کم شدن تقید همسرم به نماز سبب کم شدن احساس من به او شده است!

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کم شدن تقید همسرم به نماز سبب کم شدن احساس من به او شده است!

باسلام وخسته نباشید
من وهمسرم دوساله که ازدواج کردیم همسرم فردی مذهبیه حتی دردوران عقدباهم نما زجماعت میخوندیم به پیشنهاد خودش
اما من باید صبرمیکردم تا از کاری که مشغوله فارغ شه وبیادبرای نمازترجیح دادم نمازم رو اول وقت وفرادی بخونم. همسرم الان نسبت به نمازش خیلی بی توجه شده وحتی احسس میکنم گاهی نماز نمیخونه این موضوع من روخیلی آذار میده وحتی از احساسی که قبلابهش داشتم کم کرده لطفا راهنماییم کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

هورا;440004 نوشت:
باسلام وخسته نباشید
من وهمسرم دوساله که ازدواج کردیم همسرم فردی مذهبیه حتی دردوران عقدباهم نما زجماعت میخوندیم به پیشنهاد خودش
اما من باید صبرمیکردم تا از کاری که مشغوله فارغ شه وبیادبرای نمازترجیح دادم نمازم رو اول وقت وفرادی بخونم. همسرم الان نسبت به نمازش خیلی بی توجه شده وحتی احسس میکنم گاهی نماز نمیخونه این موضوع من روخیلی آذار میده وحتی از احساسی که قبلابهش داشتم کم کرده لطفا راهنماییم کنید.

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر شما خواهر محترم
دغدغه ارزشمند شما را ارج می نهم و توجه شما را به نکات زیر جلب می کنم:
1- این احتمال وجود دارد که شبهه ای علمی و یا عملی برای همسر شما رخ داده باشد، که تاکنون موفق به دریافت پاسخ نشده اند.
2- همچنین ممکن است ایشان با موضوع یا مشکل جدیدی (خانوادگی، اقتصادی، شغلی و...) مواجه شده باشند و ...
3- بنا را بر انجام تکالیف از ناحیه ایشان بگذارید و از تجسس در این خصوص خودداری کنید، اجازه ندهید که حیا و حریم ایشان شکسته شود، چرا که موضوع پیچیده تر خواهد شد.
4- از تذکر و نصیحت مکرر ایشان اجتناب کنید و به یادآوری مقطعی و یا پیشنهاد اکتفا کنید.
5- ترتیبی اتخاذ کنید تا با افراد و خانواده های کمتر متعهد، رابطه کمتری داشته باشید.
6- ارتباط عاطفی و مهرورزی خود به ایشان را بیشتر کنید. این امر سبب می شود ایشان به محرم اسرار بودن و سنگ صبور بودن شما بیشتر اعتماد کنند و در نتیجه تاثیرپذیری ایشان از شما بیشتر خواهد بود.
7- اجازه ندهید این موضوع زمینه تقابل شما را با یکدیگر فراهم کند.
8- سعی کنید با تقید بیشتر به آداب نماز، به صورت عملی نماز را تبلیغ کنید.
9- هر از چندگاهی، پیشنهاد حضور در مسجد، مراسمهای مذهبی مانند دعا، جلسه قرآن و...به اتفاق یکدیگر را به ایشان پیشنهاد دهید، اما اصرار زیادی نکنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

سلام جسارتا منم مطلبی به ذهنم رسید عرض کنم.
البته انشاالله که اینطورنیست وهمسرتون یک بحران کوتاه رو میگذرونن اما تجربه مشابه من انطوربود که اونچه اوایل ازدواج نشون میدن تلاشی برای کسب رضایت شما بووده و بعد مدتی که نتونستن اونگونه باشند به شخصیت اصلیشون برگشتن. (البته اگر در بقیه جنبه های ظاهری دینی هم همینطورن و تغیر کرردن)

موضوع قفل شده است