راه های رسیدن به بلوغ فکری، اقتصادی و اجتماعی برای دختران و پسران پیش از سن 14 سالگی

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راه های رسیدن به بلوغ فکری، اقتصادی و اجتماعی برای دختران و پسران پیش از سن 14 سالگی

با سلام

چندی پیش جناب آقای حجت الاسلام محسن قرائتی فرمودند که باید سن ازداوج تا 14 سالگی پایین بیاید. ازدواج در سنین پایین محسنات بسیار زیادی داره که از جمله مهمترین ان ها می توان رسیدن به یک ارامش روحی و جسمی را نام برد. بنده با صحبت ایشون کاملا موافق هستم چرا که نظر اهل بیت هم ازدواج در سنین پایینه. سوالات اصلی من به عنوان یک پدر از این قبیله:

1. چه برنامه ی عملی و کاربردی رو می تونم پیاده بکنم که فرزند یکساله من 13 سال دیگه اماده ازداوج باشه؟

2. آیا نظام اموزشی فعلی کشور ما که خانواده ها فرزندان خود را به ان می سپارند مسئول اصلی عدم بلوغ فکری و ... فرزندان ماست؟

3. آیا خانواده ها باید خودشان آستین بالا بزنن و در کنار مدرسه آموزش های دیگری به انها بدن؟ اگر اینطوریه اون اموزش ها چیان؟ من بعنوان یک پدر باید از کجا اون اموزش ها رو یاد بگیرم؟ آیا همچین اموزش هایی بصورت مدون وجود داره ؟

4. اگر فردی بخواد 14 سالگی ازدواج بکنه یعنی کلاس دوم راهنماییه حدوداً. آیا کتاب های درسی کشور ما از سال سوم راهنمایی وارد مباحثی می شود که یک فرد 15 ساله را متاهل تصور کرده و اموزش هایی به او می دهد که باید یک پدر ببیند ؟ چرا که به زودی این فرد بچه دار میشه. با این اوضاع باید کتاب های درسی عوض بشن؟ آیا عوض شدن متن کافیه؟ آیا کسی متولی اینکار هست؟

5. در کنار بلوغ فکری، بلوغ اقتصادی نیز مهم است. بلوغ اقتصادی به چه معناست؟ منظور پولدار بودنه فرده یا اینکه بدونه چطور پول در بیاره ؟ یعنی من اگر به پسرم قول بدم ماهی 500 هزار تومن بهش بدم آیا فرزندم بلوغ اقتصادی پیدا می کنه؟ اگر اینطوری نیست که به نظرم هم نیست باز هم به مقوله اموزش باز می گردیم. راه های اینکه یک فرد تا 14 ساله بتونه به بلوغ اقتصادی در امر معاش برسد چیه؟

با تشکر فراوان از راهنمایی های شما.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

موضوع قفل شده است