صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ساده اما تلخ به تلخی از دست دادن زندگی ...

نوشته
    23
    حضور
    22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    118

ساده اما تلخ به تلخی از دست دادن زندگی ...

ضمن تشکر از پاسخگویی های به موقع شما . (واقعن .....)
    یکی از دوستان که نخواستند اسمشان فاش شود . گفتند یه سوال هم تو اسک دین بزنیم .
    و اما قضیه اصلی .
    یه روز نه گرم و نه سرد یه روز معمولی اما غیر طبیعی .
    یکی از بچه های دانشگاه اذیتش گل می کنه .اونم به کی . به یه ادم مذهبی و البته ناراحت . (ناراحت از چی: به ما چه شاید تو خونه مشکل داشته )
    طرف جلوی همه میاد و با صدای بلند داد می زنه روانی ... روانی ..... بعد با سه تا از دوستاش تصمیم می گیرند این قضیه را جهانی کنند . خلاصه اگر تو دانشگاه ها گذرتان افتاده باشه می بینید بعدش کلی کف دست و سوت و... در فضا می پیچه (خدایا یعنی مردم ما انقدر پست شدند .)
    از فردا اذیت ها شروع می شه .می گن حالا که میشه بزار حالش رو بگیرم . (خرخون بی ادعا ..... درسخون کم سواد ...باسواد.با وجدان اصلا به من چه )
    بچه ها دیگه اون رو با اسم واقعی صدا نزدن حتی دوستای اصلیشبه جز من
    چی شد . طرف دانشگاه را بوسید گذاشت کنار . (دوست خودم بود )
    سال سه بودیم
    بعدش خبر دار شدیم که در دانشگاه جدید اما دولتی قبول شده . بچه ها با هم قسم شدند حالش رو بگیرن .
    خلاصه ادرس خونه اش را پیدا کردند . اونجا را هم به لجن کشیدند . کلا هرچی بیماری بود بهش نسبت دادند . (به کارشون هم افتخار می کنند . ای لجم می گیره )
    بعدش من فهمیدم ناراحتی اعصاب پیدا کرده .افسردگی و اضطراب یکیش بود .ترس از جامعه و.....
    طرف ادرس خونه اش را هم عوض کرده ... ولی اون ترس اون اضطراب .و... را داره . حتی من بعضی وقت ها که می رم پیشش به من هم مظنونه ...
    حالا گذشته زمانی ... داره قرص های همون بیماری ها را می خوره .
    بجای نماز پنج گانه ذکر دایم .کارش شده قرص پنج گانه وخواب دایم .
    اینجا چند تا سوال برای من مطرح شده :
    چطور می تونم بهش کمک کنم با توجه به این که بچه ها با هم همقسم شدن که......؟؟؟؟

چرا خدا جواب اون ادم ها رانمیده ؟؟؟
    ایا اگر خودکشی کنه کی مقصره ؟؟؟؟
    همسایه هم که نمی دونستند که اون بیماره یا نه جرمی مرتکب شدند ؟؟؟؟
    حالا که بیمار شده اگر بهش بگن روانی دروغ گفتند ؟؟؟؟/
    اگر برای خراب کردنش به همسایه بگن که این قرص اعصاب می خوره ()چه ظلمی مرتکب شدند ؟؟؟
    خبرش را دارم که دو سه سال پیش برای ازدواج رفته بود همین بچه ها خرابش کردن . (امیدوارم سریع پاسخ بدهید )
    فقط کافی است یکی بهش بگه روانی .. انقدر عصبانی میشه . میزنه تو سر خودش .
    تازه استادا هم کوتاه نیومده بودند .. اونا هم این رو در کلاس مطرح می کردند .... تو کلاس ادبیات بود که یکی از بچه ها بحث را پیش کشید و استاد هم 45 دقیقه روش مانور داد . طرف هم کلاس بقلی بود فکر کنم فهمید

البته خبر استاده رو هم دارم زنش روی ویلچر است .

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 9

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط ali100 نمایش پست ها
    ضمن تشکر از پاسخگویی های به موقع شما . (واقعن .....)
    یکی از دوستان که نخواستند اسمشان فاش شود . گفتند یه سوال هم تو اسک دین بزنیم .
    و اما قضیه اصلی .
    یه روز نه گرم و نه سرد یه روز معمولی اما غیر طبیعی .
    یکی از بچه های دانشگاه اذیتش گل می کنه .اونم به کی . به یه ادم مذهبی و البته ناراحت . (ناراحت از چی: به ما چه شاید تو خونه مشکل داشته )
    طرف جلوی همه میاد و با صدای بلند داد می زنه روانی ... روانی ..... بعد با سه تا از دوستاش تصمیم می گیرند این قضیه را جهانی کنند . خلاصه اگر تو دانشگاه ها گذرتان افتاده باشه می بینید بعدش کلی کف دست و سوت و... در فضا می پیچه (خدایا یعنی مردم ما انقدر پست شدند .)
    از فردا اذیت ها شروع می شه .می گن حالا که میشه بزار حالش رو بگیرم . (خرخون بی ادعا ..... درسخون کم سواد ...باسواد.با وجدان اصلا به من چه )
    بچه ها دیگه اون رو با اسم واقعی صدا نزدن حتی دوستای اصلیشبه جز من
    چی شد . طرف دانشگاه را بوسید گذاشت کنار . (دوست خودم بود )
    سال سه بودیم
    بعدش خبر دار شدیم که در دانشگاه جدید اما دولتی قبول شده . بچه ها با هم قسم شدند حالش رو بگیرن .
    خلاصه ادرس خونه اش را پیدا کردند . اونجا را هم به لجن کشیدند . کلا هرچی بیماری بود بهش نسبت دادند . (به کارشون هم افتخار می کنند . ای لجم می گیره )
    بعدش من فهمیدم ناراحتی اعصاب پیدا کرده .افسردگی و اضطراب یکیش بود .ترس از جامعه و.....
    طرف ادرس خونه اش را هم عوض کرده ... ولی اون ترس اون اضطراب .و... را داره . حتی من بعضی وقت ها که می رم پیشش به من هم مظنونه ...
    حالا گذشته زمانی ... داره قرص های همون بیماری ها را می خوره .
    بجای نماز پنج گانه ذکر دایم .کارش شده قرص پنج گانه وخواب دایم .
    اینجا چند تا سوال برای من مطرح شده :
    چطور می تونم بهش کمک کنم با توجه به این که بچه ها با هم همقسم شدن که......؟؟؟؟

چرا خدا جواب اون ادم ها رانمیده ؟؟؟
    ایا اگر خودکشی کنه کی مقصره ؟؟؟؟
    همسایه هم که نمی دونستند که اون بیماره یا نه جرمی مرتکب شدند ؟؟؟؟
    حالا که بیمار شده اگر بهش بگن روانی دروغ گفتند ؟؟؟؟/
    اگر برای خراب کردنش به همسایه بگن که این قرص اعصاب می خوره ()چه ظلمی مرتکب شدند ؟؟؟
    خبرش را دارم که دو سه سال پیش برای ازدواج رفته بود همین بچه ها خرابش کردن . (امیدوارم سریع پاسخ بدهید )
    فقط کافی است یکی بهش بگه روانی .. انقدر عصبانی میشه . میزنه تو سر خودش .
    تازه استادا هم کوتاه نیومده بودند .. اونا هم این رو در کلاس مطرح می کردند .... تو کلاس ادبیات بود که یکی از بچه ها بحث را پیش کشید و استاد هم 45 دقیقه روش مانور داد . طرف هم کلاس بقلی بود فکر کنم فهمید

البته خبر استاده رو هم دارم زنش روی ویلچر است .
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
    ضمن اینکه از وضعیت پیش آمده واقعا متاسفم، به پاسخ اجمالی سوالتا مذکور توجه بفرمایید:
    1- علی علیه السلام در روایتی نورانی میفرمایند: « یوم المظلوم علی الظالم اشد من یوم الظالم علی المظلوم »؛ روزگار تاوان پس دادن ظالم، بدتر از روزگار ظلم او به مظلوم است.
    بر این مبنا و با توجه به آموزه های دین مبین، در اینکه این افراد روزی، نتیجه عملکرد خود را مشاهده خواهند کرد شکی نیست، حال یا در این دنیا و یا در سرای باقی چرا که خداوند متعال حق الناس را بر حق خود مقدم کرده است. به هر حال تاوان پس دادن این افراد دیر و زود دارد لکن سوخت و سوز ندارد!

2- ان شاء الله که چنین اقدام خطرناکی رخ ندهد، اما مادامیکه شخص هشیار است و از اراده و اختیار برخوردار است مسول همه رفتارهای خویش است. جرم این افراد موجب نمی شود که گناه خودکشی از ایشان برداشته شود.

3- اگر این نسبت را در حضور وی به او بدهند، مرتکب گناه استهزاء و مسخره کردن شده اند. هر چند که افسردگی و اضطراب، به معنای روانی مصطلح نیست.

4- در شرایط معمول افشاء سر دیگران و تحقیر افراد از لحاظ شرعی جایز نیست و طبعا این افراد مرتکب معصیت می شوند.

با مسئلت صحت و سلامت عاجل دوست جنابعالی و هدایت گمراهان از درگاه حضرت رب

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 13

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

سلام ...
    اگر من بودم ...

1- 2 تا شاهد پیدا میکردم و میرفتم و چندین بار از دستشون شکایت میکردم ... تا جواب هم نمیگرفتم کوتاه نمیومدم ... فکر هم میکنم محکمه ها بابته این جور قضایا کوتاه نمیان ... بردن آبرو ... اتفاقا جرم بزرگی هم هست فکر میکنم خانم Ostad بتونن راهنماییتون کنن .

و اگر شکایت جواب نداد ...

2- کسی که بخواد زندگی من رو خراب کنه ... احترام و شخصیت من که همه چیزه من هست رو خراب کنه ... از زندگی ساقطش میکنم ... شاید میرفتم جلوی خونشون و یه چوب بر میداشتم و میزدم تو سره مامانش .... عزیز ترین کسش ... اگر کسایی که دارن مسخره ات میکنن رو یکیشون رو بترسونی همشون حساب میبرن ... مثله گله گرگها میمونن ... یکیشون رو بکشی ... بقیشون آدم میشن ...

9. صلوات ها 7

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب

و کسب اجازه از استاد امیدوار

در کنار عرایض استاد امیدوار اگر بتوانید ایشان را تشویق به رفتن پیش یک مشاور خبره کنید یا از مشاورین و اساتید که ایشان با انها در ارتباط هست و حرفشان را قبول می کند ، بخواهید که تشویقش کنند به جلسات مشاوره برای رفع اضطراب و افسردگی خالی از لطف نیست.
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

11. صلوات ها 10

علاقه
    خندیدن
    نوشته
    561
    حضور
    13 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2572

نقل قول نوشته اصلی توسط FT_Mohammadi نمایش پست ها
    سلام ...
    اگر من بودم ...

1- 2 تا شاهد پیدا میکردم و میرفتم و چندین بار از دستشون شکایت میکردم ... تا جواب هم نمیگرفتم کوتاه نمیومدم ... فکر هم میکنم محکمه ها بابته این جور قضایا کوتاه نمیان ... بردن آبرو ... اتفاقا جرم بزرگی هم هست فکر میکنم خانم Ostad بتونن راهنماییتون کنن .

و اگر شکایت جواب نداد ...

2- کسی که بخواد زندگی من رو خراب کنه ... احترام و شخصیت من که همه چیزه من هست رو خراب کنه ... از زندگی ساقطش میکنم ... شاید میرفتم جلوی خونشون و یه چوب بر میداشتم و میزدم تو سره مامانش .... عزیز ترین کسش ... اگر کسایی که دارن مسخره ات میکنن رو یکیشون رو بترسونی همشون حساب میبرن ... مثله گله گرگها میمونن ... یکیشون رو بکشی ... بقیشون آدم میشن ...

شدیدا موافقم
    ایشون علاوه بر اینکه کاری نکردن تازه به خودشونم ظلم کردن

13. صلوات ها 7

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

یعنی یکی نبوده به همون ... ها بگه این کارای شما رو زنجیری های تو تیمارستان، هم انجام نمیدن، بعد با چه اعتماد به سقفی، به اون بنده خدای سالم می گین روانی؟!
    وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

15. صلوات ها 9

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,393
    حضور
    378 روز 17 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    13854

اینجور جاها گذشت و بخشش و بزرگواری و منش و این چیزا رو بزار دم کوزه..اینجور جاها فقط مقابله به مثل جواب میده.. من اصلا اینجور آدمها رو بازی نمیدم که بخوان توی زندگیم سرک بکشن..
    تولدی دوباره

17. صلوات ها 8

نوشته
    23
    حضور
    22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    118

ممنون از راهنمایی های شما دوستان ولی ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط eslamic110 نمایش پست ها
    بعد با چه اعتماد به سقفی، به اون بنده خدای سالم می گین روانی؟!
    یکیشون که ظاهران قبلا روانشناسی خونده بود می گفت اگر به یک ادم سالم بگید روانی هر چقدر رفتار غیر طبیعی بیشتری انجام دهد یعنی سالم تر بوده .

نقل قول نوشته اصلی توسط ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ نمایش پست ها
    یشون علاوه بر اینکه کاری نکردن تازه به خودشونم ظلم کردن
    از قدیم گفتن با حرف مردم کاری نمیشه کرد .

معمولا وقتی با این جور ادم ها طرف میشیم اونا شاهدای بیشتری می اورند .کسانی که چنین کارهایی می کنند شاهد دروغین بیشتری در اطراف خودشان دارند .شاید چیزهای دیگر هم بهش نسبت بدهند .در دادگاه

یکی از علت این که این ها این کار را کردند حسادت بود . چون هم زرنگ بود وهم محیط خانشون بالای شهر بود . البته بعدن فهمیدند که خانه شان کجاست . خدا از سرشان نگذرد .
    ممنون

شاید بتوانم با این حدیث که جناب امیدوار گفتند کمی ارومشون کنم .

و البته قبلن هم پیش روانشناس می رفته ولی ظاهرا بیشتر احساس می کرده که روانی شده .برای همین دیگه نمیره .
    ویرایش توسط ali100 : ۱۳۹۲/۰۹/۰۱ در ساعت ۰۲:۲۹

19. صلوات ها 8

نوشته
    72
    حضور
    4 روز 20 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

کسی که بخواد زندگی من رو خراب کنه ... احترام و شخصیت من که همه چیزه من هست رو خراب کنه ... از زندگی ساقطش میکنم ... شاید میرفتم جلوی خونشون و یه چوب بر میداشتم و میزدم تو سره مامانش .... عزیز ترین کسش ...

خوب با مامانش چیکار دارین ؟ حداقل خودشو بزنین یه چیزی

اللهم صل علی فاطمة وابیها و امها و بعلها و بنیها و سرالمستودع فیها بعدد ما احاط به علمک
    به شیعیان و دوستان ما بگویید که خدا را قسم دهند به حق عمه ام حضرت زینب (ع) که فرج مرا نزدیک گرداند
    الهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری