صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: باید سن ازدواج به 14 سالگی برسد

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41224

باید سن ازدواج به 14 سالگی برسد

قرائتی: باید سن ازدواج به 14 سالگی برسد
    رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت:‌ باید ازدواج را آسان کنیم و میزان مهریه را کاهش دهیم.

باید سن ازدواج به 14 سالگی برسد حجت‌الاسلام محسن قرائتی در همایش تجلیل از پیشکسوتان رجعت به حجاب برتر که امروز چهارشنبه در مجتمع فرهنگی 13 آبان برگزار شد، افزود: باید تلاش کنیم تا هزینه‌های عروسی مانند تالار، گل و لباس عروس به گونه‌ای باشد که جوانان به آسانی بتوانند ازدواج کنند.

وی با تاکید براینکه باید تلاش کنیم غل و زنجیر ازدواج را باز کنیم وگرنه جوانی که سر تا پا شهوت است را چگونه می‌توانیم کنترل کنیم؟ اظهارکرد: به منظور امر به معروف و نهی از منکر می‌توانیم جلساتی تشکیل دهیم و با مشارکت دیگران در این زمینه پیش قدم شویم و در این مسیر استقامت داشته باشیم.
    رییس ستاد اقامه نماز کشور توصیه کرد که هفته‌ای یک کتاب مطالعه کنید و شماره تلفن یک اسلام‌شناس را داشته باشید تا در مواقع ضروری و برخورد با شبهات، بتوانید برای سئوالات خود پاسخ گیرید.
    لیسانس یک ارزش؛ اما داشتن همسر یک ضرورت است
    قرائتی با بیان اینکه برای جلوگیری از اشاعه منکر باید ازدواج ترویج پیدا کند، ادامه داد: چه کسی گفته که افراد قبل از 18 سالگی نباید ازدواج کنند! برخورداری از تحصیلات عالیه مانند اخذ مدرک کارشناسی یک ارزش و فضیلت است، ولی همسر یک ضرورت است و حتی زنان و مردان مسن نیز نیاز به همسر دارند.
    سومین نیاز اساسی انسان داشتن همسر است
    وی افزود:‌ 14 هزار بیمار روانی در تهران داریم که به خاطر تنهایی بیمار شده‌اند. اولین نیاز بشر، اکسیژن؛ دومین نیاز آب و سومین نیاز لباس است و طبق فرمایش قرآن، همسر لباس است.
    قرائتی با تاکید بر ضرورت کاهش سن ازدواج، گفت: لازم است سن ازدواج به 14-13 سالگی کاهش یابد، چرا که شیطان از دو راه نفوذ می‌کند. اولی غفلت و دومی شهوت است که با نماز می‌توان از غفلت جلوگیری و با ازدواج از شهوت پیشگیری کرد، بنابراین اگر فرزندان ما به این دو مقوله بپردازند، تا 95 درصد مصون می‌مانند. با توجه به قرآن کریم در می‌یابیم اگر فرد در بزرگسالی ازدواج کند، نصف دین او و اگر در سنین پایین‌تر مانند 17 سالگی پیوند زناشویی ببندد، دو سوم دین او حفظ می‌شود.
    وی درباره تبعات بی‌حجابی و خودنمایی برخی زنان در جامعه،‌ اظهار کرد: هنگامی که مرد در طول روز بارها در مواجهه با زنان بی‌بند و بار قرار می‌گیرد، ممکن است زندگی‌اش با همسرش به هم بخورد.
    قرائتی افزود: هنگامی که مرد با زن بی‌بند و بار مواجه می‌شود، به او توجه می‌کند و ممکن است به او علاقه‌مند شود، برای دستیابی به علاقه‌اش با او رابطه پیدا می‌کند و گاهی این رابطه به فحشا و زنا کشیده می‌شود.

نقد و نظر کارشناس سایت استاد حامی در مورد دیدگاه کابران و تبیین نظر استاد قرائتی را در اینجا مشاهده کنید

2. صلوات ها 23

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

باید سن ازدواج به 14 سالگی برسد

کارشناس بحث: استاد حامی
    قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک نسبت به ارسال مطلب اقدام نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز بحثهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸ در ساعت ۱۰:۵۴

5. صلوات ها 7

علاقه
    هیئت-راهیان نور-بسیج
    نوشته
    115
    حضور
    2 روز 2 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    424

کاملا مخالفم...حاجی شما اول برو دخترایی که سن ازدواجشون گذشته رو شوهر بده بعد از این نظرا بده...
    اگر خدای من آنست که من میدانم...

7. صلوات ها 15

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

نقل قول نوشته اصلی توسط pari114sa نمایش پست ها
    کاملا مخالفم...حاجی شما اول برو دخترایی که سن ازدواجشون گذشته رو شوهر بده بعد از این نظرا بده...
    اگه زنهای ترشیده ببینن دخترهایی که نصف اونا سن دارن دو تا بچه تو بغلشونه مجبور میشن بالاخره از خر شیطون بیان پایین.

9. صلوات ها 15

نوشته
    156
    حضور
    6 روز 14 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    795

آخه یعنی چی که ازدواج یه ضرورته؟؟؟؟؟؟؟
    مگه ما که عمری تنها زندگی کردیم روانی شدیم؟!!!
    به نظر من که انسان در هیچ مقطعی از زندگی به همسر یا هیچگونه جنس مخالفی نیاز نداره و تنهایی راحت تر و باآرامش تر میتونه زندگی کنه.
    آیا مگه آدم سالم دیوانس که به خاطر هیچ و پوچ خودشو بندازه تو هجل؟!!که چی بشه مثلا؟

11. صلوات ها 5

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

نقل قول نوشته اصلی توسط علی نمایش پست ها
    اگه زنهای ترشیده ببینن دخترهایی که نصف اونا سن دارن دو تا بچه تو بغلشونه مجبور میشن بالاخره از خر شیطون بیان پایین.
    یه کم شوخی تند و تیزی بود
    همه ترشیده ها بخاطر سخت گیری به اینجا نرسیدن!

وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

13. صلوات ها 19

علاقه
    دین - علم - سیاست - شطرنج
    نوشته
    300
    حضور
    13 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    1720

سلام.
    اینکه ازدواج یه ضرورته شکی نیس.
    همون خدایی که ما رو خلق کرده گفته براتون همسرانتون رو آرامش قرار دادیم!
    طبیعتا" ادواج سختی هایی هم در پیش داره ولی همیشه سختی هاست که به زندگی هدف میده. همیشه یه نیازی بوده که رفتیم دنبالش تا برطرفش کنیم.
    اما اینکه سن ازدواج باید 14 سالگی بشه با این نظام آموزشی و نظام اشتغال و ... حالا حالاها رویاست!
    ویرایش توسط felfely : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷ در ساعت ۱۹:۲۰
    این روزها، خیلی به آن روزها فکر می کنم.
    شما چطور؟
    (یادداشت های کاربری من - صفحه 3 - نوشته دوم)
    منتظر نظراتتون هستم.

یادداشت های کاربری من (23 نوشته)

شهید محمّدرضا رمضانی چمازی

15. صلوات ها 15

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,394
    حضور
    378 روز 21 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    13862

من خیلی آقای قرائتی رو دوست دارم . اما اینجا رو انگار نفسش از جای گرم در میاد..
    من برم خواستگاری بگم فعلا دانشجو هستم . تکلیف سربازیم روشن نیست . دستم توی جیب پدرمه . ولی خوب اهل کار و تلاش هستم . ورزش زیادی میکنم و اهل هیچ دود و دم و این برنامه ها هم نیستم . بهم میخندن . کی واسه این چیزا ارزش قائله؟
    الان تا بری خواستگاری اول از همه میگن سلام علیکم خونه - ماشین - کار - در آمد ؟
    بعدشم با متخصصین فامیل چند جلسه مشاوره میزارن که مهریه رو چقدر بزنن که دختر گلشون جلو شمسی خانوم و اقدس خانوم کم نیاره و رو سفید بشه . به نظرم حرمت ازدواج شکسته شده .
    دو نفر میخوان مثل انسان برن سر خونه زندگیشون این همه مسخره بازی سر هر دوتاشون در میارن . ول کن بابا ازدواج کیلو چنده . فعلا مجردی خیلی بهتره..

تولدی دوباره

17. صلوات ها 21

علاقه
    الله و چهارده معصوم و دوستان آن ها
    نوشته
    1,527
    حضور
    75 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4592

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    حقیر با نظر استاد قرائتی کاملاً موافق هستم.ولی هیچ وقت نباید آن چیزی که هست و آن چیزی که باید باشد را یکی گرفت.در اینجا آن چیزی که باید باشد،حرف استاد قرائتی است.ولی در شرایط فعلی،نمی توان این مسئله را یک دفعه عملی کرد.عوامل متعددی در این مسئله نقش دارند.برای مثال درک شخص از زندگی مشترک.اگر این درک تا 14 سالگی به آن نقطه مطلوب رسید،آنوقت این ایده عملی می شود.ولی متاسفانه فعلاً نمی شود و مقدماتی نیاز دارد.برای مثال تغییر مطالب آموزشی و فرهنگ سازی برای آن که افراد در سنین پایین معنی زندگی مشترک را بفهمند.
    بنده دیده ام پسر و دختر دبیرستانی که با هم دوست بوده اند قبل ازدواج و الان ازدواج کرده اند.منتهی به دلیل همان دوست دختری و دوست پسری،درک صحیحی از زندگی مشترک و اهداف آن ندارند و در همان روز اول دعوایشان شروع شد (آن هم سر یکسری مسائل بیهوده) و وسایل خانه را به سمت همدیگر پرت کردند.

مسئله بعدی فرهنگی است که در جامعه ما درباره ازدواج وجود دارد.به این صورت که پدر و مادر پسر حاضر نیستند تا زمانی که پسرشان تحصیلات،کار،خانه و ... ندارد،برایش به خواستگاری بروند.پدر و مادر دختر هم در طرف مقابل می گویند ما نمی توانیم به کسی که هیچ چیزی ندارد اطمینان کنیم و دخترمان را بدهیم دست او که البته طرفین تا حدودی حق دارند.ولی از این مسئله غافل هستند که اگر شعور و درک درست از زندگی به دست بیاید،این مشکلات حل می شوند و کسی که از زندگی مشترک درک درستی دارد،برای کار و تحصیلات و داشتن منزل و ... اقدام خواهد کرد.ولی چه بسا کسی درک صحیحی از زندگی مشترک نداشته باشد،ولی بهترین ماشین و خانه و امکانات را داشته باشد.واضح است آن کسی که درک درست دارد،ولی امکانات ندارد خیلی جلوتر است.لذا اصل با داشتن درک است،نه امکانات.
    پس نگرش خانواده ها باید در اینجا عوض شود و نباید سر داشتن امکانات سخت بگیرند،باید سر عقاید و شعور فرد سخت بگیرند.

اگر سن ازدواج اینطور شود،بسیاری از مشکلات حل می شوند.انحرافات جنسی به سمت صفر می رود،بی حجابی تا حدود فوق العاده زیادی کمتر می شود،بازدید جوانان و نوجوانان از سایت های ضداخلاقی و مستهجن کمتر می شود و به طور کلی جامعه به سمت یک آرامشی در این زمینه می رود.ضمن این که ارتباط نسل ها آسانتر می شود.چون فاصله بین پدر و مادر و فرزندان کم می شود و لذا پدر و مادر فرزندانشان را راحتتر درک می کنند.حقیر فکر می کنم این کار بسیاری خوبی است،ولی مقدماتی نیاز دارد تا انجام شود.

لبیک یا مهدی
    و من الله توفیق
    لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم
    یا لثارت الحسین

19. صلوات ها 12

علاقه
    شهدا،مهنا، استقلالـ ، لواشک
    نوشته
    435
    حضور
    6 روز 2 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2705

سلام
    من به عنوان یه دختر 14 ساله میگم که خیلی اشتباهه
    من دارم همسنو سالای خودمو میبینم
    اصلا به بلوغ فکری نرسیدن

همه گويند به تعجيل ظهورش صلوات ‏
    كاش اين هفته بگويند به تبريك حضورش صلوات

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری