم میتونم طوری آرامش ایجاد کنم که زنم با خانواده من و من با خانواده زنم دچار مشکل نشیم؟؟؟؟
این ها این رو به من گوشزد می کنه که
هاااای
تو دوست نداری مسئول و ولی و آقای یه خانواده باشی !!!!
تو دوست نداری غیر از خودت شکم چند تا آدم دیگه رو هم سیر کنی !!!!
تو دوست نداری با از خود گذشتگی و ..... مایه آرامش برای یه خانواده باشی!!!!!
پس برای چی ازدواج می کنی ؟؟؟
و من میگم
برای رفع نیاز جنسی !!! برای این که به گناه نیوفتم !!! برای این که یه آدم فاسد نباشم !!!!!

به نظر شما این عیب نیست؟؟؟؟؟

امیدوارم با این نحوه ی سوال پرسیدن باعث تغییر نظر کسی نسبت به اصل ازدواج نشم

جدول جالبی هم بود جالب تقسیم بندی کرده بود

* elnaz *;487051 نوشت:
شما که همجنساتونو بهتر میشناسید و از احساس درونیشون بیشتر با خبرید لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟ ببخشید اگه موضوع بحثتون منحرف شد ولی اگه پاسخ بفرمایید ممنون میشم (برای یه تصمیم گیری شخصی) با تشکر

ممنون ام از شرکتتون توی بحث
یه روز یکی یه قاعده به من گفت و من به شما می گم
خیلی کم پیش میاد که بشه یه صفت رو برای همه یا اکثریت قاطع افراد یک جامعه به کار برد
کم نیستند مرد های خوبی که اون قدر عظمت انسانیت خودشون رو خوب درک کردن که شان خودشون رو خیلی بالا تر از این حرف ها می دونن
و رفع نیاز جنسی رو فقط و فقط یه وسیله برای دفع صفات حیوانی خودشون می دونن تا به خدا نزدیک بشن
اگه یه مرد بودید برای این که یه اسوه و الگو رو براتون معرفی کنم شهید چمران رو مثال می زدم که دو تا زن داشت یه ایرانی و یه خارجی( آدم های این جوری دور و بر مون زیاد اند و شهید چمران دیگه endش هس )
یه نکته دیگه هم بگم ( هر چند اضافیه ) که نیاز جنسی رو کاریش نمیشه کرد و توی هر مردی هستش و کاملا منطقی و علمی هست که توی آقایون شدت بیشتری نسبت به خانم ها داره ( برا اثباتش مثال های زیادی دارم ) و نباید همون قدری که یه خانم ابراز عاطفه می کنه از آقایون انتظار داشت
هیچ وقت هم انتظار نداشته باشید که یه آقا بیاد به یه خانم بگه تو وسیله رفع نیاز جنسی من هستی

ولی متاسفانه هستند کسانی که درکی از نیاز عاطفی و استقلال و ... ندارن که من بلد نیستم معیاری رو برای شناختشون معرفی کنم
بهتره از کارشناس بپرسید

MEHDI!;487068 نوشت:
هرکس با کس دیگه ای فرق میکنه:ok:
هرکس هدفی داره:_loool:
اما فک کنم کمتر کسی فقط با این هدف ازدواج کنه:hamdel:
چون اگه واقعا فقط هدفش همین باشه بعد از رفعش چی؟:Narahat az:
زندگی تموم؟:Kaf:
نمیشه که:khaneh:
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم:khandeh!:

ممنونم ولی خب مشکل همین جاست
بعد از رفعش چه کنم؟؟؟؟
اون موقع تازه می فهمم که ازدواج یعنی چی!!!

یامهدی مددی;487088 نوشت:
بنظرم وقتی اینطور وجدانتون درگیره دیدگاهتون غربی نیست فقط شیطون داره ازموقعیت شما برای ایجاد این افکار سوءاستفاده میکنه.سعی کنید یکم خودتون رو بخدا نزدیکتر کنیدتا با آرامش معیاراتون رو مشخص کنید ویک ازدواج موفق داشته باشید.قطعا شما اهداف بلندتری دارید ازصحبتاتون مشخصه این فکر هم فقط بخاطر شرایط حاضر هست.

ممنونم
امیدوارم کردید
برام دعا کنید

(نگین);487124 نوشت:
دیدم یکی به خاطر رسیدن به دختری که دوست داره خیلی وقته منتظر مانده خوب اگر هدف فقط اون بود این همه سال انتظار نمیکشید در حالی که گزینه های دیگه ای هم برای ازدواج داشت همه که شبیه هم نیستند

ممنونم از شرکتتون توی بحث
برای رد این حرفتون استدلال محکم و قاطعی ندارم
ولی احساس می کنم این معیار درستی نمی تونه باشه
از استاد حامی می خوام که نظرشون رو بگن

vahid.q;487167 نوشت:
با سلام
به نظر من بیش از نود درصد مردها عشق ورزیدنشون همراه با نگاه جنسی در مورد جنس مخالف هست و این تو ذاتشونه! یعنی ممکنه یه دختر رو که می بینن و عاشقش می شن!! به نظر من حتما جنبه جنسی هم تو کار هست و از این دیدگاه هم طرف مقابل رو ارزیابی می کنن، و این نگاه جنسی ریشه در گذشته دور داره، چون از زمان های بسیار دور مردها فهمیدن که زن ها بطور مثال با چه ترکیب بدنی می توانن بچه سالم به دنیا بیارن و این در ذهنشان حک شده!! برای همین دختر چاق کمتر مورد پسند مرد ها هست و اینکه دیده می شه دخترها بعضا بیشتر از اندازه به اندامشون اهمیت می دن شاید در پاسخ به همین نیاز مردها است.ه

ممنونم از نظرات جالبتون
این که در طی تکامل مرد ها صفاتی از زن ها رو در نظر می گیرن برای مثلا بچه زایی بهتر درسته اما اون صفات زیبایی بدنی نیست و اگر بخواهیم تکامل رو در نظر بگیریم این زن ها هستند که مرد ها رو انتخاب میکنند و این مرد ها هستند که باید استایل بدنی متناسب با بچه های قدرتمند داشته باشند برای این موضوع حرف زیاد دارم اما چون نه وقت نوشتن دارم و نه می خواهم بحث به حاشیه بره به همین قدر بسنده می کنم
در ضمن زیبایی زن ها یک چیز نسبی است مثلا زمان قاجار هر چه یک زن چاق تر بود زیبا تر بوده و مورد پسند تر ( از توی همین قائده می به خوبی حجاب رو اثبات کرد که بحث طولانی ای داره )
یا از نظر یک مرد سیاه پوست یک زن سیاه پوست خیلی زیبا تر از یک زن سفید پوست هست

زیبایی یک گل یا منظره با زیبایی یک زن متفاوته و زیبایی زن رو تحریک کنندگیش تعیین میکنه و میشه نتیجه گرفت اون چیزی که از زنان به عنوان زیبایی یاد میشه زیبایی نیست و تحریک کنندی هست ( این خط آخر رو جایی به طور علمی نخوندم و از راه های منطق و استدلال هم بهش نرسیدم و فقط در حد یه فرضیه هست اگه کسی برای اثباتش بتونه راهنمایی ام کنه ازش ممنون میشم)

متحیر";487349 نوشت:

نگاه شما نگاه خوبی بوده (تئوریش)به قول خودتون همه چیز رو میدونین و میتونین یک سمینار.... ولی این دانسته ها نقص داشته(داره)! پس به دنبال تکمیل دانسته ها باش ...

یاعلی

ممنون
وقتی فکر می کنم می بینم ممکنه شما درس بگی
شاید من دید کاملی از ازدواج ندارم
شاید فقط اهداف ازدواج رو بشناسم و اون ها رو عمیقا درک نکرده باشم و دانسته هام ناقص باشه
منم اومدم اینجا تا بفهمم کجای کار نقص داره

عين الحيات;487368 نوشت:
شما صلوات زیاد بفرست مشکلت حل میشه

زدی تو خال
صلوات زیاد میفرستم
به جان خودم از صلوات چیزایی گیرم اومده که نگووووو
اگر تعریف کنم شاید برای بقیه آنچنان چیز معجزه آسایی نباشه ولی برای من هست
الان با صلوات و آیه الکرسی این جوری ام
اگه این دو تا نبود که از زیر شل و گل سر در می اوردم
اگه چیز بهتری هم میشناسی معرفی کن
آیه الکرسی توی تنگنا های جنسی بدجوری به دادم رسیده ( خدا شاهده ) ( کاشکی همه ی جوون ها بشناسنش )

جناب Dr.man ...
نظره من این هستش که شما احساساتتون رو کامل نمیشناسین و فکر میکنین که از ازدواج فقط به دنبال رابطه جنسی هستید ...
این اتفاق میوفته ... احساسات آدم رو گول میزنه .... ولی به مرور زمان احساستون درست میشه و میتونین احساسات درست رو بدست بیارین ...
حتی پادشاهانی که حرمسرا داشتن ... نهایتا یک دونه سوگلی داشتن ... و فقط با یک نفر درد دل میکردن ...

dr.man;487835 نوشت:
برای رد این حرفتون استدلال محکم و قاطعی ندارم
ولی احساس می کنم این معیار درستی نمی تونه باشه

من میگم میشناسم کسی رو که به خاطر دختری چند ساله منتظر مونده در حالی که موقعیت های بهتری هم داشت ولی حاضر نیست دل از اون دختر بکنه دلیل از این محکم تر :khaneh:
[SPOILER]دوست عزیز منظورم برادر خودمه که بیشتر از 6 سال از دختری خوشش میاد توی این مدت هم موقعیت های بهتری داشت ولی زیر بار نمیره البته این قضیه واسه خودمم تعجب آوره نمیتونم درکش کنم :khandeh!:[/SPOILER]

MEHDI!;487068 نوشت:
شما که همجنساتونو بهتر میشناسید و از احساس درونیشون بیشتر با خبرید لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده

سلام
معمولا در آقايان اوايل سن بلوغ نياز جنسي بر ديگر نيازها غلبه دارد كه با گذشت زمان و رشد عقل فقط به يكي از اهداف در ازدواج تبديل ميشود
موضوع قفل شده است