صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تنها هدفم از ازدواج رفع نیاز جنسی است! چه کنم ؟

نوشته
    3
    حضور
    17 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17

تنها هدفم از ازدواج رفع نیاز جنسی است! چه کنم ؟

با سلام خدمت همه ی اساتید بزرگوار
    چند وقتی هست که بعد از مدت ها شرایط ازدواج برام فراهم شده و می خوام اقداماتی انجام بدم
    ولی
    علیرغم این که فلسفه و اهداف ازدواج رو میدونم (به صورت تئوری) و می تونم یه سمینار با موضوع اهداف ازدواج برگزار کنم
    وقتی به دلم رجوع می کنم تنها هدفم رو از ازدواج رفع نیاز جنسی می بینم
    منظورم اینه که
    مثلا یکی از اهداف ازدواج نزدیک تر شدن به خدا هست در راستای این هدف باید زن آدم یه انسان متدین باشه . من این رو به صورت تئوری قبول دارم و حتما در انتخاب همسر هم دنبال همچین آدمی میرم اما واقعا هدفم از ازدواج این نیست که به خدا نزدیک تر بشم بلکه هدفم این هست که نیاز جنسی ام رفع بشه و اگر به جای یه زن متدین با یه زن فاحشه هم ازدواج کنم برام فرقی نمی کنه
    مطمئن ام که نتونستم منظورم رو تفهیم کنم
    به طور مختصر و مفید
    من می خوام ازدواج کنم که نیاز جنسی ام رفع بشه حالا چه همسرم مسلمون باشه چه غیر مسلمون . چه مذهبی باشه چه بی دین . چه عاقل باشه چه دیوانه . اصلا چه آدم باشه چه چیز دیگه....
    و این یعنی چی
    یعنی من یک دیدگاه کاملا غربی(بخونید حیوانی) نسبت به ازدواج دارم و خیلی ناراحت ام

کمکم کنید

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,567
    حضور
    175 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58362

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

سلام بر شما
    خيلي خوب كه به صورت علمي با معيارها و اهداف و انگيزه هاي عالي ازدواج آشنايي داريد و تلاش مي كنيد ازدواج تان به درد انگيزه هاي غلط ازدواج مبتلا نشود.

ما انگيزه ها و گرايش هاي روحاني(فطري) و حيواني(غرائز) داريم. اين انگيزه ها گاهي با هم در تضاد و تزاحم اند و زماني با هم قابل تركيب هستند.

تعارض اميال
    مثل وقتي ما «انگيزه جنسي» داريم و «انگيزه پرستش» داريم نمي توانيم براي رفع نياز جنسي خود از راه هاي نامشروع( خوش و بش با نامحرم، لمس، چشم چراني، زنا، همجنس گرايي، استمنا) استفاده كنيم.

تركيب اميال
    ولي مي توان انگيزه جنسي را با انگيزه هاي عالي فطري تركيب كنيم مثلا يعني فردي را انتخاب كنيم كه مورد رضاي خداوند است، با ما همسنخ و همكيش است. و ازدواج را نيز هم زمان با نيت خدايي و تقرب به خدا انجام مي دهيم.

مثال ديگر
    شما خدا قسمت كند عازم مكه هستيد دست مي كنيد در جيب مباركتان و براي سلامتي تان صدقه مي دهيد كه از بلا خودتان و خانواده تان در امان باشيد. در اين كار هم نيت خدايي مي كنيد يعني دو انگيزه ( حفظ جان و تقرب به خدا)‌را با هم تركيب مي كنيد يعني مي گويد خدايا چون فرموديد كه با صدقه، صداقت و درستي ايمان به من را ثابت كنيد من صدقه مي دهم چون شما فرموديد اين كار بلا را از شما دور مي كند اين كار را مي كنم.
    نكته پاياني
    وقتي فردي نگرش، باورها و ارزش هايي در زندگي دارد، كل زندگي و شؤونات مختلف آن از آنها رنگ و بو مي گيرد.
    يعني اگر ما مثلا باور ديني داشته باشيم و صبح نياز به لوازم صبحانه داشته باشيم بر اساس باورهاي ديني خودمان از كاسبي كه درآمدش از حرام است و يا مالش شبهه ناك است، لوازم صبحانه را تهيه نمي كنيم. فردي هم كه مثلا به دليل فشار جنسي مجبور شود ازدواج مدت دار با مسلمان يا غير مسلمان كند، تا حد زيادي سراغ كسي مي رود كه سنخيت با او داشته باشد، مگر اين كه به آن فرد برايش در دسترس نباشد.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 16

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

براي مطالعه بيشتر

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 14

علاقه
    مطالعه-ورزش-خرید-آشپزی
    نوشته
    19
    حضور
    4 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    140

سلام خدمت استارتر محترم تاپیک. سوال شما برام خیلی جالب و عجیب بود چون اکثر افراد اگر در باطن هم چنین عقیده ای دارن در ظاهر جوری نشون میدن که اهداف خیلی بزرگتری از ازدواج دارن و این مسئله خیلی مطرح نمی کنند. البته نمی خوام بگم نیاز جنسی خیلی مهم نیست یا بد و نامطلوبه و نباید در نظر گرفته بشه ولی اینکه تنها هدف این باشه برام عجیبه. حال یه سوال از شما دارم: شما که همجنساتونو بهتر میشناسید و از احساس درونیشون بیشتر با خبرید لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟ ببخشید اگه موضوع بحثتون منحرف شد ولی اگه پاسخ بفرمایید ممنون میشم (برای یه تصمیم گیری شخصی) با تشکر
    بهترین ها هم گاهی در زندگی خود بدترین بودند!

تلاش و ناامید نشدن

تفاوت آنهایی است که موفق می شوند و شکست می خورند!

11. صلوات ها 7

علاقه
    وبگردی
    نوشته
    60
    حضور
    2 روز 15 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط * elnaz * نمایش پست ها
    سلام خدمت استارتر محترم تاپیک. سوال شما برام خیلی جالب و عجیب بود چون اکثر افراد اگر در باطن هم چنین عقیده ای دارن در ظاهر جوری نشون میدن که اهداف خیلی بزرگتری از ازدواج دارن و این مسئله خیلی مطرح نمی کنند. البته نمی خوام بگم نیاز جنسی خیلی مهم نیست یا بد و نامطلوبه و نباید در نظر گرفته بشه ولی اینکه تنها هدف این باشه برام عجیبه. حال یه سوال از شما دارم: شما که همجنساتونو بهتر میشناسید و از احساس درونیشون بیشتر با خبرید لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟ ببخشید اگه موضوع بحثتون منحرف شد ولی اگه پاسخ بفرمایید ممنون میشم (برای یه تصمیم گیری شخصی) با تشکر
    هرکس با کس دیگه ای فرق میکنه
    هرکس هدفی داره
    اما فک کنم کمتر کسی فقط با این هدف ازدواج کنه
    چون اگه واقعا فقط هدفش همین باشه بعد از رفعش چی؟
    زندگی تموم؟
    نمیشه که
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم
    اللهم صلی علی محمد و ال محمد

13. صلوات ها 6

علاقه
    مهدی فاطمه
    نوشته
    736
    حضور
    14 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    3331

بنظرم وقتی اینطور وجدانتون درگیره دیدگاهتون غربی نیست فقط شیطون داره ازموقعیت شما برای ایجاد این افکار سوءاستفاده میکنه.سعی کنید یکم خودتون رو بخدا نزدیکتر کنیدتا با آرامش معیاراتون رو مشخص کنید ویک ازدواج موفق داشته باشید.قطعا شما اهداف بلندتری دارید ازصحبتاتون مشخصه این فکر هم فقط بخاطر شرایط حاضر هست.
    اَینَ الطّالــــِبُ بِدَمِ المَقــــتُولِ بِکَــــربَلا

گروه رایحۀ بهشتی

[SIGPIC][/SIGPIC]

15. صلوات ها 9

نوشته
    2
    حضور
    12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

شما که همجنساتونو بهتر میشناسید و از احساس درونیشون بیشتر با خبرید لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟
    سلام... من ایشان نیستم... ولی از همجنسان ایشان که هستم....بنابر این لازم دونستم در مورد این قسمت از صحبتهای شما نظر خودم رو بگم.... نخیر اصلا هم اینجوری نیست... انگیزه و هدف هر کس از ازدواج و کلا تو هر انتخابی که داره به خود شخص بستگی داره.

17. صلوات ها 12

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

لطفا بفرمایید آیا این فقط احساسیه که شما به تنهایی دارید یا همه مردها هدفشون از ازدواج فقط همین یه مورده و بقیه صحبتاشون مثل نیاز عاطفی یا داشتن استقلال و ... الکیه و شاید از خجالت ابراز موضوع اصلی (نیاز جنسی)؟ ببخشید اگه موضوع بحثتون منحرف شد ولی اگه پاسخ بفرمایید ممنون میشم (برای یه تصمیم گیری شخصی) با تشکر
    هستند کسانی هم که هدفشان فقط رفع نیاز جنسی نباشد دیدم یکی به خاطر رسیدن به دختری که دوست داره خیلی وقته منتظر مانده خوب اگر هدف فقط اون بود این همه سال انتظار نمیکشید در حالی که گزینه های دیگه ای هم برای ازدواج داشت همه که شبیه هم نیستند

19. صلوات ها 9

علاقه
    عرفان، طبیعت، تفکر، جستجو
    نوشته
    182
    حضور
    10 روز 18 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    673

با سلام
    به نظر من بیش از نود درصد مردها عشق ورزیدنشون همراه با نگاه جنسی در مورد جنس مخالف هست و این تو ذاتشونه! یعنی ممکنه یه دختر رو که می بینن و عاشقش می شن!! به نظر من حتما جنبه جنسی هم تو کار هست و از این دیدگاه هم طرف مقابل رو ارزیابی می کنن، و این نگاه جنسی ریشه در گذشته دور داره، چون از زمان های بسیار دور مردها فهمیدن که زن ها بطور مثال با چه ترکیب بدنی می توانن بچه سالم به دنیا بیارن و این در ذهنشان حک شده!! برای همین دختر چاق کمتر مورد پسند مرد ها هست و اینکه دیده می شه دخترها بعضا بیشتر از اندازه به اندامشون اهمیت می دن شاید در پاسخ به همین نیاز مردها است.
    خلاصه کلام اینکه وقتی یک مرد (اکثرا) یک دختر رو برای ازدواج می پسنده همه چیو با هم می سنجه و اونوقت عشق می ورزه و حرف عاشقانه می زنه چون فهمیده اینجور حرف ها باعث جلب رضایت دختر برای ازدواج می شه!! بخاطر همین هم هست که بعدا ممکنه عاشق دختر دیگه ای بشه (چون توی اون هم همین صفات مورد نظرشو ناخوادگاه پیدا می کنه) مخصوصا اگر صفات اولیه همسرش که در زمان دختر بودن داشت الان کمرنگ شده باشه مثل رضایت جنسی و یا حس آرامش در کنار همسر بودن.

البته برای حالت های با هدف های غیر ازدواج مثلا رسیدن به پول طرف ممکن این طور نباشه
    آدم ها اندازه خودشون هستند نه اندازه تصورات ما

21. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 5

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری