حجاب داشتن در محل کار؟ (لطفا راهنمایی کنید)

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حجاب داشتن در محل کار؟ (لطفا راهنمایی کنید)

سلام دوستای خوبم
من اولین بار هستش که دارم برای این سایت پیام میزارم
2 روزه خیلی اتفاقی با این سایت اشنا شدم ودر اشنایی اولیه متوجه شدم خیلی موضوعات جالبی داره (البته من قسمت من-چادرم-خاطره ها رو با دقت زیادی خوندم )
یه سوال خیلی مهم دارم لطفا راهنماییم کنید
من مهندس عمران هستم البته خانم
نمیدونم تا چه حد با این رشته اشنایی دارین.
عمران رشته ای هستش که مهندس باید بره سر ساختمون برای نظارت و کارهای دیگه اکثر همکارهای من هم اقا هستن مثل خیلی رشته های فنی دیگه/البته میتونه کار مشاوره ای هم داشته باشه که تو شهر من کاربرد نداره اگر هم هست باید بری سراغ یه کار معمولی که اصلا هم نمیتونی توش رشد کنی و پیشرفت داشته باشی با یه حقوق معمولی
من چادری هستم از اول دبیرستان خودم چادر رو انتخاب کردم تو خونوادمون و فامیلا دختر چادری اصلا نداریم اینو میگم بدونین خودم انتخاب کردم.البته خیلی مذهبی نیستم یعنی مثلا اگه مهمون بیاد خونمون با مانتو میام پیشش البته حجاب کامل دارم پیشش.
حالا درسم تموم شده از بهمن باید برم سر کار در واقع سر ساختمون
خیلی ذهنم درگیره/پوششم چطور باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من کاراموزی رفتم سر ساختمون چادر داشتم خیلی خیلی سخت بود یه بار چادرم پاره شد از نردبام میرم بالا یرام خیلی سخته.
مامانم میگه چادر نذار خودم هم همین فکر رو میکنم میگم جاش یه مانتو مشکی راحت بپوشم با مقنعه :Gig:
لطفا نظرتون رو بگین
ببینید نمیخوام نظر بدین که اره این اصلا شغل یه زن نیست و این جور حرفها نباید بری سر کار/من کارمو خیلی خیلی خیلی دوست دارم دوست دارم راهنماییم کنید
منتظرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک نسبت به ارسال مطلب اقدام نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز بحثهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

سلام. به نظر من مانتو هم می تونه به اندازه چادر پوشش کامل محسوب بشه. بعضی ها هستند که چادری هستن ولی موهاشونو از زیر همون چادر بیرون می ذارن یا زیر چادر لباسهایی می پوشن که کاملا جلب توجه می کنه یا آرایش غلیظ دارن در حالی که برعکسش هم هست که بعضی ها مانتویی هستند ولی هیچکدوم از این کارها رو نمی کنن و ساده تر و موقرتر هستند و من فکر می کنم مورد دوم به فلسفه ای که اسلام از حجاب داشته نزدیک تره.

سلام بر دوست عزیز :Mohabbat:

اولاً : خــدا قوتــــ ... میدونم چقدر زحمت میکشید:ok: :Gol:

دوم: من نظر شخصیم رو میگم و کاملاً هم مخالفم با این قضیه که رشته ای رو که انقدر بهش علاقمندید کنار بگذارید، مخصوصاً الان که دیگه واردش شدید و جا افتادید...

اینکه انقدر پوشش و حجابتون _ رضایت و لبخند خدا براتون اهمیت داره واقعاً تحسین برانگیزه:Kaf:

بنابراین به نظرم مثل خیلی از بانوان دیگه که احتمالا خودتون هم زیاد مشاهده کردید: میتونید چادر ملّی سر کنید

چون در اینجا دیگه اگر خودتون هم بخواید نمیتونید چادر معمولی داشته باشید چون واقعاً نه تنها سخت میشه بلکه ممکنه خدایی نکرده توی پا گیر کنه و ...

دین شیرین اسلام و خدا مطمئناً اذیت شدن رو نمیپسنده...

در نتیجه من اگر جای شما بودم (فقط برای همون مکانی که میگید ممکنه خطر داشته باشه و سختتون هست)

: چادر ملّی و یا پوشش مانتو کاملاً ساده، کاملاً پوشیده و راحت رو انتخاب میکردم

+ تنها چیزی بود که به ذهنم رسید ! امیدوارم با نظر کارشناس ، بهتر راهنمایی بشید :Rose:

+ موفق و سعادتمند باشید :Gol:

سلام
منم رشته م تقریبا مثل شماست. من برای رفتن سر ساختمون یا کارگاه مانتوی بلند و گشاد و با مقنعه ی بلند میپوشم و چادرمو برمیدارم. البته تو مسیر چادر میپوشم فقط توی کارگاه چادر سرم نیست. اونم چون واقعا خطر داره اگه جایی گیر کنه. به شمام همین پیشنهاد و میکنم با مانتو و مقنعه ی مناسب به کارتون برسید.
موفق باشید:Gol:
یاعلی

seyedeh khanom;439043 نوشت:
سلام دوستای خوبم
2 روزه خیلی اتفاقی با این سایت اشنا شدم ودر اشنایی اولیه متوجه شدم خیلی موضوعات جالبی داره (البته من قسمت من-چادرم-خاطره ها رو با دقت زیادی خوندم )
عمران رشته ای هستش که مهندس باید بره سر ساختمون برای نظارت و کارهای دیگه اکثر همکارهای من هم اقا هستن مثل خیلی رشته های فنی دیگه/البته میتونه کار مشاوره ای هم داشته باشه که تو شهر من کاربرد نداره اگر هم هست باید بری سراغ یه کار معمولی که اصلا هم نمیتونی توش رشد کنی و پیشرفت داشته باشی با یه حقوق معمولی
من چادری هستم از اول دبیرستان خودم چادر رو انتخاب کردم تو خونوادمون و فامیلا دختر چادری اصلا نداریم اینو میگم بدونین خودم انتخاب کردم.البته خیلی مذهبی نیستم یعنی مثلا اگه مهمون بیاد خونمون با مانتو میام پیشش البته حجاب کامل دارم پیشش.
من کاراموزی رفتم سر ساختمون چادر داشتم خیلی خیلی سخت بود یه بار چادرم پاره شد از نردبام میرم بالا یرام خیلی سخته.
مامانم میگه چادر نذار خودم هم همین فکر رو میکنم میگم جاش یه مانتو مشکی راحت بپوشم با مقنعه :Gig:
لطفا نظرتون رو بگین
ببینید نمیخوام نظر بدین که اره این اصلا شغل یه زن نیست و این جور حرفها نباید بری سر کار/من کارمو خیلی خیلی خیلی دوست دارم دوست دارم راهنماییم کنید
منتظرم

سلام ...
پیشنهادم بهت اینه که به هیچ وجه سره ساختمون نری ... یا اگر میری ... برادره کوچکتری ... چیزی رو هم همراه خودت بکنی ...
راستش کارگر جماعت رو نمیشه کنترل کرد ... سواد نداره ... چیزی هم برایه از دست دادن نداره ... کاره دیگه ... یه دفعه ....

در مورده حجاب هم به نظره من فرقی نمیکنه ... چادر بزاری یا با مانتو بری ...
در ضمن حریف کارگر جماعت شدن هم کاره خیلی سختیه ... رک بهت بگم کاره خانوما نیست .... بهت میخندن و کار رو رها میکنن ...
من که تا حالا ندیدم که خانومی وظیفه مهندس ناظری رو بر عهده داشته باشه ...

ولی ...
اگر رشته ات رو دوست داری و میخوای سره ساختمون هم بری ... حتما با کسی برو که اطمینان کامل بهش داری ...

F_Mohammadi;439520 نوشت:
در ضمن حریف کارگر جماعت شدن هم کاره خیلی سختیه ... رک بهت بگم کاره خانوما نیست .... بهت میخندن و کار رو رها میکنن ...

کار سختی نیست! اتفاقا نظارت فقط کار خانوماست.:khandeh!:
شما ندیدی دلیل نداره که نباشه ولی تا دلتون بخواد ما دیدیم. البته خودمم در آینده ی نزدیک مهندس ناظر خواهم بود.:ok:
میخوای یه سر بیا ببین:Cheshmak:

سیده رقیه;439530 نوشت:
کار سختی نیست! اتفاقا نظارت فقط کار خانوماست.:khandeh!:
شما ندیدی دلیل نداره که نباشه ولی تا دلتون بخواد ما دیدیم. البته خودمم در آینده ی نزدیک مهندس ناظر خواهم بود.:ok:
میخوای یه سر بیا ببین:Cheshmak:

رقیه جان پست شماره 2 رو بخون ...

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و خداقوت

کاش همه ما اونقدر به فکر معیشت خودمان هستیم به فکر سلامت معنوی اجتماع هم باشیم

چقدر خوب بود که زنها وارد کارهای مردانه که ضرورتی هم ندارد نمیشدند، اما به هر حال ممکن است که شرایط زندگی اجبار کند.

چادر ملی و چادر عربی چطوره؟ مثل مانتو هستند و آستین دارن و میشه راحت هم جمعشون کرد.

در پناه خدا

سلام
ما یه ضرب المثل داریم که میگه نمیشه هم خدا رو بخوای هم خرما رو!
در هر حال این شغلی که شما دارید شغل زنونه ای نیست و متأسفانه این مشکلات پیش میاد. حالا هر جور که سعی کنید پوشش اسلامی کامل رو رعایت کنید باز هم به مشکل بر می خورید.
اما اگر واقعاً چاره ای ندارید، از این چادرهایی که جدیداً تبلیغ میکنن و اسم های خاصی دارن (جلابیب، حسنا...) استفاده کنید. میگن که هم راحته و هم دست و پای آدم رو نمی بنده.

سلام

اتفاقاحضورخانمهای چادری دراین شغل هاضروریه

میتونیدچادرتون روتغییربدیدمثلاچادرملی بپوشید

ولی اگرچادرروکناربگذاریداصلاکاردرستی نیست

شماباانتخاب خودتون چادرروانتخاب کردیدپس باانتخاب خودتون یک مهندس موفق چادری باشید

یاعلی

F_Mohammadi;439520 نوشت:
سلام ...
پیشنهادم بهت اینه که به هیچ وجه سره ساختمون نری ... یا اگر میری ... برادره کوچکتری ... چیزی رو هم همراه خودت بکنی ...
راستش کارگر جماعت رو نمیشه کنترل کرد ... سواد نداره ... چیزی هم برایه از دست دادن نداره ... کاره دیگه ... یه دفعه ....

در مورده حجاب هم به نظره من فرقی نمیکنه ... چادر بزاری یا با مانتو بری ...

ولی ...
اگر رشته ات رو دوست داری و میخوای سره ساختمون هم بری ... حتما با کسی برو که اطمینان کامل بهش داری ...

ممنون دوست خوبم
من ناظر خانم دیدم اتفاقا خانم ها دقیق تر هستن ولی قبول دارم تا به کار عادت کنی و دستت بیاد رفتار باهاشون کمی سخته
گارگر جماعت هم جرات نمیکنه به ناظر چیزی بگه چون ناظر میتونه اونو از کار بیکار کنه
البته به نظرم همه چی به رفتار خود ادم هم بستگی داره
ممنونم دوستم

ممنون از پاسخ شما
ولی دوستم نمیشه همه جا چادر گذاشت مثلا وقتی دارن گود برداری میکنن
اون وقت مجبور میشم گاهی چادرم رو بگیرم که در این صورت به نظرم این کارگرها جنبه اینو ندارن که گاهی ادم رو با چادر ببینن و گاهی نه
جنبه ندارن
البته فقط کارگرهای بنده خدا نیستن بعضی مهندسام.......
ولی مهندسها ابروی خودشون رو میخوان برای همین اول به رفتار طرف مقابلشون توجه می کنن بعد اگه راه داد نخ میدن
برام پیش اومده
در رفتار با مهندسها وقتی میبینن من چادری هستم خیلی با احترام بیشتری با من برخورد میکنن و خیلی مراقب رفتارشون هستن (مثلا اگه میخوان حرفی بزنن شنیدم یواش به هم گفتن این دختره مذهبی وحواسشون اومده و رفتارشون رو رعایت کردن)
ولی با دخترهایی که ارایش میکنن نه
این هم از برکات حجاب هستش

n@rcis;439515 نوشت:
سلام بر دوست عزیز :Mohabbat:

اولاً : خــدا قوتــــ ... میدونم چقدر زحمت میکشید:ok: :Gol:

دوم: من نظر شخصیم رو میگم و کاملاً هم مخالفم با این قضیه که رشته ای رو که انقدر بهش علاقمندید کنار بگذارید، مخصوصاً الان که دیگه واردش شدید و جا افتادید...

اینکه انقدر پوشش و حجابتون _ رضایت و لبخند خدا براتون اهمیت داره واقعاً تحسین برانگیزه:Kaf:

بنابراین به نظرم مثل خیلی از بانوان دیگه که احتمالا خودتون هم زیاد مشاهده کردید: میتونید چادر ملّی سر کنید

چون در اینجا دیگه اگر خودتون هم بخواید نمیتونید چادر معمولی داشته باشید چون واقعاً نه تنها سخت میشه بلکه ممکنه خدایی نکرده توی پا گیر کنه و ...

دین شیرین اسلام و خدا مطمئناً اذیت شدن رو نمیپسنده...

در نتیجه من اگر جای شما بودم (فقط برای همون مکانی که میگید ممکنه خطر داشته باشه و سختتون هست)

: چادر ملّی و یا پوشش مانتو کاملاً ساده، کاملاً پوشیده و راحت رو انتخاب میکردم

+ تنها چیزی بود که به ذهنم رسید ! امیدوارم با نظر کارشناس ، بهتر راهنمایی بشید :Rose:

+ موفق و سعادتمند باشید :Gol:

ممنون دوستم
به نظرت وقتی با یه مهندس اقا میرم سر ساختمون اگه وقتی که از ماشین پیاده میشم میریم ساختمون چادرم رو بگیرم خیلی زشته/چون اون کلا منو با چادر دیده
(ذهنم خیلی درگیره)

خوش به حالتون منم ارزوم مهندس شدن اونم از نوع ناظر بود خدا نخواست دیگه:Ghamgin:
بنظرم از چادر ملی استفاده کنید چون خیلی جمع و جوره ینی هم راحت میتونید از نردبون بالا برید دیگه چادرتون پاره نمیشه:ok: :khandeh!:
هم اینکه همه جا بدردتون میخوره چون اگه چادرتونو که انتخاب خودتون بوده بردارین هزار تا حرف درمیارن براتون :Narahat::Sokhan:
باچادر مطمئن باشید عزتتون پیش خدا هزار برابره وقتی میبینه شما با چادر دارید کار میکنید و بخاطر کار چادرو کنار نذاشتین
البته اگه بتونید مانتوی بلند و گشادم بپوشید خوبه که همون چادر ملی مانتوی بلند گشاد محسوب میشه دیگه:Gig:
خوب فکراتونو بکنید قبل اینکه برید سرکار چون قراره یه عمر اون کارو انجام بدید یا از همون اول مانتو یا هم چادر:Gol:

سلمان14;439560 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و خداقوت

کاش همه ما اونقدر به فکر معیشت خودمان هستیم به فکر سلامت معنوی اجتماع هم باشیم

چقدر خوب بود که زنها وارد کارهای مردانه که ضرورتی هم ندارد نمیشدند، اما به هر حال ممکن است که شرایط زندگی اجبار کند.

چادر ملی و چادر عربی چطوره؟ مثل مانتو هستند و آستین دارن و میشه راحت هم جمعشون کرد.

در پناه خدا

ممنون دوستم
بحث پول نیست
بحث اینه که ادم درس میخونه و دوست داره از سوادش استفاده کنه /دوست داره پیشرفت کنه
البته حرف شما رو قبول دارم تا حدودی
من خودم اصلا حضور خانم ها به عنوان مجری ساختمان که خیلی شغل اجرایی هستش رو قبول ندارم ولی نظارت کار سختی نیست
هر از چند گاهیی میری سر ساختمون سر میزنی البته برای ساختمون های کم طبقه

seyedeh khanom;439873 نوشت:
ممنون دوستم
به نظرت وقتی با یه مهندس اقا میرم سر ساختمون اگه وقتی که از ماشین پیاده میشم میریم ساختمون چادرم رو بگیرم خیلی زشته/چون اون کلا منو با چادر دیده
(ذهنم خیلی درگیره)

عزیزم شاید باورت نشه ولی همچین "درگیری های ذهن" رو منهم همیشه دارم!

ببین به نظرم 2راه داری :

یکی اینکه از چادر ملی کلاً برای سر ساختمون رفتن استفاده کنی (سایزت هم باشه، یعنی بلند نباشه واست)

دوم اینکه با چادر بری اونجا ، قبل از ورود به ساختمون یه گوشه بایستی و درش بیاری و تا کنی بذاری توی کیفت.

راه دوم ممکنه به نظرت زشت بیاد که چادرت رو برداری درحالیکه قبلش جلوشون چادر داشتی

اینو کاملا درک میکنم که سخته... اما 1 حُسن داره: اونهم اینکه هم به خودت و هم به دیگران نشون میدی که فقط و فقط به خاطر سختی های سر ساختمون چادرت رو برداشتی

و 1 مانتوی خوب و ساده هم تنت هست، این نشون میده که در هر صورت پوششت عالیه...

علی ;439567 نوشت:
سلام
ما یه ضرب المثل داریم که میگه نمیشه هم خدا رو بخوای هم خرما رو!
در هر حال این شغلی که شما دارید شغل زنونه ای نیست و متأسفانه این مشکلات پیش میاد. حالا هر جور که سعی کنید پوشش اسلامی کامل رو رعایت کنید باز هم به مشکل بر می خورید.
اما اگر واقعاً چاره ای ندارید، از این چادرهایی که جدیداً تبلیغ میکنن و اسم های خاصی دارن (جلابیب، حسنا...) استفاده کنید. میگن که هم راحته و هم دست و پای آدم رو نمی بنده.

ممنون دوستم
یعنی حتما چادر بزارم؟
از نظر شما اقایون اینقدر وضعیت خرابه؟

نرگس الزهرا;439876 نوشت:
خوش به حالتون منم ارزوم مهندس شدن اونم از نوع ناظر بود خدا نخواست دیگه:Ghamgin:
بنظرم از چادر ملی استفاده کنید چون خیلی جمع و جوره ینی هم راحت میتونید از نردبون بالا برید دیگه چادرتون پاره نمیشه:ok: :khandeh!:
هم اینکه همه جا بدردتون میخوره چون اگه چادرتونو که انتخاب خودتون بوده بردارین هزار تا حرف درمیارن براتون :Narahat::Sokhan:
باچادر مطمئن باشید عزتتون پیش خدا هزار برابره وقتی میبینه شما با چادر دارید کار میکنید و بخاطر کار چادرو کنار نذاشتین
البته اگه بتونید مانتوی بلند و گشادم بپوشید خوبه که همون چادر ملی مانتوی بلند گشاد محسوب میشه دیگه:Gig:
خوب فکراتونو بکنید قبل اینکه برید سرکار چون قراره یه عمر اون کارو انجام بدید یا از همون اول مانتو یا هم چادر:Gol:

ممنون دوستم
منم برای همین درگیرم اگه با چادر برم تا اخر باید برم اگه با مانتو همین شرایط
برای همین باید تصمیم بگیرم

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]سلام منم فقط نظرمو بدم
تبلیغاتی که از چادر حسنا شنیدم مث اینکه خیلی در مواقع مختلف راحته
یه سرچکی راجع بهش بکن شاید به کار اومد
[/]

سلام

من هم در محیطی مردانه کار میکنم و سالهاست چادری هستم. اما اگر فکر میکنید چادر دست و پای شما را میگیره میتونید مثل من چادر لبنانی را انتخاب کنید . خیلی راحتتره و حجاب کاملی هستش حتی از چادرهای معمولی پوشیده تره.
موفق باشید.

seyedeh khanom;439881 نوشت:
یعنی حتما چادر بزارم؟
از نظر شما اقایون اینقدر وضعیت خرابه؟

وضعیت که خراب هست! اما شما سعی کنید بهترین راه رو انتخاب کنید.

پوششم چطور باشه؟

به نظر من حجاب مهمه نه حتما چادر.با مانتو هم میشه حجاب داشت.چه اشکالی داره؟
سلمان14;439560 نوشت:
چقدر خوب بود که زنها وارد کارهای مردانه که ضرورتی هم ندارد نمیشدند،

مهندسی عمران رو جزء کارای مردونه به حساب بیاریم؛ولی یه رشته مثه پزشکی چی؟؟
اون که دیگه مردونه نیست.ولی مثلا میشه یه خانوم دکتر توی محیط بیمارستان روی لباس فرمش چادر بپوشه؟؟
حتی اکثر خانوم دکترای چادری هم توی محیط بیمارستان چادر نمیپوشن.

F_Mohammadi;439520 نوشت:
رک بهت بگم کاره خانوما نیست..
بهت میخندن و کار رو رها میکنن

این همه مهندس خانوم که پروژه های خیلی بزرگی رو نظارت میکنن.کسی بهشون میخنده عایا؟؟
این صحنه ها واسه تو فیلماست
ببینید نمیخوام نظر بدین که اره این اصلا شغل یه زن نیست و این جور حرفها نباید بری سر کار/من کارمو خیلی خیلی خیلی دوست دارم

خیلی هم شغل خوبیه.هیچم اینجور نیست که واسه خانوما نباشه.
موفق باشی عزیزم
:Gol:

سلام دوستای خوبم
لطفا نظرتون رو بگین
منتظرم

اخیی عزیزممم
امیدوارم همیشه موفق باشییی
کارت خیلی سخته مخصوصا تو این جامعه..
با پشتکار به کارت ادامه بده
و اصلا فکر نکن این کار تو نیست نمیدونم کار مردونه است و از این حرفا
به نظرم چادر ممکنه خطر ناک باشه تو اون شرایط
با مانتو خیلی راحت میتونی هم حجابتو حفظ کنی هم راحت تر باشیی

امیدوارم همیشه تو کارت موفق باشییی خانومی

پریا;440102 نوشت:
به نظر من حجاب مهمه نه حتما چادر.با مانتو هم میشه حجاب داشت.چه اشکالی داره؟

دقیقا اصلا اصل حجاب یعنی اینکه جلب توجه نکنه گاهی اوقات چادر بیشتر جلب توجه میکنه

سلمان14;439560 نوشت:

اقای محترم میخوای همه زنا رو بشونیمم تو خونه که یه وقتتتتتت خدایی نکرده کارشون مردونه نشهههه؟

پریا;440102 نوشت:
این همه مهندس خانوم که پروژه های خیلی بزرگی رو نظارت میکنن.کسی بهشون میخنده عایا؟؟

خیلی وقتا خانوما خیلییییییی بهتر از اقایون میتونند این کارو انجام بدن

به نظرم چادر ملی هم بلنده ممکنه پات بهش گیر کنه

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و خداقوت

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;440113 نوشت:
اقای محترم میخوای همه زنا رو بشونیمم تو خونه که یه وقتتتتتت خدایی نکرده کارشون مردونه نشهههه؟

مگر تمام محیطهای بیرونی مردانه است؟

مگه تمام کارها مردانه است؟

مگه گفتم همه بشینن تو خونه؟

مگه جوامع آنقدر انسانیت دارند که هیچ زنی مجبور به فعالیت بیهوده آنهم در محیط مردانه نباشد؟

مگه قحطی کار است که دیگه هیچ کار زنونه ای نباشد(جواب این سوال بله است، پس یکی از دلایل میتونه این گزینه باشه)

مگه تشکیل خانواده مسئولیتش با کی است که زنها کار کنند و مردان بیکار باشند و بعد آمار ازدواج پایین بیاد؟

و ...

در پناه خدا

موضوع قفل شده است