صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انرژی و خدا

نوشته
    165
    حضور
    6 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    380

اشاره انرژی و خدا

سلام خسته نباشید

(کسانی که عقایدشان ابتدایی و سست است ممنون میشوم اگر این بحث را نخوانند اگر خواستند جمع بندی بعد از بسته شدن را بخوانند)
    در صورت انحراف مسئولیتش به عهده خودتونه. من جواب خدا رو نمیدم. نگید من منحرفتون کردم!
    پس تا اطلاع ثانوی نیایید

آیا خدا همان انرژی ست ؟
    آیا وجودش را میتوان با قانون پایستگی انرژی ثابت کرد و گفت این همان خداست؟
    اینکه با افکار خوب کار انسان درست میشود و با تلقین و افکار بد کار انسان خراب میشود واقعیت دارد؟

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۷:۳۰

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11166

با نام الله

انرژی و خدا

کارشناس بحث: استاد کریم

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 2

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط دین محکم نمایش پست ها
    آیا خدا همان انرژی ست ؟
    با سلام
    خیر، خدا را نمی توان انرژی نامید ویا به انرژی تعریف کرد. انرژی توان انجام کاری است، که از منبعی این انرژی رامی گیرد ومصرف می کند مثلا ما با غذا خوردن انرژی می گیریم وآنرا مصرف می کنیم. یک چراغ انژی که از گرما می گیرد به نور تبدیل می کند.
    با توجه به صفاتی که ما برای خدا می شناسیم که خدا قادر مطلق بوده وتبدیل وتغییری در وجود او صورت نمی گیرد، وبه تعبیر سوره توحید لو یلد ویولد، نه از کسی چیزی میگیرد واز نه وجود او چیزی جدا می شود.
    وجود خدا به شکلی نیست که وقتی قدرت وتوانی از او خارج شد مثلا در خلقت انسان نیاز به تجدید وا و تامین آن داشته باشد برای کارهای دیگر، بلکه خدا منبع فیض وفیضان است وهر قدر که فضل وبخشش کند چیزی از او کم نمی شود. لذا با توجه به این موارد تعریف خدا به انرژی درست به نظر نمی رسد بلکه تنها چیزی که در این باب می توان گفت این است که خالق انرژی وتوان وقدرتی که در همه موجودات است در اصل به خداوند بر می گردد.

چطور؟ تا آنجا که بنده می دانم قانون پایستگی انرژی است که مصرف نشده ولی خداوند چنین نیست بلکه هر فیض وبخششی که لازم باشد از او صادر می شود واین هم به معنای خارج شدن بخشی از انرژی وباقی ماندن بخشی دیگر نیست بلکه اینها تعاریف واموری است که در مورد ما به کار می رود.

اینکه با افکار خوب کار انسان درست میشود و با تلقین و افکار بد کار انسان خراب میشود واقعیت دارد؟
    تا حدودی بله، البته ن به این معنی که این افکار علت تامه در تحقق این کارها هستند، بلکه نوع فکر انسان در نشاط وتلاش او ویا کم کاری ونامیدی ودر نتیجه عدم تلاش موثر است. وتلقین نیز امری است که تاثیر گذاری آن ثابت شده است. ویک طرف قضیه هم به این بر می گردد که انسان دارای جسم، فکر, تخیل وسایر قوا وغرائز است واینها با هم کار می کنند وجیطه های جدای از هم ندارند فلذا فکر انسان بر روی جسم وعملکرد او تاثیر دارد واصلا در عالم هستی تاثیر گذار است که فکر خوب تاثیر خوب وفکر بد تاثیر بد دارد. به همین خاطر است که در احادیث ما توصیه کرده اند خوشبین باشد، یا وقتی دعا می کنید آنرا در مظان استجابت بدانید. ویکی از شرایطی که برای استجابت دعا ذکر کرده اند این است که وقتی دعا می کنیم فکر کنیم همین الان مسجلب خواهد شد. می توانید در این زمینه به کتاب بیست گفتار شهید مطهری بحث دعا مراجعه کنید.
    انرژی و خدا
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 3

علاقه
    religion
    نوشته
    233
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    648

سلام خسته نباشید
    آیا خدا همان انرژی ست ؟
    خداوند در تورات و انجیل و قرآن می گوید که خالق نور است. شما یروید مطالعه کنید ببینید نور چیست. نور هم خاصیت ماده دارد و هم انرژی. ما که نفهمیدیم چیست. می گویند اگر کسی با سرعت نور حرکت کند جوانتر می ماند !! در سیاهچاله ها چه می گذرد که حتی نور هم نمی تواند فرار کند. ما که متحیر و انگشت به دهان مانده ایم. اگر شما فهمیدید به ما هم بگویید. تازه الان می گن یک ماده ای در جهان آفرینش هست که دیده نمی شه بهش ماده تاریک می گن !؟
    به نظرم بهتر است شما به این سوالات جزئی بپردازید و بعد بروید سراغ خالق آنها !

منم بنده اهل بیت نبی - ستاینده خاک و پای وصی - بر این زادم و هم بر این بگذرم - چنان دان که خاک پی حیدرم - نباشد جز از بی پدر دشمنش - که یزدان به آتش بسوزد تنش *** درود بر فردوسی !

9. صلوات ها 2

نوشته
    165
    حضور
    6 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط maes نمایش پست ها
    می گویند اگر کسی با سرعت نور حرکت کند جوانتر می ماند !!
    این ثابت شده ست یا تو فیلم تخیلی دیدید؟!!!!به نظرم یعنی بعد زمان را میشکند و در زمان سفر میکند نه اینکه جوان شود این تئوری ست که غربی ها دارند رویش کار میکنند و مدام نظرشان را تغییر میدهند و براساس آن ذهن ما را نسبت به دین و خدا دچار تزلزل میکنند .
    نقل قول نوشته اصلی توسط maes نمایش پست ها
    به نظرم بهتر است شما به این سوالات جزئی بپردازید و بعد بروید سراغ خالق آنها !
    سلام من تو اصل موندم تا اصل ثابت نشه نمیشه به فرع پرداخت و خود را گیج کرد باید آن گره ذهنی کم کم باز شود و بعد خود به خود جواب تمام سوالهایت را میابی .صبر کنید انقدر ریز نشوید هرچیزی ارزش دانستن و فهمیدن ندارد این نوع سوالات را کسی میپرسد که خیلی دقیق میشود در امور هر چیزی را که شما نمیتوانید بفهمید اصلا ذات خدا پنهان است و امر فرمودن سعی نکنید بفهمید چیست؟چیستی مال ماهیت است و خدا وجود محض است و شما ها و ماها درک نمیکنیم.کسانی که خیلی ریز میشوند و در آخر به خاطر عدم کامل بودن عقلشان نمیفهمند اینها رو به کفر میروند.
    مثل این است که فردی روستایی و درس خوانده و پیر که توانایی تعقل ندارد بگوید چطور میشود که شخصی با موبایل در یک سر جهان حرف میزند و شخصی دیگر در آن سر جهان صدای او را میشنود.
    درست متوجه سوالتان نشدم ولی این بحث های عمیق فلسفی ست
    جایی که سیاه است یعنی نور در آن کم است و از نعمت نور کمتر به او داده شده و همچنین چشم ما قادر به دیدن نور آن نیست
    اگر میخواهید بفهمید بروید مراقبه کنید و مکاشفه کنید تا به مرتبه ی شهود برسید و جواب سوالتان را بیابید و البته با شهود هم نمیتوانید او را وصف کنید چون در زبان نمیگنجد.
    اصلا بحث من ماده نیست من در پی اثبات آن انرزی هستم که از آن تعبیر به تلپاتی و ... میشود.بیشتر بحث مانند انرژی درمانی و از این قبیل است.
    اینها را میگویم ولی شاید خودم از شما بدتر باشم!!!

