تشخیص اوج لذت جنسی زنان برای جنابت

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تشخیص اوج لذت جنسی زنان برای جنابت

طبق حکم اوج لذت جنسی و خروج همزمان رطوبت برای زنان حکم جنابت داره
ولی مشکل همسر من(من مرد هستم) تشخیص همین مورد هست
ایا از لحاظ شرعی تشخیص اوج لذت نشانه هایی دارد و این موارد چیست ?

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

Hmm;437585 نوشت:
طبق حکم اوج لذت جنسی و خروج همزمان رطوبت برای زنان حکم جنابت داره
ولی مشکل همسر من(من مرد هستم) تشخیص همین مورد هست
ایا از لحاظ شرعی تشخیص اوج لذت نشانه هایی دارد و این موارد چیست ?

با سلام و عرض ادب

درصورتی که نزدیکی صورت بگیرد درهرحال غسل جنابت بر زن واجب است حتی اگر لذتی نبرد اما اگر بدون دخول و نزدیکی،خانم یقین کند به اوج لذت جنسی رسیده غسل واجب است و تشخیص اوج لذت جنسی برعهده خانم است و یک حالت نفسانی است که ملاکش این است که در آن حالت آتش شهوت فروکش کند و نیاز جنسی برطرف شود و به نظرمقام معظم رهبری و مشهور مراجع اگر یقین به این حالت اوج لذت جنسی نداشته باشد غسل جنابت واجب نیست.

استفتائات مقام معظم رهبری

سلام عذرمیخوام.
آیت الله سیستانی نظر دیگه ای دارند.
ایشون میفرمایند:
مسأله 345 ـ اگر رطوبتى از انسان خارج شود و نداند منى است يا بول يا غير اينها، چنانچه با شهوت و جستن بيرون آمده و بعد از بيرون آمدن آن بدن سست شده، آن رطوبت حكم منى را دارد، و اگر هيچيك از اين سه نشانه يا بعضى از اينها را نداشته باشد، حكم منى را ندارد. ولى در مريض لازم نيست آن رطوبت با جستن بيرون آمده باشد، و در موقع بيرون آمدن بدن سست شود، بلكه اگر با شهوت بيرون آيد در حكم منى است. و رطوبتى كه از زنها در موقع ملاعبه يا تصوّرات شهوت انگيز در خود موضع احساس مى‏كنند پاك است و غسل ندارد و وضو را نيز باطل نمى‏كند. و امّا رطوبتى كه از زنها با شهوت خارج مى‏شود و به حدى باشد كه صدق انزال كند و لباسها را آلوده نمايد، و معمولاً اين رطوبت در موقعى خارج مى‏شود كه زن به اوج شهوت جنسى برسد نجس و موجب جنابت است. و همچنين است ـ بنابر احتياط واجب ـ اگر به اوج لذت نرسد ولى آب زياد باشد نظير آن چه در حال ارضاى كامل خارج مى‏شود.

ممنون از پاسختون
ما در دوران عقدیم پس دخولی در کار نیست
چون شنیده بودم خانم ها میتونند چند ارگاسم رو طی یک رابطه تجربه کنند گفتم شاید حس جنسیشون فروکش نمیکنه
بعضی وقتا من خودم احساس میکنم به اوج میرسه چون علایمی مثل تند شدن نفس و ضربان قلب و منقبض شدن داره و احساساتی شدن و بعدش هم حس خواب داره ولی خودش شک داره چون میگه حس رضایت اخرش ندارم پس اوج نیست البته در این موارد خودشم دچار شک میشه
و در ضمن میتونم دوباره تحریکش کنم و دوباره همون اتفاقاتی که گفتم دوباره میافته
پس اگه دوباره تحریک بشه یعنی به اوج نرسیده ?
درضمن مرجع هردوی ما رهبری هست

[="#006400"]ممكنه
يك يا دو طرف ميل به ارتباط بيشتر داشته باشند و براي همين منكر قضيه اوج باشند .
مثال ادمي كه از خوردن غذا سير شده اما بر حسب احساس نياز غلط يا طمع ! همچنان ابراز گرسنگي ميكند
كه مطمعنا اين انكار و به اصطلاح سيري ناپذيري در بلند مدت عواقب ناخوشايندي براي ظرف وجود طرف رقم ميزنه

[="#8B4513"]از طرفي همين بي ملاحظه بودن شخص در رفتار و گفتار
ميتونه نشان از غلبه شهوت بر عقلانيت و كيفيت پايين مراقبتش باشه ...[/]

طبيعتي كه من ديدم و درك كردم ميگه اوج هر لذتي ممكنه فقط يك ثانيه شما رو در اون حالت ذهني غرق و مست كنه
مدت لذتي كه بعد ازون ميبريد به كيفيت نيت كار و دقت شما در مراقبت از لحظه هاي خوب بستگي داره ...

[="#000080"]بعد از مشاهده نشانه ها ديگه طرف موظف به انجام واجباتش ميشه
حتي اگر ذهنن چنين چيزي رو قبول نداشته باشه ..[/]

شايد بايد اينطور گفت كه لازم است
تا با هوشياري كامل به جسم رسيدگي كنه تا لااقل ذهن ازون حالت مستي و شهواني خارج بشه
كه خداي ناكرده در برخورد با ديگران اين حالت نگاه يا صدا يا بوي نجاست (هر چند نامحسوس) در وجود و رفتار مشاهده نشه .
[/]

البته فلسفه و حسن هر غسل خيلي بيشتر و كاملتر ازين چيزاييه كه به زبان مثال عرض كردم .

Hmm;437940 نوشت:
ممنون از پاسختون
ما در دوران عقدیم پس دخولی در کار نیست
چون شنیده بودم خانم ها میتونند چند ارگاسم رو طی یک رابطه تجربه کنند گفتم شاید حس جنسیشون فروکش نمیکنه
بعضی وقتا من خودم احساس میکنم به اوج میرسه چون علایمی مثل تند شدن نفس و ضربان قلب و منقبض شدن داره و احساساتی شدن و بعدش هم حس خواب داره ولی خودش شک داره چون میگه حس رضایت اخرش ندارم پس اوج نیست البته در این موارد خودشم دچار شک میشه
و در ضمن میتونم دوباره تحریکش کنم و دوباره همون اتفاقاتی که گفتم دوباره میافته
پس اگه دوباره تحریک بشه یعنی به اوج نرسیده ?
درضمن مرجع هردوی ما رهبری هست

با سلام و احترام

تشخیص خود خانم ملاک است و تاوقتی یقین به اوج لذت و خروج رطوبت همزمان با آن نداشته باشند غسل جنابت واجب نیست.

همواره به سلامت باشید

با سلام

اگر بعد از غسل جنابت متوجه رطوبت بشیم آیا رطوبت خارج شده ادامه منی و نجسه و باید دوباره غسل کرد؟ یا نه؟
سوال دیگم اینه که وقتی دوغسل همزمان بر گردنت باشه مثلا حیض و جنابت باید هردو غسل انجام بدی یا صرفا با مثلا غسل حیض پاکی و نیاز به غسل دیگه ای نیست؟

مرجع تقلید: مرحوم آیت ا... لنکرانی
ممنون

setareh67;617637 نوشت:
با سلام

اگر بعد از غسل جنابت متوجه رطوبت بشیم آیا رطوبت خارج شده ادامه منی و نجسه و باید دوباره غسل کرد؟ یا نه؟
سوال دیگم اینه که وقتی دوغسل همزمان بر گردنت باشه مثلا حیض و جنابت باید هردو غسل انجام بدی یا صرفا با مثلا غسل حیض پاکی و نیاز به غسل دیگه ای نیست؟

مرجع تقلید: مرحوم آیت ا... لنکرانی
ممنون

با سلام و عرض ادب

اگر مورد سوال خانم باشد و بعد از غسل جنابت ترشحی خارج شود که یقین به نجاست آن ندارید پاک است و تکرار غسل واجب نیست.
هر دو غسل را نیت کرده و یک بار عمل غسل را انجام می دهید.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است