جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عاشورا، تجلی‌گاه تضاد اهل سنت با بدعت‌گذاران وهّابی!!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40427

  مطلب عاشورا، تجلی‌گاه تضاد اهل سنت با بدعت‌گذاران وهّابی!!
  بسم الله الرحمن الرحیم
  باز محرم فرارسید.

  باز یاد حسین (علیه السلام) در دلها زنده شد.

  چشمه های چشم خون می‌گرید برای ماتم جگرگوشه‌ی پیام‌آور نور.
  دلها پرمی‌کشد برای نور چشم سرور زنان عالم فاطمه زهرا (سلام الله علیها)
  محرم از یک سو سرچشمه‌ی عشق و شور و دلداگی نسبت به پاکترین انسانهای عالم است و از سوی دیگر جدایی‌بخش راه راستین بندگی و اطاعت از نفاق و دورویی و تزویر.
  با آمدن محرم، سیل عاشقان به سوی نینوا پرمیکشند. نینوا نوای محبت عاشقان را به عرش می‌رساند. و مگر جز این می‌تواند باشد که برای حسین بن علی (علیه السلام) محبتی سرشار در قلوب تمامی مؤمنان نهفته است.
  برای حسین بن علی (علیه السلام) نه تنها شیعیان که همه مسلمین عزادارند.
  و چرا بدینگونه نباشد که او سبط نبی (صلّی الله علیه و آله) و فرزند علی (علیه السلام) است. بسیاری از اهل سنت، در ایران و سایر کشورها در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان شرکت کرده و خود را در غم و ماتم مصائب اهل بیت علیهم‌السلام شریک می‌دانند.


  اما هر سال با آغاز محرم، سیاه دلان و گمراهانِ بدعت‌گذارِ وهابی دست به کشتار انسانهایی می‌آلایند که مخلصانه رو به سوی کربلا می‌آورند، به آنان که تنها جرمشان محبّت حسین بن علی (علیه السلام) است.
  تنها نگاهی گذرا به برخی از مراسمی که اهل سنت در عزای سالار شهیدان برگزار می‌کنند، نشانگر شکافی عمیق بین نگرش عموم اهل سنت و فرقه‌ی گمراه وهابیت است.
  و چرا بدینگونه نباشد. کوردلانی که حتی سفر برای زیارت پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله) را گناه می‌پندارند، چگونه می‌توانند عمق محبت نسبت به حسین بن علی (علیه السلام) را دریابند.
  امّا فرجام اینهمه جنایت و ددمنشی، جز ذلت و خواری برای گمراهان و عزت و سرافرازی برای حق‌باوران، نخواهد بود.
  *************

  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40427  حسن ختام این نوشتار، روایتی است در شأن وجود مقدس حسین بن علی (علیه السلام) و دوست داران او از کتب اهل سنت.

  علمای بزرگ حدیث اهل سنت از جمله ابن حبان در کتاب صحیح، ترمذی و ابن ماجه در سنن خویش و احمد حنبل در مسند خود نقل کرده اند که:

  یعلی عامری می گوید: رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله) به مراسمی دعوت شد و ایشان این دعوت را پذیرفت و من هم همراه با ایشان خارج شدم. پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله) جلوی گروه حرکت می کردند و حسین (علیه السلام) همراه با بچه ها بازی می کرد. حضرت رسول (صلّی الله علیه و آله) خواستند او را بگیرند که وی این طرف و آن طرف می دوید و حضرت می خندیدند، تا این که وی را گرفتند. سپس حضرت یک دست شان را پشت گردن و دست دیگر را زیر چانه او قرار دادند. بعد دهان مبارک را بر دهان حسین گذاشته و آن را بوسیده و فرمودند:
  حسین از من است و من از حسینم. هر که حسین را دوست داشته باشد، خداوند او را دوست دارد. حسین فرزندی از فرزندان انبیاست.
  ... عن یعلی العامری انه خرج مع رسول الله صلی الله علیه و سلم إلی طعام دعوا له قال فاستمثل رسول الله صلی الله علیه و سلم ... فاستقبل رسول الله صلی الله علیه و سلم أمام القوم و حسین مع غلمان یلعب فأراد رسول الله صلی الله علیه و سلم ان یأخذه قال فطفق الصبی ههنا مرة و ههنا مرة فجعل رسول الله صلی الله علیه و سلم یضاحکه حتی أخذه قال فوضع إحدی یدیه تحت قفاه و الأخری تحت ذقنه فوضع فاه علی فیه فقبله و قال حسین منی و أنا من حسین أحب الله من أحب حسینا حسین سبط من الأسباط .
  -1- صحیح ابن حبان / ج 15/ ص 428
  -2- سنن إبن ماجه / ج 1 / ص 51/ حدیث 144
  -3- سنن الترمذی / ج 5/ ص 658/ حدیث 3775
  -4- مسند أحمد / ج 4/ ص 172 / حدیث 17597 (الفاظ حدیث ذکر شده از این منبع است)
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 4. صلوات ها 2


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482

  یزید،مرز میان اهل سنت و وهابیت در قضیه عاشورا
  حسن رحیم پور ازغدی (شنبه 18 آبان ماه) در حسینیه هنر تهران گفت:
  بر خلاف تصور برخی افکار عمومی در جهان اسلام، اکثر منابع اهل سنت حکومت یزید را مشروع نمی دانند و یا غالباً در قضیه کربلا حق را به جبهه امام حسین (علیه السلام) داده اند.

  وی در ادامه یادآور شد:
  اقلیتی بین اهل سنت بوده که سعی کردند با تمسک به مشروعیت حکومت موجود و نفی قیام مسلحانه علیه حکومت موجود، حکومت یزید را توجیه کنند. البته در مورد معاویه این تلاش بیشتر بوده است.

  وی در ادامه تصریح کرد:
  در خصوص موضوع امام حسین و یزید برخی صحبت از اجتهاد کرده اند و گفته اند درگیری میان دو نظریه بوده است. در صورتی که باید توجه داشت که بر اساس آرای علمای اهل سنت اجتهاد نباید علیه نص قرآن باشد و دیگر اینکه کسی که اجتهاد می کند باید مجتهد باشد. لذا این ادعا که کسانی که با امام حسین می جنگیدند اهل اجتهاد بودند، نادرست است.

  رحیم پور ازغدی در ادامه تأکید کرد:
  اکثر اهل سنت از چهار مذهب و به طور خاص حنفی ها وشافعی ها غالباً حب اهل بیت را در دل دارند.

  وی در ادامه تأکید کرد:
  مرزکشی میان سنی و وهابی در مورد عاشورا و امام حسین امروزه ضروری است. وهابیت و اهل سنت یکی نیستند و از جنبه های گوناگون از جمله مباحث کلامی با هم تفاوت دارند. در 20 ،30 سال اخیر با همراهی صهیونیستها و دلارهای نفتی آل سعود تریبونهای قوی، تفکرات وهابی را در قالب تفکرات اهل سنت جا انداخته اند.

  وی افزود:
  باید توجه داشت که رهبران وهابی چون ابن تیمیه و ابن وهاب از سوی علمای سنی تکفیر شده اند. این جریان فکری که از یزید دفاع می کند هیچگاه جریان غالب اهل سنت نبوده است.

  رحیم پور ازغدی یادآور شد:
  در حال حاضر در رسانه ها وهابی ها به جای سنی ها سخن می گویند و افراطی ها هم به جای شیعیان. باید توجه داشت که اگر مرز میان وهابی و سنی انقلابی روشن نشود نهضت بیداری اسلامی شکست می خورد. وهابی ها تلاش کرده اند تا یک نسخه جدید از اهل سنت درست کنند که جریانی ضعیف در تفکر اهل سنت بوده است.

  وی تصریح کرد:
  تاریخ اهل سنت غالباً تاریخ محبت به امام حسین(علیه السلام) بوده و تفکری که از یزید دفاع می کند در اقلیت بوده است. در منابع معتبر اهل سنت از جمله از صحاح سته مطالب زیادی درباره حب پیامبر(صلی الله علیه و آله) به حسن(علیه السلام) و حسین(علیه السلام) وجود دارد. لذا در منابع اهل سنت جهل و ابهامی در مورد امام حسین و دیدگاه پیامبر نسبت به امام حسین وجود ندارد.

  وی در ادامه به بررسی ویژگی های یزید و ندیم او یوحنا پرداخت و گفت:
  یزید دارای فساد اخلاقی و جنسی بود و در دامن یک تفکر غیر اسلامی رشد کرده بود. معلم خصوصی و ندیم او شخصی بود که مصداق بارز مسیحیان صهیونیستی امروزی است.

  رحیم پور ازغدی تأکید کرد:
  در دستگاه معاویه که غرب جهان اسلام را در اختیار خود داشت گروهی از مسیحیان و یهودیان وجود داشتند که ضد اسلام بودند و از همان زمان علیه پیامبر کتاب می نوشتند. این گروهها با دستگاه اموی یک مثلث را تشکیل دادند و برای مقابله با اهل بیت و پیروان آنها اتحادی تشکیل داده بودند. البته باید توجه داشت در همان زمان یهودیان و مسیحیانی بودند که به نفع امام حسین و بر ضد یزید موضع گرفتند.

  این محقق در ادامه تأکید کرد: یوحنا معلم خصوصی و ندیم یزید کسی است که یزید در دامان او پرورش پیدا می کند. یوحنا یک کشیش صلیبی مسیحی وصهیونیست به تعبیر امروزی است.

  وی افزود:
  او از آبای کلیسای یونانی است و کسی است که در زمان معاویه نقش مهمی در وارد کردن افکار مسیحی و شرک یونانی به افکار اسلامی داشت. او احادیث جعلی یهود(اسرائیلیات) و افکار شرک آمیز یونانی و افکار مسیحی را وارد تفکر حکومتی به اسم اسلام کرد. حال این آدم پشت صحنه کربلا و از اهالی شام است.

  رحیم پور ازغدی در ادامه یادآور شد:
  پدر و پدر بزرگ یوحنا از مسئولان مالی دمشق بودند و زمام امور مالی دمشق را در زمان خود در اختیار داشتند. یوحنا همان زمان کتابی علیه اسلام نوشت و اسلام و بت پرستی را یکی گرفت و گفت ظهور اسلام علامت دجال است.

  وی افزود:
  جالب اینکه این تفکر در دستگاه بنی امیه سخن می گفتند ولی اهل بیت و پیروان آنها حق سخن گفتن نداشتند. کتاب یوحنا که به نام "تاریخ یوحنای نیقی" معروف است اولین کتابی است که به اسلام از منظر مسیحیت اشکال وارد می کند.

  وی در ادامه یادآور شد:
  یوحنا در آثار خود نبوت پیامبر را انکار می کند و می گوید که مسلمانان حجر الاسود را می پرستند.
  پرسش اینجاست که مسلمانان حجر الاسود را می پرستند؟!
  اکنون همین شبهات را وهابی ها هم امروز بیان می کنند. باید مراقب باشیم جریانهای وهابی و صهیونیستی بر جهان اسلام حاکم نشوند.

  ----------------------------------------------------

  منبع:
  خبرگزاری مهر

 6. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482

  سخنان مفتی اهل سنت سوریه در زمینه عاشورا
  در طول تاریخ ، پیروان فرقه ضاله وهابیت همواره با نزدیک کردن خود به اهل سنت و استفاده از سیاه نمایی و کتمان وقایع تاریخی تلاش کرده اند تا این گونه نشان دهند که اولا چیزی به عنوان وهابیت وجود ندارد و اصلا وهابیت جدای از اهل سنت نیست بلکه این دو در عقائد و مبانی یکی بوده و هیچ اختلافی میان اهل سنت و وهابیت وجود نداشته و ندارد و ثانیا تمامی فتنه ها ، مشکلات و اختلافاتی که امروزه دامنگیر مسلمانان شده ، مربوط به پیروان تشیع است .

 7. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود