دانشجوی امروز . . . دانشجوی دیروز. . .

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانشجوی امروز . . . دانشجوی دیروز. . .

سلام به تمامی دوستان و کارشناسان محترم اسک دین

به نظر شما بین دانشجوهای الان ما و دانشجوهای گذشته چه تفاوت هایی هست؟؟

چه چیزایی بینشون عوض شده و تغییر کرده؟؟

از نظر علمی ، اخلاقی و... نسل های گذشته با الان چه فرقی داشتن؟؟

خوشحال میشیم نظر دوستان رو بخونیم:Kaf:

بفرماییییییید:Gol::ok:

سلام
به نظر من تنها چیزی که باعث شده بین دانشجوهای امروز و دیروز تفاوت بذاریم اینه که امروز تعداد و تنوع دانشجوها خیلی بیشتر از گذشته شده و در یک مقایسه کلی، دانشجوهای امروزی نسبت به دانشجوهای قدیمی از نظر علمی عقب تر هستند.
اما اگر واقعیت رو ببینیم الان هم فرقی نکرده. قشر نخبه و درسخون ما از نظر علمی فرق زیادی با قدیمی ها نکردند.
تفاوت عمده امروز با دیروز هم اینه که دیروز هر جوونی که استعدادش رو توی چیز دیگه به جز درس خوندن میدید دنبالش رو میگرفت، ولی امروز همه میرن دانشگاه و متأسفانه همه دانشگاهی نیستند.

[="Times New Roman"][="Black"]دانشجوی دیروز از نظر علمی خیلی از دانشجوی امروز جلوتر هست..
ولی دانشجوی دیروز به هیچ وجه مشکلات روحی و روانی دانشجوی امروز رو نداره..
دانشجوی دیروز کمبود امکانات داشت . لباس ساده داشت . اما فکرش آزاد بود . آرامش داشت .
اون موقع اگر کسی دنبال دختر میرفت منزوی میشد . چون همه دنبال درس بودن . اما امروز اگر دنبال دختر نری منزوی میشی..( بشی به درک . قرار نیست که بخاطر مردم هم رنگ جماعت بشی..:Narahat: )
اما اگر دانشجوی امروز مشکلات روحی و روانی نداشت . خیلی می تونست پیشرفت کنه . خیلی بیشتر از خیلی..:Gol::Gol:
[/]

قبلا دانشگا دانشگا بود دانشجو هام دانشجو!
الان دانشگا بنگاه کاریابی است و کسایی هم که میرن دانشگاه واسه این میرن که یه مدرک بگیرن شاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااید!تونستن کار پیدا کنن!!!(بهشون بگی بهت کار میدیم با یه حقوق خوبو...نمیخواد درس بخونی دو نفشونم نمیمونه!همه انصراف!)

سلام

به نظر بنده رفتارهای 1 جوان ریشه در خیلی مسائل داره : قبل از هرچیز خانواده ها مسئول هستن...

و بعدهم مسئولینی که مسئولن...که مسلماً اول از همه همون مدرسه هست...

و صدالبته خود ِ فرد بالغ و عاقل هم مسئول رفتارهای خویش...

کاش " فرهنگ " درست رو یاد جوونها میدادن...

کاش آداب صحیح معاشرت رو یاد بدن...

کاش جوونها متوجه باشن دانشگاه یعنی: دانش گاه ؛ هدف از دانشگاه رفتن اول باید مشخص بشه...

کاش " علم آموزی " ، " معرفت " و " پیشرفت" و همینطور " حیا " و " غیرت " مورد توجه قرار میگرفت...

اینها چیزهایی هست که باید هرکس در خودش پیدا کنه _ بعد به فکر جدا سازی و غیره بود!

جداکردن جنسیت ها شاید پیشگیری ِ خوبی باشه، اما آیا رفتار جنسیت ها باهم در جامعه رو درست میکنه؟!

آیا امنیت رو توی کوچه و خیابون و مغازه و از همه مهم تر: "محیط کار- که به هرحال باز افراد در کنار هم قرار میگیرن" برقرار میکنه؟

آیا غیر از اینه که ما دانشجوها باید درست و سالم زندگی کردن رو یاد بگیریم و اون رو به دیگران هم هدیه بدیم؟

باید بعداز دانشگاه، در محیط بعدی که محیط کار و اداره ها هست اونقدر " شعور " رو فرا گرفته باشیم که بتونیم درکنار هم قرار بگیریم

آیا وظیفه " استاد " تنها اومدن سر کلاس و چندخط جزوه دادن هست؟!

+ " انسان " بودن سخته اما ممکنه!

+ یادمون نره امر به معروف و نهی از منکر راه و روش داره...

+ طبق حدیث: بهترین دعوت، دعوت عملی ست... با رفتار خوب ِ خودمون رفتار خوب رو یاد اطرافیانمون بدیم...

+ شاید این صحبتها از نظر عده زیادی ایده آلیستی یا آرمانی باشه! اما حقیقت اینه: باید سعی کنیم تا ارزش ها رو پیاده کنیم...

یا علــی مدد :Gol:

دانشجوی که دانشجو نباشه دانشجو نیست:khandeh!:

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]سلام علیکم
تاپیک راجع به تعدد جنسیت ها تو دانشگاه ها نیس، خواهشاً مرتبط با هدف استارتر، صحبت بشه تا به حاشیه نریم
وگه نه تو حاشیه بزنین من میگم اصن سه جنسیتیش بکنیم!! منتها در سه شیفت!!:khandeh!:

جدای از شوخی، کلیت نظرات گفته شده در دوسه پست اول تقریباً ذهنیات منو هم منتقل کرد
و پریسا خانوم هم یه جمله ی قصار گفتن که امیدوارم جدای از شوخی،مفهومش رو فهمیده باشیم. یه استاد بی مزه داشتیم سال اول بهمون میگفت الان فضای دانشگاه ها فرق کرده، دیگه الان دانشجو نمیگن به شما ، می گن دانش، جو(جو اینجا مراد، همون نام محصولی از غلاته!!)

خدایی روحیه ی جویندگی دانش از دانشگاها رفته و همه چی حتی تو دانشگاهای خوبش، فرمالیته اس.
روحیه نخبه پروری نداریم و حتی تمایل به پیشرفت بیشتر هم چندان از خود دانشجوها نمیجوشه. این نخبه هام که هستن خودشون بزور راه خودشون رو پیدا کردن (بعضیام مث بنده دلسرد شدن و بی خیال دانشمند شدن،شدن:khandeh!:)[/]

حال روز استاد و دانشجو (پایان ترم)

سلام به همگی دوستان

خوشحالم از اینکه تاپیک شلوغ شد

این سوال توی ذهنم بود و دوس داشتم نظرات دوستان رو هم بدونم

ولی یکم بجای اینکه به موضوع بپردازند به حاشیه رفتن:Gig:

دانشجو مؤذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود / شهید بهشتی

به عنوان کسی که در دو نسل (با اختلاف زمانی 20 سال) به دانشگاه رفته(_لیسانس و فوق لیسانس)
دانشجو ها زیاد فرق نکرده اند ولی :
قبلا دانشجو اهل پیچوندن بود . استاد اصرار داشت که کلاس پر بار باشه و دانشجو باید دانش را بجوید
ولی امروز: هم دانشجو و هم استاد اهل پیچوندن شدن!
شوخی نمی کنم عین واقعیته!(متاسفانه)
ولی از وقتی که پدیده کپی پیست کشف شده تا دلتون بخواد مقاله (علم!) تولید می کنیم ولی دریغ از یک "عمل"!

[="DarkGreen"]سلام و عرض ادب

قابل توجه دوستان گرامی

پست دوستانی که در مورد تفکیک جنسیتی دانشگاه ها در اینجا بحث کرده بودند و باعث انحراف موضوع از عنوان اصلی شده بود :read: به تاپیک زیر منتقل شده (توجه بفرمایید منتقل شده پاک نشده )

http://www.askdin.com/thread14324-4.html

سر بلند و پیروز باشید[/]

اینکه دانشجوهای قدیم بهتر از دانشجوهای جدیدند رو اصلا قبول ندارم.

اگر بخوایم این دوتا رو با هم مقایسه کنیم باید منصفانه به این قضیه نگاه کنیم.

تفاوت های زمانه

تفاوت فرهنگ آن روز و فرهنگ این روز

امکانات

پیشرفت علم

اساتید

تعداد دانشجوها

مثلا اینکه بگیم اون موقع غیرمذهبی ها کم بودند باید بگیم بله کم بودند ولی به نسبت کل دانشجوها . الانم اگر نگاه کنید دانشجونماها نسبت به کل دانشجوها به همون نسبت کمند ولی چون برخی رفتارهای زننده از بعضی هاشون دیده میشه بیشتر به چشم میان.

یا اینکه بگیم اعتقادات محکم تر داشتند درس رو رها کردند تا از اعتقاداتشون ، از کشورشون ، از ناموسشون حمایت کنند باید عرض کنم الان هم چنین دانشجویانی داریم .برید خودتون 16 آذر همین امسال دانشگاه های مختلف رو ببینید ولی اینجا در موردش صحبت نکنید که بحث 30یا30 میشه و ....

نمونه بارزش شهدای هسته ای که دانشجوی دیروزند و ما امروزه دانشجویانی داریم که در عرصه های مختلف به یافته های بزرگی رسیدند مثل جوانانی که در پژوهشگاه رویان کارهای بزرگی انجام میدهند و خیلی موارد دیگر...

بی انصافیه که به خاطر کوتاهی یک عده و دانشجو نما بودن عده ای همه دانشجوها رو زیر سوال ببریم

hamid40;440675 نوشت:
ولی امروز: هم دانشجو و هم استاد اهل پیچوندن شدن!
شوخی نمی کنم عین واقعیته!(متاسفانه)[/qu

واقعا واقعیته

حرف حق که جواب نداره!

دقیقا این روزا نمی دونم چی شده بیشتر استادا یا نمیان یا وقتیم میان

میگن بچه ها موافق هسید تمومش کنیم ( کلاس 3 ساعته رو 3رب ساعت!!:Moteajeb!:)

من نمیدونم این حقوقایی که میگیرن حلاله یا نههههههه؟؟؟

:Gig:

سلام

دانشجوی خوب هم داریم و دانشجوی بد هم داریم.

در گذشته ورود به دانشگاه سخت بود و کسانی که زحمت زیاد میکشیدن میرفتن دانشگاه و علاقه داشتن به تحصیل

اما الان مثل دبستان میرن ثبت نام میکنن برای سرگرمی و تفریح و متاسفانه دانشجوی واقعی کم شده

همیجوری
.
.
.

بازدید از بیمارستان روانــــــــــــــــــی...!

به هنگام بازدید از یک بیمارستان روانى، از روان‌پزشک پرسیدم شما چطور می‌فهمید که یک بیمار روانى به بسترى شدن در بیمارستان نیاز دارد یا نه؟ روان‌پزشک گفت: ما وان حمام را پر از آب می‌کنیم و یک قاشق چایخورى، یک فنجان و یک سطل جلوى بیمار می‌گذاریم و از او می‌خواهیم که وان را خالى کند. من گفتم: آهان! فهمیدم. آدم عادى باید سطل را بردارد چون بزرگ‌تر است. . . . . . . .
روان‌پزشک گفت: نه! آدم عادى درپوش زیر آب وان را بر می‌دارد... شما می‌خواهید تخت‌تان کنار پنجره باشد؟

دانشجوی قدیم چون به سختی وبا تلاش وارد دانشگاه میشد به درس میچسبید:reading::reading: ....اما چون الان دانشگاه رفتن راحت شده دانشگاه رو به یلری تلری و خوش گذرونی میگذرونن...:ghash::Lat::doosti::Mosighi::shadi::shad::kafkaf:

شهید علی اصغر پازوکی;442906 نوشت:
همیجوری
.
.
.

بازدید از بیمارستان روانــــــــــــــــــی...!

به هنگام بازدید از یک بیمارستان روانى، از روان‌پزشک پرسیدم شما چطور می‌فهمید که یک بیمار روانى به بسترى شدن در بیمارستان نیاز دارد یا نه؟ روان‌پزشک گفت: ما وان حمام را پر از آب می‌کنیم و یک قاشق چایخورى، یک فنجان و یک سطل جلوى بیمار می‌گذاریم و از او می‌خواهیم که وان را خالى کند. من گفتم: آهان! فهمیدم. آدم عادى باید سطل را بردارد چون بزرگ‌تر است. . . . . . . .
روان‌پزشک گفت: نه! آدم عادى درپوش زیر آب وان را بر می‌دارد... شما می‌خواهید تخت‌تان کنار پنجره باشد؟

سلام

من میگم یه همچین آزمایشی باشه برای گزینش دانشگاه !!

تشخیص بدن که فلانی واقعا با علاقه میخواد ادامه تحصیل بده یا برای خوشگذرونی میره یا همیجوری میره.

موضوع قفل شده است