11. صلوات

نوشته
    2,563
    حضور
    38 روز 6 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4371

سلام خسته نباشید
    آیا خدا همان انرژی ست ؟
    سلام
    تا جایی که روشن شده انرژی یک نحو وجودی از ذرات مادی است و چون ماده شی قائم به ذات نیست پس انرژی هم چنین است لذا خدای تعالی برتر از اینهاست
    یا علیم
    این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

13. صلوات ها 2

نوشته
    165
    حضور
    6 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    انرژی توان انجام کاری است، که از منبعی این انرژی رامی گیرد ومصرف می کند مثلا ما با غذا خوردن انرژی می گیریم وآنرا مصرف می کنیم. یک چراغ انژی که از گرما می گیرد به نور تبدیل می کند.
    ضمن سلام و تشکر
    من قائل به مصرف نیستم بلکه همین انرژی در حال گردش است و با آن کار انجام میدهیم حتی سوخت وساز بدن هم کار است و تولید سلول میکند و این سلول تولید انژی میکند و کاری انجام میدهد
    به همین خاطر است که در احادیث ما توصیه کرده اند خوشبین باشد، یا وقتی دعا می کنید آنرا در مظان استجابت بدانید. ویکی از شرایطی که برای استجابت دعا ذکر کرده اند این است که وقتی دعا می کنیم فکر کنیم همین الان مسجلب خواهد شد. می توانید در این زمینه به کتاب بیست گفتار شهید مطهری بحث دعا مراجعه کنید.
    آیا این کتاب به بحث خداشناسی من کمکی میکند و رفع میکند که خدایی وجود دارد و همه ی کار ها را فکر انسان نمیکند؟

ا حدودی بله، البته ن به این معنی که این افکار علت تامه در تحقق این کارها هستند، بلکه نوع فکر انسان در نشاط وتلاش او ویا کم کاری ونامیدی ودر نتیجه عدم تلاش موثر است. وتلقین نیز امری است که تاثیر گذاری آن ثابت شده است. ویک طرف قضیه هم به این بر می گردد که انسان دارای جسم، فکر, تخیل وسایر قوا وغرائز است واینها با هم کار می کنند وجیطه های جدای از هم ندارند فلذا فکر انسان بر روی جسم وعملکرد او تاثیر دارد واصلا در عالم هستی تاثیر گذار است که فکر خوب تاثیر خوب وفکر بد تاثیر بد دارد.
    اینکه قبول دارید اینو کار رو سختتر میکنه کاش میگفتید همچین چیزی نیست !!!میدونید آخه من فکر میکنم تمام کار ها رو همین فکر انسان میکنه (نگید علت تامه و ناقصه چون در این فرض باید گفت از کجا معلوم که علت تامه همین فکر نباشه )

ویرایش توسط دین محکم : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶ در ساعت ۱۴:۵۴

نوشته
    165
    حضور
    6 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط محی الدین نمایش پست ها
    تا جایی که روشن شده انرژی یک نحو وجودی از ذرات مادی است و چون ماده شی قائم به ذات نیست پس انرژی هم چنین است لذا خدای تعالی برتر از اینهاست
    سلام ممنون از پاسختان
    این نحو وجودی از ذرات مادی یعنی چه؟ چرا قائم به ذات نیست.؟
    هرچند در این زمینه هم مشکل دارم ولی بیشتر مشکل من مربوط به انرژی های معنوی ست که از آن تعبیر به نیروی ذهن میشود پس این نیرو مادی نیست که قائم به ذات نباشد.

علاقه
    religion
    نوشته
    233
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    648

این ثابت شده ست یا تو فیلم تخیلی دیدید؟!!!!
    به نظرم یعنی بعد زمان را
    سلام من تو اصل موندم تا اصل ثابت نشه نمیشه به فرع پرداخت و خود را گیج کرد باید آن گره ذهنی کم کم باز شود و بعد خود به خود جواب تمام سوالهایت را میابی .صبر کنید انقدر ریز نشوید هرچیزی ارزش دانستن و فهمیدن ندارد این نوع سوالات را کسی میپرسد که خیلی دقیق میشود در امور هر چیزی را که شما نمیتوانید بفهمید اصلا ذات خدا پنهان است و امر فرمودن سعی نکنید بفهمید چیست؟چیستی مال ماهیت است و خدا وجود محض است و شما ها و ماها درک نمیکنیم.کسانی که خیلی ریز میشوند و در آخر به خاطر عدم کامل بودن عقلشان نمیفهمند اینها رو به کفر میروند.
    مثل این است که فردی روستایی و درس خوانده و پیر که توانایی تعقل ندارد بگوید چطور میشود که شخصی با موبایل در یک سر جهان حرف میزند و شخصی دیگر در آن سر جهان صدای او را میشنود.
    چیزهایی که گفتم اصلا نظریه و تخیلی نیست بلکه از لحاظ نظری اثبات شده است. حتی از لحاظ تجربی هم روی ذرات اتم یک آزمایشاتی کرده اند.
    البته که علم همیشه در حال پیشرفت است و ناقص.
    نظر من به قسمت اول سوال شما بود که در مورد ذات خداوند است. آخر ما که نه می دانیم انرژی چیست و ماده چیست و این وسط چه اتفاقی می افتد قطعا نمی توانیم در مورد ذات خدا هم ساده نظر بدهیم. شما یک نفر را پیدا کن که ماهیت نور طبیعی را بداند. به جان خودم بشر ماهیت همین نور طبیعی را هم نمی داند چه رسد به خالق نور.

منم بنده اهل بیت نبی - ستاینده خاک و پای وصی - بر این زادم و هم بر این بگذرم - چنان دان که خاک پی حیدرم - نباشد جز از بی پدر دشمنش - که یزدان به آتش بسوزد تنش *** درود بر فردوسی !

17. صلوات

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

من قائل به مصرف نیستم بلکه همین انرژی در حال گردش است و با آن کار انجام میدهیم حتی سوخت وساز بدن هم کار است و تولید سلول میکند و این سلول تولید انژی میکند و کاری انجام میدهد
    البته فکر نکنم اینجا محل ارائه نظرات شخصی باشد ویا بر اساس نظرات شخصی در مطالب علمی نتوان بحث را پیش برد، شما با کدام استدلال علمی این سخن را می فرمایید؟ اگر انرژی مصرف نمی شود وهمیشه در بدن وجود دارد، این بدن با قدرت محدود اینهمه انرژی را بدون اینکه مصرف کند چطور نگه می دارد؟

اینکه قبول دارید اینو کار رو سختتر میکنه کاش میگفتید همچین چیزی نیست !!!میدونید آخه من فکر میکنم تمام کار ها رو همین فکر انسان میکنه (نگید علت تامه و ناقصه چون در این فرض باید گفت از کجا معلوم که علت تامه همین فکر نباشه )
    چون علاوه بر فکر اراده انسان وتلاش انسان برای انجام کار هم تاثیر دارد واینکه انسان انگیزه پیدا کند بر اساس آن فکر عمل کند یانه؟ چه بسا در فکر ما کار بدی باشد ولی اقدامی برای انجام آن نکنیم یا به خاطر عواقب آن ویا حفظ آبرو و...

هرچند در این زمینه هم مشکل دارم ولی بیشتر مشکل من مربوط به انرژی های معنوی ست که از آن تعبیر به نیروی ذهن میشود
    لطف می کنید این انرژی معنوی را توضیح دهید؟
    انرژی و خدا
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

19. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری