آیا خدا عمل منو می بخشه؟؟؟

تب‌های اولیه

25 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا خدا عمل منو می بخشه؟؟؟

با نام و یاد دوست

سلام

سوال یکی از کاربران که تمایل نداشتند با مشخصات و آیدی خودشون مطرح بشه

با حفظ امانت در این تاپیک طرح می شود و جهت پاسخگویی به کارشناس محترم ارجاع داده می شود.

سوال ایشون:

نقل قول:

من یک زن متاهلم وشوهرم فردی شدیدا عصبی مزاج ، بدبین وخشک رویی هست.(پارانوئید)
به طوری که همه فامیل حتی خانواده خودش هم به این حقیقت معترفه.
من حدود 9 سال بود که بنا به اقتضای زن بودنم تشنه محبت و احترامش بودم اما افسوس که همیشه بین ما تحقیر بوده و ناسازگاری...
نمیخوام زیاد به حاشیه برم.میرم سراصل مطلب...
من هم بعداز سالها سرکوب شدن عواطف واحساساتم متاسفانه اسیر وسوسه های درونی ام شدم
و با اگاهی از بزرگی یک گناه از سر خلاء محبت و شایدم لجاجت کور در مسیر زندگیم مقداری پام لغزید
و با فردی (استاد دانشگاهم)مدتی اشنا شدم و یک رابطه ساده تبدیل به صمیمیت شد.
((ایشون برعکس شوهرم هم مودب بود هم خوشرو وهم به ظاهر محترم و باسواد و در ضمن همسرشو طلاق داده بود و مجرد بود.
متاسفانه بیشترین دلیل این اتفاق من بودم و ایشون مقصر واقعی نبود.
من هم با خودم و هم با شوهرم لج کرده بودم و نمیدونم میخواستم چی رو ثابت کنم!!!!
خودمم باورم نمیشه مرتکب چنین عمل زشتی شدم ))
رابطه دوستی ما بیشتر از طریق نت بود وبارها باهم چت کردیم اکثرا معمولی و دوستانه بود
ولی متاسفانه 2بارهم از خطوط قرمز گذشتیم و بعد هردومون پشیمان شده و تکرار نکردیم.
چند بارهم یواشکی سوار اتومبیلش شدم و با هم صحبت کردیم و به دستانم دست زد (خدامنو ببخشه)
ولی بیشتر از این، هیچ اتفاق شوم دیگه ایی بینمون نیفتاد.
اما بعداز چند ماه من با یک تلنگر یکهو به خودم آمدم و از نیمه راه یک گناه بسیار بزرگ توبه کرده وبرگشتم.
و با درخواست من این رابطه قطع شد.
من تا لب پرتگاه یک گناه کبیره و نابخشودنی رفتم اما فکر می کنم خدای بزرگ بهم توفیق داد و به خودم اومدم .

با اینکه نزدیک 1 ساله دیگه از این ارتباط دست برداشتم وقطع رابطه دوطرفه برقراره
وبا اینکه از اون موقع روزی نیست که این عمل من یادم نیفته و از خدا دائم زیر لب با حالی زار طلب بخشش نکنم
اما بازهم از ترس خدا وجزای آخرت میترسم و لحظه ایی خیالم راحت نمیشه.
چون من فردی نبودم که به طرف همچین اعمال پستی برم و حالا در خود عذاب می کشم
هم امید بخشش دارم چون هوامو داشت وبا یه تلنگر نذاشت بیشتراز این جلو برم و الوده شم
وهم خوف دارم در قیامت جلو شوهرم و دیگران رسوا شم.

با اینکه می دونم خدا ستارالعیوبه و هوامو داشت که بهم تلنگر زد و متوجه اشتباهم کرد و خودش فرموده توبه کنندگان رو میبخشه
اما باز هم ازش خجالت میکشم و می ترسم منو هنوز نبخشیده باشه.

من زندگیمو دوست دارم با اینکه شوهرم همون آدم سابقه و همون خصوصیات رو هنوز داره
اما لایق این رفتار من نبود و حقش رو گردنم سنگینی می کنه.
شمارو به خدا یک جوری این دل پرآشوب و نگرانمو راهنمایی کنید بلکه کمی آروم بشم.

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طاهر;439539 نوشت:

با نام و یاد دوست

سلام

با حفظ امانت در این تاپیک طرح می شود و جهت پاسخگویی به کارشناس محترم ارجاع داده می شود.

سوال ایشون:

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر شما خواهر محترم
همانگونه که به خوبی اشاره فرمودید، توبه نسیم رحمتی است که از سوی خالق بی همتا، به بندگان ارزانی شده است و توبه محقق نمی شود مگر اینکه شخص، راهی برای بازگشت گذاشته باشد.
قطع نظر از عوامل و زمینه ها، اینکه حضرتعالی در برهه ای از زمان گرفتار وسوسه و رفتاری ناشایست شده اید، جای تاسف دارد، اما مفتخر شدن شما به توبه و متنبه شدن در آغاز راه، همگی نشان از طینت پاک و گذشته درخشان و همراه با معنویت جنابعالی است، و اگر جز این بود، وجهی برای ندامت و پشیمانی و از همه مهمتر توفیق الهی نسبت به شما وجود نداشت.
خواهر محترم!
آنچه که مهم است این است که شما از گذشته خود درس بگیرید و با دقت بیشتر و شناسایی منافذ وسوسه، راه را برای دیگر نیرنگها و خدعه های شیطان رجیم ببندید. چیزی که از شما توقع می رود این است که گذشته را با توبه جبران کنید، و نه اینکه گرفتار وسواس و یا افسردگی و...شوید. چرا که وسواس و افسردگی می تواند زمینه مشکلات دیگری را فراهم آورد و طبعا چنین وضعیتی مورد رضای خداوند متعال نیست.
آنچه که خدای متعال از شما می خواهد توبه است، که ان شاءالله اتفاق افتاده است و از این به بعد سعی شما در نشکستن توبه باشد. یقینا با چنین وضعیتی رحمت خدای بزرگ شامل حال شما خواهد بود و بنابر آموزهای دین مبین، در چنین صورتی ترس شما از خدا و قیامتبی پایه و اساس خواهد بود.
البته اینکه از خدای خود شرمسار باشیم (به خاطر کرده ها و نکرده ها، به خاطر بی ادبیها و حتی عبادات کذایی!!) توفیقی الهی است، اما این شرمساری اگر مقرون امید و نشاط باشد، ارزشمند است، چرا که امید سبب تحرک و بالندگی در مسیر عبودیت است ولی اگر همراه با یاس و افسردگی و...شود، نه تنها مفید و ارزشمند نیست که خلاف ارزش است و زیانبخش.
به یاد داشته باشیم که در دین مبین اسلام، چیزی به نام بن بست وجود ندارد.

چند پیشنهاد:
در زندگی مشترک،با توکل به خدای متعال سعی کنید؛
مسیر سازگاری بیشتر را طی کنید و بر نقاط مثبت زندگی مشترک و همسرتان، تمرکز بیشتری داشته باشید،
از حدیث نفس مبنی بر ناکارامدی همسر اجتناب نمایید، و خود را بیش از گذشته وادار به توجه نمودن به ایشان کنید.
با اقدام به یک مشاوره تخصصی در کاستن از میزان اختلافات، تلاش نمایید.
از مواجهه مجدد با این فرد به هر نحوی خودداری نمایید.
به یاد داشته باشید که همسر شما هم ممکن است برای دیگران، فردی متشخص، مهربان و...باشد!!! پس فریب ظاهر افراد را نخورید
ارتباط خود را با خدای متعال (با رعایت اعتدال) مستحکم تر کنید و از نماز همراه با حضور قلب غفلت نکنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ
گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آ
این درگه ما درگه نومیدی نیست
صد بار اگر توبه شکستی باز آ
:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]خدا اون دنیا کسایی که توبه ی مقبول کردن رو که رسوا نمیکنه خواهر خوبم

بر این توبه ی مقدس، محکم وایسید و یقین بدونین عاقبت بخیری و حفظ آبروتون تو اون دنیا، فقط در گروی همین پایمردیه و افکار ناامیدانه را از خودتون دور کنین:Gol:[/]

[="Tahoma"][="Black"]

در نا امیدی بسی امید است
گاهی که مشکلات زندگی باعث میشه کارد به استخون برسه
شیطون پا درمیونی میکنه و اتیش بیار معرکه میشه خدا خیلی دوستتون داشته که در سخت ترین لحظات شما رو به خودتون اورده
خیلی خیلی ممنون از راهنمایی جناب امیدوار
همین جور که استاد فرمودند سعی کنید مشکلات زندگیتون و با کمک مشاوره حل کنید
محبت حق شماس پس برای به دست اوردنش تلاش کنید
خدا توبه تون و میپذیره ...پس به حرف های شیطون که میگه خدا هرگز نمیبخشت گوش نده ...مطمئن باش که بخشیده شدی
(1) این وعده الهی حق و حتمی است که توبه کننده را می بخشد، و به آن اطمینان کامل داشته باشید.
. «وَ إِذا جاءَكَ الَّذينَ يُؤْمِنُونَ بِآياتِنا فَقُلْ سَلامٌ عَلَيْكُمْ كَتَبَ رَبُّكُمْ عَلى‏ نَفْسِهِ الرَّحْمَةَ أَنَّهُ مَنْ عَمِلَ مِنْكُمْ سُوءاً بِجَهالَةٍ ثُمَّ تابَ مِنْ بَعْدِهِ وَ أَصْلَحَ فَأَنَّهُ غَفُورٌ رَحيمٌ (انعام/54) وَ إِنِّي لَغَفَّارٌ لِمَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ صالِحاً ثُمَّ اهْتَدى».‏ (طه/82).

[/]

سلام و عرض ادب.

نقل قول:

با خواندن آن شرح حال، باید بگویم که خداوند شما خواهر بزرگوار را بسیار دوست دارد. انشاالله.

درود و سلام خدا بر شما که با اراده قوی همچنان به ریسمان محکم الهی متمسک هستید.

امیدوارم به عظمت کار بزرگی که انجام دادید و هوای نفس را زیر پایتان له کردید، خداوند زندگی مشترکتان را شیرین و پربار نماید. آمین.

سلام
امیدوارم در توبتون ثابت قدم باشید
اما واسه عذاب وجدان نسبت به شوهرتون.جبران کنید تمام توجهتون به ایشون باشه محبت بیشتری بهشون داشته باشید یه وقت دیدید ایشون هم به خاطر محبت های شما اخلاقشون خوب شد
باهمسرتون مشاوره برید درباره رفتارشون ان شاءالله که درست میشه
:Gol:

بی شک استاد دانشگاهتان استاد شیطانگاه بوده نه دانشگاه....پس مشکل اصلی از این استاد بی غیرت بوده که با زن مردم اینطوری ...............خلاصه شما از بد بودن شوهرتان چنین خطایی کردید...اما استاد دانشگاه از بی غیرتی و بی آبرویی محض چون یقینا می دونسته شما شوهر دارید...یا نپرسیده..اگرم پرسیده هم باشه یا حتی شما هم بدروغ گفته باشید نه...بازم چیزی ازش کم نمی کنه که بی غریت و بی ناموسه که زن غریبه دست زده...چون آدم خودش ناموس داشته باشه هیچ وقت از این.....نمی کنه...خلاصه کاریه که شده و یقینا شوهر شما اگه بد اخلاقه هرچیه مثل این استاد شما شاید بی غیرت نباشه

در ضمن بخاطر گناهش و جهنم و این جور چیزا نترس..براحتی با توبه پاکه...ولی سعی کن دیگه از این اشتباهات نکنی...اون استاد مارمولک هوس باز یقینا یه بار زند داشته تجربه کرده با رفتار شما رو خام کرده.... خدا همه رو شفا بده...لامسب دنیای بی خودیه..نمیشه تحملش کرد و عجل فرجهم

بسم الله الرحمان الرحیم
رابطه با اهل بیت فراموش نشه !!!از اون بزرگواران بخواهید براتون دعا کنن و استغفار .خودتون هم استغفار کنید .

و انسان خداوند الرحمان را بخشنده خواهد یافت

یا حق

درمان درد همه آدما خداست
یا حبیب من لا حبیب له

یا رفیق من لارفیق له

[="Tahoma"]سلام
از نشونه هاي توبه واقعي اينكه شيريني گناه تبديل به تلخي ميشه.و هروقت ياد اون گناه ميافته احساس بدي پيدا ميكنه خوشبختانه شما اين ويژگي رو داريد پس توبه شما قبول شده فردي از حضرت موسي(ع)درخواست كرد دعا كند خداوند توبه او را بپذيرد و براي او طلب بخشايش كند حضرت موسي نيز چنين نمود اما خداوند فرمود به خاطر آنكه هنوز به شيريني لحظات گناه مي انديشد گناه او را نخواهد بخشيد و به خاطر داشته باشين كه توبه همراه با عمل صالح بايد باشه.و شما بايد حقوق همسرتان را جبران كنيد وبالعكس.
موفق باشيد.:Gol:

به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
خواهرم طوری ماجرا رو تعریف کردند که من گفتم نکنه زنا محصنه‌ای صورت گرفته باشه!
بگذریم از افکار آدم‌هایی که nothing هستند و دوست دارند همه رو در جهنم ببینند
این کار شما کاملا طبیعی بود و هست و خواهد بود
اما خواهر من, ما روایت داریم که خوب شوهرداری جهاد زن هست و من می‌گویم چون بحث جنگ نیست, این نوع جهاد جهاد اکبر است
من به قلب پاکگ و روح لطیف شما آفرین و درود می‌فرستم که اینچنین از بوسیدن نامحرم, نامحرمی که بهش نیاز داشتید و همسرتان مثل نامحرم بود, از خداوند یکتای آمرزنده که مادر من و پروردگار جهانایان هست شرم کرده و آمرزش می‌خواهید
آمرزش و بخشش به شما داده شد, فقط باید روی همسرتان کار کتید از از این گودزیلا یک جلیل کینگ کونگ مهربون بسازید
و به یاد داشه باش خواهرم که پشت و کنار هر مردم موفقی یک یا دو زن ایستاده‌اند
پس خواهرم بایست و بجنگ! بچنگ با شیطانی که همسرتان را جنی کرده است!
از قرآن کریم و روایات شروع کن تا دعا و کتبی که دیگران درباره همسرشان نوشته‌اند
نصر من الله و فتح القریب!

Emeleo and Jared;450531 نوشت:
به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
خواهرم طوری ماجرا رو تعریف کردند که من گفتم نکنه زنا محصنه‌ای صورت گرفته باشه!
بگذریم از افکار آدم‌هایی که nothing هستند و دوست دارند همه رو در جهنم ببینند
اما خواهر من, ما روایت داریم که خوب شوهرداری جهاد زن هست و من می‌گویم چون بحث جنگ نیست, این نوع جهاد جهاد اکبر است
من به قلب پاکگ و روح لطیف شما آفرین و درود می‌فرستم که اینچنین از بوسیدن نامحرم, نامحرمی که بهش نیاز داشتید و همسرتان مثل نامحرم بود, از خداوند یکتای آمرزنده که مادر من و پروردگار جهانایان هست شرم کرده و آمرزش می‌خواهید
آمرزش و بخشش به شما داده شد, فقط باید روی همسرتان کار کتید از از این گودزیلا یک جلیل کینگ کونگ مهربون بسازید
و به یاد داشه باش خواهرم که پشت و کنار هر مردم موفقی یک یا دو زن ایستاده‌اند
پس خواهرم بایست و بجنگ! بچنگ با شیطانی که همسرتان را جنی کرده است!
از قرآن کریم و روایات شروع کن تا دعا و کتبی که دیگران درباره همسرشان نوشته‌اند
نصر من الله و فتح القریب!

با سلام ما همگی به نوعی احتیاج به توبه برای اعمالمان داریم پس بیایید برای همدیگر دعاکنیم که ظرفیت توبه و به خود امدن را داشته باشیم و بدانیم هرچه خشم خدا زیاد باشد رحمت ان بیشتر می باشد الهم عفو للمومنین والمومنات

طاهر;439539 نوشت:

با نام و یاد دوست

سلام

سوال ایشون:

........................
.....................................

سلام بر شما خواهر گرامی

با تشکر از پاسخ ارزشمند استاد امیدوار، شما را به انجام توصیه‌ی ایشان دعوت می کنم و نکات زیر را خدمتتان عرض می کنم:

شما باید اعتماد به نفس و خود باوری را در خودتان تقویت کنید.

شوهر شما پارانوئیدی است و این یک مشکل بزرگ است ولی شما باید رفتاری را انتخاب کنید که عوارض این مشکل را کم کنید، نه اینکه با رفتار نامناسب مشکل دیگری بر این مشکل بیافزائید!!

[=arial black]رفتار از افکار ایجاد می شود. در حدیثی از امام على (علیه السلام) داریم که:[=arial]«مراقب افکارت باش که رفتارت میشود.»

[=arial]«مراقب رفتارت باش که سخنت میشود.»[=arial] «مراقب سخنت باش زیرا عادتت میشود.»[=arial] «مراقب عادتت باش زیرا شخصیتت میشود.» [=arial]«مراقب شخصیتت باش زیرا سرنوشتت میشود.»

پس با مطالعه و مشاوره‌ی تخصصی از یک مشاور متدین (و ترجیحاً خانم) این مشکل شوهرتان را مدیریت کنید و از این فرصت برای ارتقاء خود و شوهرتان استفاده ببرید.

در داستانی از یک ملاقات کننده با امام زمان(عج) آمده که وی از حضرت(عج) پرسید آیا شما بر اعمال شیعیان نظارت دارید؟

حضرت فرمودند در هنگام سفر حج می‌خواستی از یک شخصی گوسفند قربانی بخری او ابتدا قیمیت بالایی گفت و شما نخریدی!

بعد قیمت ارزانتری گفت، که دیگه شما قبول نکردی و سراغ فروشنده دیگری رفتی !

این تو نبودی که نخواستی و رفتی، بلکه ما بودیم که نخواستیم از او بخری !

بنابراین، این شما نبودید که از ادامه گناه صرفنظر کردید! بلکه عنایت آقا در مورد شما و اطلاع از درد و رنج شما موجب شد تا شما از گناه منصرف شوید!

پس از ایشان تشکر کنید و رابطه خود را با حضرت محکم تر نمایید تا فرجی حاصل شود.

[ http://www.askdin.com/thread33338.html#post433120 ]

مطمئن باشید شما اجرتان از یک همسر جانباز موجی کمتر نیست! و این بلا برای ارتقاء شماست.
با صبر و نماز و توکل آنرا مدیریت کنید.

توکل = تلاش مجاهدانه در راه هدف خوب و واگذاری نتیجه به خواست خداوند متعال است.

در پست زیرببینید یک نفر با پرونده‌ای بدتر از شما چگونه از خدا می خواهد که او را بپذیرد و خدا هم در ادامه به او وعده پذیرش داده است !

[ http://www.askdin.com/thread27645-8.html#post44157 ]

در پناه حق موفق باشید

[="Tahoma"][="Navy"]با سلام
در ابتدا خدا رو شکر میکنم که شما خواهر خوبم زود متوجه شدید و غرق در گناه نشدید.
خدا خبر از دل پاک شما داشت که دستت رو به موقع گرفت.
در مورد شوهرتون معمولاً مردهای بد اخلاق تشنه محبت و احترام هستند.
میدونم در جواب تندی ها و بد اخلاقی ها خیلی سخته که آدم بی تفاوت باشه اما شما به خدا توکل کن و فقط به ایشون محبت کنید.
ان شاالله که تاثیر داشته باشه و شما در کنار هم سالیان سال خوشبخت زندگی کنید.
در پناه حق
[/]

خدا توبه پذیره و اگه به راهش توبه کنیم قطعاً بخشوده می شیم! مشکل من اینه که این خودمم که هرگز خودم رو نمی بخشم و نمی تونم با گناهانم کنار بیام! خدا رو غفار و ستار می دونم... اما خودم رو لایق بخشیده شدن نمی دونم و مدام گناهای گذشتمو می زنم تو سره خودم... و به خودم تلقین می کنم که تو لیاقت برآورده شدن خواسته هات رو نداری و موجوده سیاه و منفوری هستی که خدات داره تحملت می کنه!:ashk:

سلام دوست خوبم بنظر من شمایی که خدا انقدر دوستتون داشته که اجازه نداده گناه کنید صد درصد میبخشه رحمانیت خدا بیشتراز این حرفاست.اگه قرار بود نبخشه که در توبه رو واسه بنده هاش باز نمیذاشت. موفق باشید.:Gol:

دونه حباب;451085 نوشت:
خدا توبه پذیره و اگه به راهش توبه کنیم قطعاً بخشوده می شیم! مشکل من اینه که این خودمم که هرگز خودم رو نمی بخشم و نمی تونم با گناهانم کنار بیام! خدا رو غفار و ستار می دونم... اما خودم رو لایق بخشیده شدن نمی دونم و مدام گناهای گذشتمو می زنم تو سره خودم... و به خودم تلقین می کنم که تو لیاقت برآورده شدن خواسته هات رو نداری و موجوده سیاه و منفوری هستی که خدات داره تحملت می کنه!:ashk:

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت
خواهر محترم!
آنچه که مهم است این است که شما از گذشته خود درس بگیرید و با دقت بیشتر و شناسایی منافذ وسوسه، راه را برای دیگر نیرنگها و خدعه های شیطان رجیم ببندید. چیزی که از شما توقع می رود این است که گذشته را جبران کنید. آنچه که خدای متعال از شما می خواهد توبه است، که به حمدالله اتفاق افتاده است و از این به بعد سعی شما در نشکستن توبه باشد. یقینا با چنین وضعیتی رحمت خدای بزرگ شامل حال شما خواهد بود و بنابر آموزهای دین مبین، در چنین صورتی ترس شما از خدا و قیامتبی پایه و اساس خواهد بود.
البته اینکه از خدای خود شرمسار باشیم (به خاطر کرده ها و نکرده ها، به خاطر بی ادبیها و حتی عبادات کذایی!!) توفیقی الهی است، اما این شرمساری اگر همراه با امید و نشاط باشد، ارزشمند است، چرا که امید سبب تحرک و بالندگی در مسیر عبودیت است ولی اگر همراه با یاس و افسردگی و...شود، نه تنها مفید و ارزشمند نیست که خلاف ارزش است و گناهی نابخشودنی.
به یاد داشته باشیم که در دین مبین اسلام، چیزی به نام بن بست وجود ندارد.

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت و نیز تقدیم احترام
اینکه چنین ارتباطی از منظر شما کاملا طبیعی است، جای سوال دارد، زیرا هم از لحاظ شرعی و اخلاقی و هم از لحاظ هنجارهای فرهنگی و اجتماعی چنین رفتاری مردود و قابل نکوهش است.

از خداوند یکتای آمرزنده که مادر من و پروردگار جهانایان هست

!!!!!
پروردگار عالمیان رب شما نیز است و خطاب کردن خدای متعال با عنوان " مادر" در فرهنگ اسلامی جایگاهی ندارد و متاثر از آموزه های مسیحیت است.

با عرض سلام خدمت خواهر گرامي :من همه نظرارو مطالعه كردم.يه چيز نظرم و جلب كرد واونم اينه كه وقتي دله بنده هاي خداوند اين چنين بزرگ وبا محبت هستند براي راهنمايي تو ؛چه رسد به خالقه اين بنده ها درمهرباني وبخشيدن فكر نكنم در ذهنمون بگنجه .سعي كن كاراي برا همسرت انجام بدي كه منجر به محبت بين شما شود خواهرم هنوز دير نشده وهمسر تو منتظر مهر ومحبت از ناحيه تو هست مثلا هديه اي براش تهيه كن وبراي سالروز ازدواج بهش هديه كن ودر روزهاي تولد و سالروز عقد براش نامه هاي عاشقانه بنويس و.كارهايي از اين قبيل . خودتو اينقدر توي اين مسير يعني احترام به همسر وارد كن كه فكر وذهنت متوقف همسر واگه فرزند داري شه .و همچنين از كارشناس محترم اميدوار تشكر ميكنم كه اين چنين با حوصله ودقت به سوالات ونظرات پاسخ ميدهد.

زمانه;472025 نوشت:
با عرض سلام خدمت خواهر گرامي :من همه نظرارو مطالعه كردم.يه چيز نظرم و جلب كرد واونم اينه كه وقتي دله بنده هاي خداوند اين چنين بزرگ وبا محبت هستند براي راهنمايي تو ؛چه رسد به خالقه اين بنده ها درمهرباني وبخشيدن فكر نكنم در ذهنمون بگنجه .سعي كن كاراي برا همسرت انجام بدي كه منجر به محبت بين شما شود خواهرم هنوز دير نشده وهمسر تو منتظر مهر ومحبت از ناحيه تو هست مثلا هديه اي براش تهيه كن وبراي سالروز ازدواج بهش هديه كن ودر روزهاي تولد و سالروز عقد براش نامه هاي عاشقانه بنويس و.كارهايي از اين قبيل . خودتو اينقدر توي اين مسير يعني احترام به همسر وارد كن كه فكر وذهنت متوقف همسر واگه فرزند داري شه .و همچنين از كارشناس محترم اميدوار تشكر ميكنم كه اين چنين با حوصله ودقت به سوالات ونظرات پاسخ ميدهد.

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر شما خواهر محترم
بنده هم از حسن توجه حضرتعالی سپاسگزارم . اگر چیزی هم باشد؛ هذا من فضل ربی

نکته ظریفی را اشاره فرمودید که وقتی بندگان اهل رحم هستند، رحمِ خالقِ رحم در توصیف نمی آید...

اما در مورد اینکه لازم است ایشان بیشتر به همسر خود توجه کنند درست میفرمایید اما اگر اجازه دهید این توضیح را بنده اضافه کنم که این توجه لازم است در راستای خواستها، انتظارات و حساسیتهای همسر باشد... و متاسفانه و یا خوشبختانه!!! موضوعاتی مانند کادو و بزرگداشت سالروز عقد و... آقایان را به اندازه خانمها خوشحال نمی کند. بنابراین لازم است توجه ایشان، پاسخگوی نیازهای همسر باشد.
با تشکر

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

درست ميفرمايين من اينارو مثال زدم چون ازاين طريق تا حدودي مرد نسبت به همسرش گرايش پيدا ميكنه واز همه مهمتر علاقه زن به مردش وبيشتر كه با توجه به اين موضوع نياز بود بگم.واطرافيان انجام دادن نتيجه گرفتند. كارهاي خيلي زيادي در اين زمينه هست ومعلومه كه فقط به مثال هاي من منتهي نميشه.ياحق

....سلام....
خواهر گرامی باید به خدمتتون عرض کنم که این مطلب به نظر من باید از دیدگاه شوهرتون محفوظ بمونه به خاطر بیماریشون وباید بگم باید زودتر اقدام به بهبودیشون کنید ودرباره فاش شدن مورد باید بگم شما بایدبه شوهرتون بگید که این سوالو در اینجا مطرح کردین استادتون نه محجوب بوده نه مودب ببخشید شما یه درصد فکر نکردین که چرا استادتون طلاق گرفته شاید زنشون از موضوع رابطه اون با خیلی از زنای دیگه خبر داره البته ببخشید و شاید به خاطر همین ازش طلاق گرفته ولی شما هم حق داشتین زن هر چی باشه بالاخره نیاز به محبت واین طور چیزا داره به نفعتونه دراین باره زیاد فکر نکنین چون ممکنه خودتون هم افسردگی بگیرین و دیگه قوز بالا قوز می شه ....موفق باشید ....
:Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:

موضوع قفل شده است