تهاجم فرهنگی در بازی igi--مواظب باشیم چی بازی میکنیم..حمله به کسی که قران میخونه

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تهاجم فرهنگی در بازی igi--مواظب باشیم چی بازی میکنیم..حمله به کسی که قران میخونه

[="Arial"][="Black"]سلام تو یکی از قسمتهای بازی IGI2به یک مرحله برخوردیم که دشمن ما عراقی صحبت میکنند...اگر صدای بلنگو را زیاد کنید متوجه میشید که داره قران میخونه...و در ضمن بالای سر در های دشمن کلمه الله نوشته شده است....مواظب باشید...دشمن قصد داره کودکان را نابود کنه..[/][/]

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

سلام و دورود خدمت شما عزیزان.

این بازی ها در وهله ی اول باعث عادی کردن توهین به اسلام میشه و در نتیجه قبح این کار کسته میشود.

در وهله ی دوم این بازیها باعث پرخاشگر شدن شخص میشود.صد در صد در روحیه بازی کنندگان تاثیر منفی دارد.به عبارتی زمیر ناخودآگاه انسان را در اعمال منفی تقویت میکند.که هر چه این زمیر فعالتر شود کمکم جای خود را به زمیر خوداگاه میدهد.که باعث نا آرام کردن روان فرد میشود.
یکی از راهای تسلط بر فرد تسخیر روح اوست.

و به نظر من مشکل اصلی این اتفاق خود ما هستیم.
اگر در ایران بازی های جذاب و زیبا و بدور از خشونت ساخته شود و بتوان فرهنگ غنی اسلام و ایران را در آن پرورش داد مخاطبان بازیهای بیگانه کمتر میشود.
متاسفانه بعضی از بازی های ایرانی هم دست کمی از بازیهای خوشونت آمیز خارجی ندارد.

@█ عشق من خدا █@;444119 نوشت:

این بازی ها در وهله ی اول باعث عادی کردن توهین به اسلام میشه و در نتیجه قبح این کار کسته میشود.

در وهله ی دوم این بازیها باعث پرخاشگر شدن شخص میشود.صد در صد در روحیه بازی کنندگان تاثیر منفی دارد.به عبارتی زمیر ناخودآگاه انسان را در اعمال منفی تقویت میکند.که هر چه این زمیر فعالتر شود کمکم جای خود را به زمیر خوداگاه میدهد.که باعث نا آرام کردن روان فرد میشود.

اگر در ایران بازی های جذاب و زیبا و بدور از خشونت ساخته شود و بتوان فرهنگ غنی اسلام و ایران را در آن پرورش داد مخاطبان بازیهای بیگانه کمتر میشود.

[=arial]زیاد شدن بازیها با محتوای ضدّ دینی دیگه داره خیلی گسترش پیدا میکنه و جزو بزرگترین معضلات نه تنها جامعه ی ما بلکه تمام دنیا شده .
بازم خدا رو شکر که صدی نودِ بچه های ما فقط ظاهر اینها رو میبینن و متوجه داستان و مضمون بازیها نمیشن . چون مضمون و محتوای بازیها خیلی مخرّبتر از ظاهرشونه .
اینکه ما باید با جایگزین کردن تفریحات سالم ، این معضلات رو از جامعمون پاک کنیم ، کاملا درست و متینه .
ولی مسئله ی اصلی اینه که تا رسیدن به اون روز ، چی کار باید کرد .
یعنی الآن چی کار کنیم ؟ الآن که چنین جایگزینهای مناسبی نداریم !
به نظرم مهمترین وظیفه بر گردن خانواده هاست . خیلی از خانواده ها اصلا توجّهی به بازیهای فرزندانشون ندارن . اتفاقا خیلی ها که استقبال هم میکنن و خوشحال هستن از اینکه فرزندشون ساکت نشسته توی اتاق و بازی گوشی نمیکنه و مزاحمشون نمیشه .
به نظرم تک تک ما نسبت به فرزندان و خواهران و برادران کوچکمون که با چنین سرگرمی هایی سر و کار دارن ، مسئول هستیم و باید مراقب اونها باشیم .

انصار الحجّة;444208 نوشت:
[=arial]زیاد شدن بازیها با محتوای ضدّ دینی دیگه داره خیلی گسترش پیدا میکنه و جزو بزرگترین معضلات نه تنها جامعه ی ما بلکه تمام دنیا شده .
بازم خدا رو شکر که صدی نودِ بچه های ما فقط ظاهر اینها رو میبینن و متوجه داستان و مضمون بازیها نمیشن . چون مضمون و محتوای بازیها خیلی مخرّبتر از ظاهرشونه .
اینکه ما باید با جایگزین کردن تفریحات سالم ، این معضلات رو از جامعمون پاک کنیم ، کاملا درست و متینه .
ولی مسئله ی اصلی اینه که تا رسیدن به اون روز ، چی کار باید کرد .
یعنی الآن چی کار کنیم ؟ الآن که چنین جایگزینهای مناسبی نداریم !
به نظرم مهمترین وظیفه بر گردن خانواده هاست . خیلی از خانواده ها اصلا توجّهی به بازیهای فرزندانشون ندارن . اتفاقا خیلی ها که استقبال هم میکنن و خوشحال هستن از اینکه فرزندشون ساکت نشسته توی اتاق و بازی گوشی نمیکنه و مزاحمشون نمیشه .
به نظرم تک تک ما نسبت به فرزندان و خواهران و برادران کوچکمون که با چنین سرگرمی هایی سر و کار دارن ، مسئول هستیم و باید مراقب اونها باشیم .

سلام و درود خدمت شما سرور گرامی.
سخنان شما متین و درست و منطقی.
خانواده بدون تفریح و آرامش!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
متاسفانه قیمت تفریحهای سالم در کشور بسیار بالا رفته و قیمت تفریحهای ناسالم بسیار ارزان.

خود بنده برای تحقیقاتم زمانی که میخواستم کتابی با موضوع شیطان پرستی بخرم کتابی 1000 صفحه ای فقط 7000 تومان بود.
کتابی با موضوع عرفان 200 صفحه ای 8000 تومان بود.

این اتفاقات در بازیها هم است.یک بازی خارجی با موضوع ضد اسلامی 3000 تومان بازیهای ایرانی سالم بیش از 7000 تومان است.

نرم افزازهای با بُعد منفی کمتر از 4000 تومان نرم افزارهای مذهبی بیش از 12000 تومان.در تمام نرم افزاهای مذهبی افراد را به قرآن قسم میدهند آن را کپی نکنند و در اختیار دیگران قرار ندهند.

قیمت قهوه خانه 4000 تومان قیمت شهر بازی بسیار بالا.

در مجموع تفریح ناسالم بسیار ارزان و سالم گران است.

تا زمانی که تفریح سالم ایجاد نشود نمیتوان بازیهای ضد دینی را منسوخ کرد.

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام بر همگی

یک چیز اشتباهی که مردم درباره ی بازی های رایانه ای میدونن ، اینه که چنین چیزایی رو تفریح میدونن ، طوری که کاربر محترم انصار الحجه میگه : [=arial]ما باید با جایگزین کردن تفریحات سالم ، این معضلات رو از جامعمون پاک کنیم ، کاملا درست و متینه .

خب من با این نظر مخالفم ! من خودم در شرکتی کار میکنم که مشغول ساخت بازی رایانه ای هستیم . بازی های رایانه ای در واقع هنر و صنعت جدیدی هست . میشه گفت تئاتر و بعد سینما و بعد انیمیشن و بعد بازی های رایانه ای ! آنچان این صنعت هنری ، گسترده و بزرگ هست که میتونه بازار کار عظیمی رو بیاره و رسانه ای قدرتمند تر از هر چیز دیگه میتونه باشه ! ما این رو به عنوان یه تفریح میدونیم (کاملا غلطه ! ) پس چرا سینما رو تفریح نمیدونیم ؟ یا مثلا تئاتر رو ؟ یا بقیه هنر ها مثل شاعری ، موسیقی ، نقاشی و مجسمه سازی و ... اینا تفریحن ؟ اگر بگیم تفریحن که کلا ... بیخیال !
اگر نه ! پس باید ذکر کنم که هنر موسیقی ، نقاشی ، بیشتر حرفه های مربوط به سینما و نمایش به علاوه بخش فنی (برنامه نویسی با کامپیوتر و ...) زیر مجموعه چیزی به نام بازی های رایانه ای هست . پس فعلا عظیم تر از این من ندیدم . متاسفانه در کشور ما اصلا محل هم نمیذارن طوری که فروش بازی ممنوع هست و ممنوع کردن فروش بازی یک جورایی حذف صورت مسئله (که اصلاح کردن و تربیت درست افراد برای بازی کردن و خرید بازی مناسب هست) هستش که این کار باعث میشه بازار سیاه رشد پیدا بکنه و ... .

و شما کاربر محترم " عشق من خدا" شما میگی چیزای بد (مثل بازی های خارجی ) ارزان تر هستن !

بذار بگم که ما داریم توی این کشور عملی نامناسب رو انجام میدیم . دزدی ! ما ایرانی ها که خودمون رو مسلمون میدونیم گناهی بزرگی رو در سطح کشوری انجام میدیم . بازی خارجی که یه شرکت سه چهار سال یا کمتر یا بیشتر برای ساختش 100 نفر یا 300 نفر یا 500 نفر رو مشغول به کار کرده و خرج و هزینه سنگینی بابتش داده رو ، کپی میکنیم ! و اون رو به جای اینکه در کشور به صورت اورجینال با قیمت های 200 یا 300 هزار تومان یا 100 هزار تومان (طبق هزینه ی دلار به ریال هر زمان) بفروشیم ، میاییم اونو با قیمت 2000 تومان به بالا که تا حد 10000 تومن یا بیشتر (که در بازار سیاه ببه حد 25000 تومن هم میرسه ) هم میره ، میفروشیمش و این یه جور دزدیه و گناه بزرگ ! حق اون شرکت های بد بخت که جان میکنن و بازی میسازن که فروش بکنن رو پایمال میکنیم . (این رسم مسلمان بودنه ؟ ) حتی بازی های خارجی که به عنوان بازی اورجینال توسط شرکت های پخش داخلی دولتی وارد بازار میشه ، با کاور خوشگل و ... با نام شرکت پخش کننده خودشون به بیرون میدن ، اون رو 3000 تومان به بالا میفروشن . این یک گناهه ! (اصلا گناه رو بذار کنار) این عمل زشتیه . یاد دادن فرهنگ کپی کردن و از بین بردن فرهنگ رعایت کپی رایت هست .

بعد انتظار داریم که توی بازی های خارجی از مسلمان ها خوب یاد بشه ؟ والا من که از اون موقع تا به حال که به دنیا اومدم ما هر ساله در موقعیت های مختلف داریم خارجی هارو فحش میدیم ! اوناهم با اینکارشون مارو فحش میدن ! خب چه فرقی داره ! ؟

ببینید ما نباید بیاییم بگیم توی این بازی به قرآن یا خدا داره توهین میشه پس بازی رو ممنوع کنیم . نه ! به نظر من ، باید یاد بدیم به مردم اگر ببینن توی بازی داره به خدا توهین میشه ، نرن اونو نخرن ! حتی اگر توی ایران ممنوع نشه . بعدشم اون بازی هایی که مثال زدین مثل Devil may cry ، خب اون بازی کلا موضوعش مذهبیه و درباره ی شیاطین هست . اما در اون نمیخواد توهین بکنه که بر روی کسی اثری بذاره ! نه ، اونم یه داستانه . (بستگی به خود فرد بازی کننده داره که چطور برداشت کنه که این هم وظیفه ملت و دولت ماست که مردم رو به گونه ای تربیت و آموزش بده که برداشت غلط نکنن که هرچند باز هم چنین چیزی عملی نیست ) بعدشم اون عکسی که از اون در گذاشتین شرط میبندم ، کل افرادی که بازی کردن نفهمیدن چنین چیزی روی اون در هست ! من خودم نفهمیدم ! داستان بازی هم ربطی به قرآن و اسلام نداره .

ببینید ، یک گیمر ، میدونه وقتی یه بازی میکنه ، یه بازی رو داره بازی میکنه . یه چیزی که واقعی نیست . برای مثال همون دویل می کرای ، خب اون اصلا واقعی نیست . یه داستان من درآوردی هست که اتفاقا خیلی هم زیباست و منم از طرفدارانش هستم ! بازم میگم بستگی به تربیت و برداشت افراد داره .

بعدشم ، مهم تر از همه ما چیزی داریم به نام درجه بندی سنی که اصلا به هیچ وجه توجه نمیشه بهش ! نه در سریال ها ، نه در فیلم های ایرانی ، نه در بازی ها و .... کلا هرچیزی که در ایران هست توجه نمیکنن به این موضوع . خب شما میگی خشونت . یک بازی سبک های مختلف داره ، هر سبکی بنا بر خصوصیاتش ، ویژگی هایی داره . بازی خوبی مثل گرشاسپ باید خشونت داشته باشه . باید توش خون باشه و در ضمن باید وقتی خون باشه زیر درجه بندی سنی بخوره که برای فلان افراد مناسب نیست ...

صنعت و هنر بازی سازی توی ایران میتونه موقعیت شغلی بسیار عظیمی رو پدید بیاره که متاسفانه با فرهنگ و طرز فکر های اشتباه هم از سوی دولت و هم از سوی مردم (بیشتر مردم) ، روند پیشرفت چنین صنعت هنری ، کند هست.

فقط یک مثال میارم برای شما (اصلا به محتوای این بازی کاری ندارم فقط محض آمار فروش دارم میگم) بازی GTA V تونست در عرض سه روز بالای یک میلیارد دلار بفروشه و این فروش بی سابقه بوده .

درضمن اون تصویری که از یه مرد و یه زن هست که قرار دادین در لیست که یه کتاب قرآن مانند روی زمین افتاده ، فکر کنم اون بازی resident evil هست . چون خوشم نمیاد از اون بازی نمیدونم دقیقا کدوم قسمتشه . اما کاملا و قطعا و بی شک میتونم بگم تصویر قلابیه و اون نقش فتوشاپ شده . اصلا بازیش حتی 1درصد هم به ایران و اسلام و ... کاری نداره .

خب بعدشم شما میگین خشونت از بازی حذف بشه که بتونیم بازی سالم بدیم بیرون ؟ خب تعریف شما از بازی سالم چیه ؟ بازی ای که فرهنگ دینی رو ترویج میده چیه ؟ نمی تونم این حرف رو به خوبی درک کنم ! ببینید ما برای اینکه بخوایم مخاطب رو جذب بازی بکنیم که فرد بشینه و بازی کنه ، باید چیز جذابی وجود داشته باشه در بازی که فرد به سمتش بره . باید از نظر فنی و هنری قوی باشه . ما هنوز در قدم اولش موندیم ! چطور بخوایم فرهنگ دینی رواج بدیم در بازی هامون ؟ ما هنوز نمیتونیم یک بازی با استاندارد های جهانی بسازیم ! بعد بخوایم در بازی ها ترویج دین بکنیم ؟ ترویج دینمون در بازی چطوریه ؟ میتونی بگی شما .
مثلا در یک بازی نشون بدیم یه فرد میره نماز بخونه ؟ یا مثلا بره مسجد ؟ یا مثلا با دشمنان اسلام (اسرائیل:tajob::vamonde:) بجنگه ؟ (دارم توهین نمیکنم ، فقط دارم میپرسم !؟!) شما پیشنهاد بده .

ببینید ما اولا باید بازی رو طوری بسازیم که بشه با اون با بازی های غربی رقابت کرد (چنین چیزی تا دولت اقدام نکنه تا 1000000000000000000000 سال دیگه امکان پذیر نیست، فعلا که دولت زیاد در این زمینه کمکی نمیکنه ، هرچند که جدیدا داره راه میوفته و یه کارایی میکنه .) بعد از اینکه از این مرحله گذشتیم ، میتونیم مسائل دینی رو در قالب یه بازی استاندارد برای مردم قرار بدیم . اون هم نه به صورت ناشیانه که در فیلم ها و سریال ها میبینیم که نتیجه اش میشه دوری مردم از دین و مسخره کردن سازندگان و صدا و سیمای ایران (البته خیلی کلی دارم صحبت میکنم) بلکه کاملا به صورت اصولی و بر پایه ی اصول هنری که حرفی برای اشتباه گرفتن و نقد منفی نذاره .
اینوقت هست که کار نتیجه میده . وگرنه شما تا 1000 سال دیگه توی یه بازی یا فیلم نشون بده یه پیرزنی میره نماز میخونه و دعا میکنه و یه نفر حالش خوب میشه و همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشه ، هیچی در مردم تغییر نمیکنه .

به امید اینکه طرز نگاه ها عوض بشه و پیشرفت در این زمینه زیاد بشه و بتونیم زمینه رقابت رو اول در خود ایران در صنعت و هنر بازی سازی راه بندازیم تا بعدش به سطح جهانی ببریمش و قانون کپی رایت واقعا اعمال بشه (که ممکن نیست در حال حاضر به خاطر شرایط اقتصادی و فرهنگی)

[="Navy"]

منا لبیک;440666 نوشت:
اگر صدای بلنگو را زیاد کنید متوجه میشید که داره قران میخونه

بلی اونجا سوره مبارکه «زلزال» تلاوت می‌شه،
در ضمن گهگاهی هم ذکر صلوات با نغمه خاصّی از بلندگوی شهر پخش میشه.:hey:[/]

[="Arial"][="Black"][/]

@█ عشق من خدا █@;444317 نوشت:

سلام و درود خدمت شما سرور گرامی.
سخنان شما متین و درست و منطقی.
خانواده بدون تفریح و آرامش!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
متاسفانه قیمت تفریحهای سالم در کشور بسیار بالا رفته و قیمت تفریحهای ناسالم بسیار ارزان.

در مجموع تفریح ناسالم بسیار ارزان و سالم گران است.

تا زمانی که تفریح سالم ایجاد نشود نمیتوان بازیهای ضد دینی را منسوخ کرد.

بنده هم سلام عرض میکنم خدمت شما و ممنون بابت توضیحات عالیتون
مسئله ی مهم اینه که معیار سالم یا ناسالم بودن تفریحات و به ویژه بازیهای رایانه ای چیه ؟
نمیشه تمام بازیهای خارجی رو ناسالم دونست . حتی اگه روزی ما در ایران بازی بسازیم با کیفیت عالی و مضمون عالی و بدون هیچ نقصی ، همین بازی هم اگه باعث بشه فرزند ما به طور بی رویه بشینه پاش ، خود همین هم میشه تفریح ناسالم .
پس سالم یا ناسالم بودن به داخلی یا خارجی بودن نیست . دو تا معیار داره : یکی اینکه مضمون این نوع بازیها و تفریحات چیه . دوّم اینکه فرزندان ما چطور ازش استفاده میکنن .
با این حساب ، تفریحات سالم خیلی هم پر هزینه در نمیاد . فقط خانواده ها اگر کمی مسئولیت پذیر تر باشن ، اونوقت با کمترین هزینه میتونن فرزندانشون رو به راحتی سرگرم کنن .
مثلا بازیهای رایانه ای خارجی که میگید کم هزینه است ، درسته . ولی همه ی بازیهای خارجی هم ناسالم و مخرّب نیستن . همین بازیها اگر با مراقبت و نظارت خانواده ها باشه ، خیلی هم مفیده . بازیهای مفرّح و معروف خارجی که مشکلات اخلاقی و اعتقادی ندارن هم کم نیستن . ما نباید به خاطر دسته ای از بازیهای ناسالم ، مهر فساد رو روی همه ی بازی های خارجی بزنیم .
من میگم خانواده ها باید بیشتر مراقب بازیهای کامپیوتری فرزندانشون باشن و در انتخاب اونها ، نظارت داشته باشن . وقتی یه بچه ی 10 ، 12 ساله تنها میره توی مغازه و دنبال gta میگرده ، خب خانوادش کجان ؟! همین بچه با همون هزینه میتونه خیلی از بازیهای خوب دیگه رو انتخاب کنه . ولی وقتی نظارتی از طرف والدینش نیست ، اون هزینه رو صرف بازی ناسالم میکنه .
بارها دیدم پدر و مادرهایی که دنبال فرزندانشون هستن و در انتخاب بازیها مراقبت میکنن و با فروشنده مشورت میکنن و از بازی و مضمونش سوال میکنن . واقعال زیبا و قابل تحسینه .
اینکه مسئولین و متخصصان ما وظیفه دارن برای کودکان و نوجوانان و... تفریحات سالم و مناسب فراهم کنن ، کاملا درسته . ولی وظیفه ی مهمتر و حسّاستر به گردن خانواده هاست .
پس نباید همه چیز رو به گردن مسئولین ، گران بودن تفریحات ، نبودن حق کپی رایت در مورد بازیهای خارجی و... بندازیم .
خانواده ها اگر در تربیت فرزندانشون متخصص بشن ، اونوقت تحت هر شرایطی میتونن فرزندانی سالم بار بیارن .

ببخشید که زیاده گویی کردم

[="Arial"][="Black"]

انصار الحجّة;444570 نوشت:
[=arial black]بنده هم سلام عرض میکنم خدمت شما و ممنون بابت توضیحات عالیتون
مسئله ی مهم اینه که معیار سالم یا ناسالم بودن تفریحات و به ویژه بازیهای رایانه ای چیه ؟
نمیشه تمام بازیهای خارجی رو ناسالم دونست . حتی اگه روزی ما در ایران بازی بسازیم با کیفیت عالی و مضمون عالی و بدون هیچ نقصی ، همین بازی هم اگه باعث بشه فرزند ما به طور بی رویه بشینه پاش ، خود همین هم میشه تفریح ناسالم .
پس سالم یا ناسالم بودن به داخلی یا خارجی بودن نیست . دو تا معیار داره : یکی اینکه مضمون این نوع بازیها و تفریحات چیه . دوّم اینکه فرزندان ما چطور ازش استفاده میکنن .
با این حساب ، تفریحات سالم خیلی هم پر هزینه در نمیاد . فقط خانواده ها اگر کمی مسئولیت پذیر تر باشن ، اونوقت با کمترین هزینه میتونن فرزندانشون رو به راحتی سرگرم کنن .
مثلا بازیهای رایانه ای خارجی که میگید کم هزینه است ، درسته . ولی همه ی بازیهای خارجی هم ناسالم و مخرّب نیستن . همین بازیها اگر با مراقبت و نظارت خانواده ها باشه ، خیلی هم مفیده . بازیهای مفرّح و معروف خارجی که مشکلات اخلاقی و اعتقادی ندارن هم کم نیستن . ما نباید به خاطر دسته ای از بازیهای ناسالم ، مهر فساد رو روی همه ی بازی های خارجی بزنیم .
من میگم خانواده ها باید بیشتر مراقب بازیهای کامپیوتری فرزندانشون باشن و در انتخاب اونها ، نظارت داشته باشن . وقتی یه بچه ی 10 ، 12 ساله تنها میره توی مغازه و دنبال gta میگرده ، خب خانوادش کجان ؟! همین بچه با همون هزینه میتونه خیلی از بازیهای خوب دیگه رو انتخاب کنه . ولی وقتی نظارتی از طرف والدینش نیست ، اون هزینه رو صرف بازی ناسالم میکنه .
بارها دیدم پدر و مادرهایی که دنبال فرزندانشون هستن و در انتخاب بازیها مراقبت میکنن و با فروشنده مشورت میکنن و از بازی و مضمونش سوال میکنن . واقعال زیبا و قابل تحسینه .
اینکه مسئولین و متخصصان ما وظیفه دارن برای کودکان و نوجوانان و... تفریحات سالم و مناسب فراهم کنن ، کاملا درسته . ولی وظیفه ی مهمتر و حسّاستر به گردن خانواده هاست .
پس نباید همه چیز رو به گردن مسئولین ، گران بودن تفریحات ، نبودن حق کپی رایت در مورد بازیهای خارجی و... بندازیم .
خانواده ها اگر در تربیت فرزندانشون متخصص بشن ، اونوقت تحت هر شرایطی میتونن فرزندانی سالم بار بیارن .

ببخشید که زیاده گویی کردم

اقای انصار حرف شما درست ولی موضوع فقط کنترل بازی نیست.....متاسفانه امروزه ماهواره و تلوزیون نیز اثر مخرب داره...

Kamran;444449 نوشت:

سلام بر همگی

یک چیز اشتباهی که مردم درباره ی بازی های رایانه ای میدونن ، اینه که چنین چیزایی رو تفریح میدونن ، طوری که کاربر محترم انصار الحجه میگه : [=arial]ما باید با جایگزین کردن تفریحات سالم ، این معضلات رو از جامعمون پاک کنیم ، کاملا درست و متینه .

خب من با این نظر مخالفم ! من خودم در شرکتی کار میکنم که مشغول ساخت بازی رایانه ای هستیم . بازی های رایانه ای در واقع هنر و صنعت جدیدی هست . میشه گفت تئاتر و بعد سینما و بعد انیمیشن و بعد بازی های رایانه ای ! آنچان این صنعت هنری ، گسترده و بزرگ هست که میتونه بازار کار عظیمی رو بیاره و رسانه ای قدرتمند تر از هر چیز دیگه میتونه باشه ! ما این رو به عنوان یه تفریح میدونیم (کاملا غلطه ! ) پس چرا سینما رو تفریح نمیدونیم ؟ یا مثلا تئاتر رو ؟ یا بقیه هنر ها مثل شاعری ، موسیقی ، نقاشی و مجسمه سازی و ... اینا تفریحن ؟ اگر بگیم تفریحن که کلا ... بیخیال !
اگر نه ! پس باید ذکر کنم که هنر موسیقی ، نقاشی ، بیشتر حرفه های مربوط به سینما و نمایش به علاوه بخش فنی (برنامه نویسی با کامپیوتر و ...) زیر مجموعه چیزی به نام بازی های رایانه ای هست . پس فعلا عظیم تر از این من ندیدم . متاسفانه در کشور ما اصلا محل هم نمیذارن طوری که فروش بازی ممنوع هست و ممنوع کردن فروش بازی یک جورایی حذف صورت مسئله (که اصلاح کردن و تربیت درست افراد برای بازی کردن و خرید بازی مناسب هست) هستش که این کار باعث میشه بازار سیاه رشد پیدا بکنه و ... .

و شما کاربر محترم " عشق من خدا" شما میگی چیزای بد (مثل بازی های خارجی ) ارزان تر هستن !

بذار بگم که ما داریم توی این کشور عملی نامناسب رو انجام میدیم . دزدی ! ما ایرانی ها که خودمون رو مسلمون میدونیم گناهی بزرگی رو در سطح کشوری انجام میدیم . بازی خارجی که یه شرکت سه چهار سال یا کمتر یا بیشتر برای ساختش 100 نفر یا 300 نفر یا 500 نفر رو مشغول به کار کرده و خرج و هزینه سنگینی بابتش داده رو ، کپی میکنیم ! و اون رو به جای اینکه در کشور به صورت اورجینال با قیمت های 200 یا 300 هزار تومان یا 100 هزار تومان (طبق هزینه ی دلار به ریال هر زمان) بفروشیم ، میاییم اونو با قیمت 2000 تومان به بالا که تا حد 10000 تومن یا بیشتر (که در بازار سیاه ببه حد 25000 تومن هم میرسه ) هم میره ، میفروشیمش و این یه جور دزدیه و گناه بزرگ ! حق اون شرکت های بد بخت که جان میکنن و بازی میسازن که فروش بکنن رو پایمال میکنیم . (این رسم مسلمان بودنه ؟ ) حتی بازی های خارجی که به عنوان بازی اورجینال توسط شرکت های پخش داخلی دولتی وارد بازار میشه ، با کاور خوشگل و ... با نام شرکت پخش کننده خودشون به بیرون میدن ، اون رو 3000 تومان به بالا میفروشن . این یک گناهه ! (اصلا گناه رو بذار کنار) این عمل زشتیه . یاد دادن فرهنگ کپی کردن و از بین بردن فرهنگ رعایت کپی رایت هست .

بعد انتظار داریم که توی بازی های خارجی از مسلمان ها خوب یاد بشه ؟ والا من که از اون موقع تا به حال که به دنیا اومدم ما هر ساله در موقعیت های مختلف داریم خارجی هارو فحش میدیم ! اوناهم با اینکارشون مارو فحش میدن ! خب چه فرقی داره ! ؟

ببینید ما نباید بیاییم بگیم توی این بازی به قرآن یا خدا داره توهین میشه پس بازی رو ممنوع کنیم . نه ! به نظر من ، باید یاد بدیم به مردم اگر ببینن توی بازی داره به خدا توهین میشه ، نرن اونو نخرن ! حتی اگر توی ایران ممنوع نشه . بعدشم اون بازی هایی که مثال زدین مثل Devil may cry ، خب اون بازی کلا موضوعش مذهبیه و درباره ی شیاطین هست . اما در اون نمیخواد توهین بکنه که بر روی کسی اثری بذاره ! نه ، اونم یه داستانه . (بستگی به خود فرد بازی کننده داره که چطور برداشت کنه که این هم وظیفه ملت و دولت ماست که مردم رو به گونه ای تربیت و آموزش بده که برداشت غلط نکنن که هرچند باز هم چنین چیزی عملی نیست ) بعدشم اون عکسی که از اون در گذاشتین شرط میبندم ، کل افرادی که بازی کردن نفهمیدن چنین چیزی روی اون در هست ! من خودم نفهمیدم ! داستان بازی هم ربطی به قرآن و اسلام نداره .

ببینید ، یک گیمر ، میدونه وقتی یه بازی میکنه ، یه بازی رو داره بازی میکنه . یه چیزی که واقعی نیست . برای مثال همون دویل می کرای ، خب اون اصلا واقعی نیست . یه داستان من درآوردی هست که اتفاقا خیلی هم زیباست و منم از طرفدارانش هستم ! بازم میگم بستگی به تربیت و برداشت افراد داره .

بعدشم ، مهم تر از همه ما چیزی داریم به نام درجه بندی سنی که اصلا به هیچ وجه توجه نمیشه بهش ! نه در سریال ها ، نه در فیلم های ایرانی ، نه در بازی ها و .... کلا هرچیزی که در ایران هست توجه نمیکنن به این موضوع . خب شما میگی خشونت . یک بازی سبک های مختلف داره ، هر سبکی بنا بر خصوصیاتش ، ویژگی هایی داره . بازی خوبی مثل گرشاسپ باید خشونت داشته باشه . باید توش خون باشه و در ضمن باید وقتی خون باشه زیر درجه بندی سنی بخوره که برای فلان افراد مناسب نیست ...

صنعت و هنر بازی سازی توی ایران میتونه موقعیت شغلی بسیار عظیمی رو پدید بیاره که متاسفانه با فرهنگ و طرز فکر های اشتباه هم از سوی دولت و هم از سوی مردم (بیشتر مردم) ، روند پیشرفت چنین صنعت هنری ، کند هست.

فقط یک مثال میارم برای شما (اصلا به محتوای این بازی کاری ندارم فقط محض آمار فروش دارم میگم) بازی GTA V تونست در عرض سه روز بالای یک میلیارد دلار بفروشه و این فروش بی سابقه بوده .

درضمن اون تصویری که از یه مرد و یه زن هست که قرار دادین در لیست که یه کتاب قرآن مانند روی زمین افتاده ، فکر کنم اون بازی resident evil هست . چون خوشم نمیاد از اون بازی نمیدونم دقیقا کدوم قسمتشه . اما کاملا و قطعا و بی شک میتونم بگم تصویر قلابیه و اون نقش فتوشاپ شده . اصلا بازیش حتی 1درصد هم به ایران و اسلام و ... کاری نداره .

خب بعدشم شما میگین خشونت از بازی حذف بشه که بتونیم بازی سالم بدیم بیرون ؟ خب تعریف شما از بازی سالم چیه ؟ بازی ای که فرهنگ دینی رو ترویج میده چیه ؟ نمی تونم این حرف رو به خوبی درک کنم ! ببینید ما برای اینکه بخوایم مخاطب رو جذب بازی بکنیم که فرد بشینه و بازی کنه ، باید چیز جذابی وجود داشته باشه در بازی که فرد به سمتش بره . باید از نظر فنی و هنری قوی باشه . ما هنوز در قدم اولش موندیم ! چطور بخوایم فرهنگ دینی رواج بدیم در بازی هامون ؟ ما هنوز نمیتونیم یک بازی با استاندارد های جهانی بسازیم ! بعد بخوایم در بازی ها ترویج دین بکنیم ؟ ترویج دینمون در بازی چطوریه ؟ میتونی بگی شما .
مثلا در یک بازی نشون بدیم یه فرد میره نماز بخونه ؟ یا مثلا بره مسجد ؟ یا مثلا با دشمنان اسلام (اسرائیل:tajob::vamonde:) بجنگه ؟ (دارم توهین نمیکنم ، فقط دارم میپرسم !؟!) شما پیشنهاد بده .

ببینید ما اولا باید بازی رو طوری بسازیم که بشه با اون با بازی های غربی رقابت کرد (چنین چیزی تا دولت اقدام نکنه تا 1000000000000000000000 سال دیگه امکان پذیر نیست، فعلا که دولت زیاد در این زمینه کمکی نمیکنه ، هرچند که جدیدا داره راه میوفته و یه کارایی میکنه .) بعد از اینکه از این مرحله گذشتیم ، میتونیم مسائل دینی رو در قالب یه بازی استاندارد برای مردم قرار بدیم . اون هم نه به صورت ناشیانه که در فیلم ها و سریال ها میبینیم که نتیجه اش میشه دوری مردم از دین و مسخره کردن سازندگان و صدا و سیمای ایران (البته خیلی کلی دارم صحبت میکنم) بلکه کاملا به صورت اصولی و بر پایه ی اصول هنری که حرفی برای اشتباه گرفتن و نقد منفی نذاره .
اینوقت هست که کار نتیجه میده . وگرنه شما تا 1000 سال دیگه توی یه بازی یا فیلم نشون بده یه پیرزنی میره نماز میخونه و دعا میکنه و یه نفر حالش خوب میشه و همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشه ، هیچی در مردم تغییر نمیکنه .

به امید اینکه طرز نگاه ها عوض بشه و پیشرفت در این زمینه زیاد بشه و بتونیم زمینه رقابت رو اول در خود ایران در صنعت و هنر بازی سازی راه بندازیم تا بعدش به سطح جهانی ببریمش و قانون کپی رایت واقعا اعمال بشه (که ممکن نیست در حال حاضر به خاطر شرایط اقتصادی و فرهنگی)

[=arial]
سلام عرض میکنم خدمت برادر عزیزم آقا کامران
من توضیحات شما رو خوندم و لازم دیدم مطالبی رو عرض کنم
ظاهرا بنده عرائضم رو کمی بد بیان کردم و سوء تفاهم پیش اومده . من اصلا نظرم این نیست که بازیهای رایاته ای ، فقط تفریح هستن اونم برای قشر کودک و نوجوان . اتفاقا من و چندتا ا تا از دوستانم ، بازیهایی رو که احساس میکنیم حرفی برای گفتن دارن رو به طور دقیق بازی میکنیم و دور هم میشینیم و داستان و محتواش رو به طور دقیق مورد بحث و گفتگو قرار میدیم . البته نه هر بازی رو . بلکه فقط بازی های مهمی که در سطح دنیا حرف برای گفتن دارن (اونهایی که جنبه ی سیاسی ، اعتقادی یا اجتماعی دارن ) رو بازی و ترجمه میکنیم و با بعضی از متخصصین امور دینی و اجتماعی مورد نقد و بررسی قرار میدیم .
واقعا عقیده دارم فرهنگ بازیهای رایانه ای در کشور ما اصلا جا نیفتاده . اوّلا که اکثر جمعیت گیمرهای ما رو کودکان و نوجوانان تشکیل میدن . اونم کسانی که اصلا مضمون و محتوای بازی رو درک نمیکنن و فقط دنبال کشت و کشتار و هیجان و تفریح هستن نه دنبال محتوا و داستان .
من حقیقتا با حرفای شما موافقم که بازی یکی از مهمترین صنعتهای بزرگ و هنرهای عالی در دنیای امروزه . حرف در این مورد زیاد دارم . من دوستان زیادی دارم که در بخشهای مختلف هنری(فیلم ، تئاتر ، رمان و....) فعالیت تخصصی دارن و همونطور که خدمتتون عرض کردم ما جلسات متعدّدی با هم داریم که با حضور متخصصان دینی ، سیاسی و اجتماعی به بحث و گفتگو در مورد این مسائل میپردازیم .
واقعا یکی از آرزوهای من اینه که کشور ما هم از لحاظ تکنولوژی و هم از لحاظ فرهنگی به جایی برسه که بتونه از بازیهای رایانه ای بیشترین بهره رو برای ترویج مطالب عالی(دینی ، فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و...) ببره .
همونطور که گفتم به نظر من بزرگترین مشکل ما ، خانواده ها هستن که هیچ نظارتی روی تفریحات و تربیت فرزندانشون ندارن . نباید همه ی مسئولیت رو به گردن متخصصین و دولت بندازیم . همینطور نباید همه ی مشکلات رو به گردن اونها بندازیم .

منا لبیک;444573 نوشت:

اقای انصار حرف شما درست ولی موضوع فقط کنترل بازی نیست.....متاسفانه امروزه ماهواره و تلوزیون نیز اثر مخرب داره...

[=arial]
فرمایش شما 100% متینه . من در اون زمینه هم حرف برای گفتن زیاد دارم ولی این بخش از حرفام با توجه به موضوع تاپیک بود که در مورد بازیهای رایانه ایه و الّا اسباب و ابزار مخرّب در جامعه ی ما بسیار زیاده که هر کدوم میطلبه ساعتها و روزها در موردشون بحث و گفتگو کنیم .
من اگه فقط در مورد بازی حرف زدم ، چون توجهم به موضوع تاپیک بود و الّا فرمایش شما رو قبول دارم .

[=arial]البته این عکسی که شما گذاشتید رو قبول ندارم . حالا اگه جای دیگه ای شد و دوست داشتید خوشحال میشم در موردش به طور کامل حرف بزنیم . فقط اینجا همین قدر اشاره کنم که تلویزیون و اینترنت و ماهواره و... به تنهایی نمیتونن باعث از بین رفتن دین ، حجاب ، نماز ، و... بشن . بلکه اینها فقط وسیله هستن . کسانیکه دین و اعتقاداتشون رو کم کم از دست میدن ، مشکلشون ریشه ای تره . این ابزار ، همونطور که اسمشون روشه ، فقط وسیله هستن . اگر کسی ریشه و پایه ی اعتقاداتش [=arial black]رو قوی کنه ، با وجود ماهواره و اینترنت و ... هم میتونه خودش رو حفظ کنه . برای اینکه متوجه منظورم بشید ، به مردمی نگاه کنید که پای تلویزیون ، خراب میشن و اونهایی که پای همون تلویزیون سالم میمونن .[=arial black]
یه وقت فکر نکنید من ازونایی هستم که میگن" مهم اینه که قلبت پاک باشه و..." . نه اصلا . فقط حرفم اینه این اسباب به تنهایی نمیتونن باعث گمراهی بشن . اونی که با ماهواره حجابش رو کنار میذاره ، مطمئن باشید اگه ماهواره هم نباشه ، یه بهانه ی دیگه پیدا میکنه . ما باید هم مراقب اسباب مخرّب باشیم و هم ریشه و پایه ی اعتقاداتمون رو درست کنیم . هر دو مهمه نه فقط یکی .
دیگه بخوام بیشتر از این توضیح بدم ، ممکنه تاپیک از مسیرش خارج بشه .
ممنون .

[="Arial"][="Black"]مثلا شبکه ی بیشتر فامیل ها این شبکه را نگاه میکنن... manto حالا 1نفر که ببینه به همه پیشنهاد میده...ما باید فرهنگمون را درست کنیم...[/]

شبکه من و تو یکی از شرایط اینکه مجری این شبکه باشی هم جنس باز بودن است در سایت خودشون زده بودند چند سال پیش..
حالا وای به حال برنامه هاش

سلام

خب اول از همه ، ما مسلمان هستیم . دین اسلام رو داریم . دین اسلام چی میگه ؟ میگه که توهین نکنین ، تهمت نزنین . خب ، شما از کجا چنین چیزی رو درباره ی اون شبکه میدونی ؟ آیا واقعا ، خدا این جا شاهده ، واقعیت رو بگو ، خودت دیدی که اون شبکه چنین چیزی رو نوشته بود ؟ اگر واقعا اینطوریه که خود شما دیدی ، پس باشه حرفی در اون نیست .

من الان نمیخوام از شبکه دفاع کنم . کاری هم به شبکه اش ندارم . اما اگر میخوایم تهمت به کسی یا چیزی بزنیم ، اول باید مدرک مستند داشته باشیم و از روی شنیده ها و حرف های مردم در اینترنت (که ممکنه برای خراب کردن و مسئله ای از پیش برنامه ریزی شده انجام شده باشه) نمیشه استناد کرد.

من کلا این رو اصلا اعقلانی نمیبینم که یه شبکه بیاد بگه هر کسی که میخواد استخدام بشه باید شرایط همجنس باز بودن رو داشته باشه . پس اگر چنین تهمتی رو ببینم ، قبول نمیکنم مگر اینکه واقعا این مسئله برام به صورت مستند ثابت بشه که تا به حال نشده . کاری هم به این مسئله ندارم . کلا این رو گفتم برای اینکه بگم ، یک مسلمان نباید بدون دلیل مستند تهمت بزنه .

باز میگم حرفام در دفاع از اون شبکه نیست. اصلا اون شبکه رو فراموش کنین فکر کنین درباره ی شبکه دوغ مو دار یا مثلا طویله علف دار یا ... صحبت دارم میکنم .

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

[="Arial"][="Black"][/]

Kamran;444868 نوشت:

سلام

خب اول از همه ، ما مسلمان هستیم . دین اسلام رو داریم . دین اسلام چی میگه ؟ میگه که توهین نکنین ، تهمت نزنین . خب ، شما از کجا چنین چیزی رو درباره ی اون شبکه میدونی ؟ آیا واقعا ، خدا این جا شاهده ، واقعیت رو بگو ، خودت دیدی که اون شبکه چنین چیزی رو نوشته بود ؟ اگر واقعا اینطوریه که خود شما دیدی ، پس باشه حرفی در اون نیست .

من الان نمیخوام از شبکه دفاع کنم . کاری هم به شبکه اش ندارم . اما اگر میخوایم تهمت به کسی یا چیزی بزنیم ، اول باید مدرک مستند داشته باشیم و از روی شنیده ها و حرف های مردم در اینترنت (که ممکنه برای خراب کردن و مسئله ای از پیش برنامه ریزی شده انجام شده باشه) نمیشه استناد کرد.

من کلا این رو اصلا اعقلانی نمیبینم که یه شبکه بیاد بگه هر کسی که میخواد استخدام بشه باید شرایط همجنس باز بودن رو داشته باشه . پس اگر چنین تهمتی رو ببینم ، قبول نمیکنم مگر اینکه واقعا این مسئله برام به صورت مستند ثابت بشه که تا به حال نشده . کاری هم به این مسئله ندارم . کلا این رو گفتم برای اینکه بگم ، یک مسلمان نباید بدون دلیل مستند تهمت بزنه .

باز میگم حرفام در دفاع از اون شبکه نیست. اصلا اون شبکه رو فراموش کنین فکر کنین درباره ی شبکه دوغ مو دار یا مثلا طویله علف دار یا ... صحبت دارم میکنم .

صرفا جهت اطلاع
[SPOILER]http://www.yjc.ir/fa/news/4666665/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87%E2%80%8C-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D9%86%D8%B1%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D9%87%D9%88%D8%AA%E2%80%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85

http://www.598.ir/fa/news/188517/%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%88%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D9%85%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%88-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1

http://www.momtaznews.com/%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%AF%D9%88-%D9%85%D8%AC%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%AC%D9%86%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%85%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%88-%D8%A7%D8%B3/

http://gahar.ir/%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%B2-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%85%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%B1-11%D8%B3%D8%A7%D9%84/

http://old.jamnews.ir/NSite/FUllStory/News/?ID=81516&Serv=19

http://www.fardanews.com/fa/news/199897/%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%A8%D9%83%D9%87-%D9%85%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%88[/SPOILER]

[=Microsoft Sans Serif]

منا لبیک;440666 نوشت:
سلام تو یکی از قسمتهای بازی IGI2به یک مرحله برخوردیم که دشمن ما عراقی صحبت میکنند...اگر صدای بلنگو را زیاد کنید متوجه میشید که داره قران میخونه...و در ضمن بالای سر در های دشمن کلمه الله نوشته شده است....مواظب باشید...دشمن قصد داره کودکان را نابود کنه..

ما این بازی را بازی کرده‌ایم و در یکی از مرحله‌هایش، از بلندگوی شهر آیه‌ی (هرکس به اندازه‌ی ارزنی بدی یا خوبی کند، جزای آن را می‌بیند) را پخش می‌کرد.
مشکل این‌کار در چیست؟

سیده رقیه;446132 نوشت:
صرفا جهت اطلاع

نشانی‌هایی که گذاشته‌اید، دوتای نخست آن، برنامه‌ای از تارنمای باشگاه پژوهشگران جوان بود و دیگران، تنها نوشته بودند.

چندی پیش، یک نوشته برایمان آشنا آمد، به درون آن تارنما رفتیم و دیدیم، بخشی از نوشتار «در صحبت قرآن / حسین قمشه‌ای» در این تارنما است.
بدون آنکه نامی از نویسنده و نوشتار ببرند، آنرا به نام خود زده بودند و شگفت اینکه ما در آنجا نوشتیم، این‌کار شما دزدی است؛ دست‌کم نام نگارنده را بنویسید!
ولی سخن ما را پاک کردند!!

تارنمایی که به یک نگارنده‌ی مشهور قرآنی که در ایران، زنده است، این‌گونه ستم می‌کند و نوشتار وی را به نام خود می‌زند، به یک شبکه‌ی بیگانه می‌خواهد ستم نکند و به آنان دروغ نبندد؟
(طبق قانون، سخن یک دروغگو، به هیچ‌وجه، قابل استناد نیست و اگر خواستید، نشانی آن گفتار را می‌گذاریم که به دروغ، سخن آقای قمشه‌ای را برای خود گذاشته‌اند!)
سخن چنین کسانی، پشیزی ارزش ندارد!
حتی اگر چنین چیزی هم باشد، فسادهای درون‌سازمانی ایران، کم از آنجا نیست (این را آقای فریبرز عرب‌نیا در برنامه‌ی هفت نیز گفتند!) پس، ایراد خود را ببین ای خردمند؛ نه برای پوشاندن ایراد و سیاهی خود، دیگران هم زغالی کن تا بلکه همرنگ شوید!
(خود = خودِ کلی)

سخنان زیبای آقای کامران را می‌ستاییم :Gol:

شاید دیده باشید که در هنگام پخش فوتبال‌های اروپایی، در بالای نمایشگر، برچسب شبکه‌های (LFP و ...) است!!
همچنین در زمان پخش بازی، ماهواره‌ها، دیگر نمی‌توانند شبکه‌ی سه را بگیرند و شبکه تنها همانند یک رادیو کار می‌کند!!
یا به یکباره در زمان بازی، یک نواره پهن سبزرنگ می‌آید که نوشته است «روابط عمومی!» و این نوار، تنها در برنامه‌های فوتبالی دیده می‌شود!
(چرا؟ دانایان، دانند!!)
همین شبکه‌ها، دروغگویی و دزدی دیگران را محکـــوم می‌کنند!

مسلمانانی که اسلام را بازیچه‌ی دست خود کرده‌اند، هیچ تفاوتی با ضحاک ندارند!
آن‌ها اگر زور داشته باشند، جهان را به خاک و خون می‌کشند؛ همانگونه که هزاران سال پیش، چنان کردند!
خب، غربیان چرا نباید از اسلام و مسلمانان بترسند؟
اگر مسلمانان، نیرو داشته باشند، دیدگاهشان این است که همه‌ی جهان باید مسلمان شود و جنگ را آغاز می‌کنند و پس از پیروزی بر کشوری، مردان را می‌کشند و زنان را به بردگی می‌برند!
آیا موجودی ترسناک‌تر از این می‌تواند باشد؟
چرا نباید از ما بترسند و اسلام‌هراسی به راه نیندازند؟
چرا نباید میان ما تفرقه و جدایی بیندازند تا ما یکپارچه و نیرومند نشویم که اگر بشویم ...

این همه کژاندیشی خودمان را نمی‌بینیم، سپس می‌گوییم چرا جهان، مسلمانان را خونخوار می‌دانند!

width: 700

[/TD]
[TD="align: left"]گــربــه‌ی مــسکین، اگــر پـَـر داشــتی
[/TD]
[TD]نســل گنجــشک از جهــان، برداشــتی!

آب نیست، وگرنه کسانی که خود را مسلمان می‌دانند، تفاوتی با کسانی که اکنون کشتار به راه انداخته‌اند، ندارند؛ مگر اینکه گروهی از اینان، کارهای خود را به اسلام پیوست می‌دهند!

آبـرنـگـ;446174 نوشت:
ما این بازی را بازی کرده‌ایم و در یکی از مرحله‌هایش، از بلندگوی شهر آیه‌ی (هرکس به اندازه‌ی ارزنی بدی یا خوبی کند، جزای آن را می‌بیند) را پخش می‌کرد.
مشکل این‌کار در چیست؟

مشکل جای دیگری ست!

آبـرنـگـ;446174 نوشت:
(طبق قانون، سخن یک دروغگو، به هیچ‌وجه، قابل استناد نیست و اگر خواستید، نشانی آن گفتار را می‌گذاریم که به دروغ، سخن آقای قمشه‌ای را برای خود گذاشته‌اند!)

و سخنان شما نیز هم!

آبـرنـگـ;446174 نوشت:
حتی اگر چنین چیزی هم باشد، فسادهای درون‌سازمانی ایران، کم از آنجا نیست (این را آقای فریبرز عرب‌نیا در برنامه‌ی هفت نیز گفتند!) پس، ایراد خود را ببین ای خردمند؛ نه برای پوشاندن ایراد و سیاهی خود، دیگران هم زغالی کن تا بلکه همرنگ شوید!
(خود = خودِ کلی)

یک هنرمند در وادی هنر. احسنت به جناب عرب نیا! فساد که تو سازمان اونا (تصاویر حاصل از سینماتوگراف) رو عرض میکنم به وفور است شاید آنجا منظوراشان بوده ای فرهیخته!

آبـرنـگـ;446174 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]مسلمانانی که اسلام را بازیچه‌ی دست خود کرده‌اند، هیچ تفاوتی با ضحاک ندارند!
[=Microsoft Sans Serif]آن‌ها اگر زور داشته باشند، جهان را به خاک و خون می‌کشند؛ همانگونه که هزاران سال پیش، چنان کردند!
[=Microsoft Sans Serif]خب، غربیان چرا نباید از اسلام و مسلمانان بترسند؟
[=Microsoft Sans Serif]اگر مسلمانان، نیرو داشته باشند، دیدگاهشان این است که همه‌ی جهان باید مسلمان شود و جنگ را آغاز می‌کنند و پس از پیروزی بر کشوری، مردان را می‌کشند و زنان را به بردگی می‌برند!
[=Microsoft Sans Serif]آیا موجودی ترسناک‌تر از این می‌تواند باشد؟
[=Microsoft Sans Serif]چرا نباید از ما بترسند و اسلام‌هراسی به راه نیندازند؟
[=Microsoft Sans Serif]چرا نباید میان ما تفرقه و جدایی بیندازند تا ما یکپارچه و نیرومند نشویم که اگر بشویم ...

[=Microsoft Sans Serif]این همه کژاندیشی خودمان را نمی‌بینیم، سپس می‌گوییم چرا جهان، مسلمانان را خونخوار می‌دانند!

[=Microsoft Sans Serif]

class: cms_table width: 700

[/TD]
[/TD]

[=Microsoft Sans Serif]آب نیست، وگرنه کسانی که خود را مسلمان می‌دانند، تفاوتی با کسانی که اکنون کشتار به راه انداخته‌اند، ندارند؛ مگر اینکه گروهی از اینان، کارهای خود را به اسلام پیوست می‌دهند!

و کژ اندیشانی که از دزدی حرف های یک مفسر قرآن در یک تارنما ناراحت گردیده اند از بازی جنگ با مسلمانانی که آیات قرآن در آن پخش میشود حمایت میکنند! و کسانی که از انسان های معلوم الحال در شبکه ای مستهجن و شهوتران و مقابل اسلام و قرآن حمایت می کنند و کسانی که خود را به کری و گنگی و کوری زده اند و چه زیبا گفت قرآن که گمراهانند!

[="Black"]

آبـرنـگـ;446174 نوشت:

مشکل این‌کار در چیست؟

شما بگویید عیب کار کجا نیست!

آبـرنـگـ;446174 نوشت:

(خود = خودِ کلی)

فساد در دولت ایران چه ارتباطی به اسلام دارد؟

آبـرنـگـ;446174 نوشت:

آن‌ها اگر زور داشته باشند، جهان را به خاک و خون می‌کشند؛ همانگونه که هزاران سال پیش، چنان کردند!
اگر مسلمانان، نیرو داشته باشند، دیدگاهشان این است که همه‌ی جهان باید مسلمان شود و جنگ را آغاز می‌کنند و پس از پیروزی بر کشوری، مردان را می‌کشند و زنان را به بردگی می‌برند!
چرا نباید میان ما تفرقه و جدایی بیندازند تا ما یکپارچه و نیرومند نشویم که اگر بشویم ...

این همه کژاندیشی خودمان را نمی‌بینیم، سپس می‌گوییم چرا جهان، مسلمانان را خونخوار می‌دانند!

اگر

[/td]
[td="align: Left"]گــربــه‌ی مــسکین، اگــر پـَـر داشــتی
[/td]
[td]نســل گنجــشک از جهــان، برداشــتی!

آب نیست، وگرنه کسانی که خود را مسلمان می‌دانند، تفاوتی با کسانی که اکنون کشتار به راه انداخته‌اند، ندارند؛ مگر اینکه گروهی از اینان، کارهای خود را به اسلام پیوست می‌دهند!

اگر من باب اسلام شبهه دارید یک تاپیک ایجاد بفرمایید تا با هم مناظره داشته باشیم.

[/]

به نام خدا
اطلاعاتی در مورد کانتر

کانتر استرایک بازی‌ای که در آن از اسرائیل حمایت می‌شود و اسلام هراسی تبلیغ می‌شود

ارائه مجوز به بازی‌های ضداسلامی به همینجا ختم نمی‌شود. بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای به بازی کانتر استرایک با محتوای حمله به کشورهای اسلامی مجوز انتشار داده است.
در این بازی کاربر می‌تواند یکی از اعضای تروریست یا کانتر باشد و با توجه به ماموریت وظیفه خود را انجام دهد. کار تروریست‌ها حمله و بمب گذاری و کار کانترها

مقابله است. برای هر کدام از تیم‌های کانتر یا تروریست، بازی به کاربر 4 شخصیت را معرفی می‌کند.

از چهار نماینده تروریست معرفی شده در این بازی دو تروریست از خاورمیانه هستند که یکی از آنها فردی با سربند قرمز و محاسن است که به عنوان نماینده

تروریست‌های خاورمیانه که در آمریکا بمب گذاری می‌کنند شناخته می‌شود. گروه‌هایی که به زعم سازندگان این بازی ضد ترور محسوب می‌شوند نیز جالب است.

یکی از چهار نماینده ضدترور گروه GSG-9 است که در این بازی این گروه به این صورت معرفی می‌شود : «گروه GSG-9 پس از رخداد غم انگیزی! که منجر به کشته

شدن تعدادی ورزشکار اسرائیلی در جریان المپیک 1972 مونیخ آلمان شد تشکیل شد. »این بازی، به طور مستقیم کشته شدن چند صهیونیست را غم انگیز می‌داند

و به صورت غیرمستقیم مقاومت دلیرانه مبارزان فلسطینی را حرکتی تروریستی قلمداد می‌کند! لازم به ذکر است بزرگ‌ترین و مؤثرترین عملیات ضداسراییلی

در خارج از فلسطین اشغالی توسط «سازمان سپتامبر سیاه» در جریان مسابقات «المپیک 1972» انجام گرفت. این عملیات که در تاریخ

«منازعات اعراب و رژیم صهیونیستی» به «عملیات مونیخ» شهرت پیدا کرد، نقطه اوج نبرد میان «سپتامبر سیاه» و «رژیم صهیونیستی» بود.

صورت سرباز عکس سمت راست بالا، شبیه به صورت سربازان ایرانی است که در بعضی نسخه ها سربند قرمز دارد.

سربند یا مهدی;446252 نوشت:
به نام خدا
اطلاعاتی در مورد کانتر

کانتر استرایک بازی‌ای که در آن از اسرائیل حمایت می‌شود و اسلام هراسی تبلیغ می‌شود

ارائه مجوز به بازی‌های ضداسلامی به همینجا ختم نمی‌شود. بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای به بازی کانتر استرایک با محتوای حمله به کشورهای اسلامی مجوز انتشار داده است.
در این بازی کاربر می‌تواند یکی از اعضای تروریست یا کانتر باشد و با توجه به ماموریت وظیفه خود را انجام دهد. کار تروریست‌ها حمله و بمب گذاری و کار کانترها

مقابله است. برای هر کدام از تیم‌های کانتر یا تروریست، بازی به کاربر 4 شخصیت را معرفی می‌کند.

از چهار نماینده تروریست معرفی شده در این بازی دو تروریست از خاورمیانه هستند که یکی از آنها فردی با سربند قرمز و محاسن است که به عنوان نماینده

تروریست‌های خاورمیانه که در آمریکا بمب گذاری می‌کنند شناخته می‌شود. گروه‌هایی که به زعم سازندگان این بازی ضد ترور محسوب می‌شوند نیز جالب است.

یکی از چهار نماینده ضدترور گروه GSG-9 است که در این بازی این گروه به این صورت معرفی می‌شود : «گروه GSG-9 پس از رخداد غم انگیزی! که منجر به کشته

شدن تعدادی ورزشکار اسرائیلی در جریان المپیک 1972 مونیخ آلمان شد تشکیل شد. »این بازی، به طور مستقیم کشته شدن چند صهیونیست را غم انگیز می‌داند

و به صورت غیرمستقیم مقاومت دلیرانه مبارزان فلسطینی را حرکتی تروریستی قلمداد می‌کند! لازم به ذکر است بزرگ‌ترین و مؤثرترین عملیات ضداسراییلی

در خارج از فلسطین اشغالی توسط «سازمان سپتامبر سیاه» در جریان مسابقات «المپیک 1972» انجام گرفت. این عملیات که در تاریخ

«منازعات اعراب و رژیم صهیونیستی» به «عملیات مونیخ» شهرت پیدا کرد، نقطه اوج نبرد میان «سپتامبر سیاه» و «رژیم صهیونیستی» بود.

صورت سرباز عکس سمت راست بالا، شبیه به صورت سربازان ایرانی است که در بعضی نسخه ها سربند قرمز دارد.

به نام خدا.

فکر نمیکنید بر اساس هیجانات ، استدلال ضعیف و غیر قابل قبولی رو در مرتبط کردن کانتر به صهیونیزم نوشته اید؟

ستایشگر :Gol:

ستايشگر;446260 نوشت:
فکر نمیکنید بر اساس هیجانات ، استدلال ضعیف و غیر قابل قبولی رو در مرتبط کردن کانتر به صهیونیزم نوشته اید؟

راه تحقیق بازه بفرمایید جستجو کنید تا استدلال براتون قابل قبول بشه.

من در ادامه ی بحث استارتر تاپیک، اینو گذاشتم نه ثابت کردن به شما.

سیده رقیه;446204 نوشت:
و کژ اندیشانی که از دزدی حرف های یک مفسر قرآن در یک تارنما ناراحت گردیده اند از بازی جنگ با مسلمانانی که آیات قرآن در آن پخش میشود حمایت میکنند! و کسانی که از انسان های معلوم الحال در شبکه ای مستهجن و شهوتران و مقابل اسلام و قرآن حمایت می کنند و کسانی که خود را به کری و گنگی و کوری زده اند و چه زیبا گفت قرآن که گمراهانند!

[/TD]
[TD="align: left"]وانکه همی گوید من زاهدم
[/TD]
[TD]جهل خود او را بترین زلت است

چه بد مردمانی‌اند، مردمانی که از سر بیچارگی و درماندگی، آغاز به نیش زدن می‌کنند و چه خوش گفت فردوسی پاکزاد، که چنین کسانی، بیچاره‌ای بیش نیستند، و تو پاسخی به این نیش‌های از سر بیچارگی آن‌ها نده و برایشان تنها دعا و زاری کن تا بلکه دادار دادگر، کاری برای آن‌ها بکند:

[/TD]
[TD="align: left"]سخن گفتن کژ ز بیچارگی‌ست
[/TD]
[TD]به بیچارگان، بر بباید گریست!

بمان در درماندگی‌ات، در اینکه نمی‌توانی پاسخی بدهی و تنها همانند کژدُم کارت شده است نیش زدن در گفتارها، نیش‌زدنی از روی سرشتت:

[/TD]
[TD="align: left"]همه بسیار گوی و کم دانند
[/TD]
[TD]همه چون غول، در بیابانند

که اگر جز این بود، و این کار را ارادی انجام می‌دادی، پاسخی همانند خودت دریافت می‌کردی:

[/TD]
[TD="align: left"]چون‌که با کودک سر و کارت فتاد
[/TD]
[TD]پس زبان کودکی باید گشاد

ولی چه کنیم که تو آنم نیستی!!

نقل قول:
=امام عشق;446234]
نقل قول:

شما بگویید عیب کار کجا نیست!

شما جاهایی که هست را بفرمایید، ما جاهایی که نیست را پیدا می‌کنیم.

می‌گویند این بازی‌ها بر روی ضمیر ناخودآگاه هنا می‌گذارد!
ما نیز می‌گوییم کارهایی همچون دزدی از فلان نگارنده و فلان برنامه‌ی ورزشی، بر روی ضمیر خودآگاه مردم هنا می‌گذارد!!
تفاوت این‌ها، از زمین تا آسمان است.
هنگامی که خود این‌چنین کاستی‌هایی داریم، بهتر است در اندیشه‌ی درست کردن خود باشیم و اگر نمی‌توانیم، دست‌کم کسانی که همانند خودمان هستند را نکوهش نکنیم چون:

[/TD]
[TD="align: left"]زشت باشد که عیب خود پوشی
[/TD]
[TD]و اندر افشای دیگران کوشی!

همین کار هم بر ضمیر خودآگاه مردم هنا می‌گذارد و دروغگویی و دوروریی را می‌گستراند!
به راستی، زیان کدام یک بیشتر است؟
بازی‌]ها، یا این نقد‌ها؟!

این بازی‌ها، برای کشورهای بیگانه و فرهنگ خودشان است.
ما رفته‌ایم بازی‌های آنان را بدون رعایت حقوقشان، آورده‌ایم و می‌فروشیم؛ سپس نمک‌دان هم می‌شکنیم!!

نقل قول:

پیوستگی‌اش در نامی‌ است که برای ایران برگزیده‌اند! «جمهوری اسلامی ایران»

نقل قول:
اگر من باب اسلام شبهه دارید یک تاپیک ایجاد بفرمایید تا با هم مناظره داشته باشیم.

از کدام سخن ما به چنین چیزی رسیدید؟!!

سربند یا مهدی;446264 نوشت:
راه تحقیق بازه بفرمایید جستجو کنید تا استدلال براتون قابل قبول بشه.

من در ادامه ی بحث استارتر تاپیک، اینو گذاشتم نه ثابت کردن به شما.

به نام خدا.

اثبات بر عهده ی مدعی هست نه بر عهده ی شنونده ، برادر گرامی!

جناب آبرنگ شما با زبان بی زبانی فساد را بر گردن اسلام میگذارید بعد میگویید از کدام قسمت حرف بنده چنین برداشتی کرده اید!!

هرگاه یاد گرفتید صادقانه سخن بگویید بنده در خدمتم.

http://antifreemasonism.mihanblog.com/post/12

آبـرنـگـ;446266 نوشت:
وانکه همی گوید من زاهدم جهل خود او را بترین زلت است

چه بد مردمانی‌اند، مردمانی که از سر بیچارگی و درماندگی، آغاز به نیش زدن می‌کنند و چه خوش گفت فردوسی پاکزاد، که چنین کسانی، بیچاره‌ای بیش نیستند، و تو پاسخی به این نیش‌های از سر بیچارگی آن‌ها نده و برایشان تنها دعا و زاری کن تا بلکه دادار دادگر، کاری برای آن‌ها بکند:

سخن گفتن کژ ز بیچارگی‌ست به بیچارگان، بر بباید گریست!

بمان در درماندگی‌ات، در اینکه نمی‌توانی پاسخی بدهی و تنها همانند کژدُم کارت شده است نیش زدن در گفتارها، نیش‌زدنی از روی سرشتت:

همه بسیار گوی و کم دانند همه چون غول، در بیابانند

که اگر جز این بود، و این کار را ارادی انجام می‌دادی، پاسخی همانند خودت دریافت می‌کردی:

چون‌که با کودک سر و کارت فتاد پس زبان کودکی باید گشاد

ولی چه کنیم که تو آنم نیستی!!

جناب رنگارنگ ما از حرفای بی سرو ته شما به اندازه ی کافی تو این سایت مستفیض شدیم بهتره عقاید پوچتون رو برای خودتون نگه دارید. شما سن و سالتون کمتر ازین حرفاست که الان خوب و بد رو از هم تشخیص بدید!

آبـرنـگـ;446266 نوشت:

تا الان شک داشتم که مسلمان باشید الان یقین دارم که نیستید هیچ در مقابل اسلامید. خدا شر دشمنان اسلام رو به خودشون برگرداند.
آمین

امام عشق;446272 نوشت:
جناب آبرنگ شما با زبان بی زبانی فساد را بر گردن اسلام میگذارید بعد میگویید از کدام قسمت حرف بنده چنین برداشتی کرده اید!!

خدمت از ماست!
ولی در شگفتم که چگونه است، چیزی را که دیگران نمی‌بینند، می‌بینید؛ ولی چیزی را که دیگران می‌بینند را، نمی‌بینید!

یاد داستانی که مولانا می‌گوید افتادیم که پادشاهی فرزندش را می‌فرستد تا فن‌های زندگی را بیاموزد؛ پس از چند سال فرزند می‌آید و پادشاه چیزی در دست می‌گیرد و می‌پرسد: «این چیست در دست من؟»
فرزند می‌گوید: «زرد و گرد است؟»
پادشاه خرسند می‌شود و می‌گوید: «آفرین! نامش را هم بگو و تمام»
فرزند نیز می‌گوید: «غربیل است!!» (غربال چیز بزرگی‌ست که در دست جا نمی‌گیرد ولی آن فرزند چنان گمان کرد!)
پادشاه نیز می‌گوید: چیزی که دیگران ندیدند (و نیازی هم نبود ببینی)، را دیدی! ولی چیزی را که دیگران می‌بینند (و نیاز هم هست که ببینی،) را ندیدی!!

شماها نیز چیزهای پنهانی را می‌بینید که نیازی نیست ببینید (سردرهای الله‌اکبر در "igi2")، ولی چیزهای آشکاری که نیاز است ببینید، را نمی‌بینید!
آیا نوشته‌های ما را ندیدید که در ابتدای آن گفته‌ایم:

نقل قول:
مسلمانانی که

اسلام را بازیچه‌ی دست خود کرده‌اند

، هیچ تفاوتی با ضحاک ندارند!

ما آنان را مسلمان خوانده‌ایم و نه اسلام!

گفتیم آنان کار خود را در زیر نام اسلام انجام می‌دهند و کارهای زشت خود را به اسلام پیوست می‌دهند:

نقل قول:
آب نیست، وگرنه کسانی که

خود را مسلمان می‌دانند

، تفاوتی با کسانی که اکنون کشتار به راه انداخته‌اند، ندارند؛ مگر اینکه گروهی از اینان،

کارهای خود را به اسلام پیوست می‌دهند

!

[/td]
[td="align: Left"]به سوی فریدون نهادند روی
[/td]
[td]جوانان بینادلِ راه‌جوی

دیگران نیز گمان می‌کنند، اسلام این است؛ و اسلام‌هراسی راه می‌اندازند و مردم نیز می‌بینند که مسلمانان چه می‌کنند و باور می‌کنند.

[="Black"]جناب آبرنگ شاید بتونی خودت رو گول بزنی اما دیگران رو خیر.

شما در پست 27 فرمودید

آبـرنـگـ;446174 نوشت:

بنده هم در پست 29 گفتم.

امام عشق;446234 نوشت:

شما هم در پست 33 فرمودید:

آبـرنـگـ;446266 نوشت:

شما در پست 33 با پررنگ کردن کلمه اسلام فساد موجود در دولت را به پای اسلام نوشتید.

و از طرفی از بازی igi که بازی اسلام هراسی و ایران هراسی است تمام قد دفاع میکنید.
[/][/]

[=microsoft sans serif]کاربر گرامی، امام عشق

به راستی نگرانتان شده‌ایم، زیرا شواهد نشان از آن دارد که بینایی شما، بسیار ناهنجار است.

نخست،
از این سخنان ما برداشت کرده‌اید که ما مشکلی اسلامی داریم:

نقل قول:
[=microsoft sans serif]مسلمانانی که اسلام را بازیچه‌ی دست خود کرده‌اند، هیچ تفاوتی با ضحاک ندارند!
[=microsoft sans serif]آن‌ها اگر زور داشته باشند، جهان را به خاک و خون می‌کشند؛ همانگونه که هزاران سال پیش، چنان کردند!
[=microsoft sans serif]خب، غربیان چرا نباید از اسلام و مسلمانان بترسند؟
[=microsoft sans serif]اگر مسلمانان، نیرو داشته باشند، دیدگاهشان این است که همه‌ی جهان باید مسلمان شود و جنگ را آغاز می‌کنند و پس از پیروزی بر کشوری، مردان را می‌کشند و زنان را به بردگی می‌برند!
[=microsoft sans serif]آیا موجودی ترسناک‌تر از این می‌تواند باشد؟
[=microsoft sans serif]چرا نباید از ما بترسند و اسلام‌هراسی به راه نیندازند؟
[=microsoft sans serif]چرا نباید میان ما تفرقه و جدایی بیندازند تا ما یکپارچه و نیرومند نشویم که اگر بشویم ...

و پاسخ شگرفی دادید که:

نقل قول:
[=microsoft sans serif]اگر من باب اسلام شبهه دارید یک تاپیک ایجاد بفرمایید تا با هم مناظره داشته باشیم.

[=microsoft sans serif]
هنگامی که این سخن را دیدیم، شک کردیم که نکند پرسشی در این زمینه پرسیده‌ایم!
سپس کاوشی در نوشته‌هایمان کردیم و دیدیدم که چنین پرسشی را نپرسیده‌ایم و برای همین همچنان شگفت‌زده ماندیم که شما چرا این سخن را گفتید!
سپس از شما پرسیدیم:

نقل قول:
از کدام سخن ما به چنین چیزی رسیدید؟!!

[=microsoft sans serif]
که گویا، به خاطر مشکل در بینایی، این سخن ما را ندیدید و پاسخی ندادید که البته صد در صد، حق با شماست زیرا دست خودتان نیست و مشکل از چیزی دیگر است! (همچون کسانی که غیر ارادی نیش می‌زنند چون دست خودشان نیست و سرشتشان این‌گونه سرشته شده است!)
البته این احتمال هم هست که می‌بینید و خود را به ندیدن می‌زنید؛ چون پاسخی ندارید! (همچون کسانی که در زیر سخنان ما می‌مانند و از سر زبونی و بیچارگی، نیش‌زدن را آغاز می‌کنند؛ چون پاسخی ندارند!)

برخی از سخنان شما را نیز بسیار شگفت بود و پیوستگی‌اش را در نمی‌یافتیم که خوشبختانه در نوشته‌ی پایانی‌تان، شگفتی ما، زدوده شد و دریافتیم که از مشکل در بینایی سرچشمه گرفته است:

شما به این سخن ما خرده گرفته‌اید که گمراهی برخی، چه پیوستگی‌ای با اسلام دارد؟
آن سخن ما، این بود:

نقل قول:
[=microsoft sans serif]
[=microsoft sans serif]
در پاسخ گفته‌اید: «فساد ایران، چه رابطه‌ای با اسلام دارد؟»!!

در کجای این سخن، ما ستم‌های دیگران را بر گردن اسلام انداخته‌ و گفته‌ایم: «کارهای اینان، از اسلام سرچشمه می‌گیرد؟»
به راستی کدام واژه‌ی ما سخن از اسلام به میان آورده است؟

نقل قول:
شما در پست 33 با پررنگ کردن کلمه اسلام فساد موجود در دولت را به پای اسلام نوشتید.

ما نمی‌توانیم آنگونه که باید، همانند شماها آزادانه سخن بگوییم و از سخن‌های سیاسی نیز، بدمان می‌آید؛ زیرا تفاوتی در بر ندارند و همه در کاستی‌های آن گناه‌کاریم زیرا از ماست که بر ماست؛ پس خیلی کوتاه می‌گوییم:
تفاوت رژیم ستم‌کار پهلوی، با این رژیم در چیست؟
در این بود که این رژیم آمد تا از آموزه‌های اسلامی پیروی کند و کارهای اسلامی (همچون شراب نخوردن و ...) را انجام دهد.

ما هم در پاسخ به سخن ناپیوسته‌ی شما، که در نیافتیم از کجا آمده است (و نیازی نبود این سخن گفته شود)، گفتیم: با این‌کار، مردم گمان می‌کنند که این ستم‌ها، از اسلام سرچشمه گرفته است؛ زیرا نام اسلام بر آن است.

امام عشق;446313 نوشت:
جناب آبرنگ شاید بتونی خودت رو گول بزنی اما دیگران رو خیر.

صدالبته!
بدین‌وسیله اقرار می‌کنم که شما را نتوانسته‌ام بفریبم و گمراهتان کنم، زیرا ...

نقل قول:
و از طرفی از بازی igi که بازی اسلام هراسی و ایران هراسی است تمام قد دفاع میکنید.

(بازهم می‌گوییم: «خواهشمندیم هرچه زودتر، خود را به یک چشم‌پزشک نشان دهید!»)

کاربر گرامی، امام عشق

در سخن ابتداییمان، گفتیم: «مشکل اینکه می‌گویید قرآن خواندن در یک بازی، ایراد دارد، در چیست؟»
اینکه می‌گویید سردرهای الله‌اکبر کشور سوریه که کشوری مسلمان است و زبانش هم عربی است و تا جایی که می‌دانیم، سردرهایش نباید واژگان چینی یا ژاپنی باشد!
مشکل این‌کار در چیست؟
آیا برای اینکه این بازی اسلام‌ستیز نباشد، باید سردر‌های این کشور در بازی، «یینگ و یانگ» باشد؟

چه پاسخی برای این سخن شنیدیم؟
این پاسخ را:

نقل قول:
[=microsoft sans serif]شما بگویید عیب کار کجا نیست!

ما در پی کاستی‌ها و اسلام‌ستیزی این بازی بودیم!
این چه پاسخی‌ است که داده می‌شود؟
نه دلیلی، نه منطقی و تنها فله‌ای، سخنی گفته می‌شود!

در کجای این بازی، نامی از ایران و ایرانی آمده است که می‌فرمایید این بازی، ایران‌ستیز است؟ (البته این سخن نیز، از آن مشکل سرچشمه می‌گیرد!)

این‌که شماها ما را گمراه می‌خوانید، جای بسی خرسندی است!
اینکه کاربری ما را دروغگو می‌خواند و می‌گوید:

نقل قول:

(که البته پاسخی بدو ندادیم زیرا مشکل از جایی دیگر است!) به هرروی، این سخنان بسیار ما را خرسند می‌کنند که چنین کسانی به ما تندی و گستاخی می‌کنند!
زیرا اگر از دید این‌ها، ما آدم‌های خوبی باشیم، پس همانند آن‌ها هستیم که ما را خوب می‌بینید و بر روی ما لبخند می‌زنند!

همانند افلاطون که روزی یک دیوانه به او می‌‌خندد و او آسیمه سر، به پیش شاگردانش می‌رود و به آن‌ها می‌گوید بروید و پزشک شهر را برای من بیاورید!
از او می‌پرسند: «چرا مگر چه شده است؟»
می‌گوید: «یک دیوانه امروز به من خندید و این نشانه‌ی بدی است؛ زیرا او نیز من را همانند خود می‌داند. آن دیوانه باید به من دشنام و نیش و کنایه بزند تا پی ببرم، دیوانه نیستم!» (دیوانه چو دیوانه ببیند، خوشش آید!)

ما هم با توجه به نشانه‌هایی که می‌بینیم، هنگامی که چنین کسانی ما را گمراه و دروغگو و ... می‌خوانند، پی می‌بریم که در راه هستیم و بسیار خرسند می‌شویم!
ترسم از روزی‌ست که اینان، از ما سخنی به نیکی یاد کنند!!

[/TD]
[TD]با تو من ارچند، به یک دین دَرم
[/TD]
[TD]تو ز رهی، من ز رهی دیگرم

[="Arial"][="Black"]

آبـرنـگـ;446174 نوشت:

مشکل این‌کار در چیست؟

نشانی‌هایی که گذاشته‌اید، دوتای نخست آن، برنامه‌ای از تارنمای باشگاه پژوهشگران جوان بود و دیگران، تنها نوشته بودند.

چندی پیش، یک نوشته برایمان آشنا آمد، به درون آن تارنما رفتیم و دیدیم، بخشی از نوشتار «در صحبت قرآن / حسین قمشه‌ای» در این تارنما است.
بدون آنکه نامی از نویسنده و نوشتار ببرند، آنرا به نام خود زده بودند و شگفت اینکه ما در آنجا نوشتیم، این‌کار شما دزدی است؛ دست‌کم نام نگارنده را بنویسید!

ولی سخن ما را پاک کردند!!

تارنمایی که به یک نگارنده‌ی مشهور قرآنی که در ایران، زنده است، این‌گونه ستم می‌کند و نوشتار وی را به نام خود می‌زند، به یک شبکه‌ی بیگانه می‌خواهد ستم نکند و به آنان دروغ نبندد؟
(خود = خودِ کلی)

سخنان زیبای آقای کامران را می‌ستاییم :Gol:

شاید دیده باشید که در هنگام پخش فوتبال‌های اروپایی، در بالای نمایشگر، برچسب شبکه‌های (LFP و ...) است!!
همچنین در زمان پخش بازی، ماهواره‌ها، دیگر نمی‌توانند شبکه‌ی سه را بگیرند و شبکه تنها همانند یک رادیو کار می‌کند!!
یا به یکباره در زمان بازی، یک نواره پهن سبزرنگ می‌آید که نوشته است «روابط عمومی!» و این نوار، تنها در برنامه‌های فوتبالی دیده می‌شود!
(چرا؟ دانایان، دانند!!)
همین شبکه‌ها، دروغگویی و دزدی دیگران را محکـــوم می‌کنند!

[/TD]
[/TD]

من به منا تو ایراد نگرفتم فقط میدونم دین را سست میکنه!!!!!من نمیدونم منظور شما کیست؟؟؟

بهتره که فکرامون رو بذاریم روی هم و یه بازی قشنگ بسازیم

تا اونا ما رو تحلیل کنن و بگن

که داره به 666توهین میشه و خیلی از نماد های دیگه شون و...
و بگن : این بازی رو حذف کنیـــــــــــــــــــــــــد!!!! :ok:

[="Arial"][="Black"]در بازی داریم با فرد مسلمان حمله میشه این که دیگه ایرادش معلومه؟؟!؟؟؟؟!!!؟.[/]

منا لبیک;446450 نوشت:
در بازی داریم با فرد مسلمان حمله میشه این که دیگه ایرادش معلومه؟؟!؟؟؟؟!!!؟.

به نام خدا.

اگر اون مسلمانی که داره قرآن میخونه ، تروریست باشه چی؟ مثلا عضو طالبان باشه؟

ببینید ، من نمیخوام بگم هدف پشت این بازی رواج اسلام هراسی هست یا نه ، اما شما دقت بفرمایید ، غالب تروریست های دنیا با پرچم چه دینی حمله میکنن؟ میخوان سر آدم ببرن ، اول آیه قرآن میخونن و بعدش هم غریو الله اکبر و پخ پخ! یکی که میخواد بازی بسازه باید چیکار کنه تا بازیش بفروشه؟

الان پیشنهاد سرکار خانوم شمالی رو که دیدم ، به این فکر کردم که فرضا ما یه بازی بسازیم میایم چیکار میکنیم؟ میایم تن آدم بد ها لباس ارتش آمریکا میکنیم و یا اینکه نماد های اسرائیل رو میزنیم رو در و دیوار دشمن و به قول خودمون تلافی و مقابله به مثل میکنیم. خوب! آیا این کار اثر داره؟ وقتی در دنیای خارج ، میبینیم که هر چی حمله ی تروریستی از غرب تا شرق عالم میشه ، گروه های تندروی به ظاهر مسلمان هستند اثری خواهد داشت این کار ما؟

قبول کنیم که در عرصه ی فرهنگ ، قافیه رو باختیم و بدجور هم باختیم. و تا وقتی هر کاری میکنیم ، طبق نقشه ی اونها باشه نمیشه به نجات از این باخت امید داشت. ( مثال : یه ابله و نفهمی میاد فیلم میسازه و توش میگه (نعوذبالله) پیامبر خدا (ص) خشونت طلب و جنگ طلب بوده. مسلمان ها حمله میکنن به سفارت آمریکا و سفیر امریکا رو میکشن تا بگن اینجوری نیست! )

[="Arial"][="Black"]بله حرف شما درست است و لی همین که قران خونده میشه ...که شما میگید تروریست شاید باشند....
.
.
.
.به نظر شما اگر فرد خارجی این بازی را انجام بده با شنیدن صدای قران و ... اول از همه فکرش به کجا میره؟؟؟؟؟
من اگر یک فرد خارجی بودم...
حدس میزدم که اینا شیعیان هستند که تروریست هستند....
زیرا در بازی به اصل گروهک اشاره نکرده..
درست میگم؟؟؟
این حرف ها را هم فقط حدس میزنم...و قاطیت کامل ندارم...
ولی حدس میزنم که تاثیر خواهد گذاشت.
[/]

[="Arial"][="Black"][/]

@█ عشق من خدا █@;444119 نوشت:

با سلام خدمت شما دوست عزیز.به خاطر تحلیل زیباتون تشکر می کنم اما به نظرم تو این تحلیل چند جا کم گذاشته بودید.
چیزی که جوانان و نوجوانان ما رو به سمت این بازی ها جذب می کند هیجان «ن هاست نه خشونتشان. هیچکس خشونت را دوست ندارد ( البته به جز عده ی اندکی) اما تقریبا همه ی نوجوانان هیجان را دوست دارند و به دنبال آنند. خوشبختانه این موضوع در بازی های ایرانی پوشش داده شده ( البته هنوز تا رسیدن به بازی های آمریکایی راه بسیاری مانده است) ولی نوجوننان ما علاوه بر هیجان به دنبال ماجراجویی هم هستند که به بازی نامه بر میگردد که متاسفانه بازی سازهای ایرانی به این بخش خیلی خیلی کم اهمیت داده اند برای مثال بازی هایی مانند همین igi2 با این که تقریبا 10 سال پیش تولید شدند اما خیلی خوب توانسته اند نیاز های نسل جوان را شناسایی کنند. مثلا تو همین بازی هیچگونه موسیقی ای که هیجان رو به بازی کننده بدهد وجود ندارد اما بازیکن اگه حتی انگلیسی زبان هم نباشد می تواند تقریبا بفهمد که موضوع بازی چیست ولی نکته ی مهمتر تعدد مراحل هستش و البته تنوع آنها. مثلا همین بازی که تاکید می کنم 10 سال پیش تولید شده 20 مرحله دارد که که گستره ی جغرافیایی مراحلش در چندین نقطه در 3 کشور پهناور هست و داستانش تو مدت زمان چند ماه اتفاق می افته اما بازی ای مانند مبارزه در خلیج عدن که محصول 1390 ایران هستش دارای 7 محله است که از این 7 مرحله شما فقط در 4 مرحله به صورت جدی با دشمن وارد جنگ می شید. گذشته از اینکه گرافیک بازی نسبت به سایر بازی های ایرانی بهتر هستش(البته یه کال آف باز هیچ وقت گرافیک این بازی رو نمی پسنده) اما بازی نامه اش اصلا خوب نیست. تمام داستان بازی در یک روز اتفاق می افته(البته در 4 مرحله ی اصلی) که شما ساعت 11 صبح وارد خاک سومالی و مقر دزدان دریایی می شید و حول و هوش ساعت 19 همون روز با کشتن سردسته ی دزدان دریایی بازی به پایان می رسد. البته در بازی های ایرانی نقاط مثبتی هم هست که نگفتن آن ها بی انصافیست مثلا در همین بازی شرکت سازنده (آمیتیس بازی رایان) به خوبی توانسته هیجان رو منتقل کنه اما خب به طور کلی باید گفت مسئله ی دزدان دریایی و مبارزات ارتش جمهوری اسلامی ایران با آن ها مسئله ایست که جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و به نظر من بازی هایی که در این زمینه توسط بازی سازان ایرانی ساخته می شود تا کنون نتوانسته اند مردانگی برادران ارتشی را در مبارزه در خلیج عدن به تصویر بکشند.

موضوع قفل شده است