جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اتاق فکر جریانات تکفیری از نظر جوادی آملی//نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریانهای تکفیری

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065

  اتاق فکر جریانات تکفیری از نظر جوادی آملی//نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریانهای تکفیری
  اتاق فکر جریانات تکفیری از نظر جوادی آملی  ۱۷ آذر ۱۳۹۲


  یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریان‌های تکفیری اشاره کرد و گفت: در برخورد با جریان‌های تکفیری باید اتاق فکر آنها یعنی اسرائیل و آمریکا را رصد کرد.
  این مفسر قران کریم با بیان این مطلب که همواره در هر عصر و مصری در مقابل هر حق یک باطل وجود دارد، افزود: مادامی که در این عالم زندگی می‌کنیم با پنج جناح مهاجم رو به رو هستیم که هر کدام مصداق یک جهنم هستند و حوزه های علمی باید به علومی مسلح باشند که پاسخگوی خطرات ناشی از این جناح های پنج گانه باشند.

 2. صلوات ها 5


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  وی با برشمردن این خطرات پنج گانه افزود:
  1)اولین جناح منحرف و خطرساز عده‌ای هستند که در مقابل خداوند ادعای خدایی می کنند مانند فرعون،
  2)همچنین در مقابل هر پیامبری یک پیامبر جعلی وجود داشته است و
  3)نیز در مقابل هر غدیری یک سقیفه وجود دارد. آیت الله جوادی آملی ادامه داد: از دیگر جناح های منحرف این است که
  4)در برابرعلمای راستین و اصیل که حافظ کتاب و سنت بودندعلمای درباری نیز داشتیم که فتوای مطابق نظر حکومت وقت می دادند و نیز
  5)در مقابل مومنین حقیقی منافقین مومن نما نیز وجود دارد.

 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065
  باید از همه ابزارها برای جلوگیری از کشتار مسلمانان بهره برد

  وی با اشاره به پیامدهای مثبت و روشنگرانه ، همایش‌ها و کنگره‌ها اذعان داشت: همایش ها با روشنگری خود قطعا خواهد توانست جلوی انحراف اذهان را به سمت جریانهای تکفیری بگیرد لیکن همایش‌های علمی و کلامی نمی‌تواند به تنهایی آنهایی که قائم به سیف هستند را از کشتار باز دارد بلکه باید از همه ابزارها از جمله رایزنی‌های سیاسی و دیپلماتیک نیز برای جلوگیری از کشتار هر روزه مسلمانان بهره برد.

 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065
  آیت الله جوادی آملی با اشاره به همزیستی مسالمت آمیز اهل سنت و شیعه در کشور گفت: با وجود همه تلاش‌هایی که از زمان مرحوم بروجردی تا کنون در جهت تقریب صورت گرفته است، متاسفانه برخی کم کاری ها باعث شد که امروز شاهد برخی اختلافات بین مذاهب اسلامی باشیم. وی در ادامه به نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریانهای تکفیری اشاره کرد و گفت: در برخورد با جریان‌های تکفیری باید اتاق فکر آنها یعنی اسرائیل و آمریکا را رصد کرد و باید بدانیم اسلحه را کسی می تواند از دست تکفیری ها بگیرد که خود اسلحه را به دست آنها داده است.

  آیت الله جوادی آملی در ادامه خواستار توجه جدی نظام و دولت به بحث مقابله با جریانهای تکفیری شد و گفت: مسئولان نظام و دولت به خصوص وزارت خارجه باید در کنار علمای حوزه و دارالتقریب و مجمع جهانی اهل بیت(ع) به صورت جدی به رایزنی و گفتگو با مسئولین دیگر کشورها و سران مذاهب اسلامی بپردازند تا بتوانند جلو کشتار هر روزه مسلمانان را بگیرند.

 8. صلوات ها 8


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  تکفیری ها با امریکا دو سر یک قیچی می باشند

 10. صلوات


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  آیت‌الله مکارم شیرازی: کنگره با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است
  یکی از مراجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه فتوای جهاد نکاح رسوایی عظیمی بود، گفتند: خطر جریان تکفیری متوجه جهان بشریت است و نباید در برابر آن سکوت کرد.

  اتاق فکر جریانات تکفیری از نظر جوادی آملی//نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریانهای تکفیری آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اینکه جریان‌های تکفیری اقلیتی در جهان اسلام هستند، اظهار کردند: این اقلیت سه خطر را متوجه جهان کرده، خطر نخست متوجه مسلمانان است که هر روز عده‌ای بی‌گناه به‌دست این اقلیت قسی‌القلب و دور از منطق به خاک و خون کشیده می‌شوند، آنها به شیعه و سنی هیچ‌کدام رحم نمی‌کنند.

  ایشان افزودند: دومین خطر این جریان خطرناک برای جهان اسلام است که چهره اسلام را خدشه دار کرده و این دین را به عنوان دین خشونت و وحشی‌گری معرفی می کنند، در حالی‌که پیامبر اسلام، پیامبر رحمت و مهربانی بود و متاسفانه این اقدامات آن‌ها سبب شده جاذبه اسلام تبدیل به دافعه شود و دشمنان نیز با همین بهانه به اسلام ستیزی دامن می‌زنند.
  آیت الله مکارم شیرازی خطر سوم جریان تکفیری را متوجه جهان بشریت دانسته و تصریح کردند: آنها با اقدامات خود همه جا را ناامن کرده اند.
  مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کردند: ما برای اینکه در قبال این جریان سکوت نکنیم بنا داریم کنگره "خطر جریان های تکفیری برای اسلام، مسلمین و جهان بشریت، و راه های مقابله با آن" را آبان ماه سال آینده با حضور علمای جهان اسلام در شهر مقدس قم برگزار کنیم.
  استاد عالی حوزه علمیه قم افزودند: در این راستا مشورت‌های لازم با بزرگان انجام و با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است، اخیرا نیز جلسه مقدماتی باشکوهی در مدرسه امام سجاد(ع) قم برگزار شد که جمع کثیری از علمای برجسته شیعه و اهل سنت در آن حضور یافتند، این مسئله نشان داد آمادگی برای شرکت در این کنگره بسیار زیاد است.
  آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کردند:‌ در پی برگزاری این مراسم، برخی از سایت‌ها و شبکه‌های وهابی به جنب و جوش افتاده و وانمود کرده‌اند که علمای قم تصمیم دارند اهل سنت را بکوبند.
  ایشان با بیان این که اینها سرمایه‌ای جز دروغ و مطالب بی‌پایه و اساس ندارند، افزودند: این کنگره و جلسات هیچ ارتباطی با کوبیدن اهل سنت ندارد، ما از اهل سنت برای حضور در این گونه جلسات و همایش‌ها دعوت می‌کنیم، ما دست دوستی به آنها دراز کرده و آنها نیز این گونه هستند.
  آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کردند: ما حتی وهابیت را هم دو شاخه می‌کنیم، شاخه تکفیری و غیر تکفیری، ما با شاخه غیر‌تکفیری حاضریم بحث منطقی کنیم و با آنها دعوایی نداریم، شاخه تکفیری جریانی خطرناک هستند که همچون خفاش پنهان می‌شوند و خود را در یک جا منفجر کرده و عد‌ه‌ای بیگناه را به خاک و خون می کشند و غیر از خود دیگران حتی اهل سنت که با آنها موافق نباشند را کافر می‌دانند.
  مرجع تقلید شیعیان افزودند: جار و جنجال راه نیندازید، شیطنت نکنید، ما با صراحت اعلام می کنیم تنها با این گروه خطرناک یعنی گروه تکفیری مشکل داریم، با سایر افراد و گروه‌ها مشکلی نداریم و حتی اصرار داریم این گروه را نیز ارشاد و هدایت کنیم.
  مفسر برجسته قرآن کریم از درنظر گرفتن پنجاه عنوان برای فراخوان مقالات کنگره بین المللی خطر جریان‌های تکفیری خبر داده و خاطرنشان کردند: جهان اسلام نباید در مقابل چنین پدیده‌ای سکوت اختیار کند، چراکه آبروی جهان اسلام در میان است، ما با کمک علمای اهل سنت به دنیا اعلام می‌کنیم دین اسلام از چنین اقدامات وحشیانه‌ای به‌دور است.

  آیت‌الله مکارم شیرازی به فتاوای جهاد نکاح از سوی بعضی از این‌چنین جریان‌ها اشاره و تصریح کردند: مسئله جهاد نکاح رسوایی عظیمی بود و برخلاف ضرورت دین مبین اسلام است و ما این سئوال را مطرح می کنیم که چرا باید علمای اسلام در قبال آن سکوت کنند.
  مرجع تقلید شیعیان اضافه کردند: ‌این‌ها اگر یکسال در قم بمانند و اسلام را فرا بگیرند دست از این گونه اقدامات برخواهند داشت، آنها خود را در یک محدوده زندانی کرده و از کتاب و سنت بی خبر هستند.
 12. صلوات


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  دیدگاه علمای اهل سنت درباره خطر جریان های تکفیری
  «ابوبکر آخوند خوجملی» که از علمای اهل سنت است، افزود: کشتارهایی که امروز در جهان اسلام صورت می گیرد صرف نظر از اینکه ظالم و مظوم چه کسی می باشد امر زشتی است که باید با آن مقابله شود و تکرار این حوادث برای جهان اسلام نگران کننده است.

  اتاق فکر جریانات تکفیری از نظر جوادی آملی//نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریانهای تکفیری به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ تعدادی از علمای اهل سنت که در مراسم افتتاح دبیرخانه کنگره بین المللی "خطر جریان های تکفیری برای اسلام، مسلمین و جهان بشریت و راه های برون رفت از آن" شرکت کرده بودند دیدگاه های خود درباره جریان تکفیری را اعلام کردند.
  آخوند خوجملی: تکفیر بدون دلیل، از گناهان کبیره و حرام است
  امام جمعه شهرستان نگین شهر گلستان گفت: امروز بستنر مقابله به جریان های تکفیری ایجاد شده و همه مسلمانان و علما و شخصیت ها باید با همکفری و تعامل، از خطر این جریان های افراطی جلوگیری کنند.
  «ابوبکر آخوند خوجملی» که از علمای اهل سنت است، افزود: کشتارهایی که امروز در جهان اسلام صورت می گیرد صرف نظر از اینکه ظالم و مظوم چه کسی می باشد امر زشتی است که باید با آن مقابله شود و تکرار این حوادث برای جهان اسلام نگران کننده است.
  وی با اشاره به حرمت تکفیر مسلمان گفت: تکفیر بدون دلیل برخی جریان های تکفیری، بدون اتفاق نظر بین مذاهب اهل سنت است، بدون دلیل حکم به تکفیر کسی دادن از گناهان کبیره و حرام است و این اقدامات هرگز مورد پذیرش اهل سنت نیست.
  وی یادآورشد: برای کسی که به خداوند متعال ایمان دارد نمی توان حکم تکفیر صادر کرد و حتی ما نمی توانیم کسی را کافر صدا کنیم چرا مطابق روایات، اگر شخصی بدون دلیل به دیگری کافر بگوید خود گوینده کافر است.
  خوجملی گفت: در ارتباط با شرک و شخصی که به غیر خدا اعتقاد دارد دو مساله لازم است یکی اینکه اعتقاد به آن چیز غیر خدا اعتقاد به الوهیت باشد و مساله دوم اینکه ان را واجب الوجود بداند.
  وی اظهار داشت: کدام یک از زوار وقتی پیامبر اسلام ص و امامی را زیارت و یا توسل می کنند اعتقاد به الوهیت و یا واجب الوجود بودن آنها دارند؟
  این روحانی اهل سنت گفت: راه برون رفت از این مشکلات اصلاح امت است، امت نیز اصلاح نخواهد شد مگر آنکه با اخلاق و سنت رسول اکرم ص و پیروی از اخلاقیات است، پیامبر اسلام ص خیرخواه و ناصح امت بوده و حتی تلاش می کردند دشمنان ایشان وارد دین اسلام شوند.
  وی گفت: بسیاری از شبهات بین شیعه و سنی بر اساس منابع غیر معتبر و قیل و قال های مختلفی است که از طرف دشمنان اسلام طراحی می شود و اگر باب گفت و گو و مجادله حسنه باز شود بسیاری از این مسائل روشن خواهد شد.
  وی ادامه داد: هدف از گفت و گو نیز باید دست یابی به یک نقطه مشترک باشد، باید اخلاق و عرفان اسلامی را ترویج دهیم، نگاه عارف به انسان نگاه معرفتی است و می خواهد در سایه اسلام باشد و با کوچکترین لغزشی، حکم به خروج آن فرد از اسلام نمی دهد. 14. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  رییس شورای افتاء اهل سنت کردستان: موهبت امنیت در جامعه اسلامی را از دست ندهیم
  رییس شورای افتاء اهل سنت کردستان با اشاره به اینکه ایران اسلامی امروز از امن ترین کشورهای جهان است، گفت: باید برای این امنیت حاکم خداوند منان را شاکر بوده و مراقب باشیم این موهبت امنیت را از دست ندهیم.
  ماموستا ملامیر قاضی زاده افزود: در سایر کشورهای اسلامی مردم وقتی می خواهند برای خرید و یا کار دیگری بیرون از منزل بروند چون امید بازگشت ندارند با دیگران خداحافظی می کنند ولی در ایران شیعه و سنی مانند برادر با هم زندگی کرده و امنیت نیز حاکم است.
  وی گفت: شیعه و سنی هر دو تابع آیین حضرت محمد(ص) هستیم وباید برای وحدت بیشتر میان مسلمانان تلاش کنیم خصوصا، باید همایش ها وکنگره هایی که برگزار می کنیم بازتاب عملی ان را در جامعه مشاهده نماییم.
  ماموستا ملامیر قاضی زاده با ذکر خاطراتی از برخورد برخی شیعه و سنی ها با هم تصریح کرد: مگر یک مسلمان می تواند مسلمان دیگر را نجس خطاب کند، این فرهنگ باید از جامعه اسلامی رخت بربندد.
  وی همچنین با اشاره به تلاش دشمنان اسلام برای ترویج ترور و تکفیر گفت: اکنون در دور افتاده ترین نقاط مرزی، کسانی دانش اموزان را برای اقدامات تروریستی آموزش می دهند و باید از این اقدامات جلوگیری شود.
  مفتی اهل سنت لارستان: با شناخت مذاهب اسلامی از یکدیگر، مشکلات برطرف خواهد شد
  شیخ عبدالهادی قاضی زاده مفتی اهل سنت لارستان فارس نیز در این نشست گفت: باید برای وحدت قلوب میان مسلمانان جهان خصوصا شخصیت ها و علما تلاش کینم و برگزاری این کنگره ها قطعا در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.
  وی ادامه داد: با شناخت مذاهب اسلامی از یکدیگر، مشکلات برطرف خواهد شد، ممکن است در گفت و گو طرفین قانع نشوند ولی برای وحدت و رسیدن به نقاط مشترک تاثیرگذار است.
  وی اقدامات تکفیری را بسیار ناپسند دانست و گفت: درست است که مرتد باید کشته شود ولی چه کسی می تواند مرتد را بکشد؟ تا حکم نباشد کسی نمی تواند دیگری را به جرم ارتداد بکشد، ولی جریان های تکفیری به سادگی حکم به کشتار انسان ها می دهند و این برای جهان اسلام زیانبار است.
  عصام العماد: تکفیر از زمان ابن تیمیه آغاز شد
  عصام العماد محقق و اندیشمند که از مستصبران نیز می باشد، گفت: علت اصلی وجود تکفیر عدم اعتقاد انها به علوم عقلی می باشد و ابومحمد غزالی نیز گفته است کسی که علم منطق نمی داند چیزی نمی فهمد و انها امروز به شدت با علوم عقلی، منطق، فلسفه دشمنی دارند.
  وی اظهار داشت: تکفیر هرگز مورد قبول شیعه و سنی نیست و این جریان از زمان ابن تیمیه آغاز شده است و بخش زیادی از کتاب های اهل سنتن، در رد تکفیر می باشد.

 15. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  فرزند شهید بوطی: ملحدانی از 83 کشور برای ریختن خون مردم وارد سوریه شده‌اند
  رئیس اتحادیه علمای بلاد شام با بیان اینکه تروریست‌هایی از بیش از 83 کشور در این جنگ برای نابودی تمدن سوریه وارد کشور شده‌اند گفت: پدیده سرطانی تکفیر که در جهان ظاهر شده است، ساخته و پرداخته خارج است تا کشور و دین و اسلام ما را نابود کند.

  ـ نخستین پیش نشست علمی "کنگره بین المللی خطر جریان های تکفیری" روز گذشته ـ 27 آذرماه 1392 ـ در پایتخت سوریه برگزار ‌شد.
  اتاق فکر جریانات تکفیری از نظر جوادی آملی//نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریانهای تکفیری

  فرزند «شهید شیخ سعید البوطی» یکی از سخنرانان این همایش بود که حدود 100 نفر از علماء، اندیشمندان، مفتیان و شخصیت های شیعه و سنی در آن شرکت کرده بودند.
  «دکتر توفیق البوطی» در سخنان خود در این نشست گفت: سوریه امروز در معرض جنگ صهیونیستی ـ آمریکایی قرار دارد که از ملحدان و دشمنان بشریت و دین برای ضربه زدن به امت اسلام تحت شعارهای تکفیر استفاده می‌کنند.
  وی اعلام کرد: تروریست‌هایی از بیش از 83 کشور در این جنگ برای نابودی تمدن سوریه و ریختن خون مردم آن وارد کشور شده‌اند.
  رئیس اتحادیه علمای بلاد شام تأکید کرد: کسانی که خواهان منزوی کردن ایران هستند، به‌دنبال متلاشی کردن صف اسلام و امت اسلام هستند و پدیده سرطانی تکفیر که در جهان ظاهر شده است، ساخته و پرداخته خارج است تا کشور و دین و اسلام ما را نابود کند.
 16. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  نماینده رهبر انقلاب در سوریه: تکفیر یک صنعت وارداتی و صهیونیستی است
  تکفیر یک صنعت وارداتی است که فقط با مسلمانان نمی‌جنگد؛ بلکه با تمام بشریت می‌جنگد.

  اتاق فکر جریانات تکفیری از نظر جوادی آملی//نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریانهای تکفیری نخستین پیش نشست علمی "کنگره بین المللی خطر جریان های تکفیری" روز گذشته ـ 27 آذرماه 1392 ـ در پایتخت سوریه برگزار ‌شد.

  نماینده مقام معظم رهبری در سوریه یکی از سخنرانان این همایش بود که حدود 100 نفر از علماء، اندیشمندان، مفتیان و شخصیت های شیعه و سنی در آن شرکت کرده بودند.
  «آیت‌الله سید مجتبی حسینی» در سخنان خود در این نشست اظهار داشت: دین اسلام، دین محبت و صلح است و پدیده تکفیر، صرفاً یک پدیده صهیونیستی است که قدرت‌های استکباری و در رأس آنها آمریکا و کشورهای غربی برای شعله‌ور کردن آتش فتنه و اختلافات طایفه‌ای میان مسلمانان آن را ایجاد کردند.
  وی افزود: تکفیر یک صنعت وارداتی است که فقط با مسلمانان نمی‌جنگد، بلکه با تمام بشریت می‌جنگد.
  نماینده مقام معظم رهبری در سوریه گفت: دشمنان برای جنگ با اسلام از طریق فتنه‌افکنی در سوریه و ضربه زدن به این کشور که کنار انقلاب اسلامی ایران و مقاومت قرار دارد، عمل کردند، اما سوریه از طریق ارتش و ملت پیروز شد و نقاب را از چهره غربی‌ها کنار زد.
  حسینی خواستار مواضع قاطع و شدید علیه تروریسم و جنگ نظامی، سیاسی و علمی با آن از طریق برگزاری کنفرانس‌ها و مراکز علمی و مدارس و مجالس شد. 17. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود