جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نقش ما ( ملت ایران اسلامی ) در مقابله با تحریم چیست ؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۲
  نوشته
  2,950
  حضور
  43 روز 20 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4795

  نقش ما ( ملت ایران اسلامی ) در مقابله با تحریم چیست ؟
  سلام بر آزادگان جهان
  اکنون که دشمن کینه توز ما با حربه تحریم برای بپای درآوردن ملت بزرگ ایران به میدان آمده نقش ما چیست ؟
  ما چگونه میتوانیم با تحریم مبارزه کنیم ؟
  برنامه عملی ما چیست ؟
  متشکرم


 2. صلوات ها 5


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,399
  حضور
  203 روز 14 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61452  با نام و یاد دوست
  نقش ما ( ملت ایران اسلامی ) در مقابله با تحریم چیست ؟  کارشناس بحث: استاد شعیب


 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  نوشته
  747
  حضور
  16 روز 18 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2706  سلام
  راه هایی که به ذهن من میرسه:

  1. پشتیبانی بیش از پیش از نظام اسلامی.
  2. کم کردن مصرف و صرفه جویی در زندگی.
  3. اصرار داشتن بر خرید کالای ایرانی.


 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  علم و تحقيق درمورد انسان و سرنوشت انسان دردست کیست
  نوشته
  642
  حضور
  15 روز 14 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1302  بنام او

  باسلام..  نقل قول نوشته اصلی توسط محی الدین نمایش پست ها
  نقش ما ( ملت ایران اسلامی ) در مقابله با تحریم چیست ؟


  سلام بر آزادگان جهان
  اکنون که دشمن کینه توز ما با حربه تحریم برای بپای درآوردن ملت بزرگ ایران به میدان آمده نقش ما چیست ؟
  ما چگونه میتوانیم با تحریم مبارزه کنیم ؟
  برنامه عملی ما چیست ؟
  متشکرم  راههای بسیارزیادی برای مقابله خواهدبود اما من فقط یک راه را فعلا پیشنهاد میدهم تا سایر دوستان هم فرصتی برای ابراز طرحهای خوب خود داشته باشند ..

  1 آنهایی که دارند بروند و آنهایی که ندارند را دریابند ..

  در واقع دراین شرایط بسیار حساس که دشمن کمر به نابودی و خواری و ذلت ملت بزرگ و متمدن ایران بسته که مامدن بودن ما را فرصت ظهور و بروزش را نمیدهد.. وظیفه تک تک ملت ایران و مخصوصا افراد متدین و شیعیان راستین میباشد که به کمک یکدیگر این نقشه شوم دشمنان را خنثی نماییم و بنظر من درچنین شرایطی فقط شعار دادن کافی نیست و همه آنهایی که از وسع مالی نسبتا خوبی نسبت به افراد قشر پایین جامعه برخوردار میباشند راه بیفتند و ندارها و فقرا و محرومان را ر محله و شهر خود پیدا نمایید و در حد توان به آنان کمک مالی یا آذوقه ای رسانند ..

  {{{ مثلا بروید پایین شهرها و قسمتهای حاشیه نشین یا فقیر نشین {که درواقع و در برخی مواقع و بدون اراده حتی ، آه دل همینهاست که میتواند مشکلات بزرگ را هم رقم زده یا بزند البته ناخواسته و بدون منظوریاهدف} و بصورت مخفیانه که همسایه ها هم متوجه نشوند {و البته اگرهم شدند زیاد اشکال ندارد چون فعلا آب از سر گذشته} و تا حد توان حتی یک مرغ یک گونی برنج مقداری صابون و شامپو و تاید و ریکا و نخود و لوبیا و سیب زمینی و پیاز و گوجه و .. و سایر اقلام مهم و ضروری را خریده و به آنها هدیه بدهید و این نکته مهم را هم درنظر بگیرید که این کار فعلا باید مستمر انجام بگیرد و اگر میشود گروهی کارشود که قرارنباشد به یک خانواده زیادازحد کمک برسد اما به یک خانواده هیچی .. {دراین رابطه اگر نتوانستید گروه یا دسته ای را پیدانمایید میتوانید بصورت پیغام خصوصی ازمن بخواهید تا راهنمایتان نمایم}}}


  {البته من خودم باتمام فقر و گرفتاری هام و البته پیشترها این کارهارا کرده و بازهم علیرغم گرفتاری های فعلی میکنم و چون تجربه عملی خوبی داشتم گفتم اگرمیتوانید گروهی اقدام نمایید و اگر نتوانستید فعلا تکروی و بصورت انفرادی بسم ا... را بگویید..}
  {و اگر میشود همین الانهم بروید که خانوارهای بسیارزیادی در اطراف محله و شهرتان هستند که احتمالا منتظر در زدن شما و رسیدن غافلگیرانه شما میباشند..بروید..همین الان هم بروید و البته گفتم که بطور مستمر و ماهانه و تا وقتیکه ازفشارها تاحدودی کاسته شود این رویه را ادامه دهید}{آنهایی که ندارند در حد بیست تومان که میتوانید..؟؟ همین بیست تومان را آذوقه بخرید و البته آذوقه های کوچک و ارزان که هم مهم باشند و هم به چشم بیایند..یک گونی برنج بدون روغن و مخلفات دیگر چه فایده اما مقداری سیب زمینی و گوجه و پیاز و چندعدد تخم مرغ و یک روغن ارزان و تاید و ریکا و شامپو و .. و به اضافه چنداسباب بازی برای کودکان که شما نمیدانید همه این آذوقه ها یکطرف اما همین شادی فرزندانشان هم یکطرف .. باورکنید اشک ذوق و شوق را در چشمان والدین این کودکان خواهیددید .. خدایارتان بروید}


  {باسپاس}

  باعرض معذرت وبدلیل مشکلات فنی دربرقراری ارتباط سریع،ممکن است پاسخگویی به نقل قولهانیزباتاخیرهمراه شوند.


 8. صلوات ها 2


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  مبارزه همه جانبه با طاغوت
  « وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ » مؤمن باید نسبت به کفار « أَشِدَّاءُ » باشد، « أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ »، اشداء چند رقم هستند؟ اشداء نظامی، اشداء فرهنگی، اشداء اقتصادی، اشداء اجتماعی، اشداء عبادی، اشداء روانی، اشداء سیاسی، اشداء اطلاعاتی، اشداء خانوادگی.
  قرآن می‌گوید مؤمن باید نسبت به دشمن خشن باشد، « فَمَنْ یَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ » یعنی از طاغوت بدت بیاید، « أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ » یعنی نسبت به کفار شدید باش، یعنی تمکین نکن، نرمش نشان بده. حالا، اشداء نظامی. قرآن می‌فرماید « تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ» الأنفال/60. یعنی باید « وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ » عربی‌هایی که می‌خوانم آیه قرآن است. مسلمان‌ها به قدری باید مجهز باشید که دشمن خدا از شما بترسد، آمریکا باید بترسد به شما حمله کند، یعنی باید اینقدر شما مجهز باشید. حتی حدیث داریم رزمنده‌ها اگر موهایشان سفید است رنگ بزنند که دشمن نگوید لشکر اسلام پیر است. حتی داریم در جبهه دیگ بار گذاشتند، حضرت می‌فرمود ده تا دیگ بار بگذار، گفت آقا آخر جمعیت یک دیگ بس است، فرمود یکی آبگوشت باشد، نه تا هم آبِ خالی، ولی ده تا دیگ بار بگذارند، نه تا آب خالی، یکی هم آبگوشت، زیر همه را روشن کن، که در تاریکی اگر دیدبان دشمن دارد دید می‌زند، اگر یک دیگ باشد می‌گویند جمعیت مسلمان‌ها کم است، باید جوری حرکت کنید که دشمن از دیگ خالی شما هم بترسد. « وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ » این از نظر نظامی.
     
  قرائتی

  از نظر فرهنگی؛ « أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ » برادرها و جوان‌ها، شبکه‌های اینترنتی به درد شما نمی‌خورد، مشکل برای شما بوجود می‌آورد، من این را چند بار گفتم، باید صد بار دیگر هم بگویم چون بعضی از جوان‌ها گول می‌خورند. یک چیزی به شما بگویم، شما‌ها همه جوان‌ها و همه اساتید دانشگاه و همه دانشجوها، همه تحصیلکرده‌ها و فرهیختگان کشور ما، اگر خواسته باشند فرمول‌های علمی آمریکا را بگیریند، آمریکا این فرمول‌ها را به اینها نشان نمی‌دهد، مثلا بگو آقا این پپسی کولا را از چه درست کردی؟ امکان ندارد بگوید، آقا این هواپیمای اف 16 را فرمولش را بده، امکان ندارد بدهد، اما هرچه بخواهی عکس ... برایت می‌فرستد. نه که علمش را به شما نشان نمی‌دهد، خودت هم اگر یک چیزی فهمیدی مثل انرژی هسته‌ای، ناراحت است که چرا فهمیدی، می‌گوید تو نفهم، اگر هم فهمیدی نداشته باش، این دیگر روشن است، « عَدُوٌّ مُبِینٌ» البقرة/168 در قرآن است، یعنی دشمنی‌اش آشکار است.


 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,925
  حضور
  27 روز 14 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4489  با سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان گرامی
  رهبر معظم انقلاب اسلامی از همان سالهای اول زعامت و رهبریشان در ابتدای هر سال پیامی برای مردم و مسئولین ابلاغ می فرمودند که راهگشای کشور و ملت در تمامی مسایل و مشکلات بوده و خواهد بود ایشان با آن بصیرت و بلند بینی و آینده اندیشی که دارند چنان هوشمندانه شعار هر سال را انتخاب می فرمودند که در صورت عمل به مضامین آن کشور از هر آسیبی در امان می ماند تا جایی که به نظر حقیر نه تنها کسی نمی توانست ما را تحریم کند بلکه ما می توانستیم هر که را که می خواستیم تهدید به تحریم می کردیم.
  بررسی پیامهای 20 سال اخیر ایشان نشان می دهد که حضرت آقا تحدید و تحریم های اقتصادی مستکبرین را پیشبینی فرموده بودند و از این تحریم های اخیر به عنوان گرده آخر تعبیر فرموده بودند که پایداری مردم را در این مسیر خواستار شده بودند.
  بازخوانی این پیام ها و تلاش در عمل به این شعار ها از مهمترین کارهایی است که متولیان فرهنگی جامعه برای مقابله با تحریم ها می توانند بکنند
  از شاهکار های شعار های اقتصادی اخیر رهبری که گویای بصیرت و جهان بینی عجیب ایشان است 1.نوآوری و شكوفايی 2.حركت مردم و مسئولين به سوى اصلاح الگوى مصرف 3.همت مضاعف و كار مضاعف 4.سال جهاد اقتصادی 5.توليد ملى، 6.حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى7.حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی است
  ایشان با هدفگیری های رهبرانه سعی در سوق جامعه به سوی پیشرفت و ایستادن بر پای خویش و کم کردن اتکای اقتصادی به دول مستکبر و سلطه گر داشتند که در صورت بسیج همگانی برای عمل به این منویات امروز به راحتی از این گردنه آخر نیز می گذشتیم .
  و اکنون باید جامعه با توکل به خدا و عمل به آیه های قرآن که ما را به صبر و پایمردی دعوت می کند "ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم" دست در دست هم گذاشته و بسیج گونه مانند زمان جنگ به مقابله با کید اقتصادی دشمنان برخیزد.
  اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از مصرف گرایی و تجمل گرایی مهمترین شاخصه این بسیج اقتصادی است.
  امید دهی در این مسیر یکی از کارهای مهمی است که وظیفه متولیان فرهنگی جامعه را سنگین تر می کند.


 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  علم و تحقيق درمورد انسان و سرنوشت انسان دردست کیست
  نوشته
  642
  حضور
  15 روز 14 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1302  باعرض سلام مجدد..


  نقل قول نوشته اصلی توسط آینده نمایش پست ها
  {دراین رابطه اگر نتوانستید گروه یا دسته ای را پیدانمایید میتوانید بصورت پیغام خصوصی ازمن بخواهید تا راهنمایتان نمایم}}}


  بگمانم بیش ازاین احتیاجی به پیغام خصوصی نخواهدبود،لذا برای راهنمایی عمومی باید عرض نمایم که شما اگر قصد کمک به افرادفقیر یک محله یا شهر را {{و البته نه اقوام نزدیک که آنها قضیه شان کاملا فرق خواهدنمود} نمودید یا داشتید ، میتوانید درهر محله ای که رفتید و بدلیل آنکه ناعدالتی درحق تعدادی هموطن محتاج که ازاین تحریمهابیشترین فشاررامتحمل میگردند صورت نگیرد ، بهتر آن است که ابتدا بگردید و معتمد محل را در آن محله پیدانموده و ابتدا ازایشان تقاضا نموده و بخواهید تا اگر میتواند یا مایل بود مدیریت و مسئولیت پخش این کمکهارا بطورخداپسندانه و عادلانه بعهده بگیرد و در واقع ایشان این کمکهاراپخش نمایند .. {و منظور از پیغام خصوصی در واقع معرفی همین راه و روش بود که ابتداخواستم بدانم چه تعداد ذوق و شوق برای اجرای چنین عمل خیرخواهانه و خداپسندانه و مقابله با موفقیت دشمنان درتحریمهای خود وجوددارد که خداراشکر روی هم رفته بدنبود}}


  نقل قول نوشته اصلی توسط شهید علی اصغر پازوکی نمایش پست ها
  ... نیست. وقتی به کسی می‌گویی: سیگار نکش. می‌گوید: مراجع تحریم نکرده‌اند. بابا خودمان هم یک آدم هستیم. من این ...  جناب شهیدعلی اصغر پازوکی گرامی ، واقعا منظور شما از این جمله را درک نمینمایم که چه میباشد .. نیست = فقیر نیست یا پول نیست یا چه چیزی یا چه کسی نیست ..؟؟

  درمورد سیگار و کشیدن و نکشیدن و مراجع و فتوا هم که اتفاقا بگمانم همان مراجع تصمیم درست را اتخاذنموده اند ، تصمیم درست و عاقلانه با درک بهتر شرایط و موقعیتها و احتیاجات و نیازها و بلکه حتی عوارض که بهترین کار را کرده اند که چنین فتوایی را صادر نکرده اند چرا که باید قبول نمود که هرنوع تلاشی برای سیگار نکسیدن افراد یک جامعه خیلی دور و حتی در مواقعی غیرمنطقی و غیر علمی بنظرخواهدرسید و بلکه و درواقع بیشترین تلاشها باید برای سیگاری نشدن معطوف گردند..چون نکشیدن یا ترحم و دلسوزی ست یا ظلم و زور و اما نشدن نوعی محبت است توام با عقل و منطق و علم..واین راهست که همیشه جواب داده و خواهدداد و بلکه بهتر و آسانتر و منطقی تر جواب خواهدداد..  {باسپاس}

  باعرض معذرت وبدلیل مشکلات فنی دربرقراری ارتباط سریع،ممکن است پاسخگویی به نقل قولهانیزباتاخیرهمراه شوند.


 14. صلوات


 15. #8

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۲
  نوشته
  2,950
  حضور
  43 روز 20 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4795  سلام بر دوستان
  به فضل الهی و بواسطه صبر و شکیبایی و دعای ملت سایه تحریمها کم کم در حال کنار رفتنه
  دشمنان ما متوجه شدن که این ملت صادق و صبوره و به اونا باج نمی ده
  ان شاء الله با همین صبرو پایداری و استقامت کار بجایی برسه که اونا نیازمند ما باشن
  یا علی

  امام خامنه ای:
  این قرن ، قرن اسلام است
  کتاب "رهاورد تجربیات نزدیک به مرگ"
  را بطور رایگان از سایت های دانلود کتاب، دانلود کنید.


 16. صلوات


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  نوشته
  747
  حضور
  16 روز 18 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2706  نقل قول نوشته اصلی توسط محی الدین نمایش پست ها
  سلام بر دوستان
  به فضل الهی و بواسطه صبر و شکیبایی و دعای ملت سایه تحریمها کم کم در حال کنار رفتنه
  دشمنان ما متوجه شدن که این ملت صادق و صبوره و به اونا باج نمی ده
  ان شاء الله با همین صبرو پایداری و استقامت کار بجایی برسه که اونا نیازمند ما باشن
  یا علی
  سلام
  کاری به اتفاقات اخیر ندارم.
  اما هیچ وقت نمی تونم تصور کنم که استکبار جهانی ما رو با همین وضعی که داریم، یعنی مملکت اسلامی و با رهبری ولی فقیه و حمایت از مقاومت و حزب الله و... قبول کنه و هیچ واکنشی نشون نده. همه دوست در کنار هم! یک طرف ایران داره اسلام رو در جهان گسترش میده و زمینه رو برای انقلاب امام زمان (عج) فراهم میکنه. اون طرف هم استکبار جهانی نشسته و تماشا میکنه و کم کم تحریمها رو برطرف میکنه.
  ساده لوح نباشیم.

 18. #10

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  1,925
  حضور
  27 روز 14 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4489

  جمع بندی
  سلام:
  اکنون که دشمن کینه توز ما با حربه تحریم برای بپای درآوردن ملت بزرگ ایران به میدان آمده نقش ما چیست ؟
  ما چگونه میتوانیم با تحریم مبارزه کنیم ؟
  برنامه عملی ما چیست ؟


  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان گرامی
  رهبر معظم انقلاب اسلامی از همان سالهای اول زعامت و رهبریشان در ابتدای هر سال پیامی برای مردم و مسئولین ابلاغ می فرمودند که راهگشای کشور و ملت در تمامی مسایل و مشکلات بوده و خواهد بود ایشان با آن بصیرت و بلند بینی و آینده اندیشی که دارند چنان هوشمندانه شعار هر سال را انتخاب می فرمودند که در صورت عمل به مضامین آن کشور از هر آسیبی در امان می ماند تا جایی که به نظر حقیر نه تنها کسی نمی توانست ما را تحریم کند بلکه ما می توانستیم هر که را که می خواستیم تهدید به تحریم می کردیم.
  بررسی پیامهای 20 سال اخیر ایشان نشان می دهد که حضرت آقا تحدید و تحریم های اقتصادی مستکبرین را پیشبینی فرموده بودند و از این تحریم های اخیر به عنوان گرده آخر تعبیر فرموده بودند که پایداری مردم را در این مسیر خواستار شده بودند.
  بازخوانی این پیام ها و تلاش در عمل به این شعار ها از مهمترین کارهایی است که متولیان فرهنگی جامعه برای مقابله با تحریم ها می توانند بکنند
  از شاهکار های شعار های اقتصادی اخیر رهبری که گویای بصیرت و جهان بینی عجیب ایشان است
  1.نوآوری و شكوفايی(1)
  2.حركت مردم و مسئولين به سوى اصلاح الگوى مصرف (2)
  3.همت مضاعف و كار مضاعف (3)
  4.سال جهاد اقتصادی (4)
  5.توليد ملى، (5)
  6.حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى(6)
  7.حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی (7)
  ایشان با هدفگیری های رهبرانه سعی در سوق جامعه به سوی پیشرفت و ایستادن بر پای خویش و کم کردن اتکای اقتصادی به دول مستکبر و سلطه گر داشتند که در صورت بسیج همگانی برای عمل به این منویات امروز به راحتی از این گردنه آخر نیز می گذشتیم .
  و اکنون باید جامعه با توکل به خدا و عمل به آیه های قرآن که ما را به صبر و پایمردی دعوت می کند "ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم" (8) دست در دست هم گذاشته و بسیج گونه مانند زمان جنگ به مقابله با کید اقتصادی دشمنان برخیزد.
  اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از مصرف گرایی و تجمل گرایی مهمترین شاخصه این بسیج اقتصادی است.
  امید دهی در این مسیر یکی از کارهای مهمی است که وظیفه متولیان فرهنگی جامعه را سنگین تر می کند.

  پاورقی:
  1- پیام نوروزی مقام معظم رهبری در سال 87
  2-پیام نوروزی رهبری در سال 88
  3- پیام نوروزی رهبری در سال 89
  4- پیام نوروزی رهبری در سال 90
  5- پیام نوروزی رهبری در سال 91
  6- پیام نوروزی رهبری در سال 92
  7- پیام نوروزی رهبری در سال 93
  8- سوره محمد: 8.


  ویرایش توسط شعیب : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ در ساعت ۰۹:۳۴

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود