جمع بندی اثبات خدا برای دختر کمونیست ( ایرانی )

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اثبات خدا برای دختر کمونیست ( ایرانی )

سلام دوستان

من حدود 1 سال پیش یم خوابی دیده بودم که عاشق یک دختر شدم اما فهمیدم که اون دختر کمونیسته و باقی ماجرا ...

حالا همین اتفاق برام در واقعیت افتاده با دختری که آشنا شدم رو فهمیدم که کمونیست هستش من چطور میتونم خدا رو بهش اثبات بکنم ؟
کلا میگه که انسان پس از مرگ به کلی نابود میشه و ... ( میدونید دیگه اعتقاد های کمونیست ها رو )

من چجوری میتونم بهش خدا رو اثبات بکنم ؟
چه سوالاتی ازش بپرس و بخوام برای فرضا این سوالم جواب بیاره و نتونه دلیلی بیاره ؟
ممنون میشم راهنمایی کاملی بکنید

:Gol:

با نام الله

کارشناس بحث: استاد صدیق

[=microsoft sans serif]

pedram9;441634 نوشت:
چه سوالاتی ازش بپرس و بخوام برای فرضا این سوالم جواب بیاره و نتونه دلیلی بیاره ؟

باسلام
از انجا که فطرت اولیه تمام انسانها، حقیقت جو است و تمام انسانها به دنبال رسیدن به سعادت و کامیابی کامل هستند و از درد و رنج بیزارند، میتوانید با این سوالات او را به سمت مباحث دینی بکشید.
ایا من خود به خود به دنیا امده ام؟
ایا میشود چیزی خود به خود و بدون هیچ علتی بوجود بیاید؟
اگر علت دارم و خود به خود بوجود نیامده ام، ایا میشود که خودم باعث بوجود امدن خودم شده باشم؟
اگر خودم نمیتوانم خودم رابوجود بیاورم، پس چه کسی مرا بوجود اورده است؟
جهان چگونه بوجود امده است؟
چه کسی ما را بوجود اورده؟
جهان مادی، انسانهای دیگر، مخلوقات دیگر همچون خورشید و ستاره وماه و ... ؟
ایا خود اینها نیاز به علتی ندارند یا علت میخواهند؟
اگر علت نمیخواهند چرا و اگر میخواهند علت انها کیست یا چیست؟
بالاخره چه موجودی علت نهایی عالم است؟
علتی که خودش برای بودنش علتی نیاز نباشد؟
علتی که همیشه بوده و هیچ گاه فرض نبودن برایش امکان ندارد.
[=microsoft sans serif]چرا ما به دنیا امده ایم؟
فایده این زندگی چیست؟
زندگی ای که قرار است یک سری لذت های محدود به شصت هفتاد سال را داشته باشد چه فایده ای دارد؟

با این سوالات، ذهن او را درگیر میکنید که به مسائل دیگری نیز فکر کند
مسائلی که پاسخ انها به این سادگی ها نیست و به راحتی نمیتوان از کنار انها گذشت.
البته باید توجه کنید که او به خاطر خو گرفتن به بی اعتقادی خود، خود را راحت میداند و به راحتی پاسخ به این سوالات را نمیدهد و اگر نیز بدهد، با جوابهای بدون پشتوانه از کنار انها میگذرد.
بنابراین اگر مصمم هستید، نباید زود خسته شوید و هر جوابی که داد، دلیل انرا از او بخواهید و در جواب و دلیل هایی که می اورد دقت کنید.
بعد از این سوالات اگر به خوبی این مرحله را سپری کنید، اصل نیاز به علت افرینش اثبات میشود و میتوانید به سراغ مابقی مباحث اثبات خداو سایر اصول اعتقادی پیش بروید.
کمک هم اگر خواستید حتما بپرسید تا انشاء الله دوستان کمکتان کنند.

pedram9;441634 نوشت:
سلام دوستان

من حدود 1 سال پیش یم خوابی دیده بودم که عاشق یک دختر شدم اما فهمیدم که اون دختر کمونیسته و باقی ماجرا ...

حالا همین اتفاق برام در واقعیت افتاده با دختری که آشنا شدم رو فهمیدم که کمونیست هستش من چطور میتونم خدا رو بهش اثبات بکنم ؟
کلا میگه که انسان پس از مرگ به کلی نابود میشه و ... ( میدونید دیگه اعتقاد های کمونیست ها رو )

سلام
الان که فیزیک هم به وجود عوالم دیگه اعتراف کرده
دلایل عقلی و دینی هم سرجای خود قابل طرح هستند
اما شما میتونید بر آثار اعتقاد به معاد تاکید کنید ولو اینکه در حد یک امکان و احتمال مطرح باشد
یا علیم

سلام
خدا به فلسفه خیر بده! از در علم فلسفه وارد بشید، نمی تونه ردش بکنه.

[="#006400"]هوالعالم

ضمن عمل به توصیه های دوستان
ازش فاصله بگیرید و بذارید دور نمایی از شما داشته باشه !!
دور نمایی دست نیافتنی !! که اجازه میده بیشتر روی شما و رفتار شما فکر کنه ...[/]

[=microsoft sans serif]اثبات خدا برای دختر کمونیست

پرسش: چجوری میتوان به یک دختر کمونیست خدا رو اثبات بکنم ؟ چه سوالاتی ازش بپرس و بخوام برای فرضا این سوالم جواب بیاره و نتونه دلیلی بیاره ؟

پاسخ:
از انجا که فطرت اولیه تمام انسانها، حقیقت جو است و تمام انسانها به دنبال رسیدن به سعادت و کامیابی کامل هستند و از درد و رنج بیزارند، میتوانید با این سوالات او را به سمت مباحث دینی بکشید.
ایا من خود به خود به دنیا امده ام؟
ایا میشود چیزی خود به خود و بدون هیچ علتی بوجود بیاید؟
اگر علت دارم و خود به خود بوجود نیامده ام، ایا میشود که خودم باعث بوجود امدن خودم شده باشم؟
اگر خودم نمیتوانم خودم رابوجود بیاورم، پس چه کسی مرا بوجود اورده است؟
جهان چگونه بوجود امده است؟
چه کسی ما را بوجود اورده؟
جهان مادی، انسانهای دیگر، مخلوقات دیگر همچون خورشید و ستاره وماه و ... ؟
ایا خود اینها نیاز به علتی ندارند یا علت میخواهند؟
اگر علت نمیخواهند چرا و اگر میخواهند علت انها کیست یا چیست؟
بالاخره چه موجودی علت نهایی عالم است؟
علتی که خودش برای بودنش علتی نیاز نباشد؟
علتی که همیشه بوده و هیچ گاه فرض نبودن برایش امکان ندارد.
چرا ما به دنیا امده ایم؟
فایده این زندگی چیست؟
زندگی ای که قرار است یک سری لذت های محدود به شصت هفتاد سال را داشته باشد چه فایده ای دارد؟

با این سوالات، ذهن او را درگیر میکنید که به مسائل دیگری نیز فکر کند
مسائلی که پاسخ انها به این سادگی ها نیست و به راحتی نمیتوان از کنار انها گذشت.
البته باید توجه کنید که او به خاطر خو گرفتن به بی اعتقادی خود، خود را راحت میداند و به راحتی پاسخ به این سوالات را نمیدهد و اگر نیز بدهد، با جوابهای بدون پشتوانه از کنار انها میگذرد.
بنابراین اگر مصمم هستید، نباید زود خسته شوید و هر جوابی که داد، دلیل انرا از او بخواهید و در جواب و دلیل هایی که می اورد دقت کنید.
بعد از این سوالات اگر به خوبی این مرحله را سپری کنید، اصل نیاز به علت افرینش اثبات میشود و میتوانید به سراغ مابقی مباحث اثبات خداو سایر اصول اعتقادی پیش بروید.

موضوع قفل شده است