مشکل خواهرم؛ با مردگان در خوابم چه کنم؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکل خواهرم؛ با مردگان در خوابم چه کنم؟

سلام و عرض خسته نباشید .

والله الان چند سالی هست که خواهرم یه مشکلی داره .بعد از فوت عموم و مادر بزرگ و داییم و تازگیها یکی از دوستان خانوادگی البته از 4 سال پیش

خواهرم دایم و هر شب این مرده ها رو تو خواب می بینه و براشون دعا و فاتحه هم میخونه اما باز میان تو خوابش

به شدت این خوابها باعث اذیتش شده و میگه برا چی باید بیان به خواب من و چطور میشه نبینمشون

آخه اصل قضیه اینه که هر شب می بینتشون و من نهایتا به فکر انجمن شما افتادم و گفتم مطرح کنم و مادرم هم اصرار داشت که من اینجا بپرسم

اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.ممنونم از همه دوستان

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طوبی31;427332 نوشت:
سلام و عرض خسته نباشید .

والله الان چند سالی هست که خواهرم یه مشکلی داره .بعد از فوت عموم و مادر بزرگ و داییم و تازگیها یکی از دوستان خانوادگی البته از 4 سال پیش

خواهرم دایم و هر شب این مرده ها رو تو خواب می بینه و براشون دعا و فاتحه هم میخونه اما باز میان تو خوابش

به شدت این خوابها باعث اذیتش شده و میگه برا چی باید بیان به خواب من و چطور میشه نبینمشون

آخه اصل قضیه اینه که هر شب می بینتشون و من نهایتا به فکر انجمن شما افتادم و گفتم مطرح کنم و مادرم هم اصرار داشت که من اینجا بپرسم

اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.ممنونم از همه دوستان

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
قطع نظر از اینکه تعبیر خواب، موضوعی است که باید از اهل آن پیگیری شود، اما با توجه به استمرار چهار ساله این وضعیت و با توجه به اینکه رویاها معمولا بازخوردی از افکار و رفتار روزانه ما هستند و همچنین آزاری که خواهر محترم شما متحمل می شوند، به نظر می رسد ریشه این وضعیت، ترس و اضطراب ایشان است. بدین منظور لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا؛
از طرفی زمینه های اضطراب آفرین، در زندگی ایشان کاهش یابد و
از طرف دیگری مهارتهای مدیریت و کاهش اضطراب را فرا گرفته و عملی کنند (مراجعه به تاپیکهای مربوطه).
همچنین از وی بخواهید در مورد ترسها و خوابهای خود با دیگران گفتگو کند.

در صورتیکه خواب ایشان از عمق بیشتری برخوردار شود (انتظار می رود به خاطر اضطراب، خواب ایشان سبک باشد)، فروانی این رویاها کمتر خواهد شد، لذا سعی کنید ایشان را در یک خواب آرام کمک کنید. به این منظور
خواب طول روز حذف شود.
پیش از خواب دوش آب گرم بگیرند.
با شکم خالی و پر نخوابند. (تعادل در تغذیه).
بین خواب و شام چند ساعت فاصله بیندازند.
پیش از خواب با گلاب فضا را معطر کنند.
اتاق خواب به اندازه کافی تاریک باشد. (در صورتیکه نمی ترسند، از چراغ خواب به هیچوجه استفاده نکنید).
با وضو و تلاوت قرآن (آیات رحمت) به آرامش خود قبل از خواب کمک کنند

در پایان یادآور می شوم، جهت تسریع در رسیدن به وضعیت مطلوب، به صورت حضوری از یک روانشناس بالینی کمک بگیرید.

در پناه خدای متعال موفق باشید.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

سلام ...

منم پیشنهاد میدم یه چیزی قربانی کنین ... حتما خونی به زمین ریخته بشه ... مثلا گوسفتدی رو قربانی کنین ...

با تشکر از کارشناس محترم.بله ایشون اصلا خواب عمیق ندارن . و اضطراب و استرس هم دارن . نمیدونم این خواب های آشفته از این عوامل ناشی میشه یا نه

ممنونم از دوستان در مورد قربانی و احسان و اینجور چیزا از وقتی مردن توسط خانواده و فامیل انجام میشه و قران هم براشون میخونیم

همین چن وقت پیش عید قربان گوسفند قربونی کردیم

طوبی31;427598 نوشت:
با تشکر از کارشناس محترم.بله ایشون اصلا خواب عمیق ندارن . و اضطراب و استرس هم دارن . نمیدونم این خواب های آشفته از این عوامل ناشی میشه یا نه

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت
همانطور که عرض شد، پاسخ چنین سوالی مثبت است و سبک زندگی افراد تاثیر مستقیم بر رویاهای ایشان دارد.

با تشکر
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

موضوع قفل شده است