صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فرزند بیشتر زندگی بهتر! با یک گل بهار نمی شود

نوشته
    14
    حضور
    27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    72

فرزند بیشتر زندگی بهتر! با یک گل بهار نمی شود

مدتی است تابلو های بسیار زیبای فرزند بیشتر زندگی بهتر در سطح شهر به چشم می خورد که بسیار نکوست. امیدوارم این تابلوها بیشتر شوند تا مردم بدانند فرزند بیشتر برای زندگی برکت می آورد و از وظایف مهم مومنان است.

در گذشته عده ای از خدا بی خبر و فاصله گرفته از راه و روش انبیاء و اولیاء شعار انحرافی فرزند کمتر زندگی بهتر را به راه انداختند و صدمات جبران ناپذیری به کشور عزیزمان زدند و امروزه با این شعار زیبا و مناسب کشور قدم هایی مناسب در جهت بهبود اشتباهات گذشتگان برداشته اند.

نظر شما درباره این تابلوها چیست؟ چه راه های دیگری به ذهن شما می رسد تا مردم کشور را به داشتن فرزندان بیشتر تشویق و ترغیب کنیم؟

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز بحثهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴ در ساعت ۱۹:۱۷

5. صلوات ها 14

علاقه
    خدا، اهل بیت، شیعه و کتاب
    نوشته
    620
    حضور
    18 روز 12 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    5584

با سلام
    تابلوهای قشنگیه. شاید اوایل واسه مردم این شعار غریبه باشه اما به نظر من به مرور زمان براشون جا می افته و به این حقیقت میرسن.
    خوب وقتی شعار فرزند کمتر زندگی بهتر هم زیاد شده بود مردم بهش میخندیدن اما بعد متاسفانه قبول کردند.
    من خودم مخالف شدید تک فرزندی هستم و خودم دوتا بچه دارم و از روی تجربه م میگم کاش بیشتر داشتم با هم بازی کنن بهتر از اینه که با سونی یا کامپیوتر بازی کنن.
    دوستای من که سه یا چهارتا بچه دارن خیلی راضی هستند و میگن بچه ها احساس مسولیت دارن نسبت به همدیگه.
    من پنج تا خواهر و برادر و شوهرم شش تا خواهر و برادر هستیم و همه مون میگیم کاش بیشتر بودیم چون واقعا هیچکی برادر یا خواهر آدم نمیشه.
    التماس دعا

دلی که نشد خانه یاس نرگس
    خراب است و ویران صفایی ندارد

(کاربر "به طاها به یاسین" هستم)

وبلاگ من:
    من یک سرطانی هستم

7. صلوات ها 10

علاقه
    -ورزش - هنر -خلاقیت- آسمان خدا- ادمای خوب
    نوشته
    442
    حضور
    4 روز 21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3113

مهد کودک راه بندازیم چطوره!؟؟

من که خودم عاشق بچه ها هسم

حالا نمیدونم برا داشتن بچه خودمم اینقد که الان به بچه ها مایلم اون موقع هم هسم یا نه؟!

همیشه میگم 3 تا
    اللهم عجل لولیک الفرج

9. صلوات ها 11

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7884

به نام خدا.

میل به داشتن فرزند بیشتر ، نه به صورت خاص ، بلکه به صورت عام تابع سن ازدواج ، میزان درآمد و امنیت شغلی هست.

شاید بهتر و مفید تر باشه که بجای تبلیغ نتیجه ، عوامل رو تامین بکنیم. همین الان درصد بیکاری چقدره؟ همین الان سن ازدواج چقدره؟ ( تا جایی که من میدونم برای آقایون حول و حوش 30 سال هست ) همین الان امنیت شغلی چقدره؟ اگر در این وضعیتی که ما داریم ، افزایش جمعیت بدیم ، راه تبدیل شدن به سودان رو با سرعت خوبی پیموده ایم.

نقل قول نوشته اصلی توسط بــــراق نمایش پست ها
    مدتی است تابلو های بسیار زیبای فرزند بیشتر زندگی بهتر در سطح شهر به چشم می خورد که بسیار نکوست. امیدوارم این تابلوها بیشتر شوند تا مردم بدانند فرزند بیشتر برای زندگی برکت می آورد و از وظایف مهم مومنان است.
    چرا بچه های سودانی برکت با خودشون نیاوردن؟

در گذشته عده ای از خدا بی خبر و فاصله گرفته از راه و روش انبیاء و اولیاء شعار انحرافی فرزند کمتر زندگی بهتر را به راه انداختند و صدمات جبران ناپذیری به کشور عزیزمان زدند و امروزه با این شعار زیبا و مناسب کشور قدم هایی مناسب در جهت بهبود اشتباهات گذشتگان برداشته اند.

شما میتونید ثابت بفرمایید که اگر انبیاء و اولیاء امروز هم حضور داشتند ، فرزندان زیاد به دنیا می آوردند؟ لازمه ی زندگی 1400 سال پیش ، ( یا حتی 50 سال پیش ) زیاد بودن تعداد فرزندان بوده.

در ضمن اتهام از خدا بی خبر هم اتهام و دشنام بزرگی هستا!

ستایشگر
    ویرایش توسط ستايشگر : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴ در ساعت ۰۸:۵۵
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

11. صلوات ها 16

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام به همگی

من با این که بگن فرزند بیشتر ، زندگی بهتر ، مخالفم . اتفاقا الآن در این دوره فرزند بیشتر بد بختی بیشتر میاره ! اصلا هم بی خدا نیستم که اینو میگم ، دارم واقعیت رو میگم . همین الانش پدر من داره به سختی پول کلاس ها و ... درسی و زندگی منو میده ، بعد عضو کوچیکتر خانواده (خواهرم) بخواد به سن من برسه دوباره پدرم باید بره کار کنه و پول اونو بده ؟ یا مثلا منم باید کمک مالی اونو انجام بدم (اگر لازم بشه کل درآمدم رو تقدیم میکنم !) و اگر مثلا به جای دوتا ما بچه ها چهار تا بودیم ؟................................................ ..

الان چیپس 2000 تومنه ، چند سال پیش 250 تومن بود . خب بعد شما میخوای برای بچت یه چیپس بگیری ، 2000 تومن باید پول بدی ؟ دو هزار تومنی که به یه گدا هم نمیدن و برای بدست آوردنش باید کار کرد . کارگرایی که حقوق پایین دارن میتونن بچه زیاد داشته باشن ؟ خرجشو از کجا میخوان در بیارن ؟

اصلا در این زمانه گفتن این جمله : بچه بیشتر زندگی بهتر ، غلط ترین کاره ! حداقل در این شرایط مالی و اقتصادی و وضعیت بد کشور که اصلا دو تا بچه داشتن هم خطرناکه . (مگر مثل کسانی که میگن هر چه بچه بیشتر زندگی بهتر ، پولدار باشه آدم و زندگی عالی و مرفح و هر روز غذای عالی و خونه در بالاشهر و چند تا ویلا و زندگی خوش و خوب و بوی بهار و .... )

الان تک بچه میشناسم ، 22 سالشه پول نمیتونه در بیاره . خونه پدرشه در صورتی که یکی از فامیل های دورمون که اهل انگلستان هست به ایران اومده بود ، میگفت که ما از سن 16 سالگی به اجبار به بیرون از خونه باید بریم و کار بکنیم که پول در بیاریم . بعد میشناسم یارو 24 سالشه هنوز خونه پدرشه و از پول پدر و مادرش استفاده میکنه . بعد اون پدر و مادر بدبخت برن 5 تا بچه بیارن ؟ 4 تا بیارن ؟ 10 بیارن ؟ میشه اصلا امکان داره ؟ (اگر برای شما امکان داره ، خب داره دیگه حتما ، داره ! )

بعد یه چیزی ، کجا گفته وظیفه مومنانه ؟ ! یعنی مثلا خانواده ما که دو بچه داره ، مومن نیستن ؟ یا مثلا اگر خانواده ای یه بچه داشته باشه مومن نیست ؟ گناهی کرده ؟ اگر در گذشته مردم این کارو میکردن ، شرایط مالی و اجتماعی و فرهنگ و جغرافیایی و ... طوری بوده که بتونن انجام بدن ، اونم تازه ما خاطراتی که میشنویم چندان جالب هم نیست !(مربوط به قبل از انقلاب و تا حدودی بعدش) خونه ی کوچیک و اتاق کوچیکی که هشت نفر توش میخوابیدن و همه اعضای پسر خانواده میرفتن کار میکردن و پول باید در میاوردن و در نتیجه تحصیل رو وا میدادن و.... ! ) خب به نظر شما این خوشبختیه ؟ برکته ؟ (اگر برای شما هست ، خب هست حتما ! هست دیگه ، هست )
    ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴ در ساعت ۰۴:۰۲

13. صلوات ها 12

علاقه
    خدا-حضرت زهرا(س)-ائمه اطهار(ع)-شهدا
    نوشته
    33
    حضور
    22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    198

نقل قول نوشته اصلی توسط به طاها به یاسین نمایش پست ها
    با سلام
    تابلوهای قشنگیه. شاید اوایل واسه مردم این شعار غریبه باشه اما به نظر من به مرور زمان براشون جا می افته و به این حقیقت میرسن.
    کاش بیشتر داشتم با هم بازی کنن بهتر از اینه که با سونی یا کامپیوتر بازی کنن.
    دوستای من که سه یا چهارتا بچه دارن خیلی راضی هستند و میگن بچه ها احساس مسولیت دارن نسبت به همدیگه.
    من پنج تا خواهر و برادر و شوهرم شش تا خواهر و برادر هستیم و همه مون میگیم کاش بیشتر بودیم چون واقعا هیچکی برادر یا خواهر آدم نمیشه.
    التماس دعا
    سلام
    بله دقیقا همینطوره
    مزیت های بزرگ دیگه ای هم داره؛
    اعتماد به نفس بچه ها بالا میره
    احساس امنیت فکری بیشتری دارن
    کمک دست همدیگه میشن
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    به نام خدا.

شاید بهتر و مفید تر باشه که بجای تبلیغ نتیجه ، عوامل رو تامین بکنیم. همین الان درصد بیکاری چقدره؟ همین الان سن ازدواج چقدره؟ ( تا جایی که من میدونم برای آقایون حول و حوش 30 سال هست ) همین الان امنیت شغلی چقدره؟ اگر در این وضعیتی که ما داریم ، افزایش جمعیت بدیم ، راه تبدیل شدن به سودان رو با سرعت خوبی پیموده ایم.

ستایشگر
    سلام
    کمی یا کثری تعداد فرزند که رابطه ای با درصد بیکاری نداره
    بیکاری زیاده چون مقصرش خودمون هستیم
    یکی میگفت کار نیست، درآمد نیست و...
    گفتیم شما چیکارا بلدی؟
    میگه هیچی
    گفتیم تابحال چندبار وقت گذاشتی و رفتی یه کاری یاد بگیری؟
    میگه هیچی
    خب این شخص انتظار داره کار چطوری گیرش بیاد!
    بعد یه تعداد فقط به مدرک اکتفا میکنن
    یه تعداد هم انتظار دارن همون قدم اول پشت میز بشینن
    همین دلایل و امثال این باعث میشه که درصد بیکاری پایین بیاد و بعد این و اون و مقصر میدونیم.

کثری فرزند هم منافاتی با امنیت شغلی نداره
    اتفاقا یکی که خواهر برادر بیشتری داره،بیشتر شغلش تضمین شدست

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran نمایش پست ها
    به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام به همگی

من با این که بگن فرزند بیشتر ، زندگی بهتر ، مخالفم . اتفاقا الآن در این دوره فرزند بیشتر بد بختی بیشتر میاره ! اصلا هم بی خدا نیستم که اینو میگم ، دارم واقعیت رو میگم . همین الانش پدر من داره به سختی پول کلاس ها و ... درسی و زندگی منو میده ، بعد عضو کوچیکتر خانواده (خواهرم) بخواد به سن من برسه دوباره پدرم باید بره کار کنه و پول اونو بده ؟ یا مثلا منم باید کمک مالی اونو انجام بدم (اگر لازم بشه کل درآمدم رو تقدیم میکنم !) و اگر مثلا به جای دوتا ما بچه ها چهار تا بودیم ؟................................................ ..
    سلام
    پدر بزرگوار شما سختی میکشه چون یکتنه مشکلات زندگی رو به دوش کشیده
    ولی بچه که بیشتر باشه، میشه اساس دست پدر، و بچه بزرگتر یه درصدی از مسئولیت و گردن میگیره
    اینطوری پدر هم حداقلخیالش راحته که یکی هست هواش و داشته باشه
    ولی شما که تنهایی نمیتونی هم هوای پدر و داشته باشی و هم خرجی خواهر و بدی و...

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran نمایش پست ها
    بعد یه چیزی ، کجا گفته وظیفه مومنانه ؟ ! یعنی مثلا خانواده ما که دو بچه داره ، مومن نیستن ؟ یا مثلا اگر خانواده ای یه بچه داشته باشه مومن نیست ؟ گناهی کرده ؟ اگر در گذشته مردم این کارو میکردن ، شرایط مالی و اجتماعی و فرهنگ و جغرافیایی و ... طوری بوده که بتونن انجام بدن ، اونم تازه ما خاطراتی که میشنویم چندان جالب هم نیست !(مربوط به قبل از انقلاب و تا حدودی بعدش) خونه ی کوچیک و اتاق کوچیکی که هشت نفر توش میخوابیدن و همه اعضای پسر خانواده میرفتن کار میکردن و پول باید در میاوردن و در نتیجه تحصیل رو وا میدادن و.... ! ) خب به نظر شما این خوشبختیه ؟ برکته ؟ (اگر برای شما هست ، خب هست حتما ! هست دیگه ، هست )

تو 8سال دفاع مقدس از یه خانواده چندتا بچه به جبهه میرفت؟
    یه خانواده ای که 5 تا پسر داشت،حداقل 3تا رو میفرستاد جنگ
    یکی از علت هاش همون کثری بچه بود
    ولی الان...خونواده ای که یه پسر داره، بچش نیم ساعت دیربیاد دلواپسش میشه
    اونموقع انتظار داریم...

ولی حالا خدانکرده نمیگیم که این خانواده ایمان نداره!
    انتظار زیادی هم از این خانواده نمیشه داشت
    متن تابلو؛ با یه گل بهار نمیشه
    ولی مصلحت کشور در اینه که قشر جوان بیشتر باشن
    و از این بابت خانواده مسئول هستن

درپناه حق

15. صلوات ها 8

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7884

به نام خدا.

نقل قول نوشته اصلی توسط محب زهراء نمایش پست ها
    سلام
    کمی یا کثری تعداد فرزند که رابطه ای با درصد بیکاری نداره
    بیکاری زیاده چون مقصرش خودمون هستیم
    یکی میگفت کار نیست، درآمد نیست و...
    گفتیم شما چیکارا بلدی؟
    میگه هیچی
    گفتیم تابحال چندبار وقت گذاشتی و رفتی یه کاری یاد بگیری؟
    میگه هیچی
    خب این شخص انتظار داره کار چطوری گیرش بیاد!
    بعد یه تعداد فقط به مدرک اکتفا میکنن
    یه تعداد هم انتظار دارن همون قدم اول پشت میز بشینن
    همین دلایل و امثال این باعث میشه که درصد بیکاری پایین بیاد و بعد این و اون و مقصر میدونیم.

کثری فرزند هم منافاتی با امنیت شغلی نداره
    اتفاقا یکی که خواهر برادر بیشتری داره،بیشتر شغلش تضمین شدست
    و علیک السلام.

من نگفتم کثرت فرزند باعث بیکاری میشه ( که البته بی تاثیر هم نیست ). گفتم بیکاری باعث میشه که میل به فرزند داشتن کم بشه.

ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

17. صلوات ها 4

نوشته
    102
    حضور
    2 روز 13 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    511

با سلام و درود فراوان
    چندی پیش من توی یه تاپیک مشابه به همین موضوع اشاره کردم و گفتم فرزند بیشتر خوبه ولی متاسفانه همه علیه من موضع گرفتند و بعضی ها هم با لحن تمسخر آمیز جوابم رو دادند ولی الان میبینم از توی شش نفری که نظر دادن چهار نفر موافقند.
    ان شاالله روزی رو میبینم که همه به حرف خدا اعتماد کنند و این موضوع رو قبول داشته باشند که فرمودند ما برای جنین داخل شکم مادر نیز روزی در نظر گرفته ایم

اجرکم عندالله
    التماس دعا

19. صلوات ها 8

نوشته
    14
    حضور
    20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    80

در تابلوها بیشتر بچه ها پسرن و بیشتر داره تبلیغ فرزند پسر داشتن تاکید میکنه
    سبد دوچرخه خانواده پرجمعیت خالی هست در حالی که سبد دوچرخه خانواده دو نفره پر پره
    يك نقطه بيش فرق رحيم و رجيم نيست / از نقطه‌اي بترس كه شيطاني‌ات كنند

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۹/۲۶, ۲۰:۴۵ : 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری