حكم شنيدن صداي ضبط شده ي زن

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حكم شنيدن صداي ضبط شده ي زن

یک مدتی، برای بعضی نمازهای مستحبی که خیلی نکته و زیر و بم دارند، صدایم را ضبط میکردم و با استفاده از نرم افزارهای ویژه، کل نماز را تبدیل به یک فایل صوتی میکردم و با هدفون، در حین نماز گوش میدادم و همزمان میخواندم. آیا در این نماز ایرادی هست؟... یکی از دوستانم(خانم) درخواست فایل این نمازها را از من کرده تا او هم نماز را راحت تر بخواند و من هم در ثوابش شریک شوم. نگران این هستم که اگر به او فایل را بدهم، به طریقی، به دست نامحرم هم برسد. اگر نامحرم با گوش کردن صدای من نماز بخواند، نمازش ایراد دارد؟ گناهی بر گردن من خواهد بود؟... نکند ثواب نکرده باشم و گناه ماندگار هم کرده باشم؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

باران بانو;428733 نوشت:
یک مدتی، برای بعضی نمازهای مستحبی که خیلی نکته و زیر و بم دارند، صدایم را ضبط میکردم و با استفاده از نرم افزارهای ویژه، کل نماز را تبدیل به یک فایل صوتی میکردم و با هدفون، در حین نماز گوش میدادم و همزمان میخواندم. آیا در این نماز ایرادی هست؟... یکی از دوستانم(خانم) درخواست فایل این نمازها را از من کرده تا او هم نماز را راحت تر بخواند و من هم در ثوابش شریک شوم. نگران این هستم که اگر به او فایل را بدهم، به طریقی، به دست نامحرم هم برسد. اگر نامحرم با گوش کردن صدای من نماز بخواند، نمازش ایراد دارد؟ گناهی بر گردن من خواهد بود؟... نکند ثواب نکرده باشم و گناه ماندگار هم کرده باشم؟

با سلام و احترام

درمورد خودتان که هنگام نماز صدای ضبط شده را گوش می دادید اگر از حالت نمازگزار خارج نشده باشید و ضرری به قرائت وارد نشده باشد نمازتان صحیح بوده است اما درمورد گوش دادن نامحرم به این صدا درصورتی که محرک شهوت نباشد و مفسده نداشته باشد اشکال ندارد.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

از راهنمایی شما سپاسگزارم.:Gol:
با توجه به اینکه مقلد آیت الله مکارم هستم، از ایشان نیز متن همین سوال را استفتا کرده ام و به محض اینکه پاسخ آن برسد، در اینجا قرار خواهم داد.
متشکرم و التماس دعا.

موضوع قفل شده است