چقدر همش میگین جانباز، شهید؟!!!

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چقدر همش میگین جانباز، شهید؟!!!

گفت:که چی ؟ هی جانباز جانباز شهید شهید! میخواستن نرن ! کسی مجبورشون نکرده بود که!

گفتم:چرا اتفاقا! مجبورشون می کرد!

گفت کی؟

گفتم :همونی که تو نداریش..!

گفت:من ندارم ؟! چی رو ؟

گفتم:غیرت!!

ما به مردان جبهه مدیونیم

وارث یک قبیله مجنونیم

باید از خواب ناز برخیزیم
با سیاهی دوباره بستیزیم

این بهار شکفته ایمان
یادگاری ست مانده از یاران

بر من و توست پاس شان داریم
دست از اختلاف برداریم

یادشان اعتبارمان بادا !
تا همیشه بهارمان بادا !

از شهیدان ، مگو غمی مانده است
محنت و اشک و ماتمی مانده است

که شهیدان همیشه با مایند
چشم بر راه صبح فردایند :

که چه کردیم با امانتشان ؟
دستمان مانده گرم بیعتشان ؟

سر پیمان هنوز هم هستیم ؟
یا ز سودای دیگری مستیم ؟

ای دل امشب دوباره دریا شو
قدری از داغ شان شکیبا شو

که شهیدان غرور زندگی اند
شاهراه عبور زندگی اند

امشب ای شعر ! در دلم گل کن
این همه درد را تحمل کن

[=GIE]مراکشت [=GIE]خاموشی[=GIE] لاله ها

[=GIE]دریغ از[=GIE]فراموشی[=GIE] لاله ها

[=GIE]کجارفت[=GIE] تاثیر[=GIE]سوز[=GIE]و[=GIE]دعا
کجایند [=GIE]مردان [=GIE]بی ادعا

[=GIE]کجایند شور[=GIE]آفرینان عشق

[=GIE]علمدارمردان [=GIE]میدان عشق

[=GIE]کجا یند [=GIE]مستان[=GIE] جام الست

[=GIE]دلیران عاشق[=GIE] شهیدان مست

[=GIE]همانان که[=GIE] از[=GIE]وادی دیگرند

[=GIE]همانان که[=GIE] گمنام [=GIE]و [=GIE]نام آورند

یادمان نرفته که جنگ بود, چون داغش بر دلمان تازه ست
یادمان نرفته که جنگ بود ,چون چشمانمان برای لمس نگاه عزیزانمان سخت دلتنگند.

[="Times New Roman"][="Black"]

سرباز سردار;433190 نوشت:

گفت:که چی ؟ هی جانباز جانباز شهید شهید! میخواستن نرن ! کسی مجبورشون نکرده بود که!

گفتم:چرا اتفاقا! مجبورشون می کرد!

گفت کی؟

گفتم :همونی که تو نداریش..!

گفت:من ندارم ؟! چی رو ؟

گفتم:غیرت!!

به نظرم شهدا و جانبازان اونقدر خودشون عظمت دارند که نیازی نباشه برای نشون دادنه بزرگیشون به کسی گفت : بی غیرت..
خیلی ها رو میشناسم که همین حرفها رو میزدن . که جانباز یعنی چی . شهید کیلو چنده . اما الان به اشتباهشون پی بردن . یعنی اونها هم قبلا بی غیرت بودن؟ یا نا آگاه بودن؟
به نظرم با این ادبیات صحبت کردن درست نیست..:Gol::Gol:[/]

Im_Masoud.Freeman;433245 نوشت:
[=Times New Roman]

به نظرم شهدا و جانبازان اونقدر خودشون عظمت دارند که نیازی نباشه برای نشون دادنه بزرگیشون به کسی گفت : بی غیرت..
خیلی ها رو میشناسم که همین حرفها رو میزدن . که جانباز یعنی چی . شهید کیلو چنده . اما الان به اشتباهشون پی بردن . یعنی اونها هم قبلا بی غیرت بودن؟ یا نا آگاه بودن؟
به نظرم با این ادبیات صحبت کردن درست نیست..:Gol::Gol:

آقا مسعود این دیالوگ ها خیالی هستن و صرفاً واسه تکون دادن خواننده ساخته شدند.

علی ;433253 نوشت:

جناب همچین خیالی هم نیستن

توی جامعه کنونی متاسفانه مصداق زیاد داریم

متاسفانه افراد اگاهی هم داریم که تابع شهدا نیستن

من با همچین ادم هایی برخورد داشته ام دارم ذکر میکنم و حتی بحث هم کرده ام

داریم فرهنگی هایی که در کلاس به همه چی توهین میکنن ...

داریم خانواده هایی که تابع فرهنگ غربی هستن و غیرت رو زیر پا گذاشتن

ابوالفضل;433264 نوشت:
جناب همچین خیالی هم نیستن

توی جامعه کنونی متاسفانه مصداق زیاد داریم

متاسفانه افراد اگاهی هم داریم که تابع شهدا نیستن

من با همچین ادم هایی برخورد داشته ام دارم ذکر میکنم و حتی بحث هم کرده ام

داریم فرهنگی هایی که در کلاس به همه چی توهین میکنن ...

داریم خانواده هایی که تابع فرهنگ غربی هستن و غیرت رو زیر پا گذاشتن

عرض کردم دیالوگ تخیله! نه محتوای دیالوگ!
اگر بنده بخوام ارزش شهدا رو به یک آدم بی غیرت توضیح بدم هیچ موقع بهش نمیگم تو غیرت نداری! این برخورد تهاجمی و خشن به جای اینکه نتیجه بخش باشه فقط اون رو از شهدا دورتر میکنه.
اما اینجا چون طرف دیگه دیالوگ شخص خاصی نیست کسی بدش نمیاد.
مثل این که سخنرانی رو منبر بگه: "آقایی که خانمت بدحجاب میاد بیرون و همه نگاهش میکنن! تو از غیرت هیچ بویی نبردی!"

علی ;433267 نوشت:
اگر بنده بخوام ارزش شهدا رو به یک آدم بی غیرت توضیح بدم هیچ موقع بهش نمیگم تو غیرت نداری! این برخورد تهاجمی و خشن به جای اینکه نتیجه بخش باشه فقط اون رو از شهدا دورتر میکنه.
مثل این که سخنرانی رو منبر بگه: "آقایی که خانمت بدحجاب میاد بیرون و همه نگاهش میکنن! تو از غیرت هیچ بویی نبردی!"

بله این گفتگوها برای بیدار کردن یه عده طراحی شده اند و به طور مستقیم اشاره ای به کسی ندارن ( برای تکان دادن به بعضی ها خوبن)

از هدف والای شهید صحبت کنیم ... از طرز زندگی... اخلاق و رفتارش ... عشقشون به خدا .. غیرت واقعیشون .. خاکی بودنشون

غیرت دینی : حفظ اسلام

غیرت ناموسی : حفظ ابروی خواهران مسلمان و حس خواهری نسبت به تمام خواهران مسلمان

غیرت وطن دوستی : حفظ کشور در برابر دشمنان

[=Times New Roman]

علی ;433253 نوشت:

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما..:Gol::Gol:
تکون دادن به هر قیمتی ارزش نداره..
به هر حال هرطور خودتون صلاح می دونید . من نظرمو گفتم..:Gol::Gol:

علی ;433267 نوشت:

علی ;433267 نوشت:

اما مطمئنا کسی که خانومش بدحجاب میاد بیرون از اون سخنران نفرت پیدا میکنه..هرکس خانومش بدحجاب میاد بیرون بی غیرت نیست.. این طرز صحبت کردن از ریشه غلطه . حالا چه اسم کسی رو بیاری چه نیاری..:Gol::Gol:[/]

Im_Masoud.Freeman;433288 نوشت:
اما مطمئنا کسی که خانومش بدحجاب میاد بیرون از اون سخنران نفرت پیدا میکنه..هرکس خانومش بدحجاب میاد بیرون بی غیرت نیست.. این طرز صحبت کردن از ریشه غلطه . حالا چه اسم کسی رو بیاری چه نیاری..

آقا مسعود چطور به این نتیجه رسیدی که یه نفر اگه مخاطب غیرمستقیم قرار بگیره و هیچکس هم متوجه نشه که منظور گوینده اون هست، از گوینده نفرت پیدا میکنه؟

علی ;433507 نوشت:
آقا مسعود چطور به این نتیجه رسیدی که یه نفر اگه مخاطب غیرمستقیم قرار بگیره و هیچکس هم متوجه نشه که منظور گوینده اون هست، از گوینده نفرت پیدا میکنه؟

از اونجایی که تاثیر اینجور حرفهارو توی رفتارهای مردم دیدم..حالا شاید نفرت پیدا نکنه اما حتما بهش بر می خوره..:Gol::Gol:[/]

Im_Masoud.Freeman;433510 نوشت:
از اونجایی که تاثیر اینجور حرفهارو توی رفتارهای مردم دیدم..حالا شاید نفرت پیدا نکنه اما حتما بهش بر می خوره..

ببینید اگه آدمی باشه که دنبال پیدا کردن حقه، میره تحقیق میکنه و میپرسه که چرا فلان آقا به اینجور مردها میگه بی غیرت.
اگه که نه، بهش بر میخوره و اصلاً دنبال این نمیره که چرا فلانی من رو بی غیرت می دونه.

علی ;433516 نوشت:
ببینید اگه آدمی باشه که دنبال پیدا کردن حقه، میره تحقیق میکنه و میپرسه که چرا فلان آقا به اینجور مردها میگه بی غیرت.
اگه که نه، بهش بر میخوره و اصلاً دنبال این نمیره که چرا فلانی من رو بی غیرت می دونه.

منم میگم همه ی آدمها که نرمال نیستن و دنبال پیدا کردنه حق نمیرن . حالا اونی که دنبال حق نمیره همین یه کلمه کافیه تا از همون یه ذره اعتقادی هم که داره بیوفته..برای همین آدم باید یه حرفی بزنه که عموم مردم جذب دین بشن و روی اکثر مردم اثر بگذاره نه فقط اونایی که دنبال حرف رو میگیرن..:Gol::Gol:[/]

Im_Masoud.Freeman;433523 نوشت:
منم میگم همه ی آدمها که نرمال نیستن و دنبال پیدا کردنه حق نمیرن . حالا اونی که دنبال حق نمیره همین یه کلمه کافیه تا از همون یه ذره اعتقادی هم که داره بیوفته..برای همین آدم باید یه حرفی بزنه که عموم مردم جذب دین بشن و روی اکثر مردم اثر بگذاره نه فقط اونایی که دنبال حرف رو میگیرن..

البته اشتباه نشه، منم نمیگم که باید همیشه از اینجور تعبیرهایی استفاده کنیم. باید زبان و لحن نرم باشه و بعضی مواقع با تعبیرهای تند مخاطب رو تکون داد.
کسی هم که دنبال حق نمیره قرار نیست با لحن تند یا آروم فرقی تو حالش ایجاد بشه.

دلیل اینکه ما میگیم جانباز شهید کیه رو کسی میدونه؟من فکر میکنم به این دلیل آیا کسی هست که ادرش جانباز باشه ،اگه کسی هست خوب میدونه پدرش چه رنجی میکشه .این فقط برای جانبازهای معمولی گفتم ،ولی کسی که شیمیایی شده یا موجی میشه یا تشنج میگیره ،مطمئن باشید که وقتی که از دنیا رفت به خاطر سختی هایی که کشیده حتی درجه اش از شهدا هم بالاتر است اینو احدی نمیتونه انکار کنه نظر من اینه