جمع بندی هویت اسلامی؟ایرانی؟ غربی؟ نسبت این ها با هم چه می تواند باشد؟

تب‌های اولیه

61 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هویت اسلامی؟ایرانی؟ غربی؟ نسبت این ها با هم چه می تواند باشد؟

چه باید بگوییم؟ اسلامی؟ ایرانی ؟ یا غربی؟ نسبت این ها با هم چه می تواند باشد؟:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

شهید علی اصغر پازوکی;428413 نوشت:
چه باید بگوییم؟ اسلامی؟ ایرانی ؟ یا غربی؟ نسبت این ها با هم چه می تواند باشد؟

اسلام هویت دینی مسلمانان است وجهان بینی توحیدی وایدئولوژی عملی توحیدی است که بر اساس فرامین آن عمل می کنند واصل هم همین جهان بینی وباور دینی توحیدی است که همه ادیان ابراهیمی به آن دعوت کرده اند.
ایران نیز هویت ملی وسرزمینی ایرانیان است که به هر حال هر انسانس در برابر کشور ووطن خود حس غرور و علقه خاص خود را دارد وهیچ جایی سرزمین خود انسان نمی شود ومشخصا انسان تمام تلاش خود را در جهت رشد وپیشرفت کشور خود انجام می دهد که البته این علاقه واحساس زمانی با ارزش و نتیجه بهتری دارد که در سایه باورهای دینی باشد ورنگ دینی بگیرد وانسان تمام تلاش خود را در جهت سیطره بینش اسلامی بر سرزمین ومحل زندگی خود انجام دهد. وکاری که امام با جوانان این کشور کرد همین بود که حس میهنی آنها را در قالب حس دینی پرورش داد وجوانان ما در جبهه قبل از اینکه به موفقیت واحتزاز پرچم کشور خود فکر کنند به اعتلای اسلام وتوحید الهی فکر می کردند وبرای آن جهاد می کردند وبه تعبیر استاد علامه جوادی آملی در شبهای عملیات رزمنده ها ایران ای سرزمین کهن نمی گفتند بلکه حسین حسین وکربلا کربلا می گفتند.
غربی نیز اصطلاحی است که از جهت فرهنگی بر نوعی فکر که محور آن اصالت ماده وتجربه گرایی وریشه آن از رنسانس وفرهنگ غربی است اطلاق می شود.

ضمن تشکر از پاسحگویی
هر کدام جادبه هایی دارند
و هر سه نیز اثرات خود را بر جامعه گذاشته اند
این سه گروه چه تناسبی ، چه افتراقی با هم دارند

زیبای راستین چگونه زیبایی می تواند باشد سنجش هویت ها؟

واسه خودمون متاسفم که این باید برامون سوال باشهههه
معلومه ما در درجه اول ایرانی هستیم

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429687 نوشت:

با سلام و عرض ادب
کدام ایرانی ؟
ایرانی ای که عراق حمله می کنه فرار میکند می رود امریکا و اروپا....
ایرانیی ای که وقتی دشمن حمله میکند می شود سرباز صدام( مجاهدین خلق ایران هه ههههههههه )
ایرانی ای که این ههمه جنایت اسراییل را می بیند و حتی که بیانیه علیه اسرانی ل نمی دهد
یا ایرانی ای که شب خمله می گوید یا حسین یا زهرا یا مهدی لاااله الا الله الله اکبر

شهید علی اصغر پازوکی;429739 نوشت:
با سلام و عرض ادب
کدام ایرانی ؟
ایرانیی ای که وقتی دشمن حمله میکند می شود سرباز صدام( مجاهدین خلق ایران هه ههههههههه )
ایرانی ای که این ههمه جنایت اسراییل را می بیند و حتی که بیانیه علیه اسرانی ل نمی دهد
یا ایرانی ای که شب خمله می گوید یا حسین یا زهرا یا مهدی لاااله الا الله الله اکبر

من و شما قبلا در این مورد بحث کردیم
پس حرفی نمیمونه

چه باید بگوییم؟ اسلامی؟ ایرانی ؟

این دیگه چه سوالیه آخه؟
چرا همش اصرار دارین اسلامی و ایرانی رو از هم جدا کنید؟از اکثر تاپیکایی هم که میزنید من همین برداشت رو کردم تا حالا
به نظر من این سواله اصلا سوال درستی نیست.
هم اسلامی بودن هم ایرانی بودن باید با هم باشه

شهید علی اصغر پازوکی;429637 نوشت:
ین سه گروه چه تناسبی ، چه افتراقی با هم دارند
سلام.
به نظر من ایرانی بودن ومسلمان بودن دوگروه متفاوت نیستن.ماهم ایرانی هستیم هم مسلمان.نه مسلمون بودنمو ناقض ایرانی بودنمونه ونه بالعکس.
دین اسلام 200 یا300سال نیست که وارد ایران شده حرف هزار وخورده ای سال.هویت ما ایرانی اسلامیست.

شما همیشه باعث تفرقه میشید
خسته نشدید از این همه بحث تکراری؟

پریا;429863 نوشت:
ا

با سلام ضمن تشکر از شکرتون در بحث
این ایرانی بودن یعنی چی؟ من هم می گویم با ید ایرانی باشیم و برای همین شعارم من ایرانیم ارمانم شهادت می باشد اما واقعا ویژگی های ایرانی بودن چیه؟
من هر کس رو که می بینم ایران ایران میگه؟ وقت دفاع از وطن فرار میکنند؟ ایا مگر ایرانی ترسوست/ اگر ترسو نیست چرا فرار میکند؟اینکه ایرانی ایرانی هویتش دررابطه با لباس و حجاب ایرانی چیست؟من
می بینم این هایی که بیشتر ایران می گند،سعی میکنند از اسم های غربی برای بچه استفاده کنند و بیشتر امریکایی لباسی تن میکنند تا ایرانی؟ لطفا توضیح دهید
اسلام م همینطور
اگر اسلامم چیز خوبیه که هست
چرا بعضی از مذاهب جهاد الزنا را محکوم نمی کنند و...
اگر اسلامی و ایرانی پس چرا فرهنگ غربی مثل لباس و حجاب و...

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429871 نوشت:

بجای برچسب پاسخ بده
اگر جواب قوی داشتی و منطقی جواب بدهی
مردم بیشتر ایرانی میشوند و یکی به نفع هر دومون
ولی اگر جواب نداشتی، این می شود که اتهام زنی می کنی

لطفا به این سوال واضح جواب بده
هویت ایرانی چیست؟ مقاییسه پیشکش

التماس دعا

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429860 نوشت:
پس حرفی نمیمونه
همن موقع هم جواب نشنیدم و جواب ها باقی موند
ممنتظر جوابم

من در جبهه ها هیچگاه نشنیدم بگویند مثلا انوشیروان انوشیروان و به قلب دشمن حمله کنند

شهید علی اصغر پازوکی;429885 نوشت:
من در جبهه ها هیچگاه نشنیدم بگویند مثلا انوشیروان انوشیروان و به قلب دشمن حمله کنند

به نام خدا.

منظورتون اینه که کسانی که به جبهه میرفتند بخاطر اسلام و هویت اسلامیشون میرفتند؟
خوب ما شهید غیر مسلمان هم داریم. از مسیحیانی که به جبهه رفتند و شهید شدند.

ستایشگر :Gol:

اتفاقا حرف منو جواب ندادی
بهم گفتی تو اگه ملی گرا بودی چرا نام کاربریتو با حروف انگلیسی نوشتی منم جواب دادم اگه به نام کاربیه شما چه جوری از اون دنیا داری پست میدی؟

این بر میگرده به اینکه قدرت دست شماهاستتت
اونموقع ها هم مثل الان همه چیز سانسور میشد حتی عقاید و افکار ادما
تو ایران ازادی فقط اسم یه میدونه همین و بس
باید تمام حرفا و کارا مطابق میل امثال شما باشه وگگرنه از صفحه روزگارر محوت میکنند
عین شاهین نججفی که مرتد اعلام شد.....

چه باید بگوییم؟ اسلامی؟ ایرانی ؟ یا غربی؟ نسبت این ها با هم چه می تواند باشد؟:Gol:

به نظر من وقتشه ما ادما یه ذره بزرگ شیم و یاد بگیریم نژاد پرستی رو باید گذاشت کنار....!

ستايشگر;429888 نوشت:
به نام خدا.

ضمن تشکر
خداوند روح شهدای مسیح و زرتشتی را با دیگر شهدا محشور کند انشاءالله
بحث خدمت سربازی یا اجباری را ااگر کنار بگذارید به خدومت داوطلبانه می رسیشهدای ملی گرا که دواطلبانه به جبهه رفتندد و شهید شدند را نام ببرید

شهید علی اصغر پازوکی;429876 نوشت:
این ایرانی بودن یعنی چی؟ من هم می گویم با ید ایرانی باشیم و برای همین شعارم من ایرانیم ارمانم شهادت می باشد اما واقعا ویژگی های ایرانی بودن چیه؟

اولین ویژگی ایرانی بودن اینه که تو اوج قدرت ادم باشییی
مثل کوروش که اگه بخوام بگم چیکارا کرده دیگه تو این تایپیکتون جایی نمیمونه واسه اینکه حرفی از اعراب بیارید

من هر کس رو که می بینم ایران ایران میگه؟ وقت دفاع از وطن فرار میکنند؟ ایا مگر ایرانی ترسوست/ اگر ترسو نیست چرا فرار میکند؟اینکه ایرانی ایرانی هویتش دررابطه با لباس و حجاب ایرانی چیست؟

ببخشیدا این بر میگرده به اینکه یا چشماتون مشکل داره یا خودتون رو زدید به اون راه
اگههههه به یه کارگردان اجازه میدادن حتما از شهدای ملی گرا هم مینوشت
تو حققققق نداری بگی اونایی که از ایران فرار کردن ملی گرا بود

می بینم این هایی که بیشتر ایران می گند،سعی میکنند از اسم های غربی برای بچه استفاده کنند و بیشتر امریکایی لباسی تن میکنند تا ایرانی؟ لطفا توضیح دهید

اسم غربی منظورتون چه اسم هاییه؟ کوروش بردیا و سیاوش و.... یا پانته ا و گندم و.... ؟
اینا غربی هستن؟
ما میگیم نه غربی نه عربی نه هیچ چیز دیگه فقط ایرانیییی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

چه باید بگوییم؟ اسلامی؟ ایرانی ؟ یا غربی؟ نسبت این ها با هم چه می تواند باشد؟

قطعاً اسلامی.چون هویت اسلامی،هویت ملی افراد را هم شامل می شود و آن را کنترل می کند.یعنی هویت اسلامی،جامعیت دارد.بر خلاف هویت ایرانی یا غربی که از هر لحاظ می لنگند.هویت اسلامی است که به ما می گوید در لبنان و سوریه و فلسطین از مظلومین حمایت کنید.در واقع هویت دینی ما را از ناسیونالیسم و ملی گرایی فراتر می برد،اما نمی گوید به وطن خود علاقه نداشته باشید.ما را به سمت جهان میهنی می برد.یعنی کل جهان متحد باشند که در حکومت امام زمان (عج) انشاء الله و به فضل الهی این اتفاق خواهد افتاد.
لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

سلام
خدا رو شکر که این مسائل کلیدی داره بیشتر از قبل تو انجمن بحث میشه.
از برادر عزیزم هم بسیار تشکر می کنم.

ستايشگر;429888 نوشت:
به نام خدا.

این حرف، گستردگی سفره پهن شده اسلام رو نشون میده. سفره ای که هرکس حتی اگر با نیات دیگه ای هم سر اون حاضر شده باشه و رزق و روزی بگیره، در جرگه مسلمونها حساب میشه.

شهید علی اصغر پازوکی;429893 نوشت:
ضمن تشکر
بحث خدمت سربازی یا اجباری را ااگر کنار بگذارید به خدومت داوطلبانه می رسیشهدای ملی گرا که دواطلبانه به جبهه رفتندد و شهید شدند را نام ببرید

یه بار جوابتو دادم اگه اون موقع هم مثل الان همه چیز سانسور نمیشد مطمئن باش الان میتوونستم برات یه لیست بلند بالا بنویسم

علی ;429897 نوشت:
این حرف، گستردگی سفره پهن شده اسلام رو نشون میده. سفره ای که هرکس حتی اگر با نیات دیگه ای هم سر اون حاضر شده باشه و رزق و روزی بگیره، در جرگه مسلمونها حساب میشه.

اگه اینجوریه پس زرتشت ها هم جزو مسلمان ها حساب میشن

واقعاااا براتون متاسفم با اینکه چند هزار سال پیش اعراب به ایران حمله کرد و چه قدر ایرانی کشت
با اینکه هشت سال جلوی عراقی (عرب ها) ایستادیم و چه قدر شهید دادیم
با اینکه در کمال وقاحت به خلیج همیشه پارس ما میگن خلیج عرب باز هم اینجوری طرفدارشون هستید
واقعا که...

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

شهید علی اصغر پازوکی;429637 نوشت:
ضمن تشکر از پاسحگویی
هر کدام جادبه هایی دارند
و هر سه نیز اثرات خود را بر جامعه گذاشته اند
این سه گروه چه تناسبی ، چه افتراقی با هم دارند

زیبای راستین چگونه زیبایی می تواند باشد سنجش هویت ها؟

به نظر حقیر،ما با وجود اسلام به هویت غربی به هیچ وجه نیازی نخواهیم داشت.ممکن است کسی بگوید غرب این همه پیشرفت مادی کرده،بد است ما هم پیشرفت مادی کنیم؟
اولاً که همان هویت اسلامی،به مراتب بیشتر از هویت غربی باعث پیشرفت مادی ما می تواند بشود.
ثانیاً پیشرفت مادی وقتی ارزش دارد که واقعاً پیشرفت باشد،پسرفت نباشد.بسیاری از پیشرفت های به ظاهر مادی در غرب،همگی پسرفت معنوی محسوب می شوند.لذا این به ظاهر پیشرفت ها (که حقیقتاً پسرفت هستند) ذره ای ارزش ندارند.
هویت ایرانی خالی هم نتیجه اش می تواند تا سر حد نژادپرستی برود.آنچه که مهم است و اصل است و جامع و دارنده سایرین است،هویت اسلامی است.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429687 نوشت:

ما در درجه اول،مسلمان هستیم.درجه اول،چیزی است که ما را با خدا پیوند دهد،با معصومین (ع) پیوند دهد،با مردم دیگر دنیا پیوند دهد،با خود پیوند دهد.ایرانی بودن هیچ کدام از این ها را انجام نمی دهد.ولی مسلمان بودن باعث همه این ها می شود.لذا در درجه اول،ما مسلمانیم.
لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

ضمن تشکر

به نام خدا.

ملی گرا یعنی چی؟ صرف اینکه طرف مسلمان بوده به این معنی نمیتونه باشه که برای هویت اسلامیش رفته جنگ.

جنگ بین کافر ها و مسلمون ها نبوده که بشه این برداشت رو داشت. جنگ بین یه کشور دیگه و ایران بوده. یعنی کشور ایران در حال تهدید بوده. پس نمیشه گفت مردم رفتن که اسلام دفاع کنن. اونچه به نظر من میشه گفت اینه که برای دفاع از میهنشون رفتند.

به نظر من قرار دادن اسلام و ایران در مقابل هم ، گام برداشتن در نقشه ایست که ابلیس برای جداکردن این سرباز فداکار اسلام ، این مغز متفکر و متحرک دین کشیده و پیش نهاد میکنم که بیشتر از این در این راه قدم زده نشه.

میشه یکی به من بگه هویت ملی یعنی چی؟منظورتون اینه که یه خط رو زمین کشیدیم بعد اونی که اون ور خط به دنیا اومده میشه غیر ایرانی و این یکی که این طرفش به دنیا اومده ایرانی.بعد من الان باید انتخار کنم این طرف این خطه به دنیا اومدم؟!!!!:ghash:
یا باید به اینی که این ور خط یه دنیا اومده کمک کنم به اون وریه نه!!!یا....؟!
این بهترین نگاهی است که میشه به این مسله داشت اگه بخوایم بگیم ملی گراها نژاد پرست نیستن تازه..!

[

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429889 نوشت:
بهم گفتی تو اگه ملی گرا بودی چرا نام کاربریتو با حروف انگلیسی نوشتی منم جواب دادم اگه به نام کاربیه شما چه جوری از اون دنیا داری پست میدی؟

اینجا بحث هویت ایرانی ، اسلامی، غربی است مثلا : پریسا یک اسم ایرانی ااست سوال پیش می ایید اسم ایرانی بههتره یا غربی یا عربی که تابپیک ددارد حالا اسم ایرانی بهویت ایرانی باید ایرانی نوشه شوود یا غربی(لاتین) من فکر نمی کنم اسم للاتین یک هویت ملی باشد و این کذب بودن ادعای ملی گرا بودن شماست

اسم مثلا فرشته که یک اسم ان دنیایی است اگر روی فردی بود ان وقت نمیتواند از این دنیا حرف بزنند که اسم من ایراد داشته باشد من اسم ربه یاد یک شهید انتخاب کرده ام کخیلی دوستش داشتم

هورشید;429903 نوشت:
میشه یکی به من بگه هویت ملی یعنی چی؟منظورتون اینه که یه خط رو زمین کشیدیم بعد اونی که اون ور خط به دنیا اومده میشه غیر ایرانی و این یکی که این طرفش به دنیا اومده ایرانی.بعد من الان باید انتخار کنم این طرف این خطه به دنیا اومدم؟!!!!:ghash:
این بهترین نگاهی است که میشه به این مسله داشت اگه بخوایم بگیم ملی گراها نژاد پرست نیستن تازه..!

این خط و مرز یه جور بهانه است در واقع وا هم به خط و مرز هم به گذشتگان مثل شاعر های بزرگ دانشمندان بزرگ و .... مون افتخار میکنیم

من ایرانیم ارمانم شهادت می باشد

یعنی هدفتون شهادته؟؟
به قول یکی که نمیدونم کی بوده میگه شهادت مزد اعماله نه هدف اعمال

من هر کس رو که می بینم ایران ایران میگه؟ وقت دفاع از وطن فرار میکنند؟

این حرفتون اصلا درست نیست.
یعنی همه ی ایرانیا موقع دفاع از وطن فرار میکنن ولی همه ی مسلمونا وامیستن دفاع میکنن؟
واقعا یعنی تا حالا ایرانی غیرمسلمون که از وطن دفاع کنه ندیدید؟
توی فیلم اخراجی ها هم نشون میداد.ارمنیه به خاطر ایرانی بودنش اومده بود جبهه...

هویت ما ایرانی و اسلامیه.نه اسلامیه تنها نه ایرانیه تنها...

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

شهید علی اصغر پازوکی;429739 نوشت:
با سلام و عرض ادب
کدام ایرانی ؟

احسنت بر شما برادر عزیزم.این را هم اضافه کنیم بد نیست:
ایرانی که می گوید نه غزه نه لبنان،جانم فدای ایران!
یا ایرانی که شب حمله می گوید یا حسین یا زهرا یا مهدی لا اله الا الله الله اکبر.
قطعاً انسان واقعی و راستین،انسان دوم است.رزمندگان و جانبازان و شهدای ما در جنگ تحمیلی،بدون شک همه از نوع دوم بودند.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429860 نوشت:
پس حرفی نمیمونه

و ایشان هم جواب شما را دادند.پس حرفی نمی ماند.

پریا;429863 نوشت:
این دیگه چه سوالیه آخه؟
چرا همش اصرار دارین اسلامی و ایرانی رو از هم جدا کنید؟از اکثر تاپیکایی هم که میزنید من همین برداشت رو کردم تا حالا
به نظر من این سواله اصلا سوال درستی نیست.

ایشان هم نگفتند جدا کنیم.می گویند اصل با اسلام است.ایرانی بودن باید به جهانی بودن تبدیل شود.ایرانی بودن بدون اسلامی بودن،به هیچ دردی نمی خورد.

shaparak;429864 نوشت:
سلام.
به نظر من ایرانی بودن ومسلمان بودن دوگروه متفاوت نیستن.ماهم ایرانی هستیم هم مسلمان.نه مسلمون بودنمو ناقض ایرانی بودنمونه ونه بالعکس.
دین اسلام 200 یا300سال نیست که وارد ایران شده حرف هزار وخورده ای سال.هویت ما ایرانی اسلامیست.

حرف شما صحیح است.ولی اصل همان اسلامی بودن است.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429871 نوشت:
شما همیشه باعث تفرقه میشید

اگر دقیق نگاه کنیم،مسلمان بعضی اوقات باید نسبت به خدای مشرکین کافر شود.علاوه بر این باید میان خودش و ظالم،تفرقه ایجاد کند.تفرقه ای بد است که میان دو مسلمان واقعی باشد.و الا تفرقه میان مسلمان واقعی و کسی که در مقبره کوروش به او سجده نمی کند واجب است.
لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

شهید علی اصغر پازوکی;429907 نوشت:
[
اینجا بحث هویت ایرانی ، اسلامی، غربی است مثلا : پریسا یک اسم ایرانی ااست سوال پیش می ایید اسم ایرانی بههتره یا غربی یا عربی که تابپیک ددارد حالا اسم ایرانی بهویت ایرانی باید ایرانی نوشه شوود یا غربی(لاتین) من فکر نمی کنم اسم للاتین یک هویت ملی باشد و این کذب بودن ادعای ملی گرا بودن شماست

اسم مثلا فرشته که یک اسم ان دنیایی است اگر روی فردی بود ان وقت نمیتواند از این دنیا حرف بزنند که اسم من ایراد داشته باشد من اسم ربه یاد یک شهید انتخاب کرده ام کخیلی دوستش داشتم

اسم پریسا ایرانیه مهم نیست با چه حروفی نوشته بشه
منم به اسممو دوست دارم چون عربی نیست ایرانیه
من منظورم این بود شما نمیتونی با توجه به نام کاربیم پی به افکار و عاقیدم ببری یا بخوای ببریش زیر سوال

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429890 نوشت:
باید تمام حرفا و کارا مطابق میل امثال شما باشه وگگرنه از صفحه روزگارر محوت میکنند
اتهام زنی
بدون سسند
اینرو برایش یک پست جداگانه باز میکنم بنام چند میگیری گریه کنی؟

بن موسی;429910 نوشت:
و ایشان هم جواب شما را دادند.پس حرفی نمی ماند.

من با شما صحبت کردم که شما جواب میدین؟

بن موسی;429910 نوشت:
حرف شما صحیح است.ولی اصل همان اسلامی بودن است.
دوستان انتخاب هویت یک موضوع تحمیلی نیست که من بخوام به یه نفر تحمیل کنم که ما اول مسلمونیم بعد ایرانی.
من به شخصه دوست دارم منو به عنوان مسلمان ایرانی بشناسن یعنی مسلمون بودنم برام مهم تره.باهمه افتخاری که به کشورم به تاریخ کشورم وبزرگ مردان کشورم میکنم.
اما شخص دیگه ای دوست داره ایرانی مسلمان باشه.
همونطوری که ایرانی بودن به حرف نیست مسلمون بودن هم به حرف نیست.
زمان جنگ اگه بعضی ایرانی نماها از کشور رفتن الآن هم بسیاری از مسلمان نماها دارن مردم رو دین زده میکنن.(خدایی نکرده توهین نباشه)
اگه یه عده منافق بودن همونطور که منافق به دینشون بودن منافق نسبت به وطن وایرانشون هم بودن:ok:

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429908 نوشت:
این خط و مرز یه جور بهانه است در واقع وا هم به خط و مرز هم به گذشتگان مثل شاعر های بزرگ دانشمندان بزرگ و .... مون افتخار میکنیم
اهان.خب من این طرف یه خطی به دنیا اومدم که یه شاعر بزرگم همین طرفش به دنیا اومده و باید به این مسله افتخار کنم؟!
ببینید بزرگوار اینکه خوشحال باشیم داریم با یه سری ادم فهیم زندگی میکنیم و به خاطرش خدارو شکر کنیم بد نیست ولی اینکه بگیم اجداد من (!!!) با یه سری ادم فهیم زندگی میکردن و من به این افتخار میکنم اصلا عقلانیه؟!گیرم پدر تو بود قاضل از قضل پدر تو را چه حاصل؟تازه همون اولیم که گفتم فقط میتونه باعث خوشحالی بشه و شکر چون نعمت خداست و میتونه به پیشرفت مام کمک کنه. ولی دیگه افتخار کردن نداره!!...

بن موسی;429910 نوشت:
ایشان هم نگفتند جدا کنیم.می گویند اصل با اسلام است

من به استارتر تاپیک جواب دادم
این حرف هم که اسلام اصل قرار میگیره همون جدا کردن اسلامی و ایرانی بودنه.

بن موسی;429910 نوشت:
ایرانی بودن بدون اسلامی بودن،به هیچ دردی نمی خورد.

یعنی شما هیچ ارزشی برای وطنتون قائل نیستید؟
درسته اسلامی بودن خیلی با ارزشه ولی اینجوری هم نمیشه گفت که ایرانی بدون اسلامی بودن هیچه.
نمونه ش هم گفتم همون ارمنی های ایرانی که از وطن دفاع کردن.

هورشید;429891 نوشت:

به نظر من وقتشه ما ادما یه ذره بزرگ شیم و یاد بگیریم نژاد پرستی رو باید گذاشت کنار....!
ضمن تشکر مجدد از شمادقیق بحث برای همین شروع شده که بزرگتر شویم
و نژاد پرستی را کنار بگذاریم
متاسفانه الان جند هویتی می باشد
مثال: سر سفره عقد می گویند مهر سنه و 2000 سکه اخر ، سنه نهایتش میشه 10 تا سکه کدام درسته 2000 تا یا 10 تا
این بخاطر چندگانگی فرهنگی مییباشدو یا بهتر بگویم بحران هویت
من خودم به وطن اعتقاد دارم و بخاطر همین ایات مربوط به ان را در سرنگار جدا اورده ام

اما باید سریعتر برای حل مشکلات و ایجاد فرهنگی ارگانیک این نسبت ها را روشن کنیم
باید همه دست بت هم بدهیم تا بحران هویت نداشته باشیم
البته بنظر من کشور ما کشوری است اسلاامی ایرانی نه ایراانی اسلامی
در خاتمه بگویم چو ایران نباشد تن من مباد

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

با سلام ضمن تشکر از شکرتون در بحث
من هر کس رو که می بینم ایران ایران میگه؟ وقت دفاع از وطن فرار میکنند؟ ایا مگر ایرانی ترسوست/ اگر ترسو نیست چرا فرار میکند؟اینکه ایرانی ایرانی هویتش دررابطه با لباس و حجاب ایرانی چیست؟من
اسلام م همینطور
اگر اسلامم چیز خوبیه که هست
چرا بعضی از مذاهب جهاد الزنا را محکوم نمی کنند و...
اگر اسلامی و ایرانی پس چرا فرهنگ غربی مثل لباس و حجاب و...

در اسلام حب وطن داریم.ولی اصل در اسلام از میان برداشتن مرزهای جغرافیایی و تشکیل حکومت اسلامی در سراسر عالم است.یعنی دیگر جهت امتیازی به نام کشور،وجود نداشته باشد.فقط یک کشور است به رهبری امام زمان (عج).
آن ایرانی بودنی که شما می گویید،خودتان اشاره کردید چطور است.شعار است.نژادپرستی است.درک سطحی از جهان و انسانیت است.

شهید علی اصغر پازوکی;429882 نوشت:
بجای برچسب پاسخ بده
اگر جواب قوی داشتی و منطقی جواب بدهی
مردم بیشتر ایرانی میشوند و یکی به نفع هر دومون
ولی اگر جواب نداشتی، این می شود که اتهام زنی می کنی

لطفا به این سوال واضح جواب بده
هویت ایرانی چیست؟ مقاییسه پیشکش

التماس دعا

شهید علی اصغر پازوکی;429884 نوشت:
همن موقع هم جواب نشنیدم و جواب ها باقی موند
ممنتظر جوابم

شیوه ایشان اکثر مواقع همینطور است.

احسنت بر این حرفتان.ناسیونالیست ها رفتند به جبهه ها،یا بسیجی ها؟پاسخ واضح است.

ستايشگر;429888 نوشت:

پاسخ شما را دادند:
ضمن تشکر

ولی حتی اگر این مسئله را بگذاریم کنار،اثر هویت اسلامی کجا و اثر هویت ایرانی کجا.شما می توانید ببینید که هویت اسلامی این همه انسان را عاشق شهادت و دفاع از اسلام کرد.ولی هویت ایرانی،تنها عده اندکی را.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429889 نوشت:

کسی که مثلاً ملی گرا باشد،در جواب دوستانش نمی گوید اوکی،می گوید بله.همین این نشان دهنده تناقض شعار ها و عمل ملی گرایان است.

اگر سانسور شده و مخفی مانده،پس جنابعالی از کجا خبر دارید؟

از جملات قصار همفکرانتان است.همین که آزادی دارید این حرف ها را در اینجا بزنید،نشان دهنده این است که آزادی در ایران تا چه حد است.

واضح است چه کسی بر حق است و چه کسی بر باطل.

خدا شاهین نجفی و همه پیروانش را لعنت کند.

هورشید;429891 نوشت:

احسنت بر شما.ایکاش همه مثل شما و برادر "شهید علی اصغر پازوکی" فکر می کردند.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429894 نوشت:
اولین ویژگی ایرانی بودن اینه که تو اوج قدرت ادم باشییی
مثل کوروش که اگه بخوام بگم چیکارا کرده دیگه تو این تایپیکتون جایی نمیمونه واسه اینکه حرفی از اعراب بیارید

کوروش؟کوروشی که چندین و چند نقل تاریخی درباره مرگش است.کوروشی که به بت پرستان اجازه می دهد بت هایشان را بپرستند؟
بنده هم در نقد کسی که از او با نام کوروش یاد می کنید،می توانم هزاران هزار صفحه بنویسم.در ضمن کوروش کجا در اوج قدرت بوده؟فتوحات زیاد داشتن یعنی در اوج قدرت بودن؟این همان دیدگاهی است که امروز می گوید آمریکا در اوج قدرت است.حال آن که آمریکا از ضعیف ترین کشور ها از نظر معنوی است و قدرت حقیقی،قدرت معنوی است.

ببخشیدا این بر میگرده به اینکه یا چشماتون مشکل داره یا خودتون رو زدید به اون راه
اگههههه به یه کارگردان اجازه میدادن حتما از شهدای ملی گرا هم مینوشت
تو حققققق نداری بگی اونایی که از ایران فرار کردن ملی گرا بود

کافی است بریم ببینیم چه کسانی امروز کوروش کوروش می کنند و نمایندگان اصلی جریان سلطنت گرا و ملی گرا به حساب می آیند.همان هایی که بعد از انقلاب از ایران فرار کرده اند.

اسم غربی منظورتون چه اسم هاییه؟ کوروش بردیا و سیاوش و.... یا پانته ا و گندم و.... ؟
اینا غربی هستن؟
ما میگیم نه غربی نه عربی نه هیچ چیز دیگه فقط ایرانیییی

ما هم می گوییم فقط و فقط اسلامی.حال می خواهد عربی باشد یا ایرانی.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

[="Microsoft Sans Serif"]

من هر کس رو که می بینم ایران ایران میگه؟ وقت دفاع از وطن فرار میکنند؟ ایا مگر ایرانی ترسوست/ اگر ترسو نیست چرا فرار میکند؟

کسی که ایرانی باشد، رستم، پوریای ولی و دیگر بزرگمردان را الگوی خود می‌داند و فرار نمی‌کند.
گفته‌اید کسانی که ایران - ایران گفته‌اند، فرار کرده‌اند.
په بسیار مردمی که الله-الله می‌گفتند نیز از ترس فرار کردند و یا به مشهد، برای زیارت! پناه می‌بردند؛ چون مشهد را نمی‌زدند.
پس در هر گروهی بد هست و خوب است؛ اینکه نگاه کنیم چه می‌گویند، پوسته‌ی کار است:

width: 700

[/TD]
[TD="align: left"]ما زبان را ننگریم و قال را
[/TD]
[TD]ما درون را بنگریم و حال را

نقل قول:

مذهب شیعه در ایران، توسط شاه‌اسماعیل نیرو گرفت است؛ همان‌گونه که در تاریخ می‌خوانیم، ایشان برای پیدایش شور در رزمندگان، از شعرهای حماسی شاه‌نامه استفاده می‌کرده‌اند.
اگر در جبهه‌ی عراق - ایران چنین چیزی نبوده است، دلیل بر بی ارزشی ایران باستان نیست.
خود قضاوت کنید که خواندن این بیت، چه شوری می‌تواند در دل رزمندگان پیدا کند:

width: 700

[/TD]
[TD="align: left"]دریغ است که ایران ویران شود
[/TD]
[TD]کنام پلنگان و شیران شود

شهید علی اصغر پازوکی;429921 نوشت:

به نام خدا.

خوب این حرفتون به نظر من نادرست هست.

چون همونقدری که شما در این مملکت سهم داری ، یه مسیحی ایرانی و یا یه یهودی ایرانی و یا یه زرتشتی ایرانی و ... و حتی یه بی خدای ایرانی هم سهم داره. پس نمیشه گفت اینجا کشور اسلامی ایرانی هست. اینجا کشور ایران هستو ادیان مختلفی رو شامل میشه گرچه نسبت ها نابرابر هست ( و متاسفانه به دلیل فرهنگ بدی که فوق مذهبی ها در کشور راه انداخته اند شمارش دقیق افراد و پیروان ادیان ممکن نیست ).

هورشید;429903 نوشت:

بعد اخه قضیه به اینجام ختم نمیشه اخه!یه انسان اون طرف این خطه داره میمیره میخوایم بهش کمک کنیم میگه نه ایرانیا واجب ترن مگه تو ایران فقیر ندازیم!!!اون یکی چون اون طرف این خطه به دنیا اومده مُردم ،مُردم به جهنم!!....

هورشید;429926 نوشت:

بعد اخه قضیه به اینجام ختم نمیشه اخه!یه انسان اون طرف این خطه داره میمیره میخوایم بهش کمک کنیم میگه نه ایرانیا واجب ترن مگه تو ایران فقیر دازیم!!!اون یکی چون اون طرف این خطه به دنیا اومده مردم مردم به جهنم!!....

به نام خدا.

من مخالف کمک های بشر دوستانه به دیگر کشور ها نیستما! ولی حقیقتش اینه که هر چیزی حدی داره. واقعا اینور این خط بعضی ها دارن می میرن! و یک کشور هم نمیوته تمام بیرون خط رو ساپورت کنه!

هورشید;429926 نوشت:

بعد اخه قضیه به اینجام ختم نمیشه اخه!یه انسان اون طرف این خطه داره میمیره میخوایم بهش کمک کنیم میگه نه ایرانیا واجب ترن مگه تو ایران فقیر ندازیم!!!اون یکی چون اون طرف این خطه به دنیا اومده مُردم ،مُردم به جهنم!!....

سلام
خوب مسلما شما دارید اشتباه میکنید و یکم سفسطه
بله ایرانیها برای ما واجب ترند. می پرسید چرا؟ جواب اونقد محرز و اشکاره که تعجب میکنم شما چرا این بحث رو مطرح کردید. وقتی من دارم زیر سایه یک حکومت زندگی میکنم مالیات میدم عضوی ازین جامعه هستم انتظار دارم و انتظار کاملا معقولی هم هست که در عوض اگه مشکلی پیش اومد مثلا زلزله شد اول به من رسیدگی بشه وقتی من مشکلم حل شد به کشور همسایه نه اینکه من زیر اوار باشم و حکومت مشغول حل کردن مشکل کشور دیگه

علی ;429897 نوشت:
خدا رو شکر که این مسائل کلیدی داره بیشتر از قبل تو انجمن بحث میشه.
از برادر عزیزم هم بسیار تشکر می کنم.

بله دقیقاً.قطعاً تفکر مسلمین در جنگ با ظالم و شرکت گسترده آن ها در جنگ ایران و عراق،بر پیروان سایر ادیان تاثیر می گذارد و چه بسا همین باعث شرکت عده ای از غیرمسلمانان در جنگ شده باشد (هر چند معلوم نیست که واقعاً داوطلبانه چنین کسانی رفته باشند یا نه).

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429898 نوشت:
یه بار جوابتو دادم اگه اون موقع هم مثل الان همه چیز سانسور نمیشد مطمئن باش الان میتوونستم برات یه لیست بلند بالا بنویسم

یک نفر را نام ببرید.هر چند بعید نیست چنین کسانی رفته باشند،اما اول باید ثابت کنید داوطلبانه رفته اند و نه به خاطر نظام وظیفه.ثانیاً اگر چنین موردی باشد،همانطور که در بالا ذکر شد چه بسا چنین افرادی تحت تاثیر مسلمانان رفته باشند.یعنی تحت تاثیر اسلام گرایی،نه ایران گرایی.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429899 نوشت:
اگه اینجوریه پس زرتشت ها هم جزو مسلمان ها حساب میشن

فکر نمی کنم منظور ایشان برداشت شما بوده باشد.حرفشان واضح است.

واقعاااا براتون متاسفم با اینکه چند هزار سال پیش اعراب به ایران حمله کرد و چه قدر ایرانی کشت

این هم از افسانه هایی است که ملی گراها می گویند.

با اینکه هشت سال جلوی عراقی (عرب ها) ایستادیم و چه قدر شهید دادیم

حرف شما کاملاً غیر صحیح است.ما نه جلوی عراقی ها ایستادیم،نه جلو عرب ها.در جنگ ایران و عراق شیعیان عراق هم سعی می کردند در حد توان با صدام بجنگند.ما با بعثی ها جنگیدیم.نه با اعراب.پس اعراب خوزستان چه می شوند که این همه شهید دادند در جنگ؟این ها هم به ما حمله کرده بودند؟جمع نبندید.نگویید همه عرب ها.

با اینکه در کمال وقاحت به خلیج همیشه پارس ما میگن خلیج عرب باز هم اینجوری طرفدارشون هستید
واقعا که...

ما طرفدار اسلام هستیم.نه لزوماً طرفدار عرب گرایی.حقیر خودم عرب الاصل هستم.بستگی دارد اسلام چه بگوید.اسلام بعضی اوقات می گوید فلان کار عرب ها خوب است،انجام بدهید.بعضی اوقات می گوید فلان کارشان بد است،انجام ندهید.ما طرفدار اسلامیم.نه لزوماً عرب گرایی.

ستايشگر;429902 نوشت:
ملی گرا یعنی چی؟ صرف اینکه طرف مسلمان بوده به این معنی نمیتونه باشه که برای هویت اسلامیش رفته جنگ.

بله.ولی کدام یک از شهدای ما در جنگ تحمیلی موقع عملیات می گفته اند یا کوروش ادرکنی؟!یا داریوش ادرکنی!
قطعاً اثر غالب از آن تفکر اسلام گرا بوده و این تفکر شهدا را به جنگ کشانده.نه تفکر ملی گرا.

ستايشگر;429902 نوشت:
جنگ بین کافر ها و مسلمون ها نبوده که بشه این برداشت رو داشت. جنگ بین یه کشور دیگه و ایران بوده. یعنی کشور ایران در حال تهدید بوده. پس نمیشه گفت مردم رفتن که اسلام دفاع کنن. اونچه به نظر من میشه گفت اینه که برای دفاع از میهنشون رفتند.

جنگ بین کافران حقیقی که خودشان را مسلمان جا می زدند و مسلمانان بوده.جنگ بین ظالم و مسلمانان بوده.جنگ بین یک کشور طرفدار پان عربیسم و ملی گرا و اسلام بوده.لذا اگر دقیق نگاه کنیم،این جنگ،جنگ بین اسلام گرا ها و ملی گرایان افراطی بوده.مسلمانان رفتند از ظلم دفاع کنند.نه این که فقط از میهنشان دفاع کنند.حتی قصد تصرف عراق را هم داشتند.پس این نشان می دهد جنگ فراتر از مبارزه دو کشور بوده،بلکه مبارزه اسلام و ظالم بوده.

ستايشگر;429902 نوشت:
به نظر من قرار دادن اسلام و ایران در مقابل هم ، گام برداشتن در نقشه ایست که ابلیس برای جداکردن این سرباز فداکار اسلام ، این مغز متفکر و متحرک دین کشیده و پیش نهاد میکنم که بیشتر از این در این راه قدم زده نشه.

ما نمی گوییم این دو مقابل هم هستند و ضدیت دارند.بلکه حرفمان این است که اصل با کدام است.روحیه اصلی اسلام،جهان میهنی است نه ناسیونالیسم.

هورشید;429903 نوشت:
میشه یکی به من بگه هویت ملی یعنی چی؟منظورتون اینه که یه خط رو زمین کشیدیم بعد اونی که اون ور خط به دنیا اومده میشه غیر ایرانی و این یکی که این طرفش به دنیا اومده ایرانی.بعد من الان باید انتخار کنم این طرف این خطه به دنیا اومدم؟!!!!

کاملاً با شما موافق هستم.

شهید علی اصغر پازوکی;429907 نوشت:

همین که در پایان چت هایشان می گویند Bye ولی می گویند نباید به کوروش بگوییم کوروش کبیر،چون کبیر عربی است و از هزاران فحش بدتر است،همین نشان می دهد که حرف هایشان شعار است و با عملشان در تناقض است.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429908 نوشت:

پس شما هم پذیرفتید که ایرانی بودن،یک بهانه است و اصالتی ندارد.

پریا;429909 نوشت:
یعنی هدفتون شهادته؟؟
به قول یکی که نمیدونم کی بوده میگه شهادت مزد اعماله نه هدف اعمال

شهادت یکی از بالاترین مقام هایی است که یک مسلمان عادی می تواند به آن برسد.

پریا;429909 نوشت:
این حرفتون اصلا درست نیست.
یعنی همه ی ایرانیا موقع دفاع از وطن فرار میکنن ولی همه ی مسلمونا وامیستن دفاع میکنن؟
واقعا یعنی تا حالا ایرانی غیرمسلمون که از وطن دفاع کنه ندیدید؟
توی فیلم اخراجی ها هم نشون میداد.ارمنیه به خاطر ایرانی بودنش اومده بود جبهه...

ما وجود غیرمسلمان ها را در جبهه ها انکار نمی کنیم.ولی همان ارمنی ای که در اخراجی ها می گویید،آیا داوطلبانه آمده یا به خاطر نظام وظیفه آمده؟بین این دو خیلی فرق است.در ثانی رفتن غیرمسلمان ها به جبهه ها کاملاً تحت تاثیر حال و هوای و جو آن زمان بوده که جو آن زمان کاملاً توسط جریان اسلام گرا درست شده بود.پس رفتن غیر مسلمان ها هم تحت تاثیر جریان اسلام گرا بوده است.

پریا;429909 نوشت:
هویت ما ایرانی و اسلامیه.نه اسلامیه تنها نه ایرانیه تنها...

حرف حقیر این است که هویت اسلامی،نمی گوید ایرانی بودن را بگذار کنار.ولی هویت ایرانی ممکن است بگوید.پس هویت اسلامی جامعتر است فلذا اصل است.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

بن موسی;429932 نوشت:
بله دقیقاً.قطعاً تفکر مسلمین در جنگ با ظالم و شرکت گسترده آن ها در جنگ ایران و عراق،بر پیروان سایر ادیان تاثیر می گذارد و چه بسا همین باعث شرکت عده ای از غیرمسلمانان در جنگ شده باشد (هر چند معلوم نیست که واقعاً داوطلبانه چنین کسانی رفته باشند یا نه).

یک نفر را نام ببرید.هر چند بعید نیست چنین کسانی رفته باشند،اما اول باید ثابت کنید داوطلبانه رفته اند و نه به خاطر نظام وظیفه.ثانیاً اگر چنین موردی باشد،همانطور که در بالا ذکر شد چه بسا چنین افرادی تحت تاثیر مسلمانان رفته باشند.یعنی تحت تاثیر اسلام گرایی،نه ایران گرایی.

فکر نمی کنم منظور ایشان برداشت شما بوده باشد.حرفشان واضح است.

این هم از افسانه هایی است که ملی گراها می گویند.

حرف شما کاملاً غیر صحیح است.ما نه جلوی عراقی ها ایستادیم،نه جلو عرب ها.در جنگ ایران و عراق شیعیان عراق هم سعی می کردند در حد توان با صدام بجنگند.ما با بعثی ها جنگیدیم.نه با اعراب.پس اعراب خوزستان چه می شوند که این همه شهید دادند در جنگ؟این ها هم به ما حمله کرده بودند؟جمع نبندید.نگویید همه عرب ها.

ما طرفدار اسلام هستیم.نه لزوماً طرفدار عرب گرایی.حقیر خودم عرب الاصل هستم.بستگی دارد اسلام چه بگوید.اسلام بعضی اوقات می گوید فلان کار عرب ها خوب است،انجام بدهید.بعضی اوقات می گوید فلان کارشان بد است،انجام ندهید.ما طرفدار اسلامیم.نه لزوماً عرب گرایی.

بله.ولی کدام یک از شهدای ما در جنگ تحمیلی موقع عملیات می گفته اند یا کوروش ادرکنی؟!یا داریوش ادرکنی!
قطعاً اثر غالب از آن تفکر اسلام گرا بوده و این تفکر شهدا را به جنگ کشانده.نه تفکر ملی گرا.

جنگ بین کافران حقیقی که خودشان را مسلمان جا می زدند و مسلمانان بوده.جنگ بین ظالم و مسلمانان بوده.جنگ بین یک کشور طرفدار پان عربیسم و ملی گرا و اسلام بوده.لذا اگر دقیق نگاه کنیم،این جنگ،جنگ بین اسلام گرا ها و ملی گرایان افراطی بوده.مسلمانان رفتند از ظلم دفاع کنند.نه این که فقط از میهنشان دفاع کنند.حتی قصد تصرف عراق را هم داشتند.پس این نشان می دهد جنگ فراتر از مبارزه دو کشور بوده،بلکه مبارزه اسلام و ظالم بوده.

ما نمی گوییم این دو مقابل هم هستند و ضدیت دارند.بلکه حرفمان این است که اصل با کدام است.روحیه اصلی اسلام،جهان میهنی است نه ناسیونالیسم.

کاملاً با شما موافق هستم.

همین که در پایان چت هایشان می گویند Bye ولی می گویند نباید به کوروش بگوییم کوروش کبیر،چون کبیر عربی است و از هزاران فحش بدتر است،همین نشان می دهد که حرف هایشان شعار است و با عملشان در تناقض است.

پس شما هم پذیرفتید که ایرانی بودن،یک بهانه است و اصالتی ندارد.

شهادت یکی از بالاترین مقام هایی است که یک مسلمان عادی می تواند به آن برسد.

ما وجود غیرمسلمان ها را در جبهه ها انکار نمی کنیم.ولی همان ارمنی ای که در اخراجی ها می گویید،آیا داوطلبانه آمده یا به خاطر نظام وظیفه آمده؟بین این دو خیلی فرق است.در ثانی رفتن غیرمسلمان ها به جبهه ها کاملاً تحت تاثیر حال و هوای و جو آن زمان بوده که جو آن زمان کاملاً توسط جریان اسلام گرا درست شده بود.پس رفتن غیر مسلمان ها هم تحت تاثیر جریان اسلام گرا بوده است.

حرف حقیر این است که هویت اسلامی،نمی گوید ایرانی بودن را بگذار کنار.ولی هویت ایرانی ممکن است بگوید.پس هویت اسلامی جامعتر است فلذا اصل است.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

اقای غیر محترم من با شما صحبت نمیکنم
لدفا خوتو ننداز وسط :Cheshmak:
و چون من یه ایرانی اصیل هستم خودمو بالاتر از این میبینم کهبا شما هم صحبت بشم

میگم ...
پراید ایرانی ... به دست ایرانی ها میرسه .... 18 میلیون تومن .
پراید ایرانی ... به دست لبنانی ها میرسه ... 4 میلیون تومن .

یعنی اگر یه ایرانی برجی 1 میلیون در بیاره ... و برجی 700 هزار تومن خرجش بشه و براش بمونه برجی 300 هزار تومن ...
بعد از 1 سال 3 میلیون تومن جمع میکنه و بعد از 6 سال ....

اگر مریضی نگرفته باشه ... دندون دردی نگرفته باشه ...تو این 6 سال ... پراید 100 میلیون تومن نشده باشه ... میتونه یه پراد 18میلیونی بخره .

به نام خدا.

بن موسی;429932 نوشت:

خوب اگر میگفتند "یا کوروش ادرکنی" که خودش یه پارادوکس عظیم میشد! چون ادرکنی عربی هست و کوروش عربی نیست! :khandeh!:

اما ، ببینید ، شما اینجور میگید که اگر کسی برای دفاع از وطنش رفته باشه به جبهه به این معنی هست که دیگه اسلام و پیغمبر (ص) و ائمه (ع) رو نمیشناسه و دیگه فقط باید به کوروش و داریوش توسل کنه. در صورتی که بنده معتقدم که این حرف نادرست هست و ممکن هست که یک آدم مسلمان که نمازشب خوان هم هست ، بخاطر دفاع از وطنش به جبهه بره و بجنگه و وقتی تیر خورد بگه یا حسین شهید (ع). و اینکه میگه یا حسین شهید (ع) به این معنی نیست که برای هویت اسلامی به جنگ رفته.

بن موسی;429932 نوشت:

چون بنده این فرض رو قبول ندارم که هر ایرانی که به جنگ رفته برای دفاع از اسلام رفته ، نمیتونم این حرف های شما رو که در واقع نتیجه ی پذیرفتن این فرض هست ، بپذیرم. اول باید ثابت بشه که هر ایرانی که به جنگ رفته برای دفاع از اسلام رفته.

بن موسی;429932 نوشت:

اگر هویت اسلامی رو "اصل" بگیریم ، هویت ایرانی رو نا اصل قرار دادیم و اینجوری این دو تا رو عملا مقابل هم قرار دادیم. اینکه شما پای انتخاب ، اسلام رو انتخاب میکنید و ایران رو کنار میذارید یعنی این دو تا ضدیت دارند. اما حقیقت اینه که یک انسان به چیز های مختلفی صاحب هویت هست. در زمینه های مختلف. در زمینه ی مذهب ، در زمینه ی ملیت ، در زمینه ی شغل و قرار نیست که هیچکدوم از اینا اصل باشه بقیه فرع. اینها همه با هم به تناسب هویت فرد رو می سازند. یعنی کل این بحث غلط هست. این بحث خدمت به اسلام نیست. خیانت به اسلام هست.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429912 نوشت:
سم پریسا ایرانیه مهم نیست با چه حروفی نوشته بشه
منم به اسممو دوست دارم چون عربی نیست ایرانیه
من منظورم این بود شما نمیتونی با توجه به نام کاربیم پی به افکار و عاقیدم ببری یا بخوای ببریش زیر سوال

اسم پریسا ایرانی است،قبول.ولی چرا طرز نوشتن آن باید غیرایرانی باشد؟
چرا بجای پوشیدن لباس های ایرانی،لباس های خارجی می پوشید؟
چرا بجای خرید کالای ایرانی،کالای خارجی می خرید؟
چرا واژه های مثل اوکی و بای و ... را به کار می برید؟
هر چند ممکن است آخری مضحک به نظر برسد،ولی حقیقت است.این ها تناقضاتی است که ملی گرایان با آن مواجه هستند.تناقض بین شعار و عمل.همین مسئله نشان دهنده این است که تفکر ملی گرای محض،از ضعیف ترین تفکرات است.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429914 نوشت:
من با شما صحبت کردم که شما جواب میدین؟

البته از شما انتظار داشتم که چنین جوابی بدید.برای بنده اهمیتی ندارد که شما اصلاً پست های من را بخوانید یا نخوانید.ولی همانطور که یک مسلمان ساکن ایران،برای دفاع از مظلوم به سوریه می رود و می جنگد و برای دفاع از حق و جنگ با باطل و ظلم،مکان و زمان نمی شناسد،حقیر هم برای دفاع از حق و مبارزه با باطل زمان و مکان نمی شناسم.فلذا هر جا که جنگ حق و باطل باشد،چه خطاب به من حرفی زده باشند چه نزده باشند،بنده در آن مبارزه شرکت خواهم کرد.همانطور که یک مسلمان وقتی در سوریه می بیند به مردم ظلم می کنند،این را ظلم به خودش حساب می آورد،بنده هم هر جا که باطل هماوردطلبی کند و بگوید هل من مبارز،این را خطاب به خودم می دانم و وارد عمل خواهم شد.

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;429916 نوشت:
من نمیتونم حرفمو ثابت کنم چون باز هم قدرت دست شماست و یه پست .... هم پست حذف میشه هم من بن میشم
پس کارتون مسخره و بیهوده است

نمی توانید ثابت کنید،چون اصلاً قابل اثبات نیست.نه این که جلوی شما را گرفته باشند.

shaparak;429917 نوشت:
دوستان انتخاب هویت یک موضوع تحمیلی نیست که من بخوام به یه نفر تحمیل کنم که ما اول مسلمونیم بعد ایرانی.

ما بحثمان بحث تحمیل نیست.می خواهیم ببینیم کدام عقیده درست است.همانطور که من نمی توانم به یک نفر تحمیل کنم 2+2=4 و او ممکن است لجاجت کند.ولی می خواهیم ببینیم 2+2=4 یا 2+2=5.این بحث عقیدتی است نه سلیقه ای که هر کسی هر عقیده غلطی که می خواهد داشته باشد.

shaparak;429917 نوشت:
من به شخصه دوست دارم منو به عنوان مسلمان ایرانی بشناسن یعنی مسلمون بودنم برام مهم تره.باهمه افتخاری که به کشورم به تاریخ کشورم وبزرگ مردان کشورم میکنم.

احسنت بر شما.

shaparak;429917 نوشت:
اما شخص دیگه ای دوست داره ایرانی مسلمان باشه.

خب اشتباه می کند.

shaparak;429917 نوشت:
همونطوری که ایرانی بودن به حرف نیست مسلمون بودن هم به حرف نیست.

ما هم خلاف این را نگفتیم.
shaparak;429917 نوشت:
زمان جنگ اگه بعضی ایرانی نماها از کشور رفتن الآن هم بسیاری از مسلمان نماها دارن مردم رو دین زده میکنن.(خدایی نکرده توهین نباشه)

انسان عاقل با رفتار مسلمان نماها دین زده نمی شود.این نشان دهنده سستی خودش است که به خاطر رفتار یک عده دین زده می شود.

shaparak;429917 نوشت:
اگه یه عده منافق بودن همونطور که منافق به دینشون بودن منافق نسبت به وطن وایرانشون هم بودن

بله.ما هم گفتیم پذیرفتن دین اسلام،یعنی پذیرفتن این که به هر حال وطن اهمیت دارد.پس نفاق به اسلام،مانند نفاق به اهمیت وطن است.

هورشید;429919 نوشت:
اهان.خب من این طرف یه خطی به دنیا اومدم که یه شاعر بزرگم همین طرفش به دنیا اومده و باید به این مسله افتخار کنم؟!
ببینید بزرگوار اینکه خوشحال باشیم داریم با یه سری ادم فهیم زندگی میکنیم و به خاطرش خدارو شکر کنیم بد نیست ولی اینکه بگیم اجداد من (!!!) با یه سری ادم فهیم زندگی میکردن و من به این افتخار میکنم اصلا عقلانیه؟!گیرم پدر تو بود قاضل از قضل پدر تو را چه حاصل؟تازه همون اولیم که گفتم فقط میتونه باعث خوشحالی بشه و شکر چون نعمت خداست و میتونه به پیشرفت مام کمک کنه. ولی دیگه افتخار کردن نداره!!...

تازه اگر واقعاً این ها اجداد ما باشند.خدا را شکر انقدر مردم ایران با اعراب و بقیه قومیت ها وصلت داشته اند که شجره نامه خیلی ها معلوم نیست.حال در نظر بگیرید کار را به جایی رسانده اند این ملی گراها که می گفتند حضرت ابراهیم (ع) ایرانی بوده و لذا پیامبر (ص) هم ایرانی الاصل است!!!!

پریا;429920 نوشت:
من به استارتر تاپیک جواب دادم
این حرف هم که اسلام اصل قرار میگیره همون جدا کردن اسلامی و ایرانی بودنه.

مسئله این است که وقتی اسلام اصل قرار بگیرد،اسلام توصیه می کند به حب وطن.یعنی حب وطن را نمی شود از اسلامی بودن جدا کرد.ولی اسلامی بودن را می شود از حب وطن جدا کرد.

پریا;429920 نوشت:
یعنی شما هیچ ارزشی برای وطنتون قائل نیستید؟
درسته اسلامی بودن خیلی با ارزشه ولی اینجوری هم نمیشه گفت که ایرانی بدون اسلامی بودن هیچه.
نمونه ش هم گفتم همون ارمنی های ایرانی که از وطن دفاع کردن.

من برای وطنم ارزش قائلم.ولی این را اسلام به من گفته.نه این که سر خود از حب به وطن حرف بزنم.در قدم بعدی انسان پی می برد که وطن حقیقی او همه جای دنیاست.نه فقط ایران.چون من وطنم را دنیا می دانم و وطنم را دوست دارم،لذا تک تک اجزاء و نقاط وطنم که جهان است را دوست دارم.یکی از این نقاط ایران است،پس ایران را هم دوست دارم.

شهید علی اصغر پازوکی;429921 نوشت:
ضمن تشکر مجدد از شمادقیق بحث برای همین شروع شده که بزرگتر شویم
و نژاد پرستی را کنار بگذاریم
متاسفانه الان جند هویتی می باشد
مثال: سر سفره عقد می گویند مهر سنه و 2000 سکه اخر ، سنه نهایتش میشه 10 تا سکه کدام درسته 2000 تا یا 10 تا
این بخاطر چندگانگی فرهنگی مییباشدو یا بهتر بگویم بحران هویت
من خودم به وطن اعتقاد دارم و بخاطر همین ایات مربوط به ان را در سرنگار جدا اورده ام

اما باید سریعتر برای حل مشکلات و ایجاد فرهنگی ارگانیک این نسبت ها را روشن کنیم
باید همه دست بت هم بدهیم تا بحران هویت نداشته باشیم
در خاتمه بگویم چو ایران نباشد تن من مباد

احسنت بر شما برادر عزیز.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

گلبرگ1;429931 نوشت:
سلام
خوب مسلما شما دارید اشتباه میکنید و یکم سفسطه
بله ایرانیها برای ما واجب ترند. می پرسید چرا؟ جواب اونقد محرز و اشکاره که تعجب میکنم شما چرا این بحث رو مطرح کردید. وقتی من دارم زیر سایه یک حکومت زندگی میکنم مالیات میدم عضوی ازین جامعه هستم انتظار دارم و انتظار کاملا معقولی هم هست که در عوض اگه مشکلی پیش اومد مثلا زلزله شد اول به من رسیدگی بشه وقتی من مشکلم حل شد به کشور همسایه نه اینکه من زیر اوار باشم و حکومت مشغول حل کردن مشکل کشور دیگه

اگه با پول جناب عالی بود بله ولی اینا کمکهای مردمی است.این اول.
دوم.بحث ما سر هویت ملی است!!!!من هنوز منتظرم اگه کسی با اون تعریف من موافق نیست به من توضیح بده من الان واسه چی باید خوشحال باشم از نژاد (!!!) اریایی ام و از نوادگان کوروش کبیر(!!)؟؟
مهم تر از همه اینه که دیدگاه شما برای انالیز دلیل تشکیل یک حکومت متفاوت است.نتیجه گیری شما ناشی از اینه که به حکومت از دید پالتیک نگاه میکنید (که از پلیس میاد به معنی شهرداری) من از دید سیاست(یعنی رام کردن اسب وحشی)...همین میشه که من از حکومتم انتظار دارم این کارو انجام بده شما نه.

هورشید;429941 نوشت:

اگه با پول جناب عالی بود بله ولی اینا کمکهای مردمی است.این اول.

این دروغه محض هست ... البته برای شما جرمی نوشته نمیشه ... احتمالا دارین تقیه میکنین . ( تقبل الله)

هورشید;429941 نوشت:
دوم.بحث ما سر هویت ملی است!!!!من هنوز منتظرم اگه کسی با اون تعریف من موافق نیست به من توضیح بده من الان واسه چی باید خوشحال باشم از نژاد (!!!) اریایی ام و از نوادگان کوروش کبیر(!!)؟؟
مهم تر از همه اینه که دیدگاه شما برای انالیز دلیل تشکیل یک حکومت متفاوت است.نتیجه گیری شما ناشی از اینه که به حکومت از دید پالتیک نگاه میکنید (که از پلیس میاد به معنی شهرداری) من از دید سیاست(یعنی رام کردن اسب وحشی)...همین میشه که من از حکومتم انتظار دارم این کارو انجام بده شما نه.

انسانها بابته نژاد ... اصل ... ملیت خودشون خوشحال هستند ... چون آن را ابزاری برای جلوگیری از حمله بیگانگان میدونن ... مثلا اگر عشق به ملیت نباشه ... چرا یه کشور خارجی ( و البته مسلمون ) بهمون حمله میکنه باید جلوش وای سیم ...
شما میشه بگین چرا برادرتون یا مادرتون رو دوست دارین ؟؟؟ یا اینکه اونا رو هم دوست ندارین ؟؟؟

موضوع قفل شده است