سایتهای اجتماعی _ مسئله

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سایتهای اجتماعی _ مسئله

سلام. آیاگذاشتن عکس در سایتهای اجتماعی و امثال این مشکلی داره البته منظورم عکس بی حجاب نیست بطور مثال عکسی منظورم هست تنها صورت معلومه 2- ارتباط به صورت vchat و امثال آن با نیت تقویت زبان که در اون میتونیم با کسانی که ایرانی . احیانا مسلمان نیستند مشکلی دارد؟؟ ( مرجع: ایت اله مکارم شیرازی)

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

rezvaneee;437901 نوشت:
سلام. آیاگذاشتن عکس در سایتهای اجتماعی و امثال این مشکلی داره البته منظورم عکس بی حجاب نیست بطور مثال عکسی منظورم هست تنها صورت معلومه 2- ارتباط به صورت vchat و امثال آن با نیت تقویت زبان که در اون میتونیم با کسانی که ایرانی . احیانا مسلمان نیستند مشکلی دارد؟؟ ( مرجع: ایت اله مکارم شیرازی)

با سلام و احترام

درصورتی که گذاشتن عکس و ارتباط مذکور محرک شهوت نباشد و مفسده ای نداشته باشد اشکال ندارد.

استفتا از دفتر آیه الله مکارم در قم

سلام مجدد و تشکر از کارشناس محترم بابت پاسخگویی.. من از جواب اینطور برداشت کردم که که اگر صحبتها با جنس مخالف محرک شهوت نباشند بلا مانع است و این در مورد گذاشتن عکس از خود در سایتهای اجتماعی نیز صادق است ..اما سوالی که برایم مجدد پیش آمد مشغول کننده ذهن بود1- اینکه افراد زیادی هر عکسی را از جنس مخالف به دیده شهوتشون نگاه میکنن آیا در این صورت تقصیر گناه باز هم بر ذمه ماست؟
2- در مورد چت کردن هم این مساله وجود دارد

rezvaneee;440143 نوشت:
سلام مجدد و تشکر از کارشناس محترم بابت پاسخگویی.. من از جواب اینطور برداشت کردم که که اگر صحبتها با جنس مخالف محرک شهوت نباشند بلا مانع است و این در مورد گذاشتن عکس از خود در سایتهای اجتماعی نیز صادق است ..اما سوالی که برایم مجدد پیش آمد مشغول کننده ذهن بود1- اینکه افراد زیادی هر عکسی را از جنس مخالف به دیده شهوتشون نگاه میکنن آیا در این صورت تقصیر گناه باز هم بر ذمه ماست؟
2- در مورد چت کردن هم این مساله وجود دارد

با سلام و عرض ادب

1.اگر یقین به مفسده و تحریک شهوت می رود باید اجتناب نمایید اما درصورتیکه نمی دانید و با یقین به عدم تحریک و عدم مفسده عکسی را بگذارید اما کسی با شهوت نگاه کند گناهی برعهده شما نیست.
2.در مورد چت کردن هم چنین است.
در این مسائل بهتر است جانب احتیاط رعایت شود.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است