چه کنم با مجردی تا به ازدواج؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه کنم با مجردی تا به ازدواج؟

سلام.من یه جوونم 22 ساله ام.حرف دلمو میزنم ببینم چی میشه:
اوضاع جامعه خرابه یعنی وقتی ادم میره بیرون همش ادم تحریک میشه هم برای دخترا هم پسرا.
مشکل من:احساس میکنم کم کم یکی باید باشه کنار من یعنی نیاز به ازدواج دارم.همه چیزم ردیفه مشکلی هم ندارم.کار دارم وسلامتی هم دارم خداروشکر.ولی اونی که ازش خوشم بیادو هنوز نتونستم پیدا کنم.گناه هم همیشه در کمینه جوون هاست.من باید چیکار کنم تا موقع ازدواج؟از دوستی بدم میاد چون هر نفر خداروشکر با صدتا دیگه هست پس دنبال اون نمیرم.من الان موندم چیکار کنم هم واسه غریزه جنسی هم واسه دلتنگی ها؟در کل ادم مذهبی هم نباشم سعی دارم که انسان باشم وپایبندم به اصول اخلاقی.این گناهانی که ما جوونا ناخواسته به خاطر شرایط جامعه انجام میدیم تکلیفش چی میشه؟واقعا توبه کارسازه؟
ممنون از شما واین انجمنه خوبتون:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام و ادب احترام خدمت شما
ممنون كه خيلي راحت سؤال و نگراني تون را بيان كرديد.
خدا رو شكر خيلي از شرايط ازدواج را داريد در مورد يافتن همسري همتا شرايط خودتان اگر با يك دختر بسنجيد واقعا كلاهتان را از شادي هوا پرت مي كنيد براي اين كه بسياري از محدوديت هايي كه دختران در يافتن همسر دارند شما نداريد. خيلي ها با خواندن شرايط شما به حال شما غبطه مي خورند كه چه لطفي خدا به شما كرده است كه شغل و سلامتي و....داريد.
شما خيلي راحت مي توانيد از شيوه هاي مختلف همسايه، همكار، همكلاس، خويشاوندان و دوستان و....سراغي دختر عفيف براي ازدواج را بگيريد. دين و عقل هم مي گويند در چنين شرايطي جوينده يابنده است. بنابراين تا زماني كه به همسر متناسب و هم كفو خود هستيد عفاف (چشمي، شنيداري، تخيلي، لمسي و خوراكي، ارتباطي و معاشرتي و...) داشته باشيد و خود همين عفاف كمك تان خواهد كرد چرا كه خداوند وعده داده كه اگر در گناه خودكنترلي داشته باشيم خدا راه گشايش از بن بست ها و مشكلات را پيش راه مان مي گذارد و از جداي كه گمان نمي كنيم رزق و روزي ( مادي و معنوي، مانند همسر صالح و...) نصيب مان مي كند.

در مورد گناه هان هم وعده خداوند است كه اگر انساني ناخواسته و از روي غفلت مرتكب گناهي شد و توبه كرد خداوند توبه او را مي پذيريد و با توبه و انجام دستورات دين گذشته آلوه ما پاك مي شود. براي يقين بيشتر به وعده خداوند به سوره زمر آيه 53 رجوع كنيد.

و سوره انعام آيه54 را بخوانيم و تأمل كنيم

وَإِذَا جَاءكَ الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِآيَاتِنَا فَقُلْ سَلاَمٌ عَلَيْكُمْ كَتَبَ رَبُّكُمْ عَلَى نَفْسِهِ الرَّحْمَةَ أَنَّهُ مَن عَمِلَ مِنكُمْ سُوءًا بِجَهَالَةٍ ثُمَّ تَابَ مِن بَعْدِهِ وَأَصْلَحَ فَأَنَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
و چون كسانى كه به آيات ما ايمان مى‏آورند نزد تو آيند، بگو: سلام بر شما، پروردگارتان رحمت را بر خود مقرر داشته، كه هر كس از شما به نادانى عمل بدى كند آن گاه بعد از آن توبه كند و به اصلاح (كار خود) پردازد بى‏ترديد خداوند بسيار آمرزنده و مهربان است

And when those who believe in Our communications come to you, say: Peace be on you, your Lord has ordained mercy on Himself, (so) that if any one of you does evil in ignorance, then turns after that and acts aright, then He is Forgiving, Merciful.

فایل: 

سلام من موافقم ولی به این راحتی هم نیست:Ghamgin:

با سلام؛
با اجازه استاد حامی.. پا بکنیم تو کفش ایشون :d

دوست گرامی بنظر بنده شرایطتون که مناسبه الحمدلله از نظر کار و... با پدر مادر یا خواهر برادر بزرگتر در میون بگذارید یا یک واسطه در نظر داشته باشید و بهش بگید که این امر رو براتون پیگیری کنن.. مطمئن باشید توی مدت کوتاهی تعدادی از دخترای خوب رو بهتون پیشنهاد میکنن. آقا عروسی کردی شیرینی ما اسک دینی ها رو فراموش نکنی ها!!!

التماس دعا//

با سلام
شما باید خدا رو شکر کنید که آقا هستید و شرایط لازم برای ازدواج رو دارید وفقط کافیه به خانوادتون اعلام کنین تا براتون فرد مناسبی رو پیدا کنند. اگر یه کم معیارهای واقع بینانه برای خودتون قرار بدید .می تونید به راحتی ازدواج کنید . و اگر هم خیلی شرایط براتون سخت شد میشه یه کم از معیاراتون کوتاه بیاید در این صورت قطعنا به زودی ازدواج خواهید کرد . ولی دخترخانم ها هیچ کدام از این شرایط شما رو ندارن . حتی وقتی هم که تصمیم قطعی به ازدواج می گیرن وحاضر میشن از معیاراشون کوتاه بیان ، ممکنه موقعیتی دوباره ای براشون پیش نیاد .به هر حال همیشه شرایط خودتون رو با شرایط افرادی بدتر از خودتون مقایسه کنید.

[="#006400"]هوالعالم

[="#DAA520"][="#DAA520"]بلا تشبیه همه عزیزان حالا که حرفش به میون امده کلی عرض میکنم
[/][/]
[="#006400"]یکی از بدترین عادات انسان کنجکاوی بیش از حد
یا فضولی در کار مردم و محیط بوده که خودش ادم رو به حال و هوای شخص مورد تجسس میبره !!
یعنی بی خیال عادت بد یا خوب مردمی (که ملکه یا ایده ای برای ترک عادت اونها نداریم) باشیم و سرمون به کار خودمون باشه
تا با دنبال کردن ذهنی و زبانی اعمال بد اونها عملا گرفتار کردار نادرست اونها نشیم .[/]

[="#DAA520"]بهترین راه رهایی از تنهایی اینه که باور کنید تنها نیستید !!
و باور کنید که اگر هزاران نفر انسان در کنار شما باشند باز ممکنه اون احساس تنهایی رو داشته باشید و حتی اون حس به اصطلاح غریزی (که به غلط نیاز درست خوانده میشه ) به سراغ ادم بیاد .[/]

[="#000080"]همنشین و یا همصحبتی خوب جذب کنید .
و اگر مشکل رو فقط و فقط از شعله های غریزی می بینید اون رو با عادات خوب و سازنده کم و کمتر کنید !!
نمگیم خاموش کنیم . چون نمیشه ! و اگر بشه انسان ناقص به نظر میاد !
فقط باید سعی کنیم که متعادلش کنیم تا شعله ور نشه ...[/]

[="#006400"]با عادات خوب و حسنه
مشورت و همصحبتی و تعامل سازنده با دیگرانی که منیت و سو نیت ندارند .
با راز و نیاز با خداوند . تلاوت کلام الله و توسل به خدا مخصوصا در زمانهایی که بیش از حد احساس تنهایی داریم .
یا حتی بازیهایی فکری که عقل و هوش مارو از حالت رکود و تسخیر خارج میکنه و ....[/]

[="#DAA520"]میدونیم
گاهی لازم میبینیم که حس بشیم و حس کنیم !!
گاهی این حس شدن فقط با صحبت و بیان چند کلمه حرف دل یا درد دل انجام میشه
و خیلی لطیف تر و عمیق تر از احساسات ظاهری بوده که در عمل دیگران میبینیم .[/]

[="#000080"]افکار مانده ای در ذهن وجود داره که به تنهایی قادر به درک و پردازش اونها نیستیم
و این گره ذهنی ایجاد میکنه . مطمئنا جسم با وجود ذهنی درگیر فعالیت درستی نداره و
هزار و یک مانع بر سر راه تعامل و سلامت ما ایجاد میکنه . بیماری ذهنی روحی جسمی و تمایل یا تحمیل هزار و یک عادت بد![/][/]

[="#006400"]حالا برای کسانی که درک درستی از احساس ندارند و ممکنه بخاطر نفرت و خشونتی که در خود پرورش دادند تعبیر درستی از جمله نداشته باشند
میشه گفت : فهمیدن و فهمیده شدن !
[="#000080"]
گره ذهنی هم مثل توده ای چرکین در جسم !
چطور زمانیکه جسما بیماریم ذهن و ذهنیت متعادلی نداریم
ببینیم وقتیکه ذهن و ذهنیت درستی نداریم چه حالی خواهیم داشت در نا آگاهی ![/]

گره ذهنی از بدگویی و بد بینی مثال مشکلات اعضای بدن که از بد خوابی و بد شکل خوابیدن و بد خوردن و ... به وجود میاد
که ممکنه به اعضا یا دستگاههای مربوط به مثلا عطوفت یا حتی شهوت ضربه وارد کنه و روند کار اونرو از حالت طبیعی خارج کنه ...
[/]

ممنون از شمادوستان.تا ده روزی اینجا سر زدم ولی جوابی نبود و من بیخیال شده بودم الان که سر زدم دیدم جواب هایی دادین به من.حرفاتون مایه دلگرمیه.امید من هم به خداست .ان شالله همه جوونا عاقبت به خیر بشیم.

naimeh;444259 نوشت:
با سلام
شما باید خدا رو شکر کنید که آقا هستید و شرایط لازم برای ازدواج رو دارید وفقط کافیه به خانوادتون اعلام کنین تا براتون فرد مناسبی رو پیدا کنند. اگر یه کم معیارهای واقع بینانه برای خودتون قرار بدید .می تونید به راحتی ازدواج کنید . و اگر هم خیلی شرایط براتون سخت شد میشه یه کم از معیاراتون کوتاه بیاید در این صورت قطعنا به زودی ازدواج خواهید کرد . ولی دخترخانم ها هیچ کدام از این شرایط شما رو ندارن . حتی وقتی هم که تصمیم قطعی به ازدواج می گیرن وحاضر میشن از معیاراشون کوتاه بیان ، ممکنه موقعیتی دوباره ای براشون پیش نیاد .به هر حال همیشه شرایط خودتون رو با شرایط افرادی بدتر از خودتون مقایسه کنید.

هر کس دنبال کسی میره که با فرهنگ خودش جور باشه.بیشتر پسرا دنبال دختر خوب و مومن وباحجاب هستن ودختر ها هم که بیشتریاشون دنبال پسرای خوب و مومن وکاری.شما مطمئن باشید اگر حواستون به خودتون باشه وچیزای لازم رو رعایت کنین پسر خوب هم شمارو میبینه و موقعیت ازدواج پیش میاد.

موضوع قفل شده است