تقویت قدرت بیان

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تقویت قدرت بیان

سلام همیشه به حال کسانی که قدرت بیان بالایی دارند غبطه می خورم راستش فکر می کنم که این یک نعمت خدادادیه که خدا به بعضی از بنده هاش عنایت کرده و بعضی هم از جمله خود بنده از این نعمت بی نصیب هستیم:geryeh:
اونایی که بیان خوبی دارند خیلی راحت می تونند حرفهاشون رو بزنند و دانسته هاشون رو منتقل کنند :Sokhan:ولی یکی مثل من که نمیتونه حتی چیزهایی رو که راجع بهشون اطلاعات داره تو قالب الفاظ به درستی بیان کنه دائم دچار سرشکستگی میشه و این خیلی حس ناراحت کننده ایه:vamonde:
اما حالا تصمیم گرفتم تلاش کنم و تا جایی که توان دارم قدرت بیانم رو افزایش بدم که حداقل وجدانم راحت باشه که من سعی خودم رو کردم. اما حقیقت اینه که نمی دونم چطوری شروع کنم؟ و چه چیزهایی بیشتر مؤثره؟ مطالعه،سخنرانی،کلاسداری،...
از کارشناسهای محترم تقاضا دارم لطف کنند و یک برنامه خوب و واقعا مفید به من بدن تا انشاءالله بتونم در این زمینه توفیق پیدا کنم
:please:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

با سلام خدمت شما خواهر گرامی

خب در واقع قدرت بیان همان گونه که فرمودید هم ذاتی است و هم ذوقی و اکتسابی. که قسمت عمده آن به شکل مهارت است. یعنی با تمرین و تقویت و شکوفا شود.
بله برخی استعداد و توانایی ذاتی دارند و با زحمت کمتری به این مهارت می رسند.
راه کارهای تقویت مهارت قدرت بیان
برخی از خطبا مانند استاد فلسفی و شیخ حسین انصاریان، بر تمرین زیاد، استفاده از الگوها، اخلاص، یاد داشت برداری و حرکت پیوسته و آهسته در این مسیر و...تأکید دارند.
برای تقویت این مهارت از کلاس ها، نرم افزارها و کتاب هایی که درباره آیین سخنرانی است کمک بگیرید.
مقالات این وبلاگ را بخوانید( در مورد خود صاحب وبلاگ نظری ندارم)
کتاب سخنرانی استاد فلسفی را بخوانید و این سخنرانی ایشان درباره فن بیان را گوش دهید

[h=2]سه جلسه پیرامون طرح بحث تبلیغ و آموزش منبر[/h] مجموعه سه کلاس درس پیرامون طرح بحث تبلیغ و آموزش طرح تبلیغ و منبر که توسط حجة الاسلام استاد عالی دامت برکاته که در سه جلسه برگزار شده است
حجم فایل صوتی کلاسهای آموزشی فوق هر کدام حدود بیست مگابایت بوده و برای دانلود آن‌ها نیاز به اینترنت پرسرعت دارید.
مجموعه سه فایل صوتی شامل پیشنهاد موضوعات و روش‌های منبر و تبلیغ بخصوص طرح‌ بحث‌های ویژه ماه محرم است و در دی‌ماه 1385 ويژه طلابی که قصد مسافرت تبلیغی ماه محرم الحرام را داشتند بیان شده است

فایل اول با حجم 21 مگابایت که برای دانلود به اینترنت پرسرعت نیاز دارد

فایل دوم با حجم 20 مگابایت که برای دانلود این‌جا را کلیک نمایید

فایل صوتی جلسه سوم 20 مگابایتی روش تبلیغ کلیک کنید

لطفاً فقط از لینک بالا جهت دریافت فایل استفاده بفرمایید ولی چنانچه لینک بالا دچار مشکل شد یا احیاناً پهنای باند تمام کرد از لینک زیر نیز می توانید جهت دریافت همان فایل بالا استفاده بفرمایید.
البته فقط در مواقع ضروری از لینک پایین استفاده نمایید.

برای دریافت فایل و دانلود کردن آن لطفا با ماوس خود روی لینک ، راست کلیک کرده و دکمه ... Save As را فشار دهید.

