مناظره ی دکتر سید محمد حسینی قزوینی با شبکه ی وهابی المستقله

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مناظره ی دکتر سید محمد حسینی قزوینی با شبکه ی وهابی المستقله

صلی الله علیک یا فاطمة الزهرا
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان
یکی از بهترین روشها برای مطالعات دینی مطالعه ی مناظره هاست چرا که طرفین مناظره به قول معروف هر چی تو چنته دارن رو رو می کنن ، این مناظره که مناظره ی دکتر سید محمد حسینی قزوینی با شبکه ی وهابی المستقله راجع به کیفیت شهادت حضرت زهرا(س) است یکی از جالبترین مناظره هاییه که تا حالا خوندم ، توضیحات بیشتر توی خود متن اومده
متن پی دی افش رو براتون گذاشتم
منبع این مناظره هم سایت موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) است که می تونید بقیه ی مناظره های ایشون رو هم اونجا ببینید

عزیزم این مناظره مناظره چندین شب پشت سر هم وجود داشت و آقای قزوینی فقط دو شب رفتند و بیشتر وقت ایشان حرف می زدند چون فقط دو شب رفتند و شما هما هم فقط این دو شب را آوردید و دیگر شب ها را ذکر نکرده اید.

sunnikurd;12538 نوشت:
عزیزم این مناظره مناظره چندین شب پشت سر هم وجود داشت و آقای قزوینی فقط دو شب رفتند و بیشتر وقت ایشان حرف می زدند چون فقط دو شب رفتند و شما هما هم فقط این دو شب را آوردید و دیگر شب ها را ذکر نکرده اید.

با عرض سلام
همونطور که در خود متن هم اومده ایشون در شب چهارم مناظره به مناظره پیوستن و سه شب در مناظره شرکت داشتن ، من جلسات قبلی مناظره رو پیدا نکردم ولی از سیاق این سه شب مناظره ای که گذاشتم بر می یاد که میشه خودش رو یه مناظره ی مستقل با موضوع کیفیت شهادت حضرت زهرا (س) لحاظ کرد و فک نمی کنم نیاوردن اون جلسات قبلی به معنای نقل قول ناقص و تقطیع مناظره باشه . من احساس نکردم که آقای قزوینی بیشتر از سهمشون صحبت می کنن و گذشته از اینکه مجری برنامه خودش بیطرف نبود و همراه و کمک طرفین دیگه ی مناظره بود یکی دیگه از شرکت کنندگان در بحث که قرار بود مثلا همراه دکتر قزوینی و کمک ایشون باشه در آخرای مناظره میگه که من نه شیعه هستم و نه سنی !! و گذشته از اون همین شخص که نه دقت ذهنی لازم و نه به هیچ عنوان سواد درست و حسابی در این زمینه داشت و اصلا تخصصش چیز دیگه ای بود مدام با حکایت و داستان تعریف کردن وقت طرف شیعی رو هم میگرفت در آخر هم که خودش گفت من نه شیعه هستم نه سنی!! و من اصلا نمی دونم ایشون رو از کجا پیدا کردن و چرا به این بحث آوردن! ، دکتر قزوینی هم در آخر مناظره در انتقاد به رویه ی اجرای مناظره رویه ی عادلانه و بیطرفانه ی اجرای مناظره در شبکه ی سلام رو مثال می زنن که خودشون در اونجا بارها مناظره داشتن ، کیفیت شهادت مظلومانه ی حضرت زهرا (س) پیامدهای کلامی و اعتقادی روشنگر زیادی داره ،توصیه می کنم دوستان این مناظره رو از دست ندن و اونو بادقت بخونن و در نهایت خودشون منصفانه قضاوت کنن...

عقیل;12538 نوشت:

جناب اقای عقیل هدف از مناظره چیست؟ ایا هدف سرو صدا کردن است ؟ یا راه یابی به حقیقت؟ ایا کتاب المراجعات یک مناظره مکتوب ماندگار در تاریخ نیست ؟ نمی دانم جنابعالی اطلاعی از برگزاری بیست و یکمین همایش علمی- تحقیقی مذاهب اسلامی (که هر ساله در کمیسیونهای کلامی_حدیثی_فقهی_واجتماعی_ در استان سیستان و بلوچستان صورت پذیرفته )دارید یا خیر؟ ایا میدانید چه مباحثی انجا در حضور علمای برجسته اهل سنت ایران و پاکستان و سوریه مطرح گردیده ؟ نوار مباحثات داغ علمای شیعه و سنی موجود است به علاوه مقالات متعددی که از طرفین به چاپ رسیده است که انچه در این جلسات عالمانه مطرح شده با انچه که در اذهان برخی از گروههای تند سلفی است زمین تا اسمان فرق میکند. اخیرا جناب اقای شیخ علی ال محسن با شیخ سعد بن عبد الله البراک ، در 25صفر 1431 مناظره دیدنی داشته اند که می توانید انرا از موقع الشیخ علی آل محسن.almohsin.org . و سايتهاي وهابي مشاهده نمایید. والسلام .
موضوع قفل شده است