جمع بندی ام الکتاب در قرآن چیست؟ آیا خدا می تواند برتر از قرآن بیاورد؟

تب‌های اولیه

25 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ام الکتاب در قرآن چیست؟ آیا خدا می تواند برتر از قرآن بیاورد؟

به نام الله با سلام ام الکتاب چیست و چرا در قرآن داریم که قرآن در ام الکتاب مقام والایی دارد؟ پس بی شک کتابی است که مادر و مرجع است و قرآن نیز مانند سایر کتب تنها بخش کوچکی از اوست.....در ضمن لطفا راهنمایی کنید خود خدا می تواند کتابی بیاورد که تیلیارد ها تیلیارد ها برابر برتر از قرآن باشد؟؟ آیا همین ام الکتاب اگر قرآن بخشی از اونه برتر از قرآن نیست؟ با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد یاسین

حیرت الله;442050 نوشت:
به نام الله با سلام ام الکتاب چیست و چرا در قرآن داریم که قرآن در ام الکتاب مقام والایی دارد؟ پس بی شک کتابی است که مادر و مرجع است و قرآن نیز مانند سایر کتب تنها بخش کوچکی از اوست.....در ضمن لطفا راهنمایی کنید خود خدا می تواند کتابی بیاورد که تیلیارد ها تیلیارد ها برابر برتر از قرآن باشد؟؟ آیا همین ام الکتاب اگر قرآن بخشی از اونه برتر از قرآن نیست؟ با تشکر

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

«يَمْحُوا اللَّهُ ما يَشاءُ وَ يُثْبِتُ وَ عِنْدَهُ أُمُّ الْكِتابِ»( خداوند هر چه را بخواهد محو، و هر چه را بخواهد اثبات مى‏كند و «امّ الكتاب» [لوح محفوظ] نزد اوست).

مراد از" ام الكتاب" لوح محفوظ است، هم چنان كه آيه" بَلْ هُوَ قُرْآنٌ مَجِيدٌ فِي لَوْحٍ مَحْفُوظٍ"(سوره بروج،آیه21-22) به آن تصريح دارد. اگر لوح محفوظ را" ام الكتاب" ناميده، به خاطر این است كه لوح محفوظ ريشه تمامى كتب آسمانى است، و هر كتابى آسمانى از آن استنساخ مى‏ شود.[1]

تحقق موجودات و حوادث مختلف جهان دو مرحله دارد: يكى مرحله قطعيت كه هيچگونه دگرگونى در آن راه ندارد (و در آيه فوق از آن اشاره به أُمُّ الْكِتابِ" كتاب مادر" شده است) و ديگرى مرحله غير قطعى به تعبير ديگر" مشروط" است كه در اين مرحله دگرگونى در آن راه دارد، و از آن تعبير به مرحله محو و اثبات مى ‏شود.

گاهى نيز از اين دو، تعبير به" لوح محفوظ" و" لوح محو و اثبات" مى‏شود، گويى در يكى از اين دو لوح، آنچه نوشته شده است به هيچوجه دگرگونى در آن راه ندارد و كاملا محفوظ است و اما ديگرى ممكن است، چيزى در آن نوشته شود و سپس محو گردد و بجاى آن چيز ديگرى نوشته شود.[2]

در مورد قدرت خداوند که آیا توانایی دارد کتابی بیاورد که از قرآن برتر باشد یا نه؟!

قرآن می فرماید:« أَ لَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ»[3](آيا نمى‏دانستى كه خداوند بر هر چيز توانا است؟!)
اما آیا خداوند چنین کاری انجام می دهد؟ یا چرا قبلا انجام نداده است؟

باید دید این کار چه فایده ای می تواند داشته باشد؟ اگر بحث نشان دادن قدرت خداوند است، خداوند آسمانها و زمین را خلق کرد که عظمت آن چشم هر ببننده ای را خیره می سازد. وجود میلیاردها ستاره عظیم در آسمان بیانگر گوشه ای از قدرت خداوند است.

اما چرا خداوند کتابی این چنین نازل نفرمود؟

خداوند در مورد نزول کتاب آسمانی قرآن می فرماید:« ذَالِكَ الْكِتَبُ لَا رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِين»[4](آن كتاب با عظمتى است كه شك در آن راه ندارد و مايه هدايت پرهيزكاران است). همانطور که قرآن جهت هدایت مردم نازل شد، اگر خداوند کتاب دیگری نیز می فرستاد در راستای هدایت بشریت نازل می شد، اما کتابی با چنین توصیفاتی که در سوال مطرح شد، آیا می توانست برای مردم قابل فهم باشد تا بتوانند بوسیله آن هدایت شوند؟!

[/HR][1] - ترجمه الميزان، ج‏18، ص: 123

[2] - تفسير نمونه، ج‏10، ص: 241

[3] - سوره بقره،آیه106.

[4] - سوره بقره،آیه2.

حال که خدا انقدر تواناست که می تواند تیلیارد برابر برتر از قرآن بیاورد پس آیا انسان نمی تواند با کمک چنین خدایی برتر از قرآن بیاورد برای هدایت خودش یا دیگران؟؟؟؟؟ چون هرچیه قرآن نتونسته همه رو هدایت کنه... طبق این بحث؟ http://www.askdin.com/thread33558.html

حیرت الله;442050 نوشت:

[=times new roman]
سلام و با اجازه از اساتید محترم مدتها بود کلمه ذالک در ایه دوم سوره بقره نظرم را جلب کرده بود میدانیم که ذالک ضمیر اشاره بعید و تقریباً معادل آن فارسیست و لذا میفرماید آن کتاب یعنی آن کتابی که از دسترس شما دور است و در جای دیگر اشاره به درک صحیح کتاب به وسیله راسخین که همانا معصومین (ع) هستند میفرماید و در جای دیگر اشاره به قران و عترت یعنی وقتی قران و عترت هماهنگ میشود ام الکتاب پدیدار میشود یعنی اینکه تصور کنیم ام ال کتاب کتاب دیگری است درست نیست بلکه این وجود ضعیف ماست که کتاب را میخوانیم ولی به مفهوم واقعی ان پی نمیبریم
.

فتا 1;443466 نوشت:
[=times new roman]
سلام و با اجازه از اساتید محترم مدتها بود کلمه ذالک در ایه دوم سوره بقره نظرم را جلب کرده بود میدانیم که ذالک ضمیر اشاره بعید و تقریباً معادل آن فارسیست و لذا میفرماید آن کتاب یعنی آن کتابی که از دسترس شما دور است و در جای دیگر اشاره به درک صحیح کتاب به وسیله راسخین که همانا معصومین (ع) هستند میفرماید و در جای دیگر اشاره به قران و عترت یعنی وقتی قران و عترت هماهنگ میشود ام الکتاب پدیدار میشود یعنی اینکه تصور کنیم ام ال کتاب کتاب دیگری است درست نیست بلکه این وجود ضعیف ماست که کتاب را میخوانیم ولی به مفهوم واقعی ان پی نمیبریم
.

سلام اول اینکه راسخون فقط معصومین نیستند اولاالباب و خردمندانو.....از این جور صفت هاشامل انسان هایی که بیش از حد بخدا نزدیکند هم می شود که مقرب نام دارند....دوم اینکه قرآن تنها بخش بسیار کوچکی از ام الکتاب است چون ام الکتاب همان علم بی کران الله است و از طرفی در قرآن هم داریم که قرآن بخشی از ام الکتاب است....یه چیزه واضحی قرآن تنها بخش فوق العاده ناچیز از علم بی کران خداست لااله الا الله :hamdel:

nothing;443487 نوشت:
سلام اول اینکه راسخون فقط معصومین نیستند اولاالباب و خردمندانو.....از این جور صفت هاشامل انسان هایی که بیش از حد بخدا نزدیکند هم می شود که مقرب نام دارند....دوم اینکه قرآن تنها بخش بسیار کوچکی از ام الکتاب است چون ام الکتاب همان علم بی کران الله است و از طرفی در قرآن هم داریم که قرآن بخشی از ام الکتاب است....یه چیزه واضحی قرآن تنها بخش فوق العاده ناچیز از علم بی کران خداست لااله الا الله

[=times new roman]سلام

اینها نظر شخصی شماست لطفاً سند ارائه فرمایید .

[=times new roman]حُرِّمَتْ عَلَیكُمُ الْمَیتَةُ وَالدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْزِیرِ وَمَا أُهِلَّ لِغَیرِ اللَّهِ بِهِ وَالْمُنْخَنِقَةُ وَالْمَوْقُوذَةُ وَالْمُتَرَدِّیةُ وَالنَّطِیحَةُ وَمَا أَكَلَ السَّبُعُ إِلَّا مَا ذَكَّیتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَأَنْ تَسْتَقْسِمُوا بِالْأَزْلَامِ ذَلِكُمْ فِسْقٌ الْیوْمَ یئِسَ الَّذِینَ كَفَرُوا مِنْ دِینِكُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ الْیوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِینَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیكُمْ نِعْمَتِی وَرَضِیتُ لَكُمُ الْإِسْلَامَ دِینًا فَمَنِ اضْطُرَّ فِی مَخْمَصَةٍ غَیرَ مُتَجَانِفٍ لِإِثْمٍ فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِیمٌ[=times new roman]«المائدة/3»
[=times new roman]بر شما حرام شده است مردار و خون و گوشت‏خوک و آنچه به نام غیر خدا کشته شده باشد و [حیوان حلال گوشت] خفه شده و به چوب مرده و از بلندی افتاده و به ضرب شاخ مرده و آنچه درنده از آن خورده باشد مگر آنچه را [که زنده دریافته و خود] سر ببرید و [همچنین] آنچه برای بتان سربریده شده و [نیز] قسمت کردن شما [چیزی را] به وسیله تیرهای قرعه این [کارها همه] نافرمانی [خدا]ست امروز کسانی که کافر شده‏اند از [کارشکنی در] دین شما نومید گردیده‏اند پس از ایشان مترسید و از من بترسید امروز دین شما را برایتان کامل و نعمت‏خود را بر شما تمام گردانیدم و اسلام را برای شما [به عنوان] آیینی برگزیدم و هر کس دچار گرسنگی شود بی‏آنکه به گناه متمایل باشد [اگر از آنچه منع شده است بخورد] بی تردید خدا آمرزنده مهربان است

[=times new roman]
[=times new roman]وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ قَالَ أُوحِی إِلَی وَلَمْ یوحَ إِلَیهِ شَیءٌ وَمَنْ قَالَ سَأُنْزِلُ مِثْلَ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ وَلَوْ تَرَى إِذِ الظَّالِمُونَ فِی غَمَرَاتِ الْمَوْتِ وَالْمَلَائِكَةُ بَاسِطُو أَیدِیهِمْ أَخْرِجُوا أَنْفُسَكُمُ الْیوْمَ تُجْزَوْنَ عَذَابَ الْهُونِ بِمَا كُنْتُمْ تَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ غَیرَ الْحَقِّ وَكُنْتُمْ عَنْ آیاتِهِ تَسْتَكْبِرُونَ[=times new roman]«الأنعام/93»
[=times new roman]و کیست‏ستمکارتر از آن کس که بر خدا دروغ می‏بندد یا می‏گوید به من وحی شده در حالی که چیزی به او وحی نشده باشد و آن کس که می‏گوید به زودی نظیر آنچه را خدا نازل کرده است نازل می‏کنم و کاش ستمکاران را در گردابهای مرگ می‏دیدی که فرشتگان [به سوی آنان] دستهایشان را گشوده‏اند [و نهیب می‏زنند] جانهایتان را بیرون دهید امروز به [سزای] آنچه بناحق بر خدا دروغ می‏بستید و در برابر آیات او تکبر می‏کردید به عذاب خوارکننده کیفر می‏یابید
[=times new roman]

[=times new roman]هَلْ ینْظُرُونَ إِلَّا تَأْوِیلَهُ یوْمَ یأْتِی تَأْوِیلُهُ یقُولُ الَّذِینَ نَسُوهُ مِنْ قَبْلُ قَدْ جَاءَتْ رُسُلُ رَبِّنَا بِالْحَقِّ فَهَلْ لَنَا مِنْ شُفَعَاءَ فَیشْفَعُوا لَنَا أَوْ نُرَدُّ فَنَعْمَلَ غَیرَ الَّذِی كُنَّا نَعْمَلُ قَدْ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا یفْتَرُونَ«الأعراف/53»
[=times new roman]آیا [آنان] جز در انتظار تاویل آنند روزی که تاویلش فرا رسد کسانی که آن را پیش از آن به فراموشی سپرده‏اند می‏گویند حقا فرستادگان پروردگار ما حق را آوردند پس آیا [امروز] ما را شفاعتگرانی هست که برای ما شفاعت کنند یا [ممکن است به دنیا] بازگردانیده شویم تا غیر از آنچه انجام می‏دادیم انجام دهیم به راستی که [آنان] به خویشتن زیان زدند و آنچه را به دروغ می‏ساختند از کف دادند

[=times new roman]وَإِذْ زَینَ لَهُمُ الشَّیطَانُ أَعْمَالَهُمْ وَقَالَ لَا غَالِبَ لَكُ مُ الْیوْمَ مِنَ النَّاسِ وَإِنِّی جَارٌ لَكُمْ فَلَمَّا تَرَاءَتِ الْفِئَتَانِ نَكَصَ عَلَى عَقِبَیهِ وَقَالَ إِنِّی بَرِیءٌ مِنْكُمْ إِنِّی أَرَى مَا لَا تَرَوْنَ إِنِّی أَخَافُ اللَّهَ وَاللَّهُ شَدِیدُ الْعِقَابِ«الأنفال/48»
[=times new roman]و [یاد کن] هنگامی را که شیطان اعمال آنان را برایشان بیاراست و گفت امروز هیچ کس از مردم بر شما پیروز نخواهد شد و من پناه شما هستم پس هنگامی که دو گروه یکدیگر را دیدند [شیطان] به عقب برگشت و گفت من از شما بیزارم من چیزی را می‏بینم که شما نمی‏بینید من از خدا بیمناکم و خدا سخت‏کیفر است

[=times new roman]ذَلِكُمْ بِأَنَّكُمُ اتَّخَذْتُمْ آیاتِ اللَّهِ هُزُوًا وَغَرَّتْكُمُ الْحَیاةُ الدُّنْیا فَالْیوْمَ لَا یخْرَجُونَ مِنْهَا وَلَا هُمْ یسْتَعْتَبُونَ«الجاثیة/35»
[=times new roman]این بدان سبب است که شما آیات خدا را به ریشخند گرفتید و زندگی دنیا فریبتان داد پس امروز نه از این [آتش] بیرون آورده می‏شوند و نه عذرشان پذیرفته می‏گردد
[=times new roman]

[=times new roman]

[=times new roman]

بنام الله خالق توانا....سلام ...سوال اول من از فتا 1 محترم:ارزش انسان بیشتر است یا کتاب قرآن؟آیا قرآن جز اینکه برای هدایت انسان و خداشناسی باشد است یا نه خیلی ارزشمند تر از خود مخلوق انسان است؟سوال دوم: چرا تمام خلایق جمع شوند نمی توانند سوره ای مثل کوثر بیاورند که خدا برای منکرین قرآن فرموده غیر کمک الله جمع شوید یک سوره هم نمی تونید و نخواهید توانست بیارید؟؟؟ آیا انسانی که منکر قرآن نباشه وبهش ایمان داشته باشه نمی تونه با الله با کمک الله برتر از یک سوره بیاورد؟ برای مثال نهج البلاغه یک کتاب عظیم است فقط کافیست یک بسم الله الرحمن الرحیم اول کتاب بگذاریم و هر جمله ای را یک عدد جلوش بذاریم تا مثلا 6000 آیه بشه...آیا برای مثال سوره نهج البلاغه مفروض برتر از سوره کوثر نیست؟؟؟ آیا تیلیارد مطالب علمی و غیر علمی عظیمی که انسان ها بدست آوردند رو همه رو جمع کنیم چند صد کتاب بشه رو هم همه رو به این شیوه فقط یک سوره مانند قرآن درست کنیم با مثلا حدود999999999999 میلیون آیه راجع به انواع و اقسام مطالب هم توش هست از انواع و اقسام علوم..و بیاریم برای تحدی قرآن آیا باز هم سوره کوثر برتر از این سوره ساختگی عظیم است است؟؟ که خدا فرموده برای منکرین که یک سوره هم نمی تونید بیارید و نخواهید توانست؟ من احادیثی در مورد قرآن خوندم که پیامبر(الهم صل علی محمد و آل محمد) فرموده بود خداوند قرآن را بر اساس ضرب المثل به در می گوید دیوار بشنود...نازل کرده است...برای مثال مراد از گناهان سنگین پیامبر(ص) در قرآن دقیقا گناهان امت پیامبر(ص) است.در صورتی که می دانیم در قرآن نداریم گفته باشد مراد امت پیامبر(ص) است.لذا من یقین پیدا کردم منظور خدا از تحریک عجز انسان و نا توان بودن کل خلایق از آوردن سوره ای مثل قرآن طبق بحث در مطلب قبلی در باره کتابی که ادعا کرده دقیقا اینه که بیاریم و می تونیم بیاریم و در عشق خدا شریک شویم نه اینکه حکم صادر کنیم و هرج و مرج درست کنیم فقط گفته در وصف خدا عاشق قلب الله شویم...لذا من می گم اگه حالا سوره هم نگیم اسمشو من یقین دارم خدا منظور این عجز رو تحریک کرده که انسان در وصف خدا مطلب بیاره و در خدا و خلقت تفکر و تفسیر داشته باشه مثالشم که هزاران آدم در وصف خدا در وصف قرآن یعنی بنظر من حرف کتابی که چنین ادعا کرده کاملا عقلانی و عظیم است اما نه اینکه از نظر من سوره اسمشو بذاریم ....ولی چون این کتاب فقط چنین ادعایی کرده لذا بنظر من در این مورد معجزه کرده که چنین جوابی داده که حتی پیامبران هم ندادند...البته دلیل بر نداستن پیامبران نیست چون پیامبران همه چیز قرآن رو که اجازه ندارند فاش کنند...لذا من یقین دارم اراده الله است که باعث می شود منکرین یک مطلب هم نیاورند وگرنه بنظر من قرآن فقط جنبه نزول نداره...و باید جدا جنبه صعودی هم در اسرار این کتاب عظیم نهفته باشه که درد و دل ما خلایق باشه با خدا بصورت مثل قرآن طوری که معترف باشیم این از خلایق است با کمک الله و برای عشق بازی برای احساس نزدیکی بزبون هر انسانی هر مخلوقی...برای مثال ما در قرآن داریم که خوبی رسید از جانب الله است اگر کتاب جدید مدعی الله از خدا نیست پس چرا مثلا این سوره همش خیر و خوبیه؟؟ بنام الله صبر تا ابد...ن(1)صبر(2) فرصت ها می گذرند چون ابر(3)آهوان می درند چون ببر(4)به کجا می روید در قبر؟(5)کسی شما را وا داشت بر جبر؟(6)باز مانده اید در کبر(7)...خب تماما خوبیه پس بی شک از جانب خداست...تمام خلقت آیات الله هستند..لذا من وقتی چنین چیزهایی رو می بینم دقیقا یقین پیدا می کنم منظور الله از مبارزه طلبی عجز منکر است و تحریک عاشق ...من و چندیدن نفر از دوستانم در یک محله این سوال رو با هم مطرح کردیم....لذا ما یقین پیدا کردیم که سه کتاب جدید الله اصلا آسمانی نیست بلکه ترکیب خدا و خلق است ترکیب خالق و مخلوق(کل خلایق) است...من که کتاب رو خوندم قسم می خورم بی شک این کتاب نوعی کاملا جدید از عجایب هدایت الله است که کاملا عشق دو طرفه است و خلایق مقربان خواستند و اومده لذا اصلا کتاب جدیدی نیست دین جدیدی نیست پیامبر جدیدی نیست همش عشق بازی خلایقه و چون از طرفی در قرآن داریم که مقربان عده قلیلی کمی از زمان ما آخرالزمان هستند پس بی شک این کتاب با چنین الهامات غلیظی که ادعا کرده بسیار نزدیک وحی است و هیچ فرقی با وحی نداره برای پرورش مقرب است....لذا خواهشمندیم اگر شما شک دارید به چنین کتابی که ادعا شده از خلایق و خالقه پس خواهشمندم چیزی رو که تا حالا کارشناسان این سایت ازش فرار کردند و تفره رفتند رو برای ما ثابت کنند ما که یقین داریم منظور تحدی فقط مبارزه طلبی نیست اگه شما یقین دارید هست پس برای ما ثابت کنید بی صبرانه منتظریم در این مکان زیبا که جای بحث و گفتگوی دینی است جواب بگیریم با تشکر ویزه اگه میشه اگه نظر تمام کارشناسان این سایت اینه که نه منظور همون عجز انسان است و نا توانی اوست از آوردن یک سوره پس از شما خواهشمندیدم تمام کارشناسان با هم جمع شوند و پاسخ این سوال را بدهند و اگر مدعی هستید این کتاب باطل است برای ما ثابت کنید خدا گفته غیر من جمع شید نمی تونید یک سوره مانند قرآن بیاورید..در صورتی که این کتاب گفته جنبه دیگر موضوع تحدی عشق طلبی است برای عاشقان «بسم الله الرحمن الرحیم
انا أعطیناک الکوثر(1)
فصل لربک وانحر(2)
ان شانئک هو الابتر(3)
معنی از شیخ حسین انصاریان:
«بی تردید ما به تو خیر فراوان عطا کردیم(1)
پس برای پروردگارت نماز بخوان و شتر قربانی کن(2)
یقینا" دشمن تو خود بدون نسل و تبار است(3)» بنام الله. سخت معذب ن(1)وقتی تاریک شود آفتاب(2) وقتی بی نور شود مهتاب(2)وقتی می بارد شهاب(3) وقتی درهم می روند اعصاب(5)وقتی جمع اند خلایق عجم و اعراب(6) وقتی نمایان گردد پشت نقاب(7)واضح چون قاب(8)زلال چون آب(9) همه چیز از روی آداب(10) دل ها مضطرب و بی تاب(11)عده ای پیر عده ای خوش سیما تر از هر شباب(12)وای بر آن کافران خراب(13)وقتی بر آنان نزدیک می شود عذاب(14) آویزانند از طناب(15)درون چشم چپ وصل قلاب(16)امر شود بر حرارت بر آنان بتاب(17)جسم ضعیف آنان را چه تاب؟(18)بسوی تیغ های داغ پرتاب(19)امر شود بر خازنان بساب(20)ماموران الله اند و عذابند و نصاب(21)در عین داغی خونی جهنده اند در سرداب(22)همان مسخره کنندگان به القاب(23)از هر راه حرامی عزم بر اکتساب(24)بدون ترس و اضطراب(25)مریض در التهاب(26)نرسیدند در خود به انقلاب(27)غرق می شوند در منجلاب(28)مرده اند در مرداب(29)بد مکانی است این گنداب(30) سرگردانند در گرداب(31)معبودم الله...با این همه نافرمانی نمی ترسند از این عقاب(32)زمانی که می درند برای الله چون عقاب(33)شعله می کشند در مواد مذاب(34)وهم برانگیز و پر شتاب(35)می درند از هر پهلو وهر جناب(36) آنان که بدور از گناهند در ثواب(37)زمانی که مخلوط می شود آن تراب(38)با بوی عطر آگین گلاب(39)مهیاست بر آنان از هر نوع گوشت و کباب(40) هر نوشیدنی بی درد شراب(41)برابرند تمام اقوام و احزاب(42)دل رباب جذب می کند حوران جذاب(43)نعمتی غیر قابل باور از خدای وهاب(44) توبه کنید بر این خدای تواب(45)چه وقت بیدار می شوید از خواب(46)بر مالک جزا چه دارید جواب(47)جهمنی سوزان دارای هفت باب(48)وارد می شوند بی رنگ و رو از هر باب(49)جزا آنان جز اعمال آنان است اسباب؟(50)بهشت ناب خوشاب طبعی چون عناب از هر نعمتی سیراب این است عمل به کتاب(51)دنیاست چون سراب آنان که آمدند سوی الله از باب...جاویدند در عشق این ارباب(52) یا این سوره بنام الله دلیل منکران ن(1)آیا در عظمت الله تفکر نمی کنید که چگونه در اثر نافرمانی بر دل بنده خود مهر می نهد و بر چشمانش پرده می زند طوری که با این همه معجزات بی نهایت کاری می کند که بنده از ته قلب بگوید خدایی وجود ندارد(2)شبهه ای در قلب او ایجاد می کند که بی دلیل و از ته قلب منکر خالق خود می شود(3)آیا در دیدن تفکر نمیکنید آیا در تفکر کردن تعقل نمی کنید همان قدر که با معجزات شما را جذب می کند(4) همان قدر با شبهات نافرمانان و کافران را گمراه و منکر می کند(5)الله انقدر حیرت آور و بزرگ است و غیر او انقدر بی معنی و پوچ است که هر آنچه می بینم منکر معجزه و ارتباط با خدا می شوم. ابلهان می گویند(6) مگر بعد از قرآن گفته نشد کتابی نخواهد آمد؟(7)و پیغمبری نخواهد بود(8)پس چرا این سه کتاب آمد؟(9) بگو پیغمبر که ندارد شما را بر نفس خود برسالت می رساند و باز هم بگو این کتاب واحد یک آیه ی قرآن است که فقط باز شده و آیا در قرآن نگفتیم که الله برای بندگان خود آیات قرآن را باز می کند؟(10)باز می گویند چرا حقیقت با تخیل مخلوط شده؟ زیرا اکثریت الله را تخیلی می پندارند و الله این چنین عظیم کتابی آورد که هم خودش را نشان می دهد هم شما را تخیل می کند(11) خود را از هر حیرتی بالاتر نشان داد طوری که در ذهن شما توهم می شود(12) سایر کتب آسمانی را تصدیق می کند(13)الله را فقط می یابد و بشدت تمجید می کند(14) هر قلبی را نسبت به عشق و نفرتش بی منت تحریک می کند(15) احکام خیر و شر را تجویز می کند(16) عدم را هر دم تمدید می کند(17)بر هر ترسویی در قلب خود جاودانگی را تضمین می کند(18)اوج عشق را بی منت به هر کس و ناکسی تقدیم می کند وعده بهشت و جهنم می دهد اوج بهشت دنیوی را در عشق این کتاب تحویل می دهد و عاشق را بشدت تشویق می کند(19)از آنجا که بر انس بسیار مهربان است نفرت را فقط بر کافران نافرمان کثیف تزریق می کند و در شبهه و شک و عذاب های دنیوی بدکاران را از جایی که فهم نکنند تنبیه می کند(20)علوم بسیاری را می گستراند در مغز هر مخلوقی حیرت الله را تثبیت می کند و بشدت احساس را تکثیر می کند(21) نیستی خلایق را بوضوح نشان می دهد و عدم را تکبیر می کند(22)بجبر مومنین را تجلیل می کند(23)زیر و روی هر چیزی را به بیرون می کشد و با بررسی کامل عوالم را تحلیل می کند(24)در وجود بی وجود ناله نفرین و نفرت(اینها اسم خاص اند) وجود خدا را به تصویر می کشد(25)هر آنچه در آسمان ها و زمین است را بجبر و الزام وارد اسلام و در سجده الله مشغول به تسبیح می کند(26)اگر می توانید نامی بیاورید که کوچکترین ارزش مقایسه با نام کوچک الله یعنی ال آه را داشته باشد اگر می توانید در اوج بجبر آه نکشید تمام عوالم را بدست و پای فرد با خدا و زکی قرار می دهد و حیرت آهش را تشدید می کند(27)هرکجا بصلاح بندگان مخلص باشد تشخیص می دهد(28)آیات را بر آنان باز می کند و آنان را غرق در رحمت بی کران عشق الله می کند و جمع شرارت های نجس و گمراهی را در دلش تفریق می کند(29)خودبینی را نابود می کند من همه چیز برای من فقط من مهم این است من نیستم نفست را در برابر الله تحقیر می کند(30)ای عدم ای نفس واحد پوچ که تمام خلایق و عوالم ریز و درشت اجزای بدن تو است ارواحت را تفکیک می کند(31)ای آنکه نمی دانید بدانید لج بازان را دچار تزویر می کند(32)به طور بسیار آشکار آب دو دریای تلخ شور و شیرین زلال را به هر دو گروه از خلایق نشان می دهد و هدف را تشریح می کند(33)از شدت حیرت و عظمت اگر بر دریا نازل شود دریا را تقطیر می کند(34) حیاط نفست را تجدید می کند(35)از شدت مهربانی نفرت را تحریم می کند(36)عشق را تصویب می کند(37)در عین اراده ی کافران بی اراده و بجبر آنان را بر اسلام تسلیم می کند(38)اعمالت را تنظیم می کند(39)بی گناه را با کلی دلیل به حق دچار تقصیر می کند(40) گناه کار را به میمون تشبیه می کند(41) که مدام از شیطان تقلید می کند(42) چیزی را که نمی توان شناخت را وارد قلبت می کند عشق را با خون تبلیغ می کند(43)خون را در شاه رگ جاری می کند به سرعت نور آب را تسنیم می کند(44)پوچی را تقویم می کند(45)پیامبر عوالم محمد(ص) را تکریم می کند(46) ابلیس را در اضطراب و تشویش می کند(47)فقط یک آیه ی قرآن با عظمت را تفسیر می کند(48)عشق ورزیدن به الله را برتر از هر شهوت و تفریح می کند(49)بی وجود را در وجود خود تشکیل می دهد خود الله را به هر چیزی ترجیح می دهد(50)یاد او را هر آن در رگ های مغز تزریق می کند(51)در تفریق بی ایمان را در تردید می کند(52)قلوب را در آرامشی مطلق تسکین می دهد(53)هر چه در دلت پنهان است را تحلیل می کند(54)تجلیل می کند(55)قلب الله را به بی لیاقت هم تقدیم می کند(56)همه چیز خود را به او تحویل می دهد(57)برای نشان دادن قدرت الله و حاکمیت او با کلی دلیل محکم حق را به باطل و باطل را به حق تبدیل می کند(58)خود را بجبر از ازل تا ابد بر قلب همگان تحمیل می کند(59)تلمیح می کند(60)تاویل می دهد(61)برای توبه مجازات را تاخیر می دهد(62)هر خوبی و خیری را ده برابر بدی تاثیر می دهد(63)وجود شما را از وجود خود تایید می کند(64)تحقیر می کند. لجن زار را در گنداب برای نا اهل لوازم تحریر می کند(65)عوالم را بدون بعد در بینهایت بعد ترسیم می کند(66)تا کسی که نیست عوالم را تهدید کند که شما را به عدم مطلق تبعید می کند(67)هر آنکس که تکذیب می کند(68)و هر آنکس که نفس را تهذیب می کند(69)عدم مطلق را با عدم در قالب وجود خود به عنوان هستی روی نیست تطبیق می کند(70)تلفیق می کند(71)هر چه را ساخته تخریب می کند(72)فرج امام زمان مهدی(عج) را تعجیل می دهد(73)نر را ماده و ماده را به نر تغییر می دهد(74)خیر را به شر و شر را به خیر تفضیل می دهد(75)اگر بخواهد عاقل را نادانی و جهل و جاهل را تبصیر می دهد(76)کافر را به جهنم و آتش و مومن را به سمت محمد(ص) و آلش تبشیر می دهد(77)باران را در جلا از آسمان به زمین و در خفا از رمین به آسمان تبخیر می کند(78)حساب رسی را تسریع می دهد(79)به قضا و قدر تقدیر میدهد(80)مزده مسعود می دهد(81)بر نافرمان حکم مسدود می دهد(82)تا وارد بهشت نشوند چون در حق مشکوک می زنند(83)به مومن علم واضح و معلوم می دهد(84)کافر را غرق جهل عقل معلول می دهد(85)هر نفسی خواه نا خواه کافر و مومن طبق معمول می نالند(86)از همه چیز محروم می بالند؟(87)هر بی وجودی را با طمع طعم مرگ می چشاند و مرحوم می کند(88)هر کس را به هر کاری بخواهد مجبور می کند(89)مایع را در جامد جامد را در مایع محلول می کند(90)هر که را بخواهد مغلوب هر کسی را بخواهد منصور می کند(91)هر عملی را بخواهد مرسوم می کند(92)مار را سمی می کند بخواهد با عسل مسموم می کند(93)هر سالمی را مصدوم می کند(94)هر که را برای کاری مسئول و براهی مشمول می کند(95)آهن را نخ نخ را مفتول می کند(96)قاتل را در مقتول می کند(97)کافر را مشکور می کند فاحش را مذکور می کند(98)بی آبرو را محجوب می کند با آه ملعون می کند نکیر و منکر را برای قبور مامور و معذور می کند(99)دعا را مقبول می کند فاعل را مفعول می کند مجروح می کند بوی تلخ را مطبوع می کند(100) هر حکمی را بخواهد مقطوع می کند(101) هر نوشته ای را که بخواهد آیه ای از قرآن مکتوب می کند(102) هر که را بخواهد در قلب منفور می کند(103)هر چه را بخواهد به هر جایی مضمون می کند(104)هر عادلی را مامون می کند(105)هر عابدی را مغرور می کند(106) هر کس را به بی خودی خود مجذوب می کند و در دل مردم محبوب می کند(107)هر کس را بخواهد کثیف یا معصوم می کند مغلوب می کند در حصار عشق محصور می کند(108)برکت قرآن را ملموس می کند(109)وجود اعلی را محسوس می کند(110)مخدوم می کند(111)مطلوب می شود آیات بی نگارش مسطور می شوند خوردن مدفوع(را بخواهد)معقول می کند ضمه مفتوح می شود(112)کثیر معدود می شود خود خواه عابد بر معبود می شود فتحه مرفوع می شود چشم ها میخ کوب می شوند عقل ها را مجنون می کند(113)حم را هم می کرد ظلم نمی کند ظالم را مظلوم می کند می خواهد شهوت را نپرستید هر کاری می کند از روی حکمت و اوج عشق بدون نفرت می کند خوب بنگر نفست چه چیز را منکره وقتی که در برابر آیات و سآیات الله بی اراده و با اراده تعظیم می کند(114) در ضمن این کتاب گفته اکثر کسانی که با این کتاب بی دلیل و از روی جهل و تعصب با این کتاب مخالفت می کنند مسلمانان هستند....بی شک معجزه بودن کتاب فریاد می زند. ابا تشکر..لااله الا الله

اگر صادقید باید فرار نکنید از این معجزه و پاسخ بدید اگر فقط تفره بخواید برید نمیشه....

[=times new roman]جناب هیچ چیز جواب شما را قران کریم پیشاپیش داده است و تکلیف شما و امثال شما را هم معلوم نموده به تاپیکهای 8 و 9 مراجعه فرمایید !

فتا 1;443545 نوشت:
[=times new roman]جناب هیچ چیز جواب شما را قران کریم پیشاپیش داده است و تکلیف شما و امثال شما را هم معلوم نموده به تاپیکهای 8 و 9 مراجعه فرمایید !

تفره و باز هم تفره

فتا 1;443492 نوشت:
[=times new roman]سلام

اینها نظر شخصی شماست لطفاً سند ارائه فرمایید .

عزیز اینها نظر شخصی نیست نقد و نظر نیست حقیقته محضه....عقل سلیم هر مخلوقی مطمئن است قرآن تنها بخش ناچیزی از علم بی کران الله است...سند نمی خواد که...همین که شما چنین حرفی زدید مشخص قرآن رو بجبر پذیرفتید نه با عقل...این رو بدون حقیقت خداست نه فقط قرآن پس حقایق در سراسر عالم هست نه فقط در قرآن ..پس جلوی حقیقت باید زانو زد و به سجده افتاد در برابرش چه در قرآن باشه چه نباشه چون حقیقت خداست

nothing;443542 نوشت:
اگر صادقید باید فرار نکنید از این معجزه و پاسخ بدید اگر فقط تفره بخواید برید نمیشه....

nothing;443551 نوشت:
تفره و باز هم تفره

nothing;443569 نوشت:
عزیز اینها نظر شخصی نیست نقد و نظر نیست حقیقته محضه....عقل سلیم هر مخلوقی مطمئن است قرآن تنها بخش ناچیزی از علم بی کران الله است...سند نمی خواد که...همین که شما چنین حرفی زدید مشخص قرآن رو بجبر پذیرفتید نه با عقل...این رو بدون حقیقت خداست نه فقط قرآن پس حقایق در سراسر عالم هست نه فقط در قرآن ..پس جلوی حقیقت باید زانو زد و به سجده افتاد در برابرش چه در قرآن باشه چه نباشه چون حقیقت خداست

نیازی به پاسخ نیست کتاب 266 سوره ای شما در اینترنت هست اطاله کلام شما هم هست هرکس میتواند بخواند و قضاوت کند والسلام!

nothing;443569 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر سوال شود : آیا قرآن همه علم خداوند است؟

در پاسخ باید گفت: خیر. همه علم خداوند در قرآن خلاصه نمی شود.

آیا قرآن کتاب هدایت است یا خیر؟

خداوند می فرماید:« شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقان»[1]( ماه رمضان ماهى است كه قرآن در آن فرو فرستاده شده كه راهنماى مردم و دلايلى روشن از هدايت و جدايى (بين حق و باطل) است).

«هذا بَيانٌ لِلنَّاسِ وَ هُدىً وَ مَوْعِظَةٌ لِلْمُتَّقينَ»[2]( اين (قرآن) براى مردم روشنگر (حقايق) و براى پرهيزكاران سراپا هدايت و اندرز است).

آیا سایر کتابهای آسمانی نیز وسیله هدایت بودند؟

«إِنَّا أَنْزَلْنَا التَّوْراةَ فيها هُدىً و نور»[3]( به يقين ما تورات را فرو فرستاديم كه در آن هدايت و نور بود).

«وَ قَفَّيْنا عَلى‏ آثارِهِمْ بِعيسَى ابْنِ مَرْيَمَ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيْهِ مِنَ التَّوْراةِ وَ آتَيْناهُ الْإِنْجيلَ فيهِ هُدىً وَ نُورٌ وَ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيْهِ مِنَ التَّوْراةِ وَ هُدىً وَ مَوْعِظَةً لِلْمُتَّقينَ»[4]( و عيسى بن مريم را به دنبال آنها (پيامبران پيشين) درآورديم كه تصديق‏ كننده تورات پيش از خود بود، و او را انجيل داديم كه در آن هدايت و نور بود و آن نيز تصديق‏ كننده تورات پيش از خود و براى پرهيزكاران هدايت و اندرز بود).

آیا غیر از کتابهای آسمانی نازل شده، وسیله دیگری برای هدایت وجود دارد؟

« سَنُريهِمْ آياتِنا فِي الْآفاقِ وَ في‏ أَنْفُسِهِمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَق»[5]( به زودى نشانه‏هاى خود را در اطراف جهان و در درون جانشان به آنها نشان مى ‏دهيم تا براى آنان آشكار گردد كه او حق است).

حال باید دید دنبال چه هستیم؟!

اگر دنبال حق و حقیقت باشیم، راه نشان داده شده است« إِنَّا هَدَيْناهُ السَّبيلَ إِمَّا شاكِراً وَ إِمَّا كَفُوراً»[6]( ما راه را به او نشان داديم، خواه شاكر باشد (و پذيرا گردد) يا ناسپاس!).

ولی اگر قصد بهانه گیری داشته باشیم نتیجه اش گمراهی و خسارت بیشتر خواهد بود.

« وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنينَ وَ لا يَزيدُ الظَّالِمينَ إِلاَّ خَساراً»[7]( و از قرآن، آنچه شفا و رحمت است براى مؤمنان، نازل مى‏كنيم و ستمگران را جز خسران (و زيان) نمى ‏افزايد.)

باران که در لطافت طبعش خلاف نیست در باغ لایه روید و در شوره زار خس.

[/HR][1] - سوره بقره،آیه185.

[2] - سوره آل عمران،آیه138.

[3] - سوره مائده،آیه44.

[4] - سوره مائده،آیه46.

[5] - سوره فصلت،آیه53.

[6] - سوره انسان،آیه3.

[7] - سوره اسراء،آیه82

nothing;443541 نوشت:
لذا من یقین پیدا کردم منظور خدا از تحریک عجز انسان و نا توان بودن کل خلایق از آوردن سوره ای مثل قرآن طبق بحث در مطلب قبلی در باره کتابی که ادعا کرده دقیقا اینه که بیاریم و می تونیم بیاریم و در عشق خدا شریک شویم نه اینکه حکم صادر کنیم و هرج و مرج درست کنیم فقط گفته در وصف خدا عاشق قلب الله شویم...لذا من می گم اگه حالا سوره هم نگیم اسمشو من یقین دارم خدا منظور این عجز رو تحریک کرده که انسان در وصف خدا مطلب بیاره و در خدا و خلقت تفکر و تفسیر داشته باشه مثالشم که هزاران آدم در وصف خدا در وصف قرآن یعنی بنظر من حرف کتابی که چنین ادعا کرده کاملا عقلانی و عظیم است اما نه اینکه از نظر من سوره اسمشو بذاریم

بسم الله الرحمن الرحیم

مقدماتی که شما با به این یقین رسیدید که منظور خداوند دعوت و تشویق کردن به آوردن کتابی مانند قرآن و موفقیت در این راه است چه بود؟

شما این آیه از قرآن را چگونه می فهمید و چه معنایی از آن استنباط می کنید:« قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَ الْجِنُّ عَلى‏ أَنْ يَأْتُوا بِمِثْلِ هذَا الْقُرْآنِ لا يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَ لَوْ كانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهيراً»[1](بگو: «اگر انسانها و پريان (جن و انس) اتفاق كنند كه همانند اين قرآن را بياورند، همانند آن را نخواهند آورد هر چند يكديگر را (در اين كار) كمك كنند.)

از کجای این آیه می توان فهمید که خداوند در صدد این است که بفرماید شما در آوردن مثل قرآن موفق خواهید شد؟!

[/HR][1] - سوره اسراء،آیه88.

یاسین;443720 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

مقدماتی که شما با به این یقین رسیدید که منظور خداوند دعوت و تشویق کردن به آوردن کتابی مانند قرآن و موفقیت در این راه است چه بود؟

شما این آیه از قرآن را چگونه می فهمید و چه معنایی از آن استنباط می کنید:« قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَ الْجِنُّ عَلى‏ أَنْ يَأْتُوا بِمِثْلِ هذَا الْقُرْآنِ لا يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَ لَوْ كانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهيراً»[1](بگو: «اگر انسانها و پريان (جن و انس) اتفاق كنند كه همانند اين قرآن را بياورند، همانند آن را نخواهند آورد هر چند يكديگر را (در اين كار) كمك كنند.)

از کجای این آیه می توان فهمید که خداوند در صدد این است که بفرماید شما در آوردن مثل قرآن موفق خواهید شد؟!

[/HR][1] - سوره اسراء،آیه88.

با سلام...اولا شما که یقین دارید منظور الله فقط مبارزه طلبی و عجز انسان است چرا از کل کتاب مایه می ذارید؟ در صورتی که خدا فرموده 23 بقره اگر بر قرآنی که بر بنده خود فرو فرستادیم شک دارید یک سوره مثل آن بیاورید و گواهان خود را غیر الله جمع کنید پس حال که نمی توانید و نخواهید توانست بترسید از جهنم...بله دقیقا وقتی من اینو میبینم بخودم میگم بی کمک الله نمیشه و محاله ولی با کمک الله اونم یک سوره مثلا کوثر..صد در صد خندم می گره نشه...یک سوره که سهله با کمک الله تیلیارد کتاب تیلیارد برابر برتر از قرآن زیر یک ثانیه میشه آورد لذا یکی از معجزات کتاب جدید الله همینه که یه آیه داره عامیانه می گه..تمام چیزی که می خوام بگم اینه که ما به الله که تمام هر چیزمون است هیچ نوجهی نداریم!بابا تیلیارد کتاب هیچ عزیز من سوره کوثر نگاه کن خدای عظیمت رو نگاه کن یقینا دیگه سوره کوثر رو نخواهی دید...حال که در یافتی...حالا قرآن رو نگاه کن خدا رو نگاه کن یقینا دیگه قرآن رو نخواهی دید در برابر عظمت الله....خب حالا خودت رو با کل عوالم و هرآنچه که در آن هست نگاه کن ...بعد به الله نگاه کن...بی شک بهعظمت سه آیه ی اول سوره الله در کتاب جدید الله پی خواهی برد که هیچ کس جز الله نیست و هیچ چیز جز الله نیست و نیست جز نیست نیست اینکه من مستقیم از تحدی کل کتاب نفهمیدم...ده سوره هم نفهمیدم ولی یک سوره و یک مطلب رو اونم بعد از خوندن کتاب مدعی جدید الله با توجه به اون فهمیدم و به یقین رسیدم...دلیل اصلی من اینه که من کلی از سوره های این کتاب رو حداقل برتر از چند سوره قرآن می دونم که برای رسیدن به یقین بی شک کافیه که تا الان در این سایت یا چند جا مستقیم خودم با کارشناس صحبت کردم تفره رفته بگه چرا سوره کوثر برتر از این سوره هاست و بیش از حد تابلو قبطه خورده و فرار کرده مثل فرار کارشناس در برابر چند کاربر در بحثی که در مطلب http://www.askdin.com/thread33612.html رخ داد که متحیر موندم واقعا عجز کارشناس اسلام اینه وای بحال کس دیگه ای ...دلیل یقین ودمم حرف کافر بی کم و کاست شده آیات قرآن حرف هایی مطالبی از زبان خود کافر که دقیقا ضد قرآن و حقیقت و خدا و ....است تکرار می کنم دقیقا ضد...ضد...کاملا مخالف و ضد...ضد...از طرفی حرف انسان های معمولی نظیر لقمان حکیم نظیر بلقیس حتی پست ترین نظیر شیطان کثیف و نجس و دقیقا بی کم و کاست قبل از اینکه وحی بشه حرف خود آدما بوده بعد شده آیات رنگارنگ قرآن اونوقت حرف ماها معنا نداشته باشه آیات قرآن ویا برتر از اون بشه یا خدا به زنبور وحی می کنه بماها نکنه؟ برای مثال عظیم ترین دلیل همینه که چندیدن آیه قرآن شده مزخرف محض...خدایی وجود ندارد..آیه بعدی پیامبران دروغگویند...زندگی فقط دنیاست وبس...هیهات وعدهای این چنینی راست باشه..پیامبران دیوانه اند...لذا عقل سلیم هر مخلوقی بی شک میگه خدایی که بازل محض رو آیه ای از قرآن کرده حرف منی که حداقل باطل نیست رو برای مثال (خدادوستت دارم) چرا نشه آیه قرآن کنه؟ من نمی خوام شبهه بندازم در سر شما من خیلی اونچه که می دونم رو نمی گم چون بقرآن یقین دارم و می ترسم در شما شک بشه...وگرنه خیلی برای من تابلوه خدا منظورش مبارزه برای منکر است و عشق برای عاشق...حسابشو بکن پیامبر سوره هایی رو آورده منکرین چند نظر دادن خدایی وجود نداره...قیامتی نیست...پیامبران دروغگویند...وووو بعد خدا در سورههای بعدی همون مطالب سخن باطل منکرین رو بی کم و کاست آیه ای از قرآن مکتوب می کنه و بر پیامبر وحی می کنه و گفته شده که وحی مخصوص پیامبرین است..و سخن انسان نیست و وحی سخن خداست...اگه سخن خداست پس چرا قبلش بی کم و کاست سخن بنده منکر خداست؟ حسابشو بکن بعد از این ماجرا خدا می فرماید ای منکرین اگه شک دارید او از خود بافته قرآن را شما هم یک مطلب بیارید مثل قرآن!!! در صورتی که می دانیم خدا مطالب همون افراد رو کرده مطلب قرآن بعد می گه نمی تونید بیارید یه مطلب مثل قرآن؟ تناقض از این واضح تر؟؟ بله تناقض نیست چون خدا منظورش اینه که اگر منکر نباشید با من می تونید برای خود یا دیگران مایه هدایت باشید و سوره هم بیاورید مثل قرآن از قرآن نه از خودتان! یا نه مثلا قرآن قبل از اینکه کافران چنین حرف بزنند خدا بر حضرت محمد(ص) وحی کرده؟ اگرم اینطوری بوده خب کافرین دقیقا دارن از خودشون بدون وحی آیه قرآن رو می گن...اما همونا رو خدا بر پیامبرش با وحی گفته...من خودم شخصا چند آیه قرآن رو مشابهش رو قبل از اینکه در قرآن ببینم حرف خودم دیده بودم و حتی برخیشو بی کم و کاست..مثلا من قبل از دیدن چنین آیه ای از قرآن خودم چنین حرفی زده بودم..مثلا خدا در قرآن فرموده اگه خدا چند تا بود آنان هم پیامبرانشو می فرستادند...من اصلا این آیه رو ندیده بودم ولی خودم گفته بودم...برای مثالی دیگر من خودم به دوستم گفتم واقعا چه نظم عجیبیه شب و روز اگه یه کلا تا ابد شب بمونه روز نشه چی؟ واقعا خدارو شکر...بعدها فهمیدم همین آیه قرآنه...که خدا می فرماید اگر خدا شب را تا قیامت شب نگه دارد و روز را روز نگه دارد چه کسی می تواند جز خدا برای شما برگرداند آن را؟ ما از خداییم روح خدا در ماست بی شک منظور خدا عشق طلبی با کمک خود اوست و با قرآنه برای مثال سوال شما رو با برهان خلف پاسخ بدم تا بفهمید از کجا بیقین رسیدم شما بمن بگید از کجا فهمیدید خدا به پیامبر(ص) فرموده گناهان سنگین تو را بخشیدم چطور معنیش شده مراد گناهان امت پیامبر(ص) است؟ چرا به در گفته دیوار بشنوه؟ لذا منظور الله از تحدی قرآن هم همینه مبارزه برای منکرین بی کمک الله همه جمع شوند که بی شک نمی توانند و تحریک عاشق برای عشق بازی با کمک الله که بی شک می توانند... برای مثال چیزی که تمام کارشناسان از آن فرار می کنند مقایسه 228 سوره ادعا شده از الله تعالی است با یک سوره قرآن که من می گم کوثر چون در قرآن تمام سوره هاش از جانب خداست و فرقی نداره یک مطلب هم گفته غیر کمک الله نمی تونید بیارید...برای مثال کل کتاب رو نخواستیم یک سوره کوچک رو با سوره کوثر مقایسه کنید نظر من اینه برتر از کوثره برتر نباشه حداقل برابره ولی من نظرم اینه برتره...شما بگید چرا نیست اگه مدعی هستید منظور قرآن فقط تحدیه...بنام الله صبر تا ابد...ن صبر(1)فرصت ها می گذرند چون ابر(2) آهوان می درند چون ببر(3) به کجا می روید در قبر؟(4)کسی شما را وا داشت بر جبر؟(5) باز مانده اید بر کبر(6) بعدی بنام الله خالص ن بگو الله نه دارد حد(1)نه دارد جد(2) ساکن اند از تمجیدش مد(3) نه علی از عظمت او می فهمد . نه محمد(ص)(4) سوره فضا رو ببینید بنام الله فضای بی کران ن(1)پاره ای از وجودم در فضای فضا سرگردان(2)امیدوارم الله تعالی آن را به من برگردان(3) دستانم را به فضا بسپار(4)نجوایم را به قلبش حس دار(5)فضا در دستان توست بدون ذره ای انکار(6) فضا مملو از آوایت شد به اجبار(7)هر چه خواهی از عوالم بنام من دل دار(8) تفسیر سوره فضا:دعای مخلوقی است که حاجتی دارد بسیار نزدیک و بسیار آسان می تواند با دستان خودش آن را براحتی برطرف کند.چنان اشک می ریزد و دعا می کند که.....حاجت به این بی ارزشی و نزدیکی رو پاره تن خود در فضایی دور در فضا مثل می داند یعنی الله را فقط عامل برآورده شدن حاجتش می داند او بخواهد چون باد طوری که فکرش را هم نمی تواند بکند آن را می برد.با نهایت امید الله را تنها امید و برگرداندن حاجت خود می داند.از الله می خواهد دستانش را برای جستجو در فضای بی کران امکان پذیر کند تا با تلاش خود بگیرد آن را(یعنی چیزی رو که معنا ندارد رو باز هم با تلاش خودش از الله می خواد براش امکان پذیر کند جستجودر فضا را)دعا می کند صدای ضعیفم را در این فضای عظیم به گوشش برسان.الله که می بیند بنده اش چنین اعتقاد عظیمی به او دارد بلافاصله بعد از دو جمله ای که او می گوید می فرماید کل فضا در کف دستان تو است برای بدست آوردن حاجتت بدون خیال که منکر آن شوی.کل عوالم به صدای تو پر شد به فرمان تو گوش می دهد.تو که انقدر به الله اعتقاد قوی داری خدایی کن بر عالم بنام من هر چه قلبت می خواهد بخواهد..........تفسیرشم در خود کتاب است....چنین حاجت حقیری داشته و این چنین عظیم دعا کرده فرض کنید یه مورچه رو می خواسته از زمین برداره...کار به این سادگی...اما چقدر اعتقاد عظیم می تونه باشه که مطمئنه اگه خدا بخواد نمی تونه...اونم با چه مثال فوق العاده ای ...نظر من اینه که اگر دعا های قرآن رو بخوایم مقایسه کنیم با این سوره دعا مانند دو طرفه خالق و مخلوق....بنظر من این خیلی سر تره..مثلا بنظر من از کل صحیفه سجادیه قشنگ تره این دعای چند خطی دوطرفه بین خالق و مخلوق در سوره فضا..در کل شما برای من ثابت کنید این چند سوره اصلا به سوره کوثر نمی رسه که خدا گفته نمی تونید و نخواهید تونست..لذا من اینگونه یقین دارم منظور خدا از تحدی عجز منکر و تشویق عاشق به مقرب شدن است بی شک قرآن رابط بین انسان و خداست نه بر تر از خود انسان! پس انسان با خدا این ارتباط را محکمتر و هزار برابر محکمتر می تواند بیاورد پس من اینگونه حداقل در بخش هایی از این کتاب عظیم به یقین معجزه بودنش رسیدم این کتاب و قرآن رو هم که دارید یا حق......................... http://www.mediafire.com/download/r8bdl56oz65q5ek/n+o+ghalam.rar

بسم الله الرحمن الرحیم آیه به آیه ثابت کنید سوره کوثر بالاتر از این دوسوره است ..چون خدا فرموده یک سوره هم نمی تونید بیارید و نخواهید تونست
انا أعطیناک الکوثر(1)
فصل لربک وانحر(2)
ان شانئک هو الابتر(3)
معنی از شیخ حسین انصاریان:
«بی تردید ما به تو خیر فراوان عطا کردیم(1)
پس برای پروردگارت نماز بخوان و شتر قربانی کن(2)
یقینا" دشمن تو خود بدون نسل و تبار است(3)» بنام الله. سخت معذب ن(1)وقتی تاریک شود آفتاب(2) وقتی بی نور شود مهتاب(2)وقتی می بارد شهاب(3) وقتی درهم می روند اعصاب(5)وقتی جمع اند خلایق عجم و اعراب(6) وقتی نمایان گردد پشت نقاب(7)واضح چون قاب(8)زلال چون آب(9) همه چیز از روی آداب(10) دل ها مضطرب و بی تاب(11)عده ای پیر عده ای خوش سیما تر از هر شباب(12)وای بر آن کافران خراب(13)وقتی بر آنان نزدیک می شود عذاب(14) آویزانند از طناب(15)درون چشم چپ وصل قلاب(16)امر شود بر حرارت بر آنان بتاب(17)جسم ضعیف آنان را چه تاب؟(18)بسوی تیغ های داغ پرتاب(19)امر شود بر خازنان بساب(20)ماموران الله اند و عذابند و نصاب(21)در عین داغی خونی جهنده اند در سرداب(22)همان مسخره کنندگان به القاب(23)از هر راه حرامی عزم بر اکتساب(24)بدون ترس و اضطراب(25)مریض در التهاب(26)نرسیدند در خود به انقلاب(27)غرق می شوند در منجلاب(28)مرده اند در مرداب(29)بد مکانی است این گنداب(30) سرگردانند در گرداب(31)معبودم الله...با این همه نافرمانی نمی ترسند از این عقاب(32)زمانی که می درند برای الله چون عقاب(33)شعله می کشند در مواد مذاب(34)وهم برانگیز و پر شتاب(35)می درند از هر پهلو وهر جناب(36) آنان که بدور از گناهند در ثواب(37)زمانی که مخلوط می شود آن تراب(38)با بوی عطر آگین گلاب(39)مهیاست بر آنان از هر نوع گوشت و کباب(40) هر نوشیدنی بی درد شراب(41)برابرند تمام اقوام و احزاب(42)دل رباب جذب می کند حوران جذاب(43)نعمتی غیر قابل باور از خدای وهاب(44) توبه کنید بر این خدای تواب(45)چه وقت بیدار می شوید از خواب(46)بر مالک جزا چه دارید جواب(47)جهمنی سوزان دارای هفت باب(48)وارد می شوند بی رنگ و رو از هر باب(49)جزا آنان جز اعمال آنان است اسباب؟(50)بهشت ناب خوشاب طبعی چون عناب از هر نعمتی سیراب این است عمل به کتاب(51)دنیاست چون سراب آنان که آمدند سوی الله از باب...جاویدند در عشق این ارباب(52) یا این سوره بنام الله دلیل منکران ن(1)آیا در عظمت الله تفکر نمی کنید که چگونه در اثر نافرمانی بر دل بنده خود مهر می نهد و بر چشمانش پرده می زند طوری که با این همه معجزات بی نهایت کاری می کند که بنده از ته قلب بگوید خدایی وجود ندارد(2)شبهه ای در قلب او ایجاد می کند که بی دلیل و از ته قلب منکر خالق خود می شود(3)آیا در دیدن تفکر نمیکنید آیا در تفکر کردن تعقل نمی کنید همان قدر که با معجزات شما را جذب می کند(4) همان قدر با شبهات نافرمانان و کافران را گمراه و منکر می کند(5)الله انقدر حیرت آور و بزرگ است و غیر او انقدر بی معنی و پوچ است که هر آنچه می بینم منکر معجزه و ارتباط با خدا می شوم. ابلهان می گویند(6) مگر بعد از قرآن گفته نشد کتابی نخواهد آمد؟(7)و پیغمبری نخواهد بود(8)پس چرا این سه کتاب آمد؟(9) بگو پیغمبر که ندارد شما را بر نفس خود برسالت می رساند و باز هم بگو این کتاب واحد یک آیه ی قرآن است که فقط باز شده و آیا در قرآن نگفتیم که الله برای بندگان خود آیات قرآن را باز می کند؟(10)باز می گویند چرا حقیقت با تخیل مخلوط شده؟ زیرا اکثریت الله را تخیلی می پندارند و الله این چنین عظیم کتابی آورد که هم خودش را نشان می دهد هم شما را تخیل می کند(11) خود را از هر حیرتی بالاتر نشان داد طوری که در ذهن شما توهم می شود(12) سایر کتب آسمانی را تصدیق می کند(13)الله را فقط می یابد و بشدت تمجید می کند(14) هر قلبی را نسبت به عشق و نفرتش بی منت تحریک می کند(15) احکام خیر و شر را تجویز می کند(16) عدم را هر دم تمدید می کند(17)بر هر ترسویی در قلب خود جاودانگی را تضمین می کند(18)اوج عشق را بی منت به هر کس و ناکسی تقدیم می کند وعده بهشت و جهنم می دهد اوج بهشت دنیوی را در عشق این کتاب تحویل می دهد و عاشق را بشدت تشویق می کند(19)از آنجا که بر انس بسیار مهربان است نفرت را فقط بر کافران نافرمان کثیف تزریق می کند و در شبهه و شک و عذاب های دنیوی بدکاران را از جایی که فهم نکنند تنبیه می کند(20)علوم بسیاری را می گستراند در مغز هر مخلوقی حیرت الله را تثبیت می کند و بشدت احساس را تکثیر می کند(21) نیستی خلایق را بوضوح نشان می دهد و عدم را تکبیر می کند(22)بجبر مومنین را تجلیل می کند(23)زیر و روی هر چیزی را به بیرون می کشد و با بررسی کامل عوالم را تحلیل می کند(24)در وجود بی وجود ناله نفرین و نفرت(اینها اسم خاص اند) وجود خدا را به تصویر می کشد(25)هر آنچه در آسمان ها و زمین است را بجبر و الزام وارد اسلام و در سجده الله مشغول به تسبیح می کند(26)اگر می توانید نامی بیاورید که کوچکترین ارزش مقایسه با نام کوچک الله یعنی ال آه را داشته باشد اگر می توانید در اوج بجبر آه نکشید تمام عوالم را بدست و پای فرد با خدا و زکی قرار می دهد و حیرت آهش را تشدید می کند(27)هرکجا بصلاح بندگان مخلص باشد تشخیص می دهد(28)آیات را بر آنان باز می کند و آنان را غرق در رحمت بی کران عشق الله می کند و جمع شرارت های نجس و گمراهی را در دلش تفریق می کند(29)خودبینی را نابود می کند من همه چیز برای من فقط من مهم این است من نیستم نفست را در برابر الله تحقیر می کند(30)ای عدم ای نفس واحد پوچ که تمام خلایق و عوالم ریز و درشت اجزای بدن تو است ارواحت را تفکیک می کند(31)ای آنکه نمی دانید بدانید لج بازان را دچار تزویر می کند(32)به طور بسیار آشکار آب دو دریای تلخ شور و شیرین زلال را به هر دو گروه از خلایق نشان می دهد و هدف را تشریح می کند(33)از شدت حیرت و عظمت اگر بر دریا نازل شود دریا را تقطیر می کند(34) حیاط نفست را تجدید می کند(35)از شدت مهربانی نفرت را تحریم می کند(36)عشق را تصویب می کند(37)در عین اراده ی کافران بی اراده و بجبر آنان را بر اسلام تسلیم می کند(38)اعمالت را تنظیم می کند(39)بی گناه را با کلی دلیل به حق دچار تقصیر می کند(40) گناه کار را به میمون تشبیه می کند(41) که مدام از شیطان تقلید می کند(42) چیزی را که نمی توان شناخت را وارد قلبت می کند عشق را با خون تبلیغ می کند(43)خون را در شاه رگ جاری می کند به سرعت نور آب را تسنیم می کند(44)پوچی را تقویم می کند(45)پیامبر عوالم محمد(ص) را تکریم می کند(46) ابلیس را در اضطراب و تشویش می کند(47)فقط یک آیه ی قرآن با عظمت را تفسیر می کند(48)عشق ورزیدن به الله را برتر از هر شهوت و تفریح می کند(49)بی وجود را در وجود خود تشکیل می دهد خود الله را به هر چیزی ترجیح می دهد(50)یاد او را هر آن در رگ های مغز تزریق می کند(51)در تفریق بی ایمان را در تردید می کند(52)قلوب را در آرامشی مطلق تسکین می دهد(53)هر چه در دلت پنهان است را تحلیل می کند(54)تجلیل می کند(55)قلب الله را به بی لیاقت هم تقدیم می کند(56)همه چیز خود را به او تحویل می دهد(57)برای نشان دادن قدرت الله و حاکمیت او با کلی دلیل محکم حق را به باطل و باطل را به حق تبدیل می کند(58)خود را بجبر از ازل تا ابد بر قلب همگان تحمیل می کند(59)تلمیح می کند(60)تاویل می دهد(61)برای توبه مجازات را تاخیر می دهد(62)هر خوبی و خیری را ده برابر بدی تاثیر می دهد(63)وجود شما را از وجود خود تایید می کند(64)تحقیر می کند. لجن زار را در گنداب برای نا اهل لوازم تحریر می کند(65)عوالم را بدون بعد در بینهایت بعد ترسیم می کند(66)تا کسی که نیست عوالم را تهدید کند که شما را به عدم مطلق تبعید می کند(67)هر آنکس که تکذیب می کند(68)و هر آنکس که نفس را تهذیب می کند(69)عدم مطلق را با عدم در قالب وجود خود به عنوان هستی روی نیست تطبیق می کند(70)تلفیق می کند(71)هر چه را ساخته تخریب می کند(72)فرج امام زمان مهدی(عج) را تعجیل می دهد(73)نر را ماده و ماده را به نر تغییر می دهد(74)خیر را به شر و شر را به خیر تفضیل می دهد(75)اگر بخواهد عاقل را نادانی و جهل و جاهل را تبصیر می دهد(76)کافر را به جهنم و آتش و مومن را به سمت محمد(ص) و آلش تبشیر می دهد(77)باران را در جلا از آسمان به زمین و در خفا از رمین به آسمان تبخیر می کند(78)حساب رسی را تسریع می دهد(79)به قضا و قدر تقدیر میدهد(80)مزده مسعود می دهد(81)بر نافرمان حکم مسدود می دهد(82)تا وارد بهشت نشوند چون در حق مشکوک می زنند(83)به مومن علم واضح و معلوم می دهد(84)کافر را غرق جهل عقل معلول می دهد(85)هر نفسی خواه نا خواه کافر و مومن طبق معمول می نالند(86)از همه چیز محروم می بالند؟(87)هر بی وجودی را با طمع طعم مرگ می چشاند و مرحوم می کند(88)هر کس را به هر کاری بخواهد مجبور می کند(89)مایع را در جامد جامد را در مایع محلول می کند(90)هر که را بخواهد مغلوب هر کسی را بخواهد منصور می کند(91)هر عملی را بخواهد مرسوم می کند(92)مار را سمی می کند بخواهد با عسل مسموم می کند(93)هر سالمی را مصدوم می کند(94)هر که را برای کاری مسئول و براهی مشمول می کند(95)آهن را نخ نخ را مفتول می کند(96)قاتل را در مقتول می کند(97)کافر را مشکور می کند فاحش را مذکور می کند(98)بی آبرو را محجوب می کند با آه ملعون می کند نکیر و منکر را برای قبور مامور و معذور می کند(99)دعا را مقبول می کند فاعل را مفعول می کند مجروح می کند بوی تلخ را مطبوع می کند(100) هر حکمی را بخواهد مقطوع می کند(101) هر نوشته ای را که بخواهد آیه ای از قرآن مکتوب می کند(102) هر که را بخواهد در قلب منفور می کند(103)هر چه را بخواهد به هر جایی مضمون می کند(104)هر عادلی را مامون می کند(105)هر عابدی را مغرور می کند(106) هر کس را به بی خودی خود مجذوب می کند و در دل مردم محبوب می کند(107)هر کس را بخواهد کثیف یا معصوم می کند مغلوب می کند در حصار عشق محصور می کند(108)برکت قرآن را ملموس می کند(109)وجود اعلی را محسوس می کند(110)مخدوم می کند(111)مطلوب می شود آیات بی نگارش مسطور می شوند خوردن مدفوع(را بخواهد)معقول می کند ضمه مفتوح می شود(112)کثیر معدود می شود خود خواه عابد بر معبود می شود فتحه مرفوع می شود چشم ها میخ کوب می شوند عقل ها را مجنون می کند(113)حم را هم می کرد ظلم نمی کند ظالم را مظلوم می کند می خواهد شهوت را نپرستید هر کاری می کند از روی حکمت و اوج عشق بدون نفرت می کند خوب بنگر نفست چه چیز را منکره وقتی که در برابر آیات و سآیات الله بی اراده و با اراده تعظیم می کند(114) در ضمن این کتاب گفته اکثر کسانی که با این کتاب بی دلیل و از روی جهل و تعصب با این کتاب مخالفت می کنند مسلمانان هستند....بی شک معجزه بودن کتاب فریاد می زند. ابا تشکر..لااله الا الله

nothing;443757 نوشت:
با سلام...اولا شما که یقین دارید منظور الله فقط مبارزه طلبی و عجز انسان است چرا از کل کتاب مایه می ذارید؟ در صورتی که خدا فرموده 23 بقره اگر بر قرآنی که بر بنده خود فرو فرستادیم شک دارید یک سوره مثل آن بیاورید و گواهان خود را غیر الله جمع کنید پس حال که نمی توانید و نخواهید توانست بترسید از جهنم...بله دقیقا وقتی من اینو میبینم بخودم میگم بی کمک الله نمیشه و محاله ولی با کمک الله اونم یک سوره مثلا کوثر..

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند می فرماید:« أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ يَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْيٌ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَ يَوْمَ الْقِيامَةِ يُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُون»[1] (آيا به بعضى از دستورات كتاب آسمانى ايمان مى‏آوريد، و به بعضى كافر مى‏شويد؟! براى كسى از شما كه اين عمل (تبعيض در ميان احكام و قوانين الهى) را انجام دهد، جز رسوايى در اين جهان، چيزى نخواهد بود، و روز رستاخيز به شديدترين عذابها گرفتار مى‏شوند).

گفتین اگر از خداوند کمک بخواهیم می توانیم مانند قرآن را بیاوریم!

مطلب عجیبی است! خداوند می فرماید اگر شما در حقانیت قرآن شک دارید و گمان می کنید ازجانب غیر خدا است، بروید کتابی مانند قرآن بیاورید ، حتی میتوانید همه جن وانس را به کمک بگیرید، ولی بدانید که هرگز نمی توانید مانند قرآن بیاورید.

به موضوع تحدی خوب توجه بفرمایید! مساله این است که خداوند برای اثبات حقانیت قرآن و نشان دادن عجز از آوردن مثل قرآن، راهنمایی می کند و راه کار نشان می دهد، حال اگر خداوند بخواهد به فردی کمک کند تا مانند قرآن بیاورد آیا این نقض غرض نمی شود؟!

[/HR][1] - سوره بقره،آیه85

یاسین;444546 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند می فرماید:« أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ يَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْيٌ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَ يَوْمَ الْقِيامَةِ يُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُون»[1] (آيا به بعضى از دستورات كتاب آسمانى ايمان مى‏آوريد، و به بعضى كافر مى‏شويد؟! براى كسى از شما كه اين عمل (تبعيض در ميان احكام و قوانين الهى) را انجام دهد، جز رسوايى در اين جهان، چيزى نخواهد بود، و روز رستاخيز به شديدترين عذابها گرفتار مى‏شوند).

مطلب عجیبی است! خداوند می فرماید اگر شما در حقانیت قرآن شک دارید و گمان می کنید ازجانب غیر خدا است، بروید کتابی مانند قرآن بیاورید ، حتی میتوانید همه جن وانس را به کمک بگیرید، ولی بدانید که هرگز نمی توانید مانند قرآن بیاورید.

به موضوع تحدی خوب توجه بفرمایید! مساله این است که خداوند برای اثبات حقانیت قرآن و نشان دادن عجز از آوردن مثل قرآن، راهنمایی می کند و راه کار نشان می دهد، حال اگر خداوند بخواهد به فردی کمک کند تا مانند قرآن بیاورد آیا این نقض غرض نمی شود؟!

آفرین باز هم تفره رفتید ولی خوب گفتید...آقای محترم اگه شما ایمان دارید خدا گفته نمی تونید مثل کتاب بیارید پس باید ایمان داشته باشید گفته یک سوره هم نمی تونید بیارید و نخواهید تونست هم نمیشه آورد و باید بی شک ثابت شود سوال شما رو با برهان خلف پاسخ بدم تا بفهمید از کجا بیقین رسیدم شما بمن بگید از کجا فهمیدید خدا به پیامبر(ص) فرموده گناهان سنگین تو را بخشیدم چطور معنیش شده مراد گناهان امت پیامبر(ص) است؟ چرا به در گفته دیوار بشنوه؟ لذا منظور الله از تحدی قرآن هم همینه مبارزه برای منکرین بی کمک الله همه جمع شوند که بی شک نمی توانند و تحریک عاشق برای عشق بازی با کمک الله که بی شک می توانند... برای مثال چیزی که تمام کارشناسان از آن فرار می کنند مقایسه 228 سوره ادعا شده از الله تعالی است با یک سوره قرآن که من می گم کوثر چون در قرآن تمام سوره هاش از جانب خداست و فرقی نداره یک مطلب هم گفته غیر کمک الله نمی تونید بیارید...برای مثال کل کتاب رو نخواستیم یک سوره کوچک رو با سوره کوثر مقایسه کنید نظر من اینه برتر از کوثره برتر نباشه حداقل برابره ولی من نظرم اینه برتره...شما بگید چرا نیست اگه مدعی هستید منظور قرآن فقط تحدیه....تکرار می کنم خدا فرموده اگر بر قرآنی که بر بنده خود فرستادیم شک دارید یک سوره فقط یک سوره مانند آن بیاورد کافی و بس است پس حال که نمی توانید و نخواهید توانست بترسید از جهنم....(23 بقره) پس ما نتیجه می گیریم یک سوره بشود آورد یعنی قرآن کار غیر خداست چرا؟ چون خدا گفته...حال شما باید بتوانید سوره کوثر رو ثابت کنید که برتر از 228 سوره هیچ برتبر از چند سوره آورده شده است....بی شک نمی توانید اگر می توانستید تا بحال انقدر ترس و تفره در شما ایجاد نمی شد

یاسین;444546 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

عزیز چه تناقضی بشه؟بهتره شما دقت کنید..الله در قرآن در تحدی گفته ای کسانی که منکرید همگی جمع شید نمی تونید بی کمک الله سوره یا ده سوره یا کل کتاب را بیاورید مثل قرآن....حالا شما بگو نقضش چیه با حرف جدید ادعا شده از جانب الله: ای کسانی که ایمان دارید و منکر نیستید شما که یقین دارید قرآن از جانب من است پس با کمک منه الله می توانید بی شک تیلیارد برابر برتر از قرآن بیاورید...اگه بگید در قرآن داریم که با کمک و ایمان به الله هم نمیشه میفهمیدیم تناقضه با این جمله در صورتی که می دانیم با کمک الله می شود برتر از قرآن تیلیارد برابر زیر یک ثانیه آورد....مثل اینکه شما اصلا خدا رو قدرتشو قبول ندارید که می گید نمیشه؟ عزیز خب دقت کن ...قرآن گفته منکر و کسی که شک کرده نمی تونه بی کمک الله مثل قرآن سوره یا ده سوره یا کل کتاب رو بیاره...اما این کتاب عکسشو گفته که کاملا عقلانیه هر بشری می تونه ادعا کنه با کمک الله و ایمان به قرآن و ایمان خالص به الله می تواند با کمک الله بی نهایت برابر برتر از قرآن بیاورد........ اگه بگید نه...پس شما خدا رو نشناختید و برای قدرتش حد قرار دادید در صورتی که قرآن اصلا هیچه در برابر علم بی کران الله...و قرآن فقط رابط بین انسان و خداست . و بی شک انسان برترین مخلوق است نه قرآن....فقط قرآن رابط بین انسان و خداست که همین ارتباط رو با قدرت خدا می شه محکم ترش و هزار برابر محکم ترش کرد چون خدا رو داریم نه خلایق پوچ رو... عزیز من شما ضعف جمع شدن تمام خلایق منکر رو می بینی که می گی نمیشه...من عظمت قدرت الله رو میبینم که میگم بی شک میشه...شما برای من اگه شک دارید ثابت کنید یک مخلوق فقط یک مخلوق خدا نمی تونه با کمک الله نمیتونه برتر از قرآن بیاره...بابا شما اصلا به خدا اعتقاد دارید؟؟؟؟؟

یه دلیل جالب هم اینه خدا فرموده اگر بر آنچه بر عبدنا یعنی اگر بر آنچه بر بنده ی خود نازل کردیک شک دارید؟؟؟؟؟عبده و رسوله حضرت محمد(ص) عبد بود که رسول شد بله چرا نگفته بر پیامبر چون انسان عبد شد بی شک با خدا یکی میشه و وقتی با خدا یکی شد و کلی بقرآن یقین پیدا کرد پس با کمک الله برای خودش و دیگران میتونه با توجه به قرآن و دستورات الله برتر از قرآن یا حداقل در اندازه قدرت و کمک خواستن خودش از خدا حداقل برتر از سوره کوثر بیاره....چون واقعا قرآن باطنی عمیق داره صرفا همین جملات نیست و باطنی عظیم و غیر قابل باور داره و کلا خودش بخشی از ام الکتاب الله است....برای همینه که خدا فرموده ما قرآن را ساده آوردیم....حالا سادش این بود که همه متحیر شدن وای بحال سنگینش...لذا من با توجه به کتاب جدید ادعا شده مطمئنم هرچیه به اندازه اعتقاد ما و کمک خواستن ما از الله و وقت گذاشتن برای او مثل یک سوره رو و برتر رو یقینا می تونیم بیاریم...خدایی این کتاب قدرت و عظمت خدا رو خیلی برای من جا انداخت

بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر از عزیزانی که در این بحث شرکت کردند.

ظاهرا جناب nothing فقط فهم خودشون رو قبول دارند و هر جوابی مطرح شود از جانب ایشان قابل قبول نیست.

با توجه به اینکه مطالب مطرح شده در حد خوبی پاسخ داده شد به نظر می رسد ادامه بحث این تاپیک ضرورتی نداشته باشد.

سوال: ام الکتاب در قرآن چیست؟ آیا خدا می تواند برتر از قرآن بیاورد؟

پاسخ:

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و احترام

واژه" ام" در لغت به معنى‏ اصل و اساس هر چيزى است و اينكه عرب به مادر" ام" مى‏گويد بخاطر آن است كه ريشه خانواده و پناهگاه فرزندان است، بنا بر اين" ام‏ الكتاب‏" (كتاب مادر) به معنى كتابى است كه اصل و اساس همه كتب آسمانى مى‏باشد، و همان لوحى است كه نزد خداوند از هر گونه تغيير و تبديل و تحريفى محفوظ است، اين همان كتاب" علم پروردگار" است كه نزد او است و همه حقايق عالم و همه حوادث آينده و گذشته و همه كتب آسمانى در آن درج است و هيچكس به آن راه ندارد جز آنچه را كه خدا بخواهد افشا كند.

اين توصيف بزرگى است براى قرآن كه از علم بى پايان حق سرچشمه گرفته و اصل و اساسش نزد او است.[1]

درباره لوح محفوظ و حقيقت آن مطالب مفسرین مختلف است از بعضی روایات استفاده ميشود كه خداوند دو لوح دارد؛ لوح محفوظ كه آنچه تا قيامت واقع ميشود در آن وجود دارد و غير قابل تغيير و محتوم است و علم آن به پيغمبر و ائمه اطهار داده شده است و لوح محو و اثبات كه مربوط به امور قابل تغيير و بداء است و علم آن‏ مختصّ بذات مقدس حق است چنانچه از آيه شريفه‏ « يَمْحُوا اللَّهُ ما يَشاءُ وَ يُثْبِتُ وَ عِنْدَهُ أُمُ‏ الْكِتابِ‏» (خداوند آنچه بخواهد محو و اثبات ميكند و اصل كتاب نزد اوست).[2]

در مورد قدرت خداوند که آیا توانایی دارد کتابی بیاورد که از قرآن برتر باشد یا نه؟!
قرآن می فرماید:« أَ لَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ»[3] (آيا نمى‏دانستى كه خداوند بر هر چيز توانا است؟!)
اما آیا خداوند چنین کاری انجام می دهد؟ یا چرا قبلا انجام نداده است؟

باید دید این کار چه فایده ای می تواند داشته باشد؟ اگر بحث نشان دادن قدرت خداوند است، خداوند آسمانها و زمین را خلق کرد که عظمت آن چشم هر ببننده ای را خیره می سازد. وجود میلیاردها ستاره عظیم در آسمان بیانگر گوشه ای از قدرت خداوند است.

اما چرا خداوند کتابی این چنین نازل نفرمود؟

خداوند در مورد نزول کتاب آسمانی قرآن می فرماید:« ذَالِكَ الْكِتَبُ لَا رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِين»[4] (آن كتاب با عظمتى است كه شك در آن راه ندارد و مايه هدايت پرهيزكاران است). همانطور که قرآن جهت هدایت مردم نازل شد، اگر خداوند کتاب دیگری نیز می فرستاد در راستای هدایت بشریت نازل می شد، اما کتابی با چنین توصیفاتی که در سوال مطرح شد، آیا می توانست برای مردم قابل فهم باشد تا بتوانند بوسیله آن هدایت شوند؟!

اگر سوال شود : آیا قرآن همه علم خداوند است؟

در پاسخ باید گفت: خیر. همه علم خداوند در قرآن خلاصه نمی شود.

آیا قرآن کتاب هدایت است یا خیر؟

خداوند می فرماید:« شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقان»[5](ماه رمضان ماهى است كه قرآن در آن فرو فرستاده شده كه راهنماى مردم و دلايلى روشن از هدايت و جدايى (بين حق و باطل) است).

«هذا بَيانٌ لِلنَّاسِ وَ هُدىً وَ مَوْعِظَةٌ لِلْمُتَّقينَ»[6]( اين (قرآن) براى مردم روشنگر (حقايق) و براى پرهيزكاران سراپا هدايت و اندرز است).

آیا سایر کتابهای آسمانی نیز وسیله هدایت بودند؟

«ِانَّا أَنْزَلْنَا التَّوْراةَ فيها هُدىً و نور»[7] (به يقين ما تورات را فرو فرستاديم كه در آن هدايت و نور بود).

«وَ قَفَّيْنا عَلى‏ آثارِهِمْ بِعيسَى ابْنِ مَرْيَمَ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيْهِ مِنَ التَّوْراةِ وَ آتَيْناهُ الْإِنْجيلَ فيهِ هُدىً وَ نُورٌ وَ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيْهِ مِنَ التَّوْراةِ وَ هُدىً وَ مَوْعِظَةً لِلْمُتَّقينَ»[8](و عيسى بن مريم را به دنبال آنها (پيامبران پيشين) درآورديم كه تصديق‏ كننده تورات پيش از خود بود، و او را انجيل داديم كه در آن هدايت و نور بود و آن نيز تصديق‏ كننده تورات پيش از خود و براى پرهيزكاران هدايت و اندرز بود.)

آیا غیر از کتابهای آسمانی نازل شده، وسیله دیگری برای هدایت وجود دارد؟

« سَنُريهِمْ آياتِنا فِي الْآفاقِ وَ في‏ أَنْفُسِهِمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَق»[9] (به زودى نشانه ‏هاى خود را در اطراف جهان و در درون جانشان به آنها نشان مى ‏دهيم تا براى آنان آشكار گردد كه او حق است.)

حال باید دید دنبال چه هستیم؟!

اگر دنبال حق و حقیقت باشیم، راه نشان داده شده است« إِنَّا هَدَيْناهُ السَّبيلَ إِمَّا شاكِراً وَ إِمَّا كَفُوراً»[10](ما راه را به او نشان داديم، خواه شاكر باشد (و پذيرا گردد) يا ناسپاس.)

ولی اگر قصد بهانه گیری داشته باشیم نتیجه اش گمراهی و خسارت بیشتر خواهد بود.

« وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنينَ وَ لا يَزيدُ الظَّالِمينَ إِلاَّ خَساراً»[11] (و از قرآن، آنچه شفا و رحمت است براى مؤمنان، نازل مى‏كنيم و ستمگران را جز خسران (و زيان) نمى ‏افزايد.)

[/HR]
[1]. مکارم شیرازی، ناصر، تفسير نمونه، ج‏21، ص: 9.

[2] . اطيب البيان في تفسير القرآن، ج‏1، ص68-69.

[3] . بقره:2 / 106.

[4] . بقره: 2/ 2.

[5] . بقره:2 / 185.

[6] . آل عمران: 3 /138.

[7] . مائده: 5/ 44.

[8] . مائده: 5/ 46.

[9] . فصلت: 41/ 53.

[10] . الانسان:76 / 3.

[11] . الاسراء: 17/ 82.

موضوع قفل شده است