فایل اول با حجم 21 مگابایت که برای دانلود به اینترنت پرسرعت نیاز دارد

فایل دوم با حجم 20 مگابایت که برای دانلود این‌جا را کلیک نمایید

فایل صوتی جلسه سوم 20 مگابایتی روش تبلیغ کلیک کنید

نویسنده: محمدعلی فروغی
.
نسخه دیگری از این کتاب در سایت موجود است که ناقص می باشد. این نسخه کامل است.

تعداد صفحات: ۵۱۷

آیین‌ سُخَنْوَری‌، کتابى‌ دربارة سخنوری‌ و فن‌ خطابه‌ و شیوه‌های‌ آن‌، همراه‌ با گزیده‌ای‌ از خطابه‌های‌ سخنوران‌ مشهور جهان‌ به‌ زبان‌ پارسى‌، نوشتة سیاستمدار و دانشمند معاصر ایران‌ محمدعلى‌ فروغى‌ (1256-1321ش‌). این‌ کتاب‌ در 2 جلد است‌: جلد نخستین‌ در 4 مقاله‌ است‌ و مؤلف‌ آن‌ به‌ بیان‌ کلیاتى‌ دربارة فن‌ خطابه‌ و مراحل‌ و اقسام‌ و شرایط آن‌پرداخته‌ است‌. نویسنده‌در این‌جلد، سخنوری‌را به‌مشاوره‌ای‌ یا سیاسى‌، مشاجره‌ای‌ یا قضایى‌، نمایشى‌ یا تشریفاتى‌، علمى‌ و منبری‌ تقسیم‌ کرده‌ و دربارة هر یک‌ از این‌ اقسام‌ و چگونگى‌ آن‌ به‌ تفصیل‌ سخن‌ گفته‌ است‌. 3 قسم‌ اول‌ اقسامى‌ است‌ که‌ در کتاب‌ خطابة ارسطو و آثار پیروان‌ او دربارة آنها بحث‌ شده‌ و قسم‌ چهارم‌ (علمى‌) و پنجم‌ (منبری‌) را او خود بر این‌ اقسام‌ افزوده‌ است‌. وی‌ با احاطه‌ای‌ که‌ بر آثار ادبى‌ و فلسفى‌ اروپایى‌، اسلامى‌ و ایرانى‌ داشته‌، به‌ خوبى‌ از عهدة تبیین‌ نظریات‌ خود بر آمده‌ و در مواردی‌ نیز برای‌ توضیح‌ مقاصد خود از اشعار سرایندگان‌ پارسى‌ زبان‌ دلیل‌ و شاهد آورده‌ است‌.
موضوع‌ جلد دوم‌ تاریخ‌ سخنوری‌ در اروپاست‌. نویسنده‌ بحث‌ خود را از بررسى‌ سخنوری‌ در یونان‌ قدیم‌ آغاز کرده‌ و پس‌ از شرحى‌ دربارة سخنوری‌ در روم‌ قدیم‌ و در میان‌ آبای‌ مسیحى‌، رشتة بحث‌ را به‌ اروپای‌ قرون‌ وسطى‌ و جدید کشانده‌ است‌ و در ذیل‌ هر فصل‌ نمونه‌هایى‌ از خطابه‌های‌ سخنوران‌ مشهور تاریخ‌ اروپا، همچون‌ دموستنس‌1، سیسرون‌2، بوسوئه‌3، فنلون‌4 و چند تن‌ دیگر از خطیبان‌ مغرب‌ زمین‌ افزوده‌ است‌. آیین‌ سخنوری‌ در موضوع‌ خود یکى‌ از کتابهای‌ سودمند زبان‌ پارسى‌ است‌ و خواننده‌ را با سیر و تحول‌ این‌ فن‌ در اروپا آشنا مى‌کند، ولى‌ در فصول‌ مربوط به‌ فن‌ سخنوری‌ در اروپای‌ جدید تقریباً تنها از سخنوران‌ فرانسه‌ گفت‌ و گو کرده‌ و از کشورهای‌ دیگر مغرب‌ زمین‌ ذکری‌ به‌ میان‌ نیاورده‌ است‌. دربارة سخنوران‌ ملتهای‌ شرقى‌ و اسلامى‌ نیز جز اشاراتى‌ کوتاه‌ چیزی‌ در این‌ کتاب‌ دیده‌ نمى‌شود و نویسنده‌ خود بدین‌ کمبود معترف‌ است‌ (2/261). نثر کتاب‌ همانند سایر آثار محمدعلى‌ فروغى‌، فصیح‌ و روشن‌ و از نمونه‌های‌ خوب‌ فارسى‌ نویسى‌ جدید و معاصر به‌ شمار مى‌رود.
جلد اول‌ این‌ کتاب‌ در 1316ش‌ به‌ سرمایة وزارت‌ معارف‌ وقت‌ و جلد دوم‌ در 1318ش‌ در تهران‌ به‌ چاپ‌ رسیده‌ و پس‌ از آن‌ نیز چند بار دیگر در تهران‌ تجدید چاپ‌ شده‌ است‌.

نام:قدرت بیان : حرف بزن تا برنده شوی (Speak to Win)

نویسنده (و مترجم):برایان تریسی (Brian Tracy) – ترجمه‌ی پروین آقایی

موضوع:سخنوری – سخنرانی – اعتماد به نفس – ارتباط در گروه های کوچک – کسب و کار – ارتباط
ناشر:کتابسرای بیان

تاریخ نشر:سال ۱۳۸۹– چاپ نهم

تعداد صفحات:۲۵۹ صفحه
حجم:۲.۳ مگابایت
قیمت اردیبهشت ۱۳۸۹: ۷۵۰۰ تومان

فهرست کتاب،درباره نویسنده،کتابشناسی نویسنده،درباره کتاب،نظر دیگر بزرگان درباره کتاب در ادامه‌ی مطلب

دانلود از لینک مستقیم

class: basket

[TD="align: center"] [/TD]
فن سخنرانی7
[TD="class: txt-center"]01:34:33[/TD]
فن سخنرانی6
[TD="class: txt-center"]44:38[/TD]
فن سخنرانی 5
[TD="class: txt-center"]1:34:30[/TD]
فن سخنرانی 1
[TD="class: txt-center"]43:52[/TD]
فن سخنرانی 3
[TD="class: txt-center"]46:50[/TD]
فن سخنرانی 4
[TD="class: txt-center"]44:36[/TD]
فن سخنرانی 2
[TD="class: txt-center"]3[/TD]

نکته مهم
متناسب با استعدادها، علاقه امکانات و ذوق و توانایی ها می توانیم قدرت بیان را تقویت کنیم.
گاهی قدرت بیان عایق هایی مانند اضطراب، تیک کلامی، لکنت، تندخویی خودمان، تند سخن گفتن، کمرویی و...دارد که با تمرین و کمک از روان شناس می توان اینها را رفع کرد.
اما این که واقعا هر کسی بتواند استاد فن بیان شود و مشهور در این فن شود تضمینی نیست همان گونه که هنرپیشه، خطاط و خوشنویس شدن کار هر کسی نیست ولی همه تا حدی می توانند خط خود را مثلا بهتر از قبل کنند. از بین مبلغان علوم دینی تنها عده ای معدود خطیب مشهور می شوند ولی در کل قدرت بیان در روحانیون و افرادی که تدریس می کنند یا وکلا بیش از دیگران است.
خداوند حکیم به ما توانایی های مختلف داده است، ممکن است فردی خطیب مشهور نشود ولی نویسنده یا مترجم یا قاری یا طراح زبر دست شود، بنابراین باید با توجه به امکانات، ذوق ذاتی و استعدادهایمان از خود انتظار داشته باشیم.
دعا
برای رسیدن به خواسته خود دعا کنید:
حضرت موسی با این که از پیامبران اولوالعظم هستند برای دعوت فرعونیان و فرعون به یکتا پرستی از خداوند می خواهد به لوازم این امر بدهد:
شرح صدر، آسانی کار، باز کردن گره از زبان و گویا و نافذ کردن آن، فهم کلام توسط دیگران . تفسیر این آیات را هم بخوانید: تفسیر
با این حال از خداوند درخواست دارد که برادرش را که از نظر فن بیان از او فصیح تر است را با او همراه سازد
رمز موفقیت در کارها: رجوع شود به:
http://www.askdin.com/thread33247-6.html#post428150

موفق باشید

با سلام و تشکر از شما استاد حامی عزیز
ممنون از راهنماییهای با ارزشتون
احتمالا بعد از مطالعه باز هم مزاحمتون میشم

سلام
البته كه بيان هنر مي خواهد
و قران بيانش است كه اعجاز دارد
والا حروف همان حروفي بود كه اعراب با آن شعر مي سرودند
ولي
دل:hamdel: كه نبود حامي عزيز و بزرگوارم:ok: