جمع بندی آیا درست است که در کربلا علی اصغر علیه السلام برای کمک به امام از گهواره خارج شد؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا درست است که در کربلا علی اصغر علیه السلام برای کمک به امام از گهواره خارج شد؟

همچنین آیا درست است که امام سجاد علیه السلام وقتی صدای هل من ناصر را شنیدند با عصا برای کمک حرکت کردند؟

همچنین آیا در مورد امام باقر علیه السلام موردی در تاریخ هست که هنگام شنیدن هل من ناصر اقدامی کرده باشند؟

با نام الله

کارشناس بحث: عماد

صدور انقلاب;444214 نوشت:
آیا درست است که در کربلا علی اصغر علیه السلام برای کمک به امام از گهواره خارج شد؟

سلام علیکم
تا آنجا که بنده قبلا مطالعه داشته ام و الان نیز در مقاتل جستجو کردم این مطلب را در جایی نیافتم

صدور انقلاب;444214 نوشت:
همچنین آیا درست است که امام سجاد علیه السلام وقتی صدای هل من ناصر را شنیدند با عصا برای کمک حرکت کردند؟

در مقاتل آمده که
علی بن الحسین علیهما السلام بیرون آمد ، ایشان بیمار بودند وقادر به حمل شمشیر نبودند
ام کلثوم پشت سر ایشان فریاد می زدند ای فرزند برگردد
ایشان گفتند : ای عمه ، رهایم کن تا در رکاب پسر رسول خدا جهاد کنم و ایشان را یاری کنم
امام حسین علیه السلام فرمودند : ای ام کلثوم ایشان را باز دار وبه خیمه برگردان ، چرا که نباید زمین از نسل آل محمد صلی الله علیه واله وسلم خالی باشد (1)
1. خوارزمی ، مقتل الحسین ، ج 2ص 32

صدور انقلاب;444214 نوشت:
همچنین آیا در مورد امام باقر علیه السلام موردی در تاریخ هست که هنگام شنیدن هل من ناصر اقدامی کرده باشند؟

بنده چنین مطلبی پیدا نکردم

موضوع قفل شده است