جمع بندی شوهرم فردی بی احساس است!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شوهرم فردی بی احساس است!

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

سلام
شوهرم فردی کاملا بی احساس است و به ندرت به من توجه دارد ومحبت می کند.
من عاشقانه دوستش دارم اما او می گوید از این مسخره بازی ها خوشش نمی آید:Ghamgin:
ما اکنون در دوران عقد هستیم و به دلیل ادامه تحصیل مدتی از هم دوریم و وقتی یکدیگر را ملاقات می کنیم من بسیار نیازمند محبت و هم نشینی با ایشان هستم اما او نسبت به این مسائل کاملا بی تفاوت است و هرگز نیاز مرا درک نمی کند
گاهی اوقات سر همین مسائل بحث و جدل میکنیم اما باز هم به نتیجه ای نمی رسیم خواهش می کنم کمکم کنید.
گاهی اوقات خیلی تحت فشار بی محبتی های او قرار می گیرم و بسیار اشک می ریزم
و فکر می کنم شاید ازدواجمان از اول هم اشتباه بوده است..

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد باور

سوال:
شوهرم فردی کاملا بی احساس است و به ندرت به من توجه دارد ومحبت می کند.
من عاشقانه دوستش دارم اما او می گوید از این مسخره بازی ها خوشش نمی آید
ما اکنون در دوران عقد هستیم و به دلیل ادامه تحصیل مدتی از هم دوریم و وقتی یکدیگر را ملاقات می کنیم من بسیار نیازمند محبت و هم نشینی با ایشان هستم اما او نسبت به این مسائل کاملا بی تفاوت است و هرگز نیاز مرا درک نمی کند
گاهی اوقات سر همین مسائل بحث و جدل میکنیم اما باز هم به نتیجه ای نمی رسیم خواهش می کنم کمکم کنید.
گاهی اوقات خیلی تحت فشار بی محبتی های او قرار می گیرم و بسیار اشک می ریزم

پاسخ:
با سلام و احترام
معمولا یکی از نتایج مهم ازدواج این است که نیاز زن به عاطفه تامین گردد و همچنین نیاز مرد به اقتدار تامین شود. و اگر این دو تامین نگردند زوجین به شدت احساس سرخوردگی می کنند.
دوران نامزدی دورانی است که به طور سنتی افراد برای آشنایی با یکدیگر و کسب آمادگی برای ازدواج می گذرانند. این دوران در واقع فرصتی است که قبل از محکمتر شدن روابط، افراد به ارزیابی مجدد یکدیگر برای تصمیم نهایی دست زنند. بنابراین برای شما رسیدن به تصمیم نهایی در دوران عقد اهمیت بالایی دارد.
نمی شود با این چند خط درباره رابطه شما و همسرتان و مشکلی که به ایشان نسبت دادید، صحبت کرد. زیرا از طرفی مشکلات در روابط زوجین را نمی شود به یک طرف منسوب کرد و دیگری را مبرا دانست و از طرف دیگر احتمالات مختلفی می تواند داده شود مثلا:
1. چنین مشکلی می تواند ناشی از وابستگی بیش از حد شما به ایشان و داشتن انتظار بیش از اندازه باشد که محبت های عادی او را به خاطر برآورده نشدن خواسته ها نادیده می گیرید.
2. می تواند واقعا ناشی از وجود مشکلی در همسرتان باشد مانند نداشتن مهارت.
3. وجود مشکلات عمیق تر در ایشان.
به هر حال لازم است در این باره بیشتر توضیح دهید.
چون این مسئله بسیار مهم است، لذا پیشنهاد جدی به شما استفاده از مشاوره یک روانشناس خوب برای رسیدن به شناخت بهتر از یکدیگر و داشتن زمینه مناسب برای تصمیم گیری نهایی است. بنابراین فارغ از راهنمایی های این تاپیک حتما از مشاوره حضوری دو نفره بهره ببرید.

موضوع قفل شده است