اگر کتابی که خارجی باشه و قراردادی با ایران نداشته باشه کپی و بفروشیم حرام است یا مانعی ندارد؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگر کتابی که خارجی باشه و قراردادی با ایران نداشته باشه کپی و بفروشیم حرام است یا مانعی ندارد؟

با سلام خدمت کارشناسان عزیز.
بنده کتابی دارم که نسخه کرک شده ان را از کسی خردیم (به قسمت بسیار ارزان)
حال میخواهم کتاب را برای استفادع عموم به رایگان در سایت اپلود بزارم. این سایت از دانولد کننده پول نمیگیره ولی به کسی که آپلود کرده به ازای هر بار دانولد فایل توسط شخص دیگری مبلغ ناچیزی پول میده.. اِا این وسط حق ناشر و نوسنده کتاب پایمال میشه؟ ایا درامد ازین راه حلاله یا حرام؟ همنطور اپلود فایل های موسیقی و کسب درامد از دانلود انها.
حواستم قبل از این کار کسب تکلیف کنم.
در سایر پست ها گفته بودید اگر قراردادی با ایران نداشته باشه مشکلی نداره.. حالا من تقریبا مطمئنم که قراردادی نداره.. .. بیشتر سایت های خارجی هم بصورت دانولد رایگان قرارش دادن..

و اینکه از کجا کاملا مطمئن بشم قرارداد داره یا نه؟

مرسی از کمک شما بزرگواران.

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

هـمـــای سعـــادت;429855 نوشت:
با سلام خدمت کارشناسان عزیز.
بنده کتابی دارم که نسخه کرک شده ان را از کسی خردیم (به قسمت بسیار ارزان)
حال میخواهم کتاب را برای استفادع عموم به رایگان در سایت اپلود بزارم. این سایت از دانولد کننده پول نمیگیره ولی به کسی که آپلود کرده به ازای هر بار دانولد فایل توسط شخص دیگری مبلغ ناچیزی پول میده.. اِا این وسط حق ناشر و نوسنده کتاب پایمال میشه؟ ایا درامد ازین راه حلاله یا حرام؟ همنطور اپلود فایل های موسیقی و کسب درامد از دانلود انها.
حواستم قبل از این کار کسب تکلیف کنم.
در سایر پست ها گفته بودید اگر قراردادی با ایران نداشته باشه مشکلی نداره.. حالا من تقریبا مطمئنم که قراردادی نداره.. .. بیشتر سایت های خارجی هم بصورت دانولد رایگان قرارش دادن..

و اینکه از کجا کاملا مطمئن بشم قرارداد داره یا نه؟

مرسی از کمک شما بزرگواران.

با سلام و عرض ادب

به نظر مقام معظم رهبری،اگر از تولیدات داخلی باشد بنابراحتیاط واجب اجازه از صاحبان آنان شرط است و اگر از تولیدات خارجی باشد تابع قرارداد است پس اگر با آنها قراردادی برای رعایت حقوق نداشته باشیم درآمد حاصله درصورتی که با رضایت طرفین باشد اشکال ندارد.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،احکام تکثیر

نور;433600 نوشت:
با سلام و عرض ادب

به نظر مقام معظم رهبری،اگر از تولیدات داخلی باشد بنابراحتیاط واجب اجازه از صاحبان آنان شرط است و اگر از تولیدات خارجی باشد تابع قرارداد است پس اگر با آنها قراردادی برای رعایت حقوق نداشته باشیم درآمد حاصله درصورتی که با رضایت طرفین باشد اشکال ندارد.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،احکام تکثیر

ممنون از پاسخ شما

منظور از رضایت طرفین چیست؟

هـمـــای سعـــادت;433707 نوشت:
ممنون از پاسخ شما

منظور از رضایت طرفین چیست؟

با سلام و احترام مجدد

یعنی سایتی که به شما در قبال دانلودها هزینه ای می پردازد رضایت داشته باشد.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است