جمع بندی وظیفه ما در مقابل تحولات جدید سوریه چیست ...

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وظیفه ما در مقابل تحولات جدید سوریه چیست ...

با عرض سلام و خسته نباشید ....

ما خونمون ماهواره داریم و خودم هم در درون اینترنت در مورد سوریه تحقیق کردم ... اخباره ضد و نقیض بسیاری رو در مورد تحولات سوریه برخورد کردم ...
میخواستم سوال بپرسم که وظیفه من در مقابله با این اخباره ضد و نقیض چی هست ...

آیا مسئولیتی بر گردنه من به عنوان یه مسلمان هست یا خیر ...

مرجع تقلید ... آیت الله جوادی آملی ...

با تشکر ....

در صورتیکه احتمال میدین بهتر باشه به صورت خصوصی این سوال مطرح بشه ... و در سطح انجمن مطرح نشه .و.. همین کار رو بکنین ... با تشکر .

با نام الله

کارشناس بحث: سچاد

[="Tahoma"][="Black"]

FT_Mohammadi;440450 نوشت:
با عرض سلام و خسته نباشید ....
ما خونمون ماهواره داریم و خودم هم در درون اینترنت در مورد سوریه تحقیق کردم ... اخباره ضد و نقیض بسیاری رو در مورد تحولات سوریه برخورد کردم ...
آیا مسئولیتی بر گردنه من به عنوان یه مسلمان هست یا خیر ...
مرجع تقلید ... آیت الله جوادی آملی ...
با تشکر ....

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤال شما

وظیفه هر مسلمانی یاری کردن مسلمان مظلوم دیگر است و در این مورد هم ما وظیفه داریم به هر صورتی که می توانیم موضع حق در سوریه و مظلومان این حوادث را یاری کنیم اما در شرایط فعلی در مورد دخالت مستقیم و فیزیکی در جنگ سوریه ، وظیفه خاصی متوجه ما نیست .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

FT_Mohammadi;440450 نوشت:

سلام
بهتر اینه که اخبار را با معیارهای عقلی بسنجید.
یکی از روشهای مفید هم تحلیل های استاد رائفی پور در خصوص مسائل سوریه هستش.
اگر بصورت خلاصه دیدگاه ایشان را بخواهم عرض کنم : امروز کشورهائی مثل چین و روسیه هم از سوریه حمایت می کنند و معیار همه اونها فقط منافع کشور خودشونه.
در خصوص سوریه ظاهراً اکثریت سنی هستند و 1% شیعه 12 امامی هستند و حتی همسر رئیس جمهور بی حجاب در محافل عمومی ظاهر میشن . ولی سوریه بازوی حمایت از لبنان هستش و حزب الله لبنان هم به عنوان یک پایگاه مهم و استراتژیک برای ایران در مرز اسرائیل . لذا گذشته از وظیفه انسان دوستی , از نظر منافع و مصالح ایران هم حمایت از سوریه ضروری هستش.
سخنان استاد رائفی پور را میتونید اینجا برداشت کنید . گذشته از مسئله سوریه به نظرم سخنان ایشان خیلی برای شرایط امروز ایران مهم و ضروری هستش.
http://islamic-sources.blogfa.com/

موضوع قفل شده است