صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواهشا کمکم کنید (از کنفرانس دادن می ترسم)

نوشته
    17
    حضور
    1 روز 4 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    98

تعجب خواهشا کمکم کنید (از کنفرانس دادن می ترسم)

با سلام
    میشه کمکم کنین؟ من واقعا به کمک شما نیاز دارم. من دانشجوی سال اول ارشد در یکی از بهترین دانشگاه های ایران هستم و از لحاظ درسی جز رتبه های اول در مقطع کارشناسی بودم که بدون کنکور ارشد هم قبول شدم. اینا رو گفتم که بگم از لحاظ علمی هیچی کم ندارم تنها مشکلم اینه که از کنفرانس دادن میترسم. اونم خیلی...
    از اینکه جلوی همه حرف بزنم مخصوصا پسرا میترسم.من از لحاظ اعتقادی م خیلی به خدا و ائمه اعتقاد دارم و می دونم که خدا آرامش دهنده ی قلبهاست. میدونم هیچی از کسی کم ندارم و خیلی خوب میتونم ارائه بدم ولی نمیدونم چرا وحشت دارم.
    ترسم از روزی بیشتر شد که یه بار دوسال پیش جلوی همکلاسیام ارائه دادم خیلی خوب مطالب رو بلد بودم تنها مشکلم این بود که صدام خیلی میلرزید و نفس کم می آوردم . صدام درحدی میلرزید که بچه ها میگفتن انگار داری گریه میکنی.
    دوتا ارائه ی دیگه پیش رو دارم. میترسم بازم صدام بلرزه. کمکم کنین. برام حرف بزنین که آروم شم.
    نگین برو پیش مشاور که نمی تونم برم. شما منو آروم کنین.
    بهم بگین چه جوری قبل از ارئه و حینش با خودم فکر کنم که حاضرین رو دست کم بگیرم و فکر نکنم چیزی ازشون کم دارم.
    چیکار کنم دیگه صدام نلرزه؟ به چیا فکر کنم که استرس نگیرم؟ هرکی میتونه کمکم کنه. نظری بده
    چندسال پیش تو مدرسه واسه دخترای کوچکتر از خودم سخنرانی کردم در مورد کنکور، صدام نلرزید و خیلی خوب بود. چون میدونستم از همشون بالاترم و اونا منو قبول دارن. واسه همین استرسم کم بود.
    کمکم کنین خواهشا..اجرتون با حضرت حق
    اگه ابهامی درمورد سوالم بود بپرسین حتما
    التماس دعا

2. صلوات ها 35

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58317

با نام و یاد دوست

خواهشا کمکم کنید (از کنفرانس دادن می ترسم)

کارشناس بحث: استاد امیدوار

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۹/۰۴ در ساعت ۰۵:۵۳

5. صلوات ها 13

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط bigharar نمایش پست ها
    با سلام
    میشه کمکم کنین؟ من واقعا به کمک شما نیاز دارم. من دانشجوی سال اول ارشد در یکی از بهترین دانشگاه های ایران هستم و از لحاظ درسی جز رتبه های اول در مقطع کارشناسی بودم که بدون کنکور ارشد هم قبول شدم. اینا رو گفتم که بگم از لحاظ علمی هیچی کم ندارم تنها مشکلم اینه که از کنفرانس دادن میترسم. اونم خیلی...
    از اینکه جلوی همه حرف بزنم مخصوصا پسرا میترسم.من از لحاظ اعتقادی م خیلی به خدا و ائمه اعتقاد دارم و می دونم که خدا آرامش دهنده ی قلبهاست. میدونم هیچی از کسی کم ندارم و خیلی خوب میتونم ارائه بدم ولی نمیدونم چرا وحشت دارم.
    ترسم از روزی بیشتر شد که یه بار دوسال پیش جلوی همکلاسیام ارائه دادم خیلی خوب مطالب رو بلد بودم تنها مشکلم این بود که صدام خیلی میلرزید و نفس کم می آوردم . صدام درحدی میلرزید که بچه ها میگفتن انگار داری گریه میکنی.
    دوتا ارائه ی دیگه پیش رو دارم. میترسم بازم صدام بلرزه. کمکم کنین. برام حرف بزنین که آروم شم.
    نگین برو پیش مشاور که نمی تونم برم. شما منو آروم کنین.
    بهم بگین چه جوری قبل از ارئه و حینش با خودم فکر کنم که حاضرین رو دست کم بگیرم و فکر نکنم چیزی ازشون کم دارم.
    چیکار کنم دیگه صدام نلرزه؟ به چیا فکر کنم که استرس نگیرم؟ هرکی میتونه کمکم کنه. نظری بده
    چندسال پیش تو مدرسه واسه دخترای کوچکتر از خودم سخنرانی کردم در مورد کنکور، صدام نلرزید و خیلی خوب بود. چون میدونستم از همشون بالاترم و اونا منو قبول دارن. واسه همین استرسم کم بود.
    کمکم کنین خواهشا..اجرتون با حضرت حق
    اگه ابهامی درمورد سوالم بود بپرسین حتما
    التماس دعا
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر شما خواهر گرامی
    اضطراب موضوع فراگیری است که به اشکال مختلف بروز پیدا می کند و همه کم و بیش آن را تجربه می کند. اضطراب امتحان، اضطراب جدایی، اضطراب مرگ، اضطراب رانندگی، اضطراب سخنرانی، اضطراب کنفرانس و...
    در این خصوص به مطالب زیر توجه بفرمایید:
    1- آنچه که روشن است این است که سطح اضطراب ثابت نیست و قابل افزایش و یا کاهش است و یکی از عوامل تاثیر گذار در این امر، عوامل محیطی و واکنش دیگران است. اما باید به یاد داشته باشید که میزان تاثیرگذاری عوامل محیطی، متاثر از عوامل درونی و نوع تفکر شماست. لذا در صورت مدیریت و اصلاح طرز تفکر، عوامل محیطی نیز تاثیرگذاری خود را یا از دست خواهند داد و یا به نحو چشمگیری کاهش می یابند. بر این مبنا لازم است:

الف) افکاری که منشاء ترس و اضطراب شما می شوند را شناسایی کنید
    ب) این افکار ا به چالش بکشید و با افکار مثبت جایگزین کنید.

چند نمونه از افکار منفی: « مي ترسم به هنگام ارائه مقاله یا کنفرانس مضطرب شوم و صدایم بلرزد و نتوانم نظراتم را به روشني بيان كنم»؛ «نبايد مضطرب شوم»، «اگر نتوانم درست صحبت كنم، همه مرا مورد تمسخر قرار مي دهند»

افکار جایگزین: « اضطراب در شروع کار امری طبیعی است و برای همه اتفاق می افتد، اما رفته رفته بر فضا و جو مسلط می شوم»، « همین که مشغول کنفرانس هستم این خود یک موفقیت است»، « لازم نیست کنفرانس من عالی باشد، همینکه سطحی از مقبولیت را داشته باشد کافی است»، « ارزش من به کنفرانس دادن یا ندادن نیست»، « من ادعایی برای یک سخنرانی عالی ندارم »، « با خندیدن دیگران و...چیزی از ارزشها و موفقیتهای من کم نمی شود»، « رفتار من از شخصیت من جداست» و...

2- موفقیتهای حضرتعالی قابل تحسین و ستایش است، از اینرو از یک طرف نباید این موفقیتها را فراموش و یا کم ارزش جلوه دهید و از طرف دیگر باید مراقب باشید تا این موفقیتها، زمینه توقع بیش از اندازه از خود را فراهم نسازد.

3- درون نگری و توجه به حالات بدنی و وضعیت خود در حین کنفرانس، باعث افزایش سطح اضطراب می شود، لذا در حین کنفرانس به دنبال جور کردن واژه ها، کنترل لرزش صدا و توجه به وضعیت بدنی خود نداشته باشید. با گذشتن تقریبا 1 یا 2 دقیقه شما به شرایط مسلط می شوید.

4- پیش از کنفرانس نفس عمیق بکشید، لبخند بزنید و در صورت امکان شوخی کنید.

5- اگر در حالت ایستاده تسلط دارید ایستاده کنفرانس دهید و در غیر اینصورت بر روی یک صندلی بنشینید.

6- از ثابت ماندن و عدم حرکت در حین کنفرانس خود داری کنید، بهتر است دستان خود را حرکت دهید و یا چند قدمی حرکت کنید.

7- اگر از روی جزوه کنفرانس می دهید، سعی کنید این جزوه وزن سبکی نداشته باشد، ضمن اینکه در دست دیگر یک خودکار داشته باشید و شصت خود را روی آن فشار دهید.

8- انتقاد دیگران را بزرگ جلوه ندهید و آن را هجمه ای بر علیه شخصیت خود ندانید.

9- دیگران نیز مانند شما انسان هستند که دارای نقاط و ضعف و قوت خویش هستند، لذا بیش از اندازه به نظر منفی و یا حتی مثبت دیگران اهمیت ندهید.

10- ارائه کنفرانس را به صورت تمرین و آزمایش در منظر تعداد اندکی از دوستان، امتحان کنید و از آنها کمک بگیرید.

11- از تصویر سازی ذهنی کمک بگیرید، به این منظور لازم است خود را در حال کنفرانس فرض کنید و اتفاقاتی که ممکن است در حین کنفرانس بیفتد را در ذهن خود ترسیم کنید. صحنه کنفرانس را مجسم کنید در حالیکه علی الرغم خیره شدن دیگران به شما، شما خونسرد هستید و به کار خود ادامه میدهید، گاهی لبخند می زنید، گاهی به سوالات جواب می دهید و...

12- همیشه از خدای بزرگ استعانت بجویید، با نام حضرتش آغاز کنید و در صورت امکان جمع را دعوت به فرستادن صلوات کنید.

برای شما توفیق روزافزون را مسئلت دارم.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸ در ساعت ۰۹:۵۷
    خواهشا کمکم کنید (از کنفرانس دادن می ترسم)
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 28

علاقه
    .
    نوشته
    80
    حضور
    5 روز 22 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    614

سلام
    همه این نکاتی که جناب کارشناس گفتند عالی است، من استفاده کردم موثر بوده است.
    یه توصیه پزشکی هم می کنم
    20دقیقه قبل از کنفراس یه قرص پروپرانولول(ایندرال) 10 را استفاده کن، این قرص برای تپش قلب و کاهش اضطراب است
    عارضه خاصی هم نداره
    نمیدونم این حرفم چقدر مورد تایید یا رد دوستان قرار می گیرد ولی چون خودم استفاده کردم و موثر بوده توصیه میکنم

به طور کلی این قرص به افرادی که اضطراب دارند، توصیه می شود.
    برای رسیدن به روزهای خوب
    باید چند روزی را بد گذراند

9. صلوات ها 13

نوشته
    72
    حضور
    4 روز 20 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

منم مشکلی شبیه مشکل شما داشتم ولی از وقتی کنفرانس های خودمو با اسلاید های power point ارائه می کنم مشکلم حل شده . چون نیاز به نوشتن رو تخته نیست ، معمولا یا رو صندلی میشینم و یا ایستاده پشت میز ارائه می دم، جمعیت هم به جای اینکه همشون به من خیره بشن اسلایدها رو (که معمولا اونا رو خیلی جذاب طراحی می کنم ) مطالعه می کنند و ...
    در ضمن کنفرانس هم مثل خیلی چیزهای دیگه بار اول و دومش سخته، بعدا دیگه عادی میشه ...

اللهم صل علی فاطمة وابیها و امها و بعلها و بنیها و سرالمستودع فیها بعدد ما احاط به علمک
    به شیعیان و دوستان ما بگویید که خدا را قسم دهند به حق عمه ام حضرت زینب (ع) که فرج مرا نزدیک گرداند
    الهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری

11. صلوات ها 16

نوشته
    70
    حضور
    17 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    167

خودتونو بذارین جای تماشاچی ها و مخاطباتون.ببینید یکی که داره کنفرانس میده دوتا سوتی هم توش میده به نظرتون فاجعه اتفاق افتاده؟!نه!فقط بعدهاااا یادش میافتید و با هم بهش میخندین!همین!به قول یکی از دوستام خاطره میشه!
    بعدم همه عین شمان.ادم بی عیب که نداریم.داریم؟

ویرایش توسط QM! : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷ در ساعت ۲۱:۵۹

13. صلوات ها 17

نوشته
    61
    حضور
    1 روز 18 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    412

نقل قول نوشته اصلی توسط bigharar نمایش پست ها
    ز اینکه جلوی همه حرف بزنم مخصوصا پسرا میترسم
    نگوووو اینجوری پسرا فکر میکنند چه خبررره یه موقع ...
    منم خودم اینجوریم کمی خفیف تر....
    به نظرم ارائه خودتو ضبط کن و نگاه کن شاید کمکت کنه
    اگر اطمینان پیدا کنی به خوبی ارائه ی خودت ان شا الله حل میشه

15. صلوات ها 15

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

باسمه تعالی
    با تشکر از راهنمایی خوب استاد امیدوار موارد زیر پیشنهاد می شود:

- مطالعه کتاب آیین سخنوری دیل کارنگی و یا خلاصه ی آن از وب سایت زیر
    http://seddighi62.blogfa.com/post/11
    البته همه‌ی سفارشات کتب غربی با فرهنگ ما و دستورات قرآن و معصومین علیهم السلام سازگار نیست

- برای جذاب شدن پاورپوینت نکاتی در فایل بالا و یا لینک زیر بیان شده است:
    http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=52268

- پاورپوینت را حتما برای دوستان صمیمی یا اعضای خانواده، قبل از جلسه ارائه کنید( هر صفحه یک دقیقه یا کمتر و حداکثر سحنرانی 20 دقیقه و 10 دقیقه هم برای پاسخ به پرسشها)

- در پاورپوینت تکنیکی وجود دارد که می توانید مطالب اضافی (که می‌خواهید مستمعین نبینند و فقط خودتان از روی آنها ببینید و برای آنها بگویید) را در زیر یا کنار هر صفحه قرار دهید.
    این کار ذهن شما را از افکار اضافی خالی می کند و نیازی به کاغذ حمل کردن با خود ندارید.

- لازم نیست به چشم مستمعین نگاه کنید بلکه به بالای سر آنها نگاه کنید.

- بهرحال مستمعین در موضوعی که می‌خواهید ارائه دهید محتاج بوده و شما از آنها بالاترید(ان اکرمکم عندالله اتقیکم) .

- توجه شما به این باشد که در این 20 دقیقه، وقت مستمعین را تلف نمی‌کنید و زکات علم خود را دارید ارائه می‌دهید.

- قبل از شروع سخنرانی، ذکر لااله‌الاالله را برای آرامش و تمرکز ذهنی بدون تکان خوردن لبها می‌توانید بگویید.

وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ ﴿آیه ۸۸ سوره‌ی هود﴾
    ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷ در ساعت ۱۶:۴۰
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

17. صلوات ها 12

نوشته
    116
    حضور
    12 روز 6 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    64
    صلوات
    914

سلام
    من هم دو هفته دیگر کنفرانس دارم،وبا عین مشکل شما.
    دوستان بیشتر راهنمایی کنید

19. صلوات ها 12

علاقه
    نوشته
    112
    حضور
    12 روز 11 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

اول از همه از مطالب استاد امیدوار استفاده کن!
    اصلا نترس و اضطراب نداشته باش!
    برای گروه 1+5 که کنفرانس نمیخوای بدی آرومه آروم باش شما اون مطلبتو به هر باید کنفرانس بدی ترس که نداره!
    وقتی آدم مضطرب میشه گلوش خشک میشه و باعث میشه صدات بد بشه و بلرزه حتما حتما قبلش آب بخور و اگرم شد آب بزار برا خودت خیلی خوب و موثره!
    خیالت راحت راحت باشه اصلا خرابش نمیکنی مطمئنم خیلی خوب اجراش میکنی.
    من از اونجا خبر ندارم اما همیشه تو جمع یه عده ای وجود دارن که همش میخوان بخندن اگه تو جمع شمام پیدا شد اصلا محل نذار رو ادامه بده!
    پاور پوینت هم خیلی خوبه من امتحانش کردم همه خیره میشن به اون!
    به خودت مطمئن باش و اعتماد به نفستو نگه دار
    ویرایش توسط الینا : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷ در ساعت ۱۷:۳۴
    کار امروز را به فردا نسپار.
    .
    .
    .
    .

فردا کلی بدبختی داری قشنگ بنداز برا هفته دیگه رااااحت

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری