جمع بندی یه سوال در مورد حمایت از کالای ایرانی!...

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یه سوال در مورد حمایت از کالای ایرانی!...

[="Tahoma"][="Black"]یا الله*

سلام...

سوالی ک مدتیه ذهن منو مشغول کرده:

حمایت از کالای ایرانی تا کجا درسته و لازمه؟؟ یعنی در واقع میشه گفت حمایت به چه قیمت؟؟:Gig:

ببینید گاهی جنسی ک می خریم (مثلا خیلی از لوازم خانگی...) کیفیتِ جنس داخلیش متاسفانه متاسفانه خوب که نیست هیچ! متوسط هم نیست حتی!...:Narahat az:

میخوام بدونم این ایراد نداره که ما پول بدیم و مثلا یه آبمیوه گیری یا یخچال یا.... ساخت داخل بخریم n تومن، بعد مشابه خارجیش هست مثلا n+m تومن...

ما این جنسو از نوع داخلی بخریم و یه وقت دربِ آبمیوه گیری بیفته از دستمون که در این صورت معمولا خورد و خاکشیر میشه!! یا مثلا شاسی آبسردکن یخچال بشکنه!!:aatash:

کما اینکه خودم کم ندیدم این قبیل اتفاق ها ک برای دوستان افتاده...:vamonde:

خب میخوام بدونم: این کار دور ریختن پول و هدر دادنش نیست عایا؟؟؟ اسراف نیست ؟؟؟:fekr:

میشه نظر بدید دوستان؟؟ :Gol::Gol:

و امکانش هست کارشناسی هم نظر حضرت آقا* رو در این مورد بگن؟؟ :Gol::Gol:

[SPOILER]مطمئن نیستم جایی ک انتخاب کردم برای این تاپیک مناسبه یا نه؟؟
بنابراین عذرخواهی میکنم اگر زحمت جابجایی میدم بهتون...:Gol: [/SPOILER][/][/]

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

Maneli;439249 نوشت:
سوالی ک مدتیه ذهن منو مشغول کرده:

حمایت از کالای ایرانی تا کجا درسته و لازمه؟؟ یعنی در واقع میشه گفت حمایت به چه قیمت؟؟

ببینید گاهی جنسی ک می خریم (مثلا خیلی از لوازم خانگی...) کیفیتِ جنس داخلیش متاسفانه متاسفانه خوب که نیست هیچ! متوسط هم نیست حتی!...

میخوام بدونم این ایراد نداره که ما پول بدیم و مثلا یه آبمیوه گیری یا یخچال یا.... ساخت داخل بخریم n تومن، بعد مشابه خارجیش هست مثلا n+m تومن...

ما این جنسو از نوع داخلی بخریم و یه وقت دربِ آبمیوه گیری بیفته از دستمون که در این صورت معمولا خورد و خاکشیر میشه!! یا مثلا شاسی آبسردکن یخچال بشکنه!!

کما اینکه خودم کم ندیدم این قبیل اتفاق ها ک برای دوستان افتاده...

خب میخوام بدونم: این کار دور ریختن پول و هدر دادنش نیست عایا؟؟؟ اسراف نیست ؟؟؟

میشه نظر بدید دوستان؟؟

و امکانش هست کارشناسی هم نظر حضرت آقا* رو در این مورد بگن؟؟

با سلام و عرض ادب

خرید کالاهای خارجی به خودی خود،درصورتی که تقویت کفر نباشد اشکال ندارد گرچه بهتر است تاجایی که امکان دارد از کالاهای ایرانی استفاده شود.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام به نظر حقیر(چون نظر بقیه رو هم پرسیدی میگم) حمایت از کالای ایرانی فقط به معنی خرید کالای ایرانی نیس
اگه کالای بی کیفیت داخل خریداری نشه مدیر شرکتش بخاطر جلوگیری از ورشکسته شدن، تمهیداتی رو برا ارتقای سطح کیفی محصولاتش بکار می بنده
و این یه جورایی حمایت معنوی از سرمایه های ایرانی میشه:khandeh!:

گاهی لازمه آدم به یه خودی، تلنگر بزنه، انتقاد کنه ، یه واکنشی نشون بده که اون ضعفش رو از بین ببره
خب اینم تو همون مقوله میگنجه دیگه .:Gig:

ولی یه نکته ای این طرز فکر باعث نشه وسواسی بشیم، کوچکترین عیبی تو محصولات ایرانی بود، بذاریمش کنار، گاهی تو نقدها اغراق میشه، وگه نه برند ایرانی یخچال یا... مثلاً هست که خوبه اما شاید خیلی ایده آل نباشه

به امید روزی که نه تنها خودمون بلکه بقیه هم کالای ایرانی بخرن:shadi::shadi::shadi::shadi::shadi::tavallod::tavallod::tavallod::tavallod::shookhi::shookhi::shookhi:

موضوع قفل شده است