برای اثبات بی درد سر وجود خدا فقط کافیست بدونیم دلیلی برای رد او نیست!!!!(تحدی خداباور)

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برای اثبات بی درد سر وجود خدا فقط کافیست بدونیم دلیلی برای رد او نیست!!!!(تحدی خداباور)

بنام الله سلام...اگر تمام عوالم با یکدیگر جمع شوند هرگز نمی توانند دلیلی برای رد وجود خدا بیاورند چون دلیلی وجود ندارد...کمی دقت کنید نه تنها از ازل تا ابد کسی نتونسته دلیلی lمنطقی برای رد وجود خدا بیاره بلکه میلیارد ها دلیل منطقی برای اثبات وجود خدا به یقین رسونده میلیاردها نفر را..(معدود دلایلی هم که اگه باشه برای رد خدا که من هر چی گشتم چند سال تمام نتونستم هم خودم هم در هر جایی پیدا کنم اگرم باشه یا بیاد که نمیاد بی پایه و اساس و موجب خنده است نه مثل دلایل اثبات وجود خدا که هرچیه در خیلیا یقین 99 درصدی و در خیلیا یقین صد در صدی ایجاد کنه).منظور من از نداشتن دلیل بر رد خدا اینه که انقدر مثل دلایل وجود خدا محکم نیست که عام و خاص بهر زبونی مات و مبهوتش بشه و در دنیا بسیار کم هستند....ما می تونیم بی نهایت دلیل الکی بیاریم که خدایی نیست منظور من دلیلیه که مثل دلایل اثبات وجود خدا آدم رو به یقین برسونه نه اینکه همین معدود دلایل عدم وجود خدا هم انقدر سادس که راحت رد میشه و اگه راحت رد نمی شد دلایل اثبات عدم وجود خدا رو هر انسانی در خودش براهتی برابری دلایل اثبات وجود خدا داشت برای مثال شما از هر انسانی که روی کره زمین است بپرس چه دلیلی داری خدا رو رد کنی بی شک قفل می کنه...اما بگو چه دلیلی داری خدا رو قبول کنی کلی برات مثل بلبل حرف می زنه انقدر خلقت عظیم و حیرت آور است و انقدر انسان حقیر و ذلیل خدا هست سریع به ذهن هر بچه و نوجوون و جوون وبالغ و پیر و حیوان و گیاه و همه و همه می رسه که کلی دلیل بیارن......نمونش من این تحدی رو از یک جوان آمریکایی در یوتیوب دیدم 99 درصد گفتند ما دلیلی برای رد چیزی که نیست نداریم و می گفتند چیزی که نیست رو نمیشه ثابت کرد نیست در صورتی که می دانیم می شود ثابت کرد برای مثال یکی بمن می گوید این پسر فرزند شماست من می گم نیست او می گوید ثابت کن من می گویم برویم آزمایش بدیم تا مشخص بشه...در کل یعنی کل خدا ناباورا 99 در صدشون دلیلی نداشتند از سراسر دنیا هم مخاطب داشت پس من نه تنها در ایران بلکه در حالت کلی نیز در جهان آمار دارم که یک نمونش این تحدی جوان آمریکایی بود حال اثباتی بی درد سر و بی درد و خون ریزی:Nishkhand: از مسلمانان گرامی و کافران گرامی و هر موجودی که ادعا می کنه خدایی نیست خواهشمندم در این مطلب دلیل رد وجود خدا را بیان کند تا ثابت شود اگر مطمئن و صادقید؟؟؟؟؟ چرا احدی در رابطه با وجود نداشتن خدا یقین نداره اگرم بر زبان بگه نه من یقین دارم خدایی همه می دونن خالی بسته و در دل حد اقل شک داره خدایی هم هست اما عکشو نداریم مثلا کسانی رو داریم که بی شک خدا رو در قلب خود در چشم خود در عقل خود دیدند و عالم غیب رو دیدند و امام زمان(عج) رو دیدن و ......وبراحتی بهشت رو دیدند..و در کل بحث بهشت نیست براحتی کلی انسان داریم که بیقین وجود خدا رسیده با میلیارد دلیل منطقی و ماورایی و حق اما انسانی نداریم که عکسش باشه...چرا می گم اگه کسی پیدا بشه بگه نه من یقین رسیدم خدایی نیست در اصل خالی بسته؟ چون دلیلی برای رد خدا تا بحال احدی ندیده و نخواهد بود و هر چه بوده ایراد به دلایل وجود خداست نه اینکه خود دلیلی داشته باشد(دلایلی اندکی هم اگه باشند مسخره و در برابر دلیل اثبات وجود خدا یک در تیلیاردند)....لذا از کارشناسان محترم خواهشمندم این موضوع به هیچ وجه بسته نشه پاسخش تا عمر داریم باقی باشه و از تمامی حتی مسلمون ها می خوام خودشونو جای کافر بذارن و با نهایت توان زور بزنن تا دلیلی برای رد وجود خدا بیاد...پس حال که تا ابد احدی در برابر این مبارزه طلبی در برابر این حق طلبی نمتونه حرفی بزنه و حتی یک دلیل هم نیست پس ایمان بیارید به خدایی که همه چیز ما از اوست. در ضمن من خودم خدا رو از خود خدا شناختم نه هیچ چیز و هیچ کس و هیچ دلیل دیگری دقت کنید من دلیل رد وجود خدا رو می خوام نه اینکه دلایل اثبات وجود خدا رو رد کنید ..لا اله الا الله :hamdel: برای مثال یک دانشمند چنین گفته نه تنها نتونسته دلیل بیاره برای رد خدا بلکه همونطور که گفتم داره دلایل وجود خدا را رد می کند و یا می پیچوند که جوابشو محکم دادم با کمک الله.... قوری راسل، که آنرا «قوری چای آسمانی» نیز خوانده‌اند، تمثیلی است که ابتدا فیلسوف معاصر برتراند راسل بیان کرد. منظور از آن ردّ نظری بود که ارائهٔ دلیل بر نبود خدایا بار اثبات فلسفی را بر عهدهٔ شکاکان می‌داند. راسل در مقاله‌ای تحت عنوان آیا خدایی هست؟، که به سفارش مجله ایلوستریتد در سال ۱۹۵۲ نوشت و هرگز منتشر نشد، چنین نوشت:
اگر من مدعی می‌شدم که در منظومه شمسی میان زمین و مریخ یک قوری چینی دور خورشید می‌گردد، هیچ کس قادر نبود مدّعای مرا رد کند، مشروط به آنکه حواسم می‌بود که در ادامه بگویم این قوری آنقدر کوچک است که حتی با قوی‌ترین تلسکوپ‌ها هم قابل رویت نیست. اما اگر تا آنجا پیش می‌رفتم که می‌گفتم چون مدعای من ابطال ناپذیراست جایز نیست عقل بشر به آن شک کند، به حق به یاوه گویی متهم می‌شدم. با این حال، اگر وجود این قوری در کتب قدما تایید شده بود و آن را حقیقتی قدسی شمرده و هر یکشنبه در کلیسا درباره آن به وعظ می‌پرداختند و در مدارس آن را به ذهن کودکان فرو می‌کردند، تردید در وجود آن نشانهٔ نامتعارف بودن تلقی می‌شد و شخص شکاک را در عصر روشنگری به نزد روانپزشک و در دوره پیش از آن به دادگاه تفتیش عقاید می‌فرستادند.[۱]

تمثیل «قوری چای‌باوری» راسل در مقابله با مذهب کماکان مبنای بسیاری از مناظرات بین مؤمنان و دگراندیشان است. ریچارد داوکینز از این قیاس در کتاب معروف خودکشیش شیطان استفاده کرده‌است.داوکینز به خاطر استفاده از قیاس قوری چای‌باوری مورد انتقاد برخی از مذهبیون-از جمله آلیستر مک گرات در کتاب " توهم داوکینز"-قرار گرفت.
با استقبال از مفهوم «قوری چای‌باوری»، تقلیدهای دیگری انجام گرفته که از جمله می‌توان به اسب تک‌شاخ صورتی نامرئی[۲]، هیولای اسپاگتی پرنده[۳] و اژدها در گاراژ من[۴] اشاره کرد.

پاسخ محکم و کوبنده معجزه وار به راسل.......طوری که شبهه ی او برود بدرک واصل.... بنام الله....ما میدانیم ما می دانیم قوری مثلاش دیدنش و باورش برای ما اثبات شدست پس قوری راسل رو هم می دونیم وجودش غیر منطقی نیست و صد در صد اگه خدا بخواد چنین قوری ای می شود باشد...پس چیزی که یقین داریم می شود باشد را مگر دیوانه ایم که رد کنیم که نیست؟؟؟؟؟ جواب راسل رو زیر 5 ثانیه دادم این مثلا اوج جواب یک دانشمند نسبت به رد خدا بود که زیر 5 ثانیه باطلش کردم به کمک الله... یعنی وقتی تمام دلایلی دال بر وجود خداست مگر دیوانه ایم احتمال دلیل رو بدیم که خدایی نیست؟؟؟ لا اله الا الله دلایلی که می شود قوری راسل رو وجودش رو قبول کرد:1-ما هزاران قوری در ابعاد و اندازه های مختلف دیدیم2-در آنها چای خوردیم3-لمسشان کردیم4-ساخته دست ماست5-وووووووو....پس آیا وقتی این همه به وجود قوری ایمان داریم طوری که دلیلی بر رد قوری نداریم پس دیوانگیست که بگوییم قوری مفروض راسل وجود ندارد چرا چون یقین داریم به وجود قوری های مختلف فقط فرق قوری راسل با قوری های یقین رسیده ما اینه که انقدر ریز فرضش کرده که نمی تونیم ببینیمش...که این مشکلم حل می شه آقای راسل بالاخره تلسکوپی یافت می شود که قوری رو هم ببیند اگه بگه یافت نمیشه دیگه جدل کرده....پس حرف من راجع به خدا نیز همینه بی شک خدا وجود دارد چون دلیلی بر رد خدا نیست و تیلیارد بی نهایت دلیل برای اثبات وجود خداست پس اوج بی عقلیست بگوییم خدا وجود ندارد...چرا اگه یک دلیل هم ما رو بشک انداخت حق می دم حداقل شما شک دارید و بی عقل نیستید ولی کسی که بی دلیل خدا را رد کند عقل ندارد اثبات قدرت خدا فوق العاده معجزه: اگه خدا بخواد 2 در 2 می شود 5 برای مثال خدا زن و مرد را جفت آفرید زن یکی است مرد یکی یعنی در مجموع دو تا هستند و هم کاملا واحد در عشق یکی می شوند و کاملا چفت هم می شوند و گویی واقعا عضو بدن یکدیگرند و یکی هستند پس خدایی که به این عظمت دو نفر یعنی جمع یک به علاوه یک رو یک کرده می تونه با دلیل بالا 2 در 2 رو پنج کنه. نه تنها 2در 2 رو برات 5 می کنم بلکه همزمان 5 و 4 و هرچی بخوای می کنم..دقت کن همزمان> اثبات این ادعا:همان طور که می دانیم 2در2 می شود 4 خب 4 انگشت خود را در مقابل خود باز قرار بده می دونیم این 4 از حاصل 2 در 2 شده خب حالا پنج تا انگشتت رو باز جلو خودت نگه دار...یکی از انگشت ها رو بهم بچسبون دو سه تا دیگه رو تکی آزاد نگه دار...حال معجزه رو ببین اصلا شوخی نیست یکبار می تونی بگی 2در 2 شده 4 و دو انگشتی که کاملا جفت شدند رو یکی در نظر بگیری و هم بی تغییر می تونی بگی 2 در 2 شده 5 چون چیز صاف داریم و یکی هم به یکیشون وصله کم همزمان میشه هم یک پذیرفتش هم دو...برای مثال خدا زن و مرد را جفت آفرید زن یکی است مرد یکی یعنی در مجموع دو تا هستند و هم کاملا واحد در عشق یکی می شوند و کاملا چفت هم می شوند و گویی واقعا عضو بدن یکدیگرند پس خدایی که به این عظمت دو نفر یعنی جمع یک به علاوه یک رو یک کرده می تونه با دلیل بالا 2 در 2 رو پنج کنه...نه تنها در مثال بالا دو در دو پنچ شد بلکه همزمان 5 و 4 شد یعنی 2در2=5 و 4 همونطور که مثال واقعی زدم نه عددی برای مثال زن و مرد 1+1=1و هه1+1=2 و هم 1+1=2و1 شاید مثال 2 در 2 میشه 5 رو غیر منطقی یدونید و خنده دار ولی آیا واقعا 1+1=1 جفت شدن زن و مرد رو هم غیر منطقی می دونید پس لا اله الا الله

با نام الله

کارشناس بحث: استاد شعیب

با سلام خدمت دوستان گرامی
به درخواست دوست گرامی "حیرت الله" این موضوع برای اظهار نظر های دوستان باز گذاشته می شود
انشا الله دوستان همراهی کنند.

منظور شما از خدا کدوم خداست؟

همون خداییکه در قرآن کریم حضرت محمد رو خاتم النبیین معرفی کرده و بعد از هزارو اندی سال دوباره یه پیامبر دیگه با یک کتاب جدید فرستاده؟

با عرض معذرت ما همچین خدایی رو قبول نداریم که بخوایم اثباتش کنیم

عدم وجود اثبات وجود نداشتن خدا اثبات وجود داشتن خدا نیست.
خارجی ها هم اکثرن نمیگن خدا وجود نداره. بلکه میگن تا زمانی که از روش علمی وجود داشتن خدا ثابت نشده ما قبول نمیکنیم و منتظر میمانیم تا علم وجود یا عدم وجود خدا را ثابت کنه.
از نظر دانشمندان غربی اثباتی برای وجود داشتن خدا هم وجود ندارد و اثباتهای ارائه شده هم رد میکنن. حتی به قانون علیت اشکال میکنند.

صدور انقلاب;441632 نوشت:
عدم وجود اثبات وجود نداشتن خدا اثبات وجود داشتن خدا نیست.
خارجی ها هم اکثرن نمیگن خدا وجود نداره. بلکه میگن تا زمانی که از روش علمی وجود داشتن خدا ثابت نشده ما قبول نمیکنیم و منتظر میمانیم تا علم وجود یا عدم وجود خدا را ثابت کنه.
از نظر دانشمندان غربی اثباتی برای وجود داشتن خدا هم وجود ندارد و اثباتهای ارائه شده هم رد میکنن. حتی به قانون علیت اشکال میکنند.

من گفتم دلیلی برای رد خدا نیست و نخواهد بود این نخواهد بود مهمه که هرچیه یقین صد در صد رو در انسان ایجاد نکنه 99 درصد رو بی شک ایجاد کرده و پایدار باقی می گذاره....و همون طور که گفتم تا بحال دلیلی برای رد خدا وجود نداشته از احدی و فقط دلایلی اثبات وجود خدا رو خواستند رد کنند که همونم نتونستند با شبهه برخیش رو لا پوشونی کردند همین...اگه از نظر دانشمندان غربی اثباتی هم برای وجود خدا نیست باید بگم دانشمندان غربی و هرکی چنین ادعایی کرده گویا خواب بوده که اثبات های میلیاردی رو ندیده از اثبات خدا و گویا نفهمیدند کسی تا بحال با دلیل و مستقیم نتونسته دلیل برای رد خدا بیاره و هرکی تلاش کرده خدا رو رد کنه با رد دلایل اثبات خدا خواسته که اونم عاجز بوده چه برسه عظمت غیر قابل انکار خدا رو.....وجود خدا انقدر تابلوه هر موجودی تا بدنیا اومد فقط میگه خدا بعد کم کم برخی از شدت گناه کور و کر می شوند و خدا خودش کاری می کنه که ردش کنه...چون خدا بسبب نافرمانی بندشو گمراه می کنه که در قرآن هم داریم یضل من یشاء....شما در اینترنت سرچ کن دلایل رد وجود خدا یا دلایل عدم وجود خدا ...نه تنها نمیاد بلکه عکسش دلایل اثبات خدا میاد...اصلا به هر انسانی که رسیدی بپرس یه دلیل بیار خدا وجود نداره قفل می کنه...بی شک قفل می کنه اما بگو خدا رو ثابت کن انقدر خلقت عظیم و حیرت آور است و انقدر انسان حقیر و ذلیل خدا هست سریع به ذهن هر بچه و نوجوون و جوون وبالغ و پیر و حیوان و گیاه و همه و همه می رسه که کلی دلیل بیارن...پس دانشمندان معدود غربی ثابت شد که بی شعور تر از گاوند..یا علی

.امین.;441485 نوشت:
منظور شما از خدا کدوم خداست؟

همون خداییکه در قرآن کریم حضرت محمد رو خاتم النبیین معرفی کرده و بعد از هزارو اندی سال دوباره یه پیامبر دیگه با یک کتاب جدید فرستاده؟

با عرض معذرت ما همچین خدایی رو قبول نداریم که بخوایم اثباتش کنیم

با عرض سلام خدایی جز الله وجود ندارد که من منظور دیگری هم داشته باشم...اگه دقت کنید آخر مطلبم شهادت دادم لا اله الا الله...مگه شما چندتا خدا دارید که این خدا بنظر شما جدید اومده و قبولش ندارید؟؟؟

حیرت الله;441647 نوشت:
با عرض سلام خدایی جز الله وجود ندارد که من منظور دیگری هم داشته باشم...اگه دقت کنید آخر مطلبم شهادت دادم لا اله الا الله...مگه شما چندتا خدا دارید که این خدا بنظر شما جدید اومده و قبولش ندارید؟؟؟

سلام

ما نمیتوانیم هر نسبتی که خواستیم به خدای یکتا بدهیم و بعد بگوییم چون به خدا ایمان داریم و گفتیم لااله الا الله پس کاردرستیم.

خداوند یکبار آخرین پیامبرش رو فرستاد و دینش رو کامل کرد. هر روز هر کی بخواد بیاد ادعای پیغمبری و آوردن کتاب آسمانی بکنه یا خودش دروغگو هست یا معتقد به یک خدای دروغگو...

و اگر این خدایی که شما مدعی هستید همان خدای ماست پس این شما هستید که به خدا دروغ میبندید.

و باید بدانید که خداوند کسی رو بخاطر گفتن شهادتین به بهشت نمیبره.

ایمان باید با عمل همراه باشه ایمانی که فقط لقلقه زبان باشه و در عمل مخالفت با ذات پاک باریتعالی باشه هیچ ارزشی نداره.

فرعون هم گفت آمَنتُ أَنَّهُ لا إِلِـهَ إِلاَّ الَّذِی آمَنَتْ بِهِ بَنُو إِسْرَائِیلَ وَأَنَاْ مِنَ الْمُسْلِمِینَ

اگر شهادت به وحدانیت خدا کافی بود باید فرعون هم اهل نجات میبود

اما خداوند در پاسخش فرمود:

آلآنَوَقَدْ عَصَیْتَ قَبْلُ وَکُنتَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ.

پس اعمال انسانها موید صدق و کذب گفتارشان و تعیین کننده بهشتی و جهنمی شدنشان است.

.امین.;441670 نوشت:
سلام

آلآنَوَقَدْ عَصَیْتَ قَبْلُ وَکُنتَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ.

پس اعمال انسانها موید صدق و کذب گفتارشان است و تعیین کننده بهشتی و جهنمی شدن انسان.

سلام خواهشا اگه بحث بی ربط دارید به خودم پیام بدید و این رو حذف کنید ممنون ایجا فقط بحث تحدی خدا باور است ممنون می شم

چرا بی ربطه؟ مگه شما نمیفرمایید که من میگم اشهدان لا اله الا الله.

یعنی هر کی هر کار که بخواد بکنه طوری نیست فقط مهم اینه که بگه اشهدان لااله الاالله؟

اگر میتوانید ادعای خود را ثابت کنید وگرنه چه اشکالی داره به اشتباهتون اقرار کنید؟ منم پاکش میکنم

.امین.;441686 نوشت:
چرا بی ربطه؟ مگه شما نمیفرمایید که من میگم اشهدان لا اله الا الله.

یعنی هر کی هر کار که بخواد بکنه طوری نیست فقط مهم اینه که بگه اشهدان لااله الاالله؟

اگر میتوانید ادعای خود را ثابت کنید وگرنه چه اشکالی داره به اشتباهتون اقرار کنید؟ منم پاکش میکنم

عزیز من این مطلب برای اثبات وجود خداست نه اثبات سه کتاب آسمانی جدید الله بزبان فارسیش پس بی ربطه معجزه بالا رو اضافه کردم دیدی؟ 2 در 2 میشه هرچی خدا بخواد...ببین قبطه بخور

سلام و عرض ادب
در مقابل این درخواست مطلبی به عنوان قوری راسل مطرح است

و قبل تر از آن در صحبت های منطقی فرض را بر این گرفته اند که اثبات به گردن مدعی است یا بار اثبات فلسفی
ما قوری راسل را ادعا میکنیم شما آنرا رد کن
و به جای قوری راسل شما هر ادعای محیرالعقول را میتوانی عنوان کنید
که به قول شما تحدی انکار اثبات خدا باشد

نقل قول:
قوری راسل، که آنرا «قوری چای آسمانی» نیز خوانده‌اند، تمثیلی است که ابتدا فیلسوف معاصر برتراند راسل بیان کرد. منظور از آن ردّ نظری بود که ارائهٔ دلیل بر نبود خدایا بار اثبات فلسفی را بر عهدهٔ شکاکان می‌داند.

نقل قول:
راسل در مقاله‌ای تحت عنوان آیا خدایی هست؟، که به سفارش مجله ایلوستریتد در سال ۱۹۵۲ نوشت و هرگز منتشر نشد، چنین نوشت:
اگر من مدعی می‌شدم که در منظومه شمسی میان زمین و مریخ یک قوری چینی دور خورشید می‌گردد، هیچ کس قادر نبود مدّعای مرا رد کند، مشروط به آنکه حواسم می‌بود که در ادامه بگویم این قوری آنقدر کوچک است که حتی با قوی‌ترین تلسکوپ‌ها هم قابل رویت نیست. اما اگر تا آنجا پیش می‌رفتم که می‌گفتم چون مدعای من ابطال ناپذیراست جایز نیست عقل بشر به آن شک کند، به حق به یاوه گویی متهم می‌شدم. با این حال، اگر وجود این قوری در کتب قدما تایید شده بود و آن را حقیقتی قدسی شمرده و هر یکشنبه در کلیسا درباره آن به وعظ می‌پرداختند و در مدارس آن را به ذهن کودکان فرو می‌کردند، تردید در وجود آن نشانهٔ نامتعارف بودن تلقی می‌شد و شخص شکاک را در عصر روشنگری به نزد روانپزشک و در دوره پیش از آن به دادگاه تفتیش عقاید می‌فرستادند.[۱]

نقل قول:
تمثیل «قوری چای‌باوری» راسل در مقابله با مذهب کماکان مبنای بسیاری از مناظرات بین مؤمنان و دگراندیشان است. ریچارد داوکینز از این قیاس در کتاب معروف خودکشیش شیطان استفاده کرده‌است.داوکینز به خاطر استفاده از قیاس قوری چای‌باوری مورد انتقاد برخی از مذهبیون-از جمله آلیستر مک گرات در کتاب " توهم داوکینز"-قرار گرفت.
با استقبال از مفهوم «قوری چای‌باوری»، تقلیدهای دیگری انجام گرفته که از جمله می‌توان به اسب تک‌شاخ صورتی نامرئی[۲]، هیولای اسپاگتی پرنده[۳] و اژدها در گاراژ من[۴] اشاره کرد.

شاد و سربلند باشید

حیرت الله;441642 نوشت:
من گفتم دلیلی برای رد خدا نیست و نخواهد بود این نخواهد بود مهمه که هرچیه یقین صد در صد رو در انسان ایجاد نکنه 99 درصد رو بی شک ایجاد کرده و پایدار باقی می گذاره....

نخواهد بود و 99% نظر شماست که باید ثابت شود. دانشمندان غربی میگن شاید در آینده باشد.

نقل قول:

و همون طور که گفتم تا بحال دلیلی برای رد خدا وجود نداشته از احدی و فقط دلایلی اثبات وجود خدا رو خواستند رد کنند که همونم نتونستند با شبهه برخیش رو لا پوشونی کردند همین...

این تصور شماست. ارائه شده است. کافیست عبارت arguments against existence of God را در اینترنت جستجو کنید. نمونه:
http://en.wikipedia.org/wiki/Existence_of_God#Arguments_against_the_existence_of_God
نقل قول:

اگه از نظر دانشمندان غربی اثباتی هم برای وجود خدا نیست باید بگم دانشمندان غربی و هرکی چنین ادعایی کرده گویا خواب بوده که اثبات های میلیاردی رو ندیده

بهتر است مودب برخورد کنید. آنها دیده اند و پاسخ هم داده اند.
نقل قول:

وجود خدا انقدر تابلوه

برای شما شاید اینطور باشد
نقل قول:

هر موجودی تا بدنیا اومد فقط میگه خدا

این ادعا باید اثبات شود
نقل قول:

بعد کم کم برخی از شدت گناه کور و کر می شوند و خدا خودش کاری می کنه که ردش کنه...

قبل از اثبات خدا بحث از گناه بی معنی است.
نقل قول:

چون خدا بسبب نافرمانی بندشو گمراه می کنه که در قرآن هم داریم یضل من یشاء....شما در اینترنت سرچ کن دلایل رد وجود خدا یا دلایل عدم وجود خدا ...نه تنها نمیاد بلکه عکسش دلایل اثبات خدا میاد...اصلا به هر انسانی که رسیدی بپرس یه دلیل بیار خدا وجود نداره قفل می کنه...بی شک قفل می کنه اما بگو خدا رو ثابت کن انقدر خلقت عظیم و حیرت آور است و انقدر انسان حقیر و ذلیل خدا هست سریع به ذهن هر بچه و نوجوون و جوون وبالغ و پیر و حیوان و گیاه و همه و همه می رسه که کلی دلیل بیارن...پس دانشمندان معدود غربی ثابت شد که بی شعور تر از گاوند..یا علی

کسی که خدا را قبول ندارد قرآن هم قبول ندارد.
دانشمندان غربی قفل نمیکنند.

متحیر;441698 نوشت:
سلام و عرض ادب
در مقابل این درخواست مطلبی به عنوان قوری راسل مطرح است

و قبل تر از آن در صحبت های منطقی فرض را بر این گرفته اند که اثبات به گردن مدعی است
ما قوری راسل را ادعا میکنیم شما آنرا رد کن
و به جای قوری راسل شما هر ادعای محیرالعقول را میتوانی عنوان کنید
که به قول شما تحدی انکار اثبات خدا باشد

شاد و سربلند باشید

بنام الله....ما میدانیم ما می دانیم قوری مثلاش دیدنش و باورش برای ما اثبات شدست پس قوری راسل رو هم می دونیم وجودش غیر منطقی نیست و صد در صد اگه خدا بخواد چنین قوری ای می شود باشد...پس چیزی که یقین داریم می شود باشد را مگر دیوانه ایم که رد کنیم که نیست؟؟؟؟؟ جواب راسل رو زیر 5 ثانیه دادم برید حال کنید یعنی وقتی تمام دلایلی دال بر وجود خداست مگر دیوانه ایم احتمال دلیل رو بدیم که خدایی نیست؟؟؟ لا اله الا الله دلایلی که می شود قوری راسل رو وجودش رو قبول کرد:1-ما هزاران قوری در ابعاد و اندازه های مختلف دیدیم2-در آنها چای خوردیم3-لمسشان کردیم4-ساخته دست ماست5-وووووووو....پس آیا وقتی این همه به وجود قوری ایمان داریم طوری که دلیلی بر رد قوری نداریم پس دیوانگیست که بگوییم قوری مفروض راسل وجود ندارد چرا چون یقین داریم به وجود قوری های مختلف فقط فرق قوری راسل با قوری های یقین رسیده ما اینه که انقدر ریز فرضش کرده که نمی تونیم ببینیمش...که این مشکلم حل می شه آقای راسل بالاخره تلسکوپی یافت می شود که قوری رو هم ببیند اگه بگه یافت نمیشه دیگه جدل کرده....پس حرف من راجع به خدا نیز همینه بی شک خدا وجود دارد چون دلیلی بر رد خدا نیست و تیلیارد بی نهایت دلیل برای اثبات وجود خداست پس اوج بی عقلیست بگوییم خدا وجود ندارد...چرا اگه یک دلیل هم ما رو بشک انداخت حق می دم حداقل شما شک دارید و بی عقل نیستید ولی کسی که بی دلیل خدا را رد کند عقل ندارد

صدور انقلاب;441703 نوشت:

کسی که خدا را قبول ندارد قرآن هم قبول ندارد.
دانشمندان غربی قفل نمیکنند.

سلام دانشمندان غربی اگه قفل نکردند چرا من دلیلی برای رد خدا ندیدم جهان دلیلی برای رد خدا ندیده...در ضمن من توهین نکردم کسی که خدا رو قبول نداره ثابت کردم بی شعور است....فعلا جواب راسل و امثال راسل رو زیر یک ثانیه دادم اینو حالشو ببرید

حیرت الله;441690 نوشت:
عزیز من این مطلب برای اثبات وجود خداست نه اثبات سه کتاب آسمانی جدید الله بزبان فارسیش پس بی ربطه معجزه بالا رو اضافه کردم دیدی؟ 2 در 2 میشه هرچی خدا بخواد...ببین قبطه بخور

همونطور که گفتم یا این خدای شما همان "الله" نیست یا اینکه شما بهش نسبت دروغ میدید.

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا ۚ أُولَٰئِكَ يُعْرَضُونَ عَلَىٰ رَبِّهِمْ وَيَقُولُ الْأَشْهَادُ هَٰؤُلَاءِ الَّذِينَ كَذَبُوا عَلَىٰ رَبِّهِمْ ۚ أَلَا لَعْنَةُ اللَّهِ عَلَى الظَّالِمِينَ . هود

و چه كسى ستمكارتر از آن كس است كه بر خدا دروغ بندد؟ آنان بر پروردگارشان عرضه مى‏شوند و گواهان خواهند گفت اينان بودند كه بر پروردگارشان دروغ بستند هان لعنت‏ خدا بر ستمگران باد

حیرت الله;441712 نوشت:
سلام دانشمندان غربی اگه قفل نکردند چرا من دلیلی برای رد خدا ندیدم جهان دلیلی برای رد خدا ندیده...در ضمن من توهین نکردم کسی که خدا رو قبول نداره ثابت کردم بی شعور است....فعلا جواب راسل و امثال راسل رو زیر یک ثانیه دادم اینو حالشو ببرید

شما چندتا کتاب خارجی در این مورد خواندید که میگید ندیدم؟
در بالا گفته شد که چگونه ببینید. چشمتان را باز کنید و اینجا را ببینید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Existence_of_God#Arguments_against_the_existence_of_God
اتهام به خواب بودن و ندیدن و بی شعوری به طرف مقابل در یک بحث منطقی توهین است. شما که طرف مقابل را خواب و کور و بی شعور فرض میکنی پس چرا او را به تحدی دعوت میکنی؟ کسی که از یک بی شعور انتظار پاسخ منطقی دارد آیا خودش شعور دارد؟
شما میخواهی یک بحث منطقی و مودبانه داشته باشی یا میخواهی فحش بدهی؟

سلام و عرض ادب

حیرت الله;441710 نوشت:
نام الله....ما میدانیم ما می دانیم قوری مثلاش دیدنش و باورش برای ما اثبات شدست پس قوری راسل رو هم می دونیم وجودش غیر منطقی نیست و صد در صد اگه خدا بخواد چنین قوری ای می شود باشد...پس چیزی که یقین داریم می شود باشد را مگر دیوانه ایم که رد کنیم که نیست؟؟؟؟؟ جواب راسل رو زیر 5 ثانیه دادم برید حال کنید

پس قوری راسل را قبول کردید
در آن فوری متنی بزرگ بودو در قسمتی از آن به مقدسات عالم قسم خورده بود و گفته بود که چنانچه به الله ایمان آورده اید یا نیاورده اید ذره ای [HL]به حرف های حیرت الله اعتنا و اطمینان نکنید
[/HL]
ما هم به آن متن احترام میگذاریم

صدور انقلاب;441723 نوشت:
شما چندتا کتاب خارجی در این مورد خواندید که میگید ندیدم؟
در بالا گفته شد که چگونه ببینید. چشمتان را باز کنید و اینجا را ببینید:
اتهام به خواب بودن و ندیدن و بی شعوری به طرف مقابل در یک بحث منطقی توهین است. شما که طرف مقابل را خواب و کور و بی شعور فرض میکنی پس چرا او را به تحدی دعوت میکنی؟ کسی که از یک بی شعور انتظار پاسخ منطقی دارد آیا خودش شعور دارد؟
شما میخواهی یک بحث منطقی و مودبانه داشته باشی یا میخواهی فحش بدهی؟

ببخشید ولی من در صورتی صفت بی شعور رو به دانشمند غربی خدا ناباور دادم که گفتم دلیلی برای رد خدا نیست و بی نهایت دلیل برای اثبات خدا هست پس با چنین چیزی بی فهم و شعور است....چشم دیگه اینطوری نمی گم... ولی تابلوه ضعف عقل رو می رسونه برای مثال قوری راسل رو در بالا دیدید من زیر 5 ثانیه پذیرفتم میشه چنین قوری هم باشه چون حقیقت اینه که ما کلی از قوری در ابعاد و اندازه های مختلف دیدیم پس حالا بدست انسان ساخته نشده باشه هم و به این ریزی فرض راسل باشه بازهم مطمئن هستیم می تونه باشه یقین داریم حد اقل می تونه باشه و با دلایلی که ذکر کردم یقین داریم حد اقل دلیلی برای رد قوری وجود ندارد پس دیوانگیست که اصلا بخوایم قوری رو نیست بپنداریم پس خدا هم همینه وقتی هیچ دلیلی نداریم نیست و میلیارد دلیل داریم هست مگر مغزمان معیوب است وجودش را نپذیریم درثانی مگه شما خداناباور هستید که بهتون بر خورد ؟؟؟ در ضمن شما اگه می خوایید تحدی کنید ما فارسی زبان هستیم لطفا اگر جرات دارید و دلیلی بر رد خدا دارید فارسی برای ما بیارید نه زبون خارجه که معلوم نیست جک نوشته یا چیزه دیگه ای...بهر گفتم منم اگر دلایلی هم کسی آورده باشه بر رد خدا که بیش از حد هم کمند در برابر دلایل وجود خدا هیچه مثلا یک در میلیارده که اونم به راحتی رد می شه...منتظرم دوست خوبم ببخشید دیگه توهین نمی کنم هر چند حق با من بود ولی درست گفتید اشتباه محض از من بود که توهین کردم

متحیر;441728 نوشت:
سلام و عرض ادب

پس قوری راسل را قبول کردید
در آن فوری متنی بزرگ بودو در قسمتی از آن به مقدسات عالم قسم خورده بود و گفته بود که چنانچه به الله ایمان آورده اید یا نیاورده اید ذره ای [HL]به حرف های حیرت الله اعتنا و اطمینان نکنید
[/HL]
ما هم به آن متن احترام میگذاریم

برای تنوع و شوخی جالب بود.... ولی اگه بقصد گفتید جواب شما: جواب شما اینه که شما قصد جدل دارید....خوب گوش کنید آقای متحیر تا حیرت زده شوید...دلایلی که می شود قوری راسل رو وجودش رو قبول کرد:1-ما هزاران قوری در ابعاد و اندازه های مختلف دیدیم2-در آنها چای خوردیم3-لمسشان کردیم4-ساخته دست ماست5-وووووووو....پس آیا وقتی این همه به وجود قوری ایمان داریم طوری که دلیلی بر رد قوری نداریم پس دیوانگیست که بگوییم قوری مفروض راسل وجود ندارد چرا چون یقین داریم به وجود قوری های مختلف فقط فرق قوری راسل با قوری های یقین رسیده ما اینه که انقدر ریز فرضش کرده که نمی تونیم ببینیمش...که این مشکلم حل می شه آقای راسل بالاخره تلسکوپی یافت می شود که قوری رو هم ببیند اگه بگه یافت نمیشه دیگه جدل کرده....پس حرف من راجع به خدا نیز همینه بی شک خدا وجود دارد چون دلیلی بر رد خدا نیست و تیلیارد بی نهایت دلیل برای اثبات وجود خداست پس اوج بی عقلیست بگوییم خدا وجود ندارد...چرا اگه یک دلیل هم ما رو بشک انداخت حق می دم حداقل شما شک دارید و بی عقل نیستید ولی کسی که بی دلیل خدا را رد کند عقل ندارد

حیرت الله;441881 نوشت:
در ضمن شما اگه می خوایید تحدی کنید

بنده قصد تحدی ندارم. فقط خواستم بحثهای مطرح در کشورهای غربی را کمی در اینجا بیان کنم تا با فضای این بحثها در دنیا بیشتر آشنا باشیم.

نقل قول:

ما فارسی زبان هستیم لطفا اگر جرات دارید و دلیلی بر رد خدا دارید فارسی برای ما بیارید نه زبون خارجه که معلوم نیست جک نوشته یا چیزه دیگه ای...

مطمئن باشید جوک نیست. شما اگر زبان خارجه بلد نیستید پس با چه اطمینانی میگید که آنها هیچ دلیلی ندارن؟ آنها آنقدرها هم خر نیستند که ما فکر میکنیم. به هر حال آنها هم برای خودشان استدلالاتی دارند. حتی اگر در واقع استدلالشان غلط باشد. به هر حال اهل بحث و منطق و استدلال هستند.
البته اینها بصورت فارسی هم هست ولی سایتهای آنها معمولا در ایران فیلتر است. ولی اینطور نیست که هیچ استدلالی در رد خدا ارائه نداده باشن. اما در کل حرف نهایی آنها این است که ما نه خدا را رد میکنیم و نه قبول میکنیم و منتظر میمانیم که دانشمندان و علم در این مورد آنقدر تحقیق کند تا به نتیجه برسد و هرچی علم گفت ما قبول میکنیم. فعلا هم منتظرن تا علم تکلیف خدا را معلوم کنه. این جو غالب در غرب است. یعنی میگن اصلا به ما چه که خدا هست یا نیست و برای هر رشته ای دانشمند متخصص آن هست و دارن روش تحقیق میکنن. هر کسی کار خودش را میکنه و اینطور نیست که همه در مورد خدا تحقیق کنن. میگن این کار دانشمندان و فلاسفه است که بگن خدا هست یا نیست و هروقت علم گفت خدا هست ما هم قبول میکنیم.

نقل قول:

بهر گفتم منم اگر دلایلی هم کسی آورده باشه بر رد خدا که بیش از حد هم کمند

منبع آمارگیری شما کجاست که میگید کمند؟ شما مگر میدانید چند تا هستند؟ اگر تعداد را نمیدانید پس از کجا میگید کمند؟
نقل قول:

در برابر دلایل وجود خدا هیچه مثلا یک در میلیارده که اونم به راحتی رد می شه...

اونها روی تک تک دلایل اثبات خدا کار کردن و برای تک تک آنها ردیه ارائه دادن. حتی قانون علیت را میگن که فیزیک کوانتوم نقض میکنه. البته درست یا غلط بودن این حرفها بحث دیگریست ولی جو عمومی غرب این است که اثباتهای وجود خدا معتبر نیستند و رد شدن. البته خدایی که آنها قبول ندارند خدای ساخته کلیسا است یعنی یک پیرمردی که در آسمان است و روی آب راه میرود و... آنها با خدای شیعه و اهل بیت اصلا آشنایی ندارند. خدای آنها میگوید که عمر زمین 5000 سال است (یعنی زمین وقتی خلق شده که حضرت آدم علیه السلام به زمین آمده) و هرکس این را قبول نداشته باشد کافر است. در حالی که علم میگوید عمر زمین حدود 15 میلیارد سال است. آنها هم میگن پس حتما دین الکیه و خدا هم وجود ندارد. خدایی که اینقدر بیسواد است که عمر زمین را نمیداند پس حتما وجود ندارد. البته این یک نمونه از مسائلی است که باعث شده آنها دین و خدا را قبول نداشته باشند. آنها تنها چیزی که قبول دارند علم است و بس.
عکس خدای کلیسا را هم میتوانید در اینجا ببینید:
http://en.wikipedia.org/wiki/God

عزیز منظور من از نداشتن دلیل اینه که انقدر مثل دلایل وجود خدا محکم نیست که عام و خاص بهر زبونی مات و مبهوتش بشه....ما می تونیم بی نهایت دلیل بیاریم که خدایی نیست منظور من دلیلیه که مثل دلایل اثبات وجود خدا آدم رو به یقین برسونه نه اینکه همین معدود دلایل عدم وجود خدا هم انقدر سادس که راحت رد میشه و اگه راحت رد نمی شد دلایل اثبات عدم وجود خدا رو هر انسانی در خودش براهتی برابری دلایل اثبات وجود خدا داشت برای مثال شما از هر انسانی که روی کره زمین است بپرس چه دلیلی داری خدا رو رد کنی بی شک قفل می کنه...اما بگو چه دلیلی داری خدا رو قبول کنی کلی برات مثل بلبل حرف می زنه....نمونش من این تحدی رو از یک جوان آمریکایی در یوتیوب دیدم 99 درصد گفتند ما دلیلی برای رد چیزی که نیست نداریم و می گفتند چیزی که نیست رو نمیشه ثابت کرد نیست در صورتی که می دانیم می شود ثابت کرد برای مثال یکی بمن می گوید این پسر فرزند شماست من می گم نیست او می گوید ثابت کن من می گویم برویم آزمایش بدیم تا مشخص بشه...در کل یعنی کل خدا ناباورا 99 در صدشون دلیلی نداشتند از سراسر دنیا هم مخاطب داشت پس من نه تنها در ایران بلکه در حالت کلی نیز در جهان آمار دارم که یک نومنش این تحدی جوان آمریکایی بود

سلام.

سلامی ویژه هم خدمت حیرت الله که نه تنها حیرت الله، بلکه حیرت البنده هم هست.

همین جناب راسل که بحثش شد، میگه که وجود خدا(مثل وجود همون قوری) اونقدر نامحتمل هست که نیاز نیست بر اساس باور به وجودش زندگی کنیم.

-----------------------------------------------------------------
البته به نظر من این خدا اونقدر بشر رو به امان خودش رها کرده که واقعا براش مهم نیست ما چطور زندگی میکنیم و یا بهش اعتقاد داریم یا نه.(برهان شرور). پس نیاز نیست خیلی درگیر مسائلی مثل وجود خدا باشیم و کافیه زندگیمون رو بکنیم، قبل از اینکه زندگیمون.....................:Cheshmak:

تموم بشه:Nishkhand:

شاد باشید

B-neshan;442049 نوشت:
سلام.

همین جناب راسل که بحثش شد، میگه که وجود خدا(مثل وجود همون قوری) اونقدر نامحتمل هست که نیاز نیست بر اساس باور به وجودش زندگی کنیم.

البته به نظر من این خدا اونقدر بشر رو به امان خودش رها کرده که واقعا براش مهم نیست ما چطور زندگی میکنیم و یا بهش اعتقاد داریم یا نه.(برهان شرور). پس نیاز نیست خیلی درگیر مسائلی مثل وجود خدا باشیم و کافیه زندگیمون رو بکنیم، قبل از اینکه زندگیمون.....................:Cheshmak:

شاد باشید

سلامی ویزه بر شما که حقیقت طلبی نه لجباز و جدل باز و....اما زندگی بی خدا از مرگ بدتره...خدا ما رو بحال خودمون رها نکرده...این ماییم که خدا رو با انجام گناه رها کردیم....کلا این احساس شما و امثال شما نسبت به اینکه خدا ما رو رها کرده ناشی از سختی امتحان خداست...چون این دنیا فقط جای لذت بردن نیست...و در برابر آخرت هیچ است و امتحان خدا برای اینه که ما شهوت رو نپرستیم و خدا رو بپرستیم فرض کنید از اول در بهشت بودیم هر چی می خواستیم داشتیم خب آن وقت بی شک دیگه سختی ها و ضد ها رو تجربه نمی کردیم و خدا رو فقط چیزی می دونستیم که فقط برای لذت بردن ماست نه چیز دیگری در صورتی که می دانیم خدا می تواند ما را بی دلیل عذاب کند و نمی کند لذا هدف از سختی دنیا از امتحانات او فقط همینه که شهوت را نپرستیم...من خودم به یه نفر گفتم خدا می تونه ما رو بی دلیل عذاب کنه؟؟ اوایل می گفت نمی تونه بعد گفتم نمی تونه مگه نا توانه؟ بعد گفت می تونه ولی نمی کنه گفتم اگه بکنه؟ گفت نمی کنه؟ گفتم مگه تو خدایی؟ اگه کرد چی؟ گفت پس او دیگه خدا نیست؟؟؟ منم گفتم پس تو شهوت رو می پرستی نه خدا رو چون خدا می تونه به ما ظلم کنه و نمی کنه و نخواهد کرد

B-neshan;442049 نوشت:
سلام.

شاد باشید

سلام
یک نصیحت:
خدا رو شوخی نگیرید همونطور که واقعیات دنیا رو نمیشه شوخی گرفت.

حیرت الله;441710 نوشت:
پس حرف من راجع به خدا نیز همینه بی شک خدا وجود دارد چون دلیلی بر رد خدا نیست و تیلیارد بی نهایت دلیل برای اثبات وجود خداست

سلام
ببخشید وارد بحث میشم!
چند جا عبارت میلیارد دلیل و تریلیارد دلیل و ... ذکر کردید>از آنجا که حقیر خیلی وارد نیستم چند تا سوال دارم.
1-تا حالا عنوان چند تا برهان بر وجود خدا شنیده ام که تعدادشون در حد انگشتان دستهاست: برهان علت و معلول ,واجب الوجود, برهان نظم ,حرکت جوهری,دور و تسلسل,برهان خلف و.... و فکر می کنم که شاید تو فلسفه 40-50 تا برهان دیگه هم باشه که من بلد نیستم!
حالا از شما خواهش دارم که از این چند میلیارد برهان , فقط اسم 70-80 تاشون رو بفرمائید یا آدرس بدید برم ببینیم!
البته این برهانی رو هم شما مطرح کردید همون برهان خلفه.
2-آیا از نظر شما باتوجه به تعریف و توانائیهائی که برای "عقل" و "منطق" متعارفاً بیان میشود , الله قادر به انجام امور غیر عقلائی و غیر منطقی هستش؟
مثلا برای ما 2+2=5 غیر منطقیه و آیا الله قادر به انجام آن هست؟(بدون اینکه مفهوم متعارف اعداد را تغییر بده) و یا مثلا آیا خدا قادر هست بدون اینکه زمین را کوچکتر از آنچه که هست بکنه ولی اون رو داخل یک تخم مرغ (با همان اندازه واقعی) جای بده!

hamid40;442152 نوشت:

سلام
ببخشید وارد بحث میشم!
چند جا عبارت میلیارد دلیل و تریلیارد دلیل و ... ذکر کردید>از آنجا که حقیر خیلی وارد نیستم چند تا سوال دارم.
1-تا حالا عنوان چند تا برهان بر وجود خدا شنیده ام که تعدادشون در حد انگشتان دستهاست: برهان علت و معلول ,واجب الوجود, برهان نظم ,حرکت جوهری,دور و تسلسل,برهان خلف و.... و فکر می کنم که شاید تو فلسفه 40-50 تا برهان دیگه هم باشه که من بلد نیستم!
حالا از شما خواهش دارم که از این چند میلیارد برهان , فقط اسم 70-80 تاشون رو بفرمائید یا آدرس بدید برم ببینیم!
البته این برهانی رو هم شما مطرح کردید همون برهان خلفه.
2-آیا از نظر شما باتوجه به تعریف و توانائیهائی که برای "عقل" و "منطق" متعارفاً بیان میشود , الله قادر به انجام امور غیر عقلائی و غیر منطقی هستش؟
مثلا برای ما 2+2=5 غیر منطقیه و آیا الله قادر به انجام آن هست؟(بدون اینکه مفهوم متعارف اعداد را تغییر بده) و یا مثلا آیا خدا قادر هست بدون اینکه زمین را کوچکتر از آنچه که هست بکنه ولی اون رو داخل یک تخم مرغ (با همان اندازه واقعی) جای بده!

با سلام ویزه خدمت شما آقا حمید...بنظر من سوال شما محشر بود..من الان یه دلیل تیلیاردی رو بنام حیرت الله نشونتون می دم.ولی قبل از اون بهر حال همون طور که همه می دونیم دلیلی برای رد خدا نیست و در سراسر دنیا مثل مثال فیلم یوتویوب جوان آمریکایی در سراسر دنیا 90 به بالا در صد خدا نابورا می گفتند ما دلیلی برای چیزی که نیست نمی تونیم داشته باشیم و می گفتند معنی نداره چیزی که نیست رو اثبات کرد در صورتی که میدونیم کاملا میشه که مثالش هم در مطلب زده شد.. در ثانی گفته شد که 1+1=1 زن یکی مرد یکی جفت می شوند بازم مجموعشون میشه یک چون عضوی از هم می شوند که گمشده بودند اینو هر انسانی در خودش میبینه که واقعا با جفت خودش یک موجود واحد میشه...اما در مثال تخم مرغ و زمین مثال شما جوابشو امام صادق داده که جوابش چشم ماهاست که بینایی همان داخل شدن جهان در چشم است پس خدایی که غیر منطقی رو غیر منطقی کرد منطقیش هم می تونه کنه....اما دلایل میلیاردی رو می گم:از اونجایی که من نام گذاشتن رو چیزی رو دوست ندارم...خودت رو هر کدوم می خوای نامی مناسب بذار...برهان علت و معلول ,واجب الوجود, برهان نظم ,حرکت جوهری,دور و تسلسل,برهان خلف و....اولا اینایی که شما مطرح کردید واقعا دلایلی عظیم و یقین آور است طوری که میلیارد ها نفر را بیقین رسانده...و همون طور که اشاره شد ما دلیلی نداریم که کسی رو برای رد وجود خدا بیقین برسونه..اما دلایلی میلیاردی:انسان انقدر حقیر و ذلیل است و نا توان و بی عقل است نسبت به هر آنچه که خدا خلق کرده طوری که عظیم ترین دانشمندان مخ ترین دانشمندان ادعا می کنند واقعا هیچی هنوز از علم و حقایق هستی رو کشف نکردند و اعتراف می کنند عاجزند در برابر وصف خلقت همه ی خلایق معترفند که در حیرتند از هر آنچه که هست در خلقت ...و این حیرت انقدر شدید است که کسی حرفی ندارد برای گفتن و فقط دهان ها را باز نگه می دارد...یعنی خلایق بخصوص انسان ها بخصوص دانشمندان همه و همه معترف اند که اپسیلونی می دانند از هر آنچه باید بدانند..و هر انسانی در زمینه ای علمی به ظاهر خاص و بیشتر نسبت به بقیه دارد مثلا جراح نسبت به بیمار و بیماری خیلی می داند ولی همونطور که همه می دانند بی شک به تیلیاردها علوم دیگر واقف نیست...و در کل ضعف علمی تک تک خلایق نسبت به هم هیچ اگر کل خلایق را جمع کنند که شهادت بدهند کلا چقدر می دانید از کل هر آنچه در عوالم است و چقدر یقین دارید که هر چه می دانید درست است؟(مثل اشتباه گذشته که همه فکر می کردند زمین صافه ولی گرده)بی شک همه می گویند ما انقدر حقیریم که در کل واقعا هیچ نمی دانیم....برای مثال شما بمن بگید عقل چگونه بوجود آمد؟ چشم چرا می بیند؟ چرا کسی در برابر میلیاردها دلیل حیرت پاسخی ندارد...چرا همه یا اکثریت جواب این همه تحیر های بی نهایت از زبان هر مخلوقی بخدا ختم می شود؟....چرا اگر خدایی نیست...پیامبرانی کتابی آسمانی معجزه ای احدی ندیده از کسی که با این معجزات خیره کننده ادعا کند خدایی نیست؟ چرا هر چه ثبت معجزه بوده و دلیل عجز انسان و تحیر انسان بوده از جانب پیامبران الله بوده...چرا مثلا انسانی حتی یک انسان نداریم مثلا دریا را دو نیم کند و با این معجزه عظیم بگوید دیدید چه کردم؟ پس بشما ثابت کردم خدایی نیست...چرا هر که سمت فریب کاریست و خود نمایی است کارش دقل بازی و کلک است برای مثال شعبده باز...برای مثال کریس آنجل...خود این شعبده باز فریب هاشو آموزش میده و اعتراف می کنه همش فریبه...و همه می دونند فریبه...اما چرا معجزات میلیاردی پیامبران هر چی میلیارد ها نفر یقین دارند....پس تمام اینها یی که گفتم یک دلیل نیست دلایلی میلیاردی است..که در هر مخلو ق و هر چیزی وهر حالت و هر چیزی می تونی بفهمی که دلایلی میلیاردی برای اثبات وجود خداست و کسی قادر بر رد وجو خدا نیست...اگرم بخوایهید من تک تک از یک شروع می کنم تا ابد در ایم سایت برای شما از دلیل یک شروع می کنم تا دلایلی بی نهایت با جزئیات کامل و نام هم روشون می ذارم..ولی بهر ها دلایل بالا یک دلیل نیست میلیاردی دلیل در هم و با هم و بر هم و پشت سرهم و متحد و یک پاچه و حیرت زده تیلیارد بی نهایت دلیلند...تمام خلقت دلیل وجود خداست پس تیلیاردی بی نهایت در هم و با هم دلیل وجود خداست از هر چیزی برای شما ثابت می کنم خدا رو از درخت خاک انسان حیوان جن هوا زمین میکروب بیماری زشتی زیبایی حتی از هیچ چیز دلیلی برای رد خدا نیست هرچه دلیل هست اثبات وجود خداست حتی کسی که خدا رو رد میکنه هم داره خدا رو تایید می کنه و خودش خبر نداره

الله مانند خورشید است نور او موجب می شود چشمانت هر آنچه هست را ببینند اوایل سخت است او را ببینی و اذیت می شوی اما کم کم چشمت عادت می کند و براحتی می بینی خورشید را و وقتی چشم را برداشتی از این منبع عظیم نور و چشمت خورد به هر چیزی همه اثر خورشید را در همه چیز میبینی یعنی اثر خدا را....و اگر این خورشید نباشد همه جا تاریکی و مردم نا بینا و در تارکی شبی مطلق در خواب بودند پس ای کافرینی که نمی خواهید اذیت شوی و به خورشید نگاه نمی کنید و چیزی را که به این واضحی است چون اذیت می شوید(سختی دنیا) رد می کنید پس خود را گول نزنید انسان بنگرد خود را نمی تواند گول بزند الله اینگونه برای یک متکبر مثال می زند بلکه اندکی در آیات الله متفکر شود مگر متحول شود شاید متذکر شودتا متشکر شود ......اینها رو همه از کتاب جدید مدعی الله در آوردم خیلی باحال بود ممنون ...و همین نشون میده دلایلی که خدا رو یقین برسونه پشت سرش میلیاردی میشه و همه چیز دلیل فرد یقین رسیده میشه اما عکسشو کسی جایی ندیده مثلا کسی ندیده یه نفر ادعا کنه من به یقین بی شک رسیدم راجع به وجود نداشتن خدا...دیگه مخ دانشمنداشون دارن دلایل وجود خدا رو بخیال خودشون رد می کنن نه اینکه دلیلی داشته باشند اونم بتونه اون دلیل کسی رو به یقین برسونه لذا...زرشک

موضوع قفل شده است