همه فکر می کنند من از لحاظ فکری خیلی متفاوتم...

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همه فکر می کنند من از لحاظ فکری خیلی متفاوتم...

سلام دوستای عزیزم میخوام بعد از خوندن این مطالب حتما نظر بدید:

همه ی دوستام خانوادم همکلاسیام و خیلیای دیگه فکر میکنن که من از لحاظ فکری متفاوتم... :Gig:
مثلا وقتی جایی میبینم به کسی داره ظلم میشه نمیتونم خودمو نگه دارم و خیلی خیلی ناراحت میشم، خیلی دوست دارم اونجا بودم و ازش تا آخرین قطره خونم دفاع میکردم، از هیچ چیزی هم نمیترسم که مثلا اگه کمکش کنم منو بکشن یا دارم بزنن چون که اعتقاد دارم :

گر نگهدار من آن است که من میدانم شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد

و مردن به این شکل رو افتخار میدونم و دوست دارم. وقتی میشنوم که مسلمانان میان مار رو دارن میکشن اصلا نمیتونم تحمل کنم و گریم میگیره که چرا نمیتونم کاری براشون بکنم ..... این خیلی درد آوره... میگن کسی که تو باغ نیست و نمیدونه چه مشکلاتی تو جامعه هست خوشحاله ولی کسی که میدونه همیشه غمگینه....:Ghamgin:

حالا درد آورترین اینا وقتیه که جایی زندگی کنی اصلا نفهمن داری چی میگی جایی عقب مونده که فقط دنیارو تو پول و آرامش میدونن ولی من نمیتونم آرام بگیرم از سختی و مشکلات خوشم میاد و دوت دارم یا جای فقیر ترین فرد جامعه باشم که اون راحت باشه یا جای پولدارترین کس باشم که بتونم به مردم کمک کنم.

من فکر میکنم که
ما عمری کوتاه، یک بار مصرف و تمام شدنی داریم، پس چرا باید در این عمر ناچیزمان زیر بار ظلم واقع شویم؟ یا چرا باید تحمل کنیم که به یک قشر از جامعه بی انصافی میشود؟ چرا؟ چرا باید برای هر حرف زوری خفه شویم؟ این ناعادلانه و ناعاقلانه است. ما در این عمر کوتاه نباید مثل حیوان ها غریزه ای رفتار کنیم! امروزه افراد جامعه به افرادی غریزه ای تبدیل شده اند. ما باید امر به معروف و نهی از منکر بکنیم، و از خطرات دنیوی برای به دست آوردن آزادی نترسیم! و باید از آتش جهنم بترسیم که جای ظالمان است. حرف هایتان را روی کاغذ بیاورید و از هیچ کس نترسید جز خشم خداااا... اگر حرف ها و نیُت های شما عادلانه و راست باشد مطمعن باشید خداوند شما را تنها نخواهد گذاشت! خوشبختی در آرامش انسان در دنیا نیست! خوشبختی در این است که با درد دیگران دردمند باشیبم و با خوشی دیگران خوشهال...!

هر کسی راه رسیدن به خدارو تو یه چیزی میبینه مثلا یکی فقط نماز میخونه یکی کتاب میخونه یکی قمه میزنه یکی قرآن میخونه و....
ولی به نظر من یکی از موفق ترین انسان ها کسیه که از مخلوقات خدا خدارو بشناسه.. جهان گردا، طبیعت گردا و... که عاشق بودن با مردم و طبیعت خدا هستند بیشتر از کسی که معلمه، نویسندست، فیلسوفه، آخونده، حجت الاسلامه و.... خدارو میشناسه من خدارو از طریق خودم وطبیعت شناختم.
زندگی خیلی آسنتر از اونیه که فکرشو میکنیم، مثل یه سوال چند سطریه که اگه چند کلمه اونو بدونیم نمررو میگیریم، اون کلمات اینا هستن:
فداکاری، خودشناسی، بشر دوستی.

والسلام

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت
در حسن ویژگیهایی چون دردمند بودن و احساس مسولیت در قبال همنوعان، شجاعت و صراحت و....جای تردید نیست، اما طبعا این ویژگیها مانند هر ویژگی مثبت دیگری، لازم است همراه با پرهیز از افراط و تفریط باشد، که امیدوارم در خصوص شما برادر ارجمند همینگونه باشد.
از درگاه خدای متعال، برای شما توفیق روافزون را در خدمت به خلق و در مسیر بندگی، مسئلت دارم.

خیلی خوبه که چنین صفاتی دارید،اما تلاش کنید که در حد حرف باقی نماند چرا که خیلی از انسانها ،آرزوی چنین کارهایی رو در سر دارن و بعد از مدتی دیگر تمام.
این طور که نوشتید انسان محکم و خودساخته ای به نظر میاید پس به حرف دیگران هم اعتنایی نداشته باشید و کار خودتونو انجام بدید،ببینیم در عمل چه میکنید....
به انجام کارهای نیک ادامه دهید،
حتی اگر دیگران ان را بی ارزش بدانند یا به نام خویش ادعا کنند؛
کارهای شما پیشکشی ست به خدا،
و هیچ کس نمیتواند"خدا"را فریب دهد....

سلام
اخلاقیات شما بسیار لطیف هست و حرفتون هم کاملا درست ولی شما می تونید از راه دیگه ای کمک کنید زیادم گریه نکنید نمی گم ضعفه.درضمن به نظر من نباید هر درستی رو بگیم مخصوصا تو این دوره نمی گم از حق دیگران دفاع نکنیم بکنیم ولی به جای خودش من نمی ترسم وخوبه که شما هم نمی ترسید.لطفا دقت کنید ومنظور منو کج نفهمید و خوب فکر کنید:Rose:موفق باشید:Gol:

روحیات متفاوت و خاص که نه ! اما احساسات قشنگ و پاکی داری...
فقط یه چیز...
شمایی که خدارو از روی وجود خودت و آفریده هاش میشناسی ؛ یادت باشه که توام فقط یه مخلوقی و یه سری کارا بیشتر ازت نمیاد....
پس خیلی ظلم ها که تو جهان میشه نه دست ماست و نه به دست ما بر طرف میشه....
این جمله تو خیلی اتفاق ها میتونه کمکت کنه...:ok:

نقل قول:

سلام.
شماچندسالتونه؟
مشخصه خيلي زودترازسنتون به چنين نگرش عميقي رسيديد؟ظاهرا اطرافيان شما ياكمي خودمحوروخودراي هستن ياخب اونقدرغرق درمسائل زندگي(كه اگرجوانترازانهاهستيدبعدهابراي خودشماهم پيش مياد)هستند كه ديگه متوجه حرفهاي ناب نميشن واونهاروعجيب تصورميكنند.

آدمهاي زيادي ميشناسم توي سن كمترهمچنين نگرشي داشتن اما كم كم كه بزرگ شدن فكرشون روتغييردادن.اميدوارم هميشه همچنين نگرش مثبت ومتعادل رو داشته باشيد.خواهش ميكنم به اين سوالات پاسخ بديد تابشه بهتربحث روادامه داد:

:1:)دقيقا چندسالتونه؟بيشترچه كتابهايي ميخونيد؟از مسير شهدا خوشتون مياد؟درموردش خونديد؟به مناطق جنگي وجنوب ايران سفركرديد؟

:2:)شغل پدرشماچيه؟وچه كسي توي خونه به عقايدشمانزديكتروشمابيشترازبقيه درك ميكنه؟

:3:)وقتي كودك بوديدرفتارپدروبرادراي بزرگترومادر باشمامهربانانه بود؟آيادركودكي شاهد تنبيه بدني سايراعضاخانواده ويافردخصي بوديد؟

:4:)اوغات فراغتتون كدومه:مطالعه كتاب؟ ياديدن فيلم.اگركتاب.بيشترچه كتابهايي؟واگرفيلم..بيشترچه فيلمهايي دوست داريد؟

:5:)توي ذهنتون پيش اومده ازخودتون قهرمان بسازيد.مثلا تصوركنيدداريدمردم كشورتون ويادنيارو نجات ميديد؟

:6:)ازبين دوستانتون بيشترچه كسي ازنظرعقيده شبيه شماست؟دراين موردبيشترتحت تاثيرچه كساني بوديد؟

متشكرم اگرپاسخ بديد.منتظرم.:Gol:

محمد 17;440071 نوشت:
هر کسی راه رسیدن به خدارو تو یه چیزی میبینه مثلا یکی فقط نماز میخونه یکی کتاب میخونه یکی قمه میزنه یکی قرآن میخونه و....
ولی به نظر من یکی از موفق ترین انسان ها کسیه که از مخلوقات خدا خدارو بشناسه.. جهان گردا، طبیعت گردا و... که عاشق بودن با مردم و طبیعت خدا هستند بیشتر از کسی که معلمه، نویسندست، فیلسوفه، آخونده، حجت الاسلامه و.... خدارو میشناسه من خدارو از طریق خودم وطبیعت شناختم.
زندگی خیلی آسنتر از اونیه که فکرشو میکنیم، مثل یه سوال چند سطریه که اگه چند کلمه اونو بدونیم نمررو میگیریم، اون کلمات اینا هستن:

سلام
آیا مطالب شما یک پرسش است یا یک نظریه؟
خدایی که ما را آفریده همراه بایک کتابچه‌ی راهنما بوده است تا دچار افراط و تفریط نشویم.
در این کتابچه گفته است از راسخون در علم راه را بپرسید.
شما ببینید منافقین از احساسات پاک جوانان مسلمان کشور ما چگونه به سود نظام استکبار و سلطه بهره بردند!!!!!

پیامبر گرامی اسلام صل الله علیه و علی آله‌ فرمودند: لکلّ شی ء طریق و طریق الجنّه العلم.
هر چیزى راهى دارد و راه بهشت دانش است.

امیدوارم خداوند شما را در کسب علم و عمل به آن توفیق دهد

به نظر من یه جورایی شما در سن بلوغ هستین و تازه با این اتفاقات رو به رو شدین
شما درست می گین و این احساس پاک یک انسانه
و خصوصیاتی که شما فرمودین به فطرت خداشناس ما بر می گرده ولی این کافی نیست! بله درست فهمیدین به قول جناب متعلم برای مبارزه با آثار کفر و تقویت روح عدالت طلبی در مردم و بالاخره آماده سازی جهان برای ظهور آقا نیاز به مطالعه و شناخت دشمن و راه های مقابله با اون هست!
قدر اشک هاتون رو بدونید و البته سعی کنین در اثر زمان شما هم به خواب نروید! خیلی ها حداقل سرد می شن و مثلا وقتی داره اخبار حملات تروریستی رو و تعداد کشته ها رو میگه کانال رو عوض می کنن...
یه جورایی در گوششون رو می گیرن
و برای ندیدن اخبار و حفظ بی خبری هزار بهونه میارن
چک کردن سایت های خبری پیش کش...

شما باید شخصیت خودتون رو بسازید, برید تحقیق کنید ببینید روحه‌تون شبیه چه کسی (مثلا صادق هدایت هست) هست و با اون شخصیتتون رو تعالی بدهید.

[="Black"]

بسم الله الرحمن الرحیم

alipazooki;467165 نوشت:
شما باید شخصیت خودتون رو بسازید, برید تحقیق کنید ببینید روحه‌تون شبیه چه کسی (مثلا صادق هدایت هست) هست و با اون شخصیتتون رو تعالی بدهید.

سلام.

یه سوال: ببخشید شما همیشه به همه اینگونه مشاوره میدهید!؟

اگر شخصی روحیه اش با یک کافر هم یکی بود باید از او الگو بگیرد!؟

امیدوارم منظورتون از صادق هدایت ، ادیب و شاعر ایرانی که در پاریس خودکشی کرد نباشد.زیرا کسی که خودکشی میکند نمیتواند الگوی مناسبی برای کسی باشد.[/]

[="#009999"][="Tahoma"]به نام خدا
سلام
اينطور كه به نظر ميرسه شما17سالتونه و در سن بلوغ، در اين سن احساسات فوران بيشتري داره و افكار انسان متفاوت هست و هويت شما هنوز به طور كامل شكل نگرفته و ممكنه در آينده اي نه چندان دور طرز فكرتون تغيير كنه.
شما براي انسان ها دلسوز هستيد و مي خواهيد به آنان خدمت كنيد و اين خدمت رو از بهترين عبادات مي دونيد.اما بايد مراقب باشيد كه افراط نكنيد در يك ارزش و ويژگي مثبت.به حدي كه اين ويژگي مثبت به منفي تبديل شود.
پيشنهاد ميكنم كتاب انسان كامل شهيد مطهري رو بخونيد. ايشون در اين كتاب طبق معمول با زباني ساده به بيان«لزوم هماهنگي در رشد ارزشهاي انساني» مي پردازند.
و«انسان كامل رو از نظر اسلام وساير مكاتب بشري»مورد بررسي قرار مي دهند.براي دغدغه هاي شما كتاب بسيار خوبي است.
موفق باشيد.:Gol:
[/]

موضوع قفل شده است