صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: " پینوکیو ۲۰۱۳ "

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067

  " پینوکیو ۲۰۱۳ "


 2. صلوات ها 9


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۲
  علاقه
  مکه،کربلا،زیارت،شهادت...
  نوشته
  138
  حضور
  1 روز 15 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  856  " پینوکیو ۲۰۱۳ "

  کمی دروغ بگو پینوکیو......

  دروغ های تو قابل تحمل ترند....

  به خاطر کودکی بود و شیطنت...

  به خاطر این بود که دنیای آدمها را تجربه نکرده بودی،

  که ببینی یک دروغ چه ها میکند....

  اینجا آدمها دروغشان به بهای یک زندگی تمام میشود

  به بهای یک دل شکستن...

  اینجا دروغ ها باعث مرگ عشق و اعتماد میشود...

  اینجا ادمها دروغ های شاخ دار میگویند

  بعد دماغ دراز خود را جراحی پلاستیک میکنند

  پرستویی که مقصد را در کوچ می بیند، از ویرانی لانه اش نمی هراسد!

 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  اثبات دروغگویی آمریکا درباره حمله شیمیایی سوریه
  سیمور هرش، خبرنگار معروف آمریکایی فاش ساخت که دولت آمریکا با مردم این کشور صادق نبوده است و اتهامی که علیه حکومت سوریه درخصوص حمله با گاز سارین مطرح شده، دروغ است.
  " پینوکیو ۲۰۱۳ "
       به گزارش افکارنیوز، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا اوایل ماه سپتامبر ادعا کرد که این کشور مدارکی را دارد که نشان می‌دهد حمله با گاز اعصاب در حومه شهر دمشق به دستور بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه رخ داده است.

  چند روز پس از این افشاگری باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در یک سخنرانی برای مردم این کشور گفت "ما می‌دانیم که حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه مسئول این حمله بوده است" و به گفته وی بشار اسد خط قرمز را رد کرده است.

  اما سیمور هرش درمطلبی که روز یکشنبه در نشریه "لاندن ریویو آو بوکس" منتشر کرده عنوان کرده که دولت آمریکا اطلاعاتی دستچین شده را به مردم ارائه داده است.

  وی در این زمینه به مکالمات با ماموران اطلاعاتی و مقامات ارتش اشاره کرد.

  به گفته هرش یک مقام اطلاعاتی سابق بلند پایه گفته است که دولت اوباما اطلاعات موجود را در زمینه ترتیب و زمان دستکاری کرده تا رئیس جمهور بتواند به همراه مشاورانش اطلاعاتی را که چند روز پیش از حمله شیمیایی به دست آمده به گونه‌ای جلوه دهد که این اطلاعات به صورت همزمان دریافت و تحلیل شده‌اند.

  به گفته هرش این تحریف وی را به یاد حادثه خلیج تونکین در سال ۱۹۶۴ انداخته است که در آن زمان دولت جانسون ترتیب رهگیری‌های آژانس امنیت ملی آمریکا را دستکاری کرد تا یکی از بمباران‌های اولیه در شمال ویتنام را توجیه کند.

  همین مقام عنوان داشت: در داخل ارتش و سازمان‌های اطلاعاتی نارضایتی بزرگی وجود دارد، آن‌ها می‌گویند ما چطور می‌توانیم به اوباما کمک کنیم وقتی که وی و همقطارانش در کاخ سفید به دلخواه خود اطلاعات را دستکاری می‌کنند.

  سیمور هرش در مطلب خود می‌نویسد: دولت آمریکا اطلاعات مربوط به گروه افراط گر النصرة را پنهان کرد.

  به گفته هرش این گروه تا پیش از ماه مه یک تهدید هشدار دهنده بود و آمریکا اطلاع پیدا کرده بود که اعضای النصرة می‌توانند گاز سارین ساخته و استفاده کنند.

  با این وجود این گروه که همپیمان مخالفان شورشی در سوریه است، هرگز به عنوان متهم حملات شیمیایی اعلام نشد.

  سیمور هرش به یک سند مربوط به ماه ژوئن اشاره می‌کند که برای معاون مدیر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا فرستاده شده است و گفته است که گروه النصرة می‌تواند گاز سارین را به دست آورده و استفاده کند.

  با این وجود دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا و همچنین دفتر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا نتوانستند سند مورد اشاره را پیدا کنند. حتی با وجود اینکه آنها کدهای مربوط به آن را ارائه کردند.

  سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل در کنفرانسی خبری گفته بود: این بسیار مهم است که توجه کنیم تنها حکومت بشار اسد است که گاز سارین دارد و ماهیچ شواهدی نداریم که مخالفان سوری گاز سارین داشته باشند.

  مشخص نیست که آیا دفتر سامانتا پاور نیز گزارش بسیار محرمانه‌ای مربوط به تملک گاز سارین توسط گروه النصرة را در اختیار داشته است یا خیر. اما اظهارنظر وی بازتاب رفتاری است که در دولت آمریکا وجود داشت. دولت آمریکا تقریبا در همان زمانی از حمله شیمیایی در سوریه با خبر شد که شهروندان آن را فهمیدند.

  به گفته سیمور هرش، جلسات روزانه اظهار گزارش‌های اطلاعاتی در روزهای پیرامون حمله شیمیایی هیچ اشاره‌ای به سوریه نکردند حتی با وجود آنکه تصاویر ویدئویی و عکس‌های این حمله در اینترنت منتشر شده‌ بودند.

  وی افزود که یک سیستم حس گر در سوریه در دسامبر ۲۰۱۲ تولید گاز سارین در یک انبار تسلیحات شیمیایی ارتش سوریه را فاش ساخته بود. با این وجود مشخص نبود که آیا چنین چیزی یک شبیه سازی بوده است یا خیر.

  به گفته هرش همه ارتش‌های دنیا شبیه سازی‌هایی را از این دست انجام می‌دهند. بلافاصله اوباما به سوریه هشدار داد که استفاده از گاز سارین غیرقابل پذیرش خواهد بود.

  هرش می‌نویسد: اگر آنچه که سنسورها ماه دسامبر گذشته مشاهده کردند به قدری مهم بوده است که رئیس جمهور مجبور شد دستور دهد که باید آن را سرنگون کرد چرا رئیس جمهوری آمریکا همین هشدار را سه روز پیش از حمله شیمیایی در ماه اوت نداد؟

  همچنین رسانه‌ها نیز در پاسخ به یک گزارش سازمان ملل درباره این حمله تسلیم تایید آن شدند. این گزارش که چندان در زمینه اطلاعات خود مطمئن نبود، گفت که سلاح استفاده شده به وضوح مطابق با مختصات گلوله توپخانه‌ای با کالیبر ۳۳۰ میلیمتر است.

  تئودور پوستول، استاد دانشگاه ام آی تی و دیگر کارشناسان مهمات چندی بعد عکس‌های مربوط به این سلاح‌ها را بررسی کرده و گفتند که این گلوله توپ یک گلوله دست ساز بوده که احتمالا به طور محلی ساخته شده است و با هیچ یک از سلاح‌های زرادخانه‌ ارتش سوریه تطابق ندارد و نمی‌توانسته ۹ کیلومتر را از پایگاه ارتش سوریه که رسانه‌ها فرض کرده بودند محل شلیک آن است، طی کند.

  پوستول به همراه یکی از همکارانش به نام ریچارد ام. لوید دو هفته پس از حمله شیمیایی ۲۱ اوت تحلیلی را منتشر کردند و به درستی ارزیابی کردند که موشک‌های این حمله یک کلاهک گاز سارین بسیار بزرگتر از آنچه که برآورد شده بود، داشته است.

  روزنامه تایمز به تفضیل درباره این تحلیل گزارش داد و از پوستول و لوی به عنوان کارشناسان تسلیحاتی مهم یاد کرد.

  یک مطالعه دیگر این دو کارشناس که چندی بعد از آن انجام شده بود و برد و مسیر پرواز موشک‌ها را بررسی کرده بود با گزارش‌های قبلی تایمز تناقض داشت و با وجود اینکه به این روزنامه ایمیل شد تاکنون منتشر نشده است.

  اگرچه قطعنامه سازمان ملل احتمال مداخله نظامی آمریکا را کم کرد اما اگر این اتهامات تایید شوند تاثیر آن‌ها چشمگیر خواهد بود و یادآور دولت جورج دبلیو بوش است.

  میراث دولت بوش به دلیل اتهامات مربوط به اینکه آمریکا هیچ شواهدی از سلاح‌های کشتار جمعی در عراق نداشت در حالی که این ادعا را داشت، بسیار تیره است.

  به گفته هرش اطلاعات دست چین شده دولت اوباما مشابه با فرآیند استفاده شده برای توجیه جنگ عراق است.


 6. صلوات ها 6


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  ضرورت افشاي جاسوسي ها و دروغگويي هاي آمريکا

  - نويسنده آمريکايي تاکيد کرد، بايد جاسوسي ها و اقدامات مخفيانه و دروغگويي هاي آمريکا فاش شود.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شبکه تلويزيوني راشاتودي، " باب وودوارد " نويسنده و روزنامه نگار آمريکايي گفت کاخ سفيد اقداماتي انجام مي دهد که مردم اصلا از آن اطلاع ندارند. اين نويسنده امريکايي افزود، بايد در اين زمينه اطلاع رساني شود و مردم آمريکا بدانند که چه واقعيتهايي در اطراف آنها در جريان است.
     

  باب وودوارد خاطر نشان کرد، بايد مشخص شود سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا " سيا " و پليس فدرال آمريکا " اف بي آي " و سازمان امنيت ملي آمريکا " ان اس اي " چه اقداماتي انجام مي دهند.
  اين روزنامه نگار آمريکايي همچنين گفت، اخيرا فاش شده است که سازمان امنيت ملي آمريکا به صورت گسترده در کشورهاي مختلف جاسوسي مي کند. به گفته اين نويسنده امريکايي، دامنه اين اقدامات اطلاعاتي و شنودهاي اطلاعاتي به کشورهايي همانند آلمان نيز رسيده است. 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  انتقاد از دروغگويي دولت آمريکا

  بزرگنمایی : " پینوکیو ۲۰۱۳ " " پینوکیو ۲۰۱۳ "

  خبرگزاري آريا- يک روزنامه نگار آمريکايي گفت، دولت آمريکا بطور نظام مند دروغ مي گويد، اما هيچ يک از غول هاي رسانه اي اين دروغگويي ها ا به چالش نمي کشند.
  به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از واحد برونمرزي، "سيمور هرش"، روزنامه نگار کهنه کار آمريکايي، در مصاحبه با روزنامه گاردين انگليس گفت، دولت باراک اوباما ، رييس جمهوري آمريکا به طور نظام مند هميشه دروغ مي گويد، اما هيچ کدام از غول هاي رسانه اي آمريکا وي را به چالش نمي کشند.
  هرش افزود، اين مسئله تاسف انگيز است، آنها بيشتر عده اي بله قربان گو هستند و مي ترسند از اوباما انتقاد کنند .
  اين روزنامه نگار آمريکايي تاکيد کرد، هميشه وقتي اتفاق خيلي مهمي روي مي دهد، رئيس جمهوري و اطرافيان وي کنترل اخبار را در دست مي گيرند و تمام تلاش خود را مي کنند تا واقعيت بيان نشود.
  هرش در بخش ديگري از مصاحبه خود به مسئله افشاگري هاي ادوارد اسنودن ، کارمند سابق آژانس اطلاعات مرکزي آمريکا - سيا پرداخت و گفت، به طور قطع اسنودن ماهيت بحث درمورد جاسوسي هاي آمريکا را تغيير داد. خبرنگاران نيز، درمورد اين جاسوسي ها مطالبي نوشته بودند، اما کار وي چشمگير بود، زيرا مدارک مستندي ارائه کرد.

 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  " پینوکیو ۲۰۱۳ "
  عنوان : سرانجام تناقض گویی دسته : سیاست " پینوکیو ۲۰۱۳ "
  بدون هیچگونه تردیدی فشارهایی که از گوشه گوشه نقاط تحت سلطه فیزیکی و رسانه ای آمریکا به کاخ سفید می رسد باعث شده است که مقامات کاخ سفید دچار نوعی هزیان و تناقض گویی های آشکار شوند و بار دیگر نشان دهند که به هیچ وجه من الوجوه قابل اعتماد نیستند . هر وقت که کوچکترین حرکت به ظاهر مثبتی ( البته آنهم فقط در گفتار ) از سوی مقامات آمریکایی شنیدیم ، در اقدامی تعجب انگیز ( برای افکار عمومی دنیا نه ملت ایران ) سایر مقامات کاخ سفید حرفشان را به طرز ناشیانه ای پس گرفتند ! از یاوه گویی و تشطط فکری و کلامی اوباما هم که کم نیدیه و نشنیده ایم . اوباما حدود 2 سال در سخنرانی خود در اجلاس آیپک اظهارات متناقضی در خصوص ایران مطرح کرده و تصریح کرد که ترجیح می‌دهد از دیپلماسی در قبال برنامه هسته‌ای ایران استفاده کند . جالب اینجاست که وی به همین بخش از سخنانش اکتفا نکرد و در ادامه در حالیکه از دیپلماسی در قبال ایران حمایت کرد ، ادامه داد در شرایطی که دفاع از آمریکا و منافع کشور لازم باشد، در خصوص استفاده از زور علیه ایران تردید ندارد !!! نکته ای که در اینجا باید مورد تاکید قرار بگیرد این است که اوباما نمی تواند این سیاست دو پهلو و متناقض را بیشتر از این ادامه دهد . در صورت ادامه این روند یا باید وجه بین المللی خود در بین متحدانش را مخدوش شده بپذیرد و یا باید با تندروهای صهیونیستی در اسرائیل و کنگره کنار بیاید .
  " پینوکیو ۲۰۱۳ "
  برای ارائه تحلیل صحیح از این جریان باید حال و روز این روزهای آمریکا درخاورمیانه و سایر مناطق جهان را مورد بررسی قرار داد . حضورهایی که عمدتاً با شکست های دیپلماتیک در این سالها همراه بوده است . نمونه این شکستها را می توان در مناقشه سوریه و مسئله هسته ای ایران دانست . با فرض هر دو وجه از این ناگزیرها و با توجه به نیم نگاهی به اوضاع و احوال جاری آمریکا ، سرانجامی جز سقوط برایش نمی توان متصور شد . البته در روزهای آغازین فعالیت جدید دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در قبال آمریکا و متحدانش ، این مسئله به سادگی قابل پیش بینی بود . یاد نرفته که مقام معظم رهبری در همان روزها فرمودند " هر ملت و دولتی به امریکا اعتماد کند ضربه خواهد خورد حتی اگر از دوستان امریکا باشد ، توصیه قبلی خود را یک بار دیگر تکرار می‌کنم؛ نباید به دشمنی که لبخند می‌زند، اعتماد کرد " حال در این روزها این سوال مطرح است که چه برخوردی باید با این نوع به اصطلاح دیپلماسی ناشیانه آمریکا داشت . قطعاً از ابتدا هم جمهوری اسلامی بر روی تغییر رفتار آمریکا حساب باز نکرده بود و الان هم همینطور است . حتماً موضع گیری های آقای ظریف را در این خصوص شنیده اید که عواقب هر گونه اقدامی در جهت نقض توافق نامه ژنو را متوجه خود ِ آمریکهائی ها دانسته بود . تردیدی نیست که یگانه راه مبارزه صحیح و اصولی با این تناقض گویی ها حفظ روحیه مقاومت و تلاش و کوشش بی دریغ در داخل برای رسیدن به توانمدی های بی نظیر و مورد نیاز کشور است . همانگونه که رهبر معظم انقاب در این خصوص فرمودند " تکیه بر تواناییهای درونی به معنای نفی دیپلماسی نیست اما باید توجه داشت تحرک دیپلماسی تنها بخشی از کار است و محور اصلی، اتکا به توانایی داخلی است که می تواند پای میز مذاکره نیز اعتبار و اقتدار بیاورد ... سوابق عملکرد امریکا نشان می دهد موضوع هسته ای تنها بهانه ای برای ادامه دشمنی با ایران است. لبخند فریب گرانه دشمن کسی را دچار خطا نکند. اگر از مذاکرات نتیجه گرفته شود چه بهتر اگر نه، اثبات این توصیه مکرر است که برای حل مشکلات باید نگاه به درون داشته باشیم " انشاءالله با تدوام موضع گیری ها و اقدامات خوب و قابل دفاع دستگاه دیپلماسی و رهنمودهای مقام معظم رهبری با هوشیاری بیشتر و دقت عمل بالاتر در مواجهه با این سیاستها ، به پیروزی نهایی دست پیدا می کنیم .
  " پینوکیو ۲۰۱۳ "


 12. صلوات ها 7


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  تو از دار دنیا دو دختر داری که خیلی خوب در حقشان پدری می کنی.


  " پینوکیو ۲۰۱۳ "


  دنیا درک می کند :

  که اگر هم دستور ارسال اسلحه به سوریه را برای تروریست ها صادر می کنی از روی نوعدوستی و به این دلیل است که دخترکان سوری را نیز همچون دخترکان خودت دوست داری.


  هی باراک تو خیییییلی مهربونی پسر!

  تو یه پارچه حقیقتی!


  " پینوکیو ۲۰۱۳ "

  راستی باراک،
  به دخترکانت بگو : این یک دختر بچه سوری است که تکفیری های مسلح شده از سوی تو ، اینگونه به زنجیرش کشیده اند و برای ارمغان آزادی و دموکراسی امریکایی در مقابل چشمانش، والدینش را ذبح می کنند.


  آقای اوباما،

  اگر ذره ای،

  تنها ذره ای انسانیت در وجودت باقی مانده است آن دستهای چدنی را از دستکش مخملی ات بیرون بیاور.


  " پینوکیو ۲۰۱۳ "


  پی نوشت 1 : نگارنده، تصویر این دختربچه ی شیعه سوری را تبلور سقوط بیرق امریکا در جهان می داند.

  این تصویر حضیض قدرت این ابرقدرت سابق را برملا کرده است.

  پی نوشت 2 :
  منبع عکس کودک سوری

 14. صلوات ها 8


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  رئیس جمهوری که پینوکیو شد

  افشای شنود مکالمه های رهبران اروپایی از جمله صدراعظم آلمان توسط سرویس های اطلاعاتی امریکا به سوژه داغی برای کاریکاتوریست های تبدیل شده است.عده ای اوباما را به دلیل دروغ گویی هایش به پینوکیو تشبیه کرده اند.

  • " پینوکیو ۲۰۱۳ "
  • " پینوکیو ۲۰۱۳ "
  • " پینوکیو ۲۰۱۳ "
  • " پینوکیو ۲۰۱۳ "
  • " پینوکیو ۲۰۱۳ "  " پینوکیو ۲۰۱۳ "

  " پینوکیو ۲۰۱۳ "
 16. صلوات ها 8


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  خــدا » همه چیز
  نوشته
  6,492
  حضور
  157 روز 4 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  0
  گالری
  3277
  صلوات
  45168  اوباما کلا پینوکیوست دیگه


  پینوکیوی 2010
  پینوکیوی 2011
  پینوکیوی2012
  پینوکیوی2013

  قبل اوباما که جرج بوش پینوکیو بود و قبل اون بیل کلینتون و الی اخر ...

  ویرایش توسط ابوالفضل : ۱۳۹۲/۰۹/۲۲ در ساعت ۱۷:۱۰

  " پینوکیو ۲۰۱۳ "


 18. صلوات ها 5


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  خــدا » همه چیز
  نوشته
  6,492
  حضور
  157 روز 4 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  0
  گالری
  3277
  صلوات
  45168  Barack Pinocchio Obama

  " پینوکیو ۲۰۱۳ "


  یه مجله خارجی تیتر زده بود


  " پینوکیو ۲۰۱۳ "


 20. صلوات ها 5


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تایید """""باطل""""" آری یا خیر ؟
  توسط حامد در انجمن مدیریت محتوا
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۹/۲۹, ۰۰:۰۶
 2. پاسخ: 126
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۲۲, ۱۰:۲۴
 3. یک بحث داغ: "اسلام" و "ملی گرایی"
  توسط حامد در انجمن ولایت فقیه و حکومت اسلامی
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۲/۱۸, ۱۱:۲۵
 4. "مورچه" داناتر از ""سلیمان"" ؟؟؟
  توسط حامد در انجمن نبّوت خاصه
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۱/۰۹, ۱۷:۳۹
 5. """""""+++راستی،مهدی کیست؟؟+++"""""""""""
  توسط ستاره زهراء در انجمن مهدویت و آخرالزمان
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۱۱/۰۶, ۱۷:۳۶

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود