فرزند بیشتر زندگی بهتر! با یک گل بهار نمی شود

تب‌های اولیه

129 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فرزند بیشتر زندگی بهتر! با یک گل بهار نمی شود

مدتی است تابلو های بسیار زیبای فرزند بیشتر زندگی بهتر در سطح شهر به چشم می خورد که بسیار نکوست. امیدوارم این تابلوها بیشتر شوند تا مردم بدانند فرزند بیشتر برای زندگی برکت می آورد و از وظایف مهم مومنان است.

در گذشته عده ای از خدا بی خبر و فاصله گرفته از راه و روش انبیاء و اولیاء شعار انحرافی فرزند کمتر زندگی بهتر را به راه انداختند و صدمات جبران ناپذیری به کشور عزیزمان زدند و امروزه با این شعار زیبا و مناسب کشور قدم هایی مناسب در جهت بهبود اشتباهات گذشتگان برداشته اند.

نظر شما درباره این تابلوها چیست؟ چه راه های دیگری به ذهن شما می رسد تا مردم کشور را به داشتن فرزندان بیشتر تشویق و ترغیب کنیم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز بحثهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

مهد کودک راه بندازیم چطوره!؟؟:khaneh:

من که خودم عاشق بچه ها هسم

حالا نمیدونم برا داشتن بچه خودمم اینقد که الان به بچه ها مایلم اون موقع هم هسم یا نه؟!

همیشه میگم 3 تا

به نام خدا.

میل به داشتن فرزند بیشتر ، نه به صورت خاص ، بلکه به صورت عام تابع سن ازدواج ، میزان درآمد و امنیت شغلی هست.

شاید بهتر و مفید تر باشه که بجای تبلیغ نتیجه ، عوامل رو تامین بکنیم. همین الان درصد بیکاری چقدره؟ همین الان سن ازدواج چقدره؟ ( تا جایی که من میدونم برای آقایون حول و حوش 30 سال هست ) همین الان امنیت شغلی چقدره؟ اگر در این وضعیتی که ما داریم ، افزایش جمعیت بدیم ، راه تبدیل شدن به سودان رو با سرعت خوبی پیموده ایم.

بــــراق;444256 نوشت:
مدتی است تابلو های بسیار زیبای فرزند بیشتر زندگی بهتر در سطح شهر به چشم می خورد که بسیار نکوست. امیدوارم این تابلوها بیشتر شوند تا مردم بدانند فرزند بیشتر برای زندگی برکت می آورد و از وظایف مهم مومنان است.

چرا بچه های سودانی برکت با خودشون نیاوردن؟

بــــراق;444256 نوشت:
در گذشته عده ای از خدا بی خبر و فاصله گرفته از راه و روش انبیاء و اولیاء شعار انحرافی فرزند کمتر زندگی بهتر را به راه انداختند و صدمات جبران ناپذیری به کشور عزیزمان زدند و امروزه با این شعار زیبا و مناسب کشور قدم هایی مناسب در جهت بهبود اشتباهات گذشتگان برداشته اند.

شما میتونید ثابت بفرمایید که اگر انبیاء و اولیاء امروز هم حضور داشتند ، فرزندان زیاد به دنیا می آوردند؟ لازمه ی زندگی 1400 سال پیش ، ( یا حتی 50 سال پیش ) زیاد بودن تعداد فرزندان بوده.

در ضمن اتهام از خدا بی خبر هم اتهام و دشنام بزرگی هستا!

ستایشگر :Gol:

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام به همگی

من با این که بگن فرزند بیشتر ، زندگی بهتر ، مخالفم . اتفاقا الآن در این دوره فرزند بیشتر بد بختی بیشتر میاره ! اصلا هم بی خدا نیستم که اینو میگم ، دارم واقعیت رو میگم . همین الانش پدر من داره به سختی پول کلاس ها و ... درسی و زندگی منو میده ، بعد عضو کوچیکتر خانواده (خواهرم) بخواد به سن من برسه دوباره پدرم باید بره کار کنه و پول اونو بده ؟ یا مثلا منم باید کمک مالی اونو انجام بدم (اگر لازم بشه کل درآمدم رو تقدیم میکنم !) و اگر مثلا به جای دوتا ما بچه ها چهار تا بودیم ؟.................................................. :vamonde:

الان چیپس 2000 تومنه ، چند سال پیش 250 تومن بود . خب بعد شما میخوای برای بچت یه چیپس بگیری ، 2000 تومن باید پول بدی ؟ دو هزار تومنی که به یه گدا هم نمیدن و برای بدست آوردنش باید کار کرد . کارگرایی که حقوق پایین دارن میتونن بچه زیاد داشته باشن ؟ خرجشو از کجا میخوان در بیارن ؟

اصلا در این زمانه گفتن این جمله : بچه بیشتر زندگی بهتر ، غلط ترین کاره ! حداقل در این شرایط مالی و اقتصادی و وضعیت بد کشور که اصلا دو تا بچه داشتن هم خطرناکه . (مگر مثل کسانی که میگن هر چه بچه بیشتر زندگی بهتر ، پولدار باشه آدم و زندگی عالی و مرفح و هر روز غذای عالی و خونه در بالاشهر و چند تا ویلا و زندگی خوش و خوب و بوی بهار و .... :vamonde:)

الان تک بچه میشناسم ، 22 سالشه پول نمیتونه در بیاره . خونه پدرشه در صورتی که یکی از فامیل های دورمون که اهل انگلستان هست به ایران اومده بود ، میگفت که ما از سن 16 سالگی به اجبار به بیرون از خونه باید بریم و کار بکنیم که پول در بیاریم . بعد میشناسم یارو 24 سالشه هنوز خونه پدرشه و از پول پدر و مادرش استفاده میکنه . بعد اون پدر و مادر بدبخت برن 5 تا بچه بیارن ؟ 4 تا بیارن ؟ 10 بیارن ؟ میشه اصلا امکان داره ؟ (اگر برای شما امکان داره ، خب داره دیگه حتما ، داره ! )

بعد یه چیزی ، کجا گفته وظیفه مومنانه ؟ ! یعنی مثلا خانواده ما که دو بچه داره ، مومن نیستن ؟ یا مثلا اگر خانواده ای یه بچه داشته باشه مومن نیست ؟ گناهی کرده ؟ اگر در گذشته مردم این کارو میکردن ، شرایط مالی و اجتماعی و فرهنگ و جغرافیایی و ... طوری بوده که بتونن انجام بدن ، اونم تازه ما خاطراتی که میشنویم چندان جالب هم نیست !(مربوط به قبل از انقلاب و تا حدودی بعدش) خونه ی کوچیک و اتاق کوچیکی که هشت نفر توش میخوابیدن و همه اعضای پسر خانواده میرفتن کار میکردن و پول باید در میاوردن و در نتیجه تحصیل رو وا میدادن و.... ! ) خب به نظر شما این خوشبختیه ؟ برکته ؟ (اگر برای شما هست ، خب هست حتما ! هست دیگه ، هست )

به طاها به یاسین;444316 نوشت:
با سلام
تابلوهای قشنگیه. شاید اوایل واسه مردم این شعار غریبه باشه اما به نظر من به مرور زمان براشون جا می افته و به این حقیقت میرسن.
کاش بیشتر داشتم با هم بازی کنن بهتر از اینه که با سونی یا کامپیوتر بازی کنن.
دوستای من که سه یا چهارتا بچه دارن خیلی راضی هستند و میگن بچه ها احساس مسولیت دارن نسبت به همدیگه.
من پنج تا خواهر و برادر و شوهرم شش تا خواهر و برادر هستیم و همه مون میگیم کاش بیشتر بودیم چون واقعا هیچکی برادر یا خواهر آدم نمیشه.
التماس دعا

سلام
بله دقیقا همینطوره
مزیت های بزرگ دیگه ای هم داره؛
اعتماد به نفس بچه ها بالا میره
احساس امنیت فکری بیشتری دارن
کمک دست همدیگه میشن
...

ستايشگر;444446 نوشت:
به نام خدا.

شاید بهتر و مفید تر باشه که بجای تبلیغ نتیجه ، عوامل رو تامین بکنیم. همین الان درصد بیکاری چقدره؟ همین الان سن ازدواج چقدره؟ ( تا جایی که من میدونم برای آقایون حول و حوش 30 سال هست ) همین الان امنیت شغلی چقدره؟ اگر در این وضعیتی که ما داریم ، افزایش جمعیت بدیم ، راه تبدیل شدن به سودان رو با سرعت خوبی پیموده ایم.

سلام
کمی یا کثری تعداد فرزند که رابطه ای با درصد بیکاری نداره
بیکاری زیاده چون مقصرش خودمون هستیم
یکی میگفت کار نیست، درآمد نیست و...
گفتیم شما چیکارا بلدی؟
میگه هیچی
گفتیم تابحال چندبار وقت گذاشتی و رفتی یه کاری یاد بگیری؟
میگه هیچی
خب این شخص انتظار داره کار چطوری گیرش بیاد!
بعد یه تعداد فقط به مدرک اکتفا میکنن
یه تعداد هم انتظار دارن همون قدم اول پشت میز بشینن
همین دلایل و امثال این باعث میشه که درصد بیکاری پایین بیاد و بعد این و اون و مقصر میدونیم.

کثری فرزند هم منافاتی با امنیت شغلی نداره
اتفاقا یکی که خواهر برادر بیشتری داره،بیشتر شغلش تضمین شدست

Kamran;444451 نوشت:

سلام به همگی

من با این که بگن فرزند بیشتر ، زندگی بهتر ، مخالفم . اتفاقا الآن در این دوره فرزند بیشتر بد بختی بیشتر میاره ! اصلا هم بی خدا نیستم که اینو میگم ، دارم واقعیت رو میگم . همین الانش پدر من داره به سختی پول کلاس ها و ... درسی و زندگی منو میده ، بعد عضو کوچیکتر خانواده (خواهرم) بخواد به سن من برسه دوباره پدرم باید بره کار کنه و پول اونو بده ؟ یا مثلا منم باید کمک مالی اونو انجام بدم (اگر لازم بشه کل درآمدم رو تقدیم میکنم !) و اگر مثلا به جای دوتا ما بچه ها چهار تا بودیم ؟.................................................. :vamonde:

سلام
پدر بزرگوار شما سختی میکشه چون یکتنه مشکلات زندگی رو به دوش کشیده
ولی بچه که بیشتر باشه، میشه اساس دست پدر، و بچه بزرگتر یه درصدی از مسئولیت و گردن میگیره
اینطوری پدر هم حداقلخیالش راحته که یکی هست هواش و داشته باشه
ولی شما که تنهایی نمیتونی هم هوای پدر و داشته باشی و هم خرجی خواهر و بدی و...

Kamran;444451 نوشت:

بعد یه چیزی ، کجا گفته وظیفه مومنانه ؟ ! یعنی مثلا خانواده ما که دو بچه داره ، مومن نیستن ؟ یا مثلا اگر خانواده ای یه بچه داشته باشه مومن نیست ؟ گناهی کرده ؟ اگر در گذشته مردم این کارو میکردن ، شرایط مالی و اجتماعی و فرهنگ و جغرافیایی و ... طوری بوده که بتونن انجام بدن ، اونم تازه ما خاطراتی که میشنویم چندان جالب هم نیست !(مربوط به قبل از انقلاب و تا حدودی بعدش) خونه ی کوچیک و اتاق کوچیکی که هشت نفر توش میخوابیدن و همه اعضای پسر خانواده میرفتن کار میکردن و پول باید در میاوردن و در نتیجه تحصیل رو وا میدادن و.... ! ) خب به نظر شما این خوشبختیه ؟ برکته ؟ (اگر برای شما هست ، خب هست حتما ! هست دیگه ، هست )

تو 8سال دفاع مقدس از یه خانواده چندتا بچه به جبهه میرفت؟
یه خانواده ای که 5 تا پسر داشت،حداقل 3تا رو میفرستاد جنگ
یکی از علت هاش همون کثری بچه بود
ولی الان...خونواده ای که یه پسر داره، بچش نیم ساعت دیربیاد دلواپسش میشه
اونموقع انتظار داریم...

ولی حالا خدانکرده نمیگیم که این خانواده ایمان نداره!
انتظار زیادی هم از این خانواده نمیشه داشت
متن تابلو؛ با یه گل بهار نمیشه
ولی مصلحت کشور در اینه که قشر جوان بیشتر باشن
و از این بابت خانواده مسئول هستن

درپناه حق

به نام خدا.

محب زهراء;444488 نوشت:
سلام
کمی یا کثری تعداد فرزند که رابطه ای با درصد بیکاری نداره
بیکاری زیاده چون مقصرش خودمون هستیم
یکی میگفت کار نیست، درآمد نیست و...
گفتیم شما چیکارا بلدی؟
میگه هیچی
گفتیم تابحال چندبار وقت گذاشتی و رفتی یه کاری یاد بگیری؟
میگه هیچی
خب این شخص انتظار داره کار چطوری گیرش بیاد!
بعد یه تعداد فقط به مدرک اکتفا میکنن
یه تعداد هم انتظار دارن همون قدم اول پشت میز بشینن
همین دلایل و امثال این باعث میشه که درصد بیکاری پایین بیاد و بعد این و اون و مقصر میدونیم.

کثری فرزند هم منافاتی با امنیت شغلی نداره
اتفاقا یکی که خواهر برادر بیشتری داره،بیشتر شغلش تضمین شدست

و علیک السلام.

من نگفتم کثرت فرزند باعث بیکاری میشه ( که البته بی تاثیر هم نیست ). گفتم بیکاری باعث میشه که میل به فرزند داشتن کم بشه.

با سلام و درود فراوان
چندی پیش من توی یه تاپیک مشابه به همین موضوع اشاره کردم و گفتم فرزند بیشتر خوبه ولی متاسفانه همه علیه من موضع گرفتند و بعضی ها هم با لحن تمسخر آمیز جوابم رو دادند ولی الان میبینم از توی شش نفری که نظر دادن چهار نفر موافقند.
ان شاالله روزی رو میبینم که همه به حرف خدا اعتماد کنند و این موضوع رو قبول داشته باشند که فرمودند ما برای جنین داخل شکم مادر نیز روزی در نظر گرفته ایم

بــــراق;444256 نوشت:

در تابلوها بیشتر بچه ها پسرن و بیشتر داره تبلیغ فرزند پسر داشتن تاکید میکنه
سبد دوچرخه خانواده پرجمعیت خالی هست در حالی که سبد دوچرخه خانواده دو نفره پر پره

wealthy;444502 نوشت:
سبد دوچرخه خانواده پرجمعیت خالی هست در حالی که سبد دوچرخه خانواده دو نفره پر پره

به نام خدا.

خانواده پر جمعیت هندونه داره دیگه! تو سبد جلوی پدر!

بله دیگه متاسفانه فکر منفی همیشه دنبال ضعف ها میگرده و به خوبی ها توجه نمیکنه

انشاالله شما هم بلاخره متوجه بشین از مسیر اصلی منحرف شدین و دارین ناخودآگاه برای کی تبلیغ میکنین

با سلام
ببخشید یه سوال برام پیش اومد چرا ماها فکر میکنیم وضع کشور از زمان جنگ بدتره؟؟؟؟؟

Kamran;444451 نوشت:
حداقل در این شرایط مالی و اقتصادی و وضعیت بد کشور که اصلا دو تا بچه داشتن هم خطرناکه .

چرا یه جوری میگید با وضع بد کشور، انگار ما تو این کشور نیستیم از فضا داریم پست میزاریم.

تا خطر رو شما چی بدونی؟ اگه خطر نخریدن چیپس یا ...... باشه، که خدایی باید در مورد توقعاتمون یه تجدید نظر اساسی کنیم.

باید قبول کنیم وضعیت کشور از زمان جنگ به مراتب صد برابر بهتره، اما ماها نگاهمون به زندگی عوض شده.

اگه واقعا مشکل بچه دار شدن ماها به قیمت سیب زمینی و پیاز و ....... بستگی داره که با عرض معذرت باید بگم ما به خدا و روزی که میرسونه اعتماد نداریم.

خطر کم بودن نسل جوان خیلی مهمتر از قیمت پوشک و لباس و ...... چیزهای دیگه ست.

تو جهان داره شیعه کشی میشه اونوقت ما نگران چی هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟ :Ghamgin:

اگه جوان ها زیاد باشن ببخشیدا واسه کارکردن دیگه شرایط خاص نمیزارن. ( باور کنید یه پسری رو میشناسم هر کاری براش پیدا میشه

گزینش میکنه کدومش خوبه؟):Gig:

خیلی وقتا شاید مسیر رسیدن به هدف سخت باشه اما شیرینی به هدف رسیدن خیلی بیشتره
:ok:

به نام خدا.

به طاها به یاسین;444602 نوشت:
با سلام
ببخشید یه سوال برام پیش اومد چرا ماها فکر میکنیم وضع کشور از زمان جنگ بدتره؟؟؟؟؟

سلام بر شما.

وضعیت الان یکم از زمان جنگ بد تر هست چون الان هم رکود داریم هم تورم. زمان جنگ این دو تا با هم نبودن.

به طاها به یاسین;444602 نوشت:

چرا یه جوری میگید با وضع بد کشور، انگار ما تو این کشور نیستیم از فضا داریم پست میزاریم.

تا خطر رو شما چی بدونی؟ اگه خطر نخریدن چیپس یا ...... باشه، که خدایی باید در مورد توقعاتمون یه تجدید نظر اساسی کنیم.

باید قبول کنیم وضعیت کشور از زمان جنگ به مراتب صد برابر بهتره، اما ماها نگاهمون به زندگی عوض شده.

اگه واقعا مشکل بچه دار شدن ماها به قیمت سیب زمینی و پیاز و ....... بستگی داره که با عرض معذرت باید بگم ما به خدا و روزی که میرسونه اعتماد نداریم.

خطر کم بودن نسل جوان خیلی مهمتر از قیمت پوشک و لباس و ...... چیزهای دیگه ست.

تو جهان داره شیعه کشی میشه اونوقت ما نگران چی هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟

:Ghamgin:

اگه جوان ها زیاد باشن ببخشیدا واسه کارکردن دیگه شرایط خاص نمیزارن. ( باور کنید یه پسری رو میشناسم هر کاری براش پیدا میشه

گزینش میکنه کدومش خوبه؟)

:Gig:

خیلی وقتا شاید مسیر رسیدن به هدف سخت باشه اما شیرینی به هدف رسیدن خیلی بیشتره
:ok:

من منکر این نیستم که خدا رزاق هست ، منتها سوالم اینه که : پس روزی بچه های سودانی کجا بود؟ با خودشون نیاورده بودن؟ چرا پس گرفتار این بلا شدن؟ شما که میگید نگران چیپس بچه تون نباشید خدا میرسونه این سوال من رو جواب بدید.

خدا رزاق هست. خدا روزی میرسونه ، اما نمیگه شما برید همینطور تولید مثل بکنید و بعد هم بگید حالا خدایا برسون! باید برای همه چیز برنامه داشت.

البته ، من مخالف تهداد زیاد بچه نیستما! هر کی هر جور که صلاح میدونه و هرچقدر که دوست داره بچه بیاره ، به خودش مربوطه. ولی میگم ازدیاد نسل با تابلو نمیشه! با روضه و سخنرانی از بالای منبر که "آی تعداد شیعه داره کم میشه" نمیشه! باید شرایط فراهم بشه تا افراد خودشون میل به ازدیاد نسل پیدا کنن.

ستايشگر;444603 نوشت:
خدا رزاق هست. خدا روزی میرسونه ، اما نمیگه شما برید همینطور تولید مثل بکنید و بعد هم بگید حالا خدایا برسون! باید برای همه چیز برنامه داشت.

من نگفتم بچه زیاد داشته باش و حالا فقط دعا کن نه، از تو حرکت از خدا برکت.

برنامه ریزی که شما میگید یعنی چی؟

اگه منظور از برنامه ریزی تربیت بچه ها باشه که خیلی مهمه و باید در نظر گرفته بشه.

ستايشگر;444603 نوشت:
باید شرایط فراهم بشه تا افراد خودشون میل به ازدیاد نسل پیدا کنن.

همین الان، مگه کسی اجبار کرده که بچه زیاد داشته باشید فقط داریم نظرات و دلایلمون رو میگیم همین.

هر کی دوست داشته باشه میتونه قبول کنه یا نه.

بعضی از مناطق یا کشورها دچار بلایا طبیعی یا غیرطبیعی میشن مثل سودان که شما فرمودید حالا یا در اثر ظلم افراد ظالمه یا گناهان اون منطقه یا هزار و یک دلیل دیگه.

و اطمینان داشته باشید خدا مهربونتر از من و شماست.

به طاها به یاسین;444628 نوشت:
برنامه ریزی که شما میگید یعنی چی؟

به نام خدا.

برنامه ریزی یعنی اینکه والدین نگاه کنن ببینن چقدر درآمد دارن ، در آینده چقدر درآمد میتونن داشته باشن ، چقدر میتونن وقت بذارن برای بچه شون ، و بعد تصمیم بگیرن که فلان تعداد بچه رو من میتونم با کیفیت بزرگ کنم.

ستایشگر:Gol:

نظر شخصی من در مورد برنامه ریزی شما

ستايشگر;444637 نوشت:
والدین نگاه کنن ببینن چقدر درآمد دارن

شاید یه وقت اتفاقی افتاد که بیش از درآمد باشه که امکانش زیاده.

ستايشگر;444637 نوشت:
در آینده چقدر درآمد میتونن داشته باشن

باز هم نظر قطعی وجود نداره و نمیدونیم چه اتفاقی قراره بیافته.
(ما با برنامه ریزی شما در سال 80 دیدیم حداقل تا 10 سال دیگه نمیتونیم خونه بخریم اما با تولد اولین فرزندم در عرض کمتر از یکسال خونه دار شدیم. خودمون هم باور نمیکردیم اما شد)

ستايشگر;444637 نوشت:
چقدر میتونن وقت بذارن برای بچه شون

با این کاملا مؤافقم چون به تربیت بچه برمیگرده.

نظر اول و دوم شما فقط با تلاش و توکل دست یافتنیه (خیلیا در برنامه ریزی مالی دچار مشکل میشن چون روزی صددرصد دست خداست).

یاحق:Gol:

سلام به همگی

شما میگی که در زمان جنگ هر خانواده 5 تا بچه داشت وسه تاش میرفت به جنگ ! خب این مسخرست ! یعنی خانواده های بیچاره بچه بیارن ، هفت هشت تا که یه موقع جنگ شد بفرستن جنگ بمیرن ؟ بعد بگن ما شهید دادیم و خوشحال بشن ؟ اصلا چرا باید جنگ بشه که چنین چیزی رخ بده ؟ بعدشم ما در زمان جنگ ارتش و نیروی نظامی مثل الآن نداشتیم برای همین مردم عادی میرفتن میجنگیدن . بعدشم ، شما حساب کن با این همه جمعیتی که همین الان هست خیلی ها هستن که شغل درست حسابی در خور شخصیت و مدرک تحصیلی ای که میگیرن ندارن .

شما اشتباه میکنی ، اگر پدر من تعداد خانواده اش کمتر بود ، میرفت درس میخوند و الان ممکن بود مثل پدر و مادر های دیگه که دکتر یا چه میدونم ... هستن میشد و زندگی الان ما خیلی بهتر از این میشد که البته ، من اصلا ناراضی از این وضعیتی که دارم نیستم و علاقه شدیدی هم بهش دارم و احترام بسیار زیاد پس حسرت برای این موضوع رو اصلا حتی 1 درصد هم نمیخورم ، فقط چون اینجا بحثشه گفتم .

شما میگی که اگر بچه ها بیشتر باشن ، کمتر میرن سراغ بازی های کامپیوتری و ... ، خب این یکم درسته ، اما باید بگیم که در کدوم شرایط زندگی ؟ در ایران ؟ بعدشم من مشکلم مشکل خریدن چیپس و پیاز نیست فرض مثال کوچیک ترین چیزی که میتونستم رو نام بردم مثل چیپس ، که ما توی چیپسش موندیم ، حالا یک کارگر میخواد با پنج تا بچه یه خونه بخره به نظر شما میتونه اصلا به خریدن فکر بکنه ؟ حالا تهران که اصلا ولش کن ، جاهایی هست توی تهران که متری 15 میلیون تومان هستش ! اون وقت ما میگیم که با این وضعیت بچه 6 یا 7 تا بیاریم ؟ اونم حتما همش پسر باشه که برن برای سیاست های چند کشور وسط میدون جنگ پاره پاره بشن و هر ساله خانواده بد بختش ناراحتی بکنه و بقیه یه تسلیت مسخره بگن ؟ در دفاع از چی ؟ از میهن ؟ یا از جنگی که .....

در واقع ، واقعیت رو باید در نظر گرفت . همون طور که میبینید ، الآن بچه ها که کم هستن نمیشه کنترلشون کرد . برای چند دلیل واضح : در قدیم چیزی به نام اینترنت نبود . کامپیوتر نبود . تنها وسیله یه تلویزیون که اونم همه نداشتن یا داغونش رو داشتن . وسیله بازی در قدیم بازی های هفت سنگ و خرپلیس و قایم باشک و عروسک بازی و .... بود .
خب الآن وضعیت چیه ؟ من الآن بچه های 9 ساله رو میبینم که یه موبایل انداختن گردنشون (حرصمو در میاره :khaneh:) - الآن اینترنت هست ، مردم توی خونشون میتونن با کل دنیا ارتباط برقرار کنن . با چند کلیک هزاران مطلب از هر نوعش رو میتونه بخونه و ما به جای اینکه بیاییم یاد بدیم که این چیزای بد رو نگاه نکنیم ، نخونیم و ... ، میگیم اینترنت بده یا میزنیم فیل میکنیم بدون اینکه دلیلشو بگیم و فرد هم میره یه ازونا پیدا میکنه و میاد سایت رو باز میکنه که ببینه چیه . همه ی این ها هم خانواده ی شریف و محترم نمیدونن ف پس تقصیر اونا نیست که .... :vamonde: نخیر ، هم تقصیر اوناست هم جامعه و دولت . ما هنوز یاد ندادیم به بچه هامون که موبایل واسه چیه . موبایل برای برقراری تماس هست و اگر نیاز شد در اوقات فراقت یه بازی هم میشه باهاش کرد . خب بچه ها نمیدونن اینارو میان میگن مامان بابا منم موبایل میخوام فلان دوستم موبایل داره . بعد عجیب که پدر ومادر میرن میخرن براش ! :vamonde: خب یعنی همه چیز سخت تر شده . شما هم اگر میخوای بچه بیشتر داشته باشین (شما نوعی رو میگم) اول باید یاد بگیریم که چطور بچه هارو تربیت درست بکنیم . در جامعه جا بیوفته استفاده درست از تکنولوژی های امروزی و مردم یاد بگیرن که چطور باید با این چیزا بر خورد بکنن و همچنین وضعیت مالی کشور درست بشه .

شما میگی روزی خدا ! روزی خدا چه طوریه ؟ ما بریم 10 تا بچه بیاریم همه برن کار کنن یه سری سیگاری میشن ، یه سری درس رو ول میکنن (درس و تحصیلات چیزی که امروزه حرف اول رو میزنه) و میرن دنبال کارگری و پدر یهو زود تر میمیره و معلوم نیست اینا با کی ازدواج میکنن و مشکلات خانوادگی ادامه پیدا میکنه و .... اینارو خودم دیدم به طور نمونه و نمیشه انکار کرد . خب به نظر شما در این نوع موقیت ها خدا روزی میده ؟ ببین اول باید دید که فرد چقدر میتونه پول در بیاره و در چه وضعیت مالی هست ، وضعیت جغرافیایی و مالی کشوری و اجتماعی فرهنگی رو بسنجه و بعد بره بچه بیاره . اگر میبینه میتونه تا دوتارو هم حمایت کنه به طوری که بهشون آسیب نرسه ، بره دومی هم بیاره . اگر بازم میبینه که واقعا میتونه سه تا بچه رو بزرگ کنه و در شرایطی که در خور یه بشر امروزی هست ، اونو به تحصیلات بپردازونه ، بره سومی هم بیاره .

پدر و مادر در قبال بچه مسئولیت دارن . چون دارن کاری میکنن که اون بچه وارد این جهان بشه . پس باید مواظبش باشن . باید بدونن که بچه تا ساعت ده شب کجا بوده .اگر ندونن ممکنه در این دنیای امروزی با اجتماع و فرهنگ بدی که ایران داره، بچه ها هر لحظه برای حال و .. برن سراغ مواد مخدر یا سیگار یا چیزای بد دیگه که شخصا چنین نمونه هایی رو دیدم . ولی وقتی دو تا بچه یا دیگه نهایت سه تا بچه ، شد پنج یا شش تا ، خودت قضاوت کن .

آدم که همیشه نباید بهاری فکر بکنه که بله ما میریم بچه میاریم ، اوضاع هم خوب میشه و انشالله خدا روزی میده و آره یکی دوتا سه تا چهار تا پنج ها ! (خدا گفته ، سنت پیامبره - دیگه پیامبران دیگه رو بیخیال فقط پیامبر خودمون چون انگار فقط همون پیامبر اسلام بوده(ممکنه سو تفاهم پیش بیاد برای همین توضیح میدم که منظورم اینه که پیامبر خودمون هم دنباله ی کار آنها بوده ادامه دهنده کار اونا و فرقی با اونا نمیکرد و کار اونارو به اتمام رسوند) !)

آدم بهتره بیاد شرایط رو بسنجه و طبق شرایط موجود پیش بره . الآن بچه بیشتر زمستون میاره .

بعضیا میگن جمعیت زیاد بشه مسلمونا و شیعیان زیاد بشن ولی افزایش جمعیت کشور لزوما به معنی افزایش شیعیان نیست ....

بهتره یه فکری به حال اینهمه جوونی بکنیم که خانواده هاشون مسلمان و شیعه !! هستن بچه هاشون دم از مسیحیت و تسنن و .. میزنن ....یا اینکه فقط اسم شیعرو دارن و اصلا فکرم نمیکنن شیعه یعنی چی ..
متاسفانه کشور و مسئولین , خانواده ها جمعیت کنونیو نتونسته شیعه واقعی نگه داره بهتره به فکر باشه که بچه های 20 سال بعد چی میشن ....

سلام علیکم

Kamran;444653 نوشت:
این همه جمعیتی که همین الان هست خیلی ها هستن که شغل درست حسابی در خور شخصیت و مدرک تحصیلی ای که میگیرن ندارن .

همه ی مشکل ما توی همین یه جمله ست در خور شخصیت
چرا یه لیسانس برای خرج خانواده ش کار دیگه ای نمیکنه و بیکار میمونه چون کار پشت میزی گیرش نیومده.
مگه ما کی هستیم حضرت علی درخت میکاشت اما ما شغل آزاد (فروختن میوه، باغبانی، کارگری) نه هرگز چون در خور شخصیت ما نیست.
بنظرم مهمترین معضل بیکاری ما همین جمله ست.

Kamran;444653 نوشت:
اصلا چرا باید جنگ بشه که چنین چیزی رخ بده ؟

مگه کسی از جنگ خوشش میاد ولی اگه پیش بیاد باید دفاع کرد.
نه اینکه چرا چرا کنیم.

من هم واقعا از اینکه پدرومادرها همه امکانات رو برای بچه ها فراهم میکنن بدم میاد شاید فکر مبکنن اینجوری پدرومادر خوبین.

یعنی همه اینایی که مشکلاتی مثل اعتیاد یا .... دارن به خاطر زیاد بودن بچه هاست یا کوتاهی پدر و مادرهاست؟ یا دوست بد یا بی جنبه بودن خود شخص یا ...........
باز دلیل قانع کننده ای نیست که بچه باید کم باشه تا پدر سکته نکنه یعنی همه پدر و مادرهای دهه 50 و 60 باید زیر خاک باشن.
مرگ و زندگی دست خداست یکی با سایه پدرو مادر یزرگ میشه یکی نه.

تعداد بچه ها باید زیاد باشه تا بچه ها از این حالت های توقع بیان بیرون و به فکر برادر و خواهرشون باشن.
بقیه چیزها با توکل به خدا حل میشه.

سلام بر شما

شما میگی در خور شخصیت ، نگاه کنین من اصلا منظورم باغبانی و .. نیست که بگم اینا در خور شخصیت فرد نیست . جمله من رو به طور کاملا شخصی و بد برداشت کردی و نتیجه گیری که خودت خواستی رو انجام دادی ! ببین ، منظورم اینه که وقتی یه نفر میاد رشته گرافیک میره ، فوق لیسانس گرافیک میگیره نباید بره باغبانی بکنه برای خرج زندگیش ! چون در خور شخصیتش نیست درخور درسی که خونده نیست ! فردی که میره رشته های مربوط به کشاورزی رو میخونه ، میره دنبال اینکار . درباره ی حضرت علی گفتین که درخت میکاشت و باغبانی میکرد این مقایسه خیلی بده ! خیلی بده واقعا این مقایسه . چون اون مال هزار و خرده ای سال پیشه و درس خواندن به طور آکادمیک به این صورت و شرایط اجتماعی به این صورت اصلا 1 درصد هم وجود نداشت و مردم توقع درس خوندن نداشتن و کسب علم و .. اصلا متفاوت بود و اصلا کلا مقایسه در این زمینه از اون زمان با الآن واقعا کار اشتباهیه .

ببینید اینکه افراد خانواده زیاد بشن که حمایت بکنن همدیگه رو ... شرایطش رو میخواد . در این کشور ، در حال حاضر ، اصلا مناسب نیست این کار ، اولا ما باید مطمئن بشیم این مشکلات اقتصادی کم بشه یا از بین بره . همونطور که قبلا گفتم واسه خرید یه چیز کوچیک و بی ارزشی که با یه خوردن تموم میشه میره (چیپس) باید دو هزار تومان بدیم ! حالا چه برسه به چیزای بزرگ تر و نیاز های اصلی برای زندگی مثل خانه و وسیله نقلیه و خرج تحصیلات و کار و .... . ایا با این وضعیت میشه شش تا بچه آورد یا پنج تا ؟

(مگر اینکه مثل کسانی که اینو میگن در بهار زندگی و خوبی و خوشی و زیبایی زندگی بکنیم و مشکلات نداشته باشیم و همیشه به خدا توکل داشته باشیم که مشکلات حل میشن و روزی داده میشه و ... ) :vamonde:

ببین شما میگی تعداد بچه ها باید زیاد باشه تا از حالت توقع در بیان . یعنی تنها دلیل توقع بچه ها اینه ؟ من خودم خوشم نمیاد از توقع زیاد داشتن اینکه مثلا من باید دانشگاه هنر تهران قبول بشم که مثلا برم درس بخونم و ... خب که چی این وسط پدر بدبخت من باید خرج رو بده و کار بکنه ، اون چه گناهی کرده که باید اینکارو بکنه ؟ خب این توقع بی جایی هست . تا زمانی که شرایطشو ندارم که توی تهران بتونم به راحتی (طوریکه برای همه خانواده مشکلی پیش نیاد) زندگی بکنم و به تحصیل در دانشگاه تهران بپردازم ، باید سطح توقعم رو بیارم پایین و به دانشگاه های سطح پایین تر قانع باشم و از اون ها شروع کنم تا خود خودمو بکشونم بالا .
خب این مسئله هم برای همین امروز صدق میکنه . وقتی ایران حال حاضر شرایط اینو نداره که مردمش بچه های زیاد بیارن ، پس باید به همین قانع باشه تا زمانی که شرایطش رو بوجود بیاره تا مردم بتونن بچه های زیاد داشته باشن . یه چیز دیگه ، وقتی که در چند صد سال پیش علم پزشکی رشد کرد و مرگ و میر کم شد . مردم همینطوری شروع کردن به زیاد بچه دار شدن و جمعیت جهان یهو بالا رفت . خب اگر همینطور ادامه بدیم ، این کره زمین مارو به فحش میکشه که ! :khaneh:

با سلام
تابلوهای قشنگیه. شاید اوایل واسه مردم این شعار غریبه باشه اما به نظر من به مرور زمان براشون جا می افته و به این حقیقت میرسن.
خوب وقتی شعار فرزند کمتر زندگی بهتر هم زیاد شده بود مردم بهش میخندیدن اما بعد متاسفانه قبول کردند.
من خودم مخالف شدید تک فرزندی هستم و خودم دوتا بچه دارم و از روی تجربه م میگم کاش بیشتر داشتم با هم بازی کنن بهتر از اینه که با سونی یا کامپیوتر بازی کنن.
دوستای من که سه یا چهارتا بچه دارن خیلی راضی هستند و میگن بچه ها احساس مسولیت دارن نسبت به همدیگه.
من پنج تا خواهر و برادر و شوهرم شش تا خواهر و برادر هستیم و همه مون میگیم کاش بیشتر بودیم چون واقعا هیچکی برادر یا خواهر آدم نمیشه.
التماس دعا

سلام
کسانی که مخالف سیاست افزایش جمعیت هستند این دو کلیپ و اینفوگرافی رو مشاهده کنند:
http://farsi.khamenei.ir/video-content?id=24604
http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=22440#168993

سلام به نظرتون دختر های امروزی میتونن 5 تا بچه بیارن یا پسر های امروزی میتونن خرجشون بدن ؟

سلام...

Kamran;444653 نوشت:

سلام به همگی

شما میگی که در زمان جنگ هر خانواده 5 تا بچه داشت وسه تاش میرفت به جنگ ! خب این مسخرست ! یعنی خانواده های بیچاره بچه بیارن ، هفت هشت تا که یه موقع جنگ شد بفرستن جنگ بمیرن ؟ بعد بگن ما شهید دادیم و خوشحال بشن ؟

در شرایطی که جنگ بشه وظیفه هرخانواده ایه از جان و مالش برای حفظ حریم اسلامی مایه بذاره

Kamran;444653 نوشت:

شما اشتباه میکنی ، اگر پدر من تعداد خانواده اش کمتر بود ، میرفت درس میخوند و الان ممکن بود مثل پدر و مادر های دیگه که دکتر یا چه میدونم ... هستن میشد و زندگی الان ما خیلی بهتر از این میشد

شما اصلا چرا اینقده لحن تندی دارید؟
مگه اینجا کسی با شما دعوا داره بیخود بحث و جنجالی کردید؟

سربند یا مهدی;444664 نوشت:
سلام علیکم

همه ی مشکل ما توی همین یه جمله ست در خور شخصیت
چرا یه لیسانس برای خرج خانواده ش کار دیگه ای نمیکنه و بیکار میمونه چون کار پشت میزی گیرش نیومده.
مگه ما کی هستیم حضرت علی درخت میکاشت اما ما شغل آزاد (فروختن میوه، باغبانی، کارگری) نه هرگز چون در خور شخصیت ما نیست.
بنظرم مهمترین معضل بیکاری ما همین جمله ست.

سلام
گل گفتید
تبارک...
کاش یه ذره به خودمون بیاییم

Kamran;444672 نوشت:

منظورم اینه که وقتی یه نفر میاد رشته گرافیک میره ، فوق لیسانس گرافیک میگیره نباید بره باغبانی بکنه برای خرج زندگیش ! چون در خور شخصیتش نیست درخور درسی که خونده نیست !

طرف فوق لیسانس داره با شخصیته، باغبان که نداره بی شخصیته؟
مگه خرجی درآوردن با عرق پیشانی بی شخصیتی میاره؟!

Kamran;444672 نوشت:

درباره ی حضرت علی گفتین که درخت میکاشت و باغبانی میکرد این مقایسه خیلی بده ! خیلی بده واقعا این مقایسه . چون اون مال هزار و خرده ای سال پیشه و درس خواندن به طور آکادمیک به این صورت و شرایط اجتماعی به این صورت اصلا 1 درصد هم وجود نداشت و مردم توقع درس خوندن نداشتن و کسب علم و .. اصلا متفاوت بود و اصلا کلا مقایسه در این زمینه از اون زمان با الآن واقعا کار اشتباهیه .

مگه قراره هرچه قدر زمان بیشتر گذشت از سیره ائمه دورتر بشیم؟
اتفاقا مشکل امروز خیلیا اینه که گذشته خودشون و فراموش کردن

Kamran;444672 نوشت:

خب اگر همینطور ادامه بدیم ، این کره زمین مارو به فحش میکشه که ! :khaneh:

از شما که انتظار میره!
اینطوری که با لحن تندتون شروع کردید بعید نیست...
شما بهتره پای همون افکارتون بمونید
با این اوصاف نیاز نمی بینم بحث وادامه بدم

در پناه حق
یاعلی

کاربر محترم محب زهرا

لحن من تند نیست ، با خنده و شوخی بحث رو دارم مینویسم ! شما چون اعصابت خورده فکر میکنی دارم با تندی حرف میزنم ، اتفاقا خیلی هم آدم آرومی هستم . درباره ی اونجا که گفتی کسی که باغبونه شخصیت نداره و ... یه برداشت کاملا اشتباه از حرف منه ، من کی چنین چیزی گفتم ؟ عموی بنده در یکی از روستاهای گیلان مشغول کشاورزی هست و خانواده ی ما از افرادی هستن که شغل آزاد دارن و اونقدر سخت کار میکنن که مطمئنم شما یه لحظه هم تجربه نکردین ! اون وقت من بیام چنین چیزی بگم ؟ یعنی من اگر چنین چیزی بگم تمام جد و آبادم رو فحش دادم ! پس لطفا مراقب حرف زدن باشید و همچنین نتیجه گیری هاتون .

من گفتم در این دوره کسی که میره پزشکی میخونه انتظار اینو داره که در جامعه به عنوان پزشک (به عنوان شغل اصلیش وگرنه در شغل های دیگه میتونه بره آبنبات فروشی هم بکنه یا هرکار دیگه ای ) به مردم خدمت بکنه ، کسی هم که تحصیلاتش در زمینه ی کشاورزی و دامپروری باشه انتظار داره که بره و شغل اصلیش رو در اون زمینه انتخاب کنه و انجام بده . الآن تحصیلات یعنی علم بیشتر از کاری که آدم میخواد انجام بده . پس یه کشاورز اگر تحصیلات دانشگاهی مربوطه رو داشته باشه ، کارش خیلی بهتر از کسی که نداره پیش میره .

ببینم شما میگی زمانی که جنگ بشه وظیفه هر خانواده و ... انگار که من یه بچه 6ساله هستم که دارم میرم دبستان و شما معلمش هستی و داری برام توضیح میدی اگر جنگ بشه خانواده ها وظیفه اشون چیه ! خب من خودم اینو میدونم که هر خانواده چه وظیفه ای داره . من اصلا به خود جنگ دارم توهین میکنم . دارم میگم اصلا جنگ چه مرضیه ! ؟ جنگ چرا ؟ چرا اصلا باید جنگ بشه که ما افراد رو بفرستیم که بمیرن ؟ برای چی ؟

اینکه شما میگی از راه و روش پیامبر دور میشیم . اخه نمیدونم ، کشاورزی شد مخصوص پیامبر ؟ کشاورزی رو قبل از زمان اومدن حضرت آدم (ع) انسان ها انجام میدادن . چه ربطی به پیامبر داره ؟ چه ربطی به ائمه اسلام داره ؟ شما اشتباهت اینه که همه چیز رو میخوای ربط بدی به پیامبر و ائمه . از زمان های دور اینکار ها رو انجام میدادن و شغل های اصلی انسان ها بوده و تا الان و مطمئنا تا آینده هم انجام میشه . پیامبر و ائمه هم جزو همون مردم بودن . همون کار هارو انجام میدادن ، چون هم کار پر زحمتیه و هم کار خوبیه .

در ضمن اونی که گفتم همینطوری ادامه بدیم کره زمین مارو به فحش میکشه منظورم افزایش تعداد جمعیت انسان ها بود کاربر محترم :ok:

با سلام
اول از همه یه تشکر ویژه از جناب آقای علی آقا باید بکنم به خاطر کلیپی که گذاشته بودند
:Kaf:

واقعا من برای کسایی که به خدا و قرآن شک میکنند متاسفم:Ghamgin:

به چنانی میگن تو این وضعیت که انگار اینجا آفریقاست و ما همه گرسنه های آفریقا هستیم:please:

بابا خداییش اگه کلاه خودمون رو قاضی کنیم میبینیم اونقدرا هم که میگن وضعیت خراب نیست:dar:

آی کسی که چسبیدی به بچه های سودان شاید خداوند اونا رو داره امتحان میکنه یا عذاب میده یا ... ما که نمیتونیم (خدایا توبه) خدا رو معاخزه کنیم:Esteghfar:

یا آی شمایی که نوشتی اول ببینیم چقدر درآمد داریم و چقدر خواهیم داشت مگر شما از فردای خودت خبر داری؟ اصلا شاید امروز حساب کردی تونستی ده تا بچه بزرگ کنی و ده تا بچه آوردی و فردا خدا خواست امتحانت کنه و همه ی داراییت رو گرفت اونوقت چی؟ یا حتی برعکس خدا کلی بهت ثروت بده و ولی نصلت رو (زبونم لال) خشک کنه چی؟:nini:

بابا به خدا من که یک پیرهن بیشتر پاره کردم به این نتیجه رسیدم چرا شما هم دارین اشتباه گذشته ی منو تکرار میکنین؟؟؟؟؟؟:pir:

سلام و عرض ادب
مدافعین افزایش تعداد جمعیت
بر این پافشاری میکنند که هر آنکس که دندان دهد نان دهد
یا روزی را خدا میرساند
این خدا خدای گرسنگان آفریقا و هند نیست
شاید بگویید خدای مسلمانها نه خدای همه
در همین مملکت بارها شده که به خاطر مصائب جنگ یا خشکسالی مردم مجبور به خوردن هر جنبنده یا زنده و مرده انسان یا حیوان شدند
کرور کرور مردم از قحطی و گرسنگی مردند آن موقع هم مردم مسلمان بودند
و آن بچه ها را هم که از گرسنگی مردند خدا داده بود

این افرادی که میگویند حالا موقع تولید مثل است و قبلاً کنترل جمعیت صحیح بود و اصرار برآن اشتباه
شاید الآن هم اشتباه میکنند به خصوص کهممکن است این حرف ایشان بیشتر جنبه سیاسی داشته باشد تا دغدغه های دیگر

جهان امروز جهان عده نیست
جهان کاردانی و لیاقت هست قدرت یک کشور به قدرت اقتصادی نیروی انسانی ماهر و تکنولوژی است
و اکنون بیشتر از گذشته این مثل فارسی نمایان است
«یکی مرد جنگی به از صد هزار»

غیر از مشکلات معیشتی
مشکل بزرگ کشور ما آب هست
چنانچه این مشکل اساسی حل شد و یا حتی اراده و همتی جهت رفع خشکسالی و کمبود آب این کشور دیده شد آنوقت حرف از ازدیاد نسل

کلاً مسائل ازدواج و ازدیاد نسل یک امر ذاتی وطبیعی انسان است شما سد راه مسائل طبیعی نباشید مردم خود از پس بدیهیترین امر ممکن که در نهاد هر موجودی تنیده شده برمی آیند
شما ثبات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی را فراهم کن جوانان کرور کرور ازدواج میکنند و حتی از دیگر کشورهه هم خواهان مهاجرت به ایران و گرفتن تابعیت میشوند
ما با رشد جمعیت بیشتر به کشورهای غربی خدمت کردیم تا کشورمان چرا؟
به فرار مغزها و مشخصه مهاجرین دقت کنید
به طور معمول ده درصد متولدین معلول هستند و درصدی هم به خاطر بیماری ها و یا سوانح از رسیدن به سن فعالیت اجتماعی باز میمانند
مهاجرین از کشور چه از لحاظ جسمی و چه ضریب هوشی در وضع مناسب و یا خوبی به سر میبرند با روند مهاجرت در صد آنها که در کشور میمانند به نفع معلولین جسمی یا ذهنی است
و به نفع مهاجر پذیران است زیرا آنها با پذیرش مهاجرین آماده کار از هزینه های سنگین بهداشتی و آموزش و پرورش رها میشوند
شما که طالب افزایش جمعیت هستید شرایط را درست کن خودبخود مراد شما افزایش جمعیت و افزایش قدرت کشور فراهم میشود
در کار طبیعت و خدا نباید دخالت کرد حتی با فرمایش سیاسی

موفق باشید

این عکس رو از توی یه سایت برداشتم جالب بود

من نمیدونم بعضی از دوستان چه مشکلی با سیاست افزایش جمعیت دارند.
بابا این جمعیت داره پیر میشه! یعنی اگه همینطور پیش بره تا چند سال دیگه اکثریت جمعیت ما رو افراد سالمند تشکیل میدهند. کسانی که تقریباً توانایی برای انجام کار مفید در کشور رو ندارند.
به جز افزایش جمعیت جوان کار دیگه ای هم میشه برای جلوگیری از این اتفاق کرد؟

hamidreza;444949 نوشت:
با سلام
اول از همه یه تشکر ویژه از جناب آقای علی آقا باید بکنم به خاطر کلیپی که گذاشته بودند
:Kaf:

واقعا من برای کسایی که به خدا و قرآن شک میکنند متاسفم

:Ghamgin:

به چنانی میگن تو این وضعیت که انگار اینجا آفریقاست و ما همه گرسنه های آفریقا هستیم

:please:

بابا خداییش اگه کلاه خودمون رو قاضی کنیم میبینیم اونقدرا هم که میگن وضعیت خراب نیست

:dar:

آی کسی که چسبیدی به بچه های سودان شاید خداوند اونا رو داره امتحان میکنه یا عذاب میده یا ... ما که نمیتونیم (خدایا توبه) خدا رو معاخزه کنیم

:Esteghfar:

یا آی شمایی که نوشتی اول ببینیم چقدر درآمد داریم و چقدر خواهیم داشت مگر شما از فردای خودت خبر داری؟ اصلا شاید امروز حساب کردی تونستی ده تا بچه بزرگ کنی و ده تا بچه آوردی و فردا خدا خواست امتحانت کنه و همه ی داراییت رو گرفت اونوقت چی؟ یا حتی برعکس خدا کلی بهت ثروت بده و ولی نصلت رو (زبونم لال) خشک کنه چی؟

:nini:

بابا به خدا من که یک پیرهن بیشتر پاره کردم به این نتیجه رسیدم چرا شما هم دارین اشتباه گذشته ی منو تکرار میکنین؟؟؟؟؟؟

:pir:

به نام خدا.

درست نیست که ما بی تدبیر کار بکنیم ، بعد بگیم امتحان الهی هست! قضیه ی دیوار کج و امام علی (ع) هستا! آدم نباید بره زیر دیوار کج بشینه ، بعد هم بندازه گردن خدا! پس کار اون قوه ی عاقله چیه پس؟

باید حتما آفریقا بشیم تا ماشین تولید مثل رو خاموش کنیم؟ علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.

من به بچه های سودان چسبیده بودم ، و خدمت شما عرض میکنم ، اگر دقت میکردید میدیدید که بچه های سودانی که از گرسنگی در حال تلف بودن ، سنشون حدود 5 تا 6 سال بود. اما سابقه ی خشکسالی شدید در سودان به 10 سال پیش برمیگرده! خوب پدر و مادر اون بچه نباید تولید مثل میکردن ، وقتی که اسیر خشکسالی شدن! نه اینکه بگن درسته خشکسالیه ولی ما بچه میاریم ، خدا میرسونه. خدا از آسمون که غذا نمیفرسته! اسباب و وسایل داره. باید رعایت بشه.

شاید اصلا دو دقیقه دیگه افتادیم مردیم! اونوقت چی؟ خوب پس هیچ برنامه ای برای زندگی نداشته باشیم دیگه. مثلا شما فردا صبح ، به فکر غذای ناهار و شامت نباش! شاید تا اون موقع عمر نگرفتی از خدا! استدلال درستیه؟ حرف درستیه؟ نیست دیگه! آدم باید برنامه داشته باشه و با برنامه بره جلو ، اگر شرایط تغییر کرد ، برنامه اش رو هم تغییر بده. این رو میگن برنامه ریزی نه اینکه بگیم معلوم که نیست ، شاید فردا از زیر زمین گنج طلا پیدا کردیم. پس بسم الله و همینطور چک بکشیم بدیم دست مردم.

همین شمایی که میگید تولید مثل ، بعد از 6 سال به دولت نمیگید مدرسه شون کجاست؟ همین شمایی که میگید تولید مثل ، امکانات درمانی برای کودکتون نمیخواید؟ به اینها هم فکر کنید که وقتی منابع دست دولت نیست و دولت به زور داره جمعیت 75 میلیونی رو میگردونه ، اشتیاق شما به تولید نسل زیاد فقط باعث ضرر به بقیه میشه.

علی ;445389 نوشت:
من نمیدونم بعضی از دوستان چه مشکلی با سیاست افزایش جمعیت دارند.
بابا این جمعیت داره پیر میشه! یعنی اگه همینطور پیش بره تا چند سال دیگه اکثریت جمعیت ما رو افراد سالمند تشکیل میدهند. کسانی که تقریباً توانایی برای انجام کار مفید در کشور رو ندارند.
به جز افزایش جمعیت جوان کار دیگه ای هم میشه برای جلوگیری از این اتفاق کرد؟

به نام خدا.

آقا ، خیلی کار خوبیه ، ولی باید عواملش هم باشه یا نه؟ اگر فقط کثرت جمعیت راهگشاست ، پس چرا تو آفریقا راهگشا نیست؟

ستايشگر;445391 نوشت:
آقا ، خیلی کار خوبیه ، ولی باید عواملش هم باشه یا نه؟ اگر فقط کثرت جمعیت راهگشاست ، پس چرا تو آفریقا راهگشا نیست؟

منظورتون از عوامل چیه؟ یه پدر لازمه و یه مادر دیگه... :khaneh:

علی ;445394 نوشت:
منظورتون از عوامل چیه؟ یه پدر لازمه و یه مادر دیگه... :khaneh:

به نام خدا.

ببخشید ، شرمنده ، ولی اگر نگاهمون به تولید مثل مثل نگاهمون به دستگاه های جوجه کشی باشه ، بله. یه پدر لازمه و یه مادر و 9 ماه صبر.

اینکه طرف بخواد چند تا بچه داشته باشه ، به عوامل متعددی ( مثل امنیت شغلی ) بستگی داره که اونها فراهم نیست. و اگر اون عوامل نباشه و افراد جامعه ، صرفا به دلایلی واهی مثل کم شدن تعداد شیعه ها و ... بدون در نظر گرفتن توانایی جامعه برای پذیرش تعداد افراد متولد شده دست به تولید مثل بزنن ، کار نادرستی رو کردن که عواقبش اول دامن خودشون و سپس دامن بقیه افراد اون کشور رو میگیره.

ستايشگر;445395 نوشت:
ببخشید ، شرمنده ، ولی اگر نگاهمون به تولید مثل مثل نگاهمون به دستگاه های جوجه کشی باشه ، بله. یه پدر لازمه و یه مادر و 9 ماه صبر.

فکر کردم توهینی، فحشی چیزی نوشتید!
والا اون طوری که شما گفتید عوامل! فکر کردم یه مسئله خیلی خیلی مهمیه که میتونه تا این حد از بچه دار شدن جلوگیری کنه.
ستايشگر;445395 نوشت:
اینکه طرف بخواد چند تا بچه داشته باشه ، به عوامل متعددی ( مثل امنیت شغلی ) بستگی داره که اونها فراهم نیست.

شما "نحن نرزقکم و ایاهم" رو جزو عوامل حساب نمیکنید؟

علی ;445396 نوشت:
فکر کردم توهینی، فحشی چیزی نوشتید!
والا اون طوری که شما گفتید عوامل! فکر کردم یه مسئله خیلی خیلی مهمیه که میتونه تا این حد از بچه دار شدن جلوگیری کنه.

شما "نحن نرزقکم و ایاهم" رو جزو عوامل حساب نمیکنید؟

به نام خدا.

خوب فعلا که میکنه! :ok: وگرنه چرا مردم این مسیر رو پیمودن؟ یکی از اون بنده خداهایی که برنامه ی تنظیم جمعیت و همین "بچه که عمر و نفسه یکیش خوبه دوتاش بسه" رو راه انداخته بود ، میگفت رشد جمعیت کشور مثلا 6 درصد بود ما میخواستیم بشه 4 درصد این برنامه رو راه انداختیم ، بعد دیدیم مردم از ما زدن جلو کردنش دو درصد! ( عدد ها مثالی هستند ولی ترتیبشون درسته ) خوب علتش اینه که طرف "میل" به بچه دار شدن نداره. چرا؟ چون عوامل این "میل" فراهم نیست. باید این عوامل فراهم بشه.

شما پیوسته میگید خدا رزاق است! من هم میگم هست. من که انکار نکردم! من فقط میگم رزاق بودن خدا به این معنی نیست که در هر وضعیتی که باشیم ، هرچقدر که فرزند تولید کنیم ، خدا رزق میرسونه و خبری هم نمیشه! اگر اینجوری باشه کلا فقیر و گرسنه نباید داشته باشیم تو دنیا!

ببینید ، حرف من اینه که تولید مثل کردن ، دستوری و کشکی نمیشه. با بنر و تابلو نمیشه. باید شرایطش فراهم بشه ( شرایط "میل" به تولید مثل منظورمه. مثلا اونطور که سرکار "به طاها به یاسین" فرمودن گویا برای ایشون و همسرشون شرایط فراهمه )

ستايشگر;445398 نوشت:
خوب فعلا که میکنه! وگرنه چرا مردم این مسیر رو پیمودن؟ یکی از اون بنده خداهایی که برنامه ی تنظیم جمعیت و همین "بچه که عمر و نفسه یکیش خوبه دوتاش بسه" رو راه انداخته بود ، میگفت رشد جمعیت کشور مثلا 6 درصد بود ما میخواستیم بشه 4 درصد این برنامه رو راه انداختیم ، بعد دیدیم مردم از ما زدن جلو کردنش دو درصد! ( عدد ها مثالی هستند ولی ترتیبشون درسته ) خوب علتش اینه که طرف "میل" به بچه دار شدن نداره. چرا؟ چون عوامل این "میل" فراهم نیست. باید این عوامل فراهم بشه.

طبق سخن رهبر انقلاب، جلوگیری نکردن از سیاست تحدید نسل عاملی بوده که باعث شده رشد جمعیت اینقدر پایین بیاد:

يكى از خطاهائى كه خود ما كرديم - بنده خودم هم در اين خطا سهيمم - اين مسئله‌ى تحديد نسل از اواسط دهه‌ى 70 به اين طرف بايد متوقف ميشد. البته اوّلى كه سياست تحديد نسل اتخاذ شد، خوب بود، لازم بود، ليكن از اواسط دهه‌ى 70 بايد متوقف ميشد. اين را متوقف نكرديم؛ اين اشتباه بود. عرض كردم؛ مسئولين كشور در اين اشتباه سهيمند، خود بنده‌ى حقير هم در اين اشتباه سهيمم. اين را خداى متعال و تاريخ بايد بر ما ببخشد.

ستايشگر;445398 نوشت:
شما پیوسته میگید خدا رزاق است! من هم میگم هست. من که انکار نکردم! من فقط میگم رزاق بودن خدا به این معنی نیست که در هر وضعیتی که باشیم ، هرچقدر که فرزند تولید کنیم ، خدا رزق میرسونه و خبری هم نمیشه! اگر اینجوری باشه کلا فقیر و گرسنه نباید داشته باشیم تو دنیا!

خب؟؟؟ حالا تکلیف ما چیه؟ کشتن فرزند به ترس از نداشتن امنیت شغلی یا توکل بر رزاق بودن خدا؟
ستايشگر;445398 نوشت:
ببینید ، حرف من اینه که تولید مثل کردن ، دستوری و کشکی نمیشه. با بنر و تابلو نمیشه. باید شرایطش فراهم بشه ( شرایط "میل" به تولید مثل منظورمه. مثلا اونطور که سرکار "به طاها به یاسین" فرمودن گویا برای ایشون و همسرشون شرایط فراهمه )

یکی از شرایط، همین اعتقاد قوی داشتن به خدا هست که متأسفانه در بین ما کمرنگ شده.
چیزی که خانم "به طاها به یاسین" فرمودند رو چه کسی براشون فراهم کرد؟ از سیاستهای دولت بود یا از برنامه های حکومت؟ هیچ کدوم. از اعتقاد بود. چیزی که مردم ما نیاز دارند همینه.
این بنرها و پوسترها هم تلاشیه که همین اعتقاد رو در بین پدر و مادرهای ما قوی تر بکنه. البته وظیفه حکومت هم هست که با اتخاذ سیاست های صحیحی اونها رو تشویق کنه و شرایط مناسب براشون فراهم بیاره.

:khandeh!:
اقای ستایشگر یادتونه یه حرفی بهتون زدم گفتم بحث ....؟
اینجا اون حرفه صدق میکنه:khandeh!:

یه چیزی دیگه لازم نیست بچه بیارید یه عالمه بچه های پروشگاهی و اونایی که تو خیاببون گل میفروشن و بچه های بی سرپرست یا بد سپرست تو کشور هست اونا رو بزرگ کنید اگه توانیی شو دارید
اگه ندارید هم که لدفا شکم خودت سیر کنید لازم نی بچه بیارید
در هر صورت یه دونه بچه کافیه:khandeh!:

با سلام و احترام خدمت همه ی بزرگواران

من از شما مخالفان سیاست رشد جمعیت فقط یه سوال دارم .
شمایی که توی این تاپیک مذهبی عضو شدی و داری فعالیت میکنی و بچه مسلمون هستی فقط بگو به این حرف خدا اعتقاد داری یا نه که برای همه روزی در نظر گرفته؟

کی گفته امکانات کمه مدرسه کمه و محل درمانی کمه؟
بیاین تا من بهتون مدرسه نشون بدم که ظرفیتش 400 دانش آموزه ولی توش 220 دانش آموز در حال تحصیلند
بله دیگه وقتی همه میرن میچاپن توی اون تهران باید هم همین طور بشه
دیگه تقسیر دولت چیه؟
چرا ما یاد گرفتیم همه چیز رو گردن دولت بندازیم؟
اگه یه کم قیف بگیریم کار ریخته
اگه یه کم تنبلی رو بذاریم کنار وضعیت مالی هم خوب میشه

جمله ی آخر:
آدم همیشه نیازمند یک پشتیبان هست حالا این پشتیبان برای بعضی ها حساب بانکیه برای بعضی ها پدر و مادر و برای بعضی ها همسر

خوشا به حال آنان که پشتیبانشان خداست

سلام بر شما

من یکی که به خدا اعتقاد دارم و اینکه برای همه روزی در نظر گرفته . اما نباید تولید مثل بکنم و چهار پنج تا بچه به این دنیا بیارم و بعد بگم خب خدا من برم سر کار ، تو هم برام روزی بده . :vamonde:

بعد یک نفر گفت کشتن فرزند برای نداشتن امنیت شغلی .... ، خب اگر یک مرد و یک زن با هم ازدواج کنن و هیچ نطفه ای تشکیل نشه ، این کشتن فرزند به حساب میاد ؟ عجیب

ولی من واقعا نمیدونم افرادی که به چنین (سیاستی ! عجیبه که ما به بچه دار شدن میگیم سیاست! و نمیدونیم اصلا سیاست .... ) چیزی اعتقاد دارن که بچه باید زیاد باشه ، اونم در این موقعیت از ایران ، زندگیشون در چه وضعی هست . شما خونتون چند میلیونه ؟ میلیاردیه ؟ خریده شده هست یا اجاره ایه ! ؟ شما بگین ، خرجی که دانشگاه آزاد برای تحصیل میگیره ، خرجی که دانشگاه سراسری برای شبانه میگیره ، خرجی که مدارس غیر انتفاعی و همچنین دولتی نمونه مردمی میگیره که اونم همه ی اینا هست ، اما ... نمی ارزه .

بازم مثال میزنم ، ما باید برای خرید یه چیز بی ارزشی مثل چیپس 2000 تومان بدیم . خب شما حاضری در جایی که معلوم نیست هفته بعدش این 2000 تومان بشه 3000 تومان یا 1000 تومان یا کمتر و بیشتر ، چهار تا بچه بیاری ؟ اگر شما حاضرین ، بفرمایید ، 9 تا بچه بیارین ، خدا هم روزی میده ، همه چیز بهار میشه و اینقدر بچه زیاد بشه تو کشور که بتونیم رکورد چین و هند رو بزنیم و جلو بیوفتیم ، عالی میشه اصلا نه مشکل مسلمان داریم تو کشور نه چیز دیگه ای ، اصلا خیلی خوب میشه . من که به شخصه 15 تا بچه میارم ، حراجی باز میکنم . :vamonde::vamonde::vamonde::vamonde::vamonde::vamonde::vamonde:(شوخی وار گفتم ناراحت نشین ! )

ولی خداییش الان ما داریم اینطوری بحث میکنیم که نظر همدیگه رو عوض کنیم ؟ نمی دونم دید ما نسبت به انسان ها چیه . اگر قرار باشه یه آدم با چند تا جمله عقیده ای به این مهمی که مربوط میشه به زندگیش ، عوض بشه ، خب به نظرم اون کلا مشکل داره . هر کسی عقیده خودشو پیدا میکنه . و باید تغییراتی پیش بیاد ، خودش بخواد تا عقیده اش رو تغییر بده .

همیشه در طول تاریخ همینطور بوده و بخصوص در حال حاضر که دیگه افراد سنت رو میخوان بریزن دور و همینطور که در یه پست دیگه گفتم ، افراد ایران میخوان سنت گرایی رو از بین ببرن (از طرفی توی خون خیلی هاشون نشسته) و برسن به فرهنگی مثل مدرن و جامعه ی جلوتر اما نمی تونن چون کشور حالت سنتی داره و مردم این وسط گیر میکنن ، تقسیم میشن به دو دسته ، یک دسته که طرفدار ایده های پست مدرن و مدرن هستن و طرفی دیگه که دوست دار و (عاشق و مطیع یا در ظاهر یا در باطن) سنت هستن .
اون وقت به جای اینکه این دو نوع افراد دست همدیگه رو بگیرن ، به همدیگه با همین شرایطی که وجود داره کمک کنن که افراد بتونن پیش هم به حوبی زندگی بکنن و راحت باشن پیش هم و از هم تاثیراتی بگیرن ، متاسفانه با هم درگیرن و میخوان نظر همدیگه رو عوض کنن و با هم دعوا دارن ! که این یک نوع تفرقه در داخل کشور هست که نشون از فرهنگ مزخرف ما ایرانی هاست.

یعنی الان یکی بیاد بگه ایرانی با فرهنگ و با اقتدار و فلان و بیسار ، من یکی که میگم داره جوک میگه . ما هنوز نتونستیم بین خود مردم کشورمون ارتباط خوبی برقرار کنیم و همه سر هم دیگه دارن کلاه میذارن و هواداری های مردم که در گذشته ها بود از بین رفته و دو قوم تقسیم شده سنت گرا و مدرن گرا افتادن به جون همدیگه که کار چرتیه . نمیگم چیزی هست که غرب میخواد یا دسیسه ی غربه یا مثلا شیطان بزرگ و از این مزخرفات . این کار خود مردم ایران هست . کار خودمونه . اصلا نه غرب هست و نه خود دولت و نه کسی دیگه . خود مردم ایران هستن که اینطوری جو گیر میشن و نمیخوان همدیگه رو قبول کنن با شرایطی که معلومه .

حتی این برای مسئله ی شیطان و خدا و انسان هم صدق میکنه . شیطان انسان رو تحریک میکنه برای انجام به گناه و انسان هست که میاد گناه رو انجام میده پس سرزنش اصلی و عذاب رو انسان میبینه چون داره انجامش میده با وجود اینکه خدا و عقل نسبتا کامل و راهنماهای فرستاده شده از طرف خودش در پشتیبانی انسان وجود داره .

خب ما الآن همین وضعیت رو داریم . دیگه خودتون بسنجین ، باز هم برای یه سری سیاست ها بیاییم بچه زیاد به دنیا بیاریم و در وضعیتی که معلوم نیست ، جنگ میخواد بشه ، قحطی میخواد بیاد ، قیمت ها بالا و پایین میره ، شرایط زیست محیطی مزخرفی وجود داره و اینکه فرهنگ بدی که بین مردم هست و ما بیاییم یه تعداد نفرات جدیدی رو وارد این فرهنگ ناقص و داغون بکنیم که این همه افراد برن قاطی باقالیا ؟

اول شرایط باید درست بشه ، بعد برای چنین موضوع مهمی که سرنوشت یه کشور و حتی دنیا رو مشخص میکنه ، تصمیم گرفته بشه . نه همینجوری خداتوکلی پاشیم بریم 10 تا بچه بیاریم بگیم خب خدا روزی بده .

علی ;445401 نوشت:
طبق سخن رهبر انقلاب، جلوگیری نکردن از سیاست تحدید نسل عاملی بوده که باعث شده رشد جمعیت اینقدر پایین بیاد:يكى از خطاهائى كه خود ما كرديم - بنده خودم هم در اين خطا سهيمم - اين مسئله‌ى تحديد نسل از اواسط دهه‌ى 70 به اين طرف بايد متوقف ميشد. البته اوّلى كه سياست تحديد نسل اتخاذ شد، خوب بود، لازم بود، ليكن از اواسط دهه‌ى 70 بايد متوقف ميشد. اين را متوقف نكرديم؛ اين اشتباه بود. عرض كردم؛ مسئولين كشور در اين اشتباه سهيمند، خود بنده‌ى حقير هم در اين اشتباه سهيمم. اين را خداى متعال و تاريخ بايد بر ما ببخشد.

سیاست های کنترل جمعیت طوری بوده که هر خانواده بیشتر از 4 تا فرزند میداشته ، بهشون بعضی تسهیلات تعلق نمیگرفته. پس چرا همه رفتن سمت "تک" فرزندی؟ خوب روی "3" نگه میداشتن!

علی ;445401 نوشت:

خب؟؟؟ حالا تکلیف ما چیه؟ کشتن فرزند به ترس از نداشتن امنیت شغلی یا توکل بر رزاق بودن خدا؟

بچه نباوردن مساوی هست با کشتن فرزند از ترس نداشتن امنیت شغلی؟ حرف من رو نپیچونید.
تکلیف اینه که وقتی میبینیم نمیتونیم شکم بچه مون رو سیر کنیم ، نیاریم بعد هم بگیم خدا میرسونه! اونقدری بچه بیاریم که بتونیم جواب نیاز هاشون رو هم بدیم. اگر این کار رو نکنیم و بدون استفاده از قوه ی عقل ، از سر احساس شروع کنیم به تولید نسل ،میشیم آفریقا!

علی ;445401 نوشت:

یکی از شرایط، همین اعتقاد قوی داشتن به خدا هست که متأسفانه در بین ما کمرنگ شده.
چیزی که خانم "به طاها به یاسین" فرمودند رو چه کسی براشون فراهم کرد؟ از سیاستهای دولت بود یا از برنامه های حکومت؟ هیچ کدوم. از اعتقاد بود. چیزی که مردم ما نیاز دارند همینه.
این بنرها و پوسترها هم تلاشیه که همین اعتقاد رو در بین پدر و مادرهای ما قوی تر بکنه. البته وظیفه حکومت هم هست که با اتخاذ سیاست های صحیحی اونها رو تشویق کنه و شرایط مناسب براشون فراهم بیاره.

شما هر وقت تونستید وجود کودکان گرسنه و سوء تغذیه گرفته آفریقایی رو با توجه به "اعتقاد"تون به اینکه خدا به هر تعداد جمعیت که باشه غذا و امکانات مناسب میده توجیه کنید ، این حرف رو میتونید بزنید. تا قبل از اون به من بگید اگر خدا اینجوری که شما میگید رزاق هست و رزق رسوندنش ربطی به فعالیت ما نداره ، پس اون بچه های سودانی چی هستن؟

این که حل شد ، بعدش میتونیم در مورد اینکه اونچه باعث افزایش نسل میشه اعتقاد هست یا چیز دیگه صحبت کنیم.

این تابلوها و بنر ها ، کار همون گروهی هست که تابلو ها و بنر های "صداقت امریکایی" و "شمر زمانه ات را بشناس" رو ساخته بود. و به نظر من پشت این تابلو ها و بنر ها مثل اعقابشون ، اهداف سیاسی هست نه اهداف اجتماعی!

hamidreza;445413 نوشت:
با سلام و احترام خدمت همه ی بزرگواران

من از شما مخالفان سیاست رشد جمعیت فقط یه سوال دارم .

شمایی که توی این تاپیک مذهبی عضو شدی و داری فعالیت میکنی و بچه مسلمون هستی فقط بگو به این حرف خدا اعتقاد داری یا نه که برای همه روزی در نظر گرفته؟

کی گفته امکانات کمه مدرسه کمه و محل درمانی کمه؟
بیاین تا من بهتون مدرسه نشون بدم که ظرفیتش 400 دانش آموزه ولی توش 220 دانش آموز در حال تحصیلند
بله دیگه وقتی همه میرن میچاپن توی اون تهران باید هم همین طور بشه
دیگه تقسیر دولت چیه؟
چرا ما یاد گرفتیم همه چیز رو گردن دولت بندازیم؟
اگه یه کم قیف بگیریم کار ریخته
اگه یه کم تنبلی رو بذاریم کنار وضعیت مالی هم خوب میشه

جمله ی آخر:
آدم همیشه نیازمند یک پشتیبان هست حالا این پشتیبان برای بعضی ها حساب بانکیه برای بعضی ها پدر و مادر و برای بعضی ها همسر

خوشا به حال آنان که پشتیبانشان خداست

علیک سلام.

شما بی زحمت یه سفر به روستا ها و شهر های کوچیک و ... داشته باش ، بعد بگو امکانات ( مدرسه و بیمارستان و ... ) به وفور هست! خوزستان هنوز آب خوردن نداره! کل کشور با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم میکنه!

آدرستون رو هم بی زحمت لطف کنید بدید ، به اون 8 میلیون نفری که الان دنبال کار هستند بگم بیان خدمت شما ، شما بهشون این کار های ریخته رو معرفی کن انجام بدن! قیف هم نمیخواد.

برادران و خواهران موافق افزایش جمعیت ، من شرایط زندگی شما رو نمیدونم. شاید درآمدتون برای داشتن 3 تا که هیچی ، 10 تا بچه هم کافیه! شاید خیالتون تخته که تا قیام قیامت هم زندگی کنید ، همین میزان درآمد رو دارید. شاید میدونید که برای 10 تا بچه تون جا تو مدرسه و ... به راحتی پیدا میکنید. خوب آفرین. تولید مثل کنید. ولی اگر این امکانات رو ندارید و صرفا بخاطر مسایل سیاسی میخواید جمعیت اضافه کنید ، دارید کار نادرستی انجام میدید.

مثل اینه که طرف سیر هست ، غذا نمیخوره ، بعد بهش بگن "غذا بخور. غذا بخور. خدا در قرآن گفته بخورید" و اصلا در نظر نگیرن که طرف "چرا" نمیخوره و همون خدا در همون قرآن گفته "و اسراف نکنید".

[="Tahoma"][="Indigo"]

بــــراق;444256 نوشت:

نظر شما درباره این تابلوها چیست؟ چه راه های دیگری به ذهن شما می رسد تا مردم کشور را به داشتن فرزندان بیشتر تشویق و ترغیب کنیم؟

فرزند زیاد زمانی خوبه که والدین پاسخ گو باشن
هرکسی صلاح خودشو میدونه
فرزند زیاد ملاک نیست مهم اینه همون تعدادی که داریم رو درست تربیت کنیم و از پس نیاز هاشون بربیایم[/]

ستايشگر;445441 نوشت:
سیاست های کنترل جمعیت طوری بوده که هر خانواده بیشتر از 4 تا فرزند میداشته ، بهشون بعضی تسهیلات تعلق نمیگرفته. پس چرا همه رفتن سمت "تک" فرزندی؟ خوب روی "3" نگه میداشتن!

چون این سیاست متوقف نشد. اگه صحبتهای مقام معظم رهبری رو که نقل قول کردم با دقت خونده بودید این حرف رو نمی زدید.
ستايشگر;445441 نوشت:
تکلیف اینه که وقتی میبینیم نمیتونیم شکم بچه مون رو سیر کنیم ، نیاریم بعد هم بگیم خدا میرسونه! اونقدری بچه بیاریم که بتونیم جواب نیاز هاشون رو هم بدیم. اگر این کار رو نکنیم و بدون استفاده از قوه ی عقل ، از سر احساس شروع کنیم به تولید نسل ،میشیم آفریقا!

توی ایران برای اکثریت مردم شرایط فراهم هست که بیشتر از فرزندانی که الان دارند، به دنیا بیارند و بدون مواجهه با مشکل خاصی خرج و مخارجش رو تأمین کنند. تقریباً 100% از تک فرزندهایی که بنده میشناسم همه شون تمکن مالی بسیار عالی دارند ولی با همین بهانه ها میگن دیگه بچه نمیخوایم و...
...
نرگس الزهرا;445498 نوشت:
فرزند زیاد ملاک نیست مهم اینه همون تعدادی که داریم رو درست تربیت کنیم و از پس نیاز هاشون بربیایم

خوب بررسی کنید ببینید چند تا از تک فرزندها تونستن همین کار رو هم انجام بدهند.

مسئولان ایران سوئ مدیریت و بی نظمی و مشکلات ساختاری و عدم برنامه و استراتژی خود را با قطع النسل کردن ملت ایران جبران می کنند !
برادرزاده ۵ ساله من هم می دونه که جمعیت یک موضوع استراتژیک. چون بازیهای کامپیوتری استراتژیک انجام می ده !!
فرهنگ تنبلی و مصرفگرایی و پول نفت خوردن از این بهتر نمی شود.
هر چه جمعیت کمتر بهتر. اصلا نیروی انسانی به چه درد می خورد. مثل این کشورهای خلیج فارس نفت می فروشیم و تقسیم می کنیم. کلی هم حال می ده. هر چند علی الحساب همین یک کار هم نمی تونیم بکنیم.
:Nishkhand:

به نام حق

به نظر من وجود بچه تو زندگی انسان با عث خیر و برکت و پایداری و استواری بیشتر بنیاد خانواده هست.ولی نه تا جایی که دیگه نتونی از پس خرجی شو بر بیایی و توش بمونی.من خودم به شخصه عاااااااااشق بچم ولی این فکرم باید بکنم که آیا یه شخص یا یه فرد دیگه ای را که به این دنیا میاورم آیا میتونم از هرلحاظی بخصوص مادی به اون برسم .برا همینم عقل به من میگه دو فرزند کافیه.یه دختر یه پسر.(این که میگم بخصوص مادی از لحاظ محبت بچم را تا جون دارم بهش میرسم):Ealam::Ealam::ok:

ستايشگر;445507 نوشت:
چی شد بالاخره؟ تقصیر سیاست کنترل جمعیت هست یا تقصیر ملته که بهانه میگیرن؟

تقصیر با همه هست. هر کس به نوبه خود.
ستايشگر;445520 نوشت:
واقعا کار درستی نیست؟ شما خودت به این دقت میکنی که کسی رو نرنجونی؟

ان شاء الله
شما هم دقت کنید.
ستايشگر;445520 نوشت:
مردم سودان ، آدم هستند و معنی گرسنگی و تشنگی و نبود امکانات رو میفهمن. ایرانی ها هم میفهمن. این شباهتی هست که در مسئله تولید نسل مهم هست. اعتقادات ما ، چه ارتباطی به این مسئله داره؟

تفاوت داره، اون هم از زمین تا آسمون. مشکل همینجاست که شما اصولاً تفاوتی بین "ازدیاد نسل مسلمانان در یک کشور اسلامی و با هدف رضای الهی" و "ازدیاد نسل غیرمسلمانان در یک کشور غیراسلامی که مشخصاً با هدف الهی هم انجام نشده" قائل نمیشید.
مهتاب السادات;445531 نوشت:
برا همینم عقل به من میگه دو فرزند کافیه.یه دختر یه پسر.

مثل اینکه لازم شد دوستان این فیلم رو حتماً ببینند:
پرجمعیت ترین و جوانترین خانواده کشور

به نام خدا.

علی ;445532 نوشت:
تفاوت داره، اون هم از زمین تا آسمون. مشکل همینجاست که شما اصولاً تفاوتی بین "ازدیاد نسل مسلمانان در یک کشور اسلامی و با هدف رضای الهی" و "ازدیاد نسل غیرمسلمانان در یک کشور غیراسلامی که مشخصاً با هدف الهی هم انجام نشده" قائل نمیشید.

شما مدعی هستید تفاوت داره؟ اثباتش کنید.

ستايشگر;445533 نوشت:
شما مدعی هستید تفاوت داره؟ اثباتش کنید.

کاری که به هدف الهی انجام بشه، به طور قطع دستگیری و یاری خدا رو در پی خواهد داشت و فارغ از هرگونه محاسبات انسانی به نتیجه خواهد رسید. چون "و یرزقه من حیث لا یحتسب". اینجا بحث محاسبات ریاضی و دو دو تا چهارتا نیست و فقط توکل کردن و از تو حرکت و از خدا برکت هست. اینجاست که اعتقادات ما به خدا محک میخوره.
فیلمی که گذاشتم رو حتماً ببینید.

علی ;445536 نوشت:
کاری که به هدف الهی انجام بشه، به طور قطع دستگیری و یاری خدا رو در پی خواهد داشت و فارغ از هرگونه محاسبات انسانی به نتیجه خواهد رسید. چون "و یرزقه من حیث لا یحتسب". اینجا بحث محاسبات ریاضی و دو دو تا چهارتا نیست و فقط توکل کردن و از تو حرکت و از خدا برکت هست. اینجاست که اعتقادات ما به خدا محک میخوره.
فیلمی که گذاشتم رو حتماً ببینید.

خوب فهمیدم. شما میفرمایید اگر به هدف الهی ( فرض میکنیم که کثرت نفوس رو بشه گفت هدف الهی ) بچه دار بشم ، خدا شده از آسمون غذا و امکانات بفرسته ، مشکلات رو حل میکنه و چنین جامعه ای دچار فقر و تنگدستی و عدم رفاه نمیشن؟

اگر همین رو دارید میگید که ... موفق باشید. فقط دو روز دیگه جامعه به فنا رفت و فقر از سر و کول ملت بیشتر بالا رفت ، نگید "اینها امتحان الهیه" و مسئولیت انتخاب امروزتون رو بپذیرید.

ستايشگر;445540 نوشت:
اگر همین رو دارید میگید که ... موفق باشید. فقط دو روز دیگه جامعه به فنا رفت و فقر از سر و کول ملت بیشتر بالا رفت ، نگید "اینها امتحان الهیه" و مسئولیت انتخاب امروزتون رو بپذیرید.

موفق باشید.
حرفهای شما رو خیلیهای دیگه زمان جنگ تحمیلی هم میزدند. اما زمستان گذشت و روسیاهی به زغال ماند.

[="Tahoma"][="Indigo"]

علی ;445502 نوشت:
خوب بررسی کنید ببینید چند تا از تک فرزندها تونستن همین کار رو هم انجام بدهند.

ادم در قبال فرزندایی که میاره مسئوله خوراک خوب پوشاک خوب بهترین امکاناتو بایدداشته باشه فرزند
نگفتم تک فرزند
گفتم هرتعدادی که داشته باشیم باید از پسشون بر بیایم عذر میخوام بچه هم انسانه توی بیابون که بزرگ نمیشه
کسیکه وسع مالی نداره نباید زیاد بچه بیاره
روشن فکر کنیم به این فکر نباشید که فقط زیاد باشن خدا روزیشونو میده این درست نیس خدا به هرکسیم عقل داده
بعضیاواقعا بچه میارنو دریغ از یک تربیت درست بیشتر افت جامعست تا ضرر
پس مهم نیس چه تعداد باشه مهم اینه درست تربیت بشه تو جامعه مفید باشه رسیدگی درست بهش بشه[/]

2 تا : یدونه پسر خوب و یدونه دختر خوب

اگر شرایط مساعد بود 4 تا : 2 تا پسر خوب و 2 تا دختر خوب

آمین یا رب العالمین

موضوع قفل شده است