جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دربرابر هر فضلیت برای امام علی (ع) مثلش برای خلفای غاصب جعل کردند

 1. #1

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,900
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8410

  دربرابر هر فضلیت برای امام علی (ع) مثلش برای خلفای غاصب جعل کردند

  با سلام  دربرابر هر حدیث برای امام علی (ع) مثلش برای خلفای غاصب جعل کردند مثل همین :  8909 - وعن علي قال : قيل : يا رسول الله من نؤمر بعدك ؟ قال : " إن تؤمروا ص . 322
  أبا بكر تجدوه أمينا زاهدا في الدنيا راغبا في الآخرة وإن تؤمروا عمر تجدوه قويا أمينا لا تأخذه في الله لومة لائم وإن تؤمروا عليا ولا أراكم فاعلين تجدوه هاديا مهديا يأخذ بكم الطريق المستقيم "

  رواه أحمد والبزار والطبراني في الأوسط ورجال البزار ثقات

  8910 - وعن حذيفة بن اليمان قال : قالوا : يا رسول الله ألا تستخلف علينا ؟ قال : " إني إن أستخلف عليكم فتعصون خليفتي ينزل عليكم العذاب " . قالوا : ألا نستخلف أبا بكر ؟ قال : " إن تستخلفوه تجدوه ضعيفا في بدنه قويا في أمر الله " قالوا : ألا نستخلف عمر ؟ قال : " إن تستخلفوه تجدوه قويا في بدنه قويا في أمر الله " . قالوا : ألا نستخلف عليا ؟ قال : " إن تستخلفوه ولن تفعلوا يسلك بكم الطريق المستقيم وتجدوه هاديا مهديا "
  رواه البزار وفيه أبو اليقظان عثمان بن عمير وهو ضعيف

  5519 - إن تولوا عليا تجدوه هاديا مهديا يسلك بكم الطريق المستقيم (أبو نعيم فى الحلية عن حذيفة)
  أخرجه أبو نعيم فى الحلية (1/64) .

  حدثنا محمد بن عمر بن غالب ثنا محمد بن أحمد بن أبي خيثمة قال ثنا عباد بن يعقوب ثنا موسى بن عثمان الحضرمي عن الأعمش عن مجاهد عن ابن عباس قال قال رسول الله صلى الله عليه و سلم ما أنزل الله آية فيها يا أيها الذين آمنوا إلا وعلي رأسها وأميرها قال الشيخ رحمه الله تعالى لم نكتبه مرفوعا إلا من حديث ابن أبي خيثمة والناس رووه موقوفا
  حدثنا جعفر بن محمد بن عمر ثنا أبو حصين الوادعي ثنا يحيى بن عبدالحميد ثنا شريك عن أبي اليقظان عن أبي وائل عن حذيفة بن اليمان قال قالوا يا رسول الله ألا تستخلف عليا قال إن تولوا عليا تجدوه هاديا مهديا يسلك بكم الطريق المستقيم رواه النعمان بن أبي شيبة الجندي عن الثوري عن أبي اسحاق عن زيد بن يثيع عن حذيفة نحوه
  حدثنا سليمان بن أحمد ثنا عبدالله بن وهيب الغزي ثنا ابن أبي السرى ثنا عبدالرزاق ثنا النعمان بن أبي شيبة الجندي عن سفيان الثوري عن أبي اسحاق عن زيد بن يثيع عن حذيفة قال قال رسول الله صلى الله عليه و سلم إن تستخلفوا عليا وما أراكم فاعلين تجدوه هاديا مهديا يحملكم على المحجة البيضاء رواه ابراهيم بن هراسة عن الثوري عن أبي اسحاق عن زيد بن يثيع عن علي رضي الله تعالى عنه
  حدثنا نذير بن جناح القاضي ثنا اسحاق بن محمد بن مهران ثنا أبي ثنا ابراهيم بن هراسة عن ابن اسحاق عن زيد بن يثيع عن علي عن النبي صلى الله عليه و سلم مثله .
  [ حلية الأولياء - أبو نعيم الأصبهاني ]
  الكتاب : حلية الأولياء وطبقات الأصفياء

  البته در احاديث ابونعيم اسمي از دو خليفه قبل نيست !!!!!!! چرا ؟


  آيا شواهدي دارد ؟

 2. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  3,942
  حضور
  21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11090  با نام الله
  دربرابر هر فضلیت برای امام علی (ع) مثلش برای خلفای غاصب جعل کردند  کارشناس بحث: صدیقین  دلی که نشد خانه یاس نرگس

  خراب است و و یران صفایی ندارد
 3. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه
  نوشته
  1,267
  حضور
  26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  40
  صلوات
  4524

  جمع بندی
  سلام «خیرالبریة» گرامی

  اینکه فرمودید فضایل اهل بیت را درباره دیگران ذکر کرده اند، سخن درست و متینی است و بنده بارها این موضوع را در احادیث دیده ام که عین یا مشابه فضیلتی که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) برای امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) گفته اند را برای خلفای ثلاث و سایر خلفای بنی امیه جعل کرده اند؛ و البته کسی که کمی با تاریخ صدر اسلام آشنا باشد، درک این مطلب برایش بسیار آسان است؛

  همان ها که در روز غدیر به امیرالمؤمنین «بخ ٍ بخ ٍ اصبحت مولای و مولی کل مؤمن و مؤمنة» گفتند، همین که پیامبر از دنیا رفت تشکیل جلسه دادند و حکومت موروثی را به نام خود امضا کردند!
  اصلا به رحلت پیامبر هم نکشید، بلکه در روز پنجشنبه ای که حضرت رسول فرمود: «قلم و دوات بیاورید تا چیزی برایتان بنویسم که هرگز گمراه نشوید»، گفتند: «قد غلب علیه الوجع»! العیاذ بالله یعنی: این بابا داره هذیان می گه! پرت و پلا می گه!

  همان ها که وقتی پیامبر در آخرین روزهای عمر شریفش، آنها را با لشکر اسامه جوان، به بیرون از مدینه فرستاد و فرمود: «لعن الله من تخلف عین جیش الاسامة» (خدا لعنت کند کسی را که از سپاه اسامه سرپیچی نماید) و می خواست زمینه خلافت امیرالمؤمنین را کاملا فراهم آورد، اما همان قوم نادان به بهانه بیماری پیامبر و البته به قصد توطئه غصب خلافت، برگشتند و میراث علی را به غارت بردند، و به بهای مسند خلافت، لعن و نفرین پیامبر را برای خود خریدند!

  همان ها که خانه وحی را به آتش کشیدند و پهلوی تنها یادگار پیامبر را شکستند!
  همان ها که وقتی علی بعد از شش ماه قرآن را جمع آوری کرد و به حضورشان آورد، قدری مصحف علی را ورق زدند و گفتند: ما را به قرآنت نیازی نیست! کفانا کتاب الله!
  قصه این غصه تمامی ندارد! حکایت صد من کاغذ است! هر کس طالب است، با فکری باز و قدری انصاف، چند برگی از تاریخ صدر اسلام را ورق بزند، تا حق را دریابد...

  بله، چنین آدم هایی به زور و البته با حُقه و نیرنگ، بر منبر پیامبر تکیه زدند و دین نداشته شان را به مطاع اندک حکومت چند روزه دنیا فروختند! مشکل بزرگی که از همان ابتدا داشتند، سفارشات بی حد و حصری بود که پیامبر درباره اهل بیت و علی(علیهم السلام) گفته بود! یکی دو تا نبود! فقط حدیث غدیر و حدیث منزلت و حدیث ولایت و آیه تبلیغ و آیه ولایت و آیه اطعام نبود! هر کدامشان صدها توصیه از پیامبر به یاد داشتند و حیران بودند که با آنها چه کنند!

  حاکم حسکانی _از علمای بزرگ اهل سنت و حنفی مذهب_ می گوید: دیدم شیخ بی سوادی در مجلسی بزرگ، بر فراز منبر رفته و ادعا می کند هیچ آیه ای در قرآن درباره علی و اهل بیت علی نازل نشده! برآشفتم و برای اینکه پاسخی علمی و کوبنده به این بی سواد بدهم، به سرعت، تمام کتاب های روایی که در دسترس داشتم را زیر و رو کردم و آیاتی که درباره علی و اهل بیت علی بود را گردآوری نمودم و نامش را «شواهد التنزیل لقواعد التفضیل» گذاشتم! تازه، عذرخواهی هم می کند که اگر کوتاهی در تدوین کتاب داشته، به خاطر شتابی بوده که برای نوشتن و تمام کردن آن داشته! یعنی اگر شتاب نداشت و به همه کتاب های روایی اهل سنت دسترسی داشت، کتابش خیلی بهتر و جامع تر نگاشته می شد! (به مقدمه کتاب رجوع شود)

  این کتاب را نگاه کنید! پُر است از روایات اهل سنت که می گوید فلان آیه در شأن علی یا اهل بیت علی نازل شده!

  عده ای دنیاطلب به زور بر منبر پیامبر نشستند و ولی الهی را خانه نشین کردند! با آن همه فضایلی که پیامبر در وصف علی و فاطمه و حسنین (علیهم السلام) گفته بود، باید چه می کردند؟! همان فضایل کمترین دلیل بر عدم مشروعیت شان بود؟! نمی توانستند که دوباره العیاذبالله حضرت رسول را به هذیان گویی متهم کنند! یکی دو تا نبود که بشود ماست مالی اش کرد! همین بود که شیطان درون، راهنمایی شان کرد و شروع کردند به «فضایل تراشی»! گفتند: هر چه درباره علی آمده، عین همان را برای خلفا و دار و دسته خلفا بتراشید تا سخنان حق و باطل با یکدیگر درآمیخته گشته و امر بر جویندگان حقیقت مشتبه شود!

  چه حقه ی پلید و چه نیرنگ حیرت آوری!

  همین طور جعل کردند و جعل کردند و جعل کردند و کیسه ی وضاعان و جاعلان خدانشناس را پُر کردند و پُر کردند و پُر کردند، تا رسید به جایی که اشاره داشتید! یعنی هیچ فضیلتی درباره اهل بیت نمانده مگر اینکه عین یا مشابهش برای این حضرات غاصب و بقیه دنباله روهای نگون بختشان، جعل شد! و حالا ما باید بنشینیم و ببینیم کجایش جعلی است و کجایش حق است!

  همین مقدار توضیح کافی است تا باور کنیم همان عبارت ساده ابونعیم که درباره فضیلت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) ذکر کرده و اسمی از آن دو غاصب دیگر نیاورده، حق است، و بقیه عباراتی که در آنها فضلی برای غاصبین بیان شده، از همان سخنانی است که با کیسه های زر و سیم و کینه علی معاوضه و ساخته و پرداخته شده است!

  در اینجا فقط یک اشاره می کنم و می گذرم. دشمنی فخر رازی با شیعیان مشهور است و نوشته هایش بر این مدعا گواهی می دهد، اما گاهی فضایل اهل البیت، به صورت حیرت آوری از بیان و بنان این گونه افراد بیرون می آمده! وی در تفسیر سوره حمد و در بحث «جهر به بسم الله الرحمن الرحیم در نماز» جمله عجیبی درباره علی (علیه السلام) دارد. می گوید: «السابع: أن الدلائل العقلية موافقة لنا، و عمل علي بن أبي طالب عليه السلام معنا، و من اتخذ علياً إماماً لدينه فقد استمسك بالعروة الوثقى في دينه و نفسه.» (مفاتيح الغيب، ج‏1، ص: 182)

  دلایل عقلی موافق نظر ماست و عمل علی بن ابی طالب علیه السلام هم پیش روی ماست [و شاهد مدعاست. فخر در صفحات قبل روایتی درباره امام علی نقل می کند که ایشان بسم الله الرحمن الرحیم را در همه نمازها [ی واجبش] بلند می خوانده؛ فخر ادامه می دهد:]، و کسی که علی را پیشوای دینش قرار دهد، در دین و نفسش به دست آویزی محکم و استوار چنگ زده است! [تعبیر «عروة الوثقی» که فخر درباره علی (علیه السلام) آورده، تعبیری قرآنی است و در سوره بقره آیه 256 و سوره لقمان آیه 22 آمده و وصف مؤمنان حقیقی است.]

  بنازم به مولایی که دوست و دشمن به فضل و حقانیتش معترف اند! اللهم اجعلنا من المتمسکین بولایة علی بن ابی طالب (علیه الصلاة و السلام).

  ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ در ساعت ۰۷:۰۰

 4. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود