صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اثبات روح

علاقه
    حیوانات
    نوشته
    3
    حضور
    1 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

اشاره اثبات روح

با سلام خدمت دوستان من تازه واردم زیاد بلد نیسم اول میخاسم روح رو برام اثبات کنید
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۶:۱۵

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

اثبات روح

کارشناس بحث: استاد کریم

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 2

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط محمود72 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من تازه واردم زیاد بلد نیسم اول میخاسم روح رو برام اثبات کنید
    با سلام
    روح حقيت وجنبه اصلي انسان است وامر مجرد وغیر مادی است که قابل دیدن نیست ولی وجود دارد وخداوند می فرماید: ونفخت فیه من روحی، من در آدم از روحی که از جانب خودم بود دمیدم.
    دلایل زیادی در علم معرفت نفس وفلسفه در اثبات روح گفته اند که ساده ترین وقابل فهم ترین آنها این است:
    طبق دلایل وشواهد علمی تمام سلولهای انسان حداکثر ده سال یک بار عوض می شود و انسان ده سال بعد غیر از انسان ده سال پیش از نظر جسمی است اما با این حال ما می بینیم که همین انسان خود را غیر از آدم ده سال قبل نمی داند ویا خاطرات واحساسات 50سال پیش خود را هنوز دارد که اگر انسان فقط موجودی جسمی بود دیگر معنی نداشت این خاطرات باقی بمانند چون بعد ده سال کاملا عوض می شود وبقای این احساسات وخاطرات به روح انسان بر می گردد نه جسم او ودر واقع تعبیر من که بیانگر حقیقت ووجود انسان است وانسان به آن علم حضوری دارد همان تعبیر از روح است.
    اثبات روح
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 4

نوشته
    2,552
    حضور
    38 روز 3 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4362

نقل قول نوشته اصلی توسط محمود72 نمایش پست ها
    سلام بر شما
    دلایل دینی بر وجود روح بسیار روشنتره . دلایلی که از قرآن و روایات داریم زیاده
    ولی دلایل عقلی هم هست هرچند این دلایل قابل نقد و بررسی هستن
    اما اخیرا برخی روانشناسان آمریکایی با بررسی موارد مرگ موقت به نتایج شگفت آوری دست پیدا کردن
    این موضوع رو تحت عنوان " مرگ تقریبی " میتونید در اینترنت جستجو کنید
    کلیپهای مستندی در این زمینه هم تحت همین عنوان در سایت تبیان هست
    یا علی
    این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

9. صلوات ها 2

نوشته
    63
    حضور
    20 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    235

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    با سلام
    روح حقيت وجنبه اصلي انسان است وامر مجرد وغیر مادی است که قابل دیدن نیست ولی وجود دارد وخداوند می فرماید: ونفخت فیه من روحی، من در آدم از روحی که از جانب خودم بود دمیدم.
    دلایل زیادی در علم معرفت نفس وفلسفه در اثبات روح گفته اند که ساده ترین وقابل فهم ترین آنها این است:
    طبق دلایل وشواهد علمی تمام سلولهای انسان حداکثر ده سال یک بار عوض می شود و انسان ده سال بعد غیر از انسان ده سال پیش از نظر جسمی است اما با این حال ما می بینیم که همین انسان خود را غیر از آدم ده سال قبل نمی داند ویا خاطرات واحساسات 50سال پیش خود را هنوز دارد که اگر انسان فقط موجودی جسمی بود دیگر معنی نداشت این خاطرات باقی بمانند چون بعد ده سال کاملا عوض می شود وبقای این احساسات وخاطرات به روح انسان بر می گردد نه جسم او ودر واقع تعبیر من که بیانگر حقیقت ووجود انسان است وانسان به آن علم حضوری دارد همان تعبیر از روح است.
    با عرض سلام وادب

من فكر نمي كنم دليل بالا قابل استناد براي روح باشد زيرا سلولهاي عصبي انسان خصوصا سلولهاي مغزي
    در بدو تولد ميزانش ثابت ودر طول زندگي نه تنها دوباره سازي نميشود حتي كم هم ميشود واز طرفي بيماريهاي
    مانند الزايمر خود دليلي است كه شخص حتي خودش را هم فراموش مي كند به هر حال مطمئنا روح مادي نيست
    وقابل اثبات مادي نيز نمي باشد اما چون تاثيرات اين حجم سلول ثابت مغزي در مواقع مختلف به شكلهاي مختلف
    بروز مي كند وانسان حالات مختلفي ميگيرد اين مي تواند نشانه اي از تاثيرات جسم بر چيزي به نام روح باشد

درست بينديش كه در واماندگي عقل دل رهنمايت ميشود

11. صلوات ها 5

علاقه
    قدم زدن زیر بارون
    نوشته
    1,578
    حضور
    61 روز 9 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    50
    صلوات
    4213

سلام و عرض ادب.

استاد ارجمند، جناب کریم.
    کاش از بین آن دلایل زیاد، دلیل فوق را که هیچ اعتبار علمی ندارد، بیان نمی‌کردید.
    اولا: سلولهای مغزی بر خلاف سایر سلولهای بدن، هیچگاه قابلیت تقسیم سلولی را ندارند.
    ثانیا: وقتی سلولهای بدن تقسیم میگردند، همانند سازی dna در هر دو سلول دختر انجام میشود. به عبارت دیگر تمامی اطلاعات ژنتیکی سلول مادر، در هر دو سلول دختر کپی میشود.

در ساختمان سلولهای مغز، بخشی به نام ریز لوله (میکروتوبول) وجود دارد که بر خلاف ریز لوله‌های بقیه سلولهای بدن، خاصیت کوانتومی دارد.
    در این ریز لوله‌ها فرآیندهائی صورت میپذیرد که از بقیه کنشهای الکترو شیمیائی درون مغز، سرعت بسیار بسیار بالاتری دارد.
    این سرعت حیرت آور در محدوده جهان مادی ما نیست. لذا با امری فرا مادی روبرو هستیم که میتواند چنین واکنشهای پر سرعتی را در مغز رقم بزند.

آخرین تحقیقات در این زمینه، دو مطلب مهم را تببین نمود:
    یکی اینکه ساختار مغز و عملکرد آن و نیز پروسه تفکر و پردازش اطلاعات، آنالوگ است و نه دیجیتال.
    و دوم اینکه خودآگاهی در هر ثانیه، حدود 40 مرتبه در مغز روشن و خاموش میشود. به عبارت دیگر یعنی افاضه مداوم و مکرر خودآگاهی به مغز.

13. صلوات ها 5

نوشته
    2,552
    حضور
    38 روز 3 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4362

سلام بر دوستان
    از اونجایی که روح تمام آثار خودش رو از طریق بدن و در ساختار تنزل یافته خودش یعنی جسم نشون میده تقریبا هیچ اثر روحی که جسم در اون دخیل نباشه وجود نداره به همین دلیل آوردن دلیل عقلی برای اثبات روح همیشه یک مشکل داره و اون اینه که اثر رو در بعد جسمانیش هم میشه تبیین کرد لذا نمیشه اثر رو به چیزی فراتر از جسم نسبت داد مگر در مواردی که جنبه تجربی داره و آقای استوار به یکی از آنها اشاره کردن
    یا علی
    این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

15. صلوات ها 4

نوشته
    11
    حضور
    6 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

سلام
    برای من اینطوری اثبات میشه!
    میتونم کنار یه آدم زنده و خواب بخوابم.ولی کنار یک مرده نمیتونم
    سخن کم گوی تا در کار گیرند ---که در بسیار بد بسیار گیرند

17. صلوات ها 3

علاقه
    خدا و همسرم و پدر و مادرم
    نوشته
    1,594
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8697

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    دو تا دلیل وجود داره:
    1.وقتی یک سلول میمیره دقیقاً چی میشه؟چیزی که از سلول گرفته میشه و باعث مرگش میشه چیه؟اگر دانشمندان میدونستن اون چیه میتونستن یک سلول مرده رو زنده کنن.اون چیزی که از یک موجود زنده گرفته میشه و باعث مرگش میشه اسمش روحه.
    2.هنگام خواب بدون اینکه هیچ وسیله ای به جسم شما برخورد کنه شما در ناحیه مورد نظر احساس درد میکنید.مثلاً خواب میبینید در جسمتون شمشیر میره و در دلتون احساس درد میکنید.در حالی که در واقعیت چیزی در جسمتون وارد نمیشه.
    چند تا اشکال بر این نظر وارد کردند:
    الف:علت اینه که مغز تشخیص نمیده که شما در خواب هستی یا در بیداری:
    جواب:خیلی از افراد از جمله خودم موقع خواب متوجه میشویم که خواب هستیم اما باز با اینحال اندام های حسی ما کار میکند.
    ب:این اتفاق به خاطر تکانه های عصبی مغز هست و احساس درد بخاطر تکانه های عصبی مغز اتفاق میوفته و دانشمندان به وسیله دستگاه tms میتونن افسردگی و درد رو کم کنند:
    جواب:
    اولاً اگر بخاطر مغزه پس چرا بجای سر درد در ناحیه مورد نظر مثلاً دست احساس درد صورت میگیره پس مشخصه که یک سیگنال رفت و برگشته.وتکانه های عصبی باید سیگنال رو ارسال کنند تا در اون ناحیه مورد نظر احساس درد انجام بگیره.پس در خواب سیگنال رو ارسال میکنند که این امر صحیح نیست.چون ابتدا باید اعصاب سیگنال رو احساس کنند.شما چشمانتان را ببندید ببینید میتوانید بدون لمس چیزی در ناحیه ای از بدنتان احساس درد کنید؟
    ثانیاً دستگاه tms فقط قابلیت آرامش عصبی در مغز رو فراهم میکنه نه احساس درد در ناحیه خاصی از بدن.

موفق باشید.

19. صلوات

نوشته
    460
    حضور
    6 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    910

با سلام
    دانشمندان غربی در رد این اثبات میگویند که خاطرات انسان از جنس اطلاعات است و قابل انتقال به سلولهای جدید است. مانند اینکه شما اطلاعات یک سی دی قدیمی را به یک سی دی جدید مننتقل میکنید و سی دی قدیمی را دور بیندازید.

21. صلوات

صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری