مسخره کردن تا چه حد؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مسخره کردن تا چه حد؟

سلام

یکی از دوستام چون خودش دسرسی به اینترنت نداشت گفت همچین سوالی رو تو انجمن اسک دین مطرح کنم تا ببینیم چی میشه

اینم کل حرفش. ممنون

سلام
من یه پسر 16 ساله هستم ...

چون اساس کشی کردیم و به یه قسمت دیگه از شهر رفتیم . مدرسه امم عوض شد و 1 نفرم تو مدرسه نمیشناختم .

به خاطر مشکلات کوچیکی که دارم خیلی ها تقریبا همه مسخرم میکنن مثلا تیک زبونم یا ............

به خدا از اول سال حالم از مدرسه بهم میخورد هر روز مسخرم میکردن شورشم در اورده بودن 3-4 بار فقط دعوام شدش . صبح تا ظهر کلی رو مخم راه میرن

نمیدونم چیکار کنم . هرچی بهشونم میگم حالیشون نمیشه و بیشتر مسخره میکنن . نمیدونم دیگه چیکار کنم . تو کلاس تو حیاط مدرسه تو راه برگشت .

خواهش میکنم یه راهی بگید که من راحت شم . بعضی وقتا میشینم به خودم میگم خدا هست دیگه بزار مسخره کنن اون دنیا باید جواب پس
بدن ولی بازم انگار اگه منو مسخره نکنن روزشون شب نمیشه

ممنون میشم کمک کنید لطفا نگید به معاون یا کس دیگه ای بگم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

momo55;438515 نوشت:
سلام

یکی از دوستام چون خودش دسرسی به اینترنت نداشت گفت همچین سوالی رو تو انجمن اسک دین مطرح کنم تا ببینیم چی میشه

اینم کل حرفش. ممنون

سلام
من یه پسر 16 ساله هستم ...

چون اساس کشی کردیم و به یه قسمت دیگه از شهر رفتیم . مدرسه امم عوض شد و 1 نفرم تو مدرسه نمیشناختم .

به خاطر مشکلات کوچیکی که دارم خیلی ها تقریبا همه مسخرم میکنن مثلا تیک زبونم یا ............

به خدا از اول سال حالم از مدرسه بهم میخورد هر روز مسخرم میکردن شورشم در اورده بودن 3-4 بار فقط دعوام شدش . صبح تا ظهر کلی رو مخم راه میرن

نمیدونم چیکار کنم . هرچی بهشونم میگم حالیشون نمیشه و بیشتر مسخره میکنن . نمیدونم دیگه چیکار کنم . تو کلاس تو حیاط مدرسه تو راه برگشت .

خواهش میکنم یه راهی بگید که من راحت شم . بعضی وقتا میشینم به خودم میگم خدا هست دیگه بزار مسخره کنن اون دنیا باید جواب پس
بدن ولی بازم انگار اگه منو مسخره نکنن روزشون شب نمیشه

ممنون میشم کمک کنید لطفا نگید به معاون یا کس دیگه ای بگم

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
ویل لکل همزة لمزة

مسخره دیگران از جمله رفتارهای مذمومی است که نشانه ای از شخصیت رشد نایافته و یا تربیت غلط، شخص مسخره کننده است، که انگیزه های متفاوتی از جمله،؛
کینه توزی و انتقام
حسادت
سرگرمی
و...می تواند عامل آن باشد، که با توجه به میزان سن و دوره نوجوانی، باید گفت که این رفتار بیشتر به منظور سرگرمی و دست انداختن صورت می گیرد.
بر این مبنا پیشنهاد می شود؛
- از حساسیت نشان دادن به تمسخر دیگران خودداری شود، زیرا توجه کردن به افراد مسخره کننده، آنها را برای سرگرمی و دست انداختن بیشتر تحریک می کند.
- در مواردی نسبت به این رفتار بی اعتنا باشید و در دیگر موارد خود نیز با آنها در خندیدن و...همراه شوید. یعنی اگر به تلفظ حروف از ناحیه شما ایراد گرفتند، شما تعمدا آن حروف را ادامه دهید و تکرار کنید و خود نیز با خنده احتمالی آنها، بخندید. این کار باعث می شود تا آنها شما را ضعیف نپندارند.
- سعی کنید در زمینه های متفاوتی همچون ورزش، تحصیل و...پیشرفت داشته باشید، تا توانمندی شما در عرصه های مختلف به دیگران اثبات شود.

در کنار این نکات لازم است توجه داشته باشید که چنین ویژگی (تیک زبان) نقطه ضعفی برای شما نیست زیرا هویت شما در گرو شخصیت و عملکرد شماست، بنابراین هر چقدر اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید راحت تر از کنار این موضوع عبور خواهید کرد.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

[="Arial"][="Black"]سلام منم مثل شما هستم.چون سعی میکنم گناه نکنم همه مسخره میکنن.ولی باید تحمل کرد..[/]

خیلیابودن دیگران مسخرشون کردن به جاهای بزرگی رسیدن همه همینن ماهم مرتب میرفتیم مدرسه همه اش بچه هادیگرانوبابهانه های مختلف مسخره میکنن یه چیزشایع است واسه همه. درسته سخته امااگه ادم توکلش به خداباشه وهرچی سنش بالاتربره این حرفاکمرنگترمیشه این حرفاواسه ماتجربست گذرزمان همه چیوحل میکنه بایدبرای اینکه به اونهانشون بده که میتونه دردرسش موفق بشه ودرزندگی
البته من خودم موندم این بچه هاچطورتربیت شدن که هم دیگه رومسخره میکنن واین رفتاراهمه اش باعث ازارمن بود

با سلام

دوست عزیز مسخره کردن دیگران رو نمیشه کاریش کرد ولی دیدم کسانی که مشکلات این چنینی داشتن و در جمع همکلاسی کم تر مسخره شدن

> یکی از دلایل مسخره کردن دوستتون این هست که دیگران ، ایشون رو سطح پایین تر از خودشون می بینن اگر در زمینه های درسی ، ورزشی و ... بتونن از سایرین جلو بزنن و حتی توی درس ها به دیگران کمک کنن مطمئنا دوران مدرسشون رو راحت تر میگذرونن (حداقل دوستانه تر برخورد میکنن که این در تحمل فرد تاثیر میگذاره)

موفق باشین

سلام
چیزی که باعث میشه بعضی ها بیشتر به مسخره کردن ترغیب بشن، واکنش طرف مقابل هست.
اگر ایشون سعی کنند مسخره کردن بچه ها رو طوری جواب بدن که یه روند تکراری به وجود بیاد، مثلاً همش لبخند بزنن، بگن اینطور نیست، مسخره نکن خوب نیست... طوری بشه که این مسخره کردن برای اونها لذتی نداشته باشه و تنوعی توش نبینن و به نوعی دیگه از اون کار خوششون نیاد، ان شاء الله مشکلشون برطرف میشه.

ممنون از کمک کردن همتون

خدا خیرتون بده:Gol:

درسته برا من همچین مشکلی تاحالا پیش نیومده . ولی خیلی بد دردیه

من هم تقریبا هم سن و سال خودت هستم و تا چند وقت پیش با تهمت هایی که بهم می زدن آبروم تقریبا تو کل مدرسه رفته بود اما من تونستم بهشون ثابت کنم که این طور نیست. الآن هم وضعیتم تو مدرسه خوبه و دوستان زیبادی دارم.دوست عزیز اگه از من میشنوی حساسیت به خرج نده. اون موقع که به من تهمت می زدن من هیچی نگفتم تا کم کم حساسیتشون کم شد و بعد خودشون به عکسش پی بردن. دقت کن حرفم اینجاست : حساسیت به خرج نده چون نتیجه ی عکس میده. همین الآن من تو مدرسه کسایی رو می شناسم که بچه ها مسخرشون می کنن. اونا هم هی جواب می دن و الآن نزدیک 3 ساله این وضعیت ادامه داره. اما درباره ی اون بخش آخر: شده 10 سال این وضع رو تحمل کن اما به ناظم نگو یا اگه هم گفتی طوری باشه که بچه ها نفهمن و ناظمتون غیر مستقیم وارد عمل شه چون بزگترها (ناظم،معلم،مدیر یا حتی مشاور) جنبه ی آموزشی دارن و به نظر من اگه بخوان وارد مشکلات بین بچه ها بشن دودش تو چشم خودت میره چون بچه ها باور می کنن که این مسئله برای تو مهمه و همین انگیزه ای میشه برای مسخره کردنت.
امیدوارم توصیه های هم یه هم سن و سالت رو جدی بگیری.

[="Tahoma"][="Black"]

اميدوار;439673 نوشت:
مسخره دیگران از جمله رفتارهای مذمومی است که نشانه ای از شخصیت رشد نایافته و یا تربیت غلط، شخص مسخره کننده است، که انگیزه های متفاوتی از جمله،؛
کینه توزی و انتقام
حسادت
سرگرمی

بزارید به زبان ساده بگم ..استاد فرمودند کسانی که مسخره میکنن ادم های بی شخصیتی هستن ...البته کلمات دیگه ای برای وصف و تعریف از این جور ادم ها هست که شایسته نیست که بگم

یا شایدم همون طور که استاد فرمودند فقط محض شوخی و خنده اس
بهترین کاری که میتونید انجام بدید اینه که بی تفاوت باشید
اصلا به روی مبارک نیارید ...هر چی حساس تر باشید بدتر میشه
مامانم میگه وقتی بچه بودید ..قبل از اینکه دعواتون کنم ..تو جیغ و داد میکردی و خواهر دیگه ات ساکت یه گوشه ای میایستاد تا تنبیه بشه و بره رد کارش
خواهرم که مظلوم بود و تو سکوت منتظر تنبیه اش بود ..عف مادری میشد
و من که اینقدر مثل اسفند بالا و پایین میپریدم که مامانم قید این تنبیه و بزنه
با اون جیغ و داد ها مامان و توی تنبه کردن ترغیب میکردم
از من به شما نصیحت
بهترین کار همون کم محلیه

[/]

موضوع قفل شده است