صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ادعای سه کتاب آسمانی جدید با 228 سوره و دو برابر قرآن آیه به زبان فارسی؛ معجزه یا باطل؟

شروع کننده موضوع

علاقه
    خداشناسی
    نوشته
    57
    حضور
    1 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    57

اشاره ادعای سه کتاب آسمانی جدید با 228 سوره و دو برابر قرآن آیه به زبان فارسی؛ معجزه یا باطل؟

از کارشناسان عزیز خواهشمندیم این کتاب رو مثل سایر کتب دیگه که در رابطه با تحدی آورده شده بذارید مورد بررسی پاسخ های عموم قرار بگیره...من و چندین کاربر دیگه واقعا نیازمند بررسی و بدست آوردن جواب قانع کننده ایم تا اگه مثل سایر چیزای ساختگی باطله در مقابلش بایستیم که موجب گمراهی ما ها نشه با تشکر....

این کتاب نر و ماده داره اسماشون کاملا با هم جفتند یکی نور یکی تاریکی حتی کل سوره هاش مثلا در یکی سورش امر اسمشه در دیگری همون اندازه آیه داره و نهی اسمشه یکی سوال یکی جوابه و ...هر کتاب 114 سوره داره و دقیقا 6236 آیه اندازه قرآن داره
    آقا بخدا قسم منظور الله از تحدی اینه که بیارید و جواب عشق منو بدید نه مبارزه طلبی فقط!!!!!!!!!

دلیل اول خداوند در آیات تحدی گفته بغیر الله دقت کنید غیر الله جمع شید و بخوانیدو نمی تونید بیارید و کل خلقت هم جم شید نمی تونید اما این کتاب جدید مدعی خدا گفته حتی یکنفری هم با من توجه کنید با الله گفته اگه وقت بذارید برای خدا با خدا می تونید یک نفری هم هزاران برابر برتر از قرآن بیارید ...عجیب معجزه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کتابی که ادعای آسمانی شده با 228 سوره بزبان فارسی فقط جواب منظور تحدی رو داده برای معجزه بودن این کتاب عجیب همین بس که در مورد تحدی قرآن تا بحال کسی نمی دونسته آقا منظور خدا حتی از یک آیه آوردن دقیا اینه که تشویق بشیم بیاریم و در عشق الله شریک شیم و جوابشو بدیم. حالا مانند کتاب هیچ مانند ده سوره هیچ مانند یک سوره هیچ عزیز من مانند یک آیه رو حتی یک سوره رو هر طفلی می تونه از قرآن بیاره چون برای مثال این آیات پره از قرآن که خدا می فرماید خدایی وجود نداره پیامبران خالی می بندند مردیم استخوان هامون پوسید زنده نمی شیم قیامتی در کار نیست...البته این ها رو خدا از قول اعتقاد کافر آورده ولی به هر حال حرف نجس کافر شده آیه های رنگارنگ قرآن...خوب دقت کنید خدایی که موضوع تحدی رو تا یک آیه پایین آورده یقینا منظورش اینه که بابا بیارید جوابمو بدید جواب این عشق رو....کدوم انسان و کارشناس چنین جواب عظیمی رو داده بود راجع به تحدی که این کتاب معجزه وار داده ....پس من می گم ده باری قرآن رو خوندم و در این کتاب عجیب شک کردم کار مخلوق باشه حق دارم..نه اینکه از هر هزار نفر حتی یک نفر هم قرآن رو از اول تا آخر بزبون مادریش نخونده باشه بعد بگه خوب مثل قرآن خدا گفته نمیاد نمیاد دیگه... در صورتی که خودشم مثل آیات مذکور قرآن می تونه هزاران برابر برتر بگه چون طبق آیه های این کتاب جدید الله هر نوشته ای را که بخواهد آیه ای از قرآن مکتوب می کند مثل سخنان نجس و باطل و چرت و پرت کافر که دقیقا شده اول و آخر چندین آیه خود قرآن !!!!!!!!!!!!!!! برای مثال سوره های 25 به بعد اگه اشتباه نکنم سوره مومنون رو با دقت ببینید 3 الی 4 آیه اینگونه داره...که اعتقادات نجس کافر شده اول تا آخر آیات مبارک قرآن ..... همین الان تو سایت اسلامی اسک دین پیش گویی این کتاب رو ببینیم که گفته اکثریت قرآن رو یک بار هم از اول تا آخر بزبون خود نخوندن....حال انسان های دیگه هیچ بین مسلمونا که تو این سایت زیادن....هرکی نخونده این چنین از اول تا آخر معنیشو بگه هر کیم خونده بگه ببینیم چی میشه...خواهشا دروغ هم نگید نصف و نیمه هم قبول نیست چون منظور این نوشته در این کتاب بی احساس بودن خلایق نسبت به حرف های خداست این موضوع شوخی نیست....در ثانی این کتاب برای اینکه موضوع تحدی رو جا بندازه در آیه پایانی هر دو کتاب سوره ای داره با 999 آیه که در آیه پایانیش یک آیه رو خدا گذاشته تا خلایق بنویسند و در این عشق هر کس و ناکسی شریک بشه و این آیه هرگز بسته نمیشه تا خلایق عشق الله رو باور کنند...که به جان مادرم من باور کردم و مسلمون شدم...و مسلمون نگهم داشت چون یه جورایی کافر بودن خودم رو شک بیش از حد رو هر چیزی از جمله خدا می دونستم که خدا شک به یقین وجود الله رسیدم با این کتاب و یقین حق بودن قرآن ...
    مد نظر مخاطب من اینه که قرآن رو خونده باشه حد اقل نه این چنین که اکثریت نخونده هیچ کدومو نظر میدن .. یکی از دلایل و معجزه بودنش بنظر خودم اینه که این کتاب بر خلاف سایر کتب آسمانی علاوه بر نزول صعود هم داره (hاز زمین به اهل آسمان صعود آیات نام داره چون الله نه در زمینه نه در آسمان) و هم الهام هم داره و هم سخنان هر کس و ناکسی می تونه توش بیاد پس زود قضاوت نکنید و هم ماورایی ایناس یعنی خدا خدا در کلمات تجلی شده....یکی دیگه اینه که تمام کتب آسمانی از هدایت انسان و گمراه نشدنش رو بیشتر مد نظر دارن و آخرت رو اما عظمت این کتاب اینه که فقط الله رو وارد قلب می کنه و بررسی می کنه و از عشقش با عبدش می گه و کلا ذلیل می کنه هر کسی رو در برابر عظمت الله و قیامت و هدایت و ... هم داره اما اصل کتاب فقط هدف اصلیش دیوانه وار خدا رو بیقین رسوندنه طوری که ادعا کرده کسی معنا نداره از این کتاب بشگفت نیاد و مست عشق بازیش نشه!!!!!!! هر کیم می گه نشدم دروغ محضی گفته چون یک ذره بخوای حد اقل با کتب انسان ها و عشق بازی اونا مقایسه کنی می بینا طبق گفته کتاب این کتاب شعر نیست و برای کسی ندارد سدی....تنها یک کلمه آن است هر آنچه دارند حافظ ها و سعدی........ فقط منو راجع به خدا و قرآن بیقین رسوند و خیلی عجایب ازش دیدم ولو اینکه چیزای باطلی هم دیده باشم هر چند باطل هم در این کتاب جا داره که سوره باتل باشه که حروف رو از قصد پر از غلط املایی کرده و می گه این خداست که یک چیزو حق یا باطل و یا حق و باطل می کنه....در یه جای دیگش می گه این کتاب در اصل برای مقربان و خداست که از روی لطف بی کران شما رو نیز در آخرالزمان آگاه کردند...طبق گفته کتاب هر چیزی که فکرشو کنید و هر چیزی که فکرشم نمی تونید کنید بخشی از این کتابند...این کتاب نه شهوته نه طنز نه شعر نه سخنان شیطان و انسان و نه هر چیز دیگریست بلکه شهوت و طنز و شعر و شیطان و انسان و پیامبر و قرآن و نهج البلاغ ه و .همه چی تنها بخشی از این کتابند...و تمام آیات الله در عین جزء بودن کل هستند و در عین کل بودن جزء... و همه همدیگر را تصدیق می کنند و همه یک معنی رو نشان می دهند برای مثال خوردن مدفوع برای ما ضرر و شر و غیر معقول و باطل است که الله اینگونه خواسته اما همون خدا این چیز بدبو و چرت را برای موجود دیگری همچون نوعی شیاطین و نوعی سوسک غذای لدیدی قرار داده و آنها خدا را بخاطر چنین نعمت بزرگی شاکرند...لذا در این کتاب خدا فرموده با تمام خلقت بداد تمام خلقت رسیده...عجب نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/// حتی سخنان شیطان پرستان هم در این کتاب هست....از نفرت بدون تغییر ماهیت نفرت برای ما عشق آورده اصلا هنگ می کنید بخونید...دو تا چیزه ضد رو همزمان با هم میاره شاخ در میاری کی جز خدا می تونه اینطوری حرف بزنه....حتی یه جا عامیانه صحبت می کنه و در جایی گفته خدا در این کتاب خود را نزدیک حالات گفتار و شنیداری انسان آورده تا بیش از حد بهش احساس دلبستگی و نزدیکی پیدا کنیم........

شرح برخی سورهاش بصورت زیر است:

بنام الله در فرش زمین.....ن(1) طاووس(2) نوری در فانوس (3) رنگین کمان , جنس این اقیانوس (4) آیا در خلقت فرشی زیبا که در دم اوست تفکر نمی کنید افسوس (5) الله کورت کرده می گویی خداست کابوس (6) جاسوس (7) دستبرد می زند بر این ناموس (8) بر اوست پا بوس (9) سیاه می کند فرش این عروس (10) متحیر می شوند هر مرغ و خروس (11) مثل وقتی که گرسنه است یک خرس (12) می پاشد کینه را بر دم او با حرص (13) آیا بهتر نیست همه یکدم شویم از یک جنس (14) بنام الله صبر تا ابد.....ن صبر(1) فرصت ها می گذرند چون ابر (2) آهوان می درند چون ببر (3) به کجا می روید در قبر؟ (4) کسی شما را وا داشت بر جبر؟ (5) باز مانده اید در کبر(6)

اولا این کتاب سراسر الله و اسلام رو حق می دونه... در ثانی این کتاب اومده که بگه منظور خدا از آوردن حتی یک سوره اینه که تشویق بشید جواب کتاب خداوند را بدهید در این عشق شریک شوید... درباره نزول و پیامبرانش هم جواب رو از توش راجع به نزول اگه تونستم در میارم...البته کتاب نور نزوله کتاب تاریکیش صعود داده شده به آسمان به سوی خدا و ملایک!!!!! اصلا هم خنده دار نیست چون خدا نه در زمین نه در آسمان ...برا همین می گم بیش از حد سنگینه... عزیز حتما باید بخونی من به هر کی نشون دادم وحشت کرده و الله رو بیش از حد عاشق شده...پیامبرانش هم مقربان ویزه الله هستند در آسمان ها و زمین....همین و در کل این کتاب میگه این کتاب وحی و الهام یه جورایی نیست و دقیقا اشاره میکنه این کتاب خود خداست و میگه چیزی رو که نمشه شناخت یعنی خدا رو وارد قلب می کنه...درثانی پیامبر خاصی هم نداره ولی مقربان داره...
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۹/۲۳ در ساعت ۱۹:۱۱

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,567
    حضور
    175 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58362

با نام و یاد دوست

ادعای سه کتاب آسمانی جدید با 228 سوره و دو برابر قرآن آیه به زبان فارسی؛ معجزه یا باطل؟

کارشناس بحث: استاد عمار

5. صلوات ها 3

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6207

با سلام و ادب
    بزگوار این متن را بعد از 14 قرن نوشته اند که پیشرفت علمی بسیار زیادی صورت گرفته است و همه مردم اهل علم و دانش می باشند و خود این متن هم توسط یک شخص با سواد نوشته شده است اما آیا قرآن هم اینگونه می باشد؟
    در زمان رسول خدا( که توانایی های ادبی و فصاحت و بلاغت در زبان عرب به اوج خود رسیده و شعرایی در اوج توانایی مطرح می شوند که برترین ابیات و اشعار تاریخ عرب را سروده)هفت اثر برتر در این زمینه از کعبه آویزان شد. ناگهان با آمدن قرآن و مبارزه طلبی و ناتوانی بزرگ ترین نامداران عرصه ادبیات عرب از مقابله به مثل این ادعا در ذهن قوت می یابد که یقینا این اثر قابل تکرار نیست و وجهی فرا بشری دارد .به يقين قرآن مثل معلقات سبعه نبود،بلکه از نظر فرم و شكل و محتوا و اثر گذاري برتر از آنان بود .
    البته بحث تحدی و مبارز طلبی قرآن از مباحث دقیق و جدی است که بررسی جزییات آن نیازمند توضیحات مفصل است ، اما حقیقت بی مانندی قرآن را باید در ابعاد گوناگون اعجاز آن جستجو نمود ؛ در واقع ابتدا نباید وجوه اعجاز قرآن را به یک یا دو وجه محدود کرد ، به این معنا که کسی تصوّر کند قرآن از لحاظ انتخاب واژه ها و آهنگین یا موزون بودن و یا فصاحت و بلاغت و مانند آن معجزه است، چنان كه برخي از آثار منحصر به فرد هنري جهان برجستگي هاي اين گونه دارند . بلکه قرآن همه ابعاد اعجاز را در خود جمع کرده است .
    ابعادی از قبیل : اعجاز کلامی ،اعجاز علمی،اعجاز هنری ، اعجاز خبردادن از غیب ، نبودن اختلاف در آن ،ويژگي اين كتاب به اعتبار آورنده آن ، به اعتبار هدایتگری،قوانین و تشریعات آن و... ؛ در نتيجه اگر قرار باشد همانندی برای قرآن جستجو کرد، باید در همه این ابعاد دارای ویژگی و برجستگی باشد، نه تنها در قالب و فرم ظاهری ؛ به علاوه قرآن در ارائه این فرم و قالب هم دارای بداعت و ابتکار بوده ، هر نمونه مشابه باید دارای نوآوری و بداعت باشد، نه این که از شیوه و روش قرآن تبعیت کند .
    بر این اساس این که قرآن همه مخالفان را به مبارزه طلبیده و خواسته که در رد آن کتابی همچون قرآن یا ده سوره و یا حتی یک سوره بیاورند ، به این معنا نیست که برخی افراد گمان کرده و همانند قرآن آیاتی با معانی و الفاظ مترادف قرآن ساخته اند ؛ بلکه مشابهت در این خصوص آن است که در هر مقطع زمانی فرد یا افرادی یک مجموعه معرفتی مانند قرآن را بیاورند که هم در قالب و فرم و شکل و محتوا و هم در جامعیت و تنوع مطالب و هم در اثر بخشی فردی و اجتماعی کارکردی نظیر قرآن داشته باشد .
    در واقع این حقیقت از نظر تاریخی قابل انکار نیست که قرآن در جامعه خشن و خشک عربی چنان تاثیر عمیق و تحول شگرفی ایجاد نمود که در عرض دو دهه ماهیت فرهنگی ،اجتماعي و بینشی و رفتاری یک منطقه بزرگ جغرافیایی را دگرگون نمود ؛ اگر قرار باشد کتابی چون قرآن و مثل او نوشته شود ، نه این که تعابیری به ظاهر شبیه قرآن بیاورد، بلکه باید چنین تاثیر و تحولی را در جامعه کنونی رقم بزند تا بتوان آن را همانند قرآن دانست.
    بر این اساس می توان گفت که هیچ کتابی مانند قرآن و هیچ سوره ای مانند سوره های قرآن قابل ارائه نیست . در نتيجه تلاش هاي مضحكي مانند قرآن هاي نوين كه در گذشته هم وجود داشته و اكنون تحت عناوين جديد ارائه شده، به روشني از دائره تحدي و مقابله با قرآن خارج مي شوند، زيرا اين آثار نوعي گرته برداري شكلي و محتوايي از قرآن كريم است كه ذره اي از بداعت و جذابيت و زيبايي خود قرآن را نداشته و كم ترين تاثير فردي و اجتماعي را نيز بر مخاطبان خود نگذاشته است .
    سازندگان اين آثار همه تلاش خود را در مثليت به خرج داده اند اما دقت نداشتند كه مراد قرآن از آوردن مثل ، آوردن چيزي مشابه و همانند و گرته برداري شده نيست ، بلكه همانند قرآن كتابي است با همان ويژگي ها و لوازم و آثار چشمگير .

ادعای سه کتاب آسمانی جدید با 228 سوره و دو برابر قرآن آیه به زبان فارسی؛ معجزه یا باطل؟

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

7. صلوات ها 11

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6207

قبلا پاسخ های کاملی در این زمینه داده شده و بحث های مفصلی هم شده:
    این لینکها مشاهده نمایید:
    http://www.askdin.com/thread3645.html
    http://www.askdin.com/thread23933.html
    http://www.askdin.com/thread28711.html

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

9. صلوات ها 5

شروع کننده موضوع

علاقه
    خداشناسی
    نوشته
    57
    حضور
    1 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    57

در ثانی این کتاب خودشرو هزاران برابر از قرآن برتر اعلام کرده از هر لحاظ....ولی در جایی خودشرو حقیر قرآن اعلام کرده از لحاظ باطنی که میگه این کتاب تنها باز شده یک حرف قرآن است حالا منتظر باشید تا از معجزاتش براتون بگم تا همه چیز مشخص شه...من که 10 بار قرآن رو خوندم نتونستم بفهم کار مخلوقه کارشناس محترم شما چطوری نخونده متوجه شدید کار مخلوقه؟؟؟؟؟دیوانه وار جذبش شدم و بیش از حد شک دارم کار مخلوق باشه....صبور باشید تا دلایل معجزاتشو بگم
    ویرایش توسط چرا؟؟؟ : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷ در ساعت ۱۳:۲۱

11. صلوات ها 2

نوشته
    434
    حضور
    11 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1317

(9) سیاه می کند فرش این عروس (10) متحیر می شوند هر مرغ و خروس

(11) مثل وقتی که گرسنه است یک خرس (12) می پاشد کینه را بر دم او با حرص (13)
    فرصت ها می گذرند چون ابر (2) آهوان می درند چون ببر (3)

یک جورایی وقتی خوندمش حسابی خندیدم. شاهنامه جدیده؟ یا کتاب شعر نو ؟ البته بنده هیچ چیز از اینا نمیدونم ولی خوب آدم وقتی کتاب های آسمانی دیگه رو نگاه میکنه خنده ش نمیگیره حداقل

13. صلوات ها 8

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

بابا خدایی مفاهیمش سخیفه! همین دوتا که مثال آوردین آدم نمیخواد از یه جا به بعد ادامه بدش
    فقط سجع داره
    همین!!
    چه مفهوم والایی داره که با قرآن برابری کنه؟؟؟

تابلو یکی عالم به علم سجع اونو نوشته، کسی که دایره واژگانی که تو ذهنش آماده داره یا از لغت معنی استخراج می کنه وسیع تر از من و شماست!

وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

15. صلوات ها 5

نوشته
    434
    حضور
    11 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1317

کلی سوال پیش اومد واسم
    حالا اسم این کتاب چی هست ؟
    این آیه سیاه می کند فرش این عروس (10) متحیر می شوند هر مرغ و خروس مفهومش چیه ؟ برای نشون دادن چه چیزی نازل شده ؟
    مبلغ کتاب کیه ؟
    چقدر طول کشیده تا نازل بشه ؟ کی به وجود اومده و درچه برهه ای؟
    پیروانشو چی خطاب میکنن ؟ (مثل اینکه میگیم مسلمان ، یهودی ، مسیحی )

17. صلوات ها 6

شروع کننده موضوع

علاقه
    خداشناسی
    نوشته
    57
    حضور
    1 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    57

لینک دانلود این کتاب چرا باید حذف بشه چرا کارشناسان نمی ذارن بحث بشه چرا حقیقت پنهان میشه؟؟

آقا خواهش می کنم لینک رو حذف نکنید آخه مگه این جا جای بحث نیست...آخه مگه خدا نگفته بیارید چرا اومده باید حذف بشه بجای بررسی... چرا کارشناسان نخونده کل کتاب رو حذف می کنن... آقا من دردمو به کی بگم....دین اسلام مخفی کاری نداره....حقایق رو مخفی نمی کنه....نکنید آقا نمی تونید جواب بدید ...آقا این همه معجزه از توش آوردم...چرا کسی معجزاتشو نمی تونه رد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا همه می ترسن از این کتاب؟؟؟؟؟؟؟؟چرا همه در عین حسادت و متحیر شدن نخونده فقط می خوان نابودش کنن....چرا با اینکه الله تعالی و اسلام و حضرت محمد(ص) رو حق اعلام می کنه و تمجید می کنه بازم .............. http://www.4shared.com/rar/QL1-LjQB/...lah_with_.html http://uplod.ir/ex6yyriw5t2w/n.rar.htm یا http://www.mediafire.com/download/xeq98opkqu663w7/n.rar یا http://uploadboy.com/nvm71mchmfbs.html
    خدا از تون نگذره اگه این بارم حذف کنید
    ویرایش توسط چرا؟؟؟ : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹ در ساعت ۱۲:۰۹

19. صلوات ها 3

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,210
    حضور
    145 روز 3 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3161
    صلوات
    44244

نقل قول نوشته اصلی توسط ᕘᕚRaiNᕘᕚ نمایش پست ها
    این آیه سیاه می کند فرش این عروس (10) متحیر می شوند هر مرغ و خروس مفهومش چیه ؟
    تفسیرش رو من میکنم :

ایه چنان پودر سیاه رنگی به به روی فرش نوعروس میپاشه که مرغ و خروس های سفید هم تحت تاثیر قرار میگیرن و سیاه رنگ میشن
    ویرایش توسط ابوالفضل : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷ در ساعت ۱۴:۰۶
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۹/۰۷, ۱۳:۰۶ : 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری