وقتی مفتی وهابی کل عربستان در برابر یک بیننده کم می آورد

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

وقتی مفتی کل عربستان در برابر یک بیننده کم می آورد

align: center

مفتی کل عربستان، پس از آنکه در پاسخ گفتن به سئوالات منطقی یکی از بینندگان در یک برنامه تلویزیونی کم آورد، با قاطعیت "یزید بن معاویه" را "امیر المؤمنین"، "خلیفه" و "یکی از پیشوایان مسلمانان" دانست!

یک بیننده عراقی در تماس با برنامه ای در شبکه "المجد" که میزبان "عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ" مفتی کل عربستان بود، از مجری برنامه خواست تا مطرح شدن کلیه سؤالاتش از قطع تماس وی خودداری نموده و به کلیه آنها پاسخ داده شود.

این بیننده در اولین سؤال خود پرسید: "موضع شما درباره خلیفه اموی "یزید بن معاویه" و آنچه در کربلا اتفاق افتاد چیست؟"
مفتی عربستان در پاسخ به این بیننده گفت: "یزید بن معاویه امیر المؤمنین است که مسلمانان پس از وفات پدرش با وی بیعت کرده اند، و بی تردید وی یکی از خلفا و پیشوایان مسلمانان است."
این بیننده در ادامه خطاب به مفتی عربستان تأکید کرد: "اما در صحیح بخاری (مهم ترین کتاب حدیثی اهل سنت) و مسند احمد بن حنبل (یکی از ائمه چهارگانه فقهی اهل سنت) حدیثی آمده است که پیامبر (ص) می فرماید: «لا يجوز الحكم لا لطلقاء ولا ابن الطلقاء» یعنی حکومت کردن آزاد شدگان و فرزندانشان، جایز نیست."
[منظور از آزاد شدگان، افرادی است که تا زمان فتح مکه ایمان نیاوردند و زمانی که پیامبر (ص) این شهر را فتح کرد، از آن حضرت درخواست عفو کردند. پیامبر نیز آنها را بخشید و به آنها فرمود: "اذهبوا فأنتم الطلقاء" یعنی بروید که شما آزاد شدگانید.]
مفتی عربستان در پاسخ به بیننده مذکور که این حدیث را از دو منبع حدیثی معتبر اهل سنت ذکر کرده بود، مدعی شد: "این حدیث، پایه و اساسی ندارد و معاویه، یکی از یاران بزرگوار پیامبر (ص) و بلکه از بهترین اصحاب آن حضرت است." !!
بیننده عراقی در ادامه سؤالاتش گفت: "اما بی تردید معاویه، «باغی» [ستمگر و شورش کننده علیه امام بر حق زمان خودش] بود."
اما مفتی عربستان، این سخن بیننده را رد کرد.
بیننده مذکور بر گفته خود اصرار نمود. در این هنگام، مجری برنامه با دخالت در گفتگوی آنها، تماس بیننده را قطع نمود و پس از به زبان راندن عبارتهای بسیار توهین آمیز، گفت: "مفتی به این بیننده بیش از حد لازم وقت اختصاص داده است". !!

با سلام
مفتی های سعودی همیشه کم می اورند
در کتابخانه مکه( محل ولادت پیامبر اسلام (ص))
از کتابشان در اوردم
مهدی من اولاد فاطمه
پرسیدم یعنی چی/ چرا دنبال دیگری رفتید؟ با هم به مشورت پرداختند و بعد گفتند مفتی ما نیست بعدا بیا:Gol:

[="DarkSlateBlue"]بنام او

باسلام..

شهید علی اصغر پازوکی;427392 نوشت:

وقتی مفتی کل عربستان در برابر یک بیننده کم می آورد
مفتی کل عربستان، پس از آنکه در پاسخ گفتن به سئوالات منطقی یکی از بینندگان در یک برنامه تلویزیونی کم آورد، با قاطعیت "یزید بن معاویه" را "امیر المؤمنین"، "خلیفه" و "یکی از پیشوایان مسلمانان" دانست!

http://www.abna.ir/a/uploads/458/4/458462.jpg
یک بیننده عراقی در تماس با برنامه ای در شبکه "المجد" که میزبان "عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ" مفتی کل عربستان بود، از مجری برنامه خواست تا مطرح شدن کلیه سؤالاتش از قطع تماس وی خودداری نموده و به کلیه آنها پاسخ داده شود.

این بیننده در اولین سؤال خود پرسید: "موضع شما درباره خلیفه اموی "یزید بن معاویه" و آنچه در کربلا اتفاق افتاد چیست؟"
مفتی عربستان در پاسخ به این بیننده گفت: "یزید بن معاویه امیر المؤمنین است که مسلمانان پس از وفات پدرش با وی بیعت کرده اند، و بی تردید وی یکی از خلفا و پیشوایان مسلمانان است."
این بیننده در ادامه خطاب به مفتی عربستان تأکید کرد: "اما در صحیح بخاری (مهم ترین کتاب حدیثی اهل سنت) و مسند احمد بن حنبل (یکی از ائمه چهارگانه فقهی اهل سنت) حدیثی آمده است که پیامبر (ص) می فرماید: «لا يجوز الحكم لا لطلقاء ولا ابن الطلقاء» یعنی حکومت کردن آزاد شدگان و فرزندانشان، جایز نیست."
[منظور از آزاد شدگان، افرادی است که تا زمان فتح مکه ایمان نیاوردند و زمانی که پیامبر (ص) این شهر را فتح کرد، از آن حضرت درخواست عفو کردند. پیامبر نیز آنها را بخشید و به آنها فرمود: "اذهبوا فأنتم الطلقاء" یعنی بروید که شما آزاد شدگانید.]

جناب شهید علی اصغر پازوکی فرزند پاک و سلحشور ایران و تشیع ، متن و مطلب بسیار خوبی بود و البته در مورد دشمنان درون دینی هر چه مطلب و قصه و داستان و روایت دارید بگذارید که بازهم کم است و البته از هر نوعش هم که باشد بگذارید {چه خوب و چه بد} و مخصوصا جنایات تکفیری ها در حق تشیع و در واقع علیه جهان اسلام که با این کشتار شیعیان دارند در واقع به پیکره عظیم و بزرگ اسلام ضربه وارد مینمایند که خود شاید نمیدانند اما گذر زمان ثابت خواهدنمود که جنایات آنها اهل سنت و همه اسلام را هم شامل شده یا خواهدشد فقط زمان میطلبد تا ببینند ..

و ازطرفی هم واقعا بگذارید تا ما ملت بیشتر آگاه شویم که اگر روز روز عمل باشد یا روز عمل فرا رسد کدام یک بر ما و درحق ما دشمن تر خواهندشد ..؟؟
دشمنان برون دین یا دشمنان درون دین ..؟؟ کدامیک ..؟؟ کدامیک بی تمدن تر و جانی تر و وحشی تر و ظالم تر ..؟؟

{باسپاس}[/]

فرداش هم رفتم اونجا
و گفتم تا بزرگان تشریف بیاوند 2 تا سوال دیگر دارم

1) سوره کوثر امد تا پیامبر ابتر نماند
ایا پیامبر را ابتر کردید یا خیر؟
2) در دوران پیامبر منافق هم بود. چرا شما همه(کل) اصحاب را صلوات می فرستید در صورتی که می دانید بعضی از انان منافقند

بنده خدا از الازهر امده بود انجا خدمت
رفت و با شرمندگی برگشت گفت بعدا بیایید انشاءالله جواب خواهید گرفت

البته سوال های دیگری هم داشتم که ترسیدم خجالت بکشد
مثل اینکه
چرا زهرا (س) اثر(قبر) ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بحث و جدل یک جوان با یک امام جمعه وهابی
در پی کافر نامیدن این افراد، جوان مانند هفته گذشته به نشانه اعتراض برخواست و شروع کرد پاسخ دادن به خطیب جمعه و اعتراض کردن به وی.

1 1 1 نظر

[-] اندازه متن [+]

[=13px]
به گزارش سرویس دینی جام :

خطیب جمعه مسجد شاهزاده "سلطان بن عبدالعزیز" جمعه گذشته برای دومین بار با اعتراض شدید یک جوان در مورد اظهاراتش مواجه شد.
شاهدان عینی می گویند اعتراض جوان به قدری شدید و منطقی بود که به بحث و جدل میان خطیب جمعه و آن جوان تبدیل شد.
خطیب جمعه مسجد شاهزاده "سلطان بن عبدالعزیز" برای دومین هفته پیاپی، بسیاری از کارگران غیر عربستانی که برای کار در عربستان اقامت دارند و غیر مسلمان هستند را "کافر" نامید.
در پی کافر نامیدن این افراد، جوان مانند هفته گذشته به نشانه اعتراض برخواست و شروع کرد پاسخ دادن به خطیب جمعه و اعتراض کردن به وی.
این جوان که خود را یک "طالب علم" معرفی کرد، خطاب به خطیب جمعه مسجد شاهزاده "سلطان بن عبدالعزیز" گفت: اظهارات شما در مورد این کارگران و کافر نامیدن آنان، بی شرمانه است.
گفته می شود بعد از پایان مراسم نماز جمعه، این جوان معترض میکروفون مسجد را برداشت و شروع کرد صحبت کردن درباره خطیب جمعه مسجد شاهزاده "سلطان بن عبدالعزیز" و اندیشه هایش.
او در این باره گفت: این خطیب جمعه از مدافعان تفکر تفکیری است. او همواره کتابچه های متعلق به تکفیری ها را در اماکن مختلف توزیع می کند.
رسانه های سعودی که این خبر را منتشر کردند، در پایان اعلام کردند که اظهارات این جوان مورد استقبال و تحسین نمازگزاران قرار گرفت، از همین رو در اعتراض به اظهارات خطیب جمعه مسجد را رها کردند.
شیعه انلاین

شهید علی اصغر پازوکی;427904 نوشت:
خطیب جمعه مسجد شاهزاده "سلطان بن عبدالعزیز" جمعه گذشته برای دومین بار با اعتراض شدید یک جوان در مورد اظهاراتش مواجه شد.
شاهدان عینی می گویند اعتراض جوان به قدری شدید و منطقی بود که به بحث و جدل میان خطیب جمعه و آن جوان تبدیل شد.
خطیب جمعه مسجد شاهزاده "سلطان بن عبدالعزیز" برای دومین هفته پیاپی، بسیاری از کارگران غیر عربستانی که برای کار در عربستان اقامت دارند و غیر مسلمان هستند را "کافر" نامید.
این جوان که خود را یک "طالب علم" معرفی کرد، خطاب به خطیب جمعه مسجد شاهزاده "سلطان بن عبدالعزیز" گفت: اظهارات شما در مورد این کارگران و کافر نامیدن آنان، بی شرمانه است.
گفته می شود بعد از پایان مراسم نماز جمعه، این جوان معترض میکروفون مسجد را برداشت و شروع کرد صحبت کردن درباره خطیب جمعه مسجد شاهزاده "سلطان بن عبدالعزیز" و اندیشه هایش.
او در این باره گفت: این خطیب جمعه از مدافعان تفکر تفکیری است. او همواره کتابچه های متعلق به تکفیری ها را در اماکن مختلف توزیع می کند.
رسانه های سعودی که این خبر را منتشر کردند، در پایان اعلام کردند که اظهارات این جوان مورد استقبال و تحسین نمازگزاران قرار گرفت، از همین رو در اعتراض به اظهارات خطیب جمعه مسجد را رها کردند.
شیعه انلاین

بزرگوار اینها که شما گفتی بیشتر بیانگر عمق آزادی بیان در مملکت سعودی است!!! که تصور نمیکنم اینگونه باشد!!
یعنی اینگونه است؟؟؟!!

عزیزم
بعد از تغییر مرسی در مصر 5000 امام حماعت مصر تغییر کرد
و جدیدی و یا قدیمی اش ندارد
یک خطبه از روی کاغذ در باره طهارت و نجاسات و..می خوانند
در برابر اینطور سوالات یک دفعه غافلگیر میشند نمی دونند چکار کنند، تا بیایند به خود بیان وقت گذشته

یادمه
از یکی از اون ها پرسیدم
می دونی قبر حضرت زهرا کجاست
گفت خوب معلومه
گفتم خوب کجاست گفت الان می پرسم و بهت میگم
و بعد دید دیگران هم نیدونند
اول برایش بدیهی امد
لذ عکس العمل نشان نداد
و اگر عمق فاجعه رو می دونست یا شیعه میشد
و یا عکس العمل تند می داشت
چون نمی دانست پس برخوردی نداشت
اری عدم برخوردشان از بی اطلاعی شان است نه از ازادی

یعنی اینقدر بی اطلاع
و همین باعث شد
بفکر فرو رود ........

بگذریم
خواستی انان را تطهیر کنی یا واقعا سوالت این بود؟

[="Times New Roman"][="Black"]اینم از خلاقیت من..:khandeh!::Gol:

[/]

manmehdiam;427968 نوشت:
بزرگوار اینها که شما گفتی بیشتر بیانگر عمق آزادی بیان در مملکت سعودی است!!! که تصور نمیکنم اینگونه باشد!!
یعنی اینگونه است؟؟؟!!

سلام

فکر میکنی اگر این اتفاقات نیفتد چگونه ممکن است امام زمان (ع) در ان سرزمین ظهور فرمایند دیگر رشته کار از دست این صهیونیستهای نوین خارج گردیده و در اینده ای نزدیک شاهد دگرگونی های بیشتری خواهید بود .

با سلام
دیشب برنامه شب اسمانی از شبکه قران را دیدید!!!!!

فرار وهابی ها از مناظره جدا :khaneh:
پوچ بودن این ها رو نشون میده

با سلام دوستان.
در كتب معتبر اهل سنت ظلم ها و جورهايي كه در حق ائمه ما علل خصوص صديقه كبري سيده نساء عالمين زهراي مرضيه بنت رسول الله شوهر علي ام الائمه فاطمه زهرا كردند موجود است.
اين ها البته بزرگان شان پول نفت مي خورند و هزار ها فساد و فحشاء مي كنند و ادعا از دين مي كنند.نگوييد تهمت است كه نمونه اش حكم جهاد نكاح با محرم ها است.قتل عام ها در سوريه هم بماند.
اين ها هيچ نمي دانند و ادعا مي كنند.
مانند طبل است بزني بهش صدا مي دهد و در كل پوچ است.

لطفا قصه اهل سنت و وهابی ها را تداخل ندهید( وهابی قصه ای جدید است و دست ساز انگلیس)

اگر مطلبی جدید داریدد لطفا سرنگار بزنید

آقايشهید علی اصغر پازوکی
وهابيت 300 سال قدمت دارد.
پس بدانيد وهابيت قصه ي جديدي نبود تازگي ها خودش را نشان داده است.
لطفا منابع وهابيت را براي ما ذكر بفرماييد بدانيم آيا منابع وهابيت غير از منابع اهل سنت است يا خير؟

سلام
بحث و موضوع جالبی است.
واقعا خیلی ها بی خبرند خود من هم تا همین چند وقت پیش اصلا نمیدانستم وهابی کیست؟! تو اینترنت دنبال چیز دیگری بودم سر از سایتهای وهابی و ضد وهابیت سردرآوردم دیدم اینکه میگن همه روزها عاشورا همه زمین ها کربلاست الکی نیست.پیگیر شدم و بیشتر جست و جو کردم دیدم ای دل غافل ببین سر نوجوانان و جوانان به خاطر شیعه بودن و یه سربند از دم تیغ برنده گذشته.سر بچه 2-3 ساله را جدا کردند چون پدر و مادرش شیعه علی بودند!تازه فهمیده بودم چرا تونل زیر حرم امام علی حفر کردند و چرا حرم امام عسکریین را چند سال قبل منفجر کردند! شک هم کرده بودم مگر میشه مسلمانها به جان هم بیافتند حالا من شیعه و آن وهابی یا سنی مگه خدا و قرآن و پیامبران یکی نیست؟هر چه قدر جلو رفتم دیدم میگن شیعه کافر و مشرکه!رفتم سراغ قرآن،همان سوره های اول، آیه پیدا کردم که میگفت اختلاف نکنید که دینتان سست میشود و عذاب بزرگی در انتظارشان هست و.....البته به آیاتی برخورد داشتم که میگفت برای خدا شریک قرار ندهید گفتم خوب یعنی اگه از ائمه پیروی کنیم مشرکیم؟رسیدم به آیه ای که میگفت از خدا اطاعت کنید و از پیامبر و ولی امر اطاعت کنیم.برام سوال شد که ولی امر کیه؟جاهای دیگه قرآن جواب داده بود خلاصه سوال کردم حتی سایت کلمه رفتم دیدم شیعه جواب مناسبی میده.خدا همه را هدایت کنه.شک انداخته بودند تو دلم.ولی برای شک من شیعه جواب داشت و نه دیگری.این که در همان آیه اطاعت از ولی امر میگفت در اختلاف به خدا و پیامبر رجوع کنید نه برای اینکه با ولی امرم اختلاف داشته باشم مگه میشه با خدا و پیامبر و ولی امر اختلاف داشت.منظور همان اختلاف بین مسلمان و وهابیه!
سوال برام ایجاد شد همانهایی که الان جناب شهید اصغر پازوکی پرسیدند.خیلی دلم میخواد ببینم جوابشان چیه؟

یزید بهتر بود یا امام حسین که پسر دختر رسول خدا بود؟

شهید علی اصغر پازوکی;427392 نوشت:

مگه میشه یه آدم مست و بی نماز و قاتل نوه پیامبر خدا اطاعت کرد و ولی امر مسلمین باشد؟

اینکه از رسول حدیث هست که 12 خلیفه بعد از او هست کی هستند؟چه کسی بهتر از ذریه رسول خدا و دخترش؟!چرا سایت کلمه امام زمان را تمسخر می کنند در حالی که وعده منجی در آخر زمان وجود داره؟منجی آنها کیه؟

شهید علی اصغر پازوکی;427469 نوشت:
در کتابخانه مکه( محل ولادت پیامبر اسلام (ص))
از کتابشان در اوردم
مهدی من اولاد فاطمه

در جریان سقیفه خاکسپاری پیامبر مهمتر بود یا انتخاب جانشین؟

چرا در قرآن به وصیت کردن سفارش شده و پیامبر وصیتی نداشت؟مگر میشود موسی 12 رئیس و جانشین داشته باشد(طبق قرآن و تورات) و عیسی 12 نفر از حواریون رسالت او را ادامه دهند ولی پیامبر خاتم بدون وصی و پیشوا مردم را به حال خود رها کند؟

و سوال آخرم اینکه چرا حضرت فاطمه زهرا شبانه و بی نام و نشان دفن شدند؟مگر چه دلخوری از مسلمانان و اصحاب پیامبر به وجود آمده بود که بی نشان و غریبانه باید به خاک سپرده شوند؟

آیا وهابی ها و اهل سنت حوادثی که بر دختر پیامبر گذشت ( آتش زدن خانه و اصابت در با پهلوی بانو و....) قبول دارند؟اگر قبول دارند مگر میشود با تنها دختر و یادگار پیامبر اینگونه رفتار کرد؟و اگر نه چرا بانو شبانه و بی سر و صدا دفن شدند؟

اگر این سوالها را از خودم نپرسیده بودم شاید الان....

با سلام
ریشه های وهابیت ممکنه از زمان بدایت اسلام بوده
اما حکومت وهابی دست نشانده انگلیسه

اما وهابیت کیست؟ رو اینجا پیگیری فرمایید

این دانلود فرار شبکه وهابی از شبکه قران رو هر شخصی دراه لطفا اینجا بگذاره ممنون

سادات خانم;454714 نوشت:
سلام....

و سوال آخرم اینکه چرا حضرت فاطمه زهرا شبانه و بی نام و نشان دفن شدند؟مگر چه دلخوری از مسلمانان و اصحاب پیامبر به وجود آمده بود که بی نشان و غریبانه باید به خاک سپرده شوند؟

.

2 سال پیش تو ماه رومضون مشهد بودم
پای سخنان ایت الله حیدری امام جمعه موقت اهواز به یک سلفی برخوردم که دیدگاه وهابی های تکفیری رو نسبت به شیعه داشت

فقط در قبال یک سوال از او که یک شیعه ازش پرسیده بود
که میدانی قبر زهرا (س) کجاست؟
اگر جوابم را بدهی مذهبم را بر می گردانم

او (این سلفی)که اول فکر کرده بود پاسخش بسیار ساده است
درپی جواب رفته بود
هر چه عمیق تر شده بود بیشتر
پی به اشتباهش برده بود

و در نهایت شیعه شده بود

آری چرا زهرا قبر ندارد؟

شهید علی اصغر پازوکی;454781 نوشت:
این دانلود فرار شبکه وهابی از شبکه قران رو هر شخصی دراه لطفا اینجا بگذاره ممنون

http://www.aparat.com/v/axdFu