جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ورزش هــای پیشنهــادی امـام خامـنه ای

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482

  ورزش هــای پیشنهــادی امـام خامـنه ای
  به گزارش باشگاه خبرنگاران، رهبر معظم انقلاب در ديدار اعضای شوراىعالى انقلاب فرهنگى بیانات خاصی در زمینه به ورزش و تفریح جوانان و نوجوانان کشور داشتند. ایشان در میان بیانات خود آورده اند: "... فيلم هم چيز جذّابى است؛ سينما خيلى عنصر جذّابى است، رسانه‌ى فوق‌العاده‌اى است، يعنى واقعاً الان هيچ‌چيزى مثل سينما نيست از لحاظ اثرگذارى؛ خب روى اين زمينه كار بكنيد؛ كارهاى ابتكارى بكنيد؛ اسباب‌بازى همين‌جور، بازىِ رايانه‌اى همين‌جور، عروسك همين‌جور، اينها چيزهايى است كه لازم است."

  ورزش هــای پیشنهــادی امـام خامـنه ای

  رهبر معظم انقلاب در ادامه سخنان خود نگاهی به ورزش های سنتی داشتند و از مسئولین درخواست کردند تا ورزش های سنتی و بازی های ایرانی را ترویج دهند و فرمودند: " ... اسباب‌بازى رايج بچّه‌هاى ما شده تفنگ. خب بابا! آمريكايى‌ها كه پدرجدّ ما در اين كارند، الان پشيمانند، درآن درمانده‌اند كه چه‌كار كنند. ما بچّه‌هاى خودمان را كه اَلَك‌دولَك بازى ميكردند كه تحرّك داشت و خوب بود، گرگم‌به هوا بازى ميكردند كه كار بسيار خوبى بود و ورزش بود و بازى و سرگرمى بود، يا اين چيزى كه خط كشى ميكنند و لىِ‌لىِ ميكنند - بازىِ بچّه‌هاى ما اينها بود - آورده‌ايم نشانده‌ايم پاى اينترنت، نه تحرّك جسمى دارند، نه تحرّك روحى دارند، و ذهنشان تسخير شده به وسيله‌ى طرف مقابل. خب بياييد بازى توليد كنيد، بازى ترويج كنيد، همين بازى‌هايى كه بنده حالا اسم آوردم و ده‌تا از اين قبيل بازى [كه‌] بين بچّه‌هاى ما از قديم معمول بوده را ترويج كنيد؛ [اين‌] يكى از كارها است، اينها را ترويج كنيد."

  ایشان همچنین در مورد ورزش های ملی و میهنی فرمودند:" ... ما همه‌اش نبايد نگاه كنيم ببينيم كه غربى‌ها از چه‌جور بازى‌اى حمايت ميكنند، ما هم از همان بازى حمايت بكنيم. خب حالا من نميخواهم راجع به بعضى از اين ورزشها چيزى بگويم، امّا خب ما خيلى كارهاى خوب داريم كه مال ما است؛ من [قبلاً] گفتم،چوگان مال ما است، ديگران به اسم خودشان كردند؛[خب‌] اين را ترويج كنيد؛ ورزش باستانى يك ورزش زيبا و هنرى است، خب اين را ترويج كنيد؛ اينها را پيش ببريد و ترويج كنيد كه بچّه‌ها [سراغ اينها] بروند."

 2. صلوات ها 8


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  جملات ورزشی از بیانات امام خامنه ای


  بسم الله الرحمن الرحیم
  *اگر بخواهید جسم را به قدرت، به زیبایى، به توانایى، به بروز قدرتها و استعدادهاى گوناگون برسانید، باید ورزش كنید.
  *اگر در یك جمله‏ى كوتاه از من بپرسند كه شما از جوان چه مى‏خواهید، خواهم گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش.
  *طلبه‏ها باید ورزش كنند؛ طلبه‏ها باید كوهنوردى بروند.
  *كوهنوردى امتیازات برجسته و ممتازى دارد. مهمترینش همان عزم و اراده‏ى بین انسان و انگیزه‏هاى درونى خود او است.
  *من مى‏خواهم ورزش جانبازان را هم، به طور مؤكّد متذكر شوم. البته، الحمدللَّه ورزش جانبازان خوب بود. الحمدللَّه در میدانها خوب بوده. *همین‏طور كه شما گفتید، در المپیك مدالها و افتخارات بیشتر و چهره‏هاى بهترى كسب كردند؛ اما بخصوص، روى اینها كار بكنید. علت آن هم این است كه جانبازان، سابقه‏ى جبهه دارند. اینها یك قهرمانى را انجام دادند، یعنى وضع جسمانى آنها، نشان‏دهنده‏ى قهرمانى است. *كارى است كه كردند و یك پرونده، با اینها همراه است. بنابراین، اینها آن‏جا امتحان دادند؛ باز هم مى‏توانند در میدانهاى ورزشى، ان‏شاءاللَّه امتحان بدهند.
  *من ورزش را براى همه لازم مى‏دانم. [كوهنوردى‏] یك ورزش سنگین، خیلى باابهت و خوب است؛ بنابراین لازم است.
  *ورزش زنان، كار لازمى است. زنان هم نصف جمعیت كشورند؛ باید ورزش بكنند؛ اما محیط ورزش زنان، بایستى به گونه‏یى باشد كه با حدود اسلامى، مطلقاً مساسى پیدا نكند.
  *ورزش كوهپیمایى و راهپیمایى در كوه كارى است كه مى‏تواند عمومى، یعنى براى زن و مرد و بچه و بزرگ باشد؛ از همه‏ى ورزشهاى دیگر هم كم‏خرجتر است.
  *ورزش، اطمینان و اعتماد نفس در انسان ایجاد مى‏كند. جوان را به خودش مطمئن و خاطر جمع مى‏كند. خاصیت طبیعى ورزش این است كه آنها را از آن حالت خمود و ركود بیرون مى‏آورد.

 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482  منشور عالی ورزش در کلام مقام معظم رهبری

  منشور اول

  قهرمانان و پهلوانان سفیران هویت و تشخص ملت ایران:

  رهبر معظم انقلاب اسلامی قهرمانان و پهلوانان ورزشی کشور را سفیران هویت، تشخص، عزم راسخ، هوش بالا، ایمان و پایبندی به شریعت ملت ایران دانستند.


  منشور دوم

  ورزشکاران قهرمان قله های حرکت آفرین:

  ورزشکاران قهرمان همچون قله هایی هستند که زمینه ساز حرکت آحاد مردم به ویژه استعدادهای جوان به سمت قله های بالاتر می باشند.


  منشور سوم

  دستیابی به سکوهای قهرمانی ورزشی:

  همت و ارده محکم و هوش بالا راه دستیابی به سکوهای قهرمانی ورزشی است و این امر اعتماد به نفس و اعتماد ملی مردم را افزایش می دهد.


  منشور چهارم

  حضور ورزشکاران در میادین بین المللی تبلیغ جهانی ارزش ها و صفات برجسته ملت ایران بر اثر حضور ورزشکاران در میادین بین المللی )

  تبلیغ جهانی ارزش ها و صفات برجسته یک ملت در اثر حضور ورزشکاران در میدان های بین المللی با حفظ اخلاق و روحیه جوانمردی ورعایت جوانب شرعی پدید می آید.


  منشور پنجم

  اهمیت حضور بانوان در میدان های بین المللی:

  بسیار مهم و با ارزش بودن حضور بانوان و دختران ورزشکار با رعایت حجاب شرعی در میدان های بین المللی و فوق العاده بودن این حضور مورد تاکید ایشان می باشد. حضور یک زن مسلمان ایرانی و دارای حجاب در میدان های ورزشی بین المللی و ایستادن بر سکوی قهرمانی در شرایطی که قتل ، توهین و تهدید رسمی زنان مسلمان محجبه در اروپا صورت می گیرد، همگان را به جهت این حضور به تکریم وا می دارد و کار با عظمتی را به نمایش می گذارد. تاکید بر قدردانی از زنان ورزشکار که با حجاب ومتانت و وقار در میدان های بین المللی ورزشی حاضر می شوند مطالبه جدی معظم له از همه مسئولان و آحاد جامعه است.


  منشور ششم

  تاکید بر توجه به ورزش جانبازان و معلولان:

  ایشان حضور جانبازان و معلولان در عرصه ورزش و موفقیت های ایشان را بستری برای پیام رسانی ورزشکاران می دانند. معظم له ایستادن یک ورزشکار جانباز یا معلول بر سکوی قهرمانی دنیا با همه سختی ها و آسیب های جسمی را نشان از عزم و اراده قوی آن ورزشکار و همچنین همت بالا و تشخص یک ملت می دانند.


  منشور هفتم

  زنده نگه داشتن شعائر دینی و معنوی در میادین ورزشی :

  مقام معظم رهبری تاکید بر زنده نگه داشتن شعائر دینی و معنوی در میدان های بین المللی توسط ورزشکاران قهرمان ، بر زبان آوردن نام ائمه علیهم السلام و یا سجده و دست به دعا برداشتن آنان در حین مبارزات و موفقیت ها و سر دادن اذان پس از فتح قله ها و رعایت عفاف دینی توسط زنان ورزشکار را مصادیق این امر برشمردند. ایشان انجام مصادیق فوق الذکر را موجب برجسته شدن معنویات در دنیایی که جوانان به سمت بی ایمانی و لاابالی گری سوق داده می شوند دانسته و بر حفظ و تقویت صفات پهلوانی و جوانمردی و روحیه معنوی توصیه نمودند.


  منشور هشتم

  انصراف از مسابقه با ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی:

  اقدام بسیار با ارزش و تلاش بسیار مهم و حساس در مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی انصراف ورزشکاران ایرانی از مسابقه با ورزشکاران این رژیم می باشد که مورد تاکید قرار گرفته است.


  منشورنهم

  باور داشتن ظرفیت و استعداد جوانان در رشته های گوناگون:

  ایجاد زمینه بروز استعدادهای جوانان ایرانی در عرصه های مختلف که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی محقق شد و پیشرفت ها و موفقیت های جوانان ایران در رشته های ورزشی نشانگر ظرفیت و استعداد بالای جوانان در رشته های گوناگون می باشد. معظم له بر سرمایه گذاری برای تربیت این استعدادها و پرورش آنها به سمت قهرمانی تاکید فرمودند ، توانایی ها و استعدادهای بالای جوانان ایرانی در زمینه های مختلف علمی ، فناوری و تحقیقاتی را یک حقیقت انکار ناپذیر خواندند و تاریخ ایران اسلامی را گواه این امر دانسته و ظهور چهره ها و شخصیت های برجسته همچون ابن سینا، زکریای رازی، فارابی ، سعدی و حافظ را نشان دهنده وجود استعدادهای متراکم در این منطقه از دنیا برشمردند.


  منشور دهم

  ورزش قهرمانی موتور محرک ورزش همگانی و قهرمانان ورزشی مروجان ورزش همگانی:

  لزوم توجه بیش از پیش به ورزش همگانی و منوط دانستن پیشرفت یک کشور به نیروی انسانی سالم ، عالم ، با همت و دیندار و همچنین حل بسیاری از مشکلات اخلاقی جامعه همچون اعتیاد را نتیجه فراگیر شدن ورزش همگانی در میان مردم دانستند.


  منشور یازدهم

  ویژگی های اخلاقی لازم برای یک ورزشکار:

  معظم له ضمن اظهار خوشوقتی از سلامت جامعه یادآور شدند که قرار گرفتن یک جوان ورزشکار بر روی امواج تبلیغ و توجه به جهانی او را در معرض خط اخلاقی قرار می دهد و باید از خود مراقبت کند. مغرور نشدن ، مردمی و جوانمرد ماندن، با مردم بودن و برای مردم دل سوزاندن از جمله ویژگی های اخلاقی لازم برای یک ورزشکار است که به ورزشکاران برای حفظ و تقویت این روحیات سفارش فرمودند. همچنین در بعد فردی و به دلیل اعتماد به نفس بالا در یک قهرمان ورزشی ضرورت دوری لاز صفات ناپسندی همچون چاپلوسی و تملق ، دروغگویی و دو رویی را یاد آور شدند.


  منشور دوازدهم

  اخلاق در رسانه های ورزشی – کارهای نادرست در رسانه ها:

  تلاش برخی برای تخریب فضای ورزشی کشور از طریق ترویج تهمت، دروغ ، نزاع موجب گلایه معظم له بود و یادآور شدند که متاسفانه سهم رسانه های ورزشی در این کار خلاف کم نیست و من در این خصوص هشدار می دهم . بزرگنمایی موضوعات کوچک و ایجاد فضای دعوا، تلاش برای سوق دادن افراد مصاحبه کننده به سمت حرفهای تند و ناسزا گویی کارهای نادرستی است که بر تقویت نقطه مقابل آن در رسانه ها تاکید گردید.


  منشور سیزدهم

  اولویت بندی رشته های ورزشی:

  مطالبه معظم له از مسئولان ورزشی کشور اولویت بندی رشته های ورزشی بود و بر سرمایه گذاری و اهتمام بیشتر نسبت به برخی رشته هایی که در داخل دارای ریشه تاریخی و تجربه کافی است، تاکید شد.


  منشور چهاردهم

  عالی کردن ورزش:

  توجه ویژه بر روی قواعد علمی رشته های ورزشی و تحقیقات علمی در این خصوص از مسائل ضروری در ورزش کشور انگاشته شود و اکتفا نشدن به تحقیقات علمی ، خارجی و استفاده از توانایی تحقیقات علمی و ارائه نظریه های متخصصان و صاحب نظران جوان که توانایی دستیابی به موفقیت های بزرگ و خیره کننده در حوزه های پیچیده علمی را دارا هستند، مطالبه جدی معظم له بود.  سخن پایانی

  عواطف صمیمانه و احساسات صادقانه مقام معظم رهبری نسبت به قهرمانان و پیشکسوتان:

  پیام های تشکر من از موفقیت های بین المللی ورزشکاران نشات گرفته از احساس صادقانه و حقیقی است که معتقد است ورزشکاران با کسب مقام قهرمانی در واقع به ملت وکشور خود خدمت می کنند و پیام های عزم و اراده ، ایستادگی و ایمان ملت ایران به جهان می رسانند.

  شما قهرمانان و پیشکسوتان نور چشم ملت ایران هستید و امیدواریم همواره اینگونه باشید.

  اسفند ماه 1391

  سید علی خامنه ای

  در دیدار با قهرمانان المپیک و پاراالمپیک
 6. صلوات

  raz

